Reklama

neděle 11. října 2020

NATO: turecká ultimáta pro Řecko

Ivan David
11. 10. 2020

Během tajných rozhovorů v NATO předložila turecká delegace- „7 bodů, které ruší řeckou doktrínu zastrašování".
Turecký ministr obrany Hulusi Akar oznámil (!), že Řecko konečně dorazilo k jednacímu stolu v sídle NATO, kde se diskutuje o všech opatřeních, která Ankara požaduje, „aby v Egejském moři nevznikalo napětí“! Naopak Atény, tj. Ministerstvo národní obrany nebo Ministerstvo zahraničních věcí, o dramatickém vývoji neoznámily vůbec nic! Stydí se dokonce diskutovat o níže uvedeném seznamu problémů? Ačkoli hanba vyžaduje existenci důstojnosti...


Zde je to, co je na programu jednání, která oznámil turecký ministr obrany H. Akar:
1. Nezasahujte turecké stíhačky mezi 18 a 22 hodinou v Egejském moři
2. Neohrožujte válečné lodě ani neozbrojené lodě (s.s .: znamená provádět průzkum a vrtání uvnitř řeckého kontinentálního šelfu, aniž by hrozila použití síly ze strany řecké strany)
3. Obě strany uznají právo neomezeného pohybu na volném moři a v mezinárodním vzdušném prostoru
4. Při provádění vnitrostátních vojenských činností se obě strany snaží zabránit narušení normální navigace a letového provozu.
5. Plánování cvičení, které vyžaduje vydání NOTAM (výstraha), musí být provedeno způsobem, který zabrání izolaci oblastí
6. Za účelem dosažení výše uvedeného budou obě strany komunikovat pomocí „červené linky“
7. Nemělo by docházet k zachycení parametrů střelby z radaru řízení palby stíhaček a válečných lodí na obou stranách


Na zasedání delegace projednávaly podrobnosti fungování tohoto mechanismu „prevence krizí“, aniž by samozřejmě projednávaly, co by se stalo v případě porušení svrchovaných práv Řecka.
Turecký ministr obrany H. Akar rovněž uvedl: „Doufáme, že na základě těchto setkání budou vytvořeny mechanismy dialogu mezi oběma zeměmi a opatření nezbytná k prevenci nepříjemných situací a konfliktů. „Naše vojenské delegace pracují tímto směrem.“


Jednoduše řečeno, diskutují o zrušení řeckého odstrašujícího systému. A Ankara to oznamuje! Z Atén a chromého ministra zahraničí nezazněla ani půl slova oznámení!
Srovnejte článek z řeckého webu s včerejší zprávou NATO o jednání Stoltenberga v Ankaře. NATO a Evropská unie házejí Řecko přes palubu. Podobnost s Mnichovskou dohodou je až zarážející. Tak se na ně spolehněme...

16 komentářů :

 1. Západní kapitalisti to je jen snůška válečných zločinců , viz Irák , Afganistán , Libye , Syrie , miliony mrtvých a uprchlíků , islamizace EU !

  OdpovědětSmazat
 2. ČR skoro všechna práva na těžbu přírodních a nerostných surovin prodala za babku šiřitelům euroatlantických hodnot. Řecko se asi zdráhá, tak je musí o výhodách takového kšeftu přesvědčit osvědčeným způsobem. Starý negramotný blbec.

  OdpovědětSmazat
 3. Turecko? 1453 Pád Konstantinopole, když byla Vatikánem ponechána na pospas, 1571 Lepanto (patřilo Benátkám), to už se Vatikán lekl a Turka odrazil, 1683 to Turek zkouší u Vídně zas, současnost? Stejný Turek zas a znovu. A propos, kolik času zbývá...?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Re (18:46):
   A že kolik času ještě zbývá? Záleží na tom, jak komu!
   Němci jsou už dost poturčení, Itálie značně přeplněna a Francouzi? U těch už nevíte, zda-li i dřív byli bílí či už barevní. Těmto již čas vypršel. Nakročili k chalífátu a nechtějí to ani vzít na vědomí. Ano, turek i islám jsou na postupu. Expanduje.
   A je jen na zdejším lidu obecném, jakou reprezentaci (která by měla hájit jeho zájmy) si zvolí.
   Demo-bloci (či demo-mloci?) to ale nejsou. A nebudou!

   Smazat
 4. Jestli je to jako Mnichovska dohoda, tak to skoro zadnemu Cechovi, PRAVEMU CECHOVI ZVLASTE, nevadi. Vadi 21.8.

  OdpovědětSmazat
 5. Zalezi na tom, kdy zacnou DEJINY Egejskeho more - jestli Antikou, ci Osmanskou risi. Miluji antiku, i v Turecku je ji hodne. Ale jak je znamo, PRAVDU urcuje nejcasteji LEZ.

  OdpovědětSmazat
 6. Rus ho mohl zašlapat v době první světové války do země, Malá pokřivená Anglie tu brantraci Mikulášovi zakázala!!!!! 🤮🤮🤮🤮

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. spíš to byla tato válka https://cs.wikipedia.org/wiki/Rusko-tureck%C3%A1_v%C3%A1lka_(1877%E2%80%931878)

   Smazat
  2. Kdyby Mikuláš nelez západu do řiti tak dne by Černé moře bylo vnitrostátní moře Ruska. Za ztrátu Sachalinu a Kuril může také Mikuláš. Gorbačov ho ve škodách způsobených Rusku překonal a stále žije. Snad s tím rusové něco udělají.

   Smazat
  3. 20;52
   21;02
   Pravdu máte oba!!!! 👍

   Smazat
  4. Rusky narod napravuje po staleti jenom chyby svych zradcu. Za velikych ztrat na zivotech i majetku.
   Ziskani suverenity a znalost zapadni prolhanosti a podlosti z historie Rusum pomuze zvitezit. Musi si jenom uhlidat Trockisty doma. Voloda zvitezi!

   Smazat
 7. Tak to je západu nevěřit ani pozdrav mají jen svoje zájmy a žádné spojence. To bude srandy kopec až si ohrožené Řecko požádá o pomoc Čínu nebo Rusko.

  OdpovědětSmazat
 8. Fermiho paradox: Kde ti všichni mimozemšťané jsou? Odpověď: Technologická civilizace vede ke globalizaci a následnému vyhynutí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ne. K te vede lichva, dluhove hospodarstvi a moc financnich institutu, ktere svetu vladnou. To vede k ozebraceni vsech a bohatstvi jen u nekolika jedincu. Technologicka civilizace je jenom dusledek a ten je nutny, az zlikviduji 90 % populace. V jejich detinske predstave je nahrada lidi roboty to spravne reseni.

   Smazat
 9. Trh si servítky nebere a v západních h. je prioritou.

  OdpovědětSmazat
 10. Recko za vypalne od EU valci uz na 3 frontach. Brzy zacne zase uvolnovat smazky do Evropy a hrozit jejich invazi, kdyz neprijdou nove miliardy.
  Sultan je posedly vladou v arabskem svete a Osmanskou renesanci. Erdogan je ale jen prodavac rajskych jablicek, ktery si vsechny v okoli rozhneval. Tyhle naklady povedou ke krizi. Kurdove mu zakrouti krkem.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.