Reklama

úterý 13. října 2020

Nové sankce proti Rusku kvůli Navalnému, turecká vrtná loď Oruc Reis vplouvá do řeckých vod

Ivan David
13. 10. 2020

Rakouská veřejnoprávní televize ORF včera psala na svém webu: „Po útoku jedem na kritika Kremlu Alexeje Navalného zavádí EU nové sankce vůči Rusku. Ministři zahraničí zemí EU se v pondělí na schůzce v Lucemburku dohodli, že zahájí nezbytné přípravy, dozvěděli se diplomaté. Kromě toho země EU rovněž souhlasily se sankcemi proti běloruskému vládci Alexandru Lukašenkovi.“ Stejnou zprávu dnes mají v hlavních titulcích mnohé další TV a zpravodajské a politické weby. Je to zpráva dne, zpráva, která má čtenáře a diváka přesvědčit, že EU to s demokracií a ochranou lidských práv myslí vážně.


Není prý jiné vysvětlení případu údajné otravy Alexeje Navalného, než že za ní je Kreml. Cokoli se v Rusku děje, za vším je Kreml. Navalný potvrdil, že jed mu byl podán na příkaz Kremlu. A kritici Kremlu nikdy nelžou, zatímco Putin a jeho okolí lžou vždy. To je jeden ze základních „demokratických“ postulátů. Celá ta nelogičnost otravy, na kterou poukazují i někteří nebojácní západní politici, například předsedkyně frakce Die Linke v Bundestagu Sahra Wagenknecht, a sice, že Putin je takový nemotora, že napřed někoho napůl otráví, pak ho pošle do Německa, čímž poskytne proti sobě důkazy, evropské politiky nijak v jejich svatém tažení za demokracii a lidská práva nezdržuje. Ještě zlikvidovat ten zatracený Nord-Stream, a bude blaze a zeleně v Evropě.


Německý novinář Jan Jessen, který se před krátkou dobou vrátil z Jerevanu, kde mluvil s uprchlíky z války o Náhorní Karabach a viděl blízkost války i to, kdo válku rozpoutal a udržuje, napsal na svůj facebook: „Právě jsem na webu Spiegel četl, že EU připravuje nové sankce proti Rusku. Tentokrát kvůli atentátu na Navalného. Pamatuje si někdo Sakine Cansız, Fidan Doğan a Leylu Şaylemezovou? V roce 2013 byly v Paříži zavražděny tři kurdské aktivistky PKK. Francouzské vyšetřovací orgány činily za vraždy odpovědnou tureckou tajnou službu MIT. Kdo kvůli tomu nebyl sankcionován? Správně. Kdo může sesadit svobodně zvolené starosty a svévolně zavírat novináře a členy opozice bez obav z následků? Správně. Kdo může vést agresivní války v rozporu s mezinárodním právem v severní Sýrii, podporovat válku proti Náhornímu Karabachu, bombardovat v severním Iráku, eskalovat v Libyi a hrotit situaci ve Středomoří bez sankcí? Správně. Tento dvojí metr v západní zahraniční politice je prostě žalostný.“, napsal Jessen.


V době, kdy píšu tento komentář, vplouvá turecká vrtná loď Oruc Reis opět do řeckých vod za účelem „průzkumu“. Doprovázejí ji turecké válečné lodě. Proti Turecku nebyly za opětovné narušování řeckých a kyperských vod zavedeny žádné sankce, jen se jimi vyhrožuje. A i toto vyhrožování, kterým Rakousko, Kypr a Řecko podmínily sankce proti Bělorusku, nenastoupí nijak automaticky, ale opět se na ně musí sejít Evropská rada. Do té doby má Erdogan „klid na práci“. Řecké námořnictvo je v pohotovosti, otázka je, jaký přijde rozkaz.


Server el.gr v pondělí večer napsal: „Ozbrojené síly jsou jako vždy v plné pohotovosti v námořní oblasti u Kastelorizo. Podle důvěryhodných zdrojů Pentagonu, citovaných médii, tam turecké výzkumné plavidlo Oruc Reis vstoupilo před několika minutami v mezích stanovených v tureckém Navtexu a pohybuje se jihozápadním směrem. Turecké válečné lodě již vytvořily „ochranný štít“ kolem Oruc Reis a nikdo a nic v tuto chvíli nemůže vyloučit ani to nejmenší. I když tureckých lodí je méně než těch, které ji doprovázely během srpnové krize.“


Příští okamžiky tedy rozhodnou, zda se Řecko bude bránit silou a do jaké míry. Fakt, že Turecko vysílá Oruc Reis k ostrovu Kastelorizo týden a něco po „hrozbě“ EU, vysílá jasný signál o tom, co si o Evropské unii a jejích sankcích myslí. Jak řekl turecký ministr zahraničí Cavusoglu hned po skončení summitu EU: „Nikdy si nedovolí uvalit na nás sankce.“ Mohl by klidně dodat: „Jsou to nuly“. To údajně řekl Hitler Mussolinimu poté, co Chamberlain a Daladier podepsali Mnichovskou dohodu…

61 komentářů :

 1. Z demokracie se stala prodejná děvka všeho schopná .

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jak jednoduše a jasně napsáno.

   Vymazat
  2. Pustit navaleneho mimo Rusko poté co si šńupl na WC

   koks do kterého mu jeho kámoši cosi přimichali,byla chyba.
   Napravit by se dala klidně tim,že by mu odmitli navrat zpět.
   At zůstane Berlinu na krku,Rusku už nic nepřinese,akorát lži,že ho otrávil Putin.
   V Rusku si ho už dvno nikdo nevšimal tak jeho kamarádi pochopili,že jen jako nebožtik by jim byl ještě potřebný.
   Kde je jeho milenka prý sekretářka,která zběsile uprchla do Anglie a zalezla?
   Slehla se po ni zem?

   Vymazat
  3. Lejnovou zajímá pouze Zelený úděl a kolik milionů Afričanů bude ještě dovezeno do Evropy.Řecko se předá do správy Turecku, aby EU měla od Erdoana na nějaký čas pokoj!

   Vymazat
  4. 11:58 Žádná demokracie v paskvilu zvaném eu nikdy nebyla jen korporátní fašismus. Demokracii mají ve Švýcarsku a v tom „zlém" Rusku.

   Vymazat
  5. Kolikáté je to potrestání Ruska? Je to asi tisící pětisté devadesáté šesté, co si z toho Putin dělá, jen opět udělal čárku na futra a jede dál.
   A náš ministr pokeců Petříček bude vyhrožovat, jak jednou ... Není doba daleko a ministr Petříček nebude ministr.

   Vymazat
 2. "Je to hrozné! Vidím kolem sebe samé nuly." Toto jsem se dočetl ve více materiálech o mnichovské konferenci. A Adolf si to dobře zapamatoval a jednal podle toho. Už je měl otestovány z r. 1934, kdy vojensky obsadil demilitarizované Porýní, čím otevřeně porušil Versailleskou smlouvu a hodil tak Francii i Británii rukavici. Obě země se zmohly na rétorický protest. Prakticky nepodnikly nic. V Mnichově to Francie ještě nevěděla, ale právě prohrála válku s Německem. A Británie ji zahájila. Na kontinentě jim nezbyl žádný spojenec. A nyní postupují ve stejném duchu jako v Mnichově. nepostaví se agresorovi, ale budou neomaleně tlačit na oběť, aby se mu vzdala na milost a nemilost. A cíl je také stejný. Konečným cílem je Rusko. Erdogan rozpoutal válku v Karabachu, tedy ve strategicky důležité oblasti na hranicích Ruska. Tím si zavázal mnichovany a za to dostane volné ruce. Účet zaplatí momentálně Řekové. A budou doufat, že Erdogan bude proti Rusku válku stupňovat. Na Kavkaze i v Libyi. Ale Erdogan není žádný naivka a jistě si dějepis přečetl. Nebude se namáhat pro to, aby se v Paříži a Londýně měli dobře. A má ještě jeden trumf v rukávu - uprchlíky. Vždycky, když hrozily sankce, pár desítek tisíc jich vypravil přes moře. A byl klid a ještě dostal zaplaceno. A ne málo. A uprchlíků má na svém území několik miliónů. Takže pan ministr má pravdu - neodváží se na ně uvalit sankce. Turecko totiž EU k ničemu nepotřebuje. Energii má od Ruska a může je mít i z Ázerbájdžánu a navíc tato větev vede přes jeho území. Takže o ni může přijít právě EU. Proto ne turecké válečné lodě, nátlak a výhružky spojenců z EU udrží Řeky v jejich přístavech. Jako donutili naši zemi, aby se bez boje vzdala. Stovky tanků československé výroby pak udeřily na Francii.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tam kde byla demokracie jen plagátová pro hloupé občany tak se zní nemůže stát prodejná děvka. Ta takzvaná děvka nijak své povolání neglorifikuje. Právě ty ctnostné paní jsou většinou děvky daleko větší. To je můj soukromý názor a životní zkušenost.
   Václav

   Vymazat
  2. Turecko je před rozpadem a všichni už se těší až si kousek vezmou, včetně Řecka, už se tam na to připravují a vydávají se různá proroctví. Erdogan už je roztahaný na hodně frontách (Kurdové, Sýrie, Lybie, teď Náhorní Karabach, vlastní armáda, kde pozavíral polovinu důjstojníku ...) a i kdyby si něco ukradl z Řecka stejně mu to nebude zdrojově k udržení Turecka stačit.

   Vymazat
  3. 16.05 Turecko má druhou nejsilnější armádu v NATO - údajně zatím bezjadernou...

   Vymazat
  4. Pro 22:30 ano, to vím, velká armáda to jsou velké výdaje, které rostou exponenciálně při bojových akcích, kde vznikají ztráty techniky a používá se velké množství munice oproti výcviku, když se neválčí. A dále zdroje docházejí všem ( kromě Ruska, kde naopak narůstají ) a to i těm, kteří tu armádu pomohli zvenčí vybudovat (klan Clintonů). Klan Clintonů, přišel o velké zdroje, když bylo zastaveno kradení ropy ze Sýrie přes Turecko, po leteckém zásahu Ruska. Tam Erdogan taky přišel o značnou část příjmu z této kradené ropy, která se dopravovala přes Turecko. Dále se dusí klan Clintonů omezováním příjmu z drog. Umírající kobyla bude ještě chvíli kopat. Lavrov ministr zahraniční Ruska oznámil mezi řádky, že to bude trvat celou etapu než kobyla zdechne (jinak by hrozil kolaps, je to trpělivý dlouhý proces, ale neodvratný).

   Vymazat
 3. Rusko drží buzny na uzdě, tak na něj buzny ze západu hází sankce. Rusko je už soběstačné, mělo by jim přivřít kohouty. Roupy by přešly.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Když kohout uzavřou, kdo bude škodný? Rusko.

   Vymazat
 4. A co ten rozporcovanej novinar na SA konzulatu v Turecku,kde je nejaka sankce ?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jistě že je sankce. Soros zakázal export vepřového a jelit do Turecka.

   Vymazat
 5. Západní poskoci kapitalistů jsou opravdu hlupáci , jenom pracují na své zkáze !

  OdpovědětVymazat
 6. To, že si Erdogana západ hýčká stejně jako svého času Hitlera je naprosto zřejmé. Psal jsem to zde v této souvislosti již několikrát a yato vcelku pravdivá věta zde zveřejněna nebyla. Netvrdím, že ke stejnému závěru musí dojít každý, ale Řecko bude obětováno, tak jako vždycky, když silnější ukáže na slabšího. Nehledě na strategické oumysly západních "demokratů".

  OdpovědětVymazat
 7. Zřejmě z jednou příčin všeho, o čem se výše píše můžou být vyšší cíle, co do budoucího hlediska zájmů, podíváme-li se na udávané aktuální konflikty a spory bez absence periferního vidění. Myšleny jsou např. tyto aktuality a pospojování si zpráv do celkových souvislostí:
  Stavba TAP je téměř dokončena:
  Trans-jadranský plynovod TAP, který zajišťuje přepravu ázerbájdžánského plynu do Evropy, je téměř dokončen po téměř čtyřech a půl letech od zahájení výstavby, uvádí Trend s odkazem na konsorcium TAP AG.
  Jak již bylo uvedeno, plynovod TAP je naplněn zemním plynem od řecko-turecké hranice k přijímacímu terminálu v jižní Itálii. Konsorcium TAP v současné době dokončuje přípravy na zahájení komerčního provozu.
  „Očekává se, že práce na propojení TAP a přepravní soustavy zemního plynu Snam Rete Gas v Apulii (Itálie) budou dokončeny a připraveny k přepravě plynu do poloviny listopadu 2020,“ uvádí se v prohlášení.
  https://moscow-baku.ru/news/economy/zaversheno_stroitelstvo_transadriaticheskogo_gazoprovoda/

  Křehké zájmy v ropě a plynu v sázce pro Ázerbájdžán, Rusko a Turecko v Náhorním Karabachu
  https://www.oilandgas360.com/fragile-oil-and-gas-interests-at-stake-for-azerbaijan-russia-and-turkey-in-nagorno-karabakh/
  Blízkost Náhorního Karabachu ke klíčové ázerbájdžánské ropné a plynárenské infrastruktuře znamená, že bude v sázce více, pokud konflikt v regionu s Arménií dále eskaluje a ohrozí klíčové exportní plynovody. Analýza Rystad Energy vysvětluje, jak by potenciální narušení mohla prospět ruskému vývozu plynu a zároveň oslabit jak levný dovoz plynu do Turecka, tak jeho roli životně důležitého dopravního uzlu ropy.
  Ropovod Baku-Tbilisi-Ceyhan (BTC) a plynovod SCP (South Caucasus Pipeline) vedou přes Ázerbájdžán, přičemž některé úseky leží pouhých 25 mil od obnovených bojů v NK.
  Jakýkoli útok na území plynovodu nebo jeho obsazení by mohl mít vážné důsledky pro operace na předcházejícím ázerbájdžánském trhu a obzvláště působivý by byl jakýkoli narušení obřího projektu Azeri-Chirag-Gunashli (ACG) v Kaspickém moři.
  V sázce jsou toky plynu:
  Výše uvedená trasa SCP, která byla otevřena v roce 2006, je dlouhá 692 km (443 km na ázerbájdžánském území a 249 km v Gruzii). Po navázání spojení s TAP na hranici mezi Tureckem a Řeckem se otevřou dveře pro dodávku asijského plynu do jižní Itálie. Plynovod TAP, který prochází Řeckem a Albánií, než se táhne přes Jadran do Itálie, může také umožnit přesměrování plynu do jihovýchodní Evropy.
  Jakékoli poškození ropovodu SCP v souvislosti s konfliktem v Náhorním Karabachu by mohlo oddálit zahájení plynovodu TAP a zároveň narušit dodávky plynu do Turecka. Země, které se v současné době spoléhají na ázerbájdžánský plyn, budou muset prozatím prozkoumat ruský plyn a nový dovoz LNG. Turecko má pravděpodobně co ztratit, protože snížilo dovoz ruského plynu ve prospěch ázerbájdžánského plynu a amerického LNG.
  Píše se aktuálně zde:
  https://www.oilandgas360.com/fragile-oil-and-gas-interests-at-stake-for-azerbaijan-russia-and-turkey-in-nagorno-karabakh/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vypovídající obrázky:
   https://www.oilandgas360.com/wp-content/uploads/2020/10/186765_9a5feb0bf74a40e49e46.jpg
   Náhorní Karabach a blízké trasy potrubí...plus hlavní místní hráči
   https://cs.wikipedia.org/wiki/Jihokavkazsk%C3%BD_plynovod
   South Caucasus Pipeline (SCP) - Jihokavkazský plynovod a jeho NÁVAZNOSTI...plus zúčastnění místní hráči


   Vymazat
  2. Tak predikuji, že obě strany konfliktu řízené bažinou (pax-amerikana nadstátní elitou) se plynovodu vyhnou velkým obloukem.

   Vymazat
  3. @ 13. října 2020 16:30

   Všechno máš spojené s bažinou, 16:30-ko, a dál nevidíš?
   Asi jsi odsud z diskuze http://www.vodaksb.eu/ , od akademiků, tipuju na atoma...a někde je
   schovaný hříbek :-) se zbytkem komunity "která nepustí" + oraculum 9/11, kterému už není
   pomoci, putinovec, atd. - zkrátka kadeti z Hox's school :-o

   Vymazat
  4. Pro 18:46 počkáme na výsledky, uveď svůj tip, jestli na to máš ?

   Vymazat
 8. Včera byl spuštěn první blok běloruské atomové elektrárny kterou staví RF.

  OdpovědětVymazat
 9. Evropská jůnije zakáže prodávat turecký med na poutích, aby Erdoganovi ukázala, zač je toho loket.😄

  OdpovědětVymazat
 10. A co na to češi? Samozřejmě souhlasí s EU. Konec konců, co můžete očekávat od státu, který si zvolá za ředitele národní, zdůraznuji, národní galerie cizince, který dokonce neumí česky.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pokud nechceme být přízemní, musíme se otevřít světu. Důležité je, že to alespon někdo bude dělat.

   Vymazat
  2. K čemu by uměl česky? V kolonii to není třeba.

   Vymazat
  3. 16:55 Je zajímavé, že pán se zřejmě otevírat nemusí.

   Vymazat
  4. A co hůř, i za premiéra. Česko už nemá dobré politiky s českými kořeny.

   Vymazat
  5. Lidi neblbněte, svého času jsme tu měli ministra zahraničí, jehož hatmatilce rozuměl málokdo, ale protože to byl feudál tak se ta středověká mluva nekomentovala i když to bylo na tlumočníka. A když svůj výstup okořenil nějakou tou vulgární hláškou,tak to bylo označováno jako vrcholný projev státnické moudrosti. Holt na šlechtice jsou jiné nároky než na muže z lid/l/u.

   Vymazat
 11. V Bruselu před hlasováním o sankcích proti RF uchlácholili Řecko že Turci odplují ze šelfu, Řecko zvedlo ruku pro sankce, Turci odpluli na oběd do Turecka a dnes opět snídají na řeckém šelfu. I tak se dá dělat politika v EU.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. @14:38
   jo, správně, ojebávači - EU a jejich politika

   Vymazat
  2. Pro dosažení svého cíle používá EU všech metod. EU není bytost a čest, svědomí, nemá. Co není zakázáno, je dovoleno. Nečistě, zneužiti či znásilněni si připadají jen osoby se svědomím, kteří se hlasování v dobré víře zúčastnili. Jednotlivý šmejd svědomí nemá a kolektivní vina na celou EU nepadne. Kdo by žaloval?

   Vymazat
 12. No, hlavně je třeba Rusko potrestat za vakcínu proti Covidu. Dost tím šmejdům hodilo vidle do výdělků. Škoda, že ji tady nebudeme moci užívat, protože jak vidno, šmejdi umí škodit a jistě by ji něčím kontaminovali. Snad jedině si jí nechat píchnout na ruský ambasádě.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Se na vás vybodnou, pokud nejste na jejich výplatní listině.

   Vymazat
 13. Na druhou stranu je ovšem nutné poznamenat, že díky tisícům ostrovů má Řecko zabranou většinu východního Středomoří jako své výsostné ekonomické vody, které sahají těsně až k pobřeží Turecka. Turek tak fakticky nemá možnost vyplout do Středozemního moře, aniž by nevplul do řeckých výsostných vod. Což se Turkovi pochopitelně nelíbí a chápu ho.
  Než teď nadávat Turkovi, bylo by lepší nadávat těm, kteří po první světové válce Turecku provedli takovou prasárnu.
  Podle MarineTraffic se výzkumná turecká loď Oruc Reis v této chvíli nachází asi 70km od tureckého pobřeží a asi 140km od nejbližšího řeckého pobřeží ostrova Rhodos.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kubrte 16:04, ta nehoda po První světové se Turecku stala proč? I Maďarsku? I Německu? Po Druhé světové znovu a zas Německu? Proč ti Turci, svého času stáli u Vídně, proč ti Němci před Moskvou, u Stalingradu i Lenigradu, proč Francouze vyhnali z Paříže do Vichy? O co se to znovu a znovu hraje? Nevíte, Kubrte?

   Vymazat
  2. 1:35
   Proč do toho motáte Turky u Vídně a Němce v Rusku?
   Ve východním Středomoří se hraje především o ropu a plyn, které leží pod mořem. A to všechno bohužel patří Řekům. A to třeba je proto, že prťavej ostrůvek Kastelirozo, který leží 2 km od tureckého pobřeží, na kterém žije 490 lidí, patří Řecku a na základě toho 200 námořních mil od tohoto ostrůvku na všechny strany patří do řecké výlučné ekonomické zóny. A Turci si ve vodě omývající jejich pobřeží mohou nanejvýš tak umýt nohy.I když ten šelf geograficky patří k Turecku. Nebo myslíte, že by chtěl Erdogan těžit plyn a ropu u Vídně?
   A pokud vím, tak za 2.sv.války stáli Turci na straně spojenců, tak si tu vinu z 1.sv.války snad už odpykali,ne? A jestli si myslíte, že Řekové jsou menší ksindl než Turci, tak to se mýlíte. Řekové za vlády vojenské junty chtěli obsadit Kypr a připojit jej celý k Řecku i s tureckou menšinou. Jenže Turci je předběhli a obsadili severní část ostrova obydlenou Turky a vyhlásili tam Severokyperskou tureckou republiku.

   Vymazat
  3. 1:35 Ono se na co kdyby v historii nehraje, ale:
   • Po První světové - za špatnost musí přijít trest.
   • Trest má být výchovný a přiměřený. Musí bolet, ale neměl by viníka zatvrdit a poskytnout mu dojem, že je oběť.
   • Po První světové se nasadily Německu takové reparace, že to způsobilo fašismus a postižený národ šel za ním s vidinou lepšího. Vůbec se nezastávám fašistů a nacistů, jen toliko posloupnost: čin, následek, a ... podhoubí pro další čin.
   • Takže Turek zlobil a dostal po čenichu. Dobrá. Podívejte se dnes na exkluzivní námořní zónu Řecka a Turecka, viz 18:13. To bylo a to je poválečné řešení, jak udržet Turka na pevnině a nechat ho maximálně se koupat u břehu. Tehdy to stačilo. Navíc obava z Ruska, nedala možnost "rozdělení" Turecka a např. oddělení Kurdistánu.
   • Tak, jak USA "věnovala" technologie Číně, tak i Německo "dalo" výrobu do Turecka. Turek se tedy stane technologickou mocností, ať to chceme nebo ne. Vždyť se už dnes výrobou podílí na USA letadlech F-35!
   • Co dělá naše Aero, Tatra, ČKD? Co naše fabriky? Piškoty v Polsku, lentilky a prezervativy v Německu, sušené mléko v Rakousku, cukrovary na Ukrajině, strojírny v ... (a toto nejsou špičkové technologie co prý neumíme světově a konkurenceschopně vyrábět). O současném stavu našeho roztříštěného strojírenství, obuvnictví, zdravotnictví, zbrojního, textilního, chemického, potravinářského průmyslu raději nepsat. Patenty a receptury (zisk) má Západ (nikoliv ten nenáviděný Východ, který si je za 40 let mohl silou vzít. Tupci jedni v ušankách).
   • To EU při vstupu pravila: do 2013 rovná podpora pro zemědělce EU. Já se ptám: jak může Němec "vyrobit" kilo vepřového levněji, když má větší plat? Jemu přibírá pašík ze vzduchu? My tu můžeme zavírat "nekonkurenceschopné" a zaostalé fabriky. Na silnicích lze stále vidět kamiony se dřevem i cestu kam jedou. Ani sruby z našeho kůrovcového dřeva neumíme a posíláme ho do světa na pilu do Rakouska a Německa.
   • Turky technologie posledních 50 let učili. My jsme to uměli! Byli jsme na výši a na ostatní jsme ramena nedělali. Turek získal sebevědomí a ukazuje ramena. No a má armádu! Na počty nejsilnější v NATO. A my? O co se to znovu a znovu hraje? Nevím a smysl pro prostého občana to nedává. Že by zase nějaký konflikt?

   Vymazat
  4. 3:36 Kubrte, za Druhé světové Turci na straně Spojenců nestáli, pouze svůj příklon k Velkoněmecké říši s vývojem válečných front korigovali.
   Po První světové byl prostor k jejich rozpínavosti korigován právě omezením jejich námořního prostoru ve východním středomoří ve prospěch teritoriálních vod Řecka. Je to sice výsledek převážně britské imperiální politiky, který se ale dnes ukazuje jako vhodný k tomu, aby snahy Turecka k pacifikaci bližšího i vzdálenějšího zahraničí nebyly příliš úspěšné. Domníváte se, že by evropský životnímu styl a obecně vžitou evropskou kulturu turecká dominance v nevelkých státech z jeho okolí opravdu obohatila? Přijde mi, že pokud vůbec myslíte, tak krátkozrace. Ten Kubrt vám sluší.

   Vymazat
 14. Takto jedná EU vždy, hodně slibů a prdů.
  Nic víc, to je naše budoucnost.

  OdpovědětVymazat
 15. Lavrov připouští, že Rusko může zastavit dialog s Evropskou unií:

  Ministr zahraničí Sergej Lavrov připustil, že Rusko může zastavit dialog s Evropskou unií, komentoval situaci kolem Alexeje Navalného, píší RIA Novosti.

  "Ti lidé, kteří jsou zodpovědní za zahraniční politiku na Západě a nechápou potřebu vzájemně uctivé konverzace - pravděpodobně bychom s nimi měli na chvíli přestat komunikovat, zejména proto, že Ursula von der Leyenová říká, že současné ruské úřady nedostávají geopolitické
  partnerství. Tak ať je to, jestli chtějí," řekl Lavrov.
  Den předtím se ministři zahraničí EU dohodli na protiruských
  sankcích v souvislosti se situací s Alexejem Navalnym.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ten Lavrov /s vyrazem hangdog/,pripomina jisteho wasermana od filmu u nas pred valkou, kteryho nebylo mozny vyprovokovat,aby rek sprosty slovo.
   Na fotbalu,kam byl odvlecen na vyuku,kdyz soudce odpiskal penaltu proti domacim a tribuny besnili po krvi. Ale Waserman prohlasil :"Soudce je osklive kacatko".
   Vzajemna uctiva konverzace.... ,kolikrat uz vedeni EU dokazali,ze nevi,ani netusi a navic nechteji vedet co by to mohlo byt..
   A nejen v oblasti zahranicnich veci..Navic je jisty ze ani v budoucnu neco zlepsit,nepripada v uvahu a v jednani s jinymi vladami nedokazou nikdy vubec neco takove praktikovat..Jsou opili nemoci moci..
   A kdyz je vlada EU nemocna , nepomuze ani skola pomocna...Ze by si Lavrov nevsim?

   Vymazat
  2. 21:55
   Lavrov je diplomat vysoké úrovně, ale mimo kamery používá velmi vulgární slovník .

   Vymazat
  3. 22:45 kde jste sebral, že vulgární? Snad málo vybíravý, bylo publikováno. Víte vy osobně, o tom něco víc? Vaše zdroje jsou kde?

   Vymazat
  4. 21:55 I kdyby byl vulgární, tak jde pouze s dobou. Dneska mluví hnedle každý jako dobytek, slušné mluvě už dneska rozumí málokdo, pochybuji, že mezi diplomaty je to jinak.

   Vymazat
 16. Turecko se do Iraku, Syrie, Lybie a Azerbajdžanu tlačí protože potřebuje zdroje na další výboje. Protože má v hrsti EU turisty ze středního východu a Afriky což SS vyhovuje, nikdo nic proti němu nepodnikne. Je neskutečným pokrytectvím domlouvat se , podávat si ruce a další s masovými vrahy. Proto jsem kdysy napsal, že po Vietnamské válce už jsem neměl pochyb o morálce prosazovatelů euroatlantických hodnot. To samé musely vědět ti mírotvůrci v těch chartách a jiných morálních uskupeních kteří usilovaly o to co tady je.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kdysi to byla Osmanská říše a trvala několik staletí. Je přirozené, že se národy usilují o návrat ke kořenům.

   Vymazat
 17. Izrael už měl aktivovat svůj jaderný potencial, přec je Jeruzalém Turecký. Ankara,Istanbul a Izmir - KARTAGO

  OdpovědětVymazat
 18. Můj názor je - tvrdě proti turkům zasáhnout. Protože s jídlem roste chuť. To nakonec známe i z historie. Pokud se Řecko, společně s ostatními státy postaví turkovi tak turek ustoupí. Pokud ne bude chtít stále více.Sice nakonec prohraje, ale ztráty budou větší než za obou světových válek.

  OdpovědětVymazat
 19. Führer ruské opoziční sekty Navalnij se zkompromitoval natolik, že návrat do RF by byla jeho sektářská sebevražda.

  OdpovědětVymazat
 20. Poslechněte si reportáž s poradcem izraelského premiéra https://www.youtube.com/watch?v=1DXBL5SrURY
  Ten chlap to má v palici srovnané. Po jeho výkladu by měla být situace každému jasná. Bohužel pro nás ne moc optimistická. Poučit mladou generaci....

  OdpovědětVymazat
 21. ...Putin je takový nemotora, že napřed někoho napůl otráví, pak ho pošle do Německa, čímž poskytne proti sobě důkazy...

  No něco na tom asi bude. Ne snad Putin, ale jeho lidé v FSB. Bylo to vypočítáno pro let do Moskvy, kde by zaručeně zemřel. Oni nepočítali s tím, že pilot nebude mít ty koule, aby po vyzvání, aby let nepřerušil, přesto přistál. Taky nepočítali s tím, že přistane navzdory anonymnímu ohlášení bomby na letišti. Pak se blokoval několik dní v nemocnici dokud si nebyli jistí, že už se nic nenajde, protože oni už nenašli. Až potom ho na naléhání celého světa pustili. Jenže věda je už mnohem dál, s tím soudruzi nepočítali. Proto se svět o Novičku dozvěděl.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Bomby na letišti v Omsku byly hlášeny v srpnu několikrát, to nemělo nic společného s Führerem Navalným. Ukrajinci si hrají na odboj.

   Vymazat
  2. 9:51
   Kolego, kolego, vy máte v té své hlavě kaši. Kdyby byl Navalný otráven NovímŠokem, nepřežil by nikdo ani v letadle, ani z jeho doprovodu.
   Víte proč se tolik čekalo na start letadla s Navalným do Německa? Ne? No protože jeho řídící důstojník z MI6 Marie Pevčich pro kameru na hotelovém pokoji sbírala láhve od vody, a pak se je snažila dostat do Omsku. Při nástupu do letadla bylo prohlédnuto její zavazadlo ale žádné láhve s vodou s sebou neměla. Takže pouze video, že nějaké lahve byly na pokoji Navalného. Pak vystoupila v Omsku, na letišti si v automatu koupila láhev vody, té samé značky, kterou sebrala na hotelovém pokoji a přivezla ji německým lékařům, jako důkaz otravy, kteří pak v Německu na láhvi údajně našli NovíŠok. Otázkou je, jak se dostal na láhev koupenou v automatu letištní haly. Bohužel ji při tom nahrála letištní kamera.
   Aby měli němečtí doktoři výmluvu, proč tak spěchali s převozem Navalného a najednou nikam nespěchají, bylo ruské straně sděleno, že piloti v rámci bezpečnosti práce musí mít 12 hodin na odpočinek, aby mohli letět zpátky. Divné že, nejdříve takový spěch a pak zbytečné čekání. Nečekali náhodou, že Navalný mezitím zemře ?Protože Navalný měl cenu, jen když zemře a zemřít musel v Rusku. Ruští doktoři jim ale do celého plánu hodili vidle a oni museli honem vymýšlet náhradní plán. No a tím plánem byly právě ty láhve s vodou na hotelu.

   Jsem také rád, že jste přiznal to, že skutečně byla nahlášená bomba na letišti. Viděl jsem videozáznam z
   Omského letiště ze dne incidentu. Telefonát na letiště zazněl 5-7 minut po té, co se pilot rozhodl přistát v Omsku. Při trochu snahy jej najdete. Najdete tam také vyjádření dispečera, který letadlo naváděl na přistání. Takže ano, bomba byla nahlášena, ale tou osobou, která měla eminentní zájem na tom, aby pilot nepřistál a Navalný v letadle zemřel. Dispečer se jasně vyjádřil, že telefonát byl na letišti přijat až po rozhodnutí pilota přistát. Takže vy si bláhově zaměňujete příčinu a následek. Zopakuji to po třetí. Nejprve pilot hlásí, že přistane, až pak telefonát o bombě. Ne naopak, jak to tvrdíte vy.
   A k tomu naléhání celého světa. Proč nenaléhal celý svět na maman Merkel, aby své piloty zvedla z hotelu, sedli za knipl a konečně nastartovali a odletěli. Zdá se, že máte jen filtrované informace z mainstreamu, který tu něco zatají, tu něco nedořekne nebo tu něco překroutí, že?

   Vymazat
  3. 9:51
   K FSB. Máte pravdu, Navalný byl nepřetržitě doprovázen třemi důstojníky FSB. Víte proč? Protože byl nástupcem zavražděného Němcova a Kreml musel další vraždě zabránit. Takže FSB byla státní ochrankou Navalného, protože Putin neměl zájem na tom, aby tu nulu Navalného s podporou 2,5 %, někdo odstranil. Putin je bývalý špion a víte, co se říká, bývalí špioni neexistují. Moc dobře ví, jak by se případná vražda Navalného hodila jeho chlebodárcům. Proto si také myslím a to hraničí s jistotou, že ti, kdo měli dohlížet na Navalného dostali pěkné kapky, že ho neuhlídali. Mimochodem, všiml jste si, že se nikde moc nezdůrazňuje ten fakt, že se mu udělalo blbě až po tom, co navštívil WC v letadle a něco návykového si vzal? V Rusku je o něm všeobecně známo, že má rád jistý bílý prášek. Zřejmě ho ani nenapadlo, že by mu mohl někdo z jeho okolí do jeho podpůrného prášku něco přimíchat. To jen na okraj. Nakonec otázka, cui bono? Odpověď je nasnadě. Kreml to určitě nebyl, nemá z toho ani nejmenší výhodu. Zato nepřátelé Putina se tetelí blahem a plynovod NS 2 je pod velkým otazníkem.

   Vymazat
 22. Pročpak tedy nezačalo s průzkumem a těžbou samo Řecko? Mělo na to moře času.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 11:08 Hnedle se bojím co by stalo, kdybych do hodiny nesložil uhlí.

   Vymazat
  2. Takže až vám někdo vykrade trezor a vybere konto, zeptám se, proč jste ukradená sám dříve neutratil. Jistě jste na to měl, a ještě máte, moře času.

   Vymazat
 23. 11:18 Protože se vysilovalo stálými šarvátkami s přátelskou armádou Turecka. Od války mezi členy NATO O Kypr, Německo vyzbrojovalo Řecko proti členu NATO Turecku, až ho dostala do nesplatitelného dluhu. Řecko z těchto důvodů má od těch dob v přepočtu na jednoho občana druhé nejvyšší výdaje na armádu po šiřitelích euroatlantických hodnot přesvědčováním.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.