Reklama

úterý 20. října 2020

Připomenutí, jak jsme vyhráli nad koronavirem anebo slavnost na mostě.


20. 10. 2020

Prostřený Karlův most 30.6.2020

Jak to tehdy média popisovala:

Symbolické rozloučení s koronavirem proběhlo poslední červnový den na Karlově mostě v Praze. Iniciátorem akce byl pražský kavárník Ondřej Kobza, renezanční člověk. V roce 2014 získal střechu Lucerny od paní Havlové do své správy, když hledal vhodné místo, kde by se dala vybudovat komunitní zahrada po vzoru fenoménu Brooklyn Grange Farm. Se svým spolkem Piana na ulici se Ondřej Kobza snaží oživovat veřejný prostor piany, šachy, poesiomaty (jukebox s poezií). Prostřený stůl na Karlově mostě je jednorázová akce, protože asi už nikdy nebude most bez turistů, aby se tam dalo postavit 515 m stolů pro 2000 lidí. Registrace on-line na místo ke stolu byla zdarma, podmínkou bylo přinést něco k jídlu nebo pití. Akce byla nahlášena od 18 do 22 hodin. - Před procházkou po mostě jsme se šli projít po Praze bez turistů.


Další foto z "rozloučení s koronavirem" najdete např. zde:

73 komentářů :

 1. Já bych se s koronavirem neloučil, je to výborná nemoc. Především proto, že s jejím nástupem úplně vymizela úmrtí na rakovinu, na chřipku i na mnoho dalších nemocí. Dnes se umírá jen na koronavirus. A další výborná zpráva, že ani na koronavirus nezemřete, pokud si to nepřejete. Abyste nezemřeli na koronavirus, stačí nějak se vyhnout testování; klidně běžte do karantény. Potom už zemřít nemůžete: na jiné nemoci se neumírá a na koronavirus, pokud se šikovně vyhnete testům, taky ne. Takže budete žít dlouho. Jak dlouho? To záleží na tom, kdy se objeví nějaká další hrozná pandemie. A to hned tak brzy nebude. WHO má plno práce a netopíři už nejsouu to, co bývali. Buď zdráv a vesel a na koronu se vy...!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A až jednou koupíme vakcínu proti Covidu nebude nikdo umírat. Politická honorace se opět bude předvádět na Karlově mostě a v Bruselu.
   Primátor Hřib nechá postavit ještě jeden Karlův most, aby se tam sešlo více lidí a měli radost, že na to mají.

   Vymazat
  2. Jste buď úplný ignorant, hlupák nebo provokatér. Ať je tato nemoc jakákoliv a způsobil ji kdokoliv z jakéhokoliv důvodu, pro běžného člověka je to nebezpečná pohroma. Je infekční a jak se šíří, vidíme v reálu dnes a denně. Nadbytečně zaměstnává, vyčerpává a decimuje systém zdravotní péče, decimuje státní rozpočet. Extrémně ohroženi jsou zdravotníci a jejich rodiny. Spousta těch, kteří tuto nákazu prodělali a přežili ji (díky podpoře lidí a systému) má dočasné nebo trvalé následky na orgánech a na psychice. Mudrlanty/záškodníky vašeho typu z hloubi duše nesnáším. Váš bezohledný, nesolidární a nemístný "humor" a žoviální "nadhled" blba bez znalosti věci ve mně budí hluboký odpor a zášť. Běžnému člověku v této době úpadku a kolapsu západní kapitálfašistické diktatury nezbývá ve vztahu ke koronavirovému zločinu než být pokorný, solidární, chránit sebe i své blízké a mimo jiné, nevést pitomé kecy.

   Vymazat
  3. Ad 9:32 - Díky za ten text, mluví mi z duše! Ad 21:16 - Blbost a švejkovství jsou prostě nesmrtelné fenomény....

   Vymazat
  4. Obdivuji Jitku Čvančarovou, že nepodlehla běsnění sluníčkářů.
   Ať se jí dílo daří.

   Vymazat
  5. Hamscek ma koronavirus. Doufam, ze bude na ARO v polni nemocnici hospitalizovan. Samozrejmne plicni ventilaci, 3x denne klystyr s chininem. Aby nerekl po propusteni, ze ho nelecili.

   Vymazat
  6. Souhlasím s 9.32 - každý, kdo by se opovážil mít jiný názor, je ignorant, hlupák a provokatér. Jen ti, kteří mají názor jako 9.32 a ostatní takoví, jsou správní, vzorní a nejlepší. A příkladní demokraté - jen já - jen já - jen já - a ostatní ať si trhnou a neopováží se otevřít hubu. Ano, tak to v totalitě má být.

   Vymazat
  7. @10:14 @9:32

   Stačilo text toho idiota "21:16" prohnat mašinou a hned jsou výstupy.
   Jedná se o nick "orinoko", který nejen zde sviní diskuzi svými úchylnými výstupy v textové podobě.
   Zde se exhibicionista z Janiky nepodepsal, jak činil dříve, jinde však svoje bahno podepisuje https://outsidermedia.cz/budoucnost-evropy-2/#comment-100520 a praktikuje více kopie kde se dá - umělecký sračkomet v praxi. Také ovace sklízí v palečkách.
   Jdu ven blejt, ty bláho, to je moc.

   Vymazat
 2. Kudrnatý idiot,Mirka Zděšená,blbka s klučičím účesem a přihřátý Jiřina, tak to byla fakt vybraná společnost.Na zblití.

  OdpovědětVymazat
 3. Šiřitelé koronaviru - a že se k tomu dnes nějak nehlásí. A přitom politici na téměř nejvyšších postech, europoslanci, poslanci, předsedové stran. Jen jste na těch foto nějak opomenul naši kulturní frontu. Ta stála vždy v čele, tentokráte v šíření koronaviru.

  OdpovědětVymazat
 4. To nejsou stoly, to je žlab. A jak si pomlaskávají.....

  OdpovědětVymazat
 5. No to je roztomilý, jak se nám ten demagogblok hezky rozloučil s tím koronáčem.
  Jen taky doufám, že už se jim doneslo, že koronáč je zase zpátky a že ten renesanční Kobza by pro něj měl připravit nějaké uvítání.
  Květákovej Feri a knihovnice z Vysočiny určitě zase rádi přijdou.😄
  Jen by si tentokrát místo jídla a pití měli raději přinést Remdesivir a kyslíkový flašky.😉
  Tedy kromě Pekarové, protože před tím jejím šíleným pohledem každej virus radši uteče.😄

  OdpovědětVymazat
 6. To už aby jsme se rozloučili s těma blbama z těch fotek. Jinak příspěvek důchodcům blokovala stop 09 a ods. Ale vláda to stejně schválí. Také stop 09 požaduje aby zaměstnavatele mohli propouštět bez důvodů.

  OdpovědětVymazat
 7. Harabin bije na poplach: Grázl Matovič nastoluje vojensko-policejní diktaturu a zavádí už i její konkrétní praktiky

  https://cz.sputniknews.com/slovensko/2020102012678874-harabin-bije-na-poplach-grazl-matovic-nastoluje-vojensko-policejni-diktaturu-a-zavadi-uz-i-jeji/

  OdpovědětVymazat
 8. Covid párty SVĚDKŮ 30. ČERVNA A STAMETROVÉHO STOLU.

  Nechápu, co je na tom renesančního. Kavárny u nás vznikaly až po roce 1683, kdy jeden zasloužilý obránce Vídně obdržel jako podíl z kořisti z tábora Kary Mustafy žoky kávových zrn... a založil proto první vídeňskou kavárnu...

  V renesanci ještě nikdo nevěděl o příčinách epidemií... ale tento sobecký hazard ignorantů s "uvolňováním" letos je neomluvitelný.

  OdpovědětVymazat
 9. Odpovědi
  1. Poselství pochopí jen ten rozumný.

   Vymazat
  2. Plivnout si, protože gerontům se klepou kolena.

   Vymazat
  3. Poselstvím článku je, ukázat jak to Babiš a vláda špatně vedli, když "zbytečně" nařizovali roušky, ale lid se nedal, svobodně a demokraticky se nadechl.
   Doporučuji Vám chodit nejdříve na Novinky, tam jsou jednoduché články, kde je viník již od prvního odstavce zřejmy, se zaměřením na články pana Mitrofanova, NR je to náročnější.

   Vymazat
  4. jaké je poselství p.Vencovský?

   Když stárnem stále rychleji, a náš svět zaniká,
   a v hlavě místo nadějí, přežívá panika,
   když už ti dlouho nestojí, a dávno nejsi šéf,
   a užíráš se obojím a sytíš tím svůj hněv,
   a když už nemáš z čeho brát, vždycky můžeš poplivat... (Petr Kukal)

   A k tomu jsou diskuze. Plivat na všechny, co se mi nějak nepozdávají.

   Vymazat
 10. vazená redakce, pro lepší kontrast publikujte fotografie jak jste vy, nebo vaši zodpovědní čtenáři, v létě venku nosili roušky, a přitom čestně prohlásili, že jste se nezůčastnili žádného oslavy, setkaní či obědu u jedno stolu s více jako 4 lidmi mimo vaší rodinu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. My neděláme nabubřelá párty a při běžném životě se necháme fotografovat. Nosíme roušky, neodlavujeme. Milá Mirko 101, milý Květáku Feri, milá Malá Hlavou Top09,
   v době krize se chováme zodpovědně. Myslímm, že redakce NR je na tom stejně.

   Vymazat
  2. Cestne prohlasuji,ze jsem hadr na obliceji nosil 3 tydny. Po omezeni osobni svobody a listiny lidskych prav navsteboval Nemecko ikdyz se v mediich tvrdilo,zese hranice nesmiprekrocit. Byl to nesmysl,ktery vlada lzive lresentovala. Dnes opet bez omezeni cestuji do Nemecka. V Nemecku se v podstate netestuje a neni duvod,pokud clovek nema priznaky korony. Nehodlam zase byt ovci pana Pry mula a vladnich zhovadilosti. Staci si ajit nazor napr. Dt. Hnizdila,ale pohodlnejsi je byt obci a drlat radost vlade. Snad se obcane sejdou v hojnem poctu 28. rijna na manifestaci pro nesmylnym rrsttikcim a faldovani s udaji ohledne umrti na koronu a poctu nemocnych.

   Vymazat
  3. pane Vencovský 0.38 - chlastaček a různých párty bylo, když skončila ta první trapárna, daleko více. Všechny zahrádky před restauracemi byly ze dne na den narvané, hlava na hlavě - a že jich v našem městě je! Stovky! Na rynku stánky, všechno narvané lidmi, do toho řvaly z podia hudební kapely.... ale pro publicistiku a k možnosti, aby lidi mohli sprostě nadávat, slouží právě jen ta na Karlově mostě. Já obecně - napříč politickým spektrem - nenávidím všechny ty politické zmetky, které nám po roce 1989 doslova zničili život. Ale abych pitomoučce nadával, že se někde slezli a chlastají... to mi přijde tak ubohé.... no, konečně, proč ne.

   Vymazat
 11. Panoptikum (ze starořeckého pānoptikón, tj. παν = pān, vše + οπτικό = k vidění) je sbírka zajímavých předmětů či rarit (např. voskové figuríny, anomálie lidského těla apod).

  Panoptikum – směšní potomci husitu...Škoda,že se toho nedožil Venca Ruzyně.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Bohužel anonyme 3.08 - za panoptikum už můžeme sloužit my všichni. No - jen jděte taky někdy na chvíli "ven" a podívejte se kolem sebe. Jak vám to připadá?

   Vymazat
 12. Nějak nám autor článku zapomněl sdělit dost podstatnou informaci. Organizátor té akce vše konzultoval s Hygienickou stanicí hlavního města Prahy, která mu pořádání akce povolila.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Asi "pražská hygiena" nechtěla na pracák...

   Vymazat
 13. Od začátku pandemie čekám na zprávu, který druh netopýra , luskouna, hada ..., má v sobě přírodní covid 19, jak hodně je covid v daném druhu rozšířen? Kde žije ten živočišný druh? Jakým způsobem přeskakuje virus na člověka ..atd.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To se načekáte! Investigativní novináři álá-kuciak, se s takovýma prkotinama nezabývají. Jsou zaneprázdněni sbíráním kompro-materiálů na cílené osoby. Nedávno jsem se bavil s jedním Rakušákem, který podobně čeká na zprávu o tom houfu Číňanů, který před "propuknutím pandemie" se nacházeli na území Itálie. A teď jakoby se slehla po nich zem. Nikdo nikdy žádného Číňana v Itálii neviděl, nikdo nic o nich neví.

   Vymazat
 14. O té hostině si myslím svoje. Pochopitelně se mě to nelíbí, ale dozvěděl jsem se o této "párty" až nyní v říjnu. Nemám nic proti lidem, kteří se této "veselice" účastnili, nakonec mohli tam jít dle informace v NR , když donesli něco k jídlu. Nic proti tomu, bylo to jejich svobodné rozhodnutí. Ale proč o této nevýznamné a snad i neškodné akci píši. Viděl jsem na fotce poslankyni TOP 09 p.Adamovou Pekarovou, která se snad účastnila a něco k snědku i přinesla. Ač nejsem příznivec "tohoto režimu"ani Babiše, ale stát respektuji. Co mě vadí,je neuvěřitelné pokrytectví tak zv. demokratické opozice, která vždy ví, jak by se to mělo dělat , zejména v této nelehké době. A nyní abych byl konkrétní. Včera večer jsem vyjímečně sledoval zprávy na ČT. Hovořila také ona poslankyně TOP 09. Nevěřil jsem, že dobře slyším. Řekla,že doporučuje, aby lidé navzdory vládě dodržovali vyhlášená opatření. K tomu není co dodat.

  OdpovědětVymazat
 15. Sleduji delší dobu zajímavý efekt na Novinkách. Komentáře pod články jsou ráno většinou provládní, kritizující opozici a mají vysoké procento souhlasných reakcí. Tento poměr se postupně zhoršuje a kolem jedenácté se začíná vyrovnávat, to zřejmě vstávají neziskoví pracovníci, kteří v noci bděli na stráži demokracie a odpoledne se již houfně objevují kritické protivládní názory a vrcholí to navečer,zřejmě zase "požili" a jsou znovu v plném pracovním nasazení:)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A jestli jsem vás správně pochopil anonyme 8.53 - tak ti jedině správní, činaní, vzorní, dobří a bohulibí jsou ti ráno, s těmi souhlasnými reakcemi. No a ti hnusní, zlobiví, bekaní,prolezllí zlem a škodliví, jsou ti v poledne, a úplně nejhorší jsou ti protivládní, protože koho chleba jíš, toho píseň zpívej - jenom - jestli by to nemělo platit spíš obráceně. Kdo je živ díky naší práci? No ale nic ve zlém - už jsme si zvykli na převahu těch zaručeně nejlepších a správných lidí, se vším srozuměných, a poslušných.

   Vymazat
 16. Pospíšil již covid prodělal a je zticha. Nepřeji mu to, jako člověku. Ale ty opoziční strany vcelku pandemii využily politicky, čímž rozbily jednotu národa.Lidi doporučení Primuli nedodržují!!!.Je svoboda poznaná nutnost, nebo chaos v každé osobě? Stydím se za tento hloupý národ.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vy jste s panem Pospíšilem kamarádi anonyme 9.46 - svěřil se vám? Nebo jste se to, co píšete tady, někde dočetl - nejspíš zase novinky? A proč si myslíte, že je to pravda? Protože co píšou novinky, musí být pravda? Jako tenkrát když napsaly, že Kim nechal svého strýce sežrat psy a pak se ten sežraný strýc objevil na nějaké tribuně? -ale jo, proč ne - novinky můžou napsat všechno, lidi věří čemu chtějí věřit, teď chtějí věřit covidu a novinky už se ani nenamáhají psát něco jiného. Ale jinak - máte pravdu. Svatou. Jiný názor by totiž nebyl schválen.

   Vymazat
 17. Nechápu, jak něco takového mohla vláda povolit, jsou to dementi...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mylně jsem se domníval, že podobné akce povoluje pražský magisrát. Máte pravdu, mezi námi je hodně dementů. Kdo ví, možná to vládě nařídil Putin, ale Myrka s Myrkem to vyšetří.

   Vymazat
  2. Ale pochody nahých zadků sotva trochu odezněla ta strašná smrtící nemoc, nikomu z vás tady nevadí - no to jsem blázen. Jak je tohle možné? A jak to mohla vláda povolit - ale asi jo, asi jsou dementi, když to píše anonym 9.48-

   Vymazat
 18. 7:16 Tady jste na špatné adrese. To se musíte dotázat na ambasádě státu kde zítra znamená minulé století. Tady to začalo komedií a pokračuje nekonečnou fraškou. Jsme pozůstatky totalitního režimu a je nás čím dál méně.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ale 9:56 přece žijeme v nové totalitě, tentokrát kapitalistické, takže jde jen o levopravou změnu totality. A že se zločincům dnes daří jako nikdy dříve, občané a stát byl kapitáloem hbitě okradeni o 11 bilionů Kč v majetku, zlatě a finaccích. UVÍZTLI JSME V DRÁPECH MASOVÝCH VRAHŮ ZÁPADU, KTEŘÍ DĚLAJÍ KAPITÁOL NA ZABÍJENÍ LIDÍ JINÉ PLETI, VÍRY ČI NÁZORŮ, PROSTĚ BORCI V MASOVÉM KUCIAKOVÁNÍ!

   Vymazat
 19. Hloupé a ubohé, pomalu 4 měsíce po této události je autor článku chytrej jak rádio Jerevan::
  Celá vláda tenkrát halekala, že je virus poražen a jak se u toho bila v prsa, tak potom kde je problém??? V organizaci tohoto mejdanu určitě ne!!
  A nezapomeň kdo a od koho koupil Lucernu, tohle opravdu všechny "" zajímá "".

  OdpovědětVymazat
 20. Když vidím ty "odborníky" na mostě, tak bych rád věděl, co za řešení asi tak nabízí. Já to vidím tak, že ráno by trubač zatroubil nástup epidemie a večer její ukončení, zkrátka jako na vojně. Pochopitelně, že by se večer "ukončení" epidemie v putykách pořádně zapilo. Jestli nebylo lepší věřit v pohanské bohy než v tyto experty na všechno.

  OdpovědětVymazat
 21. Nechápu, jak někdo může něco takového omlouvat nebo dokonce schvalovat. Já jsem z důvodu obyčejného pudu sebezáchovy v létě i v tramvaji nosil roušku a štangle se držel rukou v pytlíku. Holt někteří lidé jsou svobodomyslní "až to bučí".

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 11:18
   No a někteří zase ze všeho dělají tragédii,mají stažené pulky, žerou blbnutí medi. Každého věc!!
   Znám dva ze svého okolí, jeden bez nějakých problému se z toho dostal do týdne, druhý deset dní, velice volný pruběh!!

   Vymazat
  2. 11:45 Vy byste to mohl z fleku prodávat. Nevíte jaký byl průběh u těch co na to zemřeli???

   Vymazat
  3. 11:45 - pravda a těm co se to nepovede, "spí sladce", tak v čem je problém!?

   Vymazat
  4. 11:45
   Víte, 11:18 nejspíš cítí respekt k dosud nedostatečně zmapovanému koronaviru. A techtlemechtláci stažené půlky získají jedině vlastní zkušeností, když u nich případná nákaza neproběhne tak lehce, nebo bezpříznakově, jako u těch vašich známých, anebo na ně nezbyde místo v nemocnici, kdyby to náhodou potřebovali.

   Ale tenhle má stažené půlky, a tomu byste měl třeba něco přispět:
   https://www.novinky.cz/domaci/clanek/miliardar-sehnal-nemam-penize-na-rozdavani-jako-kellner-26-milionu-od-bulovky-chci-40339935
   A ti, co mají respekt, by mu mohli poslat víčko od petky.

   Vymazat
  5. A vy tady - jediní chytří a víte všechno, -12.26,12.28 a další - vy jste tu šílenou nemoc prodělali? Jak dlouho jste leželi na JIP? Připouštíte vůbec, že více než 70 procent lidí neví, že nějaká taková nemoc existuje? To jsou totiž ti, kteří nečtou na internetu, nekoukají na TV, žijí a baví se jinak, a nezabavují se mediální hrůzou, která tady údajně řádí. Jsou tito lidé u vás nějak špatní? A čím - tím, že nejsou nemocní, nebo že odmítají být nemocní?

   Vymazat
  6. 11.18 Ano. Jde vesměs o odpůrce vlády a voliče "demokratické (podle 3. pádu)" opozice.

   Vymazat
  7. 12.26 Děkujte Alláhovi, budiž jeho jméno nastatisíckrát pochváleno, že jste se dosud nikdy nedusil... a to hezky pomaloučku, ale nezvratně. ne jako když vás pověsí short drop, nebo když se topíte, takže ztratíte do cca 3 minut vědomí, ale dusíte se pomaloučku, v bolestech...

   Vymazat
  8. 15:58
   "Nehoří dokavaď mě prdel nepálí", ale to už je pozdě. Příspěvek 11:18 je můj. Nosit roušku v tramvaji bylo mé svobodné rozhodnutí na základě informací, které jsem měl o covidu a nepotřeboval jsem na to žádný rozkaz. A to vás ujišťuji, že jsem hodně svobodomyslnej člověk. Ale pokud bych se covidu dokázal vyhnout budu rád, protože jsem senior a zdravotních problémů mám i bez něj víc než dost. Covid by mohl bejt moje konečná a pokud by nošení roušky pomohlo, tak už je to maličkost ve srovnání s problémy s případným onemocněním.

   Vymazat
  9. Drobet morbidní -ne, anonyme 16.28 - a ještě přidáme trochu sadizmu, aby to bylo ještě šťavnatější?....pomaloučku, hezky pomaloučku se dusit, jako když se topíte, ztratíte do cca 3 minut vědomí, ale dusíte se pomaloučku v bolestech... to jste aktivně sám zažil příteli? A jak to bylo dál - jak to, že jste se v bolestech nedodusil, a zde při plném vědomí a aktivně popisujete jakýsi šťavnatý horor? Ani Reportáž psaná na oprátce se na něco takového nezmohla, ba ani Agatha Christie nemá tak skvěle barvité vylíčení nějaké vraždy. Asi máte mimořádné nadání a talent, a dnes se morbidita, excesy, sadizmus apod. hodně žádají -zkuste psát knihu. Tady na diskuzích se to sotva ocení, zejména, když váš nejspíš vlastní "příběh" nelíčí, jak jste z té hrůzy šťastně vyvázl - zkuste nám to dopovědět, třeba jako návod k použití, když už nás to tedy nejspíš všechny čeká.... děkujem.

   Vymazat
  10. 20.37 Jsou prostě plicní nemoci, kdy se díky plicní nedostatečnosti dusíte... a často zle dusíte... a chytit Covid já, byla by to, podle lékařů, konečná.

   A je dost nemocných přežívajících i bez Covidu na hraně. Co se poohlednout ve scriptech pro lékařské fakulty - plicní nemoci, patologie, forenzní medicína...

   Co s tím, nejlépe prevence, poslat opozici s antibašismem, coronaparty na demonstracích a na oslavách do análu, a MYSLET!

   Jednou bude i pro vás nějaká vakcína proti Covidu k disposici, ale pokud nemáte (já také ne) na výlet do Ruska za vakcínou, musíte se vyhýbat nákaze až do vakcinace... tedy roušky respirátory štíty a hygiena - mýdlo, dezinfekce... a dodržovat omezení kontaktů s cizími a nezodpovědnými lidmi.

   Vymazat
 22. Tahle hostina se přece nekonala na oslavu ústupu nákazy. Konala se na oslavu toho, jak demoblok s Pekarovou v čele spolu s hladovějícími pražskými restauratéry a umělci slavně přinutil vládu odvolat opatření. Dle nich zcela zbytečná a ničící stát.
  Tak to i předestírali a proto se tvářili tak vítězoslavně. Zvítězili nad vládou !
  A proto se teď k tomu nehlásí a kdo to připomene je zahrnut nenávistnými komentáři...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesné... a když jsem slyšel dnes v televizi žvanit Pekarovou, omluvil jsem se všem samicím pekari za nemístné myšlenky...

   Vymazat
 23. Předčasná oslava konce Covidu byla pitomost. Nelichotivě o tom psal i zahraniční tisk. Zapomněli jsme na bar Techtle Mechtle,
  kde začal počet nakažených stoupat. Přidáme Karlův most, turisty vracející se hlavně z Chorvatska, upozornění Německa, že nám virus roste a ignorace všeho, co vláda navrhovala se nedal očekávat dobrý výsledek. Pekarová na obrazovce řvala proti rouškám, přidávala se opozice, média a zastánci osobní svobody. Nikdo nechtěl vidět a slyšet, že Covid roste i za hranicemi. Zpochybňovat opatření se nám vymstilo. Lidí si neodepřeli burčák na Moravě, cirkus na Staromáku a počty nakažených rostou a budou růst. Že to za těchto okolnosti zdravotnicí nevzdali, jim patří velký dík.

  OdpovědětVymazat
 24. 10:38
  měli by jsme mít vlastní rozum !...to musí bejt na všechno befel ?..volby a nenošení roušek ukazují, že jedna třetina spoluobčanů jsou idioti.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kdo nemá roušku, je idiot anonyme 13.17? Dokonce? No tohle! Tak takhle tedy smýšlí naši bohabojní občané - říkáte že dvě třetiny? Tedy dvě třetiny bohabojných občanů musí žít společně s idioty. A znáte to o té ovci, jak žila celý život ve strachu, že ji jednou sežere vlk, a nakonec ji sežral vlastní chovatel? Taky dobrý - ne?

   Vymazat
 25. Až tohle skončí, uděláme ještě mnohem větší stůl. A jako doprovodná performance bude stahování Babiše z kůže za živa

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Stahovat by se měli jiní. A jinde.

   Vymazat
  2. Chyba Babiše je, že je oportunista, kterej dělá to o čem předpokládá, že mu přinese více hlasů ve volbách. Nevolil jsem ho, protože nemám rád oligarchy. Ale přesto si myslím, že to je nejlepší premiér od r.89. Z opozice neznám nikoho, kdo by to dělal na místě Babiše lepší. Nechci Babišovi dělat advokáta, ale jsem přesvědčený, že přes léto by to s covidem "posrali" všichni.

   Vymazat
  3. Máte zajímavé vize anonyme 13.44 - copak to berete za léky? Vůbec si nedovedou představit, že bych - kdybych trpěl podobnými vizemi, jak kohosi stahuji z kůže - dokonce zaživa -se s tím veřejně vytahoval kdesi na diskuzích. A taky byste u toho měl tu červenou katovskou kuklu, jaké nosili perverzní katovi pacholci ve středověku, aby je nikdo nepoznal, protože svoji perverzi tutlali? Berete vůbec na vědomí, že pan Babiš je člověk, a proč ve světě plném odporných, perverzních, sprostých a hnusných zabijáků by měl být zaživa stažen z kůže právě on? Asi byste měl vážně uvažovat o zahájení nějaké aktivní léčby, než vás to docela pohltí -a nejspíš to nebude covid.

   Vymazat
 26. 11:18 Dočkej času, jako Husa klasu. Hin sa ukáže. Máme smysl pro férplej a dáváme korviru příležitost.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jaké "skončí" 13.44? Tohle že někdy skončí? Zlatý důl pro celou řadu zúčastněných, a možnost ovládat lidi prakticky ve všem, na každé hnutí předpis - to musí dělat byrokratické diktatuře zvlášť dobře - proč by to podle vás měli ukončovat? Tohle neskončí nikdy, smiřte se s tím. Vždycky jen jakoby na chvíli, a pak zas přijdou palečnice - a zase na chvíli - a tak už pořád. Proč ne? Přece to mohou tak dělat - ne? Kdo jim v tom zabrání?

   Vymazat
 27. Tohle neřekl špatně:
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Okamura-Pomahejme-si-a-budme-tolerantni-k-lidem-kteri-maji-jiny-nazor-na-Covid-19-rousky-a-vladni-opatreni-641249/diskuse

  A ostatní opozice sice sama neví, co by si počala, kdyby byla u vesla, ale na 120% by řešila situaci obdobně, natož kdyby se na ní útočilo za 100 rozhodnutí ze 100 tak, jako útočí na vládu. Vlastně ani neuznává, že prohrála volby. Ona ta opozice totiž kromě trhání vlády na kusy sama nedává žádné kloudné návrhy, jelikož ji jde jenom o prašule, kterými teď nemůže nakládat pro sebe.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Akorát velice a hodně zajímavé na tom je to, anonyme 16.52, že "opozice" útočí na vládu prakticky nepřetržitě už déle než tři roky - to bylo nějakých článků o "střetu zájmů" střídáno články o zločinném čapím hnízdě, (viz novinky) ale v té době to bohabojní a správní občané na diskuzích podporovali, a doprovázeli to sprostými nadávkami a urážkami, že by od "vlády" pes kůrku nevzal, sem tam proloženo teplákama, kamenolomem, a dokonce i šibenicí. A teď je zrovna tak haněna ta strašná opozice - namísto té strašné vlády. Co to? Holt - doba se změnila? Jak psal, myslím že Neruda ..."čas oponou trhnul a změněn svět"... ? Tehdy to asi byla legendární událost, dnes čas trhá oponou každého půl roku. Nojo - no.

   Vymazat
  2. 16:52 Ale uznejte, že hraje dokonale povolebního pokra. ANO sice vyhrálo, ale díky blafování opozice s koaličními fintam, je posláno za mantinel. Jen nevím, nevím Demoblok se začíná podvádět i uvnitř, TOPka to nejdřív pekla se Starosty a ejhle po volbách je opustila a připojila se k ODS a upekla s nimi nejsilnější klub v Senátu. Doufám, že jí to Starostově neodpustí a jednou to nevěrnici vrátí, ještě bude veselo.

   Vymazat
  3. 20:57
   Že by se teď útočilo na opozici? Kdo na ní útočí? Asi nežijete v ČR, jinak by vám neušlo, že situace je pořád stejná. Opozice teď jenom víc řve, protože jako každý predátor cítí v koronáči příležitost.

   Vymazat
 28. A tak ty hody pak přinesly vytoužené uvolnění, vše se vracelo jakoby k normálu, jen ten COVID 19 věděl své. I ten borec Babiš se dal přemluvit k uvolnění opatření proti šiření pandemie, vítězili hospodští s armádou českých alkoholíků a politruci z opozice. A tak máme co sice ti střítzliví nechtěli, ale bojovníci za alkoholismu národa zvítězili společně se stejně naladěnými vlnami čété a dalších medií. Nyní se Babiš omlouvá, že se nechal dokopat od opozičních politruků a diktatury kapitálu spolu s vládou a odborníky na epi/infekto/viro/mikrobiologii k ústupkům. A tak máme, co jsme nechtěli, ale podle toho, jak současná opatření proti šíření pandemie ti IQ tykve obcházejí, soudím, že zdaleka současná opatření nepomohou. No a právě na takovou kategorii lidí, která porušuje zákony pro vlastní potěšení a ke škodě druhých, kdysi soudruzi měli pracovní tábory. Víte, že i v lékařství existuje léčba prací a že je velmi účinná?

  OdpovědětVymazat
 29. Tak se na Seznamu koukám na graf, kde se nejvíce infikují lidé: v práci a z toho mi payne, že práce škodí zdraví. V druhé řaě se infikují nejvíce v rámci rodiny a tak i rodina by měla padnout a vízězné jsou samoživitelky, neb mají jen rodinu na půl a jak rozumím grafu, infekcí by pak byla polovina. No a na konci toho grafu se jako zdroj infekce jeví hospody a tamní obžerstcví. Takže jaké závěry? Změňme paneláky v hospody, chlastejme usilovněji, Covid se nám vyhne, utopíme ho v olkoholu. Ostatně co je desinfekce? Alkohol. A kde nejdéle přežívá Covid 19? Ve stolici. Tak tedy alkohol přece musí tu stolici vydesinfikovat. Už tedy víte proč hospodští povaleči nejméně trpí covid-19! Jen mne trochu vrtá hlavou, jak ten covid-19 proniká do těch rodin, z obchidů prý ne, z hospod už vůbec ne, bude to asi znovuzrození koronaviru. Jo a také školy nic, nic, nic. Je to skutečně tak, nebo jen omyly trasování? Když si nemohu vzpomenout na nikoho jiného, na rodinu kdo by z nás zapomenul!

  OdpovědětVymazat
 30. Skoropremiérka Mirka byla scasná jak zvítězila s Jiřinkou v boji za svobodu a demokracii

  OdpovědětVymazat
 31. Lepší lidí, k hodovacímu stolu stejně nepozvali bezdomovce, to je ta pravá křesťanská tradice Evropy.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.