Reklama

čtvrtek 1. října 2020

Německá vláda trvá na dohodě s Erdoganem a proturecké politice i za cenu rozvratu v EU


Ivan David

1. 10. 2020


Včera řekl politik CDU a kandidát na předsedu strany Norbert Röttgen pro CNN, že Kypr, který vyžaduje sankce vůči Turecku za systematické porušování výsostných kyperských vod a nelegální těžbě plynu, je ostuda Evropy, protože zablokoval sankce proti Bělorusku. A „blokuje 26 států EU“. Tento pán, který se i jinak vyznačuje celkem pitomými nápady ohledně migrační krize a neustálými apely na přijímání migrantů, tím dosáhl pomyslného prvního stupně ignorování reality, bohužel typické pro politiku spolkové vlády nejen v době předsednictví EU.

Podle řeckého serveru pronews.gr   pochválila německá kancléřka Merkelová - shodou okolností den před sumitem EU - Turecko za jeho uprchlickou politiku, kdežto Řecko opakovaně kritizuje za „strašné obrazy z tábora Moria“.

Sevim Dagdelen, politička a poslankyně Bundestagu za levicovou stranu Die Linke, říká, že je třeba se na to, kdo koho blokuje, dívat obráceně. To Německo blokuje společnou politiku Evropy vůči Turecku. Své názory shrnula v článku pro Frankfurter Rundschau. Mimo jiné konstatovala, že díky německému zprostředkování byl na čas utlumen konflikt mezi Kyprem a Řeckem na jedné straně a Tureckem na druhé, ale kupodivu využil turecký prezident Erdogan obdivuhodně tento čas k tomu, aby pomohl rozpoutat další válečný konflikt, a to mezi Ázerbajdžánem a Arménií. A to i přesto, že turecká lira klesla na nové minimum. Inu, může si to zřejmě dovolit.
„Turecko údajně přepravilo 4 000 islamistických žoldáků ze Sýrie do Ázerbájdžánu, aby pomohlo autokracii rodiny Alijevových při útoku na Náhorní Karabach. Turecký ministr zahraničí Mevlüt Cavusoglu ujišťuje Baku naprostou podporu vojenských akcí Ázerbájdžánu. Evropská unie je paralyzována, pokud jde o to, jak jednat s Erdoganem. A za to nese hlavní odpovědnost spolková vláda,“ píše poslankyně Bundestagu Dagdelen.

Řecko a Kypr už dlouho požadují důsledky za porušování mezinárodního práva tureckým průzkumem plynu v Egejském moři, ale německá vláda brání jakémukoli opatření proti Ankaře. Dodávky zbraní a peněz mají nadále pokračovat, protože jen tak „zůstane Erdogan v klidu“.
Zájem spolkové vlády neznepokojovat sultána je evidentně tak velký, že dokonce akceptuje rozdělení EU v otázkách zahraniční politiky. Kypr tak blokuje opatření proti Bělorusku oznámená zahraničním představitelem Josephem Borrellem, protože Německo sází na plynulé pokračování proturecké politiky. Německo je odhodláno blokovat jakékoli výraznější sankce proti Turecku. Přitom účinné sankce by rozsypaly slabou tureckou ekonomiku jako domeček z karet. Jenže by to bolelo i německé podniky, a to se zřejmě nesmí stát. „Turecko je zdrojem zisku z přímých investicí německých korporací. A ačkoli je Erdogan po krk v problémech a jeho hospodářská politika založená na úvěrech a výprodejích upadá do krize, může se v případě eskalace konfliktů vždy spolehnout na spolkovou vládu“, konstatuje Dagdelen. A pokračuje:
„Otázka postoje k Erdoganově agresivní politice má potenciál rozdělit EU, pokud jde o zahraniční politiku, na severní a jižní unii. Pod vedením Francie se sešli představitelé Řecka, Kypru, Itálie, Malty, Španělska a Portugalska na francouzském středomořském ostrově Korsika, protože se staví proti dominanci Německa v EU a jeho vydržování despoty na Bosporu. Jako nástroj pro vyvážení zájmů EU ale tato politika dosahuje svých limitů, zejména v době krize.“


Dagdelen se jako politička kurdského původu zmiňuje i o dalších aspektech Erdoganova vládnutí: „Berlín se ale nadále spoléhá na spojenectví s Erdoganem. Pakt o uprchlících musí být zachován doslova za každou cenu. Cílem není nic menšího, než udržet Turecko v NATO. A to, i když Erdogan vede válku proti Kurdům ve své vlastní zemi a téměř neuběhne den, kdy by nebyli pronásledováni opoziční politici, zejména prokurdské strany HDP.“
Závěrečné hodnocení pokrytecké politiky německé spolkové vlády je pak doslova zdrcující, ale smutně pravdivé: „Příklad Turecka ukazuje, že spolková vláda nemůže hovořit o hodnotově orientované zahraniční politice založené na mezinárodním právu, což má katastrofální důsledky pro Evropu a Střední východ. Dovolte mi jen připomenout dodávky zbraní. Pokud jde o vývoz válečných zbraní, bylo Turecko v posledních dvou letech na prvním místě v seznamu příjemců s celkovým objemem více než půl miliardy eur.

Jednání s Erdoganem je příkladem politiky dvojího standardu německé zahraniční politiky, která v Evropě naráží na rostoucí odpor. Díky své politice „porozumění“ Berlín budí dojem, že spojenectví s diktaturami a autokraciemi, které zavírají opozici a vedou války v rozporu s mezinárodním právem, je vhodné, pokud jsou tyto státy integrovány do západních spojenectví a jsou chráněny zájmy německých společností.
Je více než podivné, že německá vláda nepřijala návrh řeckého ministra zahraničí Nikose Dendiase, že spor o zásoby plynu ve východním Egejském moři by měl být předložen k rozhodnutí Mezinárodnímu soudnímu dvoru. Proč jsou OSN a mezinárodní soudy odsouvány stranou, když má být tento spor vyřešen pokojně?“
Tyto otázky, které si veřejně položila německá poslankyně, by si měl položit každý politik a občan EU. Jsou totiž rozhodujícím dokladem toho, že dvojí metry a dvojí morálka se v Evropě rozmáhají jako rakovina. 

Paní kancléřce Merkelové bych vzkázal, že nelze věřit jejím starostem o blaho uprchlíků, když se zároveň stará o blaho toho, kdo uprchlíky pomáhá „vyrábět“ v množství větším než malém. S Erdoganem vymysleli báječný plán: Turecko bude dostávat miliardy na „uprchlickou politiku“, jedno za co je utratí, a kdykoli může hrozit Evropě jejich „vypuštěním“. A kdyby náhodou hrozilo, že uprchlíci dojdou, v Sýrii, Libyi, Iráku a nově i v Arménii jich Turecko vyrobí, kolik bude třeba - pro příjmy Erdoganova klanu a německých koncernů.

Nelze ani věřit dojemné péči paní kancléřky o zdraví „kritika Kremlu“ Borise Navalného, když osud opozičních tureckých politiků a novinářů, například kurdského opozičního kandidáta na prezidenta Selahattina Demirtase, dlouhodobě vězněného, je jí srdečně ukradený. Stejně jako osud stovek tisíc politických vězňů v Turecku, novinářů, právníků, umělců. Takových Navalných v tureckých kriminálech je… a dle německé politiky, kterou bohužel Merkelová and „her boys and girls“ vnucují celé Evropě, si tam můžou klidně i shnít.

Dnes bude jednat summit EU i o sankcích proti Turecku. Klidně se můžeme vsadit, jak to dopadne. Překvapení se konat nebude. Německu by daleko lépe slušela dvoustranná unie s Tureckem než členství v EU. Alespoň by bylo jasno, kdo s kým a hlavně proti komu.

22 komentářů :

 1. Kde je ta jednotná politika EU ? Kritika se nepřijímá, kdo hlasuje proti je ostuda Evropy, to je ta západní demogracie ?

  OdpovědětSmazat
 2. Německá politika je zájmům naprosté většiny evropských zemí objektivně nepřátelská. Vytrvale a nepřehlédnutelně. Je až nepochopitelné, že z tohoto faktu nejsou jejich politické reprezentace schopny vyvodit správné závěry.

  OdpovědětSmazat
 3. Dnes dopoledne jsem v telce poslouchal, jak prapor výsadkařů v Chrudimi povýšil na pluk a jak je schopen zasahovat kdekoliv na světě. A tak jsem si řek. Hitler alespoň věděl že u Stalingradu hájí německé zájmy, ale čí zájmy hájí čeští vojáci v Mali , Afgánistánu a jinde ? Americké, francouzské? České rozhodně ne.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Výsadkáře budeme potřebovat doma. Pokud volby vyhrají Pyjráti a začneme se kulturně obohacovat, musíme mít prostředky, jak obohacování zastavit.

   Smazat
  2. 20.24 Naivko, potom dostanou rozkaz umlčet a umravnit VÁS!

   Smazat
 4. . Nema cenu vystupovat z EU. EU by na nas uvalila sankce jako chtela na Belorusko. Prece zadna suverenita (mimo Sev.Korei, Ciny a Ruska) neexistuje. Vsichni musi poslouchat! Takze proc vystupovat? Jak to bude v Belorusku nerozhoduje 80% volicu, na Krymu 97% z 98% zucastnenyc, ale treba takovy predseda senatu CZ, ci da se rici: PRAHA. Nastesti, Praha vystupovat nikdy nebude.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. EU se rozpadne sama. 1.1.2021 bude vše jasné.
   V průběhu srpna se v Německu odehrály dvě důležité události. První shromáždění 1. srpna shromáždilo 1 milion 300 tisíc lidí, druhé (29. srpna) 4 miliony lidí. Globalistická mluvčí CNN udává tón pro pokrytí těchto událostí v mnoha zemích. Existuje politika vícenásobného snižování počtu demonstrantů - stokrát.
   Zásluhou Německa je, že silným protestním hnutím otevřelo začátek procesu osvobození od britského jha .... Byla vytvořena antiglobalizační koalice ... „To, co se dnes zdá nemožné, se zítra stane nevyhnutelným“ (Vladimir Putin) ..

   Smazat
 5. Nemecko je štát,v ktorom žije najväčšia komunita Turkov,hneď po Turecku.Udomácnili sa,a nadobudli obrovský vplyv vo všetkých sférach života v Nemecku.A keďže sú moslimami,dá sa očakávať,že imigrantimoslimského vyznania,ktorým tak ochotne otvorila p.Merkelová náruč v r.2015 z Balkánu,Blízkeho východu.Pakistanu a Afganistanu ako aj z Afriky sa budú združovať a podporovať skôr Turkov ako Nemcov.Merkelovej už musí byť jasné,že jej okrídlené "wir schaffen das"už neplatí.A uvedomujú si to aj nemeckí politici!Preto nemajú iného východiska,ako si predchádzať Erdogana aj napriek tomu,že sa zopakuje Mníchov 1938.Len v úlohe ČSR bude tentokrát Grécko a Cyprus,úloha hitlerovského Nemecka pripadne Turecku a Spojené kráľovstvo,USA,Nemecko aj Francúzsko budú zase "zachraňovať mier"a nechajú Turkov,aby si podrobili aj Cyprus a ostrovy,odjakživa patriace Grécku.

  OdpovědětSmazat
 6. Čiň čertu dobře a peklem se ti odmění! Tento kamaráčoft trvá už více než 100 let. A nikdy nic dobrého světu nepřinesl. Turecko bylo spojencem Německa za obou světových válek. Němečtí generálové školili turecké důstojníky a někteří to dotáhli až na tituly (Otto Liman von Sanders jako Liman-paša) vedl Turky v bitvě na Gallipoli. Za druhé světové války byli Turci připraveni vtrhnout na Kavkaz naproti Kleistovým tankům. Jen porážka u Stalingradu a úprk Němců z Kavkazu tomu zabránila. Ale definitivně couvli až po Kursku. Je známá fotografie tureckých generálů včetně náčelníka tureckého generálního štábu ve společnosti maršála Mansteina na okupovaném území SSSR, kde jim byla předváděna nová německá technika. Konkrétně Tigry, Pantery a Ferdinandy. Do dneska se nic nezměnilo.

  OdpovědětSmazat
 7. Tak se nám pomalu vrací Mnichov. V roce 1938 se k moci dostali ušlápnuté loutky, které se před Hitlerem třásli jak ratlíci. A tak nás s klidem prodali. Dnes se do popředí dostává Turek. Bojuje a zabírá území v Sýrii, Libyi, na Kypru a teď by rád do Arménie pokračovat v genocidě. A co na to svět. Třesou se před ním jak ratlíci, včetně Rozhůdy německé.

  OdpovědětSmazat
 8. Kdyby ta becka loje behala nahata jako kdysi v NDR asi by v Turecku moc neuspela ,leda ze by mela nejaky kokrhel na hlave -nejradeji bilou cepicku pro zeny ,dle zidovskeho zvyku
  On ten Kohen pardon Helmuth Kohl vedel koho si vybrat za nastupce Verim ze to nebyl zajem jako u Clintona s jinou slecnou jakousi Monikou Lewinskou co mela ty ubryndane modre saticky .Treba spolu hodovali zavinace to pry byl jeji oblibeny chod hlavni hned po burtech se zelim

  OdpovědětSmazat
 9. Putin, Trump a Macron se dohodli na prohlášení o situaci v Karabachu:

  Prezidenti Ruska, Spojených států a Francie Vladimir Putin, Donald Trump a Emmanuel Macron se dohodli na prohlášení o situaci v Náhorním Karabachu, je zveřejněno na internetových stránkách Kremlu. http://kremlin.ru/events/president/news/64133

  "Vyzýváme také vedoucí představitele Arménie a Ázerbájdžánu, aby se okamžitě zavázali v dobré víře a bez předběžných podmínek, aby s pomocí spolupředsedů minské skupiny OBSE obnovili jednání o opodstatněnosti dohody," uvedli vedoucí představitelé v prohlášení.

  Erdogan považuje za nepřijatelné výzvy minské skupiny k dosažení příměří v Náhorním Karabachu:

  Turecký prezident Tayyip Erdogan považuje za nepřijatelné, že minská skupina OBSE usiluje o příměří v Náhorním Karabachu.
  "Je nepřijatelné, že nyní Minská skupina požaduje příměří v Náhorním Karabachu. Měli by požadovat, aby se Arménie nejprve stáhla z okupovaných území Náhorního Karabachu," řekl prezident ve čtvrtek během projevu před parlamentem.
  https://aftershock.news/?q=node/908711

  Stratégové pro „novou“ Evropu: 
  https://aftershock.news/sites/default/files/u41126/teasers/image%20%284%29_1.jpg
  Dva vykonavatelé plnící zadání, loutky globalistů.

  Formují se nám nové vazby a vztahy mezi státy.
  Podstata, o co jde, co probíhá a to co právě sledujeme v dnešní korona virové době, by se dalo citovat z pár názorů VVPj ze začátku roku 2020, např:

  ● V důsledku běžící procesu transformace definitivně bude ukončena etapa “unipolárního světa” v čele s USA, značná část pák řízení světového systému z USA/Velké Británie/Evropy bude převedena do Číny, která zabere místo jednoho z předních center koncentrace řízení. Kapitalismus/liberalismus jako dominantní ideologický a ekonomický základ uplynulého období ustoupí nějaké nové formaci.
  ● Hlavní podmínka pro úspěšné provedení celé operace – zformování jednotného globálního informačního prostoru, v rámci kterého nadnárodní elity řízení mají možnost koordinovat práci všech velkých médií pro vytvoření požadované informační agendy a řízení procesu.
  ● Nicméně účast na představení může probíhat různě a čím kompetentnější manažer stojí v čele konkrétního státu, tím více výhod bude moci pro svou zemi získat během současné globální transformace. Čas velkých změn je současně i čas velkých příležitostí.
  https://vk.com/misure4measure?w=wall-67878711_15777

  Osobní názory se sdělují oklikou http://www.nwoo.org/2020/09/29/rusvesna-prehled-zprav-28-9-2020/#comment-2161659 při cestě v poznání a porozumění obrázku současného světa, nyní v době corona virové.
  https://i2.wp.com/asiatimes.com/wp-content/uploads/2020/09/000_1KC2LP.jpg?w=1200&ssl=1 Fascinující... říkala Tereza Spencerová.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je teda smotanina.

   Smazat
  2. Anonymní dne 3. října 2020 8:06
   se asi tak zamotal, až se smotal.
   Zřejmě dorazivší právě z Hox's school akademiků, jejich komunity...tam se to běžně stává, takže chápu. Praxe naučí, bez obav. A jestli ne, tak sorry beatles.

   Smazat
 10. Vůbec nezáleží na tom zda chcem ,či nechcem vystupovat z EU.Nikdy nám to totiž dovoleno nebude,nikdy.A i kdyby se stalo,že EU se "rozpadne",tak v těch troskách se jako národ rozpustíme.Vstup do EU a NATO byl krok ke zničení nejen českého hospodářství ,ale k postupnému vymazání Českého prostoru.A od současných politických šmejdů nelze očekávat jakéko-li vlastenecké a pronárodní vzepětí.Všichni jsou totiž z Aspen institutu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Proč by jsme se měli v těch troskách rozpustit lze začít znova a nenechat si vnutit žádnou nadnárodní smlouvu.

   Smazat
 11. Už v devatenáctém století Němci "pekli" s Turky... A za První světové byli spojenci - komilitoni nejvěrnější...

  OdpovědětSmazat
 12. Nevím proč, ale mám pocit, že se jedná o složitou strategii posílit Turecko, které rozemele Evropu a pak dojde k jejímu přeformátování. Už mnohokrát jsme zradily Slovanskou vzájemnost a tak už asi nebude na nás brát zřetel. Jenom mi není jasné kdo tady bude vládnout?

  OdpovědětSmazat
 13. Ak uvážime, že EU je fasáda za ktorou sa schvávajú koncerny a korporácie, o akom Nemecku vôbec môže ísť reč? Nevraviac o tom, že i bez nápisov "US Property" je každému jasné, čia je to kólónia. Nu ja, Fall Marshall. Darmo sa im teraz trepať, háčik zašiel hlboko.

  RChPz

  OdpovědětSmazat
 14. V Německu je 7. milionů Turků, myslíte že si mutti Merkel troufe přitlačit Erdogana ke zdi ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ak mutti Merkel dostane befél, osobne nakŕmi Erdogana Cyklónom a turci sa môžu vydať na pochod domov. Ak uvážime, že polovička tzv. "turkov" sú kurdi, zjavujú sa rôzne scenáre. Merklová nie je ten, kto rozhoduje. Zbesnie Erdogan do tej miery, že siahne kradmou rukou na nemecký majetok a záujmy v Turecku? Tak potom zistí, že jeho emigračné vlny do Eurúpy sú figa proti tomu, čo urobí s Tureckom vlna repatriačná.

   RChPz

   Smazat
 15. Za dob valek rakousko-uherska proti turecku, plavbu celym tokem Dunaje ridily rakouske elity, i presto ze dve velmoci byly ve "valce"

  Pred a behem 1. Svetove, germanske elity ridili vsechen zeleznicni provoz prez balkan do turecka az do persie

  Pred a za 2. Svetovy, nemecko se vsemy silamy snazilo dostat k rope v perskem zalivu.

  Reuter mnel od vsechny koncese na zeleznicni provoz v recku, turecku a iranu. Stejne tak i koncesi na explataci ropy.

  Reuter je zakladatel Reuters, agentury ktera nas bombarduje s pravdama o blizkem vychode a balkanu.

  Vatikansky mosad aka jezuite maji sve nemecke sidlo ve frankfurtu a ne nahodou je to financni centrum evropy.

  Nemecke elity + vatikan + nase prachy = spojovani nemecka s bl. Vychodem.

  Drang nach Osten pokracuje po sjednoceni nemecka, valkama v jugoslavii, kosovem, permanentni reckou krizi a ted turecko odvadi svou praci z druhe strany.

  Skutecne nemecke elity, nemyslim tim germanizovany srby,čechy a polaky, nikdy neopustily svuj plan. Jen meni metody.

  Vysledek je stejny jako v minulosti. Genocida, loupez, hlad, migrace, niceni a vymejsleni narodu.

  Bohuzel, jeste jednou, Češi dotujou tu samou stranu.

  2.svetovou vyhraly nemecke rodiny od kterych my kazdy den kupujeme vyrobky a ktere vlastni skoro vse.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.