Reklama

pátek 16. října 2020

Liberalismus je neslučitelný s demokracií

Michail Chazin 
16. 10. 2020  ChazinRu, překlad  Outsidermedia

Události v Kyrgyzii začínají svádět k myšlenkám na to, že naši zemi se pokoušejí podpálit po obvodu ze všech stran. Ačkoli Kyrgyzie není Běloruskem, v němž se odehrála čistá manipulace prostým obyvatelstvem (to, kdo zavinil, že se projevilo přinejmenším částečně tak naivní, je téma jiné), nicméně úroveň napětí se opět viditelně zvýšila. A nejen u nás, protože v USA onemocněl koronavirem Trump.


Pravda, on se, dle všeho soudě, velmi rychle zotavil – mimochodem, pokud se příliš situace neprotahuje, tak konkrétně z koronaviru se člověk uzdraví za 5-6 dní; hlavním problémem jsou doprovodné komplikace, které se ovšem, už celkem typickým způsobem léčí (osobní Chazinova zkušenost – pozn. překl.). Ale kravál, který byl přitom rozpoután, hovoří o tom, že Trumpovi protivníci ho velmi chtěli vyřadit z předvolební kampaně. A tady si nelze nevšimnout, že lidé, kteří vsadili na Bidena proti Trumpovi, a ti, kteří se dnes pokouší zničit Rusko – jsou jedni a titíž lidé.

Opačně to, mimochodem, neplatí. Jsou lidé, kteří jsou pro Bidena, ale kteří nemají nic proti Putinovi, ani proti Rusku. Lze se, například, podívat na zajímavou diskusi na Auroře*), ale tady bych vás chtěl upozornit na zásadní okolnost. Spolubesedník Igora Toščakova (moderátor) v této besedě mluvil o tom, že USA potřebují „normálního“, „tichého“ prezidenta, zatímco Trump je příliš agresivní. Řekl bych to jinak: Kterýkoli „tichý“ prezident dnes rozvalí jak USA, tak i jejich liberální impérium.

Celá liberální agrese vlastně souvisí s mimořádně prostou okolností, že totiž před Trumpem existovaly Spojené státy a liberální impérium a “západní globální projekt“ představovaly jeden celek. Aspoň proto, že bez kontroly nad dolarem není možné vybudovat liberální svět. Ale v jistém momentu začalo být jasné, že vedení Spojených států, bude-li mít alternativu, bude zachraňovat především USA, a nikoli světový finanční systém, třebaže na dolaru vystavěný. A odebrat emisní mašinku zpod jurisdikce USA se bankám nepodařilo (viz „případ Strauss-Khan“ v roce 2011).

A z tohoto důvodu vypadá obrázek jednoduše a jasně: V nejbližší budoucnosti se světový dolarový systém s rachotem sesype. A zachovat bude možné jen to, co je řízeno bezprostředně. Jako například Sorosem řízená Ukrajina. Ale to, kde takové bezprostřední řízení není, se bude rázně přesouvat na stranu konzervatismu, přičemž levicového. Jinak řečeno, pro liberály přišla doba „hop-trop“. Pokud se něco podaří „popadnout“ v nejbližších měsících, možná se to podaří zachovat, ale vše ostatní budou muset odevzdat. Dokonce na „svých“ odvěkých územích (jako je dnešní západní Evropa) bude muset být vytvořena „zóna chaosu“, protože při prudkém poklesu životní úrovně se zachovat liberální řízení nepodaří.

Mně se, mimochodem, stále častěji zdá, že liberálové „podpálí“ Evropu (jako podpálili Ukrajinu), protože peníze na udržení její nynější životní úrovně prostě nejsou. Pokud nebudou viníky oni, budou za ně označení konzervativci, kteří nesouhlasí s liberálními hodnotami. A islámští bojovníci (které obvinit z liberalismu nijak nelze) se stanou příkladem ve smyslu: My jsme upřímně chtěli naočkovat národům EU „opravdové“ hodnoty, ale vy jste to nezvládli. A… nikdo za nic nemůže.

Ve skutečnosti se ale liberálové pokusí v podmínkách jimi vytvořeného chaosu (mj. i na našem území – pokud se jim to dovolí) zachovat svůj síťový systém řízení. Vyvést „Západní“ globální projekt do imperiálního stádia se nepodařilo, ale neumožnit jeho úplné rozbití a vrátit ho do síťového stádia je docela možné. V každém případě se to tak dnes jeví, a je třeba si uvědomit, že veškeré počínání, včetně toho namířeného proti Rusku právě tento cíl sledují.

Často se do mě trefují: Proč Putin čeká? Tady je odpověď: Bělorusko, Navalnyj, Kyrgyzie… Ještě je tu Chabarovsk, a mnoho dalšího. Patří sem, mimochodem, zákaz dodávek kompletačních součástí pro letecký průmysl. Už nám nikdo (a Trumpovi, mimochodem, také) nedovolí žít v klidu, válka jde k vítěznému konci. Buď my, anebo oni.

Jiná varianta není. A jestli tady někdo vykládá, že je třeba dodržovat „svobodu“ a „demokracii“ (jak to prohlašují idioti, kteří vychází do ulic Minska), tak to znamená jen – že jsou pro „ně“.

A ještě něco: Nikdo se nezamýšlí, proč senátoři Klišas a Krašennikov opětovně protlačují svůj návrh juvenilního zákona, proti němuž vystoupil dokonce i patriarcha?

Proč? protože pokud se jim ho podaří protlačit, tak se u nás zrodí velká lobby lidí, jejichž příjmy budou stát na obchodu s našimi dětmi (to se tam před pár lety skutečně dělo, dokud nepřišel tvrdý zákaz – pozn. překl.). Protože rychlé a tajné soudy jsou třeba k jedinému účelu – odnímat děti z rodin a poté je prodávat. Sen liberálů.

Mimochodem, neříkejte, že vás nevarovali. A – nevěřte těm, kteří odmítají přiznat výše uvedenou dichotomii. Protože jen to nejmírnější přiznání priority „svobody“ a „demokracie“ dnes – to je nevyhnutelná nadvláda gay-lobby a juvenilní justice zítra. Nejdřív je nutné zničit liberální totalitarismus a poté budovat demokracii – na zdravém levicově-konzervativním základě.

*) AURORA – informační agentura, jejíž je M. Chazin tváří

Zdroj: Chazin.ru
Překlad: st.hroch 20201014

45 komentářů :

 1. Před několika dny jste tady obviňovali Azerbajdžán z války proti Arménii, no a podivejte se dnes, ten kdo pokračuje a eskaluje konflikt je Arménie, ale o tom tady nebude ani čárka co, tak jako vždy!!
  Jst vždy proti všemu co jen trochu připomíná Západ a NATO, tím je dnes Turesko. Dobro došli.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 8,55
   Válku začal Ázerbájdžán podporovaný Turkem,eto vsjo!

   Smazat
  2. 8.55
   No nedivte se když více jak 25.let okupuje Arménie 7. azerbajdžánských vesnic.

   Smazat
  3. Armenie si instalovala sorosovského Pašinjana a bylo hned jasné,že potečou potoky krve!

   Putin hezky vybombarduje na sračku tam bojijici zbytky islamskeho státu, jinak on rozvali Turecko a zabije Recepa!
   Do takových poměrů se Putin nebude vměšovat, tady je smrad smrti obou stran i Recepa už prý citit!

   Smazat
  4. Re (08:55):
   Již i jen titulek ("Ázerbájdžánské ozbrojené síly udeřily na území Arménie - facka Rusku") ze dneška na webu První zprávy vám dává "za pravdu"! ...
   Ale jinak jen jen na vašem vkusu, které z obou znesvářených stran dáváte své sympatie.

   Smazat
  5. Liberalismus je fašismus a kdo jej chrání a pomáhá k zničení světa. Války a život jim nic neříka.

   Smazat
  6. Tak jest.
   Liberalismus-fašismus-socialismus-a kdo ví kolik těch ismus existuje. Všichni mají svoje máslo (h...o) na hlavě.
   Arménie patří ke křesťanské rodině. Nestačila osmanská (saracénská) genocida, která byla uznána mnoha vládami světa?
   Turek se spolčil s Ázerbájdžánem k druhé genocidě.
   No a před chvilkou je už zapřažen do fašizující se Ukrajiny.
   Někteří pánové - chce se mi blejt. (Už tady vidím jak jsem hloupý že si pletu Osmana se saracénská). CHa CHA.

   Smazat
  7. Reakce nejen zdejší, mi připomínají žáky 1.A : "Paní učitelkou, on si začal."

   Smazat
 2. Tak to bude zhoubný liberalismus se rozsype ale co bude dál nějak na tu demokracii nevěřím.

  OdpovědětSmazat
 3. 8:55 Poslechněte si Pjakina a budete vyvalovat oči, čeho se odvážil. Řekl jasně že Arménie nebude pro současné Armény. Jak Alijeva do konfliktu tlačí a jak se snaží to překonat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Konflikt podpalily zapadni tajne sluzby a Turecko. Ze do konfliktu Turecko importovalo sve teroristy ze Syrie prinuti Rusko, aby reagovalo. Novy IS na jeho hranici podporovany chazary z USA nepripusti. To ovsem oni predpokladali. Stale provokuji Rusko a tahaji ho do konfliktu. To nesmi udelat zadnou chybu. Mezitim rozmlateji lidem to co maji a budou je dal zabijet a svalovat vinu jeden na druheho.
   Sultan zene Turecko do zkazy a dela dal politiku na kterou nema penize. Lira pada a Turci kupuji zlato, zbavuji se papirovych penez.

   Smazat
  2. Jak dalece to ovsem prediktor planuje jak rika Pjakin mi neni jasne. Zda se mi, ze ani Pjakinovy predpovedi s Armenii, Tureckem a Ruskem nejsou definitivni. Rusko si vydobyje urcite mnohem dulezitejsi ulohu, nez mu prisuzuje. Az utocici coklove z EU a NATO ztrati oporu u psovoda, lupne to i v Evrope.
   Pockejme na VRSR v USA a konec roku.

   Smazat
 4. Myslím, že liberalismus je opravdu neslučitelný s demokracií, ale pozor, velice si notuje s demokratismem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jako vse co ma v nazvu slova a atributy jako lidovy, demokracie, svoboda, liberalismus, je jenom klamnym pokusem rezimu se za tyto atributy v praxi schovat. Ne je naplnovat a splnovat. Pouha slova se stala pouhou nalepkou rezimu a politickych tanecku. DDR byla prikladem.
   Zadny svobodomyslny clovek nemuze liberalismus podporovat. Natoz demokrat svym zalozenim!

   Smazat
 5. Tedy především kapitalismus, protože je to diktatura bohatých, je nslučitelný s demokracií. Demokracie nejsou jen volby, které se dají vždycky zmanipulovat, jsou věcí "kvality goeggelsovštiny" a vzdělanosti národas. Ta goebbelsovština u nás rozkvétá a ta vzdělanost upadá. Jakápak demokracie v zajetí plutokracie?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 12:15
   Soudruhu, není známo jiné lepší zřízení než kapitalismus.
   Demokracie je jen výsadou kapitalismu.Volby se dají zmanipulovat,?????? pokud o tom víte tak informujte orgány.

   Smazat
  2. Kapitalismus není demokracie a demokracie není kapitalismus. Podle této logiky by pak například nacistický režim za Hitlera byl demokratický, protože tam byl kapitalismus a kapitalisté mocně Hitlera podporovali. Samozřejmě také církev a šlechta. Anonyme 15:10 jak vysvětlíte režim za Hitlera ? Byl podle Vás demokratický, protože byl kapitalistický ? Byl režim za Pinocheta demokratický, protože byl kapitalistický ?

   Smazat
  3. 18:27
   Uvádíte dva extrémy Hitlera a Pinocheta, jako příklad hloupé. Spíše se podívejte do Západní Evropy jak demokracie funguje,Švýcarsko, Holandsko, Finsko a další!!
   Jinak toho Hitlera obrovsky podporoval před válko Sov. svaz!! Marná vaše snaha pošpinit Západní demokracii!!

   Smazat
  4. Švýcarsko: kapitalisté tam jsou, ale nevládnou. Vládnou tam všichni, včetně kapitalistů.
   Nástroje vládnutí: veřejná shromáždění (komunální úroveň) a referenda (vyšší úrovně).

   Smazat
  5. 18:27 zajímavé otázky pokládáte.
   Třeba režim Pinocheta v Chile, víme, známe. Ale vzpomínám, jak byl svého času dávaný za příklad, jako stopka levicovým tendencím a jak za něj skvěle prosperovala ekonomika. No, tak kácel se les a lítaly třísky, že... A vzpomeňte, jak “nezpochybnitelné morální autority” Pinocheta adorovaly, někteří s ním chodili na oběd. A to v době, kdy se u nás budovala demokracie a zdálo se, že zvítězí pravda a láska.

   Smazat
  6. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  7. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  8. 15:10,9:24 Primitivní antikomunismus a histerická rusofobie hraničící s paranoiou ovládla stupidní "Česko"-a Vy jste toho příkladem!Jinak-"Zapadní demokracie" se již více pošpinit než je,nedá!Malá rada-je třeba více číst,neboť jinak plácáte bláboly.

   Smazat
  9. 14:56
   Čím je příspěvek v 9:24 histericka rusofobie,jen uvádí fakta, jaká je demokracie na Západě,nic proti rusku v tomto nevidím.Hlavně si plivnout co

   Smazat
  10. Pro 9.24: tak extrém, ano ? A co takhle generál Franco ve Španělsku nebo Churchill, který má prokazatelně na rukou smrt 2 mil. lidí v Indii, nemluvě o tzv. búrských válkách. Demokrat ne ? Nebo taky extrém ? A co takhle fašistický režim v Argentině a jeho lety smrti ? Taky extrém ? Máme těch extrémů nějak hodně, ne demokrate !

   Smazat
  11. Ono těch třísek bylo přes 500 tis. vyřezaných lidí. Ale pro Vás to jsou asi jen ty třísky. Však to byla demokracie, pravda a láska, že ?

   Smazat
  12. 19:23
   SSSR a Stalina nikdo z těch co zmiňujete, nikdo nepřekoná.

   Smazat
  13. 20;25
   Kolik milionů má na svědomí amiokupant bys nám raději nevyčíslil???!!!! 🤣🤣🤣🤣

   Smazat
  14. Ad 18:27. Hitlera a nacismus podporoval především Západ, zejména Velká Británie, Mnichovská dohoda byla vyvrcholením této podpory na účet ČSR. A také Velká Británie, lordi i královská rodina a také třeba rodina Kennedyů byli velkými obdivovateli Adolfa Hitlera a podporovateli nacismu. To je stará známná věc a otvírání archivů také ve Velké Britáínii ukazují, jak zmíněno, třeba i na postoj královské rodiny, který byl vůči Hitlerovi více než vstřícný. Západ dělal vše pro to, aby nacisté napadli a likvidovali SSSR a proto obětovali po ČSR i Polsko, přes spojenecké smlouvy se na tuto zemi vybodli. Že by proto, že Poláci sami podobně jako Maďaři byli prolezlí nacismem a hned také společně s Hitlerem okupovali ČSR? Ne, vybodli se proto, aby směrovali Hitlera do Drang nach Osten. Stejně jako dnes se směřuje EU a NATO se svýmni zabijáckými choutkami! SSSR vyhrálo 2. světovou válku, ty šarvátky kdesi s Němci a Taliány v Africe za válku ani považovat nelze a vylodění - to přišlo pár měsíců před skončením války, kdy se německé divize vzdávaly západním armádám samy a vylodění se konalo z obav, že Rudá armáda bude na břehu Atlantiku dříve než se Západ vzpamatuje. A bombardování výlučně obytných a ne válečných cílů jak Anglií, tak USA i Němci bylo čistokrevným terorismem se miliony povražděnými - a atomové bomby.... škoda mluvit. To vše bylo dílo diktatury kapitálu a jeho snah po světovládě. A pak se kapitalisté, na jejichž rukou lpí krev milionů lidí diví, když po ní hodí někdo dlažební kostkou - to jsou pak "teroristé". Ano, jsou už i tací, že atentát na Heydricha byl pro ně terorismus, ale smrt tisícovky Pražanů, Brňanů teroristickými nálety "spojenců" byly "vedlejší ztráty". A víte, že podobné myšlení mají u nás mnozí i dnes - proč nevraždit třeba roznášením COVID 19, poslouží se tím kapitálu a kapitál se zbaví darmojedů - důchodců. Určitě by těmto vrahům leckterý předchozí prezident možná udělil i vyznamenání!

   Smazat
 6. „Nejdřív je nutné zničit liberální totalitarismus a poté budovat demokracii – na zdravém levicově-konzervativním základě.“
  To je třeba si zapsat za uši a sledovat, kteří politici to vidí podobně. A ty volit.. P.K.

  OdpovědětSmazat
 7. Autor ma dobre postrehy, ale ne ve vsem s nim souhlasim. Soucasne zapad zapaluje konflikty na ruskem pomezi. Stoji to giganticke prachy na uplaty. Oni je maji, Trump uvolnil 3.8 miliardy $ na diverzi Ruska. Rikaji tomu 'zadrzovani'.
  Co k tomu dodat. Trump neni ten, na ktereho bych vsadil zlamanou gresli.
  Ani v dabelskem doupeti neni podpora zla nekonecna.

  OdpovědětSmazat
 8. Tvrdím, že skutečná demokracie (vláda lidu) je vládou všeho lidu a je tedy nejvyšším - politickým stupněm kolektivismu. Viz Švýcarsko, kde lid vládne skrz veřejná shromáždění (komunální úroveň) a referenda (vyšší územní úrovně).

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Máte na mysli to Švýcarsko, kde volební právo žen bylo oficiálně až od roku 1971, ale v některých kantonech mohly ženy volit až od roku 1990. Skutečná demokracie, že ? To už jste snad byl na světě, ne ? Mám ve Švýcarsku spolužačku, která se tam provdala. O demokracii si tam můžou jen zdát. Je to klišé, které se vytvářelo desítky let. Je to stejné jak s tím tzv. americkým snem.

   Smazat
  2. 19:29
   Vždy větší demokracie na Západě i s problémy, než žádná demokracie na Východě před 89 r.

   Smazat
  3. 19:29
   Tohle není argument, drobné nedostatky nemohou nic změnit na Švýcarské demokraci jako celku.

   Smazat
  4. 19:29
   Je možné napsat takovou lež.
   Švýcarsko si muže nechat zdát o demokracii???
   Spadl jste na hlavu, nebo jste tak velký ubožák!!!

   Smazat
  5. Tak drobný nedostatek ? Podle Vás byl možná drobný nedostatek nacistický režim v Německu. Nebo ne ?

   Smazat
  6. 16:13
   Pokud nerozumíte psanému slovu,tak raději více nic nepište.
   Já psal o Švýcarsku a vy do toho namotáme nacisty v Německu.

   Smazat
 9. Autor není znalcem moudrého JAZYKA ČESKÉHO... tak kolateralita demokracie a liberalismu mu proto zůstala neuchopitelná (zní to dost pavědecky?).

  Demokracie podle 2. pádu jazyka českého je skutečně s ..ISMY neslučitelná.

  Ovšem:
  Demokracie podle 3. pádu jazyka českého je plně kompatibilní se všemi myslitelnými ..ISMY.

  Demokracie je totiž, přesně řečeno, VLÁDA LIDU. Nic víc, ale také nic jiného. Pro ty kteří si to neumí představit, ať si slovo lid představí i jako poddané například.

  Rozdil mezi VLÁDOU (TOHO) LIDU a VLÁDOU (TOMU) LIDU, může být propastný.

  Jeden můj starý učitel, "negój", zadal jednou úlohu u tabule: Skloňovat současně VLÁDA LIDU a v témže řádku skloňovat i TEN DOBYTEK. Dodnes si i po šesti dekádách vážím jeho moudrosti a nemám problém s obsahem pojmu "demokracie"

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já vám rozumím, ale světlo na konci tunelu nevidím.
   Navíc mě nemile překvapuje, co si lidé představují pod pojmem svoboda.

   Smazat
  2. Svoboda, demokracie, pravda a láska je jako sekaná. Tam se dá smíchat úplně všechno.

   Smazat
 10. 9:24 - Hitlera před jeho nástupem k moci podporovali především američtí a britští bankéři a průmyslníci, kteří doufali, že zničí sovětský bolševismus.Pokud bude zájem, doložím názvy organizací a částky.

  OdpovědětSmazat
 11. 27:09
  Do poslední chvíle dodával Stalin Hitlerovi obrovské množství surovin, tohle neokecàte.Nemci obchodovali s kde kým.Svalovat vše na Západ je hloupé .
  Cenzor sem tohle stejně nedá.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kromě toho, že neumíte si přečíst po sobě, co jste napsal, pak byste si měl přečíst třeba knihy od Jurije Muchina, Arsena Martyrosjana právě o tomhle (pro vás bohužel rusky). Pak byste věděl, že váš západ je opravdu pouhý - slušně vyjádřeno - klouček nad nočníkem.

   Smazat
  2. Do poslední chvíle Hitlera podporoval milióny i Preston Bush, Rockefeller i Ford, tak drž pec!!!!

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.