Reklama

neděle 18. října 2020

Organizace OPCW se připojila k večírku s jedovatými koktejly

Finian Cunnigham
18.10.2020  IHC, překlad Zvědavec

Prohlášení, které tento týden zveřejnila Organizace pro zákaz chemických zbraní (OPCW), mělo přidat na vážnosti tvrzení Německa, že ruský blogger Alexej Navalnyj byl otráven.

Organizace OPCW tvrdila, že v biologických vzorcích Navalného detekovala nervovou látku „typu Novičok“. Navalnyj, jehož západní média oslavují jako ruského „vůdce opozice“, byl 22. srpna za dramatických událostí letecky přepraven do Německa, dva dny poté, co onemocněl během tuzemského letu v Rusku.

Následně Německo oznámilo, že byly nalezeny důkazy o tom, že byl tento opozičník otráven chemickou zbraní z dob Sovětského svazu. Nyní se ozývají hlasy pro uvalení evropských sankcí proti Rusku a pro zrušení projektu plynovodu Nord Stream-2. (Sankce byly zavedeny 11. t.m. - pozn.red. NR)

Ruští lékaři, kteří jako první léčili Navalného během náhlého vypuknutí jeho nemoci, kategoricky prohlásili, že v jeho těle nenašli žádné známky po jedovatých látkách.

Němečtí lékaři však neposkytli žádné ověřitelné důkazy na podporu svého mimořádně důležitého tvrzení, že byl Navalnyj otráven. Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov v průběhu tohoto týdne veřejně odsoudil nedostatečný diplomatický protokol ze strany Berlína, neboť Německo nesdílelo žádné informace. Jak se říká, mimořádná tvrzení vyžadují mimořádné podpůrné důkazy. V tomto případě však není k dispozici nic, kromě šokujících a urážlivých narážek.

Takže vše, co máme, je tvrzení Německa, že ve vzorcích Navalného byla detekována látka, podobná Novičoku, a prohlášení dvou laboratoří ve Švédsku a Francii, které také tvrdí, že zjistily stejnou látku. Kde jsou ale důkazy? A kde je řetězec opatrování biologických vzorků? Protože vše, co víme, je pouze to, že tělesné vzorky Navalného mohly být kontaminovány zvenčí třetí stranou, když byl v berlínské nemocnici uveden do uměle vyvolaného kómatu.

Intervence OPCW, k níž došlo tento týden, má být pravděpodobně snahou o poskytnutí důvěryhodnosti nepřesvědčivým tvrzením Německa o vině Ruska ohledně zdánlivé újmy na zdraví Navalného. Ale existují náznaky, že OPCW, stejně jako laboratoře ve Francii a Švédsku, byly odkázány na vzorky, které jim poskytli Němci. To znamená, že Francouzi, Švédi a OPCW nic nepotvrdili, pouze zopakovali to, co zřejmě vymysleli Němci.

To, že se organizace OPCW tento týden připojila k večírku, kde se podávají jedovaté koktejly, je jen další ranou pro důvěryhodnost této organizace. Tento orgán, čítající členy ze 193 národů, se od svého vzniku v roce 1997 přeměnil na nástroj propagandy pro USA a jejich spojence v NATO. Jen si vzpomeňte, jak byl první ředitel José Bustani - zásadový člověk - odvolán v roce 2002 na nátlak USA, protože nechtěl jednat v souladu s falešnými tvrzeními o zbraních hromadného ničení v Iráku. Od té doby se OPCW stala nestoudným prostředníkem západních mocností.

Je ironií, že ve stejném týdnu, kdy OPCW jednala jako mluvčí propagandy v případě Navalného, ​​došlo k dalšímu poškození reputace této organizace v Radě bezpečnosti OSN. Z podnětu Ruska vyslechla Rada bezpečnosti svědectví bývalého inspektora OPCW, který poukázal na to, že OPCW kryla a překrucovala nepodložená obvinění ohledně incidentu s chemickými zbraněmi, vykonaného pod falešnou vlajkou v Sýrii v dubnu 2018. Incident na předměstí Dumy poblíž Damašku byl mylně připisován syrské vládě a překroucená zpráva, kterou poskytla OPCW, byla použita jako ospravedlnění pro „odvetné“ letecké útoky amerického, britského a francouzského vojska na Sýrii.

Jak vysvětlil nezávislý novinář Aaron Maté, první zprávy z terénu, které poskytli inspektoři z organizace OPCW, cenzuroval sekretariát této organizace se sídlem v Haagu, aby poté obvinil syrskou vládu, místo toho, aby uvalil vinu na pravého viníka: na „rebely“, podporované Západem, a Bílé přilby, propagandistické agenty.

Skutečnost, že se OPCW zabývala výmysly, aby mohla ospravedlnit zločinnou agresi Západu proti Sýrii, ukazuje, že tato organizace je ostudou a groteskní zradou svého údajného poslání.

USA, Británie a Francie tento týden odmítly žádost, aby mohl promluvit bývalý ředitel OPCW José Bustani v Radě bezpečnosti, který měl v úmyslu podpořit svědectví inspektorů - informátorů, kteří odhalili spoluvinu organizace na lžích o incidentu s chemickými zbraněmi v Sýrii.

Z tohoto důvodu musí být cokoliv, co OPCW prohlásí v souvislosti s údajnou otravou Alexeje Navalného, ​​bráno s maximální nedůvěrou, ne-li přímo pohrdavě. Za vznešeným zkratkovitým názvem organizace stojí něco mnohem odpornějšího: Organisation for Propaganda Courtesy of the West (Organizace pro propagandu s laskavým svolením Západu).


OPCW Joins Poison Cocktail Party vyšel 9.10.2020 na ICH. 

60 komentářů :

 1. "Organizace OPCW tvrdila, že v biologických vzorcích Navalného detekovala nervovou látku „typu Novičok“

  Kujwa dejte už konečně odkaz na OPCW že to byl "novičoků a ne jedna ze dvou látek která se vyskytuje i v blbém Jaru na nádobí nebo v léčivech.
  "Novičok" je binární látka, něco jako epoxid. Pokud nesmícháte dvě složky dohromady, nezískáte ani lepidlo ani otravnou látku "novičik".

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je zajímavé, že někdo, kdo nemá o problematice podobně jako ani tušení, pociťuje neodbytnou touhu se k problému vyjadřovat.

   Vymazat
  2. Současné technologie jsou už zřejmě tak daleko, že dokáží smíchat pouhé dvě různé molekuly, takže takhle ho bezpečně otrávili. Teď už jen stačí dokázat, že tohle zařízení Rusko má a je hotovo!! :)

   Vymazat
  3. Re (12:32):
   ... a kde zas vy berete svou jistotu, že látky zvané jako "novičoky" musejí být nutně binárními?
   Nadto, taková otázka není pro tu protiruskou provokaci ani podstatná.
   Extrémní toxicitu i tak vykazuje až cílový produkt (tj. to vaše "lepidlo") ...
   ---
   Též i to, co po tak dlouhé době mohli zjistit analytici z OPCW, nebude ani "novičok" a patrně ani nějaký prekursor (složka syntézy finální látky).
   Pokud vůbec, pak snad jen některý z charakteristických metabolitů či reziduí spontánních biochem. reakcí toxické látky v těle. Který může být (technicky vzato) velmi jednoduše k odebraným tělním tekutinám doplněn.
   Oficiální zprávu Rusku zatím z OPCW nepředali, čili až dosud jen jejich propagandistická mlha.
   ---
   Jak se přesně vyjádřil kterýsi znalý ruský chemik, Navalný po své hospitalizaci v Rusku vůbec netrpěl žádným z typických příznaků otravy fosfor-organickou látkou, ba naopak, jeho klinické příznaky takovou otravu spíše vylučovaly.
   Protože oběť otravy "nervovou" látkou upadá do kómatu až v konci velmi těžké (smrtelné) otravy, a po něm již následuje jen úmrtí. Před tím vykazuje nepřehlédnutelné příznaky nikotinové/muskarinové otravy. To vše (jakoby) Navalný přeskočil, aby upadl do bezvědomí na počátku, a místo exitu se zázračně uzdravil. To, aby dnes mohl čile dávat svá interview o tom, že ho novičokem pokapal Putin.

   Vymazat
  4. To s tou nikotinovou otravou bych az tak nezavrhoval, jestli dobre vidim tak tam v rohu na podlaze se mu vali sklenicka s vajgly, ktere podezrele vypadaji, jako ze je nasbiral nekde na nadrazi. Kdovi co za somraky je tam nahazeli, treba to byl Petrov s Bosirovem, kdyz si davali smazak v bufaci cestou ze Solsbery!

   Vymazat
  5. Má to jeden problém. Autor Novičoku sám tvrdí, že nelze otravu přežít ani v malém množství.
   Novičok, jako jed, je kvůli bezpečnosti velmi dobrým jedem, který se dá sice "jednoduše" transportoval ve dvou částech, ale musí se "smíchat". Jinak řečeno - před použitím zatřepat.
   Ještě jinak: zatřepat a pádit o sto šest pryč, pokud to stihnete. Je to jed určený na jiné účely, než na likvidaci jednotlivce. BOJOVÝ.
   To vážně ještě někdo věří, že by tohle v Rusku nevěděli? Ostatně těch jedů, které by udělaly svou práci mnohem lépe má každá země s tajnou službou minimálně několik na výběr z vlastních variant obecně známých jedů, které nezanechávají žádné stopy. Prostě "přirozené" úmrtí.
   Jo, já zapomínám! Na to, že Putin to všechno potřebuje na to, aby rozvíjel ruské hospodářství záměnou importované produkce domácí. Jako by těch sankcí nebylo dost a dost.
   Co takhle zakázat uveřejňovat mapu Ruska v evropských atlasech?

   Vymazat
  6. proč navalnýmu nedali ricin, když tak dobře funguje jako nastroj propagandy?

   Vymazat
  7. 21:30 můžu vám poradit? Pokud nechcete dělat hanbu vašim oblíbencům, už raději nic nepište. Minimálně ne o věcech, kterým absolutně nerozumíte. Kdyby mi takhle odpověděl žák na hodině chemie ZŠ, tak si zopakuje ročník. A fakt, že svou neuvěřitelnou neznalost dáváte až infantilně najevo, svědčí o tom, že nemáte poznatky vůbec v ničem. To lidé jako vy dělají dost často.

   Vymazat
  8. Vážený pane profesore, doktore věd, Ph.D. čili anonyme 8:06 - můžete prosím věcně vyvrátit argumenty onoho nebohého, který by u vás propadl. Např. to že je "novičok" binární látka, smrtelná až po promíchání, nebo tvrzení, že existují látky, které zaviní smrt aniž by byly spolehlivě detekovány? Děkuji předem jménem místního p.t. publika za uvedení a zdrojování.

   Váš velký obdivovatel
   Vána Neználek

   Vymazat
  9. 8:46 už třeba jen to že tyto jedy nemusí být nutně binárními.

   Vymazat
 2. Bohužel západ neustále lže takže jim nevěřím ani pozdrav. Skopčákům otrnulo a zas ryjí do Ruska lži bez důkazů nebrat.

  OdpovědětVymazat
 3. Britský premiér Harold Macmillan ministrovi obrany přiznal, že spolu s americkým prezidentem Dwightem Eisenhowerem v roce 1957 schválil plán útoků v Sýrii, které měly být připsány syrské vládě s cílem dosáhnout změny režimu.

  Někdejší italský premiér, italský soudce i šéf italské kontrarozvědky přiznali, že NATO s pomocí Pentagonu a CIA od 50. do 80. let minulého století provádělo teroristické útoky v Itálii a dalších evropských zemích, z nichž vinilo komunisty, a to s cílem přimět obyvatelstvo k podpoře svých vlád v jejich boji proti komunismu. Jak připustil jeden z účastníků tajného projektu Gladio: „Museli jsme útočit na civilisty, muže, ženy, děti, nevinné lidi, neznámé lidi, kteří neměli nic společného s politikou. Důvod byl prostý. Smyslem bylo donutit obyvatelstvo, italskou veřejnost, aby se obrátila ke státu a chtěla po něm větší bezpečnost (…) aby mohl být vyhlášen výjimečný stav a lidé aby byli ochotní vyměnit své svobody za bezpečnost.“
  Itálie a další evropské státy se k NATO připojily ještě před sérií pumových útoků. (Speciální program BBC). Stejné síly provedly pumové útoky nejspíš také ve Francii, Belgii, Dánsku, Německu, Řecku, Nizozemsku, Norsku, Portugalsku a Británii…

  Namátkově vybrané atentáty provedené silami NATO v rámci Gladia:
  -- vražda tureckého premiéra (1960)
  -- pumové útoky v Portugalsku (1966)
  -- masakr na „Piazza Fontana“ v Itálii (1969)
  -- teroristické útoky v Turecku (1971)
  -- pumový útok v italském Peteanu (1972)
  -- střelba v italské Brescii a bomba ve vlaku (1974)
  -- střelba v Istanbulu (1977)
  -- masakr v madridské ulici Atocha (1977)
  -- únos a vražda italského premiéra Alda Moriho (1978)
  -- pumový útok na nádraží v Bologni (1980)
  -- zavraždění 28 lidí v Belgii (1985)

  Německá vláda přiznala, že její tajná služba v roce 1978 odpálila nálož u vnější zdi jedné z věznic a vězněnému příslušníku Frakce Rudé armády podstrčila „nástroje potřebné k útěku“, načež mu připsala i celý výbuch.

  Výbuch bomby v roce 1993 v Severním Irsku zabil devět lidí. Oficiální dokumenty britské vlády posléze ukázaly, že teroristický útok byl dílem britského agenta, který měl za úkol rozpoutat sektářské násilí.

  Příručka americké armády z roku 1994 (a updateovaná v roce 2004) doporučuje využívání teroristických a pod falešnou vlajkou prováděných operací k destabilizaci levicových režimů v Latinské Americe. Teroristické útoky pod falešnou vlajkou byly prováděny v Latinské Americe a jiných regionech v rámci „Špinavých válek“ CIA. (Další zdroj ZDE). Manuál o „psychologických operacích“, který CIA vypracovala pro nikaragujské contras zdůrazňuje význam zavraždění někoho ze svých s cílem vytvořit „mučedníka“ za správnou věc. Americká vláda pravost manuálu potvrdila.

  Vysoké americké zdroje připustily, že turecká vláda, členka NATO, provedla chemické útoky v Sýrii, aby vina padla na režim Bašára Asada. Plánování dalších podobných akcí se posléze objevilo i na zveřejněné nahrávce diskuse členy turecké vlády.

  Britská tajná služba připouští, že provádí „digitální operace pod falešnou vlajkou“, v jejímž rámci viní své cíle z šíření nebo autorství zákonem zakázaných materiálů.

  Bývalý druhý muž tajné služby amerického námořnictva Robert David Steele nedávno přiznal: „Většina teroristů jsou teroristé pod falešnou vlajkou nebo byli stvořeni našimi vlastními bezpečnostními službami.“ Podobně se vyjádřil také šéf losangeleské kanceláře FBI Ted Gunderson, podle něhož je většina teroristických útoků ve skutečnosti tajnými operacemi CIA a FBI. A Reaganův ředitel NSA generál William Odom k tématu konstatoval: „Spojené státy využívají terorismus už dlouho. V letech 1978 a 1979 se Senát pokoušel přijmout zákon proti mezinárodnímu terorismu, ale ať už připravili jakékoli znění zákona, právníci je vždy upozornili, že by ho Spojené státy porušovaly.“
  Výtah z:
  http://literarky.cz/politika/svet/22152-nedvryhodny-svt-pod-falenou-vlajkou

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dlouhé a od věci.

   Vymazat
  2. 13:33 Každý, než začne obviňovat Rusko by si tohle měl přečíst, čeho jsou schopni demokraté se sněhově čistým svědomím. Hodně to napoví. A že ne to dlouhé, to jen proto, že se naši současní přátelé činili. Jenom se divím, že o tom tenkrát nemluvil socialistický tisk. Někdo o tom musel vědět?

   Vymazat
 4. Rozhodnutí Evropské rady uvalit protiruské sankce kvůli příběhu s bloggerem Alexejem Navaľným vedlo ke spodní části vztahů EU s Ruskem. Oficiální Moskva v reakci na takovou absurditu nemlčela. https://tsargrad.tv/news/evrosojuz-dostig-dnja-v-otnoshenijah-s-rossiej-moskva-ne-smolchala_289762?utm_source=grf-eng&utm_medium=partner&utm_campaign=giraff.io
  Současně hlavní iniciátoři, Francie a Německo, ani v době rozhodnutí Evropské rady, ani dříve ani poté, ani neposkytli svým spojencům žádné důkazy o zapojení Ruska do tohoto příběhu. To nepodporovaly žádné skutečnosti, nicméně i přes to bylo rozhodnuto.

  OdpovědětVymazat
 5. Putin s klidným svědomím předal Němcům Navalného, protože byl přesvědčen o tom, že ho státní moc neotrávila žádným novičokem a že sežral zřejmě něco co mu neudělalo dobře. Ale zřejmě nevěděl, že na Západě i z toho, co mu neudělalo dobře udělají bez problémů novičok. Že by Putin byl tak blbý a předal Němcům otráveného dvouprocentního Navalného? Kvůli těm 2 procentům si dělat zle?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ono lze vypočítat, za jakou dobu se metabolizuje a odejde z těla ven. Vy zjevně máte svoji verzi a jste ochotni uvěřit, že Navalného v komě otrávili němečtí lékaři. A další lidé, k nímž se počítám, zas říkají, že aplikace BCHL byla špatně spočítaná. A je pravděpodobné, že ruští lékaři nemají příslušné vybavení. Takže když se zjistilo, že je vše "OK", povolili transport. A přepočítali se.

   Vymazat
  2. 19:27
   "A je pravděpodobné, že ruští lékaři nemají příslušné vybavení."
   Jako žert dobré, moc toho asi o ruském vybavení nevíte.

   Vymazat
  3. Myslím, že nevydat Navalčoka nebylo lze, páč by to demokrati pojali jako důkaz o vině Ruska. Vydání také nebyla dobrá volba, ale jiná další asi nebyla. Bylo myslím jasné, že demokrati "najdou" stopy otravy.

   Vymazat
  4. Pro 19:27, Rusko deklarovalo a zničilo 40000 tun bojových chemických látek. Jestliže se někdy přepočítali tak v použití fentanylu v protiteroristické operaci v divadle v Moskvě, tam ovšem umřeli lidé navíc. Ty bojové chemické látky, které byly údajně použity by ho zabili něž by se stihnou pomodlit, a také Skripala. Mají nejsilnější jed na světě a tak to zvoraj, pokaždé. A víte, že na letiště kam byl navalnij vrácen po údajné otravě někdo zavolal že je tam bomba! A letadlo přece přistálo na letišti kde probíhala evakuace, co vy na to? To také Rus, možná osobně prezident zavolal? Rozumíte prdu a přece stačí,když MY zjistíme, že byla použita látka podobná. Jedná se o mezinárodní operaci zpravodajských služeb a nějaký Jidáš je tam spíše jako statista, skutečný cíl je spojen s operacemi v Bělorusku, Arménie a její barevná revoluce a dnes i konflikt s Azerbajdzanem a další akce k oslabení Ruska. Sledujte souvislosti, celek a ne jednotlivosti

   Vymazat
  5. Tak jak to celé probíhalo - už od letadla, by Navalnyj prostě neměl šanci v případě použití novičoku přežít.

   Vymazat
  6. 20:57 už jen s tou bombou jste se odkopal. Samozřejmě se tomu snažili zabránit jakoukoliv cestou, aby Navalný vystoupil dřív než v Moskvě, kde by byl už mrtvý. Piloti dolétali, protože odmítli poslechnout rozkaz nepřistávat. Po cestě zas sanitka měla téměř kolizi s nějakou bílou dodávkou. Fakt trapné. Jedna školácká chyba za druhou. Pak byl tlak na doktory, co musí říct. Vždyť se i psalo, že přijeli nějací tzv. "specialisté" z Moskvy, kteří převzali věc Navalný do svých rukou. I ti obyčejní doktoři, kteří podali atropin, mají problémy, jeden z nich už v nemocnici nepracuje. Proč myslíte, že dávali atropin, jen tak z plezíru? Navalný měl jasné příznaky otravy nervovým jedem.

   Vymazat
  7. Pro 0553, i u sarinu, který je řádově slabší může být průběh otravy "nádech, výkřik, pád a smrt", to při "správné dávce"." Bomba" tj. Anonymní hlášení na letišti se dá prokázat bezpečně a bílá dodávka je z říše pohádek. Že by stát, který měl vyvinout nejsilnější druh bojových otravných látek neměl specialisty na to jakou dávku použít (a "zpatlali" to dvakrát po sobě), to spíš vypadá na absolventy škol s inkluzí a na tu si v Rusku nehrají. Celé to připomíná scénář špatného Hollywoodského filmu, a ty se přece nepíšou v RF. A co by Rus získal zabitím třetořadeho, kdo to vlastně je? Bloker, politik, profesionální škůdce, Jidáš za 30 stříbrných? Na té služební cestě každý den popíjel bohatě, do ranních hodin, voleník! Já bych se asi také cítil dost na ho v no. Věřím že většině Rusů je ta kreatura ze srdce protivná a její existence jenom nahrává body vládnoucí elitě. Tak proč ho likvidovat, spíš si ho hýčkají, aby byl vidět kontrast mezi vlastenci a zrádci. Vzpomeňte, kdo se angažoval v Bělorusku a ti jsou v tom i zde (nasi severní přátelé, východní přátelé Slovenska, naši pratele v Trans Atlantické spolupráci, a nějaký Navalnij je jenom užitečný a zřejmě dobře placený, idiot. A nevím kdo rozumný ještě stále věří na opakovanou pohádku "Novičok", vždyť ten nikoho, koho měl zabít, nezabil

   Vymazat
  8. 5:53, nemel nesmysly. Jsi opravdu takový idiot nebo to máš po rodičích? Nejdříve neotrávení Skripalovci a teď Navalený? Můžeš se snažit jak chceš, uzdravení by byl zázrak a 2x za sebou? Neblouzni.

   Vymazat
  9. 12:20 byl bys tak laskav blbečku a přestal osočovat vulgarismy a urážkami svoje oponenty v diskusi? Je úsměvné, když opravář WC označí za idioty vědce z renomovaných laboratoří.

   Vymazat
 6. Pošlete tam Koláře, Novotného a Hřiba aby jim také OPCW detekovala ricinový olej ve stolici.

  OdpovědětVymazat
 7. Mohli Rusko rovnou obvinit a tanečky si odpustit. Stejně jim již nikdo nevěří. Těch lživých kauz je příliš. Obvinit to je lehké, dodat důkaz horší, a v případě lží nemožné.

  OdpovědětVymazat
 8. Všechny takovéto organizace smrděj úplně stejně !

  OdpovědětVymazat
 9. Čemu se divit, v tomto případě jde přece vždy o zisky a humální parazit je jako humalni bombardování. Pokud chce jedinec zvítězit nad většinou, je schopen použít všech možných prostředků. Proto je rozdíl v myšlení lidí kde převažuje Slovanský duch pospolitosti a lidí vychovávaných na učení Konfuncia, proti euroatlantickému individualizmu. To jsou dva protilehlé světy, které se nikdy nepochopí.

  OdpovědětVymazat
 10. Pan Cunningham říká, že nic nebylo poskytnuto a Němci cosi tvrdí. Ano, ale jejich verzi potvrdily dvě nezávislé laboratoře plus OPCW. Co ještě více třeba? Kdyby jen Němci, potom souhlas, jenže tady jsou další instituce z tíhu jedna mezinárodní. Tam má Rusko svého zástupce, zcela jistě se k předmětným výsledkům dostat může.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 17:55 "Co ještě více třeba?" Především důkaz, že ty vzorky jsou originální, neupravené. Proč se Německo tak brání poskytnout své důkazy Rusku? Dovolím si předpokládat, že Rusko by německé vzorky porovnalo s těmi, které byly Navalnému odebrány v Omsku. Nemyslím si, že by Rusové byli tak lehkomyslní a jeho odběry si neschovali. Je velmi pravděpodobné, že by ty vzorky nebyly totožné. Ke vzorkům se dá snadno něco přidat, ale odebrat to nejde. A že jsou ruské vzorky opravdu Navalného se dá jednoznačně určit pomocí DNA.
   Německo (a ostatní laboratoře) mohou tvrdit co chtějí, ale dokud nedojde k porovnání vzorků, tak mu mohou věřit jen ..píp...

   Vymazat
  2. 20:07 že jdou originální? To snad nemyslíte vážně? A ty ruské vzorky se dokazovat nemusí? Vsadím se, že Rusové už dávno žádné vzorky nemají.

   Vymazat
  3. Ale nemel nesmysly troubo 5:26, právě Rusové chtějí ty vzorky porovnat, takže je mají. Ale skopčáci se zdráhají. Tady je zakopaný pes.

   Vymazat
  4. 5:26
   Rusové odebrali Navalnému 60 různých vzorků které čekají zamražené na další zkoumání a vydrží tam několik desítek let. To znamená že ze strany Ruska je co porovnávat. Otázkou je zda je co porovnávat ze strany Německa které nechce a nechce a nechce ! Když mám, tak dám a bude spor vyřešen. V tomto případě jsou trumfy v rukách Rusů.

   Vymazat
  5. 15:20 takže ty ruské vzorky jsou v pořádku a ty německé ne. Tak to je fakt úvaha hodná nefalšovaného kremlouše.

   Vymazat
  6. 7:56
   Nejde o to co je v pořádku, jde o porovnání vzorků abyse vyjasnily rozdíly v tvrzení obou stran. Proč to podle vás Německo odmítá ? Jeden normální důvod pokud někoho obviňuji z pokusu vraždy a zavádím sankce.

   Vymazat
  7. 10:26 já zas nerozumím vám. Jak porovnaly výsledky, když víme, jaké jsou? Dilema rozsekly dvě nezávislé laboratoře a teď i OPCW. Tohle je běžný postup. Pokud se laboratoře neshodnou, přijde třetí, toť vše. Nevím, co tam ještě zkoumat. Leda že by si Rusové zaplatili nějakého experta řízení kvality nebo koupili hotové metodiky, jenže ty jim samozřejmě nikdo neprodá.

   Vymazat
 11. ...Ale existují náznaky, že OPCW, stejně jako laboratoře ve Francii a Švédsku, byly odkázány na vzorky, které jim poskytli Němci...
  Ale přesně tohle se nedělo, protože ve zprávě OPCW je jasně napsáno, že oni sami vzorkovali. Je to na jejich stránkách, dával jsem sem i link.

  ... vzorky Navalného mohly být kontaminovány zvenčí třetí stranou, když byl v berlínské nemocnici...
  Tohle snad nemyslí pan Cunningham vážně?!

  ... Incident na předměstí Dumy poblíž Damašku byl mylně připisován syrské vládě ...
  OPCW nepřišli vyšetřovat, kdo co udělal, ale zdá se skutek stal. Popsali situaci s dvěma tlakovými lahvemi s chlorem. Tohle se skutečně stalo a nikdo to nepopíral, ani Rusko.

  Pokud si někdo myslí, že OPCW znamená Organisation for Propaganda Courtesy of the West, co tam dělá ruský zástupce?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Proč by to neměl pan Cunningham myslet vážně? Proč by asi Rusko, ty jantare, toho lotra zachraňovalo a eště mu umožnilo přesun do Rajchu? Kdyby ho chtěl někdo v Rusku zabít, tak by to ty mudrlante asi zvládli. Nebo myslíš, že ne?

   Vymazat
  2. 18:02 - "oni sami vzorkovali" - popsali jak? Kde k tomu došlo? Co to bylo za vzorky?

   Tahle tvrzení "nezávislých laboratoří" smrdí na dálku. Nemyslíte?

   Vymazat
  3. 8:53 nevíte, co je vzorkování? Každá laboratoř si brala vlastní vzorky. Tj. krev a moč.

   Vymazat
 12. Putin a jeho NOVIČOK. To už snad je paranoia. Jak je starý příběh Kennedyho a to by snad nikdo nedokázal vymyslet. Podle mě to je testování do jaké míry jsme zdegenerovaní, aby nastoupilo konečné řešení. BEZHOTOVOSTNÍ PLATBY. Teď ještě ten korona virus a budem tam kde je potřeba.

  OdpovědětVymazat
 13. Takže ještě jednou.

  "...Incident na předměstí Dumy poblíž Damašku byl mylně připisován syrské vládě a překroucená zpráva, kterou poskytla OPCW..."

  To byla ta zpráva o chloru, je na stránkách OPCW. Chlor se našel a pocházel ze dvou tlakových lahví. OPCW byla jen prozkoumat, zda se tam nějaké BCHL nacházejí a nepátrali po tom, kdo je použil. To už byla práce politiků.

  Pokud tam má Rusko svého zástupce, co tam ten člověk dělá?

  Jsou také určité hranice výroků a tento výrok: "... tělesné vzorky Navalného mohly být kontaminovány zvenčí třetí stranou, když byl v berlínské nemocnici.." je opravdu hodně přez čáru. Němečtí lékaři aplikovali Navalnému Novičok?!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ...a jeste jednou: dokazes pochopit, ze ty vzorky nemuseli byt kontaminovany v dobe, kdyz se jeste nachazeli uvnitr :) Navalneho? Ze mezi odberem a jejich predanim do laborky (dejme tomu) ve Svedsku jaksi s nima muze manipulovat kde kdo?

   Vymazat
  2. Tým OPCW nasel 2 tlakové láhve v místnosti a nad nima díra ve stropě, kudy údajně tyto láhve prolétly. Původní tým odmítl verzi, podle které láhve prolétly křížovek (plochá strecha) a přiklonil se k verzi, že tam byly dopraveny pěkně "v teplých" a nainstalované aby vytvořily dojem... A pak, protože mezi tim2 již byl proveden úder demokratů na "diktátora a vraha a a a), tak již není možno přiznat barvu. Není to problém, v OPCW maji demokraté zakoupenou většinu a tak je možné dosáhnout daného výsledku, např. změnou složení týmu, on se vždy najde vhodnější tým. A původní člen týmu, kterého zpráva, že láhve byly nainstalovány unikla do tisku, byl z Organizace vyhozen. Dnes dokonce funguje v rámci OPCW tým, který přečtením starých zpráv, snad s použitím křišťálově koule, bude rozhodovat, kdo provedl který chemický utok. Že v Iráku byla provedena řada útoků pomocí chloru Organizaci nezajímá a je jasný viník-ISIS, teroristé a vyšetřování ani bombardování nebylo nutno. A proč? Protože my víme, předem a bez smítka pochybnosti. A nějaký ruský představitel? Je přece lepší se mýlit s USA a dalšími přáteli, než mít pravdu s Ruskem! Ty překřičíme, je nás více, jasná "C" přesilovka. Snad bude mit Rus ještě dlouho pevné nervy... A hoodne dobře zamčen jaderný kufřík a disciplinovanou armádu. Vydržet!

   Vymazat
  3. Re (19:23):
   Váš výrok z posledního odstavce vašeho příspěvku ale příliš nesvědčí o vaší schopnosti chápat text.
   Ruský komentátor - jak sám píšete - říká, že vzorky, které odebrali Navalnému, mohly být dodatečně (vnějškově, tj. mimo jeho tělo) někým cíleně kontaminovány.
   A nemuselo to být ani "novičokem" jako takovým. Postačovalo, aby byly "označeny" stopovým množstvím metabolitů (chem. reziduí), které v těle živých organismů zpravidla vznikají po jejich intoxikaci tím jedem. "Novičok" by v organismu Navalného sotva mohl existovat ještě i po několika dnech, kdy byl z Ruska přepraven na německou kliniku. To protože v těle poměrně rychle reaguje s tělními cholinesterázami (AChE a BuChE), což je vlastně základem jeho toxicity, a spolu s tím spontánně podléhá i jiným chem. reakcím.
   A proto stejně jako jeho zotavení z "novičokové otravy" by to byl již druhý zázrak v několika dnech.
   Nic přes čáru ze strany ruského oponenta v tom nespatřuji. Spíše jen nepotvrzenou hypotézu toho, jak se věci měly či mohly mít, když Navalného převzali k léčení.
   Za úvahu stojí spíše to, proč Němci tvrdošíjně odmítají vydat Rusku jakékoliv zdravotní záznamy o průběhu léčby, stejně jako i podrobnou zprávu o tom, jak ke zjištění o otravě novičokem dospěli.
   Rusové sami deklarovali úmysl zahájit v té věci šetření, ale Němci na tom (jaksi) nechtějí spolupracovat. A místo toho jen stále tvrdí, že jejich (i další) chemici nalezli novičok (ten ovšem - jako takový - nalézt nemohli, viz výše).

   Vymazat
  4. Spíš to vypadá, že aplikovali Novičoku "kus" Navalného. Jinak to nelze vysvětlit. :)

   Vymazat
  5. 20:31
   Je nemožné polemizovat s polenem jako jste vy. Ostatní alespoň neplácají úplné hlouposti, ale vy jste schopen tvrdit, že řeky tečou do kopce.

   Vymazat
  6. 5:34 Mno, chytry clovek dokaze polemizovat s kymkoli, a jeste k tomu prijde s fakty, na ktery to "poleno" nema sanci reagovat. Malo chytrej, jako vy, prechazi na argumentaci ad hominem, ale co bys neprominul blbeckovi...

   Vymazat
  7. 8:16 ne nejde polemizovat. Já nikdy na nikoho neútočím, to spíš zdejší strážci pevnosti dokážou vypouštět ty nejodpornější vulgarismy absolutně bez jakýchkoliv argumentů. Tohle je z mé strany výjimka (velmi soft expresivní označení pro hlupce), protože anonymní přispěvatel evidentně nemá ani páru o působení těchto látek v organismu, ale toužil označit jiného za pitomce. Já nemusím souhlasit třeba s F.Opluštilem, jenže ten má alespoň smysluplné příspěvky a ví o čem mluví.

   Takže vy si laskavě taky dejte hadr přez hubu a přestaňte označovat vulgarismy lidi, s nimiž se názorově neshodnete, protože vaše IQ dle všeho taktéž nedosáhlo trojciferné hodnoty, podobně jako u anonyma 20:31.

   Vymazat
 14. Nějakej divnej novičok - ne? Anonymové! Pořád žvástů o novičoku a kdo byl jím "otráven" - tenhle a tenhle a tamten -ale furt nic? Jsou vesele naživu. Proč to doprčic ti záškodníci nezkusili se strychninem? Ten zabere bez debat a hned, nebo KCN (kyanid draselný) - neboli cyankali? To jsou panečku jedy! Madam Christie by mohla vyprávět -ale tyhle sračičky? Dobrý tak akorát na to, aby se nad tím lidi do nekonečna hádali. No a úplně bych se rozpakoval jmenovat třeba takový cyklon B ( ale nechci, mohl bych být obviněn... atd.)

  OdpovědětVymazat
 15. Je problém porovnat vzorky odebrané Navalnému v Omsku / 60/ se vzorky z Bundeshweru ? Myslím že není , ale Německo nechce, asi ví proč, nebo to nechtějí za oceánem ?

  OdpovědětVymazat
 16. Ty kecy o ruských travičích jsou ještě víc mimo, než články Juliuse STREICHERA v Der Stürmer...

  OdpovědětVymazat
 17. Už se vidí v Kremlu jako vládce

  OdpovědětVymazat
 18. Kdyby se ho chtěl opravdu někdo zbavit tak mu třeba udělá salát z listů rebarbory a má to jisté a ne jakýsi neúčinný tzv.
  novičok.

  OdpovědětVymazat
 19. Je až neskutečné kolik se zde vždy vyrojí totálních blbů pokud se jedná o aféru vytvořenou kolem Ruska. Koho tato problematika zajímá, a je schopen si přečíst text v originálu, by se měl podívat na stránku http://johnhelmer.org/
  a případně objednat novou knihu "Skripal in prison".

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo, také doporučuji. Veselé čtení. Rusofobové protáhnou ksichty.

   Vymazat
 20. Také stále tvrdím, že Nevalného "kontaminovali" Němci, kteří pak samozřejmě museli také svou jedovatou látku "detekovat". NA ČÍ PŘÍKAZ TO NĚMCI UDĚLALI A JAK DO TOHO BYLA ZAVLEČEN MERKELOVÁ, TROCHU BYCH POCHYBOVAL. MYSLÍM, ŽE V TOM MAJÍ PRÁVĚ PRSTY TI, CO POTŘEBUJÍ ROZBÍT PROJEKTN NORD STREAM 2, NEB JIM SAMÝM JDOU ŠPATNĚ KŠEFTY TŘEBA SE SKAPALNĚNÝM PLYNEM Z BŘIDLIC! Vidíte, jak je to jedoduché?
  I ta kauza Skřípal ve výkladech Angličanů značně skřípe a asi i mnozí, co ty zvěsti o účasti Rusů na akcích konfabulují, skřípou zuby, že jen blbci věří Starým pověstem Novyčockým.

  OdpovědětVymazat
 21. Jací rusofobové? Antirusisté = překopírování antisemnité do "moderní" doby! Pro radost pozůstalých po Adolfu Hitlerovi.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.