Reklama

pátek 9. října 2020

Podrazy a podvody – typický jev tzv. liberální demokracie?

Jiří Vaško

9. 10. 2020

Možná ne, ale „zvonku to tak vyzerá“, jak by řekl bača z prostého lidu. O takovou špinavou praxi se starali a nadále usilovně starají především lidé z tzv. „elit“ spojeni s nejrůznějšími nejen politickými fauly, s nimiž slušní lidé, kterých, jak lze doufat, je nejen u nás většina, nemají nic společného a jsou činěny na jejich úkor. 


Ukazuje se, že hlavní vinu na tom zřejmě má současné západní pojetí demokracie, které žádoucí skutečnou demokracii proměnilo a mění ve špinavý systém plný podvodů, podrazů a lží plných vzletných falešných slov o svobodě, pravdě a lásce a konání obecného dobra. A právě to jsme převzali a pěstujeme i my v Česku.

„Nejhorší bludy a zlořády naší doby pramení z úplného odtržení morálky od politiky“, varoval již před mnoha lety ruský filozof Vladimír Sergejevič Solovjov (1853-1900). A mnohými proklínaný Vladimír Iljič Lenin k tomu dodal: „Chceme-li zničit národ, musíme nejprve zničit jeho morálku, a padne nám do klína jako zralé ovoce“.

„Nejen morálku, ale slušné chování potřebujeme“, napsal ve své době i velký irský dramatik Oscar Wilde (1854-1900). A britský filozof Bertrand Russel (1872-1970) upozornil na další aspekt amorálnosti: „Surovinou podlosti je nenávist“. A tak se zamysleme a položme si několik aktuálních otázek k situaci u nás i ve světě.

Jsou snad skutečně demokratické a slušné kroky některých opozičních stran o obejití vítězného ANO v nedávných krajských volbách v ČR, aniž by mu bylo umožněno pokusit se o vytvoření koalice jako prvnímu? Uznali to jen někteří. A ze strany těch ostatních jde zcela zjevně o závistí a nenávistí podložený předem připravený podraz, na který někteří z nich mohou již zanedlouho sami doplatit. A nebyla snad podraz na konsensus politiky ČR vůči Číně nedávná oficiální cesta Miloše Vystrčila na Tchaiwan?

A nebylo podraz již tehdy druhé zvolení Václava Havla prezidentem ČR v roce 1998, kdy se zdálo, že možná jediným hlasem zvolen nebude a byl proto před volbou účelově vzat do vazby poslanec Miroslav Sládek? A nebylo snad podraz prosazení tzv. církevních restitucí v roce 2012, které prošlo pozdě v noci a potřebný jistý hlas mu dodal za korupci odsouzený poslanec Roman Pekárek z ODS? A kdy byl pro hlasování podvodem získán poslanec Michal Doktor za závazek koalice, že zákon bude po vyjití ve sbírce zákonů pozměněn a církev nebude osvobozena od povinnosti platit daně z příjmu, k čemuž nikdy nedošlo?

A nebyla podobně obrovský podraz na českou společnost i amnestie Václava Klause z roku 2013? O které mj. řekl i místopředseda Pirátů Jakub Michálek, že „Klaus se zapíše do čítanek jako prezident, který lidem kázal utahovat opasky, tunelářům zhasl, umožnil jim rozkrást státní i soukromý majetek a nakonec je amnestoval“. Nechránil tím mj. zloděje z ODS, která spoléhá na krátkou paměť voličů a prezentuje se nyní jako běloskvoucí lilie a spasitelka národa?

A nebyla snad rovněž obrovský podraz zločinná privatizace OKD Zdeňkem Bakalou za aktivní účasti ČSSD, na kterou doplácejí nejen ostravští horníci? A také ČSSD dělá jakoby nic, já muzikant, a možná i proto v krajských volbách dopadla tak neslavně...

Jsou snad slušná i nejrůznější udání a podrazy Lukáše Wagenknechta, Václava Lásky a dalších senátorů, či europoslanců Pirátů nebo KDU-ČSL do Bruselu i jinam? Nezačali na to už někteří z nich sami doplácet? A nedopouští se různých podpásovek a podrazů vůči některým politikům a politickým stranám téměř denně i naše „objektivní“ veřejnoprávní Česká televize? A to i v souvislosti s nynějšími krajskými volbami? Problém je v tom, že co se děje u nás pozorujeme v daleko větším měřítku i jinde v západní tzv. demokracii.

Není snad podraz na českou společnost, kdy v rozporu s dřívějšími proklamacemi při vstupu do Evropské unie jsou dnes východoevropské země a národy omezovány v rozhodování o svém osudu, podrobovány diktátu a ekonomicky vysávány většími státy a nadnárodními společnostmi? A stavěny do role kolonií?

Nebyl snad podraz příslib USA Michailu Gorbačovovi, že se po uvolnění východní Evropy nebude NATO přibližovat k hranicím Ruska, což začalo být již záhy porušováno? Není to od USA potvrzení, že se jim nedá věřit? A co nynější sebejisté obviňování Kremlu z otravy pana Navalného novičokem, kterou mu nelze věrohodně prokázat a neuznal by ho žádný objektivní soud?

Nebyla snad podrazy i na tamní národy přepadení Iráku, Libye nebo Afghánistánu pod falešnými záminkami a krásně znějícími hesly o boji s terorismem, svobodě, lidských právech a nezávislosti? Místo toho tam jsou vybombardované ruiny, hlad a bída. A statisíce lidí odtud zaplavují Evropu, která na tom má v rámci NATO svůj podíl. A zdá se, že mnozí z nich se Evropě za její spoluúčast již začali mstít…..

Mnohé a velké podrazy lze nyní pozorovat i uvnitř samotných USA v souvislosti s nadcházejícími prezidentskými volbami. Lze chaos, který tam nyní panuje, považovat za projev demokracie hodné následování? Nebo je to spíš jeden z důsledků neodpovědné, egoistické a arogantní politiky této velké země vůči světu, která jim nyní ukazuje svůj vlastní stín?

„Krize morálky má jednu významnou charakteristiku: jakmile se jednou dostane do pohybu, má rychlý spád.“, říká český psychiatr Radkin Honzák (1939). Zdá se, a „zvonku to tak naozaj vyzerá“, že je to právě ona a ztráta slušnosti, které se prohlubují a jsou jednou z příčin mnoha velkých problémů současného světa.

Žijeme v časech sílící pandemie covidu 19. Předtím jsme čelili i pandemii „prasečí chřipky“. Není takovou nebezpečnou pandemií i šířící se podrazy, lhaní i jiné zlořády v politice? Neboť již anglický filozof a právník Francis Bacon (1561-1626) upozornil, že „chování si lidé předávají navzájem jako nemoci.“

Nebo že by měl skutečně pravdu francouzský spisovatel a lékař Francois Rabelais (1494-1553): „Jen když je koryto, svině se už najdou.“?24 komentářů :

 1. Západ nás Slovany bytostně nenávidí, což se potvrdilo i dnes při čtyřhře žen na Roland Garros.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Treba je normalni,ze na Olympijskych hrach,zvlaste v USA,rusky sportovci prijdou /jsou podvedeni/,zhruba okolo deset zlatych medajli.

   Smazat
  2. Nějaký bližší popis? Takto je komentář výstřelem do tmy.

   Smazat
  3. Měřítkem je fandění obecenstva.

   Projevem protislovanského rasizmu je i výrok londýnské poroty o nevině Brita, který v drogovém rauši umlátil českého kuchaře řetězem od motorky. Příkladů je mnoho a bude jich stále víc. Viz např. kampaň proti "polským instalatérům" v Británii. Islamisti z Pákistánu Britům nevadí. ale Slovan konkurující místním, to je pro tamní rasisty sousto.

   Smazat
  4. 8:35
   • On se drogový rauš na ulici nějak týká tenisu? To má být Váš důkaz?
   • To jako chcete demokraticky zavést povinné vyvážené fandění?
   • Ony nějak mizí plácky, kde se sportovní aktivity amatérsky prováděly. No a pokud to nikdo nezkusil, tak neví jak náročné je opakovaně provádět činnost na určité úrovni. V TV a v hledišti to vypadá snadně.

   Osobně se dokáži radovat z profesionality a umění borců např. v hokeji ocenit ruský útok nebo americký blafák, i když puk je v naší sítí.

   Smazat
 2. A co chtít liberálové neustále lžou a podvádí vylhané konflikty, války, migrace, korák, špinění Ruska a dalších zemích které nemůžou okrádat.

  OdpovědětSmazat
 3. V podstatě máme jen tři možnosti, jak současný neutěšený stav napravit:
  1. Nechat vše pokračovat až do hořkého konce a jako lidská civilizace skončit v zapomnění.
  2. "Spáchat" nový Únor (1948) společně s novým národním obrozením, zbavit se 5. kolony a cizí nadvlády a začít žít jako LIDÉ.
  3. Zpátky na stromy a začít znovu - jinak.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pasivita už byla,ted je tu SPD a uvidime,zda svoje moznosziti instalovat

   SVOBODU a PRIMOU CEMOKRACII

   Smazat
  2. 22.56 - jsou to možnosti, včera jsou pozoroval "cvrkot" okolo hospody. Nedivím se, že je tolik nemocných, lidi nechtějí dělat, pořád jen slaví. Nejhorší je fakt, že si tam berou děti. Vyrůstají v ideálním prostředí, ví do čeho jdou.

   Smazat
  3. Prosím vás nežvaňte 10.22 - to je pořád žvanění o hospodách! Proč jste tudy šel vy? Čumět? Žádní nemocní nikde nejsou - to je právě ta sranda, že se o tom jenom žvaní, ale ve skutečnosti nikdo nemocný není. A lidi, kteří zemřeli, by zemřeli stejně jako umírají každý rok už celá staletí. Lidi jsou už zhnusení tím, co neustále čtou za žvatlaniny na internetu a slyší v tý prolhaný bedně! Je možné číst si na internetu bez ohrožení duševního zdraví? NE! Je možné sledovat TV - ty neustále žvanící hlavy? Ty příšerné reality šou a blbé žvásty?! Málokdy film, na který se dá koukat - nechtějí platit za autorská práva, tak se v kultuře producírujou jenom soukromí producenti a protekční pakáž - předvádějí imitace američanů - kdo se na to může koukat? A kde najdete ještě zbytek normálních lidí? Jen v h o s p o d á c h!! Na tom "západě" chodí děti do hospod běžně - už dávno. Nepozorujte "cvrkot" a nechte lidi už konečně žít normálně! Kdo je chorej, ať zaleze a neotravuje ostatní.

   Smazat
 4. V Berlíně úředníci nesmí říkat cizinec a černý pasažér. Kdy to přijde k nám?

  https://cz.sputniknews.com/nazory/2020100912635046-v-berline-urednici-nesmi-rikat-cizinec-a-cerny-pasazer-kdy-to-prijde-k-nam/

  Ekonomka: Místo neviditelné ruky trhu řádí viditelná pěst státu

  https://cz.sputniknews.com/byznys/2020100912635466-ekonomka-misto-neviditelne-ruky-trhu-radi-viditelna-pest-statu/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No a u nás -anonyme 22.57 - se zmocnila života lidí vojenská chunta, dělá z nás otroky! Chřipce už se nesmí říkat chřipka, ale covid! Cikánovi rom! Teploušovi gay! Všechno je zvrácené, a nejen v Německu.

   Smazat
 5. Podrazy a podvody nejsou typickym stavem demokracie, ALE NAOPAK JASNYM DUKAZEM SILNYCH TLAKU Z PROSTORU OBKLOPUJICIHO DANOU DEMOKRACII!!!!!

  Coz je jasne mozne matematicky modelovat a predstavit si vse jako pravdepodobnostni systemy.(jako kasino!!)

  Z me posice matematickeho polo-blba(viz Svejk) a pravdepodobnostni teorie je mozne velice jasne modelovat demokraticky system diky velkym poctum hlasu predstavujici jako dobre fungujici pravdepodobnosni system +-5% (doufam?)
  Proc se tak nedeje, i kdyz je to mozne delat a levne je dukazem, potlaceni (Sily z venku) moznosti lidi jasne pozorovat demokracii v akci !!

  Brouk Pytlik

  OdpovědětSmazat
 6. Ozaj, vyzerá to tak aj z vnutra.

  OdpovědětSmazat
 7. Vsechny Dohody a Smlouvy,jsou jenom Podvody.
  Vnejsi nebo vnitrni a hlavne ty Zapadni..
  /Mnichov , Versail atd. Nesireni NATO,a treba Dohody a hodne jich do postupne okupace statu EU/.
  A taky jeste porad budou? Jo.
  Co je novyho ? Zase mordujou ty armeny. A kdo a zase ?
  To je novy akorat pro CT.
  Je potreba zase smlouva a Dohoda.
  Dohody se Dohodujou a blazni se radujou..
  Terazky som presidentkou a MY musime byt solidarni.
  Ja som presidentkou a vy tu solidaritu zaplatite a v milardach. Jawohl.
  At zije slovenska presidentka a solidarita s Beloruskou presidentkou /a taky EU/....
  Je bezpodminecne treba smlouva ,Dohoda o solidarite..
  Vsecky Podvody jsou vlastne zase jenom smlouvy a urcite sichr, taky Dohody..
  A kde jsou ty oslavy plny slavy toho vseho..

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Podvody ci nepodvody!!! Ty a nikdo jiny je nectete!! A v tom je zaklad problemu a pak delate pouze hluk.

   Brouk Pytlik

   Smazat
 8. Největší podvod tu byl spáchán hned po 17.11.89, kdy se největší z dramatiků, musel řehtat jako kůň, jak mu ty jeho lži někteří žerou. Už jenom to, jak tu nechtěl kapitalismus, jak nechtěl Lucernu, jak pro změnu chtěl zrušit vojenské pakty a pod.. Všechno to dělal pro nás, ne pro "NĚ", po více než 30 letech to vyznívá jako jeho největší vtip. Jsme spravováni ze zahraničí a žijem si jak Siouxové v rezervaci, jejíž hranice se mění podle rozsahu nalezených ložisek.

  OdpovědětSmazat
 9. V podstatě jsme se s coronou dostali do pěkných sraček. Jak z toho ven? Může se stát že budeme mít dvě možnosti na výběr.... EU nám dá "dobrou radu", Rusové nabídnou doktory, polní nemocnici a vakcíny. Co si vybereme? Můžete třikrát, já myslím lejno, lejno nebo lejno.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nic Jirko 9.39 - v těch sračkách už se budeme brodit pořád. Budeme dělat, že ty smradlavé boty necítíme. Někde na "západě"se vypustil džin z láhve a loutky poslouchají. Bojí se zrovna jako za totality, když byl předepsanej červenej šátek na krku - každej ho měl - jako dnes ten hadr na hubě! Poručily se vlajky - všude byly vlajky, za každým oknem konzole a běda jak ne! Strach byl příšernej, nikdo nevěděl proč tak činí, proč ty mávátka a ty blbiny, ale každý tak činil. Ze strachu. Z nějaké války, před kterou nás ochrání jen ti "rudí" - dnes se na slovo poslouchají totální gauneři, nastoupila sanitární diktatura, jsme promořeni mediální lží a dobrovolně jdeme do otroctví. Lidi se strašně bojí, lékaři se bojí říkat na to názor nahlas, začala nás ovládat vojenská chunta - lampasák tady rozhoduje, koho zavře doma, koho strčí do špitálu, a koho nacpe do prázdnýho hotelu. Ať začnete číst cokoliv, všechno je doslova prolezlé reklamou na roušky! Nikdo nám nic "nenabídne" tohle prostě neskončí nikdy. Aby prdlý Caligula přestal týrat své poddané, musel ho zabít člen jeho ochranky - když už ty jeho zhovadilosti byly do nebe volající. Pro lampasáky je moc něco, co je staví na roveň bohu. Budou vymýšlet kraviny a poroučet!

   Smazat
 10. Vždy jsem si přál přímou demokracii ozdobenou referendem. Já jsem totiž naivní, protože jsem předpokládal průměrnou inteligenci našich spoluobčanů. Dnes při řešení pandemie musím opravit svůj názor. Národ se chová jako puberťák, nakonec i to schovávání se za vládu a svalování viny na Prymulu a Babiše je infantilní. Sorry, pro tyto lidi není referendum použitelné. Obávám se co všechno by byli schopni, díky přímé demokracii, prosadit. Přeji všem zdravi Tomáš.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Čeho se bojíte Tomáši 11.09? V případě referenda - že těch normálních lidí je přece jen většina a převálcujou hypochondry? Naše země je rozkradena na základě žvástů o tom, že "totalita" omezovala lidem osobní svobodu!!!! Ale nikdy -nikdy!!! se za totality neděly takové zhovadilosti jako teď! Aby se zdravým lidem někdo drapal v nose a dělal z nich "nakažené? Aby mi poroučel lampasák, s kým smím jít do obchoďáku a jestli smím vzít sebou děti? S kým smím sedět u stolu? Aby nějaký zhovadilec zavřel divadla, kina a vysoké školy jako fašisti za heydrichiády? Každý člověk, který se cítí být nemocný, jde k lékaři, dostane neschopenku, a zaleze doma do postele - nikdo mu to nemusí poroučet! Myslíte si, že devět a půl milionu zdravých lidí má doplácet na osm tisíc otestovaných - většinou nad sedmdesát? Jistě už víte, že celá naše populace je promořena chlamydiemi - které způsobují - záněty dásní, zubů, mandlí, ledvin a střev, zápaly plic a mozkových blan - a ví to i lékaři, ale ani se to netestuje! Laboratoře se tím nezabývají, protože léčba je jedině antibiotiky a velice dlouhodobá? A víte, že spousta lidí má ulcerozní kolitidu? Strašlivé bolesti ve střevech - ale strašlivé! Průjmy,život mají omezený jen na bolest v břiše - nikam nemůžou jít. A je to prosím NELÉČITELNÉ! Spousta lidí má crohnovu nemoc - stejně tak střeva a ukrutné bolesti! Víte jak to bolí? Sedíte na hajzlu, řvete jako kráva, po zádech vám teče ledový pot od bolesti, pak omdlíte bolestí,a z hajzlu spadnete - a je to NELÉČITELNÉ. Největší procento lidí má v současné době nemocná střeva a zažívací ústrojí.Najděte si to na internetu a budete čumět! A přečtěte si diskuze těch postižených. Třicátníci, čtyřicátníci - každý by vyměnil ty šílené bolesti střev za pitomý covid, o němž nic neví - že je "nakažený" se dozví, až když se mu pošťourají v nose. Takže - vy vlastně lidmi, co nemají "covid" a nevidí v lampasákovi boha - opovrhujete? Referendum pro ně ne - jako pro duševně nemocné? No to jste demokratický kofr!

   Smazat
  2. 19:22 Právě vás se bojím. To jak prosté je to vaše "jasno". Tomáš

   Smazat
 11. Podrazy a podvody jsou i vlastní čemusi, co si říká "nešťastné pondělí". Publikovali gestapácké nahrávky rozhopvorů Babiše se svými ministry, na kterých chtěli dokázt co? Samozřejmjě, že je tok nahrávek přerušován četnými prostřihy. No a tedy jak řekl Zeman ve svém projevu, který také kritizují idiioty v politice a jim na roveň postavené. Je to výplod blbečků, kteří jsou jen pokračováním pražské kavárny a výsledkem jejich kafrárny. Jsou snad opilí úspěchem voleb do domova důchodců politických trafikantů? Volit přišlo 16 % občanů, ted ze stovky voličů 16, aby pak rozdělili své hlasy mezi dva "kandidáty" na 1 trafiku. Ale víme, že i kdyby šel k volbám jen samotný jeden kandidát a volil sebe a druhý zůstal doma, že je vítěz jasný. Volby už nevím po kolikátzé byly referendem občanů o zbytečnosti tohoto důchodcovského ústavu a referendem, že když už má stát někde šetřit, tak rozpuštěním sernátu v řadě první. Může někdo shrnout, co tento pečovatelský ústav - jakýsi praeAlzheimerheim udělal pro stát a občany dobrého a kolik desítek miliard už naše občany stál? I zastoupení žluťáckých odborů je velice podezřelé a jistě by občany zajímalo která skupina českých oligarců či zahraničních firem tyto žluťásky vypěstovala - živí je národ, tak jako celý zločinný kapitalismus.

  OdpovědětSmazat
 12. 9:39 mýlíte se.Do sraček jsme se dostali již v listopadu 1989.Teď se v nich jen plácáme.A bude hůř.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.