Reklama

středa 28. října 2020

Radostné eurounijní obchodování

Ivan David
28. 10. 2020

Včera dopoledne jsem vystoupil jako koordinátor za frakci Identita a demokracie na jednání Výboru pro zemědělství a rozvoj venkova Evropského parlamentu on-line přes internet. Jednalo se o obchodu se zemědělskými komoditami a byla možnost položit otázku zástupci Komisariátu pro zemědělství. Vystoupení bylo omezeno na dvě minuty a z jednání se na žádost předsedy výboru Norberta Linse nepořizoval videozáznam. S tím jsem se setkal poprvé.


Řekl jsem toto:
"Pojetí obchodu se zemědělskými komoditami, jak ho praktikuje Evropská komise, poškozuje evropské zemědělství levným dovozem z některých zemí, v nichž není zajištěna kontrola kvality, ačkoli to podporovatelé dovozů popírají. Tyto dovozy končí v zemích Evropské unie s nižší životní úrovní a tedy s větším tlakem na nízkou cenu.


Zmíním se o vnitřním obchodu v EU. Další dobrodiní obchodu ve vztahu k zemědělství je například v České republice téměř výlučné zahraniční, převážně německé, vlastnictví obchodních řetězců. Tyto akciové společnosti tlačí na co nejnižší výkupní ceny od zemědělců při co nejvyšších obchodních přirážkách, aby uspokojily zájmy akcionářů. To vede k nízké až záporné rentabilitě domácí zemědělské výroby a dotovaným dovozům ze Západní Evropy za dumpingové ceny, což zvyšuje nesoběstačnost v zemědělských komoditách zemí jako je Česká republika, Slovensko, Lotyšsko, Bulharsko, Rumunsko, atd.. K tomu je třeba připočíst známý problém dvojí kvality, lepší na Západě, nízké na východě a za vyšší cenu. To jsou přínosy pravidel EU v obchodu se zemědělskými komoditami pro Českou republiku a další země.


Mám dvě otázky:
1. Hodlá Evropská unie omezit dovozy ze zemí mimo Evropskou unii?
2. Hodlá EU omezit uvnitř EU dovozy za dumpingové ceny a dvojí kvalitu potravin?
Děkuji za pozornost!"


Jistě nemusím dodávat, že jsem od zástupce Komisariátu nedostal žádnou odpověď.

21 komentářů :

 1. A já jenom dodám ,že se doopravdy jedná o demokratickou istituci.Musíte být hodně silný člověk pane doktore.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nedoufejte. Pan doktor, také doufá a proto maká i když ví, že ti slouhové v nějakém zemědělském komisariátu tam nejsou od toho, aby někomu odpovídali. Představte si, kdyby se některý z nich zbláznil a odpověděl, tak doktor David s hrůzou zjistí, co že to tam sedí za nýmanda.

   Vymazat
 2. DYNAMIT,nebo lopatu jim dát do ruky ať makaj ty arogantní prasata! díky pane Davide za vaši práci, klobouček!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 22:26
   Proč někoho nazýváte prasetem, asi stejný osud s tím tvorem zdílíte co!!

   Vymazat
 3. Naši zemědělci (JZD/JRD a státní statky) prodávaly svoji produkci, kromě do výkupu, i ve vlastních prodejnách ve městech, přímo koncovým zákazníkům bez prostředníka.

  Ale sami si družstva zlikvidovali a produkci začali individuálně prodávat u svého chléva a u svých vrat... systémem cash and carry... To velkopodniky rády dělají... aby platily "ceny u vrat"... jako za dřevo samotěžbou.

  Pamatuji, jak si kdysi družstevníci rozrestituovali výnosné družstvo na Mělnicku... a jak novopečení "farmáři" hýkali, že živočišnou dělat nebudou, ze se specializují na zeleninu... a na mou sedláckou otázku A KDE VEZMEŠ HNŮJ? Padla odpověď HNŮJ KOUPÍM... a sklidil jsem posměch, když jsem se zeptal A KDO VÁM TEN HNŮJ PRODÁ? Sedlák jej totiž vyveze na svá pole a tam jej zaorá...

  OdpovědětVymazat
 4. Vzajemna zavislost vsech statu je zde cil.
  Dalsi RVHP navrch NATO.
  A totalni hospodarske ovladnuti navrch politckeho.
  Jde o to nejdrive utocit zvladnout ty neposlusne , protoze ty velke poslouchaji jako "hodiny" a presne vykonavaji vsechny prikazy na sve obcany.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Anonymní29. října 2020 2:57
   „Vzajemna zavislost vsech statu je zde cil.“

   Ano, tak se to vnímá a i tak, je to pro menší národní státy nepřijatelné. Takže to prosadí ty větší státy, ale cílový stav je ještě horší. Jde o závislost všech, tedy menších i větších, na centrálních globalistických institucích a korporacích. Bez EU a Monsanta, si zemědělec ani „ruce neumyje“, jak pravil noblesně, nějaký pan Paroubek. P.K.

   Vymazat
 5. Mozne scenare jsou dva. Protoze existuje vysoka moznost vyhry ODS+TOP09 a lidovci, ne proste koalice pravice, muze byt otazka zemedelstvi shrnuta na tichou pomalou cestu a rychlou, tvrdou.

  Pomala cesta:
  Vlada po vysokem zadluzeni nebude ochotna vyplacet zemedelcum zadne dotace, ti budou jeste chvilku fungovat, nez zbakrotuji. Po urcite dobe, kdy bude omezovano medialni "vysvetlovani", systemem autocenzury,
  pudu a zemedelske prostory tise odproda zahranicnim majitelum, za babku.

  Rychla cesta:
  Plati to same co u pomale, pouze svoji aroganci a deseni obcanu, proda cele zemedelstvi rychleji, nazor podlidi, alias obcanu je zajimat nebude, protoze v mediich bude probihat medialni humbuk v podobe velke ekonomicke krize.
  A samozrejme vecne dekovani zahranicnim dodavatelum hnusu do jejich supermarketu. Kdo jiny by si zaslouzil nasi pudu vic? Dodavam, ze trideni bude i z te, to lepsi zde nekoupite...

  Existuje jeste rychlejsi cesta, barevna revoluce ala Ukrajina a jeji soucastni majitele . Uvidime.

  Volba levice je iluze, chybi jakykoli vudce/osobnost.
  ODS vyuzije vsech prostredku, vcetne sobe vlastni lzi, jejim volicum staci nizke dane, podrazy jim nevadi, sami funguji na stejnych principech.
  TOP09, hrajici si na moralisty, jsou cisti fasiiste, lidovci v bledemodrem takytak. Jejich volici jsou stejni psycho jako oni, takze se v nich vidi.
  Stan, nikdo z te strany neumi predikovat globalni temata,nema prakticky nikoho komu to mysli, jede na populismu.
  Pirati je strana, ktera umi pouze tepat do vlady za ruzna temata. Jejich podpora OSVC se jiz do voleb ukaze jako zbytecna. Dost casto navrhuji neco, co je v protikladu jejich predchozich navrhu.
  ANO se medialni tlacenici a pod tihou ekonomicke krize (ta bude a obri), polozi s tim, ze ji bude opozice a media davat za vinu i nezvednute prkenko v poslaneckem hajziku.

  -----------------------------------------
  A tak pravice doklepne posledni vlnu privatizace, nyni jiz soukromeho sektoru, kdyz statni jiz odprodali. Ten zbytek, co statu zustal, pujde jako prvni.

  SPD by melo vice ve vyjadrenich smerovat podporu vsem obcanum, nezamerovat se moc na zivnostniky. Spise podporovat rekvalifikace (cim kvalitnejsi, tim lepe), jinak bude prechod k plne automatizaci (4.0 a vys) hodne bolet. Jiz ted je mozne odhadnout, ktera odvetvi zaniknou, dalsi - na ne navazana se z casti budou moci preorientovat dle potreb.

  Prognostici nejsou, ekonomove tlaci mantry sveho zamestavatele a zavedena "moudra" ze zapadni skoly ekonomiky. A kvalitni sociolog? Obavam se ze nikdo.
  ---------------------------------------------------

  Nestaci pouze problemy popsat (pomerne hodne lidi jich vidi, nac je jeste mlatit chudakum o palice) a kecy se ukecat.
  Je nutne hledat reseni a mit je pripraveny pro vetsinu moznych budoucich scenaru. Vsem, co se hrabou k vladnuti chybi predvidavost, problemy "resi", az kdyz je pozde.
  Kazdy bude nucen premyslet rychleji, z duvodu i zachovani existecne.

  Statni restrikce, proti demonstracim a dalsim barevnym revolucim nastvanych zkrachovalych budou nedostatecna.
  Jako puvodce vseho zla, pomalu tvurce koronaviru a shozeni mnoha oboru do zapomeni, bude opozice a media oznacovat soucasnou vladu.
  Ono, kdyby vladl i Rumcajz, tak nebudou jine kroky, naopak jeste horsi. A za to, ze do hotelu se prijde ohrat pouze nemocny, do kostela kostelni mys a na dverich cestovnich kancelari si hovi pavouk s pavucinou,
  zadna vlada (nikdo v PS by to nevymyslel, ne ze by nechtel:)) nemuze.

  nobody.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Anonymní29. října 2020 3:41
   „Je nutne hledat reseni a mit je pripraveny pro vetsinu moznych budoucich scenaru.“
   Jedno možné řešení, asi zná každý, ale nikdo do toho nepůjde. Tj. nebýt závislý na penězích soukromých bank, jako je FED a další „národní“ banky. Tištěním peněz způsobí inflaci, kdy si zamanou a stahováním peněz způsobí „krizi“, kdy si zamanou. V mezidobí kasírují většinu efektů, z růstu ekonomik, čili podvazují rozvoj států.
   I Rusko do toho chce jít oklikou a ne čelním střetem. Vedle jejich peněz, vytvořit ještě svoje vlastní. To by měla být inspirace i pro naše politiky. P.K.

   Vymazat
  2. @10:35

   Ano, no tato cesta je nyni nemozna. Recko, Srbsko - pravoslavi vs vsechny zapadni a blizkovychodni hodnoty.
   Netroufne si to prozatim ani Cina. Prvni kroky ovsem muzou. Nakup zlata ve velkem a prodej dolaru, nebo nakupy komodit napric svetem za $papirky.

   USA se nemini vzdat role svetoveho otrokare a vypalnika.
   Cina v zadnem pripade neustoupi v rychliku, ktery ridi k prevzeti moci. Proc asi 5 a 15 lete planovane hospodartvi prinasi tak dokonale zisky i v dobach uvaleni sankci, po tezkych zaplavach, s koronavire a "Still Nr. One". Zadna brzda u nich neni a zpatecky nepouziva.
   Rusko neda ani metr ze sveho prirodniho bohatstvi,
   -------------------------------------------

   Nas musi zajimat fungovani statu, ktery jde cestou ke svemu zaniku.

   Stat musi mit prijmy, jinak nedokaze zabezpecit nic. Ani platy policistum, ne jeste dat konecne do poradku zdravotnictvi.

   Nektere zakony se budou moci zmenit pouze upravou ustavnich zakonu. Ty strany desu s tim pocitaji, pro vyhru udelaji vse. Kazdy by se mel postarat o jejich diskriminaci, no pouze dohledatelnou formou.
   Kdyz se radi hrabou v historickych preslapech jinych, servirovat den co den jejich megalumparny. A ze jich bylo. Vetsi, s trvalymi dosledky.

   Co se potravin tyce, zemedelstvi, trvde trvat na statusu ala Polsko, Francie, Spanelsko atd.
   Pokud nekdo bude v EP proti, nebo vylozene proti zajmu verejnosti, nostop se ptat na duvod, a hezky tvrde i pres tzv. "dezinformacni weby".
   Mame zde termin, ktery plati temer vsude - NARODNI ZAJEM. Tak tvrde postihy za jeho nedodrzovani.

   Zakaz prodeje prirodniho bohatstvi. Zadne, ze prijde krokous z Australie, predem vedic o Lithiu, udela par vrtu (!!!) a jede.
   Co je to za zakony?

   Obnovit bytovy fond. Majitele ubytoven si berou nenormalni castky za mizerny pokoj a vse to z vetsiny hradi stat ve forme pomalu hoteloveho prispevku na bydleni.
   Privatizovali za babku, jeste jim stat posila vypalne.
   Dane k smichu.
   Zisky za najemne smerovalt statu. Odkupy druzstevnich bytu - priorita.

   Dopravni infrastruktura, kompletne, zadne cukani majitelu cest a podobne naschvaly uzemnimu planovani.

   Energeticka nezavislost. Prozatim v honu na Ruske carodejnice by se mela vystavba 2. blok jeste jednou odlozil. Spise statni nakup akcii CEZu atd.

   To jen cast, kterou nemuze EU jen tak ovlivnit.
   Zadne investice (jako nyni a ve velkem) sektorum, ktere v bucoucnu zaniknou. Nakupu zbrani? Utrum.
   Kdyba k tomu neco NATO, tak Covid, dluhy, krize, blba nalada, pocasi a blato.

   Dporostou, zapricinena jak ztratou duvery, tak trvalym odlozenim zbytecnych vydaju.
   Vznikne tim obri dira v rozpoctu statu, ktera zabezpeci min. trvalou stagnaci. Export, silne nekde tam, kde i automobilovy prumysl.

   Fasisticka pravice prave z tehto duvodu schvaluje vysoke darky pro samozrejme zdrave a schopne, kteri zaruzene zbankrotuji, pokud nezmeni ihned obor Za zady ovsem chystaji koalici, ktera ten minimalni, jiz ted malem zadny stat pohrbi.

   Prodaji i zbytky statnich prijmu.

   Verejne sektory statu musi byt vedene odborniky s vetsi mirou odpovednosti, i trestni.

   Jsou to zmeny, ktere budou nutne, nyni k nim neda souhlas ani CNB, no je nutne se k nim pripravovat.
   A tak jako nadnarodni fasiste, naucit se opet planovat. Kdyby nebyly ty koncerny dlouhodobym planovacem, zisky nemaji zadne. Pouze dluhy a krachuji.
   Marne Babis porovnava nase male zadluzeni s jinymi staty. V dobe krize i obligace a hlavne Evropske muzou jit dolu. Koruna devalvuje, nastoupi silena inflace u zakladnich potreb (leky, potraviny) a urvana sobecka tlupa pociti dopady svych volebnich hlasu, resp. jak se zije s drahym najmem, elektrinou, plynem ceskym dochodcum. Jake je rozhodovat se zda leky, nebo nekolik rohliku.

   Spravny investor za krize nakupuje, musi ovsem predem znat vynosnost, nejlepe trvalou.

   nobody.

   Vymazat
  3. Anonymní29. října 2020 22:09
   Mnoho z toho, co uvádíte, má v programu SPD. Proto volme SPD. P.K.

   Vymazat
  4. Šílená inflace už je. Ne u všech položek. Spofavit jsem kupoval za 6 korun, dnes 156. Mletý šurt za 70. Kombinačky za 4, teď přes 100. Dál byty, nájmy, když se bez něčeho neobejdete, zdražíme.

   Vymazat
  5. SPD ma radu dobrych navrhu, vlastne i vidi, co bude do budoucna dulezite. Jine strany se k nim moc nevyjadruji, jen tezko by mohly oponovat, aniz by se shodily.

   Ta hyperinflace u zakladniho zbozi bude z duvodu neduvery, strachu, ze se situace bude opakovat a zacne se setrit. Ze onemocni a nebude je mit kdo lecit, ze na jare se pujde odznova.
   Okolni krajiny jsou kolem na tom stejne, no nekteri si mysli, ze se koncem nouzoveho stavu vse vrati k normalu. Blbost, nejakou dobu, do vzniku kvalitni vakciny to setrvacnosti potrva. Cestovni ruch nebude az tak o nas, no o zahranicnich turistech. Neprijdou a nas na vyletu nemusi prijmout druha zeme.
   Tim, ze lide zacnou setrit, postupne budou prihlizet na zdrazovani, pad koruny a ani nemusi mit na leky.

   Dlouhou dobu trval zamer nasi republiku utahnout na export. A domaci ekonomika? Kdo na co ma.
   Proc? Lide muzou pindat jak chteji (je prece demokracie), no neni jim to nic platne, protoze to poslance nezajima. Kdyz vymirame, privezeme migranty z Beloruska, Ukrajiny, Blizkeho vychodu a je to. Nejlepe potichu. Cisla hezky zakulatime, ziskame "dovozove volebni hlasy", kdyz hned ne, alespon je zapojime do nam vyhovujicich demonstraci. Rusko, Cina, svobodny Tibet a to nam s mensi vetsi obdobou staci 30 let.

   Tu dobu radeji tedy venovat rekvalifikacim, investovani do studia. Vzpomenout si, ze kazdy byl nekdy v necem dobry, tak popremyslet jak toho vyuzit v budoucnu, poradit se a oprasit ty vlohy.
   I dobry, kvalitni, vzdelany lhar se uplatni v manazerskych procesich:). Ve vztahu a zivote az tak ne...

   I remeslo se ceni, pokud neni (jak je u nas velmi spatnym zvykem) prace odflaknuta. Neskutecne jak se novodobi zivnostnici-remeslnici naucili fungovat podvodem a jeste jim bylo zvyseno EGO tim, ze je podnikatel vynasen do nebes jiz 30 let.
   Pak se stane nevyhnutne:
   Zivoty nam ridi tlupa s IQ 70, ovsem abnormalne drza a majici pocit ze pouze oni maji rozhodovaci prava.
   Nadherne je to videt ve spitalech, kde se tupe osetrovatelky, bez mozku, s tritydennim kurzem, chovaji k pacientum jako stado divokych prasat a maji pocit, ze vse ridi minimalne na urovni primare, nekteri se vciti i do toho reditele.

   Jiz velmi dlouho zde plati zamerne vytvoreni zivota k neziti - kazdy megavul ne ze pouze dostane funkci, hned je z neho kapo, vyjadrujici se ke vsemu. Kdo nesouhlasi, poslat ho okamzite neco delat, nejlepe zadarmo. Stava se nepritel i kdyby mel protiargumentu za kamion.

   Vseobecneho vzdelani, odbornosti ma v podobe "vlastniho, posvatneho nazoru" neomezene.
   A bude je tlouct ostatnim do hlavy, kde je mozne.

   Kazdy, kdo mel neco v palici odesel, kdo neodeslel je vetsinou ajtak, programator, ktery cestovat za praci nemusi, nemocni a lide spoutani rodinou.

   -----------------------------------------------

   Tvurcu je na svete 1-3%, vice ne. Vse ostatni jsou z te ci one pozice pouze servisaci v danem oboru.
   Mysleno tvurcu, ne kopirek a zlodeju ideii, ti budou jeste chvilku fungovat.

   Zen-tvurcu je velmi malo, to jsou velmi nizka promile.
   Mozna i pro vytvoreni vetsiho chaosu jsou nastrkovane do vedoucich pozic (to neni tvurci status, ale take je nekdy nutne myslet a rvat kolem), pres emancipaci dnes rovnez pocituji, ze maji vetsi prava rvat po druhych, po vlade na demonstracich, opet i po pacientech. Zneuzivajic mnohdy uctu muzu a povazujic ji za slabost. Chyba, obri chyba.

   A doba talentismu jiz zapocina. Porad bude hodne prace, nutnost remesla, uklidu, pripravu jidel, v zemedelstvi.
   No planovani cesty do vesmiru ponechate jinym.
   Doted mel profesor prestizni univerzity nizsi spolecensky statu, nez majitel 2-3 baraku, ktere zdedil a jeste si stoura v nose. Jen maly priklad.

   Peclive zvazte, komu date rozhodovaci prava.

   nobody

   Vymazat
 6. Urychleně vystoupit z EU i NATO. Následně větší akcent na soběstačnost a korektní vztahy s východními velmocemi. To prostě nemá jiné řešení.

  OdpovědětVymazat
 7. CZEXIT! V4 EUEXIT! NATOEXIT!!! Včera bylo pozdě!!!

  OdpovědětVymazat
 8. Jo tak za dvě minuty se toho projedná oni ani nic projednávat nechtějí dělají si co chtěj.

  OdpovědětVymazat
 9. EU páchá další zločin při nákupu vakcín a našim poslancům se to líbí, říká rozhořčeně David

  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2020102812713716-eu-pacha-dalsi-zlocin-pri-nakupu-vakcin-a-nasim-poslancum-se-to-libi-rika-rozhorcene-david/

  OdpovědětVymazat
 10. Na potravinovou segregaci si pomalu zvykáme. Jedinou cestou je bojko takto se chovajících firem. EU nás neochrání.

  OdpovědětVymazat
 11. Evropská apokalypsa v kostce
  Index plodnosti v Evropě v roce 2007:
  (počet dětí na jednu ženu)
  Francie: 1,8
  Anglie: 1,6
  Řecko: 1,3
  Německo: 1,3
  Itálie: 1,2
  Španělsko: 1,1
  Česko: 1,4 (v padesátých letech 4,7)
  Průměr EU: 1,38
  Index plodnosti muslimských přistěhovalců: 8,1
  K zachování populace (národa, etnické či kulturní skupiny) je potřeba hodnota minimálně 2,1.

  OdpovědětVymazat
 12. 15:27 Díky, za fakta. Škoda, že takových příspěvků je poskrovnu.

  OdpovědětVymazat
 13. S těmi videozáznamy, nebo vůbec záznamy se asi poučili od nás. Od hadráku se do u nás ujalo a celkem s tím nebyli problémy. Jenom vyjímečně se něco dostalo do eteru.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.