Reklama

čtvrtek 15. října 2020

Le Penová odmítá nový pakt o migraci a označila ho za sebevraždu Evropy

15. 10. 2020   SvobodnéNoviny 

Vůdkyně francouzské „populistické“ strany Národní shromáždění (RN) Marine Le Penová zahájila kampaň proti novému paktu Evropské unie o migraci a azylu a prohlásila, že povede k „sebevraždě“ Evropy.


Nový návrh Evropské komise na radikální reformu azylové politiky bloku oproti předchozí Dublinské dohodě byl předložen koncem minulého měsíce a podle Le Penové by se v následujících letech mohlo v EU usadit 60 až 70 milionů migrantů.


„Je to organizovaný plán na ponoření Evropy a národů, které ji tvoří, řekla Le Penová v sídle její strany ve městě Nanterre, informuje televize TV5Monde.

Le Penová dále uvedla, že nový pakt „způsobí zkázu našich sociálních systémů, nárůst nezaměstnanosti, krizi bydlení, nárůst kriminality a komunitárních konfliktů, pokrok islamismu a teroristických rizik a zpochybňování hodnot naší civilizace.“

Zaútočila také na Evropskou unii s tím, že „svěřila klíče od blízkovýchodní brány Turecku, které nás nyní vydírá ponořením. Dnes se chystá otevřít dveře Domu Evropy z třetího světa. Vezměme si zpět klíče od Evropy a Francie! “

Le Penová uvedla, že spolu s dalšími členy populistické skupiny Identita a demokracie (ID) v Evropském parlamentu povede kampaň proti novému paktu o migrantech a spustí petici s cílem získat kolem milionu podpisů.

Kromě Maďarska se proti novému paktu vyslovila také Česká republika, Slovensko a Polsko.

„Přidělení“ nebo „kvóta“ ke změně názvu nestačí. Maďarsko je proti. Základní přístup se stále nemění. Oni (Komise) by rádi řídili migraci, a ne aby zastavovali migranty. Maďarský postoj je zastavit migranty, „řekl maďarský premiér Viktor Orbán.

„Musíme zastavit migraci, kvóty a přemisťování.“ Tato pravidla jsou pro nás nepřijatelná, „doplnil český premiér Andrej Babiš.37 komentářů :

 1. Mám obavu o to jak dlouho ten náš odmítavý postoj vydrží. Navíc nechápu, že sem někdo dovalí mongolské zaměstnance i s rodinami, viz. Česká Lípa a problémy se vzděláváním jejich dětí. Takže stačí když si zaměstnavatel usmyslí, tak je dovoleno vše.

  OdpovědětSmazat
 2. Paní Le Penová má naprostou pravdu a naštěstí Babiš je též proti a je ho třeba za každou cenu podpořit. Demožumpa a pyjáti by je sem vozili ve velkém stylu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 13,03
   Blbiš je proti jen na oko,stavět ubytovny pro ten ksindl chce vláda,ne imaginární osoby!

   Smazat
 3. Hlavní titulek 13.09, www.novinky.cz: "V nejhorším nám pomůžou Němci." Ano, jako vždy: do hrobu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 13:10
   Vás posílá Němec do hrobu??? Napište jak??? Novinky mají pravdu.Já zase myslím, že Němec nám zde dává praci statisícum lidí, kteří si žijí velice dobře a nemyslí na žádný hrob.
   Máte zapotřebí se takto zesměšňovat???

   Smazat
  2. 15;02
   Na tebe se přesně hodí vtip... Jaký je nejkratší vtip o policajtovi??? Policajt se zamyslel🤣

   Smazat
  3. Jestli nevíte, tak to je stejný národ, kvůli kterému zemřelo cca 350tisíc našich spoluobčanů, ale to by jste nesměl psát tyto nesmysly a zesměšňovat sám sebe!!! A číst ten plátek Novinky, to mohou jiní, já jim nevěřím ani za mák!

   Smazat
  4. 15:02
   No nevím jak nám pomáhá Němec. Jestli myslíte tím, že nás bez války naprosto okupuje a ničí naše zemědělství krade (protože mrzký peníz kterým platí naše bohatství a práci není ničím jiným než krádeží).
   Prostě rozkradli s pomocí našich také občanů celou naši poválečnou ekonomiku a dokonce i tu zem po které chodíme. A nestačí jim to, ještě nám sem chtějí nacpat ty co si sami domů pozvali. Jděte se svými rozumy do pr..le.
   Václav

   Smazat
  5. 15:02 No vy jste otrok co pohání otroky. Vnímáte vůbec psaný text? Kde je tam posílá do hrobu?

   Smazat
  6. Víte anonyme 15.02 -tady to dělá ten setrvalý vztek. Jsme pořád vráženi zpět do minulosti, neustále se mele a mele jenom o minulosti, jak co bylo a nebylo a jak co býti mohlo a tak podobně. Tato generace tím žije a už nikdy nebude žít ničím jiným. To už ti němečtí "fašisti" budou dávno a dávno pod drnem, a budou tam noví, mladí lidi, normální, jako jsou mladí lidi na celém světě, a ze všeho nejméně je zajímají nějaké staré historické splašky. Ze všeho se snaží najít jen to dobré, zatímco my naopak, ze všeho vynípáme jen to špatné, a nípeme se v tom pořád. Duševní schopnost této generace je tomu poplatná - je to jako byste měl v knihovně bratru dvacet knih, všechno jen o mordech, mučení, hladomorny patnáctého století, robota, války, lámání kolem, za každou vesnicí šibenice, topení čarodějnic... a tohle všechno byste četl pořád dokola - časem byste z toho úplně zblbnul. Že je třeba se dívat dopředu a pozitivně, to tahle generace prostě nedokáže. Neustále se mele v negativech, a tato negativní energie se jim neustále vrací - nežijí šťastně a nezemřou šťastně a vyrovnaně - to oni jsou vinni tím, co je. Dekadence a zase jen dekadence. Je pravda, že "naše" podniky byly dříve státní a dávaly práci milionům lidí - Němce jsme k tomu nepotřebovali, ale co je to platné? Dnes je všechno rozfofrováno a prodáno, a kdyby nebylo těch "Němců" chcípli bychom hlady už dávno, nedočkali bychom se ani zlaté covidové éry - a tak by bylo možno jen bulit a nadávat. Co už s tím dnes? Dnes je dnes. Tím nechci říci, že nemáte pravdu - máte. Ale nejedná se o to, že bychom se přímo "zesměšňovali" ale už nerozumíme dnešním hodnotám. Neumíme je přijmout.

   Smazat
  7. 21:05 společně s 15:02 se chtějí dívat dopředu s trvalými třetinovými platy a mzdami za stejnou práci jako v Německu. Svoloči v Německu a u nás to lidi jednou spočítají.

   Smazat
  8. Nechte pana 15:02 napokoji! S koronou mu zavřeli školu a neměl se jak do učit!

   Smazat
  9. Krásně jste zhodnotili můj příspěvek v 15:02.Neustale brečet jak je vše špatně díky Německu, není, poděkujete vaším tatikum, komoušum v 48 roce,tam je začátek konce všeho co tedy bylo kdy dobrý tohle pláti dodnes.

   Smazat
 4. VIVAT MARINE!
  Tu bych bral do Senátu místo Miruny, nebo Taiwance, všemi deseti. Když může být ředitelkou ČESKÉ NÁRODNÍ GALERIE POLKA která neumí česky a nejspíš ani polsky, takže TLACHALA V ČESKÉ TELEVIZI ANGLICKY... Proč ne proevropanská Francouzka, která také neumí česky?

  OdpovědětSmazat
 5. Maruško, zdravíme z Čech do Francie. Zachraňte svou zemi.

  OdpovědětSmazat
 6. Evropská apokalypsa v kostce
  Index plodnosti v Evropě v roce 2007:
  (počet dětí na jednu ženu)
  Francie: 1,8
  Anglie: 1,6
  Řecko: 1,3
  Německo: 1,3
  Itálie: 1,2
  Španělsko: 1,1
  Česko: 1,4 (v padesátých letech 4,7)
  Průměr EU: 1,38
  Index plodnosti muslimských přistěhovalců: 8,1

  K zachování populace (národa, etnické či kulturní skupiny) je potřeba hodnota minimálně 2,1.
  Do roku 2050 je s původní evropskou populací konec.

  https://megazpravy.cz/to-budete-koukat-menici-se-obyvatelstvo/


  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. těchto údajů vyplývá, že Evropa se patrně do budoucna bez migrace neobejde. Bohužel. Ale jde o to rozhodnout jakou migraci podpořit. Jsem toho názoru, že Každý migrant chce-li tady žít, si musí být vědom toho, že se vzdává své minulosti, že nebude pobírat sociální dávky, že do budoucna se asimiluje s domorodci. Pokud s těmito podmínkami nesouhlasí, tak ať zůstane doma.

   Smazat
  2. Je to ještě horší, protože i v tom 2007 v západních státech je dost přistěhovalců.

   Smazat
 7. Naprosto souhlasím: je naprosto nezákonné aby někdo rozhodoval o tom, kdo má být přijat do země, mimo jejich obyvatel. Dle mého názoru to nemůže učinit ani vláda a parlament. Jsou zde jen na určité období. Přijímání a dávání občanství cizím příslušníků je naprosto protiprávní. Může se tak rozhodnout jedině všeobecným referendem. Zatím je lid vlastníkem této země a politici jen volenými správci nikoliv neomezenými monarchy.
  Václav

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. První a základní povinností každé vlády, každého vládce je zajistit přežití vlastní populace. To znamená, udělám veškerá opatření, aby tomu tak bylo. V současném zločineckém režimu to je přesně naopak. Likvidace vlastního národa na prvním místě. Všechno co současný režim dělá je likvidace vlastního národa, vlastní kultury, vlastních lidí.
   Jak je to vůbec možné? To je jako kdyby policisté místo chytání zločinců, začali střílet lidi. Je to absurdní, ale takto přesně se chovají politici. A nikomu to divné nepřijde. Stačí když ten politik řekne, že je to v zájmu EU. Němci měli za II. světové války vyhlazovací koncentráky, ale v EU se vyhlazovací koncentráky staly z celých národních států!

   Smazat
 8. Tahleta Mařka, populistka, podporovaná velkými dotacemi z Ruska, je něco podobného jako Kotleba na Slovensku,tam dostal basu více jak 4 roky, tam ale vládne ještě rozum paní Čaputové, tady ve Francii by taky něco takového mohlo padnout!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. KOTLEBA je vězeň svědomí, jako byli disidenti za minulého režimu. Až na to, že Kotleba je vězněn za MECENÁŠSTVÍ, KDYŽ DAROVAL TŘEM SLOVENSKÝM CHUDÝM BÍLÝM RODINÁM S DĚTMI... Každé částku 1488 Euro... místo aby je dal příživným neslovákům, nebo stejně příživným neziskovkám. A TEĎ KECEJTE O EVROPSKÝCH HODNOTÁCH...

   Smazat
  2. Chocholoušek pustil internet?

   Smazat
  3. 14:58 Vy nepochopíte nic, i kdyby jste měl hlavu na špalku.

   Smazat
  4. Re (14:58):
   Ve Francii by snad něco i mohlo padnout. Marie Le Penová to ale není.
   Jedno je však již teď jisté. A sice to, že vám musel mezitím spadnout na hlavu kámen nebo něco podobného, co vám brání střízlivě uvažovat, lojzo antipopulisto.

   Smazat
  5. A jak ty se jmenuješ anonyme 14.58 - Ferda? Tak dejme tomu že Ferda. Tak tenhleten Ferda, co žvaní v tomto případě vzhledem k obsahu článku protistátní žvásty, vůbec nebere na vědomí, že pan Kotleba šel do vězení proto, že podporoval chudé lidi určitou částku peněz, a z té částky ( z těch číslic) jejich chorá politika vydedukovala fašistické sklony. Jednou bude tahle kardinální blbost ve školních čítankách, protože to už je zdegenerovaná politika. A zrovna Slovensko, ta mafiánská žumpa! Vraždí a přepadávají tam novináře, za prezidentku si nechali naistalovat přitroublou loutku, která všude jen odžvatlá svůj part, a nožičky a ručičky jí tahají za drátky odjinud. A tobě Ferdo rozum nevládne už vůbec, jen škodolibost - ty máš radost, že jako národ jsme v hajzlu kvůli zjevům, jako jsi ty s IQ usušenýho hada. Nicméně - jak velký máš pozemek? Tam si nalífruj migranty nebo jiná individua - v tom ti nikdo nemůže bránit. Budeš je živit, a zařídíš, aby tvůj pozemek neopouštěli. Pak to bude v cajku.

   Smazat
  6. 14:58 jste žertéř.Pište dál,pobavíte.

   Smazat
  7. CHÁÁÁÁÁCHÍÍÍÍ
   Musím se vysmát místním ne moc chytrým mazalum, že Opluštil, Kotleba mecenáš!!! Opravdu, proč děláte ze sebe oslíky. Proč potom ta cifra co jasně znaméná něčeho podporu, plus jeho mnohaletá podpora zločinného fašismu, Děláte ze sebe hloupé ovce, nebo jste tak hloupí??!!
   Na okraj 21:15
   Kotleba nepujde do vězení proto, že je lidumil, ale , že je fašoun!! Byl a je!!
   Pani Čaputová nebyla nainstalována, ale zvolena většinou, tak jako u nás Zeman, tak laskavě nelžete!! Kdo tobě vybrakoval mozek?? Tohle co jsi napsal je slušná práce z Bohnic!!
   Vy zblblí tím vašim vudcem, nemáte v hlavách nic jiného než migranty, které jsem v Liberci ještě nepotkal, ach jo!! A pozemek ?? kolem 10 000 m

   Smazat
  8. 10:04, přestaň brát ty inkluzivní potrate ten horně řízlý matroš a veměň dealera. To co píšeš, je tak najivní. Jakou většinou byla zvolená neznámá loutka na Slovači? O tom by jsi nám mohl v tvých komických spisech vysvětlit, Stejný scénář jako Kiška nebo náš Hejvl, neznámé masky volila většina, bezmozku?. Kolik je ti let, alespoň patnáct, pijáte?

   Smazat
 9. 14:58 Nestyďte se a přiznejte kdo dotuje vás, rozumbrado. Jinak tady není ve Francii, tady je ČR.

  OdpovědětSmazat
 10. Odmítám zvrhlé plány EU. Nechci jeden lid, v jedné říši a pod jednou vládou.
  ( lid by byl bezpohlavní a nekřesťanský, říše opakem ráje a vláda nepřítelem )

  OdpovědětSmazat
 11. 15:02. Mas pravdu, nemec nam vzdy pomohl ( never tem co rikaji ze to neni pravda) v posledni valce nam dokonce nabidl velkolepe vysidleni na Sibir, no a dnes nam pomaha montovnama.... vid Jenicku, vem si cepicku a kup do ni 10kg brambor a prines to mamince.....

  OdpovědětSmazat
 12. Je mi hanba a smutno, ale nejde to napsat jinak. Evropská zbabělost se projevila nejvíce za druhé světové války. Všichni věděli co se děje v Německu. Všichni věděli jak moc se zbrojí, ale dělali mrtvého brouka. Nás se to přece netýká. Pak obětovali Československo a pořád měli pocit, že se jich to netýká. Jak moc se to týká celého světa se měli přesvědčit na vlastní kůži. Vlády všech zemí se ukázali jako zbabělci a buď se vzdali raději hned, nebo po prvních bojích. Jediná výjimka byla Británie, ale to jen proto, že je chránil jejich ostrov a peníze na válku z USA.

  Naše vláda vzala roha a vzdala se. Nechala svůj lid napospas Němcům a seděla na zadku v Británii. Prý řídila stát ze zámoří. To jsme opravdu viděli. Jejich dovolenou v Británii jsme po válce zaplatili i s chlupama. Britové nám naúčtovali naprosto všechno. I jídlo českým vojákům, co s nimi bojovali proti nacistům. Člověku se chce zvracet.

  Jediná země která se nikdy nevzdala a raději umírala byl tehdejší Sovětský svaz a proto o nich mohu napsat, tak tahle země nebyla, není a nebude nikdy národ zbabělců, národem poraženým. Možná proto ji Západ nenávidí, protože je naprosto pokořili a zesměšnili. Podle nich zaostalé Rusko a zaostalí mužici byl pod jejich úroveň. Pak jim ukázali, co znamená mít odvahu a milovat svoji vlast.

  Po 75 letech píšu z nechutí, že se historie opakuje. Zbabělá Evropa leze do zadku Němcům, těm Němcům co zabíjeli jejich předky a z nich si naděla pracovní sílu. Po kolenou se plazí před černými a líbá jim boty, jen aby náhodou nebyli nazváni rasisty. Nechávají muslimy znásilňovat svoje ženy a zabíjet lidi, jen aby se náhodou neurazili.

  Zase se vrátím k Rusku. Proč tam se nikdo neplazí před černými, před Němci a muslimy? Mají svoji hrdost, svoji odvahu a zase by povstali a bránili svoji zem. Tak to je. Máme se od nich co učit a máme jim co závidět. Kam se otočíme pro pomoc, až nás bude drtit okolí které nás má chránit, kterému jsme prý rovni a mají nás v úctě. Nemají. Pohrdají námi za to, co všechno jsme schopni snést a ještě pracovat na šlechtu této doby. Nikdo nám nepomůže a myslím, že v duši to ví každý z nás.

  Takže zbabělá Evropa, zvedni ty zatracená kolena z prachu, přestaň olizovat boty a neboř kostely. Nech si svoji kultury a kdo to nerespektuje, vyhoď tam, odkud přišli. Jinak zde dobře nikdy nebude.

  OdpovědětSmazat
 13. Jo inkluze už řádí i tady.

  OdpovědětSmazat
 14. Nejen migrace ale také úředníci ministerstva zahraničí dělají za prasarny. Necháji ní se koupit a by se k nám dostal kdokoliv. To se dá říct i sociálních pracovních a lékařů a by nemuseli pracovat. Dávky a ještě lepší rovnou důchod. Ní

  OdpovědětSmazat
 15. 2:13
  Co to blábolíte, kdo se nechá koupit, že za uředníkem přijde migrant a zaplatí,kdo z migrantukteří k nám přijdou dnes, tady dostal kdy duchod?? Vy jste uplně mimoň!!

  OdpovědětSmazat
 16. 13.10 nebuďte směšný Němci nám nikdy nedají nic zadarmo .A my všichni jsme zodpovědní ,že jsme v 90 letech volili Havly,Klause ap.kteří jsou vynni za rozkradení státu našeho tu není skoro nic..bohužel

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.