Reklama

středa 14. října 2020

Lavrov připustil možnost přerušení dialogu s EU

15. 10. 2020 russian
Ministr zahraničních věcí Ruska Sergej Lavrov prohlásil, že ruská strana může přerušit dialog s Evropskou unií, pokud západní státy nechápou nutnost vzájemně korektního dialogu s Ruskem. Řekl to během prezentace každoroční přednášky na mezinárodním diskusním klubu Valdaj.

"Vždycky jsme měli smysl pro vlastní důstojnost, posledních 20 let ale ti lidé, kteří odpovídají za zahraniční politiku na Západě nechápou nutnost vzájemně korektního dialogu, zřejmě musíme prostě na nějakou dobu přestat s nimi jednat", řekl Lavrov.

Také dodal, že hlava Evropské komise Ursula von der Leyenová prohlašuje, že "s nynější ruskou vládou se geopolitické partnerství nedaří".

"Tak to tak bude, když to chtějí", řekl.

Lavrov rovněž prohlásil, že "nebude dopodrobna zabíhat do faktů, kterých je dost, toho, jak se Evropská unie absolutně nemístně, nepřípustně chová v souvislosti s oním incidentem s Navalným".

Dříve Lavrov poukázal na absurdnost prohlášení EU o situaci s Navalným.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

56 komentářů :

 1. EU (co by instituce) jde do kytek a je to jenom dobře, nepochopili, že situace se změnila. Evropa se potřebuje spojit na novém základě skutečně spolupracujících států a ne na diktátu nadnárodních sil.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vypadą to tak,ze pani kanclerka je stale vice v zelenem sveraku!

   Ta past do ktere nabehla a dala se zmanipulovat ji zacina drtit!
   Je uz pomalu ,ale jiste vedena do zelene katastrofy.
   Zadne elektrarny na atom,uhli,kravy zabijeme a sezereme,budeme se cpat jen kobylkami a imitaci masa.
   Ma na krku C19,pozadavky Zelenych stale vice rostou,reseni nehodlaji dat,krome toho,ze chteji jet na vetrniky a jezdit drahymi auty na elektriku.
   Stavi se giga fabrika Tesla u Berlina.
   Zelenych se ptali kde vezmou PROUD a odpoved byla ZE ZASUVKY!

   Bude li se zvetsovat rasantne pocet elektro aut a strejdovi Putinovi,ktery kouka do trubek na jejich konci to Andela nedovoli pak ji ceka ne elektrika ze zasuvky a "cistych" plynovych elektraren,ale kolaps vypinani proudu a to by mohl byt pro jejiho nastupce poradny maleur!

   To rusky ministr dobre vi a proto se v tomto clanku usmiva (chechta) nad taktikou CHUCPE pani MERKEL tj

   BUDUSISMOLITDOVLASTNIHOHNIZDAAZTOPRASKNE!

   Smazat
 2. Flinten Uschi by měla zabrzdit. Nebo by ji měl zabrzdit někdo z jejího okolí. Také německý ministr zahraničí by si měl uvědomit, s kým mluví. Když káže Bělorusům nebo Rusům o humanitě a demokracii. Ta historie zase není tak zaprášená a pár přeživších je ještě mezi námi. A na tyto kecy právě od Němců jsou tyto národy obzvlášť alergické.
  Němci by si měli pustit svoje filmové týdeníky z dubna, ale ne r. 1940, ale z r. 1945. Nenadávat jiným, že byli zlí na německé civilisty, nehumánní atd. Ohánět se znásilněnými ženami. Neschvaluji to. Ale válka je jiná situace a nelze ji hodnotit měřítky po válce nebo před ní. Ty ženy alespoň přežily. To se o miliónech ruských, ukrajinských, polských, běloruských,...ženách tvrdit nedá. O židovských ani nemluvě. Hitlera si zvolili oni sami a šli za ním až do hořkého konce. Dachau, Rawensbrück, mauthausen, Bergen Belsen, Neuegamme... tato děsivá místa jsou pořád na území Německa. V poslední době jim nějak otrnulo. Už zase vyhrožují? Rétorika německých politiků začíná připomínat projevy jiného kancléře. Ale pak by si měli pustit i jiný projev. Třeba tento. "Nu což. Když Německo chce vyhlazovací válku, tak ji tedy bude mít!" (J.V. Stalin v projevu v moskevském metru 7.11. 1941).

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Myslím že jste to vystihl naprosto přesně. Děkuji.

   Smazat
  2. Vsechno slouzi ke zlomeni Ruska skrze USA/Deep State a NATO. Pomahaji i vazalove USA, coz jsou vsechny evropske staty. Kdyz jela ruska valecna lod Stredozemim na pomoc Syrii a Rusum proti IS (bylo to v zajmu nas vsech), zadna z evropskych zemi ji natankovala. Pochopte prosim souvislosti o co jde. Lejno je pouze poskok USA. Media totez. Lidstvo je jim vydano na pospas.

   Smazat
  3. Němci mají na svědomí nejen holokaust židů, ale i genocidu slovanských národů. Bohužel, při genocidě slovanských národů jim pomáhala téměř celá fašistická (nyní tomu říkají demokratická) Evropa. Pomáhala jim jak vojensky, tak i hospodářsky.

   Smazat
  4. Přesně, danny. Ještě najít české politiky, kteří by jim tu jejich vlastní historii srozumitelně připomněli. Co třeba takový Petříček, nezkusí to?

   Smazat
 3. Dnes také S. V. Lavrov poskytl rozhovor rádio stanicím
  «Sputnik», «Комсомольская правда» и «Говорит Москва».
  Rozhovor v textové formě zde
  https://www.mid.ru/ru/foreign_policy/news/-/asset_publisher/cKNonkJE02Bw/content/id/4381977
  Převzatý zpravodajský výňatek (z rozhovoru) k NK a Turecku, viz:
  Rusko nesouhlasí s postojem Turecka k řešení konfliktu v Karabachu vojenskými prostředky.

  Rusko nesouhlasí s postojem Turecka k vojenskému řešení konfliktu v Karabachu. Uvedlo to ruské ministerstvo zahraničí Sergej Lavrov v rozhovoru pro rozhlasové stanice Sputnik, Komsomolskaja pravda a Hovoří Moskva.
  "Nesouhlasíme s postojem Turecka, který ve skutečnosti prezident Alijev několikrát vyjádřil." Není zde žádné tajemství. Nemůžeme sdílet prohlášení, že existuje a je přijatelné vojenské řešení konfliktu. Turecko to bohužel dokázalo a Turecko potvrdilo, že bude podporovat jakékoli kroky, které Ázerbájdžán přijme k vyřešení tohoto konfliktu, včetně vojenských. Jsme v kontaktu s našimi tureckými kolegy. Během této krize jsem několikrát hovořil s ministrem zahraničí Mevlutem Cavusoglu. Stále hájíme svůj názor, že mírové urovnání není jen možné, je to jediný způsob, jak zajistit udržitelné řešení tohoto problému, protože všechno ostatní udrží konflikt v mírně utlumeném stavu, ale pokud nedojde k dlouhodobé politické dohodě, každopádně když- pak rozhodnutí, kterých bylo dosaženo vojenskými prostředky, prokáží jejich rozporuplnost a nepřátelství bude stále. Jak vidíme například s palestinským problémem, “řekl Lavrov.
  https://moscow-baku.ru/news/politics/rossiya_ne_soglasna_s_pozitsiey_turtsii_po_resheniyu_karabakhskogo_konflikta_voennym_putem/

  Putin vyjadřuje znepokojení nad Erdoganem kvůli radikálům v Karabachu.
  Ruský prezident Vladimir Putin během telefonického rozhovoru s tureckým vůdcem Recepem Tayyipem Erdoganem o konfliktu mezi Ázerbájdžánem a Arménií řekl, že je "vážně znepokojen" účastí ozbrojenců z Blízkého východu, píše RBC.
  Telefonický rozhovor mezi Putinem a Erdoganem
  proběhl z podnětu turecké strany. Hlavním tématem diskuse byl konflikt v Karabachu. "Doufáme, že Turecko jako člen minské skupiny OBSE konstruktivně přispěje k deeskalaci konfliktu," uvedl Kreml v prohlášení na svých internetových stránkách.
  Ruský prezident Erdogana varoval, že je "vážně znepokojen zapojením ozbrojenců z oblasti
  Blízkého východu do vojenských operací".
  Mezi další témata patřila situace v Libyi,
  Sýrii a boj proti korona viru. "Existuje společný zájem na spolupráci v boji proti korona virové infekci, včetně spolupráce při vývoji a výrobě vakcín," uvedla tisková služba Kremlu.
  http://kremlin.ru/events/president/news/64204

  Egypt se připojí k Rusku v Černém moři při námořních cvičeních. Obě námořnictva budou doprovázet letadla a budou „zpracovávat společné úkoly na ochranu námořních cest“
  https://asiatimes.com/2020/10/egypt-to-join-russia-in-black-sea-naval-drills-moscow/

  OdpovědětSmazat
 4. Dobré řešení, jak říkal letos v březnu Vláďa Putinů : " Jak dozrají, sami přijdou".
  V roce 2014 Rada Evropy zavedla sankce proti delegaci RF v RE za Krym, RF přestala platit příspěvky, ale ruský roční příspěvek ve výši 30 459 888, 69 € scházel v kase a rozhodnutí o sankcích bylo zrušeno. Ukrajinci to nazvali "Štrasburské spiknutí 2019".

  OdpovědětSmazat
 5. Pane Lavrove, musíte pochopit, že na západ od Aše už na někoho, kde má trošku cti, smyslu pro fair play, charakteru se na něčem dohodnout a taky to dodržet, už nenajdete. Říká se tomuto bezcharakternímu jednání "Evropské hodnoty". Pořád je to ta mentalita účastníků Mnichovské dohody v roce 1938, oni svůj stín překročit nedokáží. Bohužel nás Gorbačov předal do této sféry těchto lidí, je nám hanba za to, kam patříme, ale s tím už se nedá nic dělat, dokud to příští válka zase nepřerozdělí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bohužel, máte pravdu, snad ta změna bude bez války.Důležité bude, aby Trump vyhrál volby, pak budou velké změny....Deep state půjde do haj.. a s nimi i celá mafie EU

   Smazat
  2. Tu hranici bych posunul- tak na západ od Minska...

   Smazat
  3. Bojím se, že Trump skončí jako Kennedy(pokud vyhraje).

   Smazat
  4. 7,00
   Kolego,nemalujte si to růžově,Deep state v čele s Bidetem,směsí z Harissy a HuliClftonkou inzerovalo,že POKUD VYHTAJE TRUMP,STEJNĚ TO NEUZNAJÍ!!!!!!

   Smazat
  5. Anonymní15. října 2020 7:00
   Zase si toho Trumpa tak neidealizujte. Je třeba spoléhat na vlastní síly. Viz Maďarsko, či Polsko. Ale samozřejmě, tábor Hillary, představuje nebezpečí světové horké války. Zatím se proti lidstvu vede válka studená, či hybridní. To je trumpův přínos. P.K.

   Smazat
  6. 5:44 Souhlasím to je i můj názor ale válka nemůže být to vědí i ti západní zmetci.

   Smazat
  7. Pane 5.44, Švandrlíkův Sáles z Černých baronů na to měl nos a pojmenoval by tzv. "evropské hodnoty" správně... To je ........!

   Smazat
 6. Lavrov má pravdu, pokud s Rusama komunikují, tak jenom fornou ultimát a sankcí. Jejich odpovědi nikoho nezajímají,takže, proč by se s nima měli bavit. Co nevidět zase někoho otráví, sestřelí a pod.. Celý ten dialog by se mohl omezit na slovo "inovujte" , tohle už vám nikdo nevěří.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Prevzali chovani US kolonizatora K Rusku, ktery je k tomu primel.
   Ta hovada si mysli, ze Rusa tak zlomi jako spoustu narodu predtim.
   Tak se chova vyderac, mafian a podly desperado.

   Smazat
 7. Celkem s panem Lavrovem souhlasím. S blci se nedá diskudovat. Prostě si pořád melou svoji.
  Je to podobné jako diskutovat s pacienty Bohnic. Tam se také nediskutuje, tam se léčí (alespoň doufám - dnes už jeden neví).
  Václav

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To nejsou blbci. Vse je podrizeno doktrine k ovladnuti ruskych zdroju a uzemi. Brzezinski, Wolfowitz. Kazda spinavost a podlost je pozehnana pokud slouzi tomuto ucelu.
   Anglosaska rasa vinika odjakziva neskutecnou podlosti a prolhanosti. Ze sebe udelala majak lidstva. Ve skutecnosti je to doupe zlocincu.
   Z narodu, kteri si chteji zachovat suverenitu a nechteji se stat kolonii zapadu delaji padouchy, nepratele, sestreluji letadla, otravuji lidi a hazeji to pak na ne, aby z nich udelali netvory. Zlocinec nenavidi slusnost a spravedlivost. Sam ze sebe udelal majak lidstva. Jeho poskoci vsude v politice a mediich mu slouzi.

   Smazat
  2. Ne Václave 7.55 - nemáte pravdu. V Bohnicích se diskutuje o čemkoliv, každý může žvanit cokoliv a kdykoliv - nikdo si ho nevšímá. Tam se neléčí, tam se jenom je. To máte jako s covidem - někdo je holt dle jakýchsi testů pozitivní, to je všechno. Nic mu není. Neléčí se nijak. Jenom nikam nějakou dobu nesmí podle těch, co rozhodují o tom, co lidi smí a nesmí.Po této době dotyčný vyleze ven a pohybuje se normálně ( i když - co je to dnes "normálně?" nikdo neví.) Jediné dobré, co občané z Bohnic mají zaručeno, mají svobodu.Můžou si svobodně dělat co chtějí, být třeba dva dny ve sklepě nebo na střeše - to je fuk. Nikdo je neotravuje. Tam neplatí .."vpravóóó v bok! vlevóóó v bok! Držéééét hubu! Držééét krok!"... jako platí pro ostatní lidi dnes. Blázni a bezdomovci mají svobodu - nikdo jiný!

   Smazat
  3. 10:55
   Díky za informaci, já jsem nikdy v podobném ústavu nebyl a obdivuji Vaše znalosti. Byl jste pacientem, a byl jste alespoň týden bezdomovcem?
   Václav

   Smazat
 8. Neustále teď v TV bedně jedou filmy o Hitlerovi. Důvodem je patrně postupná propagace fašismu a nacismu. U jednoho z posledních jsem se chvilku zdržel, bylo v něm citováno několik výroků Hitlera o SSSR, o Rusku a o Rusech. Udeřila mě přímo mezi oči ta nápadná podobnost s výroky dnešních západoevropských demokratů, kteří o Rusku říkají totéž, jen trochu uhlazenější formou. Sami tak přiznávají, že se myšlením od Hitlera zas až tolik neliší a patrně taky jako Hitler dopadnou. Vypadá, že Rusko je dobrým prubířským kamenem pro odhalování myšlení a záměrů poblitiků.

  OdpovědětSmazat
 9. Já bych taky řekl, že by měli dialog přerušit, Nord Stream zamrazit a počkat, až se na obou stranách vymění politická squadra. Vždyť o nic nejde a za 15-20 let se uvidí, až budou jednat úplně jiní politici.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Evropa bude mit nedostatek energii i s NS-2. Pockejte si na zimu a az si Nemci odstavi elektrarny na uhli a atom.

   Smazat
  2. Jedna zima jako v roce 1942 u Stalingardu a Nord Stream 2 dostaví evropští komsomolci v rekordním čase.

   Smazat
  3. 11:56
   Jste hlupák, dnes je ve světě tolik plynu a nafty, že nikdo není a nebude závislej na rusku!!

   Smazat
  4. 15:40 Předpokládám, že vy jste závislej výhradně na svém ošetřujícím lékaři.

   Smazat
  5. 15:40
   A být závislý na hrdlořezech motorovou pilou ze Saudské Arábie se vám líbí víc?

   Smazat
 10. Je mě hamba v jakém jsme spolku !

  OdpovědětSmazat
 11. Naprosto správně - i bez toho žvanění, bez něhož se diskuze neobejdou. Se "západem" musí přerušit komunikaci diplomacie každého státu, který se chce považovat za samostatný a důstojný. Stačí se podvolit diplomatickým kouskům s mentalitou "západních hodnot" a vzápětí vypukne obrovský tlak na zvrácení morálních a kulturních hodnot, které až do té doby dotyčný stát uznával a hájil. Je uveden do zmatku, který stále sílí, a když se nedaří dosavadní uznávané hodnoty zvrátit, nastoupí tvrdé mediální sprostoty, šířené drze, sprostě, a podle, mezi obyvatelstvo. Nedávno jsem dočetl knihu amerického spisovatele "Oběti Hollywoodu". Už tehdy, před rokem 1920 vypukl a rozlezl se po USA jakýsi mor,totiž - obrovská moc medií. Mediální magnát mohl naprosto všechno. Byl uplácen a podplácen ze všech stran, aby psal toto a ne tamto, media ovlivnila cokoli- přes noc z někoho vytvořila hvězdu a přes noc ho naopak úplně totálně zničila. Maskování vražd! Nevyšetřované vraždy! Neskutečné požírání drog a chlastání alkoholu, samé gangy, ovládané lidmi z nejvyšší politiky, které se navzájem vybíjely. Spolupráce mediálních magnátů s justicí, policií a politiky byla běžná a zničující. Všehoschopné šmejdy bylo nutno jen zabíjet, ti se nedali umlčet ničím jiným, ani penězi. Brali peníze od všech, od vydíraných i od vyděračů. Neskutečná, hnusná, smradlavá stoka - na tom vznikly ty "západní hodnoty" rozlezly se po světě, a my jsme se tomu vydrželi bránit 40 let. Dnes máme celý náš -kdysi normální - stát prolezlý těmito špinavými západními hodnotami, mediální šmejdi a magnáti zničí každého a všechno, teď je mezi nimi jakási covidová spolupráce, jedny media ovládají druhá v celosvětovém měřítku, a to vše ovládá a platí nějaká hodně veliká špína. Jestli chtějí lidstvo a svět opravdu!!! ozdravit, musí zakázat a zničit media - občané už je bojkotovat nedokážou. Nevšimli si, že jsou s nimi ve válce. Rozhodnutí pana Lavrova by mělo být zásadní, a neměnné. Pak by mělo i následovníky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní15. října 2020 10:48
   „Jestli chtějí lidstvo a svět opravdu!!! ozdravit, musí zakázat a zničit media ..“

   To je trochu zkratka. Řekl bych, že je třeba zlikvidovat ten liberalismus, který vlastníkům peněz přiznává právo tisknout další peníze a kupovat si za ně cokoliv – tedy i ta média, ale i politiky a vlády. Je třeba obnovit suverénní státy s demokratickou vládou. Dnes není demokracie, ale liberalismus. P.K.

   Smazat
 12. Opět jedna z nekončících ukázek pokryteckého newspeaku od "hlavy" EK.
  Pokud totiž von der Leyenová prohlašuje, že "s nynější ruskou vládou se geopolitické partnerství nedaří", má tím na mysli to, že se nedaří podmanění Ruska.
  O žádném partnerství totiž neuvažovala, ta snad ani netuší, co to znamená.

  OdpovědětSmazat
 13. A dost! 15% voličů nemůže diktovat 60%…

  http://svobodnenoviny.eu/a-dost-15-volicu-nemuze-diktovat-60/

  Pravda a lež-dvě sestry velmi si podobné s námi hrají nepěknou hru. Kdo myslíte, že zvítězí???

  Už dnes vidím ty hrdiny, co křičí, že se očkovat nedají za žádnou cenu. Myslím, že máte smůlu. Jak to chcete udělat??? Bez vzpoury národů není šance.
  Odmítnete-li očkování, tak je už dnes předem připravený systém represivních opatření, které vás přinutí. Pouze očkovaným lidem bude dovoleno chodit do práce, cestovat, chodit do školy, účastnit se jednání, či třeba fotbalového utkání. Projekt Covid 19 je plánován do roku 2025. Od tohoto času se rozběhne plán další, který má trvat do roku 2050. Dle Dr. Colemanna se jedná o řízený plán zlikvidování 4 mld. lidí a to prostřednictvím epidemií smrtelných nemocí, jenž budou vytvářeny uměle.

  http://svobodnenoviny.eu/pravda-a-lez-dve-sestry-velmi-si-podobne-s-nami-hraji-nepeknou-hru-kdo-myslite-ze-zvitezi/

  Americké volby a kdo je vyhraje?

  http://svobodnenoviny.eu/americke-volby-a-kdo-je-vyhraje/

  Německo: Migranti v Lipsku odmítají bezplatné bydlení, není v centru nebo chybí výtah

  http://svobodnenoviny.eu/nemecko-migranti-v-lipsku-odmitaji-bezplatne-bydleni-neni-v-centru-nebo-chybi-vytah/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11:01
   Co vám napsat, jen tolik, slušně vám hrabe, 4 miliardy lidí zlikvidovat, tak jo!!

   Smazat
  2. 15:38
   Co se tak divíte? Přípravy jsou v plném proudu. Jsou již vybraná místa pro masové hroby.
   https://www.idnes.cz/praha/zpravy/martin-cerveny-spravce-hrbitovu-rozhovor-masove-hroby.A160314_2232349_praha-zpravy_rsr

   Smazat
 14. 17. července 1945 byla zahájena POSTUPIMSKÁ konference.
  Konference mimo jiné konstatovala :
  „Spojenecké armády dokončily okupaci celého Německa a německý lid počal pykat za strašlivé zločiny, jichž se dopustil pod vedením lidí, které v době jejich úspěchů otevřeně schvaloval a slepě poslouchal ...“

  Leden-říjen 1946 - Norimberku zasedal Mezinárodní vojenský soudní dvůr.
  26.7.- britský žalobce Shawcross v závěrečné řeči zdůraznil, že německý národ nese vinu sám na tom, že se nacistům poměrně snadno podařilo likvidovat v Německu demokracii.
  Zásady formulované ve statutu norimberského tribunálu a rozvedené v jeho rozsudku byly jednomyslně potvrzeny rezolucí Valného shromáždění OSN z 11. prosince 1946 a staly se tak součástí mezinárodního práva.
  Dr. Bohuslav Ečer, Norimberský soud, Orbis, I. vydání prosinci 1946, str. 376.:
  „Norimberský soud prokázal, že fašismus a nacismus mohly být zdolány bez druhé světové války, kdyby demokratické národy včas a jednotně byly zasáhly. Poslední takovou příležitostí byla krise mezinárodní mravnosti a politiky, práva a spravedlnosti, kterou historie označí jménem „Mnichov 1938“. Neboť ve skutečnosti se dostával v tomto období do těžké krise německý nacismus. Tehdejší vládcové Velké Britannie a Francie věděli, že nacismus je v krisi. Odhodlali se jej zachránit. Namluvili svým národům a veliké části světa, že našli v takzvané Mnichovské smlouvě lék na chorobu Evropy. Ve skutečnosti to byl jed. Norimberský soud prokázal, že nemuselo dojít k válce, kdyby státníci západu byli učinili to, co později za války učinit musili: kdyby totiž byli včas s předvídavostí skutečných státníků našli cestu místo do Mnichova, do Moskvy. Ale ovšem Moskva znamenala symbol slovanství. Mluví se dnes o slovanském imperialismu. Možná, že Mnichov byl pokusem zastavit pomocí Hitlera slovanský „imperialismus“. V Norimberku však bylo prokázáno, že Hitler, věrně prováděje svůj veřejně vyhlášený plán, určil svým hlavním cílem vyhubení desítek milionů Slovanů a zotročení zbývajících. Z protokolu, dokumentů a rozsudku norimberského tribunálu plyne jasně dějinně důležitá skutečnost, že hlavní rána nacismu byla namířena proti Slovanům a že také na ně se strašlivou silou dopadla.“

  OdpovědětSmazat
 15. Proti SSSR bylo soustředěno cca 5,5 milionu vojáků, více než 47.000 děl a minometů, cca 4.300 tanků a samohybných děl a téměř 5.000 letounů.
  V průběhu války bylo na sovětsko-německé frontě zničeno 626 (na ostatních frontách 176) divizí Německa (508) a jeho satelitů a tři čtvrtiny bojové techniky. Německo utrpělo na této frontě více než 73% ztrát v živé síle, v tancích a letectvu 75% a v dělostřelectvu 74% - jde o procenta ze všech jeho ztrát za 2. světové války.
  - prezident USA F. D. Roosevelt ve svém projevu z 28. dubna roku 1942 k americkému národu prohlásil: „Ruská vojska zničila a nadále ničí více živé síly, letounů, tanků a děl našeho společného nepřítele než všechny ostatní národy dohromady.“
  - W. Churchill v dopise Stalinovi z 27. září 1944 psal, že „právě ruská armáda vypustila střeva z německé vojenské mašinérie…“
  Sevastopol se bránil více jak 8 měsíců a za jeho obležení Němci ztratili více než 300.000 vojáků a důstojníků.
  Partyzáni vyřadili z bojů 1,5 milionů vojáků, z železničních náspů svrhli cca 20.000 vlaků, vyhodili do vzduchu cca 12.000 železničních a silničních mostů, zničili cca 65.000 automobilů, více než 4.000 tanků a 1.100 letounů. K ochraně svého týlu před útoky partyzánů Němci museli vyčleňovat krom strážních a policejních jednotek i cca 10% svých pravidelných vojsk.
  Na východní frontě se ze 1.418 válečných dnů aktivně bojovalo 1.320 dnů.

  Na straně Hitlera bojovalo také 22 „národních divizí SS“. Celkem v nich působilo 522 tisíc dobrovolníků. Měly by být uvedeny alespoň za účelem posouzení zeměpisné polohy Hitlerovy Evropské unie:

  - Albánie: 21. horská divize SS "Skanderbeg";
  - Belgie: 27. dobrovolnická granátová divize SS „Langemark“, 28. dobrovolnická divize SS tankových granátníků „Valonsko“, vlámská legie SS;
  - Bulharsko: bulharská protitanková brigáda;
  - Maďarsko: 17. sbor SS, 25. divize SS granátníků "Hunyadi", 26. divize SS granátníků, 33. divize kavalérie SS;
  - Dánsko: 11. dobrovolnická divize SS tankových granátníků "Nordland", 34. dobrovolnická divize granátníků "Landstorm Nederland", SS Svobodný korpus "Danmark", SS dobrovolnický korpus "Schalburg";
  - Itálie: 29. divize SS granátníků "Italia";
  - Nizozemsko: 11. dobrovolnická divize tankových granátníků SS „Nordland“, 23. dobrovolnická motorizovaná divize SS „Nederland“, 34. dobrovolnická granátnická divize „Landstorm Nederland“, vlámská legie SS;
  - Norsko: norský SS Legion, norský SS Ski Jaegers Battalion, norský SS Legion, 11. dobrovolnická divize tankových granátníků "Nordland";
  - Polsko: SS dobrovolnická legie;
  - Rumunsko: 103. tankový SS-bojový pluk, SS regiment granátníků;
  - Srbsko: srbský dobrovolnický sbor SS;
  - Lotyšsko: lotyšští legionáři, lotyšská dobrovolnická legie SS, 6. sbor SS, 15. divize granátníků SS, 19. divize granátníků SS;
  - Estonsko: 20. divize SS granátníků;
  - Finsko: finský dobrovolnický prapor SS, 11. dobrovolnická tanková divize SS a divize granátníků „Nordland“;
  - Francie: 28. dobrovolnická divize SS tankových granátníků "Walllonien", 33. divize SS granátníků "Charlemagne", legie "Bezen Perrot";
  - Chorvatsko: 9. horský sbor SS, 13. horská divize SS "Khanjar", 23. horská divize SS "Kama";
  - Protektorát Čechy a Morava: SS Svatováclavská dobrovolnická legie (nebyla na frontě nasazena),
  - Galicia: 14. divize SS granátníci "Galicia" (1. ukrajinská);
  - Slovenský štát – k útoku se připojila armáda Slovenského štátu v počtu cca 60.000 vojáků
  a také: Skandinávská divize 5. tankové divize SS „Viking“ (Nizozemsko, Dánsko, Belgie, Norsko), balkánská 7. dobrovolnická horská divize „Prince Eugen“ (Maďarsko, Rumunsko, Srbsko), 4. horská střelecká divize, divize SS "Karstjager" (Srbsko, Maďarsko, Slovinsko, Galicie, Itálie, Ukrajinci, Španělsko), 36. divize SS granátníků "Dirlewanger" (najímající převážně vojenské zločince z různých evropských zemí).

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mohli bychom vyjmenovat i predchozi pokusy Rusko znicit jako ten Napoleonuv. Nebyla to jenom francouzska 'Grande Armee', byly to zrovna tak i 'spojenci z Evropy', zoldaci, atd.
   Tentokrat Rusove jsou uz pouceni. Zdvorily doprovod do Parize ci Berlina nebude jim postacovat. Obsadi celou Evropu az k Atlantiku a udelaji dobre. Bude to pojistka proti zmrdum v dalsim tazeni na Rusko.
   A emerickeho zidaka vykopnou z Evropy, nema tu co pohledavat. At si bojuje doma s cernochy, ktere si tam zavlekl.

   Smazat
 16. K okupaci evropských zemí Německu stačilo :
  1 den v případě Dánska
  5 dnů v případě Nizozemí
  19 dnů v případě Belgie
  35 dnů v případě Polska
  44 dny v případě Francie
  63 dny v případě Norska

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 60 dnů v případě domu Pavlova ve Stalingradu

   Smazat
  2. Bez Ruska by nam doted vladli SSaci a fasiste. Jejich potomci v EU komisi a v NATO nam ted ukazuji, ze lidska blbost a chamtivost jsou neznicititelne. Z Rusa co je osvobodil delaji opet padoucha a provokuji ho. Chovaji se k nemu arogantne a nadrazene. Podle pokynu jejich kolonizatora v USA.
   Az se Rus ozene jako pred doternym hmyzem, zacnou vsichni huhnat a prosi o milost!

   Smazat
 17. 24. prosince 1943 prezident USA F.D. Roosevelt prohlásil :
  „Po příměří 1918 jsme se domnívali a doufali jsme, že duch německého militarismu je vymýcen. Pod vlivem náboženského způsobu myšlení jsme následujících patnáct let vynaložili na to, abychom odzbrojili, zatímco Němci spustili takový srdceryvný pokřik, že ostatní národy jim nejen dovolily, aby se vyzbrojili, ale dokonce jim tento úkol usnadnily. Dobře promyšlené, ale neohrabané pokusy minulých let byly k ničemu. Doufám, že je nebudeme opakovat. Ne, musím se vyjádřit srozumitelněji. Jako prezident Spojených států jsem rozhodnut udělat vše, co je v lidských možnostech, abychom se vyvarovali opakování tohoto tragického omylu.“

  Tak to se skutečně nepovedlo.
  Německo by mělo zejména ve směru k Bělorusku a Rusku prosit za odpuštění- viz například:
  - 16. prosince 1942 - německý generál KEITEL vydal rozkaz o postupu německé armády vůči civilnímu obyvatelstvu. Výslovně nařídil německé armádě, aby na okupovaných územích nešetřila žen a dětí
  - 19-30. října 1943 se konala Moskevská konference. V deklaraci o ukrutnostech bylo vyjádřeno „odhodlání tří spojeneckých mocností pronásledovat viníky až na nejzazší konec světa a odevzdat je spravedlnosti.“

  OdpovědětSmazat
 18. Generalplan Ost (GPO) byl německý plán genocidy obyvatelstva teritorií okupovaných Německem ve východní Evropě během 2. světové války a po jejím ukončení a kolonizace těchto území německým obyvatelstvem. Akce byla připravena v roce 1941 a schválena o rok později. Plán navazoval na Hitlerovy plány Lebensraum a měl být splněn po uskutečnění záměru okupace východní Evropy - plánu Drang nach Osten. Generalplan Ost vycházel jednak z nacistických plánů o osídlení Evropy germánskou rasou, jednak z rasových předsudků, podle nichž byli Slované nižší rasou - podlidi, něm. Untermensch.
  https://cs.wikipedia.org/wiki/Generalplan_Ost
  Plán se zrodil v plánovacím štábu Říšského komisaře pro upevňování němectví (RKF), jímž byl Heinrich Himmler. Tento přísně tajný dokument, který znali jen nejvyšší představitelé nacistického Německa, se v originále nedochoval, ale po válce byl (ve dvou verzích) rekonstruován z různých navazujících memorand a dokumentů. Plán předpokládal, že dojde k vysídlení na východ až za Ural či částečnému vyhlazení asi 50 milionů obyvatel východní Evropy - Rusů, Poláků, Bělorusů, Ukrajinců, Židů i příslušníků pobaltských národů. Existence plánu byla potvrzena SS-Standartenführerem Dr. Hansem Ehlichem, který byl jako vysoký úředník RSHA odpovědný za zpracování návrhů plánu.
  Finální verze této etnické čistky byla rozdělen do dvou částí: Kleine Planung (“malý plán”), který plánoval akce, které měly být uskutečněny během války, a Grosse Planung (“velký plán”), který plánoval akce, jenž měly být podniknuty po vítězné válce v dlouhodobém časovém horizontu do 30 let.
  Malý plán měl být uveden do praxe ihned, jakmile Němci obsadí území na východě. Tímto způsobem byla připravena jako jedna z prvních realizace germanizace polského území. V časovém horizontu 10 let mělo dojít k úplnému zničení polského národa formou vyhlazení nebo vystěhování za Ural. Stejný osud čekal i další slovanské národy, přičemž v případě vystěhování byla u jednotlivých národů stanovena rozdílná procenta:
  80-85 % Poláci
  50-75 % Češi
  75 % Bělorusové
  65 % Ukrajinci
  50-60 % Rusové v evropské části Sovětského svazu

  Do plánů na vystěhování měly být zahrnuty i ostatní slovanské národy a také např. Litevci. U Slovanů, kteří podle německých plánů směli zůstat v "německém životním prostoru", bylo počítáno s tím, že budou sloužit jako otroci v německých továrnách či na zemědělských velkostatcích německých majitelů, přičemž nebudou moci mít děti a dojde tak k jejich přirozenému vymizení. U části tzv. "rasově vhodných" Slovanů mělo dojít k jejich poněmčení.
  Samostatnou kapitolou je počet zabitých Rusů, Ukrajinců a Bělorusů na územích okupovaných Němci, kde byla zahájena politika genocidy, teroru a vyhladovění. Již v průběhu války byly vypáleny tisíce vesnic z různých důvodů, ať už to byla skutečná či domnělá pomoc partyzánům, nebo cílená likvidace určitých oblastí. Odhaduje se, že v Bělorusku zahynula až čtvrtina tehdejší populace.[1] V prvním roce po napadení Sovětského svazu Němci zabili nebo nechali zemřít hlady asi 3 miliony sovětských válečných zajatců.

  V Protektorátu Čechy a Morava byly rozpracovány dílčí plány na germanizaci českého prostoru, které jsou známy pod názvem "Konečné řešení české otázky". Tato koncepce postupného ovládnutí Čech a Moravy Němci zapadala do věcného i časového plánu Generalplánu Ost.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Neni to jenom ovladnuti ceske kotliny skrze nemecky narod. Je to selekce obyvatelstva po konceni valky na zaklade arijskych zakonu a poslusnosti jednotlivcu. Tato cast mohla zustat a byla by po obsazeni Nemci asimilovana. Zbytek by byl vysidlen do taboru na Sibir a zlikvidovan. Vse je dolozitelne, Heydrich v tom hral hlavni roli. Kdo si precetl jeho nastupni rec v Praze jako noveho risskeho Protektora, musel dojit k presvedceni - toho psa musime zabit! A stalo se. Ze se Nemci pak nenavistne mstili zabijenim Cechu, vypalovanim vesnic, atd. , na to se nepoukazuje. 340 000 zavrazdenych a umucenych vlastencu zaluje a je zdeseno, za co vlastne polozili sve zivoty!

   Smazat
 19. Podle výpočtů ruských historiků a ekonomů země zaplatila za válku z bojujících států nejvyšší cenu. Bylo zničeno 1710 měst a městských sídel a 70 tisíc vesnic. Země ztratila 32 tisíc průmyslových podniků, 98 tisíc kolchozů a 1876 sovchozů. Zničeno bylo rovněž 65 tisíc kilometrů železničních tratí, skoro 16 tisíc parních lokomotiv a 428 tisíc vagonů. Ztraceno bylo 13 tisíc železničních mostů a 8000 tisíc říčních plavidel, 2078 kilometrů telegrafních a telefonních linek. Celková škoda dosáhla 2 569 miliard rublů, což byla třetina národního bohatství země.

  Ruské zdroje se odvolávají na německé archivy, podle kterých bylo zpustošeno 427 muzeí, ukradeno 180 milionů knih, 13 tisíc hudebních nástrojů a více než půl milionu uměleckých děl bylo ztraceno nebo ukradeno.
  https://www.forum24.cz/kolik-stala-druha-svetova-valka-sssr-a-ostatni-zeme-lepsi-nevedet/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Podle ruskych historiku presahuje skoda rabovanim zapadu za Perestrojky naklady SSSR v 2. svetove valce.
   Rusko vzdy plati za svou rozlohu a nerostne bohatstvi, ktere mu chteji zapadni chamtivci ukrast. Jako je ukradli Lybii.
   Za Perestrojky doplatilo Rusko na zradce a trockisty uvnitr zeme, ktere tam vypestoval zapad.
   To se mu uz doufam nepostesti!

   Smazat
 20. Už je načase, aby se ruský medvěd probral.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Myslím, že je probraný už delší dobu (minimálně od konce Jelcina) a teď už dospěl k názoru, že má i dostatek sil ubránit se jak vojensky, tak i ekonomicky. Informační prostor už také není jen v moci anglosasů. Teď už bude muset být Rusko bráno vážně. Jsme svědky znovuzrození světové velmoci. Nějaká Lejnová? Koho ta nula zajímá?

   Smazat
  2. Ani to nechtejte. Uz byste tady nebyl. Nebude delat rozdily a nekoho setrit. Vsichni ho kopou a plivou na neho, nejvic USA. Vsichni lehnou popelem.

   Smazat
 21. Je si treba uvedomit, ze valka je pripravena a ma slouzit k ovladnuti Ruska a jeho surovin, ke genocide Slovanstva a ruskeho obyvatelstva. Je neodpustitelne, ze slovanske narody a staty osvobozene Ruskem od fasismu ted opet stoji proti Rusku. Je mezi nimi i Cesko.

  OdpovědětSmazat
 22. Hochštapleři EU se přepočítali a již nejsou tak solidární jak byli koncem minulého století a toho musí RF využít. HOCHSTAPLEŘI EU jsou omezeni frajeři, způsobili svou nejprve skryvanou a později otevřenou "nenažraností " řadu problémů a především to,že Evropa hraje stále trapněji ve světě jen "druhé housle" a to RF také umí využít.Hochštapleři z Evropy také začali opouštět dobrou obchodní zvyklost,chcete-li moudrost,že dobrý obchod jen ten,kdy obě strany,prodávající i kupující jsou /,plus minus/,spokojeni a tu nehodovost musí RF také vidět. Franta husita

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. RF signalizuje, ze jeji odmitani zapadem ma uz dusledky. Naposledy uvaluje Svycarsko sankce za most na Krym! To se neda komentovat.
   A Rusove uz maji dost. Ale ze jim to trvalo!
   Jen si neprejte, aby se Rusko za to revansovalo. Nema to zapotrebi, ma vseho dost a sankce taky prezije. Zapad nema nic (zadne suroviny), je zadluzeny a vladnou mu proamericti poskoci, buzeranti a fetaci, kteri nepracuji v zajmu svych obyvatel, ale v zajmu kolonizatora. Pro obyvatelstvo to v sobe skryva nebezpecnou budoucnost.

   Smazat
 23. Rusko ztratilo trpelivost se slabomyslnymi buzeranty a fetaky z USA a EU.
  Ma je vsechny na haku. Kyvadlo vztahu s Ruskem se zastavuje v krajni poloze maximalni nenavisti a arogance a zacina se vracet zpatky. Proamericti vazalove v EU dostanou lekci. VRSR v USA se projevi i v Evrope. Do konce roku budeme vedet vic.

  OdpovědětSmazat
 24. Tak diskuteri, tady jsou fakta, to neni konspirace. Nemyslete si, ze pujdete uz za tyden zase s kamosema na pivo bez rousek. Je to fakt vazne, co se deje a co prijde:
  https://www.youtube.com/watch?v=74YjKQszaBc&feature=youtu.be

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.