Reklama

sobota 3. října 2020

Nová fáze

LC
3. 10. 2020   RokAJehoDny

Komprehensívní aliance mezi Ruskem a Čínou je podle indického diplomata Bhadrakumara jedním z nejdůležitějších geostrategických směrů planety. V dnešním západním zrelativizovaném světě fluidních přeludů je překvapující konstatování indického diplomata o tom, že raison d’être této aliance bylo mocným způsobem popsáno v komuniké ze setkání ministrů zahraničí 11. září v Moskvě, obě strany evokují svůj historický boj s německým nacismem a japonským imperialismem: „Sovětský svaz a Čína nesly hlavní břímě boje s nacismem a militarismem, za cenu enormních lidských obětí zastavily a zničily agresora, prokázaly v tomto boji nezměrné sebeobětování a obrovský patriotismus“. 

Je perspektivnější stavět na patriotismu a na tom, co bylo, než na popírání historických fakt a plivání na sochy osvoboditelů, jak je pražskou pseudokulturní specialitou, máme velkou šanci vypadnout z hlavních planetárních politických pohybů a zmizet jako národ z povrchu země.

V prohlášení ministrů zahraničí se praví, že je svatou povinností humanity zachovat historickou pravdu o válce. Indický diplomat píše v hongkongském NewTimes, že historická analogie těch dob s dneškem je překvapující. Německá vláda bezostyšně viní Rusko z otrávení Navalného a vyhrožuje sankcemi. Jazyk Němců směrem k Rusku se dramaticky změnil, ovšem v české téměř protektorátní ozvěně i jeho český mediální pendant, jako je propaganda české televize a spol. Německá rétorika téměř na pokraji zahájení vojenských akcí proti Moskvě, píše diplomat. 

Západní svět ve třicátých letech ve své obsesivní averzi k Rusku a Číně, nejenže ignoroval rostoucí německý a japonský militarismus, ale přímo je podněcoval. Ruská diplomacie má v moderní historii velkolepou tradici, její kroky nejsou náhodné, ani impulzívní. Historické vědomí je tu velmi silné, paměť minulého a přítomného jsou organicky propojeny v kolektivním vědomí.

Není nevýznamným faktem, že rusko-čínské prohlášení bylo podepsáno v den 30. výročí důležitých dohod z Moskvy podepsaných 12. září 1990 mezi SSSR, USA, Británií a Francií, které formalizovaly unifikaci obou německých států a následnou dohodou mezi oběma německými státy. Bezpochyby tehdejší společný akt měl zavřít éru studené války a nastolit nové politické klima ve světě. 

Dnes se Moskva rozhodla kráčet do budoucnosti ruku v ruce s Čínou. Dva dny před podepsáním rusko-čínského komuniké odpověděl Lavrov v ruské televizi na otázku o dalších sankcích, kterými Evropská unie vyhrožuje Rusku. Vyjádřil hluboké zklamání z demagogie evropskounijních zemí: 

„Řadu let jsme věděli, že západní partneři nejsou spolehliví, naneštěstí to platí o členech Evropské unie. Měli jsme mnoho daleko jdoucích společných plánů, existují dokumenty, které definují naše společné projekty v energetickém sektoru a v odvětví vysokých technologií, měly vést k povýšení celkové ekonomické kooperace. Sdílíme jeden geopolitický prostor. Naneštěstí Evropská unie obětovala geoekonomické a strategické zájmy momentálnímu přání USA, nazývají to potrestání Ruska. Vyrostli jsme z toho, dnes je nám jasné, že potřebujeme bezpečnou oporu pro naše příští plány. Nemůžeme záviset na EU, budeme spolupracovat s těmi, kteří jsou připraveni kooperovat na bázi rovný s rovným a ve vzájemném respektu“.

Indický diplomat píše, že se jedná o komplikovanou historii amnésie a politické šikanerie ze strany západu. Pravdě se lze lehce přiblížit z dnes už otevřených archívních dokumentů poradce Michaila Gorbačova Anatolije Černajeva, lze snadno rekonstruovat fakta o rusko-západních vztazích posledních třiceti let. Indický diplomat je překvapujícím způsobem naivní, reflexy degenerované západní demokracie nevychází ze studia fakt, spíš zde jde o masovou psychoterapii k ovládnutí poddaných.


31 komentářů :

 1. Jsou země, které na obou světových válkách pouze vydělávaly a jejich účast a příklon na některou ze stran byla vždy dána vypočítavostí.
  Pak jsou země, jež do válek uvrhla devotnost jejich vlád
  a země, které ve válkách hájily sebe sama.
  Určitě nelze souhlasit se vším, co RF a Čína vymýšlí, ale vzhledem k tomu, co předvádí země, kterým RF i Čína leží v žaludku, je počínání obou velmocí pochopitelné a v zájmu zachování stability na planetě všeobecně prospěšné.
  Kdo by chtěl tvrdit, že RF je agresor a že jen existence USA základen okolo hranic RF je zárukou míru, tak ten by se měl důkladně seznámit s ekonomickou situací USA a jejich současnými nerostnými zdroji a rozsahem vojenskoé přítomnosti mimo jejich hranice na základě nejrůznějších "hodnověrných" prohlášení.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bude zajímavé sledovat, jakým směrem se to bude vyvíjet. Rusko a Čína se mohou spoléhat jen na jedno, na svoje armády. Pokud to vydrží dostatečně dlouho, v USA i EU začnou převládat barevní (v USA přečíslují barevní do 16 let bělochy už v současnosti), budou se na západě prohlubovat vnitřní problémy a západ bude oslabovat.
   Horší vyhlídky mají malé země jako jsme my. Vydržíme dostatečně dlouho odolávat tlaku multikulti?
   V krajských volbách výrazně posílili piráti, mají 20x vích křesel než minule. Jestli se to zopakuje v parlamentních volbách a piráti zasednou do vlády, můžeme se rozloučit s českým národem jak jsme ho znali po stovky let. Stavidla migrace budou protržena!
   To co je dneska Praha pod Hřibovým vedením, je jen slabý čajíček proti tomu co by nastalo, kdyby ČR ovládli piráti! To by úplně rozvrátilo Českou republiku a přepsalo demografii našeho území.
   Nechceme si to připustit, ale tahle věc reálně hrozí! A velice brzo!

   Smazat
 2. ...zajímavé je, že se tam nezmíňují "historické" polemiky, že u Stalingradu a na Dukle, či v Ostravské operaci bojovali hrdinní US spojenci, ...padlo jich tam přece statisíce a na počest každoročně jezdí hejno slezských ocasů v trofejních Willisech slavit konec války omylem zbombardovanozu Plzeň, či Prahu a poté v dobré víře odsmýčili za moře cca 100 000 esesáků i s narabovanými majetky, kultúrními památkami převážně slovanských národů a vybitými zlatými zuby zabitých vězňů.
  Nutno podotknout, že do roku 39 v Germánii žrali eintopf s maďarskou klobásou a teprve po rabování Evropy zjistili, že ostatní národy jedí skutečné delikatésy, jako např. fr. vína, sýry, rybí speciality, knedlo zelo vepřo, boršč, šašlik, pelmeně a bigus.
  Dnes to vydávají za své a vysmívají se tomu všemu na východ "od ráje".
  Do budoucna jsme absolutně závislí na plynu a vůbec zdrojích z Ruska (stačí jedna skutečná zima bez a budeme do peca přikládat mobily a počítače.)
  Západ LOGICKY zastaví dodávky žrádla, dokonce i toho odpadového a budeme Rusy prosit, ať nám tu postaví Tuzexy kvalitních potravin.
  Ale zatím to jde, zatím to jde, zatím to jde....(Sedm statečných)

  Místo toho Velký ocas, samože studovaný VŠ, jede provokovat do Tchaj-wanska, kriminální běhna z Budišova nad Budišovkou vříská o demokracii v EP, a malý bravek z řeporyjí s Trojůhelnikářem (od slova Kolář) bouraji pomníky hrdinům a staví je vrahům. Začalo to přece zlatým lvem pro hrdlořezy Mašíny und comp.
  Zle matičko zle, Švarcenberci zde....


  To vše je k tématu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesné.

   Smazat
  2. 13:49
   Budišov nad Běhnou je v okrese Třebíč, Budišov nad Budišovkou v okrese Opava, pro přesnost.

   Smazat
  3. Zle matičko zle 13:49, ale hlavně kvůli tomu, že se zvyšuje rychlost debilizace našich spoluobčanů. Vždyť absolutně není normální, aby takové množství lidí s volebním právem volilo Piráty (název strany oslavuje lupiče a vrahy), aby Pražané si zvolili do Senátu Milku Němcovou téměř v prvním kole, tedy podivnou ženštinu, která v civilním životě nedokázala vůbec nic a v politice se stala trapnou osůbkou, s rysy hysterie a počínající demence. Podobných důkazů, že mnoho lidí, kteří se dostaví k volebním urnám, nemají dostatečné intelektuální předpoklady k tomu, aby volili na základě analýzy svých skutečných zájmů.

   Smazat
  4. Zrejme nerozumite jak a co se hraje.
   Volebni ucast okolo 30%, M(Y)rku volila tretina, takze vysledny zlomek obyvatel z one casti Prahy cca odpovida domicilu co tam dnes zije za individua: aneb byvaly wexl a polistopadova lumpenburzoazie: podnikatele-fakturanti (sosaji erar) co nezdani ani gresli a do vydaju si davaji od toaletaku, leasingu aut a po jidlo temer vse..

   Maji krasny zivot pro sebe a sve potomky na dalsich 300let ci vice a to zcela demokratickou cestou. Kdo z vas to ma?

   Smazat
  5. Adam Vůbec si nedělejte vrásky při nízké účasti vždy takoví slaví úspěchy.

   Smazat
 3. Je niekoľko variant, ktoré vysvetľujú postoj Ruska ku svetu :1/ buď sú naivní vo svojej viere, že svet po dvoch svetových vojnách zmúdrel, nezabudol hyenizmus vojen a konečne bude normálne žiť , myslieť a spolupracovať každý s každým
  2/ alebo si nechce nahlas, alebo ani v myšlienkach priznať a pripustiť, že Západ nikdy neprestane túžiť po ruskej zemi - a preto Rusko nebude mať nikdy pokoj od agresívneho Západu. Akoby Rusko nechápalo ten fakt, že Západ je schopný napadnúť znovu jeho zem. Proste, nemôžu tomu uveriť.
  3/ Rusko so svojou historickou pamäťou nepripúšťa vojnu, ponúka priateľstvo, mier a spoluprácu, ktorá je 20 rokov totálne odmietaná. Západ neodpustí Rusku, že po Jeľcinovi zatvoril brány k svojím pokladom. Keďže sa nenechal dobrovoľne rozkradnúť, tak to príde násilnou cestou.
  4/ Podľa slov Sergeja Lavrova je možno usúdiť, že predsa len pochopilo Rusko svoju situáciu a realitu.
  Tým, že polovica Slovanov sa pridala na stranu Anglosasov proti druhej polovici, podpísala si ortieľ multikulti, stratu patriotizmu a odnárodnenia sa. Druhá polovica Slovanov v pude sebazáchovy je nútená - nie dobrovoľne - spolupracovať s niekým, kto je inej " krvnej " skupiny. Preto tiež riskuje tie isté straty, ako prvá polovica Slovanov. Núka sa otázka : Kto za to môže, že Slovania samy seba odstraňujú z mapy národov sveta ? Bude mať pravdu Sibyla, keď predpovedala, že žltá rasa ovládne svet ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vypada to tak. Slovani jdouci proti Slovanum. Neskutecne! Priklad: Fasisticke Polsko jde proti Rusku. Bulharsko jak by smet. Tyhle zeme Rusove osvobodili a ony do Rusu ted kopou!!!! Cesti hovnouskove taky!

   Smazat
  2. Piš s interpunkcí ty ignorante. Jinak souhlas.

   Smazat
 4. Sebeobětování a patriotismus. Toto byla základní podmínka vítězství. Honba za konzumem jako první a nejvyšší priorita, které je podřizováno vše. Ještě více aut, ještě více paláců, ještě více techniky a tedy i silnic, megapolí. Ale něco za něco. Konzumu obětujeme vlastní děti, výchovu i samotné početí. Porodnost klesá, výchovy se násilím ujímají sociální fanatici, popírající samotné základní zákony přírody a žijící v nějakém fantasmagorické světě mnoha pohlaví neustále se měnících, hlásající absolutní svobodu, vynalézající nová slova, která mají pojmenovat jejich vybájené konstrukty, které v reálné světě neexistují a proto nejsou v žádné lidské řeči pojmenované. Reálné věci jsou přejmenovávané, aby se staly nereálnými: tak nemáme černochy, ale Afroameričany, kteří jen stěží najdou ten kontinent na mapě. Co s černochy v Evropě není zatím známo, v Berlíně nejsou odedneška cizinci, ale "lidé s mezinárodní minulostí", stejně tak jako neexistují otec a matka, ale rodič I. a rodič II., rodina je spolek kohokoliv s kýmkoliv a navíc středověký přežitek. "Vlast" je sprosté slovo. Patriot = xenonofob, rasista, fašista, primitiv a v konečném důsledku kriminálník. Válka nebyla a pokud ano, tak ji vinny jsou oběti a viníci jsou oběťmi. Viz naši milí krajané. Poláci už zmagořili úplně. Němci, kteří jich vyvraždili 6 miliónů a měli slušně našlápnuto zlikvidovat i ten zbytek jsou přátelé, a Rusové, kteří je osvobodili za cenu 664 000 padlých a navíc jim zabezpečili zdvojnásobení území (Slezsko, Pomořansko, Olštýnsko) jsou největší nepřátelé. A situace čím dál horší. Jakou šanci máme nyní? Turek se dere do Evropy a s ním i milióny dalších netáhel a parazitů. A co my v Evropě, když nejsilnější stát, kterého kolonií jsme ho podporuje?

  OdpovědětSmazat
 5. Teď jezdí Češi makat do Německa, protože Němcům každá práce nevoní. To je ta "SVOBODA A DEMOKRACIE". že byl nějaký Mnichov, na to si v českých TV nikdo nevzpomene.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 16:51
   Hlupàku, Němec je všem příkladem v pracovitosti,10 let tam stačilo,màme se hodně od ních co učit.

   Smazat
  2. 18:02
   Zlatý voči 18:02. Když se privatizovalo a prodávalo tady po listopadu, tak jsme byli na zkušené v mateřské "nové" firmě v Německu západním, pro kterou jsme pak měli vyrábět. Neměli na nás čas a tak nám řekli ať tady děláme na strojích, to co jsme stejně uměli. Vůbec jsme se nepřetrhli, ale stejně večer přišel k nám na hotel na návštěvu předseda odborový organizace a řekl, abychom jim nekazili normy. Stačí?
   Tehdy jsem si poprvé uvědomil, že za stejnou práci oni dostanou nejen větší plat, ale také nominálně vyšší příspěvek do HDP, protože se jedná o šmejdský finanční směnné kursy měn. V tom je celá ta sláva Německé ekonomiky. Dejte jim české platy a české ceny za výrobky v procesu výroby a prodeje a budou na tom stejně jako my a nebo i kolikrát hůř!
   A ještě jeden příklad, proč třeba západ tak šílí z "rovnoprávnosti" Číny. Tam vyrobí dejme tomu sto ponožek za dolar, tady na západě se prodají po cestě přes překupníky a prodejce za dvacet dolarů (v reálu je ten rozdíl ještě větší). A hádejte, kde mají vyšší "zisky" do HDP? Čína to nebude.

   Smazat
  3. 18:02
   předpokládám že 15. března každý rok oslavujete.

   Smazat
  4. Kdo rozumí německy a mluví s lidmi, co pracují, pozná okamžitě, že to nejsou ti praví ořechoví Němci, co pracují...

   Smazat
  5. 18:55 Teď budem oslavovat! https://www.novinky.cz/volby/kraj/clanek/volebni-debakl-komunistu-jsem-zklaman-rika-filip-40338187

   Smazat
 6. No, já nevím, ale rozhodně nechci "bojovat" na straně toho státu, který si hraje na korektnost, přičemž po světě porušuje mezinárodní dobré vztahy kde jen může. Jestli si myslíte, že píši o USA, tak to máte pravdu tak sotva z poloviny. Ta druhá polovina má - bůhví proč - název Německo.
  Stát, který si hraje na šíleně politické korektní zákony, usnesení a to i v rámci EU, je státem už dopředu odsouzeným k porážce přes sílu své armády, přes ekonomickou "prosperitu", takový stát nemá budoucnost. Ale jako příklad uvedu čerstvý článek na Seznamu:
  https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/berlin-chce-zakazat-slovo-cizinec-ma-se-rikat-clovek-s-mezinarodni-minulosti-40338157?utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

  K tomu už nelze nic dodat. Jenom to, že se divím psychiatrům, že tyhle a i jinde podobné "politiky" rovnou nezavřou do "Kateřinek".
  A na just si, i když ne v Německu, napíšu to, co je nekorektní - Ausländer!!!! A ještě jednou - Ausländer!!!

  A protože se někteří tady chtějí opičit, najmě ti, kdož by rádi jódlovali po sudetsku, tak si to šoupnu i česky: CIZINEC!! CIZINEC! CIZINEC!

  P.S. Tak mne napadlo, když je ten feminismus, tak jak budou v Německu úředně říkat mužům? Ausfrau?

  OdpovědětSmazat
 7. Naštudujme si Kalergiho plán. Pochopíme, o čo v Európe ide. A že sme na konci tohto plánu. Už nás ani nádej nezachráni pred týmto plánom.

  OdpovědětSmazat
 8. Sovětský svaz a Čína nesly hlavní břímě boje s nacismem a militarismem .....myslim si,ze k nim patri i Velka Britanie.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Takhle se kriket nehraje.
   Velká británie, jako dosavadní HEGEMÓN světové genocidy, byla právě původcem a zásobitelem hitlerova spolku. Díky jí se Německo s hitlerem ekonomicky vzchopilo.
   Nakonec to poštemplovala Mnichovem.
   Jde o zdroje a mj. slovanské území, jak už naznačila ta krvavá morda "olbrajt".

   Vojáčci aliance byli už jen kanónenfuter pro oblbnutí světa.

   Smazat
  2. Velká Británie vždy ruku v ruce s USA.
   "Henry Ford se také zajímal o politiku, spolupracoval s německými nacisty a hlásil se k antisemitismu ve svých novinách Dearborn Independent. Už ve dvacátých letech sepsal knihu Mezinárodní Žid: Světový problém a financováním pomohl šířit Protokoly sionských mudrců. V Německu založil pobočku Ford Werke AB a dodával německé armádě nákladní vozy a civilistům upravenou verzi modelu T. Hitlerovi posílal každý rok k narozeninám 50 000 dolarů a veškerý výtěžek z prodeje automobilů značky Ford v Německu věnoval NSDAP. Na počátku druhé světové války se Henry Ford nechtěl zapojit do válečné mašinérie, protože nesouhlasil s Rooseveltovou politikou. V roce 1938 získal Henry Ford Záslužný řád Německého orla, tedy státní vyznamenání udělované nacistickým režimem."(zdroj Wikipedie)

   Smazat
  3. 18:29 nemyslete,myslet znamená h..no vědět

   Smazat
 9. Od Aše na západ už je to jen lidský póvl, spadli jsme do hnoje v 1989, je mi hanba za to, že tato země ztratila svoji důstojnost

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Občané dnes ve volbách ukázali jak už jsou zblblí a velká část naší společností je zdegenerované, tupé stádo. A bude hůř, mladí mají už teď vymyté mozky.

   Smazat
  2. Pane, neni to pravda. Lide za to nemohou jako Cesi nemohou za nadnarodni rizeni, ktere nas od sametu ovlada. Prosazuje u nas dekadenci o ktere mluvite. Zamerne a cilevedome. Lide se nemohou branit. Ovladaji politiky i media!!!! Neni momentalne sily, ktera by to zmenila....

   Smazat
 10. Naprosty souhlas se clankem.
  Rusko a Cina byly odjakziva na jidelnicku zapadnich chazaru.Potrebovali je ujarmit, rozflakat a pokorit. Zmocnit se jejich surovin a uzemi, porobit jejich obyvatelstvo. Udelat z nich otroky pote, co otrokarstvi v jejich koloniich uz prestalo generovat bezpravne cerne otroky pro jakoukoliv praci zadarmo. Prvni i druha svetova valka byly soucasti jedne valky s timto cilem. Cile se minuli, protoze chazari uplacanim koalici proti Cine a Rusku nepocitali s hrdinstvim a schopnostmi Rusu a Cinanu.
  Diky atomovkam se toto neustale usili Chazaru uz koncentruje pouze na nelitostnou informacni valku, ve ktere postupuji s nevidanou prolhanosti a podlosti. Jako hladovi vlci krouzi kolem Ciny a Ruska. Provokuji, protoze si stale mysli, ze nemohou dostat pres rypak. Ten cas se ale blizi, i kdyz sankcemi a sabotazemi techto zemi se chazari snazi tento okamzik oddalit. Ten ale zakonite prijde a je otazkou, jak Cinani a Rusove toho vyuziji. Jsou pouceni vyvojem po 2. svet. valce a vedi presne, kdo jsou ti, kteri v zakulisi proti nim kuji pikle a vedou nenvistnou propagandu.
  Nechtel bych byt v jejich kuzi. I ten t. zv globalni prediktor prijde pod kola. Jeste to nevi....
  Zdegenerovany zapad, plny neomarxistu, buzerantu, zadluzeny a bez surovin, hyckajici si migranty a kopajici do vlastniho obyvatelstva to ma spocitano.
  Taky to jeste nevi...

  OdpovědětSmazat
 11. Faktem je, že Anglosasové mají podstatně lepší propagandu než zbytek Evropy. Důvodem je nejspíš historie- třista let se živí převážně kšeftem. Koupit za pět, prodat za dvacet. A schopní lidé se dovezou. Jenže tahle strategie končí,systém postavený jen na zisku zdegeneroval, a higtech převaha je pryč. Masovému oblbování se řiká doba postfaktická ale chápání přírodních zákonů chybí a nastává mravní i ekonomický úpadek. jogín

  OdpovědětSmazat
 12. Situace je složitá. My jako malý národ nemáme v EU šanci na přežití. To je zřejmé. Pokud by vydržel stávající kurz EU, tak zatímco velké národy Němci, Francouzi, Italové budou odolávat přinejmenším několik dekád, malé národy beze stopy zmizí během nepoměrně kratší doby. Proto je pro nás situace mnohem akutnější. Operujeme ve složitém terénu, neexistují jednoduchá a přímočará řešení. Je třeba hledat a zkoušet cesty jak z toho ven. Důležitá je mezinárodní spolupráce. Vlastenci by měli navazovat kontakty v zahraničí, tlačit myšlenku nezávislé České republiky v diplomatických kruzích. Sondovat, kdo by nám podal pomocnou ruku a podobně. Vzpomeňme Masaryka, ten dělal přesně toto. Seznamme svět s naším problémem!

  OdpovědětSmazat
 13. Seznamme svět s naším problémem. Po přečtení knížky francouzského autora R. Camuse Velká výměna o multikulti situaci ve Francii se obávám, že tento problém je už v takové fázi, že by byl zázrak, kdyby se z toho Evropa nějak dostala. To není situace jen Francie, Británie a zemí, které měly kolonie (smí se ještě říkat, že měly kolonie?), i Dánska, Švédska, Norska i Itálie. Problém je asi v ústupnosti vlád a postojích médií.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.