Reklama

čtvrtek 29. října 2020

Podle očekávání nejvyšší státní vyznamenání in memoriam obdržel zpěvák Karel Gott.

Blanka Langerová
29. 10. 2020
 
Prezident republiky Miloš Zeman se rozhodl u příležitosti státního svátku 28. října 2020 ocenit za vynikající zásluhy v oblasti kultury a umění Řádem Bílého lva občanské skupiny I. třídy, in memoriam, Karla Gotta. Gratulujeme do nebe.
Karel Gott by asi řekl: ,,To jsem opravdu nečekal, ale mám velkou radost. Je to pro mě velká pocta, protože to je od mého publika." Karel Gott zůstane navždy zapsán v našich srdcích ,jako národní poklad!

78 komentářů :

 1. Tak nějak nevím, tato píseň je naživo z roku 1966. V té době technika, nic moc, ale výsledek je neuvěřitelný.
  Dnes vyhrávají Zlaté slavíky "umělci", jako Klus atd. Vskutku, udělali jsme veliký krok dopředu ?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dneska to neni zpev co predvadeji. Chybi jim cit a nemaji vetsinou dispozici pro zpivani. Pisnicky jsou tuctove, melodie i text. Zpevaci bud rapuji nebo rvou. Skladatele jako Jezek, Hasler, Slitr, Svoboda uz nejsou. Byli genialni.

   Vymazat
  2. Toto je též na vyznamenání?

   http://www.rukojmi.cz/clanky/11063-ministr-jan-blatny-je-podvodnik-a-lhar-kdo-v-politice-neni-byt-vsak-ve-funkci-jeden-den-a-udelat-takove-fo-pa

   Je to správný odborník? Dle mého je to jen a jen "hroší kůže".
   A premiér Babiš je "posera", že s tím vůbec vylezl, patří mu to. O to více bude Blatný poslouchat.

   Vymazat
 2. To co pro moje rodiče znamenal Hašler v době Protektorátu, to pro mne znamenal Karel Gott v době totáče. Lev mu patří.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 17. 57 Vy jste tu za Husáka nějak trpěl ? Byl jste nezaměstnaný bezdomovec v exekuci ?

   Vymazat
  2. Potřeby některých lidí jsou vyšší, než jen někde pracovat a někde bydlet. Stačí, že nemůžete pracovat ve svém oboru, nebo bydlet na úrovni, na kterou byste si tou prací uměl vydělat. Pokud jste ale, Anonyme 9:25, byl dělnická třída, nezlobil a nic víc nepotřeboval, pak se vám opravdu nemuselo dít nic zlého.

   Vymazat
  3. 9:25
   Co tím chcete říct.Že za Husáka byl ràj.?? Možná tak pro vás komouše,jinak pro obyčejné lidi takový malý koncentràk.zadràtované hranice,pràzdné obchody, kritizovat režim znamenalo vyhození z práce nebo kriminál.
   Nepište nesmysly.

   Vymazat
 3. Bohužel, toto mu nepřiznal ani "kulisák", ani "amnesťák" za jeho života... Tak zase ten Miloš; konečně!!!

  OdpovědětVymazat
 4. Ano, lev mu skutečně patří. On sám byl lvem až do konce.

  OdpovědětVymazat
 5. Karel Gott nikdy nebyl "můj šálek čaje" ale uznával jsem jeho profesionalitu. Tedy až později. Jako téměř jeho rovesník jsem negativně vnímal jeho počátky v šoubyznysu. Asi proto, že jsem nevěděl jak to tam chodí. Získal si mne až v pozdním věku, nikoli hudbou ale moudrostí danou věkem.

  Lidé, kteří jej nenávidí jsou tedy příliš mladí nebo příliš chudí duchem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Opet Povolny moudry vekem ,zaslouzi si Lva zlateho

   Vymazat
  2. 18:48
   Proč metál paní Gotová neodmítla,ta nesahá paní Kuberové ani po podrážky. Nechápu, kdo si od tocho bezcharakterního, uslintaného lháře muže něco přebrat.

   Vymazat
  3. 10:38 Nemáš co napsat, mlč bezcharakterní nulo.

   Vymazat
  4. 10:38 Co tu pohledáváš parazite hnusný.

   Vymazat
  5. 10,38
   To je pravda,soudržce exsoudruha Kubery by se každý vyhnul velikým obloukem,slinatle s prasečí chpřipkou!!!!

   Vymazat
  6. 10:38 fakt výbornej fóreček!!! Ale mám strach, že by se mohl najít nějaký idiot, který by se domníval, že to myslíte vážně!!!😂 Na to bacha.

   Vymazat
  7. 12:02
   Já můj příspěvek myslím vàžně a stojím si za ním. V 10:38

   Každý slušný člověk opovrhuje tou hradní bezcharakterní sebrankou, která rozdává metály kde komu,jen jemu podobní s ním může souhlasít.

   Vymazat
  8. Hovadsky anonyme 15:32 tvuj vztek Havloida mne pobavil.

   Vymazat
  9. 19:33
   HAVLOID je pro mně pocta, mazale!!

   Vymazat
 6. Je škoda, že byl takto oceněn až po smrti. Zůstal svůj a jeho písně nešidily, na rozdíl od různých pseudo hejkalů.

  OdpovědětVymazat
 7. Národní umělec Karel Gott si vážil tohoto ocenění v socialismu a nevrátil jej , čehož si vážím. Svou tvorbou byl mezinárodní, uznávanou osobou , ale hlavně dokázal , že socialismus byl pro něj přeci jenom také domovem a nezůstal v Las Vegas.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A z ceho by tam zil kdyz mu ukoncili angazma?

   Vymazat
  2. 3,08
   Mozek je v Matrixu,zřejmě celoživotně!.-))))

   Vymazat
  3. sugu, Karel mel i v Las Vegas nekolik dalsich nabidek. Chteli, aby tam zustal. Karel ovsem poznal American way of life, kde penize jsou dulezitejsi jak zdravi a zivot. Byl vlastenec. Neznam umelce, z Ceska, ktery by byl vsude ve svete tak oblibeny, zejmena v Nemecku.

   Vymazat
  4. ale blbost nemel zadne nabidky proste se tam nehodil(a navic LV jeste dnes ridi mafie takze kdo by mu co nabizel) Amerika si nepusti domu ani muziku ani filmy vzdyt by potom ty jejich sracky nkdo nemohl dale poslouchat Pisnicky ,ale orignal country Haggard a dalsi Neil Diamond take vynikajici Dnesni skrehotalci jsou trapni jako vse cemu rikaji zabava vse mi pripada jako zabava pro uplne idioty

   Vymazat
  5. Anonyme 16:26. Vis vse lip jak Karel, co tam byl a co rikal o pobytu. Jsi presne ten typ vseznalka, ktery nevi jak je ubohy.

   Vymazat
  6. nereaguji na mudrce ,to co jsem rikal ze Karlovi ukoncili angazma rikal on ,ne ja nebud blbej A asi nevis story a Dr Plzak kdyz zacinal .To ze ho meli lide radi neznamena ze byl vseved jak se snazi zde nekteri psat Podepsal antichartu s Pilarovou a to co rika nekde o spikleneckych teoriich si spitaji deti ve skolce a jini co stale cekaji az se USA rozpadne a UFO pristane na Hradcanech Jdi seozrat

   Vymazat
  7. 10:57
   LŽETE, Got nazustal v USA že byl vlastenec, ale jen pro to, že po pul roce už nedostal žádnou možnost vystupovat, prostě takového nevýrazného zpěváka nechtěli, tak nelžete! Sám o tom psal!!

   Vymazat
 8. Pan Karel Gott je jedním z velikánů naší historie a za ním nevidím v současnosti nikoho kdo by se k němu něčím přibližoval. Nikdy se nikým nenechal koupit. Je smutné, že vyznamenání nedostal za svého života. Čest jeho památce.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nejsmutnější je, že i takového VIP pacienta nechali zemřít dle "pravidel" západního "zdravotnictví"
   MUDR Otto Warburk pře 100 lety objasnil příčiny ...
   TENTO DŽUS ZABÍRÁ RAKOVINA ZA 42 DNÍ. 45 000 potvrzených výtěžků. https://www.youtube.com/watch?v=TEmmRiFey_U
   Rakovina, populárně „rakovina“, je pro naše tělo problémem. Jak se vypořádat s tímto onemocněním - s tradičními nebo lidovými prostředky, každý se rozhodne. Představujeme vám informace o Dr. Breusovi. Nezastupujeme poslední instanci a nic neschvalujeme, protože volba je vždy na vás. Podívej se na tohle video:https://www.youtube.com/watch?v=TEmmR...

   Vymazat
  2. Posledni video vymazano jako obvykle ,asi antisemi a prvni-neponimaju po rusku

   Vymazat
  3. Pradědo, Karel Gott ale vyznamenání za svého života dostal.

   Vymazat
  4. Mistr byl Národním umělcem !

   Vymazat
  5. Tím jsem myslel současné vyzamenání. Karel Got byl populární nejenom v Německu, ale také ve všech státech socialistického bloku a nejvíc snad v CCCP. Jsou málo známé jeho názory na dění ve světě, které mu ve všem dává za pravdu.

   Vymazat
  6. V Německu byl zdaleka nejpopulárnější, tam ho brali jako svého. Koneckonců, s Němci jsme si blízcí po staletí. Rusáci měli svoje zbožňované interprety, to je úplně jiná kultura.

   Vymazat
  7. 9:21
   Národní umělci byli pomalu všichni kteří kolaborovali s komoušem!! Moučka,Vejražka,Švorcová a další "" mistři """

   Vymazat
  8. 15:55-Čemu se divíte Havel přece také vyznamenával své, kteří kolaborovali se západními rozvědkami. Jde jen o to, co je horší.

   Vymazat
  9. Sledoval jsem celou kariéru Mistra Karla Gotta podrobně a zodpovědně potvrzuji, že v r. 1967 nabídky zůstat v USA natrvalo opravdu měl. On si ale uvědomoval: Ztratil by jakožto emigrant kontakt s rodiči, kontakt s čs. posluchači a fanoušky, pozice umělce v USA je obzvlášť vrtkavá. Navíc zatímco německy mluvícím posluchačům jeho slovanský přízvuk v němčině nevadil, nýbrž spíše imponoval, v USA apod. by jeho lehký slovanský přízvuk v angličtině posluchače možná přece je trošičku rušil. Přestože K. Gott anglicky natočil tuším nejméně kolem sto padesáti(?) písní. Dále potvrzuji, že v SSSR byl K. Gott po celou svou uměleckou éru rovněž nesmírně populární; první svůj rozsáhlý zájezd tam uskutečnil s Karlem Krautgartnerem už v r. 1962, kdy v ČSSR byl ještě víceméně neznámý. On vlastně svým uměním sbližoval svět Východu se světem Západu, což je úžasné. Pokud vím, ke konci léta 2019 pan prezident Ing. Miloš Zeman osobně zatelefonoval K. Gottovi s dotazem, zda by mu zdravotní stav dovolil v říjnu převzít na Hradě Řád bílého lva. Karel zřejmě odpověděl, že fyzicky si na to troufnout nemůže. A pan prezident moudře pravil - nechme to tedy na příští rok 2020. Ono by se to bývalo stejně už neuskutečnilo, viz datum Karlova úmrtí 1.10.2019. Mistr Karel Gott, národní umělec, byl mým celoživotním uměleckým idolem. Čest jeho památce!
   MUDr. Václav Urbánek, CSc.

   Vymazat
 9. Je docela šílené něco takového napsat, ale Karel Gott měl vlastně štěstí. Dožil se slušného věku a v celkem ještě snesitelných poměrech. I kdyby mu zdraví ještě pořád dobře sloužilo, stejně by si už nezazpíval. Celý tento rok je odepsaný s ohledem na možnosti nějakých koncertů a situace jen potvrzuje to, co si o poměrech ve světě i u nás myslel. A konce nevidět, covid jako tasemnice.
  Obří divadlo, které má zakrýt systémové selhání.
  Doba lepry nepřeje múzám.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano jen komediantská šmíra přežije. 21:51
   Václav

   Vymazat
  2. Kdo systémově selhal? Lepra nastane, až to vezmou do ruky Sorošovy děti, ale na Rusko a Čínu nedosáhnou.

   Vymazat
  3. Litáme v tom všichni.
   Je hloupé útočit. Např. Jen komediantská šmíra přežije.
   Je hloupé do toho tahat politiku. Covid si řádí na občanech všech režimů.

   Vymazat
  4. 22,23
   V Čechách stačil """"epidemiolog a plkovník"""".-////

   Vymazat
  5. Zijeme v dobe emerickych slouhu a Seresovych prostitutu za penize. Ti nam rikaji co je spravne a co mame delat. Za zady maji klacek, kdybychom se zdrahali.
   Co tahle spina mele o velikanech jako Karel mame nekde jako tu spinu. Tenhle ksindl odjakziva 'zdobi' nase dejiny.

   Vymazat
  6. Ano dlužníci z usa padnou na zadek a my s nimi a jelikož musí padnout s velkým třeskem tak covid.

   Vymazat
 10. Já ho znal od samého počátku,kdy ještě zpival v kavárně Alfa.Karel byl nesmírně dobrý,přátelský člověk ke každému s kým přišel do styku.Je mi nesmírně líto,že už není živý mezi námi, ale jen tam nahoře.Diky Karle za vse to,cos tu po sobě nám všem zanechal.

  OdpovědětVymazat
 11. Byl to nejen výjimečně talentovaný umělec, ale také velmi moudrý člověk. Čest jeho památce. Máme takových výrazných osobností jen po skrovnu.

  OdpovědětVymazat
 12. Takový,jako ON se rodí jednou za 1000 let!

  OdpovědětVymazat
 13. Jeho kolaborace s komunisty byla otřesná, stejné jako řada " umělcu" za druhé války, kteří kolaborovali s nacisty. Proto si vážím lidí jako je paní Kubišová, která jim ukázala prostředníček a taky za tohle od těch rudých darebáku trpěla, ta by měla dostat řád, ne ten kdo podporuje každý režim, jen aby se měl dobře!!
  Tohle sem posera cenzor stejně nedá!! Tady se pravda nezveřejňuje!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ty prizdisraci, prestan plivat na velikana! Vis houby jak to mel Karel tezke a kolika lidem pomohl.

   Vymazat
  2. Karel Gott M. Kubišovou finančně podporoval. Kubišová byla nakloněna režimu v 68, byla svá. Po převratu ji využívala nová doba a ke své škodě se zpolitizovala. Za co by měla dostat řád?

   Vymazat
  3. 10,34
   Jetli mluvíš o vožralým udavači Havlovi,tak máš na miliardu procent PRAVDU!!!!.-DDDDD
   A o trpění Kubišky si vyprávěj v kniHOVNĚ toho flašky,tady ti to nežerem!

   Vymazat
  4. 10:34 To chcete říci, že Karel Gott byl komunista, jako Klaus, Pithart, Rychetský, Ježek, Dlouhý, Štětina a celá ta Vaše kamaryla co tady udělala ty hody pro parazity a vládne dál. Jste zamindrákovaný parazit.

   Vymazat
  5. Ještě něco vám čtyřem jelimanu k vašemu "" bohovi "" napíšu.
   Pro prachy dokonce kolaboroval s okupačními vojáky,placaté čepice alexanrovci, společně s další podobnou zrudičkou Ondràčkovou,tihle taky lidé, udělají pro každý režim cokoliv.

   Vymazat
  6. 11:17
   Teprve po převratu se dostalo paní Kubišové uznání.
   Nikdo ji k ničemu nezneužil.Chovala se nadále velice skromně.
   A že jí Got finančně podporoval jste vyčetl kde, tohle je lež.

   Vymazat
  7. Anonym 15:16 ma narok ne svuj nazor. Protoze ale srazka s blbcem je nejhorsi co muze cloveka potkat, radsi nereaguji.

   Vymazat
  8. 19:41
   Podle vašeho příspěvku tipuji vás na hodně sràžek s blbcem.

   Vymazat
  9. 22:09
   Můžete se připočítat. +1

   Vymazat
 14. Karel jako Walda delali lidem totalitu lehci. Nemame zadne pokracovatele. Karel byl profik a umel zit. Jeho zaber zajmu byl nejenom umelecky. Dejiny, iluminati, budoucnost. O vse se zajimal. Pres 50 000 mu podekovalo a vzdalo cest. Kam se hrabe protezovany Venca Havel. Jeho pisnicky nam ho budou stale pripominat. Je to krasne dedictvi, ktere nam zanechal.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jak vy jste za Husáka trpěl , byl jste nezaměstnaný bezdomovec a žil jste na stromě ?

   Vymazat
 15. Karel dostal od prezidenta Zemana jeste za zivota medaili, za kterou byl velice vdecny. Za to ho sproste napadla havloidni spina. Sidlo napsal, ze zpival o hovinku. Mel uz tenkrat dostat tohle vyznamenani, aby si ho uzil!

  OdpovědětVymazat
 16. Malokdo z vyznamenanych si to vyznamenani zaslouzi vic jak Karel. Mel ho dostat uz davno pokud byl nazivu. Mel by z neho radost. Bylo by to oceneni za radost, kterou lidem rozdaval.

  OdpovědětVymazat
 17. Jak to tak sleduji, kavárenským naskakuje kopřivka. Jan Vok Michálkovice.

  OdpovědětVymazat
 18. Velikost tohoto vyznamenáni je dána už tím, že ho dostal i další velikán české historie - Roman Prymula.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Prymula nevejde do dejin. Leda mezi slouhy kanaly co podporuji podvodnou plandemii.
   Nechapu jak mohli cloveka ve stretu zajmu dat na ministra. Do toho nevidime. Ale byl nebezpecny pro ANO i zemi a tak se Faltynek obetoval, mel to take uz nahnute.

   Vymazat
 19. Nejsmutnější je, že i takového VIP pacienta nechali zemřít dle "pravidel" západního "zdravotnictví"
  Lekárska veda je najväčší podvod v histórii celého ľudstva. https://www.youtube.com/watch?v=QvXETnj8rB0

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Existuji lecebne metody, ktere skolni medina odmita. Ne z duvodu, ze by nebyly uspesne, ale ze by je pripravily o velke penize. Proto take to tazeni proti homeopatii, konopi, atd. To se musi uvest na spravnou miru.

   Vymazat
 20. 15:06
  Máte pravdu, dostane nejvyšší metál a vzápětí je vyhozen.Opravdu velká hodnota plechu. Už si této srandy všímá i Západní tisk, jsme jen parta komiků, taková prd ča tady ještě nebyla.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Souhlas. Ovsem my nevidime do zakulisi. Prymulovi pozlatili jen padaka jako omluvu za podraz.

   Vymazat
  2. 19;52
   Prava 👍👍👍👍👍👍🥳

   Vymazat
  3. Nepotřebuji, k vytvoření svého názoru nějaký západní tisk. Ten tisk, který je neoliberální tzn. připokakánkovaný a podlý k normálním názorům.
   Pan Gott má za sebou celoživotní dílo a ti co na něj kálí, jsou většinou duševní chudáčci s vlezzadeční minulostí.
   Co dodat?
   Karle děkujeme za to žes byl.
   Já mám rád jiný styl muziky ale komu čest tomu čest.

   Vymazat
 21. Jednou asi v r. 1966 jsem sel z kavarny Vltava pozde vecer a stal jsem venku na rozlucku s kamosi. Rika jeden - hele Gott! Opravdu. Karel sel taky domu sam Rasnovkou. Tenkrat jsme jen vedeli, ze ma talent, jeste byl na zacatku. Ted mi bezi film jeho uspechu a zavratne kariery, delsi nez kohokoliv jineho. A lidi ho stale chteli a meli radi. Az do konce zpival. Co si mohl prat jeste vic? A my mame jeho pisnicky i zaznamy z koncertu. Presto nam chybi jako Walda a Evicka Pilarova. Jejich hlasy a umeni jsou jedinecne.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milý pamětníku Anonymní 20:02: Ta Vaše vzpomínka musela být tak mezi léty 1958 až 1962. Totiž v 1966 už byl Karel Gott po své éře semaforské a už zářil jako hlavní hvězda divadla Apollo. Zdravím Vás srdečně!

   Vymazat
 22. Zapomenou na Klause, zapomenou na Zemana, zapomenou raději na havla, ale Gotta si budou pomatovat...

  OdpovědětVymazat
 23. Tak hlavní arbitr, pan Jakub Železný, už všechny oceněné zhodnotil, jako povětšinou agenty StB a objevil dokonce i jednoho béčkového komika. Je věčná škoda, že se údajně nezachovaly svazky jednoho béčkového dramatika a pod.. Možná by se pak i takovému prvokovi, jako je pan Železný, rozsvítilo.

  OdpovědětVymazat
 24. Karel Gott už dostal nejvyšší metál a to Titul Národního umělce ve svém oboru .Tohle málokdo dostal a aby ten kdokoliv titul dostal tak musel hodně umět.Dnes by takový titul nedostal nikdo. Havlisti ten titul zrušili a mě je to jedno ,pro mě byl a navždy zůstane Národním umělcem.

  OdpovědětVymazat
 25. I kdyby Kájovi metál nedali, tak nám zpívá každé vánoce koledy, máme skvělé LPéčko a kvůli tomu máme i starý gramec. Ale stejně je dobře, že mu Lva dali.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.