Reklama

úterý 27. října 2020

Otevřený dopis prezidenta České lékařské komory MUDr. Milana Kubka

Milan Kubek
27. 10. 2020   Česká lékařská komora

Vážení spoluobčané,

obracím se na vás jménem lékařů i dalších zdravotníků, kteří v současnosti často na pokraji vlastních sil bojují o životy tisíců vašich příbuzných, přátel, sousedů a známých. Situace je opravdu mimořádně vážná a zatím se každým dalším dnem jenom zhoršuje. Epidemie je jako rozjetý rychlík, který bude nesmírně těžké přibrzdit, natož pak zastavit. Mohu vám sice slíbit, že my zdravotníci se samozřejmě budeme snažit léčit a zachraňovat každého z vás, ale bez vaší pomoci to nezvládneme.

Česká republika je dnes jednou z nejpostiženějších zemí na světě. V současnosti je nakažených 135 000 našich spoluobčanů a o dalších kvůli nedostatečnému testování nevíme. Přesto se právě od nich můžeme nakazit. Za jediný den přibylo 15 000 nových případů, tedy celé jedno okresní město nemocných. V nemocnicích leží 4 800 pacientů, z nichž 750 je ve vážném nebo přímo kritickém stavu. Počet zemřelých se pohybuje okolo 100 za každý den a covid-19 je v současnosti v naší zemi druhou nejčastější příčinou úmrtí, když již překonal všechny druhy rakoviny dohromady.

Situace je tak vážná, že Česká republika musí žádat o mezinárodní humanitární pomoc, stavíme polní nemocnici, ale nemáme personál, který by v ní pracoval. Počty nemocných zdravotníků totiž také rychle rostou. V současnosti jich je 11 500, když za jediný den nám onemocnělo 184 lékařů a 474 zdravotních sester. Nemocnice již omezily provádění všech plánovaných operací a výkonů, avšak takto uvolněná lůžka rychle zaplňují novými pacienty. O to více si vážíme práce mediků i ostatních dobrovolníků, kteří nám pomáhají.

Vážení spoluobčané,

řada z vás nevěří vládě. Po všem tom zmatku, kterého jsme svědky, se vám ani nedivím. Pokud nevěříte politikům, kteří vás zklamali, věřte prosím lékařům, kteří vás nezklamou. Politici se mohou mezi sebou hádat, my musíme bojovat. Nebojte, zdravotníci jsou na vaší straně. Pomozte nám však zastavit rozjetou epidemii tím, že budete bez výhrady dodržovat veškerá protiepidemická nařízení a doporučení. Budete nosit roušky, mýt si ruce, dodržovat předepsané rozestupy a omezíte setkávání se s ostatními lidmi na nezbytné minimum. 

Koronavirus ohrožuje všechny a nikdo z nás si nemůže být jist tím, že právě on překoná nemoc bez následků. Přenechme politiku politikům. Jde o život!

Buďte opatrní a navzájem k sobě ohleduplní! Respektujte platná protiepidemická opatření! Nenechte nás zdravotníky v tom samotné, pomozte nám!S přáním hodně zdraví a štěstí vám všem

MUDr. Milan Kubek – prezident České lékařské komory

112 komentářů :

 1. Novinky.cz: "Čtyřicet procent lidí v nemocnici nemá příznaky, říká ředitel FN Motolředitel Miloslav Ludvík v rozhovoru pro Novinky ale upozorňuje, že se situace může rychle změnit. Místa však podle něj zaplňují z velké části bezpříznakoví jedinci.

  Kolik nakažených koronavirem je momentálně ve vaší nemocnici?
  V středeční osmou hodinu to bylo 173 pacientů.

  A jaká část z nich jsou bezpříznakoví jedinci, kteří u vás leží jen kvůli tomu, že nemají karanténu kde strávit?
  Stále to zhruba odpovídá tomu, co prezentuje Dušek (šéf vládních statistiků Ladislav Dušek – pozn. red.), a to je kolem čtyřiceti procent. Může to být plus minus nahoru nebo dolů.

  Už dvacet let je velkou bolestí českého zdravotnictví tzv. sociálně-zdravotní pomezí. Nějakou legislativu ministerstvo zdravotnictví už připravovalo, ale bohužel to stále není vyřešené. Spíše to při covidu vyplavalo na povrch. Tenhle problém je trvalý. Spoustu lůžek v nemocnicích blokují pacienti, kteří by měli ležet spíše na sociálních lůžkách s lehkou zdravotní pomocí.

  Odborníci zároveň varují, že nejsilnější vlna nakažených teprve přijde a kapacity v nemocnicích mohou dojít. Máte dostatek rezervních lůžek? Můžete veřejnost uklidnit?
  Ke středečnímu dopoledni máme 436 volných lůžek, na která lze okamžitě připojit pacienty s kyslíkem. A dalších 12 lůžek je na specializovaných covidových jednotkách. A na jednotkách intenzivní péče (JIP) jich máme volných 34. Takže dohromady máme zhruba pět set lůžek. Ale samozřejmě je to pro všechny pacienty.

  Takže kolik nových pacientů s těžkým průběhem přibývá za den?
  Pořád zhruba 10 lidí – poslední dva tři týdny se tohle číslo pohybuje mezi 10 až 12 lidmi.

  A jaký je průměrný věk těchto pacientů? Jde pouze o lidi, kteří měli nějakou doprovodnou chorobu?
  Průměrný věk při úmrtí je kolem 79 let, a pokud jde o těžké stavy, tak je to 70 let. Tohle jsou ale údaje z Centrálního řídícího týmu, my to zde nesledujeme.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Situace je opravdu kritická. A opatření mají,zdá se, hodnotu známého zaklínadla: "...jakmile vyslovímež jméno Samiel, probodneš...kordem...psa."
   (císařův pekař)

   https://img.ceskatelevize.cz/program/porady/21333/foto09/02.jpg?1291896480&_ga=2.198088874.423462568.1603820322-120645754.1603565049

   Vymazat
  2. WHO znížila nebezpečnosť Covid19 na úroveň virózy

   https://www.eurorespekt.sk/who-znizila-nebezpecnost-covid19-na-uroven-virozy/

   Nevěřím politikům ani lékařům, jejich moc a prosperita je založena na nemocnosti obyvatel (u politiků hlavně na mentální nemocnosti obyvatel). Mimoto od začátku bylo zřejmé, že je to divadlo pro ovce, protože to bylo naprosto průhledné. Světové zákulisí nemůže spustit smrtelný virus, protože by se jim zhroutil otrokářský systém, pro který jim i tak začínají docházet kádry. Předpokládám, že nás bylo hodně, kteří jsme nenaletěli.

   Rusko má vakcíny, které rozdává nebo prodává za hubičku a tak velký kšeft se nekoná, přece nenecháme z toho těžit Rusko a tak západ postupně možná otočí. Nyní se však COVID divadlo hraje dál a obyvatelstvo nemůže vrátit vstupné a tak to bude muset dokoukat, ono se tím řeší i prospěšné věci, jako snížení nadměrné spotřeby na planetě zemi.

   Vymazat
  3. 19:51 Existuje v ČR autorita, kterou byste respektoval? Vy ŘEDITEL ZEMĚKOULE??????

   Vymazat
  4. Otevřený dopis panu doktoru Kupkovi,presidentovi od spoluobčanů.

   dovolime si vás upozornit,že ruský prezident pan Putin napsal:

   Ať naši partneři,kteři by chtěli vakcinu proti C19 vytvoři vlastni výrobni kapacity ve svých zemich a my jim zařidime výrobu ruské dvouvektorové, odzkoušené a povolené nehavarované vakciny na zakladě jejich výrobnich kapacit.

   Takže by bylo záhodno nasměrovat váš otevřený dopis spiše na vládu,která o této možnosti snad nic nepiše,nerealizuje ji k hotové vakcině očividně bud mlži ,nebo ji snad ani vůbec NECHCE!

   Můžete odpovědět tady na NR ihned ,pokud tento náš otevřený dopis vyjde a vy si ho přečtete.

   V očekáváni vaši odpovědi,ať je jakákoliv,vaši spoluobčané...

   Vymazat
  5. Pro 21:20 takže světovou zdravotnickou organizaci s její studii ignoruješ (promiň, že nevykám, vykání považuji za přežitek). Nejde tu, ale o úctu (ani tvoje urážka nevadí, ujelo to se stane), ale o vztah k autoritám a to je dle mně docela důležité.

   Dávám přednost faktům a skutečnosti před lhaním autorit (jsme otroci a těm se pravda neříká a "autority" jsou nástrojem otrokářů). Když ti "autorita" řekne skoč pod vlak uděláš to (nebo jdi do války a napadni lid cizí země, protože jsou zlí) ?

   Po pravdě těžko může být skutečnou autoritou někdo, kdo lže a vymýšlí si ? (i když musí, díky mocenským bojům a řízení davu - což ale malinko beru v úvahu). Vlastně, když o tom více přemýšlím uznávám pouze morální autority ( rozhodně tam nelze zařadit např. Prymulu, trošku si projděte internet, pak zjistíte, za které klanově korporátní uskupení kope - geniální Zeman ho šikovně dal do čela, aby nemohl tolik škodit ).

   Ještě poznámka, media snad respektují autority? Ne, ani náhodou, ve své dočasně silné pozici v ovládání davu, znevažují a likvidují každou autoritu, která se snaží říci pravdu a tím nahlodávají ve své hlouposti otrokářský systém, který jim zajišťuje nadstandardní parazitické postavení ve společnosti (Jak se říká "krást můžeš, ale nesmíš přitom moc mlaskat", tak debilní media jako dnes, nemají z dřívějška obdobu, stačí jednoduchý algoritmus otočit na co tlačí, např: smrtelný virus = neškodná viróza).

   Vymazat
  6. Pro 23.34 WHO nemá žádnou studii, byla to pouze informace v jejím bulletinu, která však byla naprosto špatně interpretována a nakonec převzata paní Zlámalovou z ECHO 24. To, co prohlásila, je dezinformace, protože uvedla procenta, která se v bulletinu netýkala smrtnosti a přitom to srovnávala s běžnou virozou či rýmou. Každý rozumně uvažující člověk chápe, že u běžných každoročních viróz nevznikají problémy s pohřbíváním mrtvých jako tomu bylo v severní Itálii a v New Yorku. Zemřelé v sev.Itálii odvážely hromadně nákladními vozidly do jiných okresů, protože už pro ně nebylo místo a nápor mrtvých nezvládali. V New Yorku mrazicí vozy určené k přepravě zmrzlin a zmražené zeleniny stály na hlavních třídách naplněné mrtvými. V márnicích už nebylo místo a krematoria nestíhala. To se u běžných viróz neděje.....

   Vymazat
  7. Kubku, potíž je v tom, že doktorka Soňa Peková bude asi jinačí persona než Vy.

   Vymazat
 2. .. pozitivní, nespolehlivý a nic neříkající výsledek testu neznamená být nemocný.. a nemocný neznamená být mrtvý... postupně budeme pozitivní všichni... stejně jako s chřipkou...

  OdpovědětVymazat
 3. Kladu si jen otázku, proč jste vy zdravotníci se nezastali pana prof. R. Prymuly? Nechali jste ho na pospas štvanici, vláčet médii, i když dobře víte, že se nijak neprovinil,že je to kompetentní člověk a odborník. naše vlast takové skutečné odborníky potřebuje. Pokud chcete oddělovat svoji záslužnou práci od politiky, budete jen lidmi, se kterými lze manipulovat, ovládat je a budete sloužit jako otroci. Opravdu je velmi smutné, jak se každý od politiky odklání a strká hlavu do písku. Nic dobrého nás nečeká. Neumíme nebo nechceme se zlu postavit.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Protože Prymula peče po nocích levárny na místech, kam normální občan nesmí? Ten člověk už by nemohl nařídit nikomu nic, protože je jasné, že sám na opatření ani roušky nevěří.

   Vymazat
  2. profesorem na levárny to on je prvotřídní....

   Vymazat
  3. Myslím, že posuzujete lidi velmi přísně, nemáte vcítění a pochopení pro člověka. V dnešní době jsou všichni machři a hlavně se vyžíváme v malichernostech. To, že něco pan prof. peče po nocích by mělo vyznívat jako jeho plus. Ještě v noční hodinu se zabývá zdravotnictvím a snaží se řešit, co je třeba. Ale Vás zmasážovala média a vy jim nasloucháte, věříte, zkrátka necháte sebou manipulovat. To je, že vidíte tu událost jen povrchně a z jednoho úhlu. S Vámi toho mnoho nezmůžeme, proto píšu o smutku.

   Vymazat
  4. 18:05
   Co je vám do toho o čem Primula jednal? Když jste vy rozkrádali národní majetek, také jste k tomu nezvali veřejnost.

   Vymazat
  5. Pan prof. jako ministr zdravotnictví po nocích řešil potřebné úkoly. Ostatně byl k tomu vyzván panem Faltýnkem a jeho noční "pečení" by mělo být spíše plus. Ale to Vy jste zmasážováni médii a tudíž přejímáte pomluvy o něm. Nelze se dívat na tuto událost jen povrchně a z jednoho úhlu. Bohužel lidé podléhají kampaním a moc nepřemýšlejí.

   Vymazat
  6. Ale na kapacity z opozičních stran zdaleka nemá....

   Vymazat
  7. Vašimi slovy "opravdu je velmi smutné" spíš to Vaše marketinkové pojetí politiky. O skutečné politice, jako institucionalizovaném prosazování subjektivních zájmů v reálném prostředí, nevíte zhola nic. To jste nám svou výtkou bezděčně na sebe prozradil.
   S Prymulou je to jinak. Prymula není řešení problému, Vakcinolog Prymula je jeho podstatnou součástí. Na řešení problému českého zdravotnictví by naopak neměl mít vůbec žádný vliv. Takto bude škodit dál, ze zákrytu, zaštítěn odpovědností ministra. Už půl roku si nás všechny chystá pro svůj byznys s "vakcínou".

   Vymazat
  8. Nemotejte levárny event. vteřinové pochybení a potřebu dodržovat nařízení o kterém nerozhodl Prymula sám. Protože levárny se tady dělají od 89 a jenom namátkou jak dopadl Jánoš Báči a minimálně 100 svinstev ročně. Teď je stát v krizi a divím se Babišovi, že nevytvořil na tuto situaci tým ze všech politických stran a nedal kompetence rozhodovat. Takhle nemá čas řešit ekonomické problémy a ty jsou také velmi závažné. Starý negramotný blbec.

   Vymazat
  9. 18,O2- Byl jste někdy u kostela na Vyšehradě? Tam široko daleko nikdo nebydlí, o půlnoci tam opravdu nikdo není. Prymula vyšel ze dveří a nasedl do auta, tak z ROUŠKY nedělejte drama. Rozčilujte se nad narvanou náplavkou u Výtoně v sobotu , mnozí účastníci roušky neměli.

   Vymazat
  10. P.S., abyste mě neházeli do jednoho pytle s odpírači ochranných opatření. Dodržuji 3R, a to z přesvědčení, ne proto, že je to nařízeno. Mám dostatek ústenek i respirátorů (zakoupené z e-obchodů), s lítostí se straním setkání s dětmi a vnoučaty, ale jsem zkrátka stará škola, umím číst mezi řádky, Rádio Jerevan poznám.
   Nazdar

   Vymazat
  11. Patřím do ohrožené skupiny a proto respektuji všechna opatření a doporučení. Přesto se mi už minimálně dvakrát podařilo vyjít v Praze na ulici a teprve po několika krocích, při pohledu na své spoluobčany, jsem si uvědomila, že nemám na obličeji roušku.... Vám se to ještě nestalo? Proč by se nemohlo stát Prymulovi? A do jeho nočních jednání nám taky žádná.... Vyšel snad nacamraný jak dělo, že sebou plácnul do bláta?

   Myslím, že v posledním půl roce ministři zdravotnictví, zdravotníci, vláda a vůbec všichni, kdo bojují s pandemii, tak pracují na plné pecky se všemi riziky, která z toho vyplývají.

   Vymazat
  12. 19:30
   Doufám, že vaše poznámka o kapacitách z opozičních stran není míněná vážně. Ti lidé jsou ochotní zabíjet, když cítí příležitost se dostat ke korytům. Když na jaře vysílali přenosy z parlamentu, bylo chování opozice na blití. Rozesírací projevy Stanjury, hovada Kalouska a blbky smrtky Pekarové se nedaly poslouchat.

   Vymazat
  13. 21:39
   Bezmeznou bůvěrou oblažujete nedůvěrihodhou osobu. Mě osobně by zajímal obsah diskuze na té schůzce, kde si dva ústavní činitelé vyměňují informace. Probírali asi dělení zisku při nákupu "nosošťouru".
   "Nemyslete si, že jste po negativním testu negativní" pravil slovenský premiér. To je důležitá poznámka.
   ABC

   Vymazat
 4. To, co si včera ve zprávách na tv Nova dovolilo to přebarvené primitivní hovado, nějaký bezvýznamný hňup Suchoň, tak to už je příliš za čárou. Vystihuje to neskutečně otřesnou dobu ve které žijeme. Kdysi jsem plival na socialismus, ale tento neskutečný bordel, kde si každý blb dělá co chce, nemůže mít dlouhé trvání.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pro 17,54: To, jakým způsobem se moderátor Suchoň osopil na dr. Kubka, ukazuje myšlení českých médií. Česká lékařská komora by měla protestovat.

   Vymazat
  2. Ale je třeba říci, a zdůraznit, anonyme 17.54 - že po celou dobu socializmu si takovéhle omezování lidí, zavírání obchodů, zakazování vycházení apod. a balení lidem huby do hadru nikdo nedovolil. To si dovolili jen fašisté za protektorátu. A pak až tahle totalitní sebranka. Například - proč se musí nosit roušky na hřbitovech? Ústřední hřbitov v Plzni je nepřehledné, obrovské, mnohohektarové monstrum, já jdu dát na náš hrob kytku, nikde nikdo není, ale já musím mít roušku - - vy něco takového chápete? On ten covid skáče na živé z mrtvých, nebo naopak, ti živí by mohli nakazit ty mrtvé? Může mi tohle někdo vysvětlit - dělají z nás hadrové loutky. Jak něco tak nelogického může někdo obhajovat?

   Vymazat
  3. Dle jakého nařízení musíš nosit na prázdném hřbitově roušku ?

   Vymazat
  4. Teď jsem četl, že se moderátor panu doktorovi omluvil, ten že jeho omluvu přijal, rovněž se omluvil posluchačům, totéž udělala i tv. Nu což, může se stát a velikost postižených se právě pozná dle toho, jak na omluvu reagují. Q.

   Vymazat
  5. Prosím o vysvětlení. Co to je tv Nova?

   Vymazat
  6. Něco o tom brebtaly v TV - o rouškách na hřbitově, prý se blíží Dušičky a bla bla -anonyme 18.29 - a tak tedy jsem usoudil, že dnes to ještě není třeba a roušku jsem nechal v kapse, jdu a jdu, a už se blížím k našemu hrobu, když v tom na mně odněkud vylítla nějaká zarouškovaná bába, a začala na mně hulákat, kde mám roušku a co si myslím, a že jsem vrah, a podobný žvásty, jako mají všichni ti s prominutím staří sráči! A pak jsem potkal ještě několik dalších babizen,(to co obyčejně šmachťá po hřbitovech) taky roušky - na prázdném hřbitově - to by se jeden posral! A všechny ty starý, šmachťavý, hrbatý báby si asi myslí, že s rouškou budou nesmrtelný. Už mi to mohutně leze krkem! To, co předvádějí některý lidi, je neskutečný! Nikdo asi nepochopí, že "covid" bude "řádit" do té doby, dokud se o něm bude žvanit v TV a psát na novinkách ( tam je covid humus každý den, a teď už zase straší Itálií) -dokud jim ty žvásty budou sypat tisíce diskuzí, budou to psát! A dokud se o tom bude psát a žvanit, do tý doby to bude, to znamená pořád! Vymaštěnci a vydlabanci už bez toho nedokážou žít, a nedokážou si představit jeden jediný den bez žvanění o covidu. Jedno mně zaráží - jsou to pořád ti samí - jak to, že neleží ještě někde v mrazáku, neškytají, nedusí se na JIP - zkrátka všechny ty sračky, co pořád píšou - že je to ještě netrefilo? Byli vůbec na testech? Přece není možný, aby už nikdo neměl normální rozum, vždyť už je hrůza pustit si internet! To je jak kdybych každý den musel lézt kanálem. Kdy byla někde nějaká pozitivní zpráva? A tomu se říká "vyváženost" informací?

   Vymazat
  7. 18:29 Je dobře, že řešíte, jak se chovat na hřbitově. To je celkem aktuální problém.

   Jinak taková pandemie, jako je teď, za celou dobu vlády bolševika, nebyla. Zaplať pánbůh. Jak by se to vyvíjelo, nikdo neví. Pravděpodobně by restrikce byly obrovské, informovanost nízká. Vakcíny bychom nepochybně dostali z Ruska, resp. ze SSSR mezi prvními. Nikdo by se nikoho neptal, zda chce, či nechce očkovat. Pandemie by byla pravděpodobně relativně brzo pod kontrolou, ALE CO NAŠE LIDSKÁ PRÁVA? Ptám se! Kde by byla naše svoboda prožít si Covid19 dle vlastního rozhodnutí? A navíc víte kolik se ušetří na důchodech? A to by bylo za bolševika naprosto nevhodné probírat. (Tenkrát jsme byli vedeni k tomu, abychom v dopravním prostředku uvolňovali místo starším.) Jó pokrok se nedá zastavit.

   Vymazat
  8. Anonyme 21.30, kolikpak je vám asi let, když dokážete použít slovní spojení: "...to co obyčejně šmachťá po hřbitovech" a podobné nehoráznosti. Kdo ví, možná máte naprůměrné IQ, ale emoční kvocient téměř na nule. Přes víkend půjdu 'šmachtat po hřbitově', protože chci uctít památku svých rodičů. Jsem rád, že ze mně nevychovali něco tak odporného, bez jakékoli úcty k ostatním lidem.

   Vymazat
  9. Pravda unknowne - já vím. Je mi to jasný - jsem bezcitnej vrah. Dřív mě to nikdy nenapadlo, ale teď konečně mám v tom jasno. Ano, i já jsem byl "uctít" památku rodičů, kteří zaplať pán bůh nikdy podobné sračky v životě řešit nemuseli, a mně vychovali vzorně. Já zatím nešmachťám, ale asi taky budu, akorát takové sprosté a bezcitné monstrum, které ostatním bude nadávat vrahů, ze mně určo nebude! I to uctívání rodičů mi ta baba zhnusila svým jekotem! Takže - koukejte si vzít roušku až budete uctívat své rodiče, protože jinak budete taky poslouchat že jste vrah! Mějte se.

   Vymazat
  10. Vy 21:30 asi chcete žít v onom muslimském nebi, obklopen pouze přítulnými pannami. Opovrhujete stářím, to se vám svou podobou i chováním hnusí. Přeju vám ze srdce, abyste se ho, na co nejdelší dobu, dožil taky. Abyste přežil všechny, úplně všechny své blízké. Pak se na hřbitov, zkrásnělý stářím, budete možná plazit také.

   Vymazat
 5. Pane Kubku, můžete lidem vysvětlit, jak to že Vietnamu (10x větší území, 90 milionů obyvatel) mají dnes cca 1200 nakažených, 38 mrtvých a my máme dnes přes 200 000 nakažených a přes 2000 mrtvých??? A co taková Tanzánie? Pár stovek nakažených a pár jednotlivců po smrti? Kde udělali soudruzi z Agrofertu chybu???

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 17:56 A kde udělali chybu soudruzi z Reichstagu, ze CIA, z Cizinecké legie a další z cca 150 zemí?

   Vymazat
  2. Je třeba zkalibrovat testy, alespoň jako je zkalibroval prezident Tanzánie, takových 1000 čistých tyčinek a 1000 infikovaných prohnat reálným testovacím procesem na více stanovištích a uvidíme jak to dopadne. Tím vyloučíme jeden z důvodů proč třeba opatření nefungují.

   Vymazat
  3. Kecy- navrhl a provedl jsem stovky PCR. Je to standart, používají ho stovky laboratoří v česku. Citlivost je jedna molekula, závisí na počtu cyklů. Při dodržení sterilních podmínek při manipulaci je spolehlivost 100%. Když laborantka špatně označí zkumavku nejde o chymu metody.

   Vymazat
 6. Pane Kubku, vysvětlete lidem, že občan z Krnova měl pozotivní test na covid-19 a v Bruntále tentýž občan měl (opakovaný) negativní test???

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 17:58 Už mockrát všade bylo napsáno že test tyčinkou je méně spolehlivý a je informativní. Po tomto testu, pokud je pozitivní, musí následovat krevní rozbor.

   Vymazat
  2. Nesmysl, žádné krevní testy se nedělají, jsem zdravotnik

   Vymazat
  3. 7:06
   Ty a zdravotník??? A odběr na biochemii je histologický preparát na barvení Helicobacter pylori 😂😂

   Vymazat
 7. Pane Kubku, vysvětlete lidem, jak je možné, že Německo má 450 000 nakažených a Bangladéš (!) 400 000 nakažených (o 50 000 méně)???

  OdpovědětVymazat
 8. Pane Kubku, v ČR je cca 100 odběrných míst. V posledních dnech provedla tato místa cca 45.000 odběrů (testů) denně. Jak dlouho trvá jeden odběr a jak dlouho trvá vyhodnocení testu, když na jedno místo připadá cca 450 testů a pracovní doba epidemiologů číní většinou 8 hodin???
  Ulehčím Vám to - jeden odběr trvá 1 minutu (450 : 60 = 7,5 + 0,5 hod přestávky podle zákoníku práce...)
  Opravdu máme Vám, vládě i těm číslům z MZ věřit?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. V součtech jsou zahrnuty i testy, které se provádí v nemocnicích, soukromých ordinacích a zařízeních.

   Vymazat
  2. 18:03 Především užívejte jednotného čísla. Mluvte sám za sebe. Nemluvte za ostatní. Nikdo vás tím nepověřil.

   A kdybyste náhodou potřeboval udělat test v noci, ujišťuji vás, že v Praze je několik odběrných míst, která jedou non stop.

   Vymazat
  3. 22:06 mluvil i za mne a vaše námitka je nesmyslná

   Vymazat
  4. On o vás 9:24 ten 18:03 věděl a vy jste ho pověřil, aby za vás mluvil? Jste ve společenském i právním bezvědomí. O pravidlech běžné slušnosti nemáte tušení. Takovým říká se křupan.

   Vymazat
 9. Vše, čím musí náš stát a naše zdravotnictví v současnosti projít, je zapříčiněno jeho "nekoncepčním řízením" v minulých desetiletích. Zrušení Svazarmu, Civilní obrany, rušení zdravotnických zařízení, lůžek v nemocnicích, nekoncepční příprava lékařů a jiného zdravotnického personálu, cílená likvidace výrobců léků a zdravotnických potřeb, ekonomická emigrace lékařů, sester a dalších zdravotnických pracovníků, atd.atd.; to vše se nyní "ukazuje v plné kráse".
  Kde jsou ti všichni polistopadoví premiéři, ministři, ředitelé nemocnic, apod., kterým bylo tehdy, ale i teď všechno jasné ?
  Samozřejmě vše souvisí se vším... Kde jsme byli my všichni, že jsme to vše dopustili ?! Jsme schopni a ochotni se poučit?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 18:21 Bohužel, pravda a láska zvítězila.

   Vymazat
  2. L.S. Neviditelná ruka se nasrala a místo aby to vyřešila nás teď škrtí. Odborně to vysvětlí Klaus.

   Vymazat
  3. 18:21 Vy žijete v představě, že my (lůza) něco můžem. Ne nemůžeme nic. Nemáme ani moc, ani sílu něco dopustit, či nedopustit.

   Vymazat
 10. Opět poplašná zpráva, nic jinýho. Vy nás uléčíte k smrti.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je i hodně "poplašně mrtvých".

   Vymazat
  2. Re (18:22):
   A kolik kriticky nemocných či mrtvých denně vás přesvědčí (uspokojí?), abyste tu nákazu začal brát v úvahu?

   Vymazat
  3. 18:22 ...kdyby blbost nadnášela...

   Vymazat
 11. I přes to, já to vidím stejně, jako pan Michal Brant, přičemž bych se s panem doktorem Kubkem rozhodně nepřel. Protože je tady to veliké "JENŽE"
  https://pravdive.eu/news/243939/vyzva-obracim-na-vas-kteri-neco-znamenate

  OdpovědětVymazat
 12. Babička vždy řikala:”doktor nepomůže sám sobě natož doktor doktorovi”

  OdpovědětVymazat
 13. a co ten Hamáček, který má koronavirus, bojuje o život nebo mu nic není?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jak by mohlo rudému svetru něco být, když bojuje jako lev o přežití ČSSD ve dne v noci na telefonu a internetu.

   Vymazat
 14. Zdá se, že se tu sešla pěkná banda ubožáků. Naštěstí většina lidí se chová rozumně.

  OdpovědětVymazat
 15. Já žasnu ... tolik hlupců na Nové republice. nepochopitelné. Co je za problém nosit roušku? Co je za problém, mýt si ruce (nejste-li postaveni před volbu Pilátovu)? Co je za problém, chovat se odpovědně k sobě i druhým? Kubka nemám rád, ale děkuji mu za tento dopis. Snaží se chránit mne, mé blízké, mé přátele. Vy protirouškoví aktivisti, jděte do Brusele, tam je Vaše místo.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ja vas chráním, celý září, říjen, jsem nevycházel ven po 21h, aniž by to bylo zakázáno, se psem dale 100m nechodim, protože psa nemám.
   A ruce si meju celý život.

   Vymazat
  2. 19,17 - Já také žasnu. Na Novou republiku vždycky chodili rozumní přemýšliví lidé, k tomuto článku se asi vyjadřují političtí fanatici, kteří nechtějí vidět vážnost problému.

   Vymazat
  3. 19:17 Nejvíc a hodně hlasitých popíračů a rozvracečů je z té naší elity a opozice. Dokonce organizují i demonstrace. Parazitům vyhovuje chaos.

   Vymazat
  4. 19:17 To je totiž tak. Pan Dvořák veřejně prohlásil, že v NR nebudou poskytovat prostor lidem, kteří budou brojit proti současným opatřením, neboť doba je příliš vážná a nebezpečná. Inu co se nestalo. Všichni popírači, jak jeden muž, se na pana Dvořáka vrhli a začali řvát, jaký je to cenzor a omezovač svobody slova, zkrátka vyzývali všechny psi, aby si od něj kůrku nevzali. Pan Dvořák se zřejmě křečovitě snaží, aby NR byla svobodnou platformou, jenže ta se v důsledku toho se stala platformou pro všechny ty popírače, kteří se sem zákonitě stáhli že že vs internetových koutů, že tu už ani prostor pro normální lidi není.
   Dobré předsevzetí redakce a současný strach o popření svobodných názorů tak vykonaly své:
   Nová republika se v současné době stala arénou exhibic popíračů všeho. Dokonce se tu objevují tací i ze Slovenska, protože ne na všech serverech mají tak příznivé podmínky k svému řádění. Amen.

   Vymazat
  5. podívejte se 19:17 vy jste se upnul k teorii, že 1) rouška pomáhá .... a s přihlédnutím na své zájmy vyžadujete její nošení i od těch, kteří 2) se upnuli k teorii, že rouška škodí a s přihlédnutím na své zájmy ji nenosí

   a to je ten problém na který se ptáte, takže už to chápete?

   Vymazat
 16. "V nemocnicích leží 4 800 pacientů, z nichž 750 je ve vážném nebo přímo kritickém stavu."
  A co přesně je těm zbývajícím 4700 pacientům? Jaké mají potíže?
  V jakém věkomém složení, jaká je průměrná doba pobytu, jaká je jejich léčba?
  Četl jsem případ jednoho pána, co šel na operaci kolene a měl pozitivní test na covid, a zařadilo ho jako pacienta s covidem

  OdpovědětVymazat
 17. Četl jsem výzvu, četl jsem diskuzi a nevím, jestli mám brečet, nebo se jít vyzvracet; kam jsme to probůh za těch třicet let dospěli? Řada lidí asi pochopí jen tehdy, až bude v problémech někdo jim blízký (18:22 -vy jste se snad ani neměl narodit). Q

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, plně s vámi souhlasím anonyme 19.24 - vy, co byste si strachem o svůj život, který ohrožují hlavně každodenní mediální bláboly na novinkách přál, aby se spousta lidí nenarodila. Stačilo by vám, kdybyste se narodil jen vy? Potřebujete se zbytek života proklepat strachy u internetu? Ano, i já bych blil nad tím, kam jsme se za třicet let dostali, když vím, že tak sprosté omezování osobní svobody lidem si od doby skončení války ještě nikdy nikdo nedovolil. Z mých blízkých nikdo v problémech nebyl, není a nebude, a ještě doplním, že mám dost blízko (hodně) ke zdravotnictví a špitálům - nechal jsem si vytáhnout statistiku úmrtí od roku 2010 - tedy deset let!!! Počty úmrtí občanů jsou každý rok zhruba stejné, asi jako tomu bude letos - žádný rozdíl - to koukáte -co? To jsem asi neměl napsat, z toho se vám udělá špatně, anebo rovnou napište, že jsem gauner! Pro redakci - anonymovi 19.24 se chce nad lidmi zvracet, a byl by rád, kdyby se nenarodili, a je to zveřejněno, mně se taky chce zvracet,-diskutuji s ním - a děkuji za zveřejnění.

   Vymazat
  2. 21.59 Vy jste autorem jednořádkového výlevu z 18.22 ? Ne, neklepu se strachy u internetu, mám psa, mohu tedy chodit i do lesa ( mám ho za domem). Mám ale obavy,které vyslovil i dr. Kubek, že dojde k zahlcení zdravotnických zařízení a poté třeba nemožnosti poskytnout naléhavou péči. Máte hodně blízko ke špitálům, tak Vám jistě sdělí, jestli nějak výrazně ubylo kupř. autohavárií, nebo onko a jiných onemocnění. Také možná přijde ta "normální" chřipka a na to také bývá hodně lidí hospitalizováno. Zítra-vlastně již dnes můžete vyrazit do Práglu a spolu se stejně "empatickými" lidmi ukázat, že všechna ta opatření vlády jsou vám pro smích. Celé to vaše tažení má jen jeden cíl- konečně toho Babiše zdiskreditovat a vládu položit. Čím hůř, tím lépe, že? Přeji vám i vašim blízkým, aby i nadále nebyli v problémech, jak píšete, no kdyby náhodou ano, tak si to bez sprostého omezování svobody vychutnejte. Jinak si můžete ještě přečíst zdejší příspěvky z 19:17, 20:18 a 21:05. Q.

   Vymazat
  3. Vy se velice mýlíte anonyme 2.28 - NIKDY! jsem ničím nezmínil, že bych si přál pád vlády, konkretně pana Babiše jsem se VŽDY zastal proti diskuzním sprosťákům (hlavně novinky - to je hnus!) a vždycky jsem zdůraznil, že on jediný se zřekl svého platu a žádný nebere - ze všech těch politických vyhryzů jediný. Nikdy to nezabralo - pro antibabiš sprosťáky jsem taky lump a vrah, kvůli tomu, že mám úplně jiné poznatky z oblasti zdravotnictví jsem lump a vrah - umí se ještě dnes lidi chovat slušně a zdvořile? Myslíte, že všechny ty sprostoty na diskuzích mají původ v šíleném strachu o život? PRDLAJS! Nikdo na diskuzích se o život nebojí, jenom si vychutnávají svoji sprostotu, a že smějí nadávat ostatním. Teď konečně mají důvod - péče o zdraví! Buďte zdráv!

   Vymazat
  4. 21:59 tak vy jste si "nechal vytáhnout", šéfe, údaje, které jsou běžně k dispozici. Vytáhnout! S jakým datem poslední aktualizace, prosím, milý analytiku? Čím to tu šermujete, s čím se to vytahujete, koho všechno, krom sebe, ještě oblbujete?

   Vymazat
 18. "V současnosti jich je 11 500, když za jediný den nám onemocnělo 184 lékařů a 474 zdravotních sester. "
  Nechápu, vždý snad chodí celý den v těch nejlepších rouškách, a některý dokonce v pláštěnkách a brýlých?
  Nemyjou si ruce, nebo jak je to možný, že se nakazili?

  A prodavačky v supermarketech mají asi speciální imunitu, nebo se kovid supermarketům vyhybá?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Re (19:33):
   .. a podle toho, jak se vyjadřujete, nebude to jediné, co nechápete.
   Snad ale pochopíte, že ochranné roušky nemají těsnicí linii, která by byla porovnatelná s ochrannou maskou. Jejich účinnost je ovlivněna mj. i netěsností mezi obličejem a rouškou, též povahou filtrační vrstvy. Což je samosebou závislé jak na typu roušky, tak i na charakteristice obličeje (hubení a snad i vousatí jsou v nevýhodě).
   Roušky napomáhají snížit úroveň expozice chráněné osoby k patogenu přítomném v ovzduší. Nejsou sice 100% ochranou, ale jejich nošení má smysl. Zejména při dlouhodobém pracovním pobytu v infekčním prostředí. Není proto důvod k tomu, abyste ironizoval smysl využívání roušek či jiných ochranných pomůcek, kterými se zdravotní personál chrání proti té nákaze. Nebýt jich, je s vážně nemocnými ámen, a pokud by se nechránili alespoň na této (dostupné) úrovni zdravotníci, byli mezi prvními, kdo by se ocitl na jednotkách IP.

   Vymazat
  2. 19:33 pane Vencovský, věřte, že se tu jen a jen opakujete a úporně se snažíte vypadat objektivně. Prosím vás, vykašlete se už na to. Nebo běžte konat osvětu na jiné stránky. Nejste odborník a čerpáte z toho, co si někde na netu přečtěte a co se vám zrovna hodí.

   Vymazat
  3. To, že se zdravotní personál může nakazit i mimo nemocnici, třeba od dětí, které chodily donedávna do školy, vás asi nenapadlo. Stále se divím kolik ubožáků, jako vy, chodí po této planetě.

   Vymazat
  4. V měkterých nemocnicích se administrativními rozhodnutími podařilo, zcela zbytečně nakazit velkou část personálu. Nejsem zdravotník, ale občas se zdravotníky komunikuji. :-)
   ABC

   Vymazat
  5. "A prodavačky v supermarketech mají asi speciální imunitu, nebo se kovid supermarketům vyhybá?"
   Ach jo. Pošta už kolabuje, zásilky začínají chodit nepravidelně. A někdo se tu onanuje nad tím, že supermarkety zatím přežívají.

   Vymazat
  6. A co řidiči MHD? JH 9.17 Nikdy nemají roušku - a jsou v pohodě, MHD narvané - už to zde píši potřetí, ale je to patrně příspěvek tak strašně škodlivý a tak strašně poškozující vládní nařízení, že ani jednou nebyl schválen. Chápu - jsem darebák, lump a vrah.

   Vymazat
  7. Vy 19:38 jste skutečně věrohodný. Řidiči MHD "nikdy nemají roušku", že?

   Vymazat
  8. Vážený pane Vencovský. Vy zřejmě nechápete vůbec nic.
   . Co víte o práci zdravotnického perzonálu, který se stará o nakažené covidem ?? Moje dcera pracuje na urgentním příjmu a tak mám představu o tom, co to obnáší. Tyto ženy pracují denně 12 hodin v respirátorech. s ochrannými štíty na obličejích, v ochranných oděvech, ve kterých
   jsou celý den zpocené a v rukavicích. Je pro
   ně velkým problémem se alespoň 1x najíst. Protože i mezi nimi dochází k tomu, že se
   nakazí, tak jich ubývá.Řeší se to tak, že ty , které jsou zatím zdravé musí brát směny navíc.
   Jsou vyčerpané a unavené tak, že Vy si to neumíte ani představit. A žádná z nich neví, kdy to skončí. Vy osobně jste tak dobrý, že byste udržel celých 12hodin takovou pozornost, abyste se v tomto vysoce infekčním prostředí
   nedopustil žádné chyby a nenakazil se ?? Toto si o sobě může ,myslet jen totální dement. Přál bych Vám osobně, abyste nutně potřeboval lékařskou pomoc, ale nedostalo by se Vám jí, protože není místo ve špitále a není tam dost
   perzonálu Totéž přeji všem fanatickým odpůrcům opatření, nařízených vládou. Perzonál, který v nemocnících pracuje si nemůže vymýšlet kraviny jako demonstranti proti rouškám a musí plnit svoje povinnostii i vůči těm, kteří dělají vše pro to, aby počet nakažených byl co nejyšší.

   Vymazat
 19. Popírači jsou nepoučitelní. Diskuze s nimi je marná... Zřejmě musí to zdravotnictví dojít až k tomu fatálnímu kolapsu. Ale to by pak byla jatka! Dnešní popírači pak zřejmě přejdou do skupiny "hledačů viníků". Idiocie je prostě neléčitelná.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nebojte - jatka budou 20.02. To byste vy tady na diskuzích neměli z ničeho radost ( na vaše slova došlo???) Ano, na náměstích budou mrazáky plné mrtvol, za každým městem budou skládky rakví,
   budou statisíce mrtvých... už jste spokojen? Nebojíte se, že budete v jednom z těch mrazáků? Jak to - se nějak zvlášť specielně chráníte? Jste zalezlý ve sklepě? Tak to jo, to vám chválím.

   Vymazat
 20. O epidemii nelze pochybovat.Je ale dobré si všímat politiků i když je Koubek radí vynechat.To nejde škodí lidem.Někteří se chovají jako prasata a zpochybňují nebezpečí viru méně či více. Filosofují a hubou kazí zdravotníkům boj s virem. Takový strejda Rakušan z prohnilé STAN s tetkou Věrou ignorantkou po boku ihned napadá omezení nočního vycházení - a nemusí.Proč se chová jako hovádko ? Podobně napadají z ČT každou chvilku vládu magoři z TOP,Lidovci,ODS,STAN i ti Piráti. To je zásadní problém. To oni vytvořili podmínky k šíření viru tím ,že ho již pár měsíců zpochybňují a vydírají Babiše jako mafie.
  Připadá mi to tak ,že politikům demostraniček nejde o bitvu s virem ale zase jen o volební kampań a pozvracení Babiše.
  To co provedla ČT kvůli roušce Primuly na Vyšehradě to byl
  vrchol televizní krysařiny. Je příznačné jak ČT dokáže z voloviny udělat strašlivý zločin. Fuj ČT a bábě Adamové-Pekarové - jde o spojence bacilů.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 20:06 Děkuji. Svižně vyjádřeno. Popírači tu dneska hráli přesilovku.

   Vymazat
  2. Anonymní27. října 2020 20:06
   „Je příznačné jak ČT dokáže z voloviny udělat strašlivý zločin.“

   To byl minimálně politický zločin. Svým chováním zpochybnil víru, ve smrtelné nebezpečí Covidu, jejímž má být hlavním hlasatelem.
   Ale možná ještě podstatnějším přešlapem byla ta schůzka samotná. Aby se dva vládní úředníci scházeli po nocích v restauracích s nějakým americkým zástupcem zdravotnického byznysu a ředitelem jedné nemocnice, působí hodně nedůvěryhodně. Čí zájmy, tam asi tak hájily, ty pilné včeličky? P.K.

   Vymazat
  3. Vážený pane, jádro problému dle mého soudu je,že celý náš stát je v nouzovém stavu z důvodu boje proti pandemii. Prymula neměl roušku v místě kde nikdo nebyl a byl vyfocen,aby ho politicky zničil bulvár s pomocí ČT.Vždyť to bylo provedeno zcela profesionálně Prymulu pozvracíme - chce to opozice - ale na organizátory výzev k nenošení roušky,demonstracím a tím i šíření bacilů - ČT kadí. Z toho plyne,že Babiš by neměl vyhazovat utahaného Prymulu za to, že neměl roušku protože to chce uražená bába Pekarová a Rakušan ale spíše omezit ČT která různým idiotům a popíračům dává prostor a oni ovlivňují část magorů,kteří hromadně porušují pravidla. Někteří magoři co štvou lidi proti obraně před virem - by měli být vyšetřováni pro šíření poplašných zpráv , šílené škody a následky. (Viz cinknutý Šmucler,Pirk a kde jaký herec či herečka - včetně skoro všech redaktorů ČT.)
   Zásadní závěr po zkušenostech co v boji s virem máme
   zní : "roušky - nebo smrt." Nic jiného zatím nemáme.
   Kdo tomu brání - nese odpovědnost za smrt již tisíců lidí - Šmuclere,Rakušane,Pekarová atd...

   Vymazat
 21. Předem píši - noste roušky.

  Kdybych byl o dost mladší nebo naopak starší, odešel bych někam na "vzdálený" venkov a s prominutím bych na ně ... kašlal.
  Tohle je prostě cvičení Civilní obrany, nucené a důkladně chaotické. Samé vyhrožování, strašení a "prosby".
  Chtěl jsem něco ještě dodat (hodně na hraně), ale vykašlu se na to.
  Jen položím jednu otázku?
  Jak se budeme tvářit, až zjistíme, do čeho se to "probouzíme"?
  Na odpověď jsem teda dost zvědav, i když ji tuším.

  Jen dodám, že je i o virech a o "poctivosti" medicíny, přesto právě nejvíce hovoří o tak dnes aktuální o imunitě člověka(!!) velmi zajímavý článek:
  Д-р Евгений Магарилл (США)
  Евгений Магарилл
  Я обвиняю! Ч. I
  Российский медицинский журнал, 2005, 5–6, и 2006, 1
  Na stránce:
  https://1796web.com/vaccines/opinions/magarill1.htm

  Aby nedošlo k žádnému nedorozumění, je zveřejněn roku 2005!! Ale v podstatě všechno tam uvedené platí stále, nebo ne? Omlouvám se, ale tentokrát nebudu překládat ani klíčové úryvky, jistě pak pochopíte proč. Pokud ale umíte rusky, tak to stojí za to.

  Na závěr - noste roušku. Je to ....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 20:08 Jsem téhož názoru. Je mi přes 80, nebojím se, opatření dodržuji, hlavně abych nedráždil ty kdo se bojí. --- Článek znám, výborný, kdo nečte rusky může použít on-line překladače. --- Jsem do krajnosti rozhořčen neúplností předkládaných statistických dat, jejich falešnou interpretací a jejich zneužitím. Jsem si moc dobře vědom do čeho se "probouzíme". Bohužel je nás takových jen hrstka, asi jen postarších. Chtěl bych, a mohl bych, toho dodat hodně, ale jak vidno v diskuzi .... Děda.

   Vymazat
  2. Jo dědo 3:26, rád bych věděl, jaká data byste si ještě přál. Dá se jich, myslím za ČR, shromáždit víc, než najdete na https://koronavirus.mzcr.cz a za svět např. na https://www.worldometers.info/coronavirus/#countries? Byly časy, že něco takového bylo nemožné. Nežasnu, konstatuju.

   Vymazat
 22. "Popírači" byly v minulosti vždycky vlády. Spíš se snažily problémy zamést pod koberec a všechno banalizovat a utajit. Vzpomeňte si třeba Černobyl. Dnes jsou vlády v podezření, že si epidemii vymýšlí, aspoň "popírači" to tak vnímají. Rád bych se tomu zasmál, kdyby to nebylo k pláči.

  OdpovědětVymazat
 23. Toz verim paní dochtorce Sone Pekové ale ne zádném papalásom vyzirkom prebendestom provizistem kartelestom predsedem spránvné rade atd pohromade oz sa mi z teho zvedá kufr kdez té tlame vidim. Toz zitra je výrocí zalozeni Ceskoslovenské repoblike a me s tem odkazem sme povinnné odelat to nejlepsí co se dá....toz slonce v srdci a ne ze se pomazete repkovém olejem p.s.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo, paní Peková, tak jako virus, slábne a do Vánoc zaručeně zmizí, možná ale v kriminále, kde by mohla sdílet celu s Janouškem.

   Vymazat
 24. Nezaznělo tu v diskusi všechno. Chybí tu konstatování, že až na pár fakultek je zbytek zdravotnictví, tedy i nemocnic, v rukách soukromých majitelů. Včetně těch městských, podvodně vydávaných za státní. A kde je soukromé podnikání , pane Kubku, tam jde o tvrdý byznys. Proto ve špitálech leží bezpříznakoví pacienti, kteří to vaše zdravotnictví a lůžka blokují. Proto se patrně Faltýnek s Prymulou sešli v knajpě na Vyšehradě. Šlo dozajista o prachy. Pusťte si doma Kmotra a hned vám bude jasné o co tu jde. Bohužel jsou i většinově nefunkční testy, které zajistí, že koronáč má i koza, papája i mouch tsetse. Raději mlčte než lidé přestanou věřit i těm doktorům, kteří opravdu, ale opravdu, za nic nemohou. Pandemie je jen ukázkou toho, že politici dokážou pro sebe zprivatizovat mimo peněz i celé zdravotnictví.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 20:42 K jádru této neklidné diskuze jste se asi dostal nejblíž. A ještě by šlo pokračovat, dát tomu nadnárodní světový (korporativní) rozměr. Přesto je vysoce rozumné se i slabší chřipce (snad více nakažlivé, nikoliv smrtelné) vyvarovat. A to nemuselo být za cenu rozeštvání obyvatel a s půlbilionovým předlužením. A nebo muselo? Pokud právě to je hlavní cíl?

   Vymazat
  2. Zisk na prvním místě, šikovné a bphaté farmaceutické firmy a jejich investoři vytvoří uměle podmínky pro gigantický obchod. Zatleskejme jim za jejich šikovnost. Čest politikům, kteří se v zájmu svých zemí těmto aktivitám brání. Bohužel my na takové charaktery štěstí nemáme.
   I když ..... možná už naše špičky vedou jednání v Rusku o vyzkoušení a případných dodávkách vakcín. Však jim jde o naše zdraví .... nebo ne?
   ABC

   Vymazat
 25. Zbytecny clanek, PRAHA bude bojovat proti do posledniho muze, zeny a ditete.

  OdpovědětVymazat
 26. Už mne nebaví sem psát ani to číst, ale pan Vencovský tu stále řádí. Možná se v něčem podobá těm chuděrám prodavačkám, prostě sem musí a musí psát, aby se nějak uživil.

  Ony totiž, pane Vencovský, ty prodavačky pracují i nakažené, jelikož si nemohou dovolit z ekonomických důvodů zůstat doma. A takové Tesco nebo Lídl jim nikdy home-office nedá... Zrovna dnes mi jedna taková chudák paní pokladní v Tescu naprskala až na nákup, jak jí teklo z nosu i očí. V neděli v Lídlu taktéž, paní u pokladny těžce skrývala suchý a dráždivý kašel. Jestli někoho zajímá, jestli jsem se nakazil, tak doufám, že ne, používám respirátor třídy 3 a nákupy stříkám Sanytolem. Ale kdo ví, možná to jednou přijde...

  Kdyby moje vysoká škola nenařídila home office a distanční výuku, my učitelé bychom na tom byli stejně, nemohli bychom si dovolit zůstat doma nejen z finančních důvodů, ale také proto, že by nás neměl kdo nahradit. Onemocněním jednoho nebo dvou členů naší katedry by se celá výuka zhroutila. Takže bychom učili, dokud bychom nepadli a přitom šířili virus. Naštěstí ve vedení naší VŠ nejsou hlupáci.

  A zde je pravý důvod, proč se virus tolik šíří, nikoli mejdany po 21 hodině. Někde možná také, ale pochybuji, že je to statisticky významné. Většina lidí se prostě nakazí v práci nebo ve službách, které jim nakažení poskytují a všichni to do poslední chvíle tají. Vyhýbají se sledování, kontrole a testům, protože si to nemohou ekonomicky dovolit. Jít do karantény znamená pro běžné pracující ekonomicky potopit celou rodinu. Manažerům je to jedno, s jejich platy pár týdnů nemoci žádný problém neznamená. Pochybuji, že o tom vláda neví, ale strká hlavu do písku jako pštros a vymýšlí raději nesmyslná opatření bez účinku. Na vině je celý společenský systém - totiž kapitalismus. Tak dnes vypadá vykořisťování v praxi. A pak zřejmě "antirouškaři", pravděpodobně zaplacení. Pořád ještě není dobojováno, republika ještě nepadla. Svůj žold si ještě musí zasloužit.

  PS: Aktivních případů je nyní necelé 2% z celkového počtu obyvatel, počkejte si pár týdnů, jak to potom bude vidět!

  OdpovědětVymazat
 27. A které lékaře,kterým máme věřit,má pan Kubek na mysli?
  Má na mysli ty nenažrané odboráře,co si vyděračsky berou pacienty jako své stávkové rukojmí?
  Ti lékaři,kteří do půl roku po převratu předvedli pacientům před poliklinikami a špitály svůj luxustní autopark,okamžitě majetkem začali řešit svůj společenský status,majetkem,privatizací čehokoliv,účastí v kdejaké obskurní společnosti s.r.o., v partajích,zejména v těch vládních,které kradly a kradou dodnes?Ta potřeba dětí Hippokrata být zazobaný,kšeftovat s léky,zdravotním materiálem,vybavením za stovky milionů,ze kterýchžto korupčních kšeftů,se vykutálené děti Hippokrata napakovaly až až.Ta jména známe,je jich jak metele,za všechny jméno toho,koho potřebovala ODS dostat do tepláků,RÁTH,jeho nejbližší korupčníci Kott,Pancová,atd.,atd.,......ale to je miloučký,.....zaznělo od Ratha v odposlechu,když mu komplic oznamoval výši korupční hotovosti v igelitce,šlo o desítky milionů.Prkotina.Za vše dostal David Ráth 8,5 roku.
  Ostatně,pan Kubek ten komornický kšeftík převzal právě po Ráthovi. Hadr nenosím,jsem astmatik,2x opravované srdce a ledvina po nálezu karcinomu fuč.74 let,sportoval jsem dokud to šlo,nepiji,nekouřím.Práce lékaře je jako každá jiná.Je zbytečně adorovaná,zbožšťovaná.Je řada velmi odpovědných povolání,profesí,kde na člověku zásadně záleží,aby např.nenastala destrukce,výbuch a tím i smrt kolegů zaměstnanců.
  To,co se děje s tzv.virem,je hra,politická hra.Americká armáda se zabydlí v ČR. Mj., ekonomická krize byla i bez viru za dveřmi. Vir se šikl,takový bordel ve financích v řádech,které si běžný občan neumí vůbec představit a je vymalováno.
  Nenechme se oblbovat.Zatím jde drtivé většině politiků o jediné,jak dostat migranty do ČR,jak se zavděčit skopčákům a běda,aby se hlasovalo v referendu o odchodu z EU a NATO.
  Budou volby,vzpamatujte se !!!

  OdpovědětVymazat
 28. Dnes jsem se dočetl, že naši poslanci, asi většinou zrádci národa, otrocky odkývali pokyn z Bruselu, že Hisballah je teroristická organizace. Dosti usměvné, že tito parasité nemají v době epidemie nic jiného na práci než právě toto. Jejich činy dobře dokumentují rozpad kéto společnosti.

  OdpovědětVymazat
 29. At mi Koubek vysvetli, proc po par tydnech druhe vlny opet hrozi nedostatek personalu k obsluze ventilatoru. Co delali cele leto? Jaktoze nezaskolili dostatek lidi, kdyz se o druhe vlne celou dobu mluvilo?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 9:19 Jestli to nebude náhodou proto, že obsluhovat plicní ventilátor nemůže ani topič, ani třeba pokladní ze samoobsluhy, ale výhradně odborný zdravotní personál. A toho se při pandemii nedostává. Jednak je ho zapotřebí větší množství, než za normální situace, a jednak proto, že už jich část Covid vyřadil z provozu.

   Vymazat
  2. Mily chytraku, nikdo nemluvi o topicich. Logicky se ma zaskolit zdravotnicky personal nemocnice, aby pri omezeni pece na jinych oddelenich byl uvolneny personal k necemu. Protoze kdyby doslo ke kolapsu, tak bude v nemocnici pomahat kazdy, kdo ma ruce a nohy a stejne bude dochazet k tomu, ze nastoupi lekari a sestry s jinou specializaci. A pak je bude nekdo zaskolovat za chodu nebo uz budou tusit jak se o pacienty starat...

   Vymazat
 30. Jsem senior a všechna opatření proti covidu dodržuju.
  Celé léto jsem do tramvaje nevlez bez roušky a madla se držel s pytlíkem na ruce. Do krámu jsem chodil jen pro to nejnutněší. Do hospody ani náhodou. A na to nepotřebuju aby mě to někdo musel poroučet. Stačil jenom můj tzv. pud sebezáchovy.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já dodržuju všechno, co "nařídili" 17.27 - i když vím, že jde jen o to - od samého začátku - dostat do ČR ty americké šmejdy - pardon lékaře - ale to asi nikdo zatím nepochopil. Všechno jsou jenom komedie. Američanům je úplně fuk kolik lidí kde v které zemi musí být obětováno pro jejich zájmy a vymyslí kdejakou zhovadilost. Aby mohli napadnout Afghanistan vymysleli útoky letadel a nechali zemřít tři tisíce svých lidí, pak vymysleli zbraně hromadného ničení v Iráku aby mohli napadnout Irák a zabít Husajna, Z čeho obvinili Kadaffiho už nevím -ale zničili Lybii a byly tisíce mrtvých, proč otravovali v Syrii a štvali proti prezidentovi ( vymýšleli i plynové útoky) založili tam ISIL - zkrátka zase hromady mrtvých - a teď předvádějí covid a šílenou péči o lidi, aby nikdo neumřel? Aby se mohli dostat do našeho zdravotnictví a začít ovládat ČR? Jak může tomuhle divadlu někdo věřit - vždyť je to tragicky směšné! Copak už nevíte, že jedna a jedna jsou dvě?

   Vymazat
 31. Nevím, co někteří lidé chtějí furt vysvětlovat ?! Řádí tady sajrajt-covid a tak je třeba se bránit. Držkování nám určitě nepomůže a volání po svobodě je totální idiocie. Někteří lidé jsou svobodomyslní až to bučí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Covid je výmysl. Syn (lékař) se dneska vrátil po "vymyšlené" nákaze z karantény a byl schopen akorát celý den prospat. A manželka dostala zprávu, že její bývalá laborantky na covid zemřela. Idiocie některých lidí je nepochopitelná. jogín

   Vymazat
  2. Kdyby to byla pravda, jsou toho plná média.

   Vymazat
 32. Pane jogine, nám během 4 dnů umřela sousedka (38) na covid bez jiných diagnóz. Blbost některých lidí je nekonečná. Já nechápu, proč některým politikům stále chybí informace. Pravě posloucham tiskovku Blatného novináři jsou taky korunovaní ...

  OdpovědětVymazat
 33. Já jsem v tzv. ohrožené skupině. Mozek mi funguje perfektně a tak vím, že celá "corovid" agenda je gigantický podvod ve dvou rovinách. První je samotný virus z Číny, zdravotně neškodný o niv více jak jiná chřipková onemocnění a druhá rovina je byznys s náhubkama pro ty, co nemají vlastní myšlení, věří nesmyslúm v médiích a tak kupují zdraví škodlivé roušky, stěžující dýchání a s ochranou před viry nemají nic společného.
  Je třeba hnát vládu svinským krokem od jejich koryt, zakázat propagaci potřeby nosit roušky, zakázat proagaci prodeje roušek a začít normálně žít, žádný nouzový stav a žádné blbé kecy na tema "pandemie".
  Pro odolání chřipce je třeba mít dobrou imunitu, která je závislá na více faktorech a udržuje se setrvávaním v zavirovaném prostředí běžného života. Roušky jsou na dvě věci, jak se říká. A ani jedna z nich není prospěšnost pro normální lidi.
  Takže - k čertu s vládou, k čertu s odborníky jako ten, co tu píše, k čertu s pandemii a k čertu s náhubky pro blbce.

  OdpovědětVymazat
 34. Po schválení? hahaha. Zbytečně jsem se namáhal.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.