Reklama

čtvrtek 15. října 2020

Pozor, nepřípustně se vměšují do našich vnitřních věcí!

Ogňan Tuleškov
15. 10. 2020   ČeskéNárodníListy

„Sudetoněmecký landsmanšaft“ (SL) dlouhá léta, celá desetiletí, toužil po přímém jednání s představiteli vlády ČR, ač, jako pouhý spolek, nikdy neměl, a dosud ani nemá mezinárodněprávní subjektivitu. Přesto usiloval o naplnění svého „snu“. Od počátku však jej provázely velké problémy. 

Nechtěli s ním ani jednat představitelé Rady svobodného Československa v čele s dr. P. Zenklem. Landsmani proto uzavřeli tzv. Wiesbadenskou úmluvu s fašizujícím generálem Lvem Prchalou, která jim zajišťovala (?) návrat do původní vlasti a přetvoření jednotné Československé republiky na česko-německou federaci. Sami časem poznali, že sázkou na Prchalu trefili kozla. Prchalovci byli bez jakéhokoliv reálného politického vlivu. Hledali proto dále mezi čs. politiky v zahraničí toho, kdo by byl s nimi ochoten jednat. Kromě F. Peroutky, který byl nakloněn myšlence návratu sudetů do republiky, nikdo další se nenašel. Nadto Peroutka jednal se zmocněncem landsmanů jako jednotlivec, nikoliv tedy jako představitel nějakého politicky vlivného zahraničního čs. subjektu.

SL svou myšlenku neopustil. V době, kdy v čele čs. vlády stál premiér P. Nečas, H. Seehofer, tehdy premiér bavorské vlády a patron landsmanů, orodoval za SL přímo u P. Nečase, a to zřejmě několikrát. Ovšem jeho přímluvy nevedly ke kýženému cíli. A tak bylo třeba přitlačit, aby Češi s přímým jednáním čs. vlády s reprezentací SL souhlasili. Na scéně se objevila paní kancléřka A. Merkelová. I ta byla informována o trvající touze SL již dříve předtím, než odjela v květnu 2012 na státní návštěvu do Prahy. Zde pobyla jen několik hodin. Přesto si našla čas, aby informovala P. Nečase o přání SL jednat s českou vládou. Ta na rozdíl od H. Seehofera uspěla, jak potvrdil další vývoj.

Samozřejmě o tom nevíme z českých zdrojů, ale z německých. Mluvil o tom B. Posselt na 63. sjezdu SL, který se konal též v r. 2012. Cituji: „Já jsem velice vděčen, strašně šťastný, že spolková kancléřka před několika týdny při pouze čtyřhodinové návštěvě Prahy… vyslovila naše přání o přímých rozhovorech. Pofalla, ministr kancléřského úřadu, to v jednom dopisu, za který při této příležitosti děkuji, výrazně uvedl. Spolková kancléřka nám sdělila, že vidí nadějně, že v příštích letech budou uskutečněny kroky směrem k dialogu. Za to děkuji spolkové kancléře, že v tomto poskytla podporu bavorskému patronovi.“

A co pak následovalo? Došlo k přelomu. Premiér Nečas sestavil státní delegaci a hned v únoru 2013 dorazil do Mnichova, kde před zemským bavorským sněmem pronesl svůj podlézavý a falešný projev, provázený potleskem landsmanů a zřejmě i poslanců ve stoje. Česká politika k SL doznala tak prudký zlom, ač zhruba do té doby platilo ono dobré klauzovské pravidlo, že protějškem české vlády v Německu je pouze německá vláda. Bavorsko bylo pouze jednou z německých zemí, které mají jen fragmentární (částečnou) svrchovanost, SL žádnou mezinárodní subjektivitu neměl, nemá a mít nebude. Do jaké míry k tomu všemu přispěla paní kancléřka Merkelová, nevíme. Bylo její orodování onou pověstnou poslední kapkou nebo rozhodujícím tlakem? Z hlediska dalšího vývoje nejde o podstatnou věc.

V této proněmecké lince jela dále vláda B. Sobotky, která dokonce jednala přímo s reprezentací SL v Mnichově a u Mnichova. Bod zlomu však nastal v nečasovské době. Sobotka se však dostal se svou proněmeckou a prosudetskou politikou mnohem dále. Také proto vzbudil odpor a dopadl ve volbách katastrofálně. Můžeme říci, že od té doby se ČSSD ještě nevzpamatovala ze „sobotkovského šoku“. Její volební porážky následují jedna za druhou.

Uvedené závažné skutečnosti, o nichž se téměř nemluví, musí být známé i našim příslušným ústavním činitelům. Proč mlčí k těmto intervencím, které jsou opakovaným porušením jednoho z principů mezinárodního práva, jež nepřipouští vměšování jednoho státu do vnitřních záležitostí státu druhého? Tato skutečnost je podle mého názoru stejně tak smutná, ne-li smutnější jak zmíněné „intervence“ premiéra H. Seehofera a kancléřsky A. Merkelové.

Dr. O. Tuleškov

Narovnání složení ČNDF je také českým národním zájmem

Napříště bychom již neměli připustit, aby v Česko-německém diskusním fóru diskutovali sudeti s českými sudetomily za české peníze s požehnáním germanofilního českého ministra zahraničních věcí, za nezájmu vlády ČR, českých médií a téměř totální neinformovanosti mlčící české veřejnosti.

30 komentářů :

 1. Němec bude vždycky němcem,dnešní rétorika,že to nebyli němci,že ti,co vraždili,to byli fašisti,je směšná.Za Hitlerem,kterého si zvolili,šli všichni.
  Jak měli skončit češi jako národ,je známo,CYKLON-B,odsun za Ural,politika konečného řešení.
  Hitlerův příjezd na Hrad,hajlující celá Praha,i to je mj.důvod,proč Němcová nekandidovala na své milované Vysočině,kde nám vždy hlásala,že tady je doma a ejhle,najednou je doma na Praze 1,kde žijí potomci těch,co freneticky vítali Adolfa Hitlera.
  Soudružka Němcová se nám prostě jen odkopala.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Freneticke Lzi o hajlujici Praze jen ukazuji zpet na pisatele..
   A jeho nenavist k Cechum..

   Vymazat
  2. Jsi snad retard 5:44? Důkazů i fotek je dost, jen si to zjisti ty nenávistný pražský švéde, pisatel má pravdu.

   Vymazat
 2. V současné politické scéně se k tomuto problému vyjadřuje jasně a srozumitelně jen Okamura a SPD. To je pro mě a moje okolí mimo jiné důvod proč volit SPD. Kdysi jsem volil ANO protože jsem chtěl jako ostatní někoho kdo vymete chlív české politiky. Podařilo se a proto ta nenávist proti Babišovi. Ale je potřeba jít dál, nebát se EU, vystoupit že zločinecké organizace NATO a trvat na tom aby Německo splatilo dluhy za okupaci a za zločiny, které byly spáchany proti českému lidu,nevyjímaje zločiny co byly spáchany sudetskymi němci, kteří vlastizrádně napadli naší republiku a dopomohli nastolení protektorátu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 7,55
   Máte pravdu,ovšem SPD na ty vlastizrádce sama stačit nebude!!!!

   Vymazat
  2. Nad naším státem se stahují opravdu temná mračna! Nebezpečí nečíhá kupodivu v podobě děl a tanků na našich hranicích, ale v našich dětech. V generaci, co přijde po nás. Tato generace byla vychována podle německých not, podle euronot. Podle těchto not je nejhorší vlastní národ, vlastní stát, vlastní kultura, vlastní identita. To je podle nich to nejhorší co existuje a to se musí zlikvidovat!
   Generace pirátů je doslova nažhavená se do toho pustit.
   Tady nezůstane kámen na kameni.
   Já říkám, že je to sebevražedná rakovina mozku, kterou byly naše děti nakaženy.
   My jsme v regulérní hybridní válce s germány a jejich novým masovým likvidačním nástrojem jménem EU.
   Až odejde generace Zemana a Babiše, tady nebude nikdo, kdo by se tomu postavil. I kdyby se okamžitě zavedla na všech stupních škol národní výchova a mládež byla vychována s českými ideály a hodnotami a všechna média začala hájit české zájmy, tak bude trvat desítky let, než se situace obrátí.

   Vymazat
  3. noviczech
   ...pane 13:08, máte naprostou pravdu, ale začali jsme to my sami, učitelé a vychovatelé, najednou byli všichni přesvědčení, že máme nový svět a ten starý byl špatný a na vině jsou komunisté. A třicet let téměř, než jsme se probudili a zjistili, nebo pomalu zjišťovali, že vlastně komunisté v politice naprosto nelhali. A teď tu máme nadnárodní moc a národní majetek v jejich rukou. A naše děti to berou jako samozřejmost právě i tím, že mladí "debilni" redaktoři prodali svou duši ďáblu ze západu a krmí další mladé, že je to v pořádku.
   Koho zajímá zadluženost státu a to, že vymanit se znamená válka??? S ALE...!!!

   Vymazat
 3. Jo,jo. Bourejme sochy našich osvoboditelů a paktujme se s těmi, co se přímo(!!!) podíleli na likvidaci našeho národa. Všichni Němci válku projeli. Nesli všechny důsledky týkající se poražených. Dnes jen můžeme litovat, že jsme tenkrát, jako stát na straně vítězů, k nim byli tak shovívaví a tolerantní. Sudeťáci se postavili jako jeden muž na stranu Hitlera. Jejich spoluvina na milionech mrtvých je neoddiskutovatelná. Vidět ty ožralá umaštěná pr.sata na jejich srazech, to vám řeknu... Já na jednom menším ve větší hospodě ze zvedavosti byl. Přítel mně tam dostal. Občas někde vylétla natažená pravice do vzduchu na pozdrav příteli a jména Hitler, Borman, Himler, Gering...tam byla hlavním tématem jejich vzpomínání. Výzdoba krajanské fangle se zakrytými hákovými kříži(aspoň to). Žádného sudetského antifašistu jsem tam nepotkal. No nakonec byl jsem tam chvilinku a v době, kdy byla zábava již v plném proudu. Ještě k mému německému příteli. Jsou tam i lidé, kterým se tyto skupiny německých obyvatel hnusí a klidně by je k nám poslali. Tomuto zážitku je přes dvacet let ale nezapomenu.

  OdpovědětVymazat
 4. Všichni z představitelů ČR co jen promluví s kýmkoliv z SL jsou vlasti zrádci, jejich strany vlasti zrádné a přijde čas na souzení jejich činnosti. Uvedené skutečnosti zapište a předávejte svým potomkům.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já nechápu jak může být někdo tak blbej a volí KDU,ODS,TOP. Doufám, že se toho dožiji, kdy Hermanové,Bělobrátkové ajim podobní půjdou před vojenský soud za vlastizradu

   Vymazat
 5. Jen nám je bezostyšně připomínáno, co bylo jedním z cílů listopadu 89. Komunisti by s nimi totiž nikdy nejednali, takže sponzorovali své zdejší favority, ne sázka na 13,ale na božského dramatika. Ten se jim také takřka vzápětí omluvil za odsun. To byl první nástřel a prošlo to. Pak vstali noví bojovníci typu Herman, Bělobrádek a pod.. Naši drazí krajané totiž ještě nemají splněno, krev a půda, právo na vlast, říkají tomu různě. Našim spolkům na obranu pohraničí je nasazována psí hlava, o září 38 se mlčí, o březnu 39 se mlčí. Omílá se odsun a omílá ho také ČESKÁ televize v rámci tzv. vyváženosti. Zde zdůrazňuji, že oni se nám nikdy neomluvili a že mnichovskou smlouvu opatrují jako oko v hlavě. Jednou by se mohla hodit, proto ji stále povażují za platnou, jenom o tom nemluví. Benešovy dekrety by se měly zrušit a kdy, oni, sami za sebe, zruší zmíněnou smlouvu ?.

  OdpovědětVymazat
 6. Tak se mě zdá že to může být ještě daleko horší pokud by se dostala k moci demožumpa a pyjáti. Nepřišli by jsme jen o pohraničí ale o celou republiku.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 9,52
   Pane,Protektorát Bohmne und Mahren existuje díky flašce a udavači už 31 let!!!!

   Vymazat
  2. O tom, kdo bude vládnout, ty rozhodovat nebudeš

   Vymazat
  3. To je jednoznačné. Hordy migrantů a zrušení Benešových dekretů. S odevzdáním zbytků suverenity do Bruselu by to znamenalo likvidaci České republiky jako samostatného státu a postavení Českého národa jako národa bez vlastního státu a území. Náš historický domov by byl obsazen jinými etniky. Pokud se k moci dostanou piráti, Češi se stanou psanci, jakými byli židi před vznikem Izraele, s tím rozdílem, že Češi by nepřežili jako židi, kteří jsou definovaní svou vírou. Češi by prostě zanikli.

   Vymazat
  4. 12:12 Ale budu milánku a nás normálních je většina a k volbám půjdu.

   10:52 Pak by jsme neměli ani ten protektorát.

   Vymazat
 7. Kalousek vyzívá o pomoc v zahraničí. Zřejmě při cestě do kostela upadl na hlavu. Těch zemí, které by pomohly je opravdu málo. A s těmi zase premiér nekamarádí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 10,02
   Zřejmě mu došel bílej prášek,chlastat už nemůže!!!.-D

   Vymazat
 8. Zvěřina o oslavách 28. října: Pro mnoho z nás nejvýznamnější svátek stojí za to slavit i ve ztížených podmínkách

  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2020101412654735-zverina-o-oslavach-28-rijna-pro-mnoho-z-nas-nejvyznamnejsi-svatek-stoji-za-to-slavit-i-ve-ztizenych/

  OdpovědětVymazat
 9. Mají svého zátupce v Senátu. Je jim nově zvolený senátor za Cheb Plevný.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak proč nám ho z Chebu do toho Senátu posíláte? Měli jste si tu zrůdičku pěkně doma srovnat... :-)

   Vymazat
 10. Nevím proč bych měl měnit názor na nástupní stát nacistického Německa.

  OdpovědětVymazat
 11. Čtěte všichni!!!!!!!!!!!!!!!

  Sudetoněmecký landsmančaft usiluje o abolici Benešových dekretů způsobem, aby to iniciovali samotní Češi!

  https://aeronet.cz/news/schwerpunkt-ceske-zpravodajske-sluzby-znepokojuje-politicke-napojeni-milionu-chvilek-na-lobbisty-a-ceske-spojence-sudetonemeckeho-landsmancaftu-nekteri-z-nich-byli-dokonce-hosty-skoleni/

  Kolaborantské krysy:

  http://zvedavec.org/vezkratce/16624/

  Česká republika:
  V roce 2017 se v Mariánských Lázních sešly špičky sudetoněmeckého Landsmanschaftu za účelem vnitřního školení českých osob veřejného, mediálního a politického života.

  Byly určeny 3 cíle:

  1. rozštěpit české vlastenecké frakce a odstranit Babiše z vlády,
  2. relativizovat historii,
  3. přimět českou vládu, aby dobrovolně zrušila Benešovy dekrety.

  Školení se zúčastnili za českou stranu:
  Ondřej Matějka – historik z Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR),
  Kateřina Kabátová – v té době vůdkyně česko-německého fóra mládeže,
  Zdeněk Papoušek – senátor KDU-ČSL z Brna,
  Libor Rouček – vlivný člen ČSSD, kterého Zaorálek jmenoval jako předsedu do české části Česko-německého diskusního fóra,
  Barbora Procházková – aktuálně je vedoucí zpravodajství ČT24, dříve působila v Bakalově Respektu.

  Podívejme se, koho najdeme o dva roky později podepsaného v rámci petiční podpory spolku Milion chvilek.:
  Ondřej Matějka, Praha, Historik, terapeut
  Libor Rouček, Kladno, býv. místopředseda Evropského parlamentu
  Zdeněk Papoušek, Brno, učitel, t.č. senátor (KDU-ČSL)
  Kateřina Kabátová, Praha, ekonomka

  A Česká TV byla partnerem demonstrace.

  28. srpna 2018 se konala v Berlíně konference s názvem "Nezákonné dekrety odstranit – Evropu semknout!"

  Německý ministr vnitra Seehofer zde rezolutně prohlásil:
  “Těch 143 protiprávních Benešových dekretů z října 1945 bylo nespravedlivými nařízeními, které nepatří do právního řádu Evropské unie.”

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 12;20
   Na fašoEU z vysoká, je to zákon platný a platit bude i když se to nejakýmu untermensch jako je on nezamlouvá!!!!!

   Vymazat
  2. Kdo je pověřil, aby za nás jednali?

   Vymazat
  3. Ihned po valce Nemecko legalizovalo cinnost nacistickych uradu a odmen vsech co pracovali pro Hitlera za jejich "praci",dale nepotrestani vetsiny nacistickych zlocincu, poskytovani ochrany ukrajinskych a jinych teroristu atd..
   Dale platili a organizovali tajne teroristicke sluzby ,ktere meli za ukol rozvratit zeme vychodniho bloku,vysilat teroristy,aby vrazdili popularni vudce naroda /J.Masaryk u nas/s nadeji ,ze se lide vzbouri a budou zmasakrovani , tedy uzitecne na propagandu pomlouvani vychodnich narodu..Aby primely vlady vychodu k obrane persekuci a k veznenim nekterych.
   Pytle zlata ,zbrani,vybusnin vozili do Albanie, pobaltskych republik, Ukrajiny a vsude ,aby zaplatili nejake povstani. Aby duverivi lide umirali,kvuli jejich antikomunisticke propagande,aby zabranili populaci vlastnich zemi pozadovat lepsi podminky..
   A mohli zbrojit v trilionech..
   Mimo Navalnyho, donedavna ukryvala Merkel teroristu , ktery organizoval a zucastnil se a mel na svedomi straslive utoky v Breslanu a ty dalsi v Rusku/pres 1500mrtvych bestialne zavrazdenych vcetne mnozstvi zen a deti,zrejme v boji EU a Nemecka za lidska prava. Odmitla teroristu vydat k potrestani...
   Takova je skutecnost a daleko horsi,nez vypada jeste na povrchu a neni treba komentare.

   Vymazat
 12. Eště budem rádi že pár našich - https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/v-nejhorsim-nam-pomuzou-nemci-40339348#dop_ab_variant=429200&dop_req_id=CO1sqXWB2cR-202010151144&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

  rudých gerontů převezmou germánský prosektůry a výměnou za tyhle kreatůry nám pošlou pracovitý negry a kulturní muslimy!

  OdpovědětVymazat
 13. Člověk by řekl, ať se jim Hitler klaní až k zemi. Jenže pozor, jsou tady zrádci. Takže možná se jim Hitler pokloní až k zemi, ale my při tom ohneme svůj hřbet. Nedopusťme to !!!

  OdpovědětVymazat
 14. Pozor Národe Němci byli jsou a budou vždycky Lumpi a Vrazi!!!!

  OdpovědětVymazat
 15. Ať Germáni oduznají Mnichovskou smlouvu a pak ať si pindají.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.