Reklama

sobota 3. října 2020

Pro koho je COVID požehnáním

Ivan David
3. 10. 2020


Tento příspěvek píši před vyhlášením výsledků voleb. Mám na mysli verbální boje politiků na mediálním jevišti. Jistěže se COVID hodí jako zástěrka a záminka pro různé politickoekonomické akce jako je čachrování s půjčkami a sliby, a jako mlha pro média, která potřebují upozadit mnohem podstatnější témata. Teď ale komentuji politický předvolební „diskurs“. „Kritizovat znamená říkat, jak bych to udělal já, kdybych to uměl“, napsal kdysi Karel Čapek.
Každá epidemie samozřejmě poškozuje hospodářství, jenže infekce s nízkou smrtností a minimem následků pro přeživší bude mít tentokrát následky srovnatelné se středověkým morem. Stát na sebe už za císaře pána vzal odpovědnost za zdraví populace. Zdravý lid byl podmínkou hospodářského úspěchu, a ten konkurenční výhodou proti jiným státům. Život měl ale nízkou cenu, smrt číhala na každém kroku, dětská úmrtnost byla kolem 30%, ale plakalo se jen krátce. Pánbůh vzal. Cena života se s jeho rostoucí kvalitou vyšplhala do závratné výše. Od medicíny se očekává a žádá všemocnost. Lékařští šamani a farmaceutický průmysl tuto mylnou představu ještě přiživují. Dnes má život v očích veřejnosti cenu absolutní. Na záchranu holého života má být vynaložena sebevětší částka. Za každou smrtí se hledá něčí nedbalost. Jak říkal Miroslav Plzák už před čtyřiceti lety: „Dnes si lidé myslí, že kdyby pan doktor jen trochu chtěl, mohla tady babička ještě být.“

O povinnostech se dnes nemluví, je to nepopulární, všichni mají jen práva. Veřejnosti se podařilo imputovat, že stát je univerzální škůdce a dlužník. V čele státu stojí miliardář u třetiny voličů oblíbený, neboť z veřejných peněz rozdává hlavně jim, a stejně jako každé náboženství pracuje se šťastnou budoucností, neboť slibem nezarmoutíš. Nemůže ale nabídnout ani věčnou blaženost, ani nemá šanci hrozit zatracením, má k dispozici jen kus rozpočtu. Proto se tváří optimisticky a říká „Bude líp!“ A velmi mnozí v zoufalství životní nejistoty věří, že když je úspěšný a dovedl se postarat o sebe, pomůže i jim. 

„Demokratická opozice“ (ODS, TOP09, KDU-ČSL a Starostové) už podle někdejšího vydařeného hesla ODS „dokázala, že to dokáže“, republika byla vykradena a rozprodána. Zbývá prodávat budoucnost v podobě zadlužení. Piráti pevně věří ve svoji genialitu a nabízejí řešení, která dosud neměla šanci se neosvědčit. Všichni chtějí rozdávat prachy, je před volbami.

Pokojovou teplotou 21°C se nezavděčíte, někomu je zima, někomu horko. Proticovidová opatření mohou buď více chránit životy a kapacitu zdravotnictví, nebo příjmy ze zaměstnání a podnikání. Ne v absolutním měřítku a obojí současně. Ať děláte, co děláte, nespokojenost je jistá. Krásně to bylo vidět na mimořádně hnusné předvolební „superdebatě“ vůdců stran 1. 10. 2020 na ČT24. Premiér Babiš hájil sám sebe a trochu vládu, předseda Hamáček vlastní kroky, Filip dokazoval, že KSČM se vzdala neuhájitelného „lepšího příští“ a žije v přísné současnosti na cestě do zapomnění. Demoblok společně s Piráty si stěžovali na odmítání návrhů vládou, když chtěli nabídnout všechno všem, aniž by se pokoušeli tvrdit, že „zdroje jsou“. A televizní moderátorka Písařovicová jim dávala hodně prostoru na sliby a zaklínadla, Babiš byl nutně v defenzivě a Hamáček s Filipem se k němu moc nehlásili. 

Předseda SPD Tomio Okamura neslibuje věčnou blaženost, ani že „bude líp“, ale naopak varuje. Většina populace se však raději oddává „bláhovému snění“, než by chtěla slovy K.J. Erbena „strašlivou poznati jistotu“. Na tažení imigrantů a následující "blaho" si asi budeme muset počkat, aby veřejnost uvěřila. Většina populace stále věří v neposkvrněné početí Evropské unie, z níž sálá dobro. SPD myslí na reálnou budoucnost. To je seriózní, ale v systému politického boje od voleb k volbám se to nevyplácí tolik, jako populismus a demagogie obchodníků s deštěm.

 Dnes večer uvidíme.

71 komentářů :

 1. Jaroslav Foldyna (kandidát SPD) drtivě nejvíc preferenčních hlasů v Ústeckém kraji!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hodně preferencí získali taky smažky, a zloději.
   A kradačka rohlíků do senátu.

   Smazat
  2. To se dalo čekat, Jarda je borec!

   Smazat
  3. SPD v Ústeckém kraji 5 mandátů, ČSSD 0.

   Smazat
  4. Je pro komunisty škoda,že jejich "verchuška"odmitá boj za SVOBODU a PŘIMOU DEMOKRACII.

   Nikdo z nich se totiž tady mezi námi lidovými komentátory nechce objevit,asi jim to vedouci lumik zakazuje a dnes on lomi rukama,že volby prohrál Jeho strana směřuje jasně k propasti zapomněni v důsledku právě zpupnosti celé věrchušky jako jednoho muže!

   Smazat
  5. Co si asi myslí ministr Hamáček? Prosral vše už se Sobotkou (promiňte mi ten výraz), je to jen podržtaška bez vlastního nápadu. ČSSD že se zbavila Zemana a Paroubka přišla o "tahouny". Mít politiku založenou na podrazech je neúnosné a lidi na tro už přišli.
   A KSČM s Filipem je totéž, ale o poznání horší. Filip si hlídá své postavení a tak za rok skončí poražen. Moc věcí nepochopil.

   Smazat
  6. 20:21 Však také drtivě vyhráli volby v Chánově! Snadno dostupné drogy, to se jim zřejmě líbí.

   Smazat
  7. Laboratorní test roušek ze školy

   https://www.youtube.com/watch?v=A_TcW9fYnX8

   Jan Hnízdil: Jak se protestovat k pandemii

   https://ac24.cz/-/jan-hnizdil-jak-se-protestovat-k-pandemii?redirect=%2F

   Smazat
 2. Zajímavé. Nehoda, nebo náhoda vždy při sčítání hlasů?:

  https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/volby-krajske-volby-hasici-vytopeni.A201003_105754_domaci_kzem

  OdpovědětSmazat
 3. A k čemu jsou volby, když vítěz, ať je to, kdo je to, nemá šanci vládnout? Je to zparchantělý systém:
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/V-Pardubicich-uz-vysplouchli-Babise-A-z-CSSD-zaznel-temny-vzkaz-639225

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Má šanci. Když sežene partnera.

   Smazat
  2. 22:11 - jakého partnera? KDU, ODS, Starostové, Pyjráti, ČSSD a všechn ty volby pro město a pod, to jsou jedna strana - SSS-Spojené Sorošovy strany.

   Smazat
  3. Slušnost by byla vítězí umožnit sestavit vládu. Takto ho obejdou a nakonec vládne menšina. Je to i podvod na voličích. Mělo by se v zákonech na to pamatovat.

   Smazat
  4. Vítěz s víc než 50 % hlasů vládnout může a má. Chcete ale aby vládl i vítěz třeba s 15 nebo 20 %? Pokud bude mít vítěz 22 % a ostatní strany 15 až 20 %, má snad 22 % mít 100 % moci?!

   Smazat
  5. 1:39
   To jistě ne, ale když ho předem vyšachují, tak má 0% moci. A to je ještě horší. Kromě toho volební účast byla 37,95 %, a i kdyby byla 1%, tak jsou volby bohužel taky platné.

   Smazat
 4. Vždyť si to zasloužil jako málo kdo. Gratuluji pane Foldyno.

  OdpovědětSmazat
 5. https://www.youtube.com/watch?v=tLiO2UTRC88
  19. agend covidu parazitů s parazitem úžerů.
  Dá se to oznámit jednou větou.
  https://www.youtube.com/watch?v=tLiO2UTRC88

  Datum - cože!

  OdpovědětSmazat
 6. SPD nedopadla nejhůř, ale celkově je zřejmé, že si společnost bude muset prožít vládu těch podlých šašků a kašpárků, za jejichž nitky tahají trochu větší tajtrlíci v Berlíně a Bruselu. A já už říkám, že jim to přeji...Proč mám litovat lidi, kteří zapomněli, že ODS naprosto bezostyšně rozkrádala a rozkládala stát, že TOP 09, STAN, KDU-ČSL i Piráti na národní zájmy doslova kálí a podporují snad vše, co tomuto státu škodí. Pokud nemalé části občanů jejich politika vyhovuje, tak ať si ji užijí...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 20:52 souhlasím s Vámi.Pořád ale nechápu to blbství takových voličů.

   Smazat
  2. 20:52
   Máte pravdu, jenže my si to budeme muset užívat s nimi.

   Smazat
  3. Samozřejmě, ale zatím nevidím sílu, která by nás o tu "zábavu" ochudila...

   Smazat
  4. Co je na tom k nepochopení? Voliči se domnívají, že podporují tu nejsprávnější politickou sektu. Oni jsou přece věřící a ti nepotřebují myslet. Jim stačí věřit slibům příslušných politiků, které navíc podporuje usilovně TV. TV moderátoři jim to denně sdělují z obrazovky. oni nahradili pana faráře a občané mají každý den to nejsprávnější kázání ve večerním zpravodajství.
   VIZ
   PS: Existují sice ještě politici, kteří si myslí, že stačí oslovit občany pomocí letáků nebo osobně. To však bylo moderní možná za protektorátu. To dnes zpravidla nefunguje.

   Smazat
  5. A ve druhém kole senátních voleb ODS, KDU a STAN úspěšné volby potvrdí. Babiš utrpěl tzv. Jirkovo vítězství. Bude mít problém sehnat partnery.

   Smazat
  6. Bohužel občané se stále bojí volit jasnou SPD, protože jsou stále v médiích haněni - hlavně v ČT jako extrémisti. Dokonce v Hamáčkově MV a BIS. Hloupí se bojí, sami sobě škodí.

   Smazat
 7. 20:52 SPD opravdu nedopadla zle, ale výsledek Pirátů je varovný. A pomalu 60% voličů nestojí za to, zvednou zadek. Snad ty výsledky probudí lidi aspoň v příštím roce před volbami do Poslanecké sněmovny.
  Pokud jde o Piráty, můžou spoléhat asi víc na nezralost mladé generace, než na svoji genialitu. Ale je třeba přiznat, že v Bartošovi našli schopného a přitažlivého předsedu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hubu má schopnou jako fláterník v kazatelně, to ano. Ale čím je ten smažka přitažlivý? Dredama?

   Smazat
  2. Možná je to forma protestu. Když se zeptáte jejich voliče na důvod, proč je volil, tak se nic kloudného nedozvíte.
   VIZ

   Smazat
  3. 22:11 Propagují volné držení drog a možnost nelegálního (pirátského) stahování filmů a softwaru. A to se mladejm líbí.

   Smazat
 8. Tak máme zas po jedněch volbách a zas dopadly podle očekávání. Babiše volí hlupáci, kteří věří, že jim pomůže jako sobě. ODS volí hlupáci, kteří věří, rozkrádání bude pokračovat. Piráty volí hlupáci, kteří věří, že každý si může dělat cokoliv. STAN volí hlupáci, kteří věří, rozkrádání v místech bude nerušeně pokračovat. Komunisty volí hlupáci, kteří věří v návrat starých dobrých časů. TOP volí hlupáci, kteří nerozeznají tradici od buzerantů. Lidovce volí hlupáci, kteří věří, že ať udělají cokoliv, Bůh jim pomůže a příp. odpustí. Socany volí hlupáci, kteří věří, že je co rozdávat. Zelené volí hlupáci, kteří věří, že drancování prostředí nejlíp zastaví ti, kdo prostředí drancují. Jen u SPD je to různé. Jednak ji volí hlupáci, kteří věří, že ze svěrací kazajky se lze sám vyprostit, jednak ovšem i chytří lidé, kteří vidí, že všichni výše jmenovaní hlupáci tady dělají strašlivý (řeklo by se, že neskutečný, ale je Bohu žel skutečný) bord.l a chtějí jim v tom zabránit – a věří, tak jako já, že to možné je. Že je to ale hrazně těžké a že všichni ti vyjmenovaní hlupáci musejí napřed poznat pravdu aby nás nerozsápali. Taky je fakt, že hlupák velmi často pozná pravdu, až dostane šanci a sám něco pos.re. Pak teprve stáhne ocas mezi nohy a zaleze do boudy. To je i mé vysvětlní proč Nejvyšší těmto blbům a hovadům dává tu šanci. A že se to jejich přispěním už se.e, o tom svědčí zas ne tak špatné výsledky SPD.

  OdpovědětSmazat
 9. Pro mě je jen hořkou skutečností, která se dala nevyhnutelně očekávat, pád do propasti ČSSD. Hamáčkovo žvanění jen opět potvrdilo, že už vůbec nic nepochopili a nechápou, a nehodlají se v ničem poučit. Snad jen drobné prozření, "cezené přes zuby", že tam kde dali alespoň minimální šanci posledním osobnostem, které ČSSD ještě neopustili, byl výsledek o něco lepší. Jinak vypadli z většiny zastupitelstev, spolu s KSČM, jako spráskaní psi. A právem. Nemají co nabídnout.
  SPD pořád vnímám jako určitou šanci, spíše naději, že je změna možná. Jen se obávám, že svou urputností, skoro až nesnášenlivostí v některých věcech, si možné voliče a spojence odpuzuje a odpudí. Nejde snad ani o to, jestli říkají pravdivé věci,většinou ano. Ale kde a jakým způsobem se prezentují, Chce to zdravý selský rozum. Snad si to nezkazí.

  OdpovědětSmazat
 10. Piráti, ODS, TOP, Starostové, proč né? Republiku je třeba kulturně obohatit a začal bych na Praze 6. Po Koněvovi je volné místo, tam by minaret pasoval.

  OdpovědětSmazat
 11. Nikdo mladým nevysvětlil, že po trávě přijde špatné probuzení! Já jim to přeji, protože blahobyt dělá slabé muže, až bude zle, přijdou silní muži. Zatím vládnou slepice a jde to do kopru! Kdo pustí k vládě ženy, bude ženou!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pomalu bude přicházet probuzení koho jsem to volil ,tak to nechejme tak oni na to přijdou ! Už bude pozdě !!!

   Smazat
 12. "Pro koho je COVID požehnáním"

  Podle zpráv Donald Trump využívá specifikovaný (již dříve) politický COVID, viz: zde: "Bílý dům dává smíšené signály o zdraví Trumpa"
  vhttps://www.wsj.com/articles/covid-19-cases-mount-in-trumps-orbit-as-president-remains-hospitalized-11601717979

  Ovšem hlásná trubka globalistů z Ameriky, Mike Pompeo, nelení a troubí do útoku:

  "Čína - hej dost, už jste vy komunisté sežrali dost planetárních zdrojů. :-)
  Je to tak, dnes to twítoval, konkrétně takhle:
  https://twitter.com/SecPompeo/status/1312153779064586240

  "Bezohledná hospodářská politika čínské komunistické strany a její nemilosrdné potlačování ekologických aktivistů vedly k čínským ekologickým katastrofám. Svět si nemůže dovolit model ekonomického rozvoje KSČ."

  "Posvěcený" plán KSČ z Beidaihe z července 2020 je připravený. Náčelníkem štábu prezidenta Xi, Ding Xuexiangem a hlavním ideologem Wang Huningem. Připraveno ke startu. Čekáme jen na vyhlášení premiérem Li Kche-čchiangem nebo Xi Jinpingem.

  A cirkus začne (páté plenárním zasedání 19. ústředního výboru KSČ, se bude konat v Pekingu od 26. do 29. října).

  "Americké volby jsou o Číně" ... "Řekni, že to tak není, Steve."

  OdpovědětSmazat
 13. To se dalo předpokládat jak volby dopadnou důležitější volby teprve budou.

  OdpovědětSmazat
 14. Debilové v Kocourkově soutěží (samozřejmě v discíplíně, "kdo je větší debil")..
  Rozumní lidé spolupracují ..
  Debilní státy mají debilní politické systémy a debilní Ústavy pro kocourkovské debily ..

  Článek 5 naší Ústavy :
  Politický systém je založen na svobodném a dobrovolném vzniku a VOLNÉ SOUTÉŹI politických stran respektujících základní demokratické principy a odmítajících násilí jako prostředek k prosazování svých zájmů.

  V Kocourkově všichni svobodně volí, podle toho jejich kocourkovská politická reprezentace vypadá ..
  V normálním státě o jeho "vůdci" (nikoli o kocourkovském reprezentativním politickém "výboru") rozhoduje úzká skupina do politiky zasvěcených lidí.
  Uvedeným způsobem jsou dosazování vůdci velmocí, které dělají vlastní politiku ..
  V Rusku byl volbou v grémiu kgb vybrán Putin, potom ho už lidé volili automaticky, protože byl prvně vybrán s rozumem a se strategickým zadáním ..
  V Číně byl volbou vedení komunistické strany vybrán Xi Jimping, samozřejmě zase se strategickým zadáním ..
  V Usa jsou volbou delegátů, zastupujících hlavně zájmy strany peněz, na sjezdech republikánské a demokratické strany vybráni dva kandidáti, až potom si občané mohou zodpovědně s mediální masáží vybrat ve volbách "svobodnou soutěží" svého prezidenta ..

  Ve státech podřizujících se velmocenskému rozdělení globální moci jsou politické systémy utvořeny tak, aby byly kocourkovští těchto států velmocím jenom pro srandu ..

  OdpovědětSmazat
 15. Povedlo se, covid je dokonale využít politicky, lehkovážnost občanů se použila k obžalobě vlády. Nyní se blíží vítězství Demobloku, antiroušek, všech bojovníků za "svobodu a demokracii". V tomto případě došlo k omylu spojili se s čertem, kterého nezastaví a mohou všechno svádět na Babiše. Poslední scénu zajistí nezadžitelní "mileniálové", kteří si hrají na hru se ztrátou chuti po infekci (dokazují své hrdinství papáním feferonek).
  Čeká nás radostná budoucnost určitě bez roušek.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No - už aby - a ten blbec Prymuloheydrich aby z vlády vypadl. Ať si jde strašit, otravovat a omezovat někam jinam. Jsou na světě enklávy, kde by ho za ty jeho roztomilosti domorodci sežrali. My si zabalíme huby, kdyby nařídil zašpuntovat zadky, zašpuntujeme, a kdyby nařídil zalézt do díry v zemi, zalezeme. Inu ...bývali Čechové, statí jonáci".... směšné!

   Smazat
  2. 10:41 - vaše ignorace a hloupost je velká. Divím se redakci, že takové pitomosti pouští do světa, zvlášť v době, kdy epidemie sílí a lidi umírají. Proím vás, nepouštějte tyhle pitomce do diskuze. Je to jen trolling v jiném hávu.

   Smazat
 16. Jenom mně zaráží, jak jsme bohorovní. Jedni i druzí komentují výsledky voleb, ale nikdo neprotestuje proti regulérnosti jejich průběhu.
  To bylo žvástů tady především od "hostů", když vyhrál Lukašenko de facto pod přísným dohledem a nikdo nemohl dokázat úmyslné podvody, ale tady se podvádí vesele a nic se neděje! To už jsou "hosté" takoví cynici, že se vším co se u nás děje souhlasí bez přemýšlení?
  Ano, maximálně se bude mluvit o jednotlivých případech podvodů, ale jinak všechno ólrait, že? Ano, a pořád ano! Přestože to, co víme je jen špička obrovského ledovce manipulací, podvodů a kupčení! Kriminalisté dobře vědí, že mnoho zločinů se stane bez jakéhokoliv oznámení a registrace. Za takzvané demokracie, tedy za posledních 31 let, ani jedny volby se neobešly bez podvodů i skandálů, ale všechno je v pořádku! Máme přece "demokracii", tak si můžem dělat, co se hodí!
  Když se dívám do tváří většiny "dnes (za 31 rok)" ZVOLENÝCH zástupců, tak často tam vidím během jejich veřejného vystupování mimo volby jen pohrdání, povýšenost, lhostejnost k jejich voličům a tak podobně.
  Každý se směje, že ON přece není nijak manipulovatelný, má přece SVOJE vlastní názory, ale kupodivu většina lidí, zase podle většiny lidí, je zmanipulována. Tak to jen ti ostatní a "já" nic?
  K manipulaci patří v dnešní "evropě" (schválně malé é) i "obdivuhodný" průběh voleb. Manipulovat se, jak už víme dopředu, bude i v "nejsilnější" zemi světa. No a kdo protestuje? Doslova a do písmene pár šílenců. Za to ovšem máme právo určovat, kde volby proběhly "korektně" a kde ne.
  VŽDYŤ my sami podvádíme, necháme se klamat sami doma, TAKŽE PROČ BY SAKRA TO TAK NEMĚLO BÝT I JINDE? TO JE NEPOCHOPITELNÉ A HLAVNĚ NESNESITELNÉ! Když blbneme a hloupneme my, tak proč by jinde měli mít něco svého, co?
  Protože o výsledku voleb až příliš často rozhoduje to, že nám někdo dá něco navíc za halíř, aniž si uvědomíme cenu v miliónech, kterou za to nakonec zaplatíme.
  Popravdě řečeno, kromě odvolení, jsem se UŽ o nejen tyto volby podrobněji nezajímal, znám celou řadu "zvolených zástupců" a jen velmi malému počtu z nich bych vůbec podal ruku. Nebo jak se v Čechách říká, jen s velmi málo z nich bych šel na pivo. Dokud nám ho nezakážou. I to, mimochodem, s výhledem do nepříliš vzdálenou budoucnost, hrozí. A kdo se tomuhle směje, nechápe nic. (Je to jako se zákazem kouření na některých místech, lidi na to po čase kašlou, ale v případě potřeby se dá tento zákon začít používat či spíše zneužívat! To je to, co tvoří manipulaci pro budoucnost a nebezpečí pro nás, obyčejné voliče.) Pak takovému napíši jen - Pán Bůh s tebou, naivko.

  P.S. Navrhuji, to je informace a návrh pro patřičné velvyslanectví, prezidentu Ruské federace Vladimiru V. Putinovi, aby neuznal od teď ani jedny volby v EU a USA. A to teprve bude sranda!

  OdpovědětSmazat
 17. Okamura po výměně názorů s redaktorkou ČT: Takto pracuje SPD. Voliči to ocenili. Žádné korupční kauzy

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Okamura-po-vymene-nazoru-s-redaktorkou-CT-Takto-pracuje-SPD-Volici-to-ocenili-Zadne-korupcni-kauzy-639245

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To teprve příjde, až to bude potřeba. Metoda - je podezřelý, je vyšetřován, byla podána žaloba atd., že se nakonec nic nevyšetří je jedno, účel je splněn a bude toho svinstva plná demokratická TV od rána do večera, jako u Babiše, nebo Nečase..

   Smazat
  2. Nemám nic proti SPD, ale nárok na korupční kauzu mají
   jen ti u koryta.

   Smazat
  3. Nemám nic proti SPD, ale nárok na korupční kauzu mají
   jen ti u koryta.

   Smazat
  4. Moc ne - zoufalejch pár zastupitelů v krajích, bez koaličního potenciálu a žádný senátor!

   Smazat
 18. K anonymu 22:22 - Dle Vás všichni, kdo volí jsou hlupáci, jen SPD volí i chytří. Já si kladu otázku proč je tak nízká účast na krajských volbách, myslím třeba Ústecký kraj 31%. Zřejmě pro lidi, občany je kraj příliš „daleko ? “ a myslí si, že to nic neovlivní, nebo již nikomu nevěří a k volbám chodí jen skalní voliči. Nevím možná. Teď může být účast ovlivněna i koronavirem. Mě ale zajímá proč tak lidé volí. V každém případě je to zajímavé. Již po druhé za sebou vyhrálo - nevyhrálo ANO (nyní 17/ minule 20) mandátů. Bude opět vyšachována, jako minule. Druhá ODS ( 8/7 ), dle mě jsou to skalní voliči, kterým je naprosto jedno. Před osmi lety, když spolupracovali s ČSSD tak se dobře rozkrádalo v ROP severozápad. Dodnes nejsou „obvinění účastníci“ tohoto rozkrádání ještě ani souzeni natož odsouzeni (asi vám něco říkají jména Novák ODS a bývalá hejtmanka Vaňhová ČSSD). Tak nevím, ale u příznivců ČSSD to asi důležité bylo (přesunuli se asi k ANO) u ODS, zřejmě dle jejich hesla „dokázali, že to dokážou“ to nevadí. Nemám na to jinou odpověď, jen nechápu , že jim to nevadí, nebo mají krátkou paměť, která je max. dvě volební období. Zřejmě jim ani nevadí, že krajská koalice musela sanovat pokutu 500 mil. za ROP. Mám z výsledku voleb „obavy“. Ať bylo jak bylo, tak v kraji se toho dle mě dobrého pro lidi, udělalo dost. Kdyby nic tak řešení krajské dopravy, krajská společnost, soukromé dopravní společnosti měly stále větší požadavky na ceny od kraje (trh to jaksi nevyřešil). Krajská zdravotní pod krajem je myslím rovněž záruka , že zdravotní péče byla dostupná a nekladly se na lidi stále větší finanční požadavky na spoluúčast. Další příkladem je záchrana nemocnice na severu, nevím přesně kde a také odkoupení nemocnice od města Litoměřice . Příkladem „tržního principu“ je farmaceutický průmysl (soukromý a ještě většinou nadnárodní), kde je velká konkurence a ceny letí nahoru, to mi starší dobře víme. Lidé jak je vidno nehodnotí co bylo v kraji uděláno dobře , nevím co bylo špatně. KSČM na krajské úrovni, která v tomto případě dělala co mohla ve volbách neuspěla má 4 mandáty, minule 13. Vidím to v tomto případě tak, že lidé vidí spíše KSČM na celostátní úrovni a tam dle mě jí podpora zcela právem ubývá. Pokud se nepřemění v radikální levicovou stranu, tak v příštích volbách totálně propadne. Má na to rok a to je sakra málo. Staré vedení by mělo odstoupit ještě před volbami radikálně změnit svoji politiku vůči ANO. Dát takové podmínky podpory vlády „oligarchy, že pokud je nesplní tak z podpory odejít. Dávat jasné požadavky, jako je např. obecné referendum a podobně, tady by je SPD určitě podpořila. Ale myslím, že je již pozdě a šanci již v příštím volebním období mít nebudou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10:22 volební účast mne překvapila já čekal menší.

   Smazat
 19. Pro koho je koronáč užitečný ? No přece pro kapitalismus v krizi.
  Kapitalismus svou "výkonností" dosáhl vrcholu. Všelijakého harampádí je ve skladech i na skládkách maximum.
  Aby nedošlo k revoluci, jedno jaké, musí dostat lidé, hlavně
  Němci, nažrat. Jak na to ? Koronáčem ! A tak jako začal proces vzestupu Německého nacismu krizí v USA, tak v USA
  vymysleli i tento nový druh léčby krize. Němci ho nazvali
  kurzarbeitem. A bude trvat tak dlouho, dokud bude co žrát.
  No a pak se uvidí.

  OdpovědětSmazat
 20. Komu záleží na budoucnosti ČR, šiřte: www.kulaty-stul.cz
  Třeba je to nějaká naděje.

  OdpovědětSmazat
 21. Pro naši společnost je největší hrozbou ne covid.19, ale migrace. Na to správně soustavně poukazuje SPD.

  OdpovědětSmazat
 22. Názor na Petici proti Prymulovi.
  Antagonismus je infekce silnější než covid. Nevím jestli je ještě někde v zahraničí, ale kolik nenávisti číší u nás nejen z politických stran a jejich příznivců, ale i z názorů na opatření proti pandemii. Poslední důkaz přináší Petice proti Prymulovi. Nejhorší na tom je, že se do polemik zapojují i lékaři. Kdyby si diskuze odbyli ve vědeckých fórech, tak to bych pokládal za normální, ale polemiky a přetahování před občany se mi nezdá solidní. Nemám nic proti panu Šmuclerovi, asi je skvělý zubař, ale není epidemiolog. Pan doktor Pirk, je bezesporu kapacita a má mou úctu. Jediné co mi nesedí, je že si pamatuji jeho rozhovor na R+ při první vlně covidu, kde prozradil, že z Prahy odjel na chalupu, kde byl sám a nákupy mu vozila sousedka. Tak mi to nějak nesedí s dnešním postojem. Trochu mi to připomíná prezidenta Trumpa. Já osobně nemám problém s rouškou a nechápu, že pro někoho je to projev dehonestace a málem vyvolává občanskou válku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Že vy nechápete problém s rouškou anonyme 20.50 - je zase jenom váš problém. Kdo má pocit, že se ho hadr na hubě dusí a ponižuje, snad má taky právo o tom informovat - ne? Nebo právo žít mají jenom ti s hadrama na hubě? Prymula je jenom sebestřednej narcistickej hajzl - hnusnej lampasák - takoví byli všichni narcističtí - nacista! Rozkazovačnej šmejd. Je lékař? není! Naložil si firmu na zdrav. materiál a roušky, a sypou se mu miliony, až když se stal ministrem, od firmy "odstoupil" a taky byl komunista - doprdele - do Babiše se usírá každej kdo má díru do zadku za to samé - střet zájmů a bla bla bla - a ten vojáckej zmetek nemá střet zájmů? Měl by odstoupit okamžitě! Jenomže to ne, rouškomilové, sobci, a hypochondři by ho bránili svým tělem - na ostatní odborníky budou nadávat.

   Smazat
  2. 10:48 vy jste ignorant, nepolíbený ani intelektem ani vzděláním. Rouška je základní a jednoduché opatření proti šíření viru. Nevím, co by pomohlo proti vám. Snad abyste dostal covid, šel na plicní ventilaci a pak nadosmrti měl problémy s residui, například těžké dýchání. Jste blbec.

   Smazat
  3. 10.48 A petici proti tchýním také podpoříte? Tchýně obvykle zetě a snachy dusí až do své smrti nepřetržitě, kdežto náhubky si, alespoň doma, sundaváme... Vy jste bývalý komunista, když o nich píšete, nebo vás ani komunisté mezi sebe nevzali? Vini chytrej...

   Smazat
  4. 10:48 Problém není daný politickou orientací, dokonce i antibabiši pokládají Petici za ujetou. Na R+ si do toho šťouchnul O.Neff (určitě nepatří k levičákům a neadoruje Babiše, prostě je nezávislý). Dnes zesměšňuje hlasování o změně klimatu, hlasování o pandemii. Jsme "nejchytřejší" národ, podepíšem petici a nebude u nás pandemie, ať si okolní státy bědují sami. Nezbÿvá než s ním souhlasit.

   Smazat
  5. Taky pamatuju " Poručíme větru dešti, " A vono je to tady zas.

   Smazat
  6. Již odpověděli na Výzvu doktoři a sestřičky z 1.linie, velmi slušně naznačili, jak Výzva je úplně mimo a naopak bude mít jen tragický následek. Taky se ozvala Lékařská komora v podobném smyslu. Do mozaiky pohledů doporučuji i rozhovor V.Klause na XTV, kde nazval 2.vlnu za módní, omluvou mu budiž že je rozhovor 5 měsíců starý. Tak co odborník, to názor, škoda jen, že velmi brzy dostaneme odpověď, ale za vysokou cenu.

   Smazat
 23. Prymula je beze sporu úplně jinej kalibr, než Adam Vojtěch. Mladej, slušnej kluk neměl nejmenší šanci přežít mezi současnými agresivními, hulvátskými politiky a kdo to všechno sledoval, ten si nutně muse uvědomit, že jeho popravčí nebyl ani Moravec, ani Prymula, ale sám Babiš, který se k němu choval tak, jak si dnes na Prymulu vůbec netroufne.
  Z jedné strany jej podporoval a chtěl aby naplno fungoval jako ministr, z druhé strany mu ale vytrvale házel klacky pod nohy tím, že cokoliv Vojtěch prohlásil do médií, neváhal docela neomaleně prohlásit okamžitě pravý opak a svést to ještě na Adama.
  Toto jednání bylo od Babiše sprosté a naprosto nefér.

  OdpovědětSmazat
 24. Jsem osobně spíše antirouškař, nenosím ji tam, kde by to vadilo jiným a dělám to z vlastní vůle. Na druhé straně nechci sdílet palubu sbojovnými pošuky a šovynysty (11:02). Pana doktora Prymulu respektují i když někdy nerad, ale myslím si, ať ukáže co umí. Na druhé straně, není fér když občané budou omezení sabotovat, tak nedokáže nic. Potom bude snadné na něj ukazovat prstem, že nedokázal nic. Jsem amatérský sportovec a mám rád spravedlivé soudce, nesnáším záměrné diskvalifikace a fašné desítky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11:52 oprava 1.řadek..nenosím..opravují na..nosím..

   Smazat
 25. Jednoduchá čísla:

  17.9. testů 23.428 z toho pozitivních 3.126
  18.9. testů 21.565 z toho pozitivních 2.109
  19.9. testů 15.050 z toho pozitivních 2.044
  20.9. testů 10.179 z toho pozitivních 985
  21.9. testů 19.398 z toho pozitivních 1.476
  22.9. testů 22.374 z toho pozitivních 2.390
  23.9. testů 22.311 z toho pozitivních 2.305
  24.9. testů 23.089 z toho pozitivních 2.911
  25.9. testů 22.764 z toho pozitivních 2.944
  26.9. testů 15.342 z toho pozitivních 1.982
  27.9. testů 10.377 z toho pozitivních 1.306

  Procenta pozitivních (většina z nich je zdravých, ale mají pozitivní nález, to je rozdíl, média píší o exponenciálním růstu „nemocných“ a rekordech, už ale neumí definovat koeficient exponenciály, pochopitelně, nebylo by to asi „sexy“):

  17.9. – 13.3%
  18.9. – 10%
  19.9. – 13.6%
  20.9. – 9.7%
  21.9. – 7.6%
  22.9. – 10.7%
  23.9. – 10.3%
  24.9. – 12.6%
  25.9. – 12.9%
  26.9. – 12.9%
  27.9. – 12.6%

  smrtnost, tedy to zdaleka nejpodstatnější na celé téhle transakci:
  začátek května 3.2% (politické zklidnění)
  června 3.4% (pohoda)
  července 2.9% (obrovská pohoda)
  srpna 2.3% („odborníci“ varují)
  září 1.7% (ještě paradoxněji, nastává panika)

  9.9. 1.5% (všichni jsou zpět z dovolených a školy běží na 100% )
  10.9. 1.4%
  11.9. 1.4%
  12.9. 1.3%
  13.9. 1.3%
  14.9. 1.3% (třetí týden škol, vymýšlí se roušky všude)
  15.9. 1.2%
  16.9. 1.2%
  17.9. 1.1%
  18.9. 1.1%
  19.9. 1.1%
  20.9. 1.1%
  21.9. 1.1% (z důvodu totální paniky je jmenován nový ministr zdravotnictví, smrtnost stále klesá, lidé varují před desetitisíci mrtvých)
  22.9. 1.0%
  23.9. 1.0%
  24.9. 1.0%
  25.9. 1.0% (chystá se nový lock down a nouzový stav)
  26.9. 0.9%

  Mimo jiné, na Ministerstvu smrti ČR (ano to na Palackého náměstí 375/4) pod vedením doktora PRYMULY začínají mít trochu těžkou hlavu z této petice / dopisu, kterou podepsalo v tuto chvíli již více než 47.317 lidí!
  Na českém rozhlase promluvil včera „odborník“ (ve zprávách od 18 hod.), který se snažil posluchačům zase vše „vysvětlit.“ Ach jo, pořád stejná ohraná písnička. Prymula a spol. začíná skřípat jako stará ohraná gramofonová deska.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Inženýre, právě po těchhle interpretacích lidi nenosí roušky i když mají, nedodržují základní protiepidemická pravidla. Včera to konečně trochu ostřeji odsoudil šéf lékařské komory. Takže, vy inženýre, se stáhněte do nějaké inženýrské komory, machrujte s logárem, a nechte epidemiologům, co jejich jest

   Smazat
  2. Taky čísla jen denní přírůstky na 1 milion obyvatel.

   den... 23.9........5.10
   ČR...216.0......291.0
   SRN...25.8.......31.8
   POL...25.7.......52.8
   RAK...76.9.......84.7
   SVK...61.9.......64.7

   Bez komentáře.

   Smazat
  3. 🤣🤣🤣🤣🤣

   Smazat
  4. 23:03 Docela je to OK, navíc pro pana inženýra (5:51) jste měl dodat jednu podstatnou veličinu. Že údaje k 5.10 odpovídaly velmi nízkému počtu testů:

   === 17 552 ===

   V poslední době se dosahovalo počtu 20 000 - 24 000 testů. Pan inženýr jistě pochopí, proč je toto číslo důležité. Protože asi jsme na tom hůř.

   Smazat
  5. 5:51 Pro pana inženýra,
   možnâ mu pomůže i poslední ověřená data k 6.10 :

   = testováno (vzorek) 18 571..přírůstek 4 457 (pozitiv) =

   Litera scripta manet .

   Smazat
 26. Tedy že máme ve zdravotnictví hodně blbých doktorů, jsem věděl dávno, ve zdravotnictví pracuji více jak půl století, ale teprve tato pandemie Covid 19 ukazuje, kdo všechno je schopen meicínu vysstudovat a předvádět se především v oboreah, o kterých nemá ani páru. S panem Prymulou mám mosobní nevyřízené účty pro jeho dřívější bolševické chování a mohl bych sik tedy dnes na něm smlsnout. Ale neudělám to, protože Prymula je jeden z mála, kdo věci rozumí a nepotřebuje tedy exhibovat blbosti, jako činí aktéři oné petice. Jaká to ubohost, al.e již dříve na stránkách NO byla napsána pravda, která se traduje již z dob 1., rerpubliky, že blbí lékaři jdou na místa ředitelků, blbí ředitelé na místa politiků. A různé ty desítky prrachpodivných "prezidentů" ještě podivnějších pro/institucí vylévají ke scvému zviditelnění ze svých hlac hned celé petice své inidocie. A protož jsou "przidenti", tak je část veřejnosti "paf" a padá na scvé podzádí. Ti naši domácí pseudoexperti nesou vinu na šíření pandemie a jsou pro občany nebezpeční vpodstatě zločinci, každý zbytečně zemřelý v důsledku pokusů rpzvrátit systém ochrany a prevence proti Cobid 19 jsou svým způsobem vrahy a ti vrazi s tiktuly - nechce se věřit, ale v normální společnostik by byli ihned zbaveni svých titulů a výkonu povolání. Pokud lze něco tč. Prymulovi snad možné vyčítat, je nedostatečná ratantnost opatření. Skutečně není Covid 19 a příbuzní SARS a MERSA žádné chřipečky. Řada kapitalistů chce žalovat stát za ušlé zisky a proč by naopak pozůstalí po zmřelých neměli žalovat stát za to, že jejich milé příbuzné stát neochránil před epidemií, i když mohl?
  Jo a prý ta absolutní špička největších blbů (moc se omloluvám dr. Davidovi!) jde ůpracovat za náš stá do WEHO v Ženevě. Že máme blbů v politice na statisíce víme, že je máme ve zdravotnictví (jako kvalifikaci mají lidé, kteří vydávají odborné posudky k pandemii a tzrosuí ze svýuch skromných mozkových zuvitů!) se lidé dozvídají v současnosti. Já jsem swe hlásil na pravidělné vyšetření k lékaři v únoru dostal jsem termín, ten mi pak byl telefonicky zrušen a dosu se pan doktor neozval, že by zase pracoval. Poslal jsem mail lékaři s novými biochemickými výsledky, protože jsou nepříznivé, odpovědi jsem se zatím nedočjak, Kdo tedy - nemocní kašlo na sebe, nebo lékaři kašlou na nemnocné? Nebylo plošné zvýšení platů lékařů trochu unáhlené, vždyť bez přípatků základní mzda se blíží 100 tisícům u zaměstnanců a přesahuje dalece 150 tisíc u soukromých lékařů, jejichž výkon a pracovní doba patří k tomu jen zábavnému. Ať nám pojišťovny vyčíslí počet a druh operací, které provádí soukromí lékaři chireurgických okborů, ať nám vyčíslí, kolik takových ordinací má opoerační sál. Stěžří oštří nějakou odřeninu,m vytáhnou šušně z nosu či špunty z uší, smítko spadlé do oka - ovšem pokud to nejsou "kosmetické operace", které si nemocný musí platit sám. Kolik zubařů dnes pracuje "keš"? A kdo si z těchto pánů "doktorů zaplatil své vzdělání - má ho zadarmo z kapes daňových poplatníků. Ať nám také sdělí komora, kolik set lékařů odchází po dokončení studii zadarmičkmo v ČR do zahraničních platových rájů. Ministerstvo zdravotnictví ve státě s diktatuzrou kapitálu má omezené pravomoci a může si s nim mávat kdejaký hňup a nebo oligarcha prostřednictvím hňupů a zločinců. Již to, že ve státech s diktaturou proletariátu je epidemiologický stav věcí o několik tříd výše, není bez pozoruhodností! Je to tím, že socanům záleží na lidech a jejich životeh daleko více, než kapitalistům, kteří potřebují jen nadojit prachy, předvádět se a dirigovat dění ve státě přes politické loutky, dnes převážně opozičních stran (pane Okamuro, omlouvám se!).

  OdpovědětSmazat
 27. Tancujte dál, žádnou paniku na Titaniku nepřipustíme!

  OdpovědětSmazat
 28. 23:49

  Navrhuji na našem Titaniku nepoužívat záchranné čluny.
  Bude o nás mluvit celý svět.

  OdpovědětSmazat
 29. Panika zachvátila Titanik, po tiskovce Primuly, to začalo, otázkou zda jsou jeho návrhy vůbec právně Ústavou možné, následovaly nastavené ruce na podporu od firem a bazénů, potom pokračovalo zoufalství ve školství. Tak nevím dokonce i Okamura zpochybnil zásahy (měly být více a lépe vykomunikovány?), zpochybnil i roušky. Prorokuji, že úspěch se nedostaví bude hůř, jsme sami strůjci svého štěstí. Možná si právě prošvejkovaváme budoucnost. Němci, Rakušaci už nárůst zbrzdili, Slováci právě brzdí. Jen u nás se předvádí ega na celou čáru a chtějí dokázat svou důležitost a že mají pravdu. Když se bude sabotovat bude to snadné. Potom budou naši hrdinové křičet, že za to může Prymula, protože to nevykomunykoval, nebo že karanténa byla slabá, blbá, necílená, nebo že to všechno bylo stejně pozdě. Představu, že do vánoc se vše obnoví, jako dříve zapomeňte. Obchody, restaurace, fitka, kina budou prázdná. Ekonomické řetězce jsou křehké a jsou už teď narušené, je pravda, že 14 dnů je naruší dál, ale když nedohlédneme konce, potom ten naprostý klid si nedovedu představit. Budeme se blížit asi Brazílii a na Evropu zapomeňte.

  OdpovědětSmazat
 30. Pravda zapomeňte
  ___________

  1, Andora
  2. Izrael
  3. CZ
  __________

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.