Reklama

pátek 2. října 2020

Naše společnost debilní

Jiří Jírovec

2. 10. 2020
Mám na mysli zejména tu část českého politického spektra, která se ve Sněmovně (30.9. 2020) s obdivuhodným nasazením pustila do vlády. Roman Prymula, nový ministr zdravotnictví, předložil návrh, jak pandemii pozastavit. Sdělil, že situace je kritická pokud jde o čas a o kázeň. Když se začne hned, lze vzestup nákazy zachytit. Nic přehnaně nového: roušky, omezení počtu lidí tam, kde se viru nejlépe víří. A teď poslouchejte: V první fázi bude stačit 14 dní, po nichž se rozhodne, jak dál. Vidláci ve Sněmovně (ne nezbytně venkovani) se chystají k hození vidlí. Marek Výborný je zřejmě vzdělán seriálem „Jistě pane premiére.“ Sir Humphrey v něm vysvětluje, že nejlepší způsob, jak cokoli zabít, je vytvořit komisi. Náš politik dostane ve Sněmovně slovo a praví:

„[…] jsem přesvědčen o tom, bez potřeby nějaké formalizace, že by tady měla existovat pracovní skupina, kde bude ministr zdravotnictví, ministr školství, kde budou zástupci odborné veřejnosti, tedy České konference rektorů, Asociace ředitelů základních škol, gymnázií, CZESHa atd., to samozřejmě je na nějaké debatě, a na bázi nebo na půdě této pracovní skupiny by měla být prodiskutována opatření, která budou nějakým způsobem směřovat směrem ke školám, k žákům a studentům, a teprve po této debatě a po politické debatě ministra školství a ministra zdravotnictví by ta opatření měla být prezentována veřejnosti. Ne dříve, protože to bohužel způsobuje ten chaos, kterého jsme svědky, kterého jsme svědky v posledních dnech. Na mě se obracejí učitelé, ředitelé škol, různých typů škol s dotazy, jak to bude a proč to tak bude a na základě čeho.“

Mohl ještě přidat školní uklizečky a kuchařky, hospodské, majitele barů a nočních klubu a agentur, které organizují seznamky studentů (viz Mácháč). Seznam by mohl pokračovat až do úplného zblbnutí. Poslouchejte znovu: Prymula mluvil o čtrnácti dnech. Jenže volby do Sněmovny budou již za rok a je třeba brousit meče. O nějaký vir nejde, na ten všichni „demokrati“ serou. Jde o Babiše, a především o 30% preferencí, které má ANO 2011.

Když je válka (a tak si můžeme boj proti koronaviru představit), sejde se vrchní velení a ten nejvrchnější nakonec vezme tužku a na mapu namaluje šipky, kudy se půjde za vítězstvím. Někdy to vyjde, někdy dostane od zvědů mylné informace ohledně síly a polohy protivníka a rozhodne špatně, to se může stát.

Neúspěch ho stojí medaile, epolety a někdy i hlavu. Nemuže si ale do štábu pozvat majitele nevěstinců a poprosit je, aby den před hodinou H živnost zavřeli, aby vojáci byli při silách. Kdyby šlo o vir, musely by se předsedové všech stran sjednotit na výzvě občanům: Dodržte vyhlášená omezení, když se to povede, jde jen o 14 dní. Jenže ti šmejdi přece nechtějí, aby se to vládě povedlo.

ODS po volbách odmítla spolupracovat s ANO 2011, no a když Babiš volby vyhraje, zůstane vše při starém. Sen o moci se rozplyne a Fiala, který se nezmůže na opakování naučeného spojení Babiš - chaos, půjde od válu. Bartoš je mladší, tak ten přežije a může si z Fialy dělat srandu. Jsou to šmejdi, není pro ně jiné označení.

Vyhovují jim debilové, kteří volají před MZ „Nechceme roušky, chceme demokracii“ nebo důchodci, kteří jdou vrátit roušky na Úřad vlády. Je třeba ty debily podpořit, protože jsou proti Babišovi. 

V této souvislosti je třeba zmínit Izrael, tedy stát, který tolik obdivujeme. I tam ale mají svoje debily, tedy ultraorthodoxní židy, kteří z náboženských důvodů odmítají příkazy ohledně roušek a shromažďování. No a teď mají na 9000 nakažených denně a vláda musela přijmout opravdu tvrdá opatření. Jinak se jim zhroutí zdravotnictví - tak alespoň praví Dalibor Borek, tamní zpravodaj ČT.

Hňupové, kteří si ve Sněmovně hrají na demokraty vrhají do plánů vidle. Nemohou přece Vládci dopřát vítězství. Něco musíme udělat, připouštějí, ale je třeba jednat s majiteli šenků, pajzlů a veřejných domů, s hejtmany, řediteli škol, učiteli, uklizečkami i kuchařkami v mateřských školách. Jinak poddané nesjednotíme.

Marek Výborný

V každé době existují dutolebí politici, maršálové, generálové a ti všichni by jednou rádi vedli vítěznou válku. Lžou, plánují a sní. Jsou to nepoučitelní idioti, protože o žádné válce se nedá říct, že byla vyhrána. Pokud sedí v Pentagonu, žijí v iluzi, že se jich hrůzy války nedotknou a ještě vydělají na obnovování zeměkoule, pokud vůbec bude co obnovovat.

V Praze houkají každou první středu v měsíci sirény. Prý na zkoušku. Co když to najednou bude naostro? Co budu dělat - stoupnu si k oknu a sledovat jestli na Prahu letí rakety na Rusko?

Ať mi Hurvínci typu Metnara a Černochové, kteří chtějí miliardy na zbrojení, vysvětlí jak si představují válku. Metnar možná nemá ahnung, ale Černochová je starostka na Praze 2 a jistě má nějaký vychytralý plán. Nechápou, že se odstrašování Ruska může do války snadno překlopit. Možná ve své zabedněnosti věří, že "tuhle vojnu vyhrajeme".

Česko by mělo vzpomenout na Havla, který chtěl rozpustit vojenské bloky. To bylo před tím než se podělal z Albrightové a Kissingera. Kdo jiný by měl vystoupit proti válečné hysterii, než my a právě teď.

Naše výchozí pozice je přece výborná:

1) Jsme svobodný, sebevědomý a nezávislý stát;
2) Napřímili jsme si páteř a grošíky sem, grošíky tam, prosazujeme svoje hodnoty proti Rusku i proti Číně; a
3) Moderní (čti: pravdivá) historie nás poučuje, že nám bylo za Rakouska-Uherska dobře.
4) Máme sochu Marie Terezie, Mariánský sloup, přidáme Radeckého a jsme v předminulém století.

Není žádný důvod, proč nevyhlásit neutralitu a spojit se s Vídní. Třeba by se přidaly i Uhry a pod jejich vedením i Slovensko. Jenže to by musel být presidentem řeporyjský Novotný. Ten ví, jak se na mocné musí. Stačí na východ i na západ ukázat holou prdel a bude po našem.

47 komentářů :

 1. Důkladnou a přesnou analyzu najdete na Oslu:„Chřipečkáři“ dosáhli svého, Česko se nekontrolovaně promořuje.
  Doufám, že v rámci konkurenčního boje tento odkaz projde.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je nevyhnutelné. Každý si svou osobní bitvu s čínskou chřipkou vybojujeme. Někdo to stěží pozná, jiný skončí v penálu. Většina bude někde mezi. Je to takový trénink, až přijde opravdu smrtelný virus, který už si nebude vybírat jen slabé jedince.

   Vymazat
  2. Každý članek o boji za svobodu a přimou demokracii,

   by měl končit konkretnim návrhem jak se před C19 zachránit.Uvedu přiklad.

   Ministr zahraniči ČR nikdy nepojede jednat s panem Putinem o výrobě ruské vakciny u nas.
   To by mu pan "plukovnik smrt" nedovolil.

   Proto doporučuji,aby se celý svaz cestovek dohodl o organizaci zajezdů do CCCP(jinak stejně krachnou),kdy by byli i naočkováni.
   Tak se opravdovi vlastenci zachráni před smrti a to
   na posledni dirku včas!

   Vymazat
  3. Před 30 léty je období, které je spojováno s koncem komunismu. Co je však současné ekonomická krize?
   Začíná se zjišťovat, že s tím kapitalismem také není vše OK.
   Výsledky ČLR tomu hodně pomohly. Čína začínala "ekonomickou přestavbu" před 30 roky kde je?
   ČR začínala také před 30 roky a nejsme se schopni zásobit základními potravinami. Jedině automobilový průmysl šlape to však Němci jsou schopni "vstřebat".
   Vepřová maso za dva roky zdražilo o 50%, to nikomu nevadí. Když projíždím vesnicemi, tak jen vidím bývalé kravíny a vepříny, kde se chovají koně, nebo je tam pila, která pořád stojí aj.
   Co s tím budeme dělat?
   Začíná to v ČT, kde nám předvádí ten největší hnus.
   Železného už měli dávno vykopnout a ředitele také.
   Proč na ně musím přispívat?

   Vymazat
  4. Když poslouchám zprávy, tak to je samé lídr, vůdce nebo šéf.

   Pak si poslechnu lidi na ulici nebo v hospodě, tam slova šéf nebo lídr neslyším.
   Tam je nazvou, že by se ředitel ČT divil.

   Vymazat
  5. 0:31 Až přestárlí a obézní splní svou občanskou povinnost s plněním futrálů, posune se vir na mladší a štíhlejší. Jak tak pozoruji, vir je celkem demokratický a není vybíravý, vždyť se vloudil i do Bílého domečku a ten je setsakramensky hlídán. Pochutná si rád na mladších i na sportovcích, vždyť vyřadil několik hokejových a fotbalových týmů. Chci jen upozornit, že v tom průšvihu lítáme všichni stejně.

   Vymazat
  6. Co bude dnes již bývalý hejtman Netolický Dělat?
   ČSSD pohořela, skoro už to horší být nemůže.
   A ministr Hamáček bude mlčet.

   Vymazat
  7. V jakém "průšvihu" že lítáme?Anonyme 14.33 - čarodějnice lítaly na koštěti, "my v průšvihu - kdo je to "my"? Já v ničem nelítám, a všichni, kdo nečtou ty zhovadilé novinky jsou v pohodě. Pan Jírovec má naprostou pravdu - lidi už zhovadili.O ničem jiném, než o "covidu" už se nikde žvanit nebude.V každé diskuzi dominuje covííííd - covíííd -covíííd -to už je tak votravný, že to dál nejde. Co je to za lidi? Furt a furt mečet o nemoci, smrti - jděte do hajzlu! Před rokem v tuto dobu nic tak pitomého denně na programu nebylo - vláda věděla, čim "lid" zabavit. Nevěřím, že se ti žvástalové bojí covidu - válkou se taky straší často, ale nebojí se ničeho jiného než covíííd - covííííd - coviííííd -to je diskuzní smečka ve svém živlu. Do boha - vlezte si někam za pec, zavřete se, zamkněte se, vůbec nelezte ven,a dejte ostatním pokoj. Sobci!

   Vymazat
  8. 17:24 Udělejte si výlet do Bílého domu, tam si budete dobře rozumět s Donaldem.

   Vymazat
 2. nepomůže vyhlásit neutralitu.

  /kdo by Nám ji garantoval ? Německo ?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Německo, Itálie, Francie a (Malá) Británie. V Mnichově, tam už to má tradici. :

   Vymazat
  2. Pane Ševečku, s naší operetní armádičkou bychom na tom byli stejně, jenom bychom neplatili "mise" žoldáků v cizích zájmech v kdejaké zapomenuté díře světa.

   NATO neřeší spory mezi svými členy. Kdyby nás tedy Německo i anektovalo a my se třeba i chvíli bránili, dopadli bychom jako Řekové proti Turkům.

   NATO je nám na nic, zato my jsme pro NATO neocenitelné území. Hebrejsky geniální je, že místo aby nám za rizika s tím spojená NATO platilo těžké pronájmy a AUXILIE, platíme jim za to my.

   Vymazat
 3. Naprosto perfektní článek!!!!

  OdpovědětVymazat
 4. Děkuju, Jírovče, za upřímnou nasranost. Už pár dní jsem se tak srdečně nezasmál - zejména v závěru.

  OdpovědětVymazat
 5. Nezlobte se, ale tyhle podlé a pokrytecké zmetky mnozí spoluobčané dobrovolně zvolili. Zkusme nemožné a pokusme se jim vysvětlit, že strany, které ani v době krize si nejsou schopny odpustit debilní politické hrátky, nezaslouží nic jiného než poslat do ...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dobrovolně zvolili z ložených kandidátek, na úrovni jednotných kandidátek Národní fronty. Rozdíl je v tom, že tehdy jste je zvolili rovnou všechny, kdežto dnes si můžete vybrat, kdo z nich bude dělat tu samou politiku.

   Ten hřejivý pocit že si mohu vybrat z deseti "olomouckých syrečků" ten jediný správný... vonící údajně po fialkách... Ten hřejivý pocit nám za reálného socialismu chyběl... ničeho více se nám nedostalo.

   Vymazat
 6. Nejhorší je, že když je pořád něco dokola omýláno, že je vše špatně, tak se tomu věří a získávají hlasy. A zřizovaní komisí... no může se prokazovat činnost. Za zřízení a vedení nějakého výboru i peníze navíc-

  OdpovědětVymazat
 7. To je proto že systém školastiky je bez Komenského který musel do exilu když prohlásil že by se jal vzít holí nezbedné palice učítelských sborů.
  Vytanul mi na mysl román H.G. Welse a selenité.
  https://uloz.to/file/NpyNJj1IKKIv/h-g-wells-prvni-lide-na-mesici-mp3

  OdpovědětVymazat
 8. Pan Jiří Jírovec píše s nadhledem a jistou dávkou ironie ale má pravdu. 1% mocných, všeho schopných psychopatů si pohrává s myšlenkou "konečného řešení" světovlády. Zatím se jen "bojuje" o výhodné pozice a moment překvapení. Ideologie již nehrají roli, jen snaha, aby poražený zaplatil světové dluhy bankám, včetně těch kovidových.

  OdpovědětVymazat
 9. Nepochopil jsem, co tam dělá ten nadpis Marek Výborný?

  OdpovědětVymazat
 10. Všechny komise bych zakázal. Za prvé, nikdy nic nevyšetřily ani nerozhodly. Za druhé, u nich nelze vyvodit osobní odpovědnost, a tudíž ani nápravu stavu.
  Je to vcelku jednoduché. V každé firmě rozhoduje vlastník, nebo vlastníkem pověřená osoba. Ten, či onen nese i odpovědnost za rozkvět, nebo bankrot firmy. Pokud šéf - vlastník potřebuje vyřešit dílčí problém, pověří konkrétní osobu konkrétním úkolem. Ještě jsem neslyšel, že by v soukromé firmě byla něčím podobným pověřena komise. Ona osoba je potom, podle výsledku, buď odměněna, nebo potrestána.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Lidoví komisaři z celebrit a z elit, kdyby veleli Titanicu, ten by nikdy nevyplul na oceán. Pokud by komise povolila vyplutí, zjistilo by se, že zatím byl rozkraden a zbytek v portu zrezavěl... KOMISE BY TÍM ZACHRÁNILA VŠECHNY OBĚTI JEHO KATASTROFY!

   Vymazat
 11. Jsem přesvědčen, že za minulého režimu by se tato pandemie vyřešila bez problémů. Již v jejím úvodu by bylo dostatek roušek i bez pomoci Číny, neb je měla na skladě Civilní obrana, která měla i dostatek desinfekčních prostředků a dalšího materiálu. Vláda a spol. by měla starost skutečně o zdraví občana a nikdo by se nezabýval tím, co na tom trhne. Ve státě by byla kázeň a pořádek, samozřejmě, že na úkor lidských práv a zákonů a na prvním místě by byl občan. Naši umělci, Gott, Svěrák, mladá Basiková by vyjádřili podporu KSČ při vedení boje s nemocí. Agenti Štětina,Bartoška,Babiš... by hlídali mezi lidem, zda se na úkor pandemie někdo neobohacuje. V odborném vedení proti nemoci by byli špičkoví lékařští odborníci, kterých, než pak utekli na západ, tady bylo dost. Nikdo z kašparů typu zubaře Šmuclera,již jmenované Basikové a dalších by jim do toho nesměl kecat. Byl by pořádek, lidé rozumní, žádný chaos! Toto si mohu s čístým svědomím dovolit tvrdit, neb jsem v té době 40 let žil a dnes se nemohu chlubit tím, jak jsem státu škodil, jak ho okrádal a nenáviděl všechno živé kolem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ...a navíc byly uzavřeny hranice...!

   Vymazat
  2. 8:21 souhlas
   Dokonce mám pocit, že někteří z nás mají škodolibou radost, jak se to nezvládá. Nepatřím k nim, já bych volil Babiše, i když hříchů má až až. Zatím nevidím jiného premiéra, volba z kecálků opozice nic nevyřeší. Jen mám strach, aby premiér Prymulovi "ve veřejném zájmu" do programu taky nekecal. Situace je vážná, nikoliv však zoufalá. Bude potřeba uchránit páteřní pracovníky státu (zdravotníky, dopravce, prodavače, energetyky, učitele...) ale promiňte u kulturních pracovníků lze nalézt náhradní programy třeba pro herce dotovat výrobu e-knih, pro sólisty nazpívat árie na e-nosiče... Poslední co podle mne není důležité a netřeba to státem podporovat jsou noční podniky a herny. Žel bohu, přesně ty oblasti služeb pro horních 10 tisíc nejvíc křičí a pomocí lobbistů se upřednostňují.

   Vymazat
  3. Zas už pandemiéééé!! 12.17 Jaká pandemiéééé? Nikde žádnou nevidím! Kdyby byla skutečná pandemiéééé - byl by okamžitě zákaz vycházení, a zavřelo by se všechno! Nikdo by nesměl ani do práce, zavřely by se obchoďáky! Tohle, co se nám předvádí? Je pitomé divadlo. Hnusný byznys - špitály, zdravotníci, výrobci "desinfekce" roušek, testící - to všechno se bude topit v penězích. Zavře se toto a tamto ne, od tolik do tolik ano, pak ne, sedět ano, stát ne Panebože - kdo může brát vážně takové hovadiny?

   Vymazat
  4. 17;29
   👍👍👍

   Vymazat
  5. Citát: Jsem přesvědčen, že za minulého režimu by se tato pandemie vyřešila bez problémů.

   Ano. A hlavně by ji řešili úplně jinak, protože ONI to tenkrát několikrát, ti "šmejdi", ukázali, jak se to má dělat. Pravda, kde nic není, ani ONI by nic nevzali. Jen by prostě přestali dělat statistické podvody v tom, kdo na co doopravdy zemřel. A bylo by po epidemii.
   Jenže tahle kokodemie byla a je možná jen proto, že zblbli lidi až k určité hranici. Jsme na tom v podstatě stejně, jako když Němci nadšeně aplaudovali Hitlerovi a pak se divili - teda jinak normální lidi - co se proboha vlastně děje. Úplně stejný princip.

   Vymazat
 12. A co si myslel Babiš že oni přestanou tak to nikdy a vše se jim hodí do plánů. To nemůže pochopit že demožumpa a pyjáti jsou jeho nepřátelé.

  OdpovědětVymazat
 13. Peprný, a povedený článek. Chválím, a děkuji Vám, pane Jírovče.

  OdpovědětVymazat
 14. Pro 5:59
  Marek Výborný je autorem citovaného výroku o potřebě komise. Tiskařský šotek, respektive moje nepozornost jeho jméno posunul na napatřičné místo v textu.

  Jiří Jírovec

  OdpovědětVymazat
 15. Jiří, lakonicky k nadpisu poznamenávám - to je mi novina...

  OdpovědětVymazat
 16. Ano, naše společnost zdebilněla, vis průběžné výsledky voleb. Němcová na Hrad!

  OdpovědětVymazat
 17. Prý dali důchodcům 4 roušky a 1 respirátor. Oni nevědí, že rouška musí chránit a ne napadat zdraví? Čínskou roušku, která má účinnost pouhých patnáct minut a poté dýcháním z modré zbělá a chrání pouze proti prachu a ještě jí padají ouška, protože jsou přilepená, je odstrašující případ podvodu na důchodce! Z respirátoru z Číny se nakonec vyklubala pouhá hygienická rouška bez výduchu. Nápis na obalu jasně naznačil fejk. A tomu říká Babiš respirátor a líbá tuto misku na rtech.
  Ostuda celé vlády!! Z daru se vyklubal podvod. Není potřeba kvůli tomu volit ANO a další strany prolezlé sliby které nesplnili.
  Když občan ze sebe dělá frajera a šije si roušky namísto aby žádal roušky při vstupu do nařízeného objektu, je jasné, že nezná bezpečnostní právo na pracovištích a protokoly bezpečnosti práce zaměstnanců a hostů kteří vstupují do obchodů se závadnou miskou a myslí si, že se sami ochrání v případě skutečného napadení biologické nemoci. Je jasné, že lidé nemají rozum na svém místě a ani nevědí kde je a kde ho hledat. Není to želatina v hlavě. V případě skutečné události by všichni odpadli jako mouchy. To je skutečná národní politická inteligence.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pane 16.37 Jsem důchodce, se závažnou chronickou plicní nemocí, takže jsem si problematiku roušek a respirátorů nastudoval ne podle řečiček politiků a jejich sympatizantů či nesympatizantů. Je to pro mě otázka přežití.
   Takže: ŽÁDNÁ ROUŠKA NECHRÁNÍ TOHO, KDO JI MÁ NA HUBĚ, ale zachytí kapénky z vašeho výdechu a chrání tak lidi ve vašem okolí.
   RESPIRÁTORY POSKYTUJÍ OCHRANU - účinnou podle třídy - jsou naše (EU), americké i australské normy - pokud vás to doopravdy zajímá.
   Tzv. "respirátor" poskytuje při správném (těsném použití při vdechu i při výdechu - tomu s náhubkem i těm před náhubkem. Ovšem problém je, že nemocní neudýchají respirátor bez výdechového ventilu a ten zase nechrání "ty před náhubkem". Záleží-li vám na nich, doplňte respirátor s výdechovým ventilem průhledným štítem. Je to lepší, než "rouška ze záclony, z moskytiery, nebo třeba ze síťovky" která splní normu zákona. Státní norma totiž NEŘEŠÍ PROPUSTNOST ČI NEPROPUSTNOST ROUŠEK.

   S tímhle nemá politika nic společného. Je to otázka logického myšení a to je zřejmě v populaci vzácné zboží. Ovšem komu není shůry dáno, v apatice nekoupí, Piráti a pod. jim poradí...

   Vymazat
  2. Mnohem více nebezpečí na vás čeká, když se dotknete něčeho, co spadlo na zem. Tam je spektrum možných nákaz a nemocí mnohem mnohem větší. Taky si dezinfikujete poté ruce pokaždé, opakuji POKAŽDÉ? Hurá, pak z vás mají radost výrobci dezinfekce.
   A nežvaňte o tom, jak jste hygienicky vychovaný.

   Vymazat
 18. Lékař Balík dělá čest svému jménu. Před dvěma dny: "Epidemie je za vrcholem". Kupodivu počty nakažených přes úsilí epidemiologů stále stoupají. A počet mrtvých stoupá ještě rychleji. Proč media neustále propagují nesmyslné brepty? Místo tvrdé reality ideologie.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. V předchozím článku o Covidu, který jste jistě četl je uvedeno nařízení z ministerstva zdravotnictví jak se počítají mrtví na Covid:

   "Celkový počet úmrtí osob s onemocněním COVID 19 zahrnuje všechna úmrtí osob, které byly pozitivně testovány na COVID 19 (metodou PCR) bez ohledu na to, jaké byly příčiny jejich úmrtí... "

   Asi nechápete text.
   Dochází vám, že s větším počtem testovaných bude stoupat údajný počet nakažených? Navíc tak stupidním testem, který je kritizovám na celém světě - mimo oficiální progandu. Asi to je moc složitý na vaši hlavu...ať nezmeškáte ČT zprávy ať víte co máte říkat. A nebo že by EU trol?

   Vymazat
 19. Svatý Antonínku zázrak, v dnešních volbách vyhráli všechny strany.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jiří Drahoš na fb: Krajské volby ukázaly, že pokud se mezi sebou dokáží opoziční strany a politici dohodnout, mohou dosáhnout opravdu dobrých výsledků. Jde bezesporu o příslib do příštího roku :-)))


   Vymazat
  2. Středočeský kraj "Dohodli jsme se, že se dohodneme!"������

   Vymazat
 20. Celá epidemie nebo pandemie, či jak to "oficiálně" nazývají, je jenom důkazem toho kam jsme spadli.
  Je to možné jen proto, že lidé nepřemýšlí.

  Jakákoliv virová nemoc, která začne kolovat mezi lidmi, je nezastavitelná. Můžete oddálit maximálně den nákazy, ale NIKDO se tomu nevyhne, pokud k TOMU MÁ DISPOZICE. To bylo jasné od samotného začátku.
  Ale spousta lidí na svoje zdraví kašle, kašlala, a bude kašlat, takže ty dispozice má. Ale bude se balit do roušek a igelitů, aniž pochopí, že tohle jim zcela určitě nepomůže. Jen se místo politiky zabývají vlastním strachem.
  A vůbec, už mne ta "kokodemie" (kokoti - epidemie) nebaví a tak už napíšu jenom jedno - Raději zemřít s covidem, než na civilizační hovadské nemoci. Budu žít déle.
  Jdu se projít a sednout si na zahradu. A bez roušky, respirátoru budeme prskat na sebe navzájem zblízka se sousedy o sto šest! Přitom si odpoledne budem podávat přes ploty JEDEN džbánek piva od každého pro každého.
  A ty Prymulo, ty jdi do háje!
  (Když jsem ze zvědavosti "zkontroloval pravopis tady u slova Prymulo - objevilo se "nejbližší" slovo Projmulo, náhoda?)

  OdpovědětVymazat
 21. Tak, snad nastane klid po boji. Jen nerozumím té demokracii, co pomůže, že většina občanů zvolíla ANO, když s rozdanými kartami se pás zahraje cinknutý mariáš a většina má smulu. Asi se někde stala chyba.

  OdpovědětVymazat
 22. Dlužno podotknout, že autorem zmíněný proces byl zahájen 17.11.89, od té doby jedeme z kopce rychleji než Ledecká.

  OdpovědětVymazat
 23. Nerozumím tomu, podle brčkařů a antirouškařů opírajících se o lékařské kapacity je to všechno okolo jen divadélko. Nakonec i když někdo známý umřel, tak nevím jestli na covid, s vozidlem nebo bez. Vše prÿ je jen polítika a snaha mne přpravit o svobodu i o rozum. A to jsem si té svobody zatím moc neužil. Že se u nás lže a krade je docela možné, ale proč tu hru hrají i venku na západě, kde tu občanskou svobodu mají. Proč to hraje Boris Jonson i Donald Trump, i kmeny divochů v Amazonii ? Že by se všichni zbláznili ? Hlava mi to nebere, leda že snad naši soudruzi udělali někde chybu.

  OdpovědětVymazat
 24. 14:16
  Mladej, nelekej se, u nás se blbne s chutí a často musíš si zvyknout. Nejhezčí je, jak spoluobčané rychle mění názory. Jeden takový týpek z jara dal na FB fotku své ženy v astronautském obleku a pěl ódu na záchranu infikovaných pacientů. Nevím jestli získal nějakého sponzora, ale najednou otočil adoruje Pirka se Šmuclerem. Už ví, že není pandemie, ale jen chřipečka. Lidem vysvětlil, kdo za to může. Chce to klídek a len vydržať.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.