Reklama

neděle 11. října 2020

Majdan v Kyrgízii, COVID-19, Navalnyj a OPCW

Goblin News 
11. 10. 2020 a Outsidermedia

Ruský bloger Puškov s pseudonymem „Goblin“ se v na svých stránkách svým originálním stylem věnuje nejvýraznějším aktuálním událostem (natočeno před prohlášením ruského ministerstva zahraničí z 8. října 2020 o nemožnosti zachování dosavadních vztahů s Francií a Německem)… Pro vás jsem připravil podstatný výtah. (Pozn. překl.)

(Na snímku bloger Dmitrij Puškov alias Goblin, video níže v textu)


Majdan v Kyrgyzii


Drazí přátelé, opět se budete smát, ale v zahraničí, jež je blízké, je opět majdan. Tentokráte v bratrské Kyrgyzii, která je pro nás stejně bratrská jako Bělorusko nebo Arménie. Kyrgyzie má potvrzení o tom, že je členem Eurasijského svazu a obranné organizace ODKB – a najednou majdan… Což je i pro debily jasný státní převrat. Zbytečně ale nesmutněte, protože majdan v Kyrgyzii není poprvé a oni mají už natrénováno. Tamní majdan, stejně jako ten předchozí, není tak hrozný jako ten ukrajinský. Instrukce pro tupé vykonavatele jsou, samozřejmě, tytéž, a možná, že jsou ze stejného místa – od našich nepokojných mezinárodních partnerů – tak proč dopilovávat to, co i tak výborně funguje? Jen doplňte ždibec národního koloritu a vše půjde už v mezích ustálených národních tradic.

Takže, o co tam jde? Kyrgyzský lid se už poněkolikáté vzbouřil. Proč a z jakého důvodu, to naprosto není důležité, třebaže tentokrát to je zřejmé. Hranice jsou uzavřené a doma je sedět nebaví, ale při majdanu naprosto není důležité co a proč. Kyrgyzští občané vzali útokem veřejné budovy vrcholné moci, zvané Bílý dům, aby to bylo jako v Americe. Parlament, samozřejmě, podpálili – protože k čemu jim takový je, žejo?

No, a v průběhu majdanu svrhli prezidenta Kyrgyzie jménem Žeenbekov. Co se párat s nějakými volbami – zkrátka vypadni, a hotovo, protože tě už nemáme rádi! A to přesto, že docela nedávno jsme tě zvolili v demokratických volbách ze dvou a více kandidátů. Osvobodili z vězení bývalého prezidenta jménem Atanbajev, kterého před nedávnem nyní svržený prezident poslal do vězení. A tak teď bývalý prezident, který si, pravda, trochu poseděl, bude jejich novým prezidentem. Inu, taková je směnitelnost moci pokyrgyzsku. Takže, taková je v Kyrgyzii svébytná demokratická procedura, podmíněná místními lidovými obyčeji a zvláštnostmi.

Už po staletí si tam u nich konkurují jižní a severní klany. Jižní jsou považovány za agrární a víc pobožné, zatímco severní více městské a světské. Na jihu ruský jazyk moc neznají, zatímco na severu to naopak není valné s kyrgyzským. A tak tomu bylo dlouho předtím, než Kyrgyzii vzalo pod svá chlupatá křídla Ruské impérium. Tak to bylo i za sovětské vlády, kdy se popořadě měnili místy představitelé republikového ÚV. No a za nezávislosti to vše vykvetlo dosud nevídaným květem. Tím, kdo s kým tam dnes …si nezatěžujte hlavu.

Jak vás osobně Kyrgyzie znepokojuje? No, zaprvé jako spojenec Ruska, a zadruhé jako vzdálená vlast velkého množství pracovitých a nenáročných pracovníků nejrůznějších odvětví ruského národního hospodářství. Takže, tímto kyrgyzským majdanem se pro vás nic nezmění – ať tam vládne jižan nebo seveřan, je to jejich vnitřní zábava. Na multivektorovost si, tak jako Lukašenko, obzvláště nehrají a podraz z této strany od nich neočekávejme.

Je jasné, že jako v každé kalné vodě loví svoji rybku naši zahraniční konkurenti, což naše speciálně cvičené orgány sledují, ale pro samotné Kyrgyzy je výhodné být překladištěm mezi námi a Čínou, a krom toho i dodávat do Ruska svoje nadbytečné rezervy pilných pracovníků. To oni a nejen oni na majdanech vykřikují, že jakmile svrhnou dalšího, dle zákona jimi samými zvoleného lumpa, tak se u nich rázem život změní. A to tak, že ve Švýcarsku mnozí zblednou závistí a poběží se usídlit na břehy kouzelného jezera Issyk-Kul.

Ve skutečnosti však další státní převrat skončí tím, že za jednu zlodějskou osobu přivedou k moci osobu novou, neméně zlodějskou. No a berani se rozejdou domů studovat pracovní trh v Rusku a kupovat jízdenky do Moskvy, protože za něco je, přece jen, nutné žít, vydělávat peníze – a práce a peníze jsou jen v Rusku. Z majdanů pracovní místa nevznikají a blahobyt občanů neroste – o tom jim budou vyprávět před příštím majdanem a příštím státním převratem. A opět všichni poběží podpálit parlament, protože oni jsou přece moc! Tak tomu bylo, a tak to asi zůstane – uvidíme.Koronavirus


Ovšem se sezónou boje s koronavirem máme starostí víc, nemocnost roste a už je taková, jaká byla na jaře. Stát ne, že by zachovával klid, ale neplaší se. Jako dřív slibuje, že se bude snažit obejít bez zastavení výroby a zavírání všech doma. Ale k prevenci jsou přísní. Mezi prvními je opět Moskva, což je pochopitelné, protože metropole byla i posledně hlavní líhní nákazy jednoduše proto, že tam žije velmi mnoho občanů. Mimochodem, Moskva teď chvályhodně chrání zemi před sebou samotnou. V tomto týdnu povinně poslali na práci z domova kolem 2 milionů moskevských pracovníků a ještě dřív staré lidi, aby neriskovali. Na totální zrušení všech hromadných shromaždišť zatím nedošlo, ale to je jen zatím.

Na fotbalové stadiony například příslušné orgány hledí zvlášť pozorně. Zatím omezili počet diváků na polovinu kapacity, ale v minulém týdnu, při ligovém střetnutí moskevského Spartaku s pitěrským Zenitem, organizátoři pravidlo porušili a pustili tam o něco víc než polovinu. (Ono, kdo by to počítal?) Ovšem, pokud přijde trest, tak pro všechny, aby to nikoho nesvádělo. Na fotbal se, koneckonců, dá koukat i v televizi, když už bez toho nemůžete. Váš úkol je jiný: Pokud si budete infantilně hrát na hrdiny a „natruc mámě si necháte omrznout uši“, tak v izolaci a bez práce budete sedět nejen vy, dokonce i když se vám osobně nákaza vyhne.


Navalnyj


No, a pokud se vám zastesklo po Ljochovi Navalném, tak mýdlová opera pokračuje. Především, naši
mezinárodní partneři najednou v Aljošovi nenašli pověstného Novička. Přesněji řečeno,
nezariskovali zalhat veřejně, co našli, a co nalhali posledně, to už zapomněli. Přece ale něco najít
potřebovali, a proto OPCW*) stydlivě hlásí, že nějakou látku našli, ale ta látka není zakázána. -----..„Highly
likely“ Novičok, ale jisté to není… Oni dokonce ani nemohou říci, co je to za látku a odkud se vzala.

Všichni přece i tak chápou, že je to od Putina – jen Ljochovi o tom neřekli, a tak pookřál a začal nezadržitelně žvanit. Jednou špíglu, jindy až samotnému Juriji Duďovi**) plácá obvyklé týnejdžrovské bláboly. Obviňuje ze své vraždy osobně Putina a omské lékaře, kteří mu zachránili život. Úrovní výkladu to je třináctiletý teenager, lže a padají z něho takové blbosti… inu vše je určeno pro věřící spotřebitele bez mozků, přesně tohoto věku. Ale Evropa s pomocí Dudě lepí z Ljochy nic víc, nic míň než budoucího prezidenta Ruska. To jen abyste se řádně vylekali, protože v jakém zlém snu si lze představit takovéhoto prezidenta?

Mimochodem, Jura Duď se setkal s Navalným přímo v Německu, kam se ale musel nějak dostat. Ale jak, jestliže přes schengenskou hranici naše občany nepouštějí kvůli bezpečnostním opatřením. No, a Juru Dudě tam pustili beze všeho, jako svého – mimochodem, proč jako? Až vám, budou opět vtloukat, že Navalnyj a Duď osobně se starají o vás a světlou budoucnost Ruska, vzpomeňte si, kdo je pro koho ve skutečnosti cizí, a kdo je ve skutečnosti laciný spotřební materiál…

------*) OPCW – Organizace pro zákaz chemických zbraní, která prosazuje a kontroluje dodržování úmluvy o chemických zbraních se sídlem v Haagu)
**) Jurij Duď (nar. 1986 v Postupimi) – ruský opoziční videobloger s 5,5 miliony abonentů.

Překlad: st.hroch 20201009

15 komentářů :

 1. K OPCW, organizace získala Nobelovu cenu za svuj podíl na likvidaci světových zásob chemických zbraní. To je obrovská zásluha. Na druhé strany jsme si ji, my, demokraté přisvojili, díky své většině k útokuu na "nedemokratické" země typu Rusko a Sýrie. A k boji za demokracii jsou všechny prostředky povolené, získání "důkazovych materiálů" od možných pachatelů, výběr těch správných důkazů a opominutí tech nevhodných, výběr "vhodných" inspektorů a vyloučení těch co se snaží najít něco jiného nez mají. Je to ostatně jiz tradice, i první generální ředitel Organizace, José Bustani, byl vyhozen kvuli snaze zabránit druhé "ropné válce" a organizoval vstup Iráku do Organizace. Ovšem i u Organizace se najdou lidé rovní, i když byli za to vyhozeni, bojují za pravdu. Nedávno se snažil vystoupit J. Bustani před OSN a také jeden bývalý inspektor (byl člen týmu) s odlišným názorem na události v Doumě. I když tomu "Západ" bránil, informace je venku a tito lidé jsou hrdinové, jenom doufám, že neskončí jako Asange. Preji hezký víkend

  OdpovědětVymazat
 2. Podle mě 3SV začala zrušením zlatého standartu žabích kůží a tím způsobem jí platí celý svět. Postupně se takto dostávají do dluhové pasti všechny státy na světě a končit to musí zákonitě katastrofou kterou zaplatí celý svět. Poučení nebude žádné a po určitým čase se znova genetický parazité začnou ujímat vlády a parazitovat.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Anonymní11. října 2020 9:12
   „Poučení nebude žádné a po určitým čase se znova genetický parazité začnou ujímat vlády a parazitovat.“
   Hezky popsán běh světa. Oni mají na své straně pár výhod. Mají cíl (totalitní vláda nad městem, okresem, státem, světem), mají postupy (vytváření tajných společnosti, jako paralelních center moci, získávání vlivu nad míněnítvornými subjekty) a mají prostředky (tuny zlata z minule, nově budované pozice ve finančnictví).
   Zatímco ostatní populace jenom chce klidně žít, pod spolehlivou vládou, oni trvale usilují o posilování své moci. Kdo se nezajímá o politiku, o toho se zajímá politika. Takže, jak říkáte, poučení nebude, skončí to nějakou katastrofou a pak nové kolo. Ale jak říká F.R.Čech, někdo musí také tlačit ty vrata z druhé strany. P.K.

   Vymazat
  2. Puceni by bylo, kdyby se lide ucily historii sveho rodu a narodu. Zide a elita se uci z chyb svych predku. 99% lidi nevi ani jak se jejich prababicka jmenuje, natoz aby vedeli o jejich chybach a jak slepe verila v neco. V ucebnicih nas to nenauci. Ted, tady, jenom ja. Nedej boze nejakej kolektiv, rodina ci geneticke pamatovani naroda apod. To zavani komunismem ci nacizmem. Takto nikam nedospejem a kazde 2 generace se nam bude stavat holokaust ci gulagy, v jinem podani.

   Vymazat
 3. Škůdce Ruska Navalný
  snědl párek nevalný.
  A páč ho chtěl vrátit
  jel ho k Němcům zvrátit.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 9:20 Vy nám vždycky uděláte radost. Vaše příspěvky nevynechávám. :-)

   Vymazat
 4. Díky za vysvětlení, kdo je Jurij Duď. Jeho videa používá často Solovjov s doktorem Sosnowským, aby ukázali, jak ruská opozice lže a krade. Myslel jsem si, že je to Putinem nasazený špion, který natáčí videa s cílem diskreditovat ruskou a běloruskou opozici.

  Domnívám se, že pořady Solovjov life sleduje pravidelně Miloš Zeman, protože se zdržel vychvalování Navalného. Je si vědom, že v případě Venezuely šlápl do sraček a není nu to před penzí zapotřebí. Uštvaný Andrej roztroubil naopak, že otravě Navalného smrtelně nebezpečným novičokem věří a tak se stal za vola, i když si to za zvýšení důchodu a snížení jízdného nezaslouží..

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Anonymní11. října 2020 13:30
   Ten „uštvaný Andrej“ je oligarcha, jako každý jiný. Zprivatizování socialistického majetku bylo v režii Západu, který nyní může, ale také nemusí, být garantem těch majetkových změn.
   Takže není za žádného vola, ale za pragmatika, který za prosperitu svých firem, zahodí zájem naší země a slouží tomu laskavému Západu. P.K.

   Vymazat
  2. Vám 13:30 dodnes nedošlo, jakým žertíkem bylo pozvání pro venezuelského Guaidóa do ČR od prezidenta Zemana? "V nejhorším", boží prostoto! Takoví chodíte nebo zas nechodíte k volbám. Teprve teď chápu, jak to bylo myšleno s tím "předvojem dělnické třídy" a "demokratickým centralismem". Teoreticky, geniální.

   Vymazat
 5. Aspoň víme o co v Kyrgyzii jde boj o moc jako vždy to samé u nás též se nýmandi pokoušeli o majdan.

  OdpovědětVymazat
 6. Zločiny proti lidskosti - Dr. Reiner Fuellmich
  Souvisí i s EKONOMICKÝMI ZLOČINY.
  Následující video je od Dr. Reinera Fuellmicha, který je jednou ze čtyřčlenné skupiny právníků, kteří vyšetřovali a stíhají světové úředníky pod záminkou, že COVID 19 je úmyslný zločin proti lidskosti.
  https://prepareforchange.net/2020/10/10/crimes-against-humanity-dr-reiner-fuellmich/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Všichni, kteří LŽOU o nutnosti testování zdravých lidi by měli být v base!!!!

   Vymazat
  2. 18:57 z čeho jste tu myšlenku, zoufalče, odvodil? Nebude to stihomamem?

   Vymazat
  3. Anonyma 18.57 nechte na pokoji anonyme 1.20 (samozřejmě že v půl druhé v noci)! Zoufalec jste vy! Čím trpíte vy, když ještě v půl druhé v noci dřepíte u PC a nevynecháte jedinou možnost brebtat o viru! Jak to, že ho dosud nemáte? Jak to, že nejste ve špitále? Už jste si byl nechat šťourat v nose? Že jste nemocný, o tom žádná! Zdraví lidé v noci spí - dřepět v noci u PC a hledat zvěsti o virech? To normální není!!! NAPROSTO souhlasím s tím, že ti, kteří lžou o nutnosti testů a posílají zdravé lidi na šťourání v nose, a pak se dotyčný musí nechat oblbovat, patří do basy - a na doživotí!! Takový Pinochet by se s tím nebabral, hybaj na stadion a ... ukončil by jejich trápení.

   Vymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.