Reklama

čtvrtek 22. října 2020

Řecko: „Mimořádná“ opatření jsou trvalá - povinné snížení nájemného a kompenzace 300–800 EUR do konce roku

22. 10. 2020     pronews
Nárůst celostátních případů vede k trvalým „mimořádným opatřením“, což potvrzuje starořecké rčení „nic není trvalejšího než dočasnost“. Nová opatření budou aktivována v oblastech, kde koronavirus „zasáhne červenou barvu“ a vstoupí do stupnice 4 (nyní od Kozani a Kastoria). Zvláštní ustanovení a předpisy budou platit také v oblastech s úrovní epidemického zatížení 3, kde se nyní nacházejí Attika a Soluň.

A včera v noci přicházely do parlamentu pozměňovací návrhy k aktivaci nových opatření. Celkově plán stanoví:

Pro zaměstnance:

· Na dobu, po kterou platí opatření krajského útvaru na úrovni 4, mohou být dočasně pozastaveny pracovní smlouvy zaměstnanců podniků, které mají sídlo nebo pobočku v uvedeném krajském útvaru a jsou významně ovlivněny podle rozšířeného seznamu KAD (opatření na podporu společností zasažených pandemií).

· Zaměstnanci se tak stávají příjemci zvláštního odškodnění úměrně k období stanovenému na minimálně 14 dní, což odpovídá částce 534 eur.

· Za výše uvedené období se celé pojistné hradí proporcionálně, počítáno z nominální mzdy ze státního rozpočtu.

· Ve společnostech, které uzavírají smlouvy na základě rozhodnutí orgánu veřejné moci, je pracovní smlouva zaměstnanců povinně pozastavena a po dobu platnosti pozastavení jsou výpovědi neplatné.

· Společnosti jsou po celé období pozastavení povinny udržovat stejný počet zaměstnanců.

Pro osoby samostatně výdělečně činné, a majitele podniků zaměstnávajících až 20 osob:

· Ti, kteří sídlí v regionální jednotce, která je součástí úrovně 4 a která je významně ovlivněna rozšířeným seznamem KAD, dostávají odškodnění pro speciální účely ve výši 534 eur měsíčně.

· V případě, že doba pobytu na úrovni 4 je 14 dní nebo méně, je měsíční kompenzace stanovena na 300 eur.

U nájmů společností se sídlem v regionální jednotce, která je součástí úrovně 4 po dobu nejméně 14 dnů a je významně ovlivněna rozšířeným seznamem KAD, mají nárok na povinné snížení nájemného o 40% u svých komerčních nemovitostí.

Povinné snížení nájemného se vztahuje také na hlavní a studentské bydliště suspendovaných zaměstnanců.

U vlastníků, kteří si pronajímají nemovitosti v těchto společnostech a u výše uvedených zaměstnanců, je 1/3 ztráty započtena proti jejich daňovým povinnostem.

V rámci Vratné zálohy 4, která bude poskytnuta v prosinci, se pro všechny společnosti se sídlem v regionální jednotce  od srpna po dobu nejméně 14 dnů na úrovni 4 nevrací 50% této vratné zálohy.

Navíc všem společnostem se sídlem v regionální jednotce se sídlem od srpna po dobu nejméně 14 dnů na úrovni 3 nebo na základě zvláštních omezujících opatření nebude vráceno 30% této vratné zálohy.

Pro společnosti se sídlem v regionální jednotce, která je součástí úrovně 4 po dobu nejméně 14 dnů a je významně ovlivněna podle rozšířeného seznamu KAD, je možné pozastavit platbu DPH (splatné v daném měsíci) do 30. dubna 2021. Tento dluh bude splácen od května 2021 ve 12 splátkách s nulovou úrokovou sazbou nebo ve 24 splátkách s úrokovou sazbou 2,5%.

Pozastavení splátek půjčky pokračuje na základě rozšířeného seznamu KAD ve spolupráci s Řeckou bankovní asociací.

Rovněž je třeba poznamenat, že:

· Pro úrovně 1, 2 a 3 platí možnost pozastavení pracovních smluv pro společnosti podnikající ve stravování, cestovním ruchu, kultuře, sportu, dopravě a dalších postižených odvětvích).

· Kromě toho se možnost účasti v programu PRÁCE-PLUS vztahuje na všechny společnosti v celé zemi, které mají pokles obratu, s výjimkou společností, které zůstávají uzavřeny na základě příkazu orgánu veřejné moci a jejichž zaměstnanci mají dočasně pozastavenou pracovní smlouvu.

22 komentářů :

 1. No tak to nás čekají pěkné věci to přeci nejde aby to bylo trvalé. Čína s tím zatočila ihned tak proč to nejde u rádoby demokratů?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Číňané jsou od malička vedeni k poctivé práci, soutěživosti, KE KÁZNI PODŘÍZENÍ SE AUTORITĚ. Mistr Konfucius zavedl na svoji dobu natolik futuristické organizování společnosti a vztahů mezi lidmi, že je dodnes funkční... a západem nedostižitelné.
   Proto Čína stavící na několika tisícileté tradici vždy povstane z popela zmaru jako Fénix, zatímco západ dekadentně hlídá jako mopslík jemu ukradenou a vyhochtaplerovanou HORU ZLATA DEEP STATE a dobrovolně se snaží zparchantit práci a odkaz svých předků a nevratně i vlastní, přírodou vypiplaný, unikátní genotyp evropského bělocha tvořivého, na což si jako experty dováží na PÁNÍŠKŮV (Deep state - Globalizátoři) ROZKAZ primitivní krimigranty... VYPADÁ TO, ŽE z Evropy ROZUM EMIGROVAL DO RUSKA... poslední výspy Evropy, kde do chazarských věcí účinně mluví a zasahují slovanští i ostatní domorodci... místo aby se chvali jako dobře vycvičení páníškovi oslíci - Gójim.

   Vymazat
 2. Vojáci se čílí. Nechtějí dát miliardy na boj s koronavirem. Názor

  Takže takhle je to. Máme závazky před Severoatlantickou aliancí a musíme modernizovat. Čert vem koronavirou epidemii, musíme vyhazovat miliardy korun, aby si o nás v NATO nemysleli něco špatného. Pokud je na jedné misce vah záchrana konkrétních lidských životů a na druhé tanky, je jasné, co by mělo mít větší váhu. Snad si toho jsou vědomi i politici.

  https://cz.sputniknews.com/nazory/2020102112685296-vojaci-se-cili-nechteji-dat-miliardy-na-boj-s-koronavirem-nazor/

  OdpovědětVymazat
 3. Podezřelý z útoku v Drážďanech může být islamista

  https://cz.sputniknews.com/svet/2020102112684503-podezrely-z--utoku-v-drazdanech-muze-byt-islamista/

  OdpovědětVymazat
 4. Nevím proč má stát posílat peníze majitelům nemovitostí za nemravně vysoké spekulativní ceny pronájmů. Lepší řešení řešení by přineslo stanovení limitů. (Jako v Berlíně)

  OdpovědětVymazat
 5. 11:33 Protože:
  • vůdce Číny nežádá občany co by mohli dělat. On nařídí a občané poslechnou.
  • v Číně jsou práva skupiny nadřazena právu jednotlivce.
  • mají úctu k starým a rodičům (u nich moudrým).
  • lid je "uvědomělý" a poslechne stranu (kdo neposlechne, toho už nepotkáš. Neposlušní postupně vymírají).
  • mají Čínskou lidovou armádu a ta je schopna neposlušné velkoměsto obklíčit a kompletně uzavřít od okolí.
  • v časopisech se píše, že Čína neposkytuje skutečné údaje ale jakési fake news. Takže možná jsou na tom stejně.

  A teď vážně. V systému Číny lze nařídit, a protože občané ví jak vypadá "skutečný zásah" policie a armády za nepošlušnost (nikoliv naše sprchování vodou a odjezd vlakem domů), tak občané poslechnou. Např. vydají nařízení, že kdo má zvýšenou teplotu 37 a příznaky, nesmí na ulici. Kdo vyjde, toho termokamera odhalí a dodávka odveze ještě z ulice do lazaretu (tam má větší šanci získat nákazu). To je pak každý raději doma, než riskovat venku na ulici. A porovnejte to s demonstrací fotbalových roudýs v neděli u nás. Proto to u nás nejde a asi ani nepůjde.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky za odpověď pane už mě ten korák pěkně štve.

   Vymazat
 6. Vždy a za každou cenu je o zisky. Proto je vše tak zdeformované, že si s tím neví rady ani nositelé NC. Tohle půjde změnit až všichni budeme rýt držkama v zemi, což správně i nesprávně odhadl Kryl. Paraziti už skoro šílí strachy. Starý negramotný blbec.

  OdpovědětVymazat
 7. Tenhle stav bude již trvale,už to jasně řekli/prodělání covidu nedělá prý imunitu-o buněčné paměti jako neslyšeli/. Oni chtějí lidi ožebračit-chtějí a chtějí. z dětí mají nařízeno udělat analfabety a z rodičů chudáky, které sežere exekutor. V nemocnicích vyrábějí statistiky-navozí tam z důchoďáků a alzheimercenter lidi upoutané na lůžku s totálně vyčerpaným organismem a hned mají vysoké přírůstky i s úmrtími. Ti co nezemřou /mají tuhý kořínek/ blokují lůžka akutním případům, protože zpět do důchoďáku tyto lidi již nikdy nevezmou. Musí být umístěni někde, protože potřebují 24h péči-musí je nakrmit,umýt, přebalit..A že můžou jít do hotelů? a kdo by tam o ně pečoval, sami nepřežijí 1 den.

  OdpovědětVymazat
 8. Zrada vlády: "Zahraniční lékaři pomůžou českých zdravotníkům, schválila vláda." Té vlády, která nechá množství českých lékařů a zdravotních sester rýžovat zlato na Klondajku světa a zve sem cizí. Vlády, která okamžitě nenařídí, aby kterýkoliv zdravotník, který odešel rýžovat zlato na Klondajk, zaplatil za své studium v ČR řádnou sumu. Česká vláda je vláda zrádců národa.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kam amiokupant strčí rypák tam zůstane a nikdo se toho vraha a zloděje nezbaví!!!!! 😡😡😡😡

   Vymazat
 9. Výzbroj jež máme nakoupit je nepotřebná, morálně zastaralá, které se západ potřebuje zbavit a získat za šrot velké peníze.
  Čeští daňoví poplatníci si utáhnou opasek a politici získají provize a pochvalu od náta.

  OdpovědětVymazat
 10. https://gloria.tv/post/SfntP9jJmTBq3bJ6vJkAbTL7pg
  Tento projev vejde do dějin - něco podobného jsme ještě neslyšeli.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Výborný výkon 👍👍👍👍👍👍👍
   Kdyby měl někdy někdo z Protektorátní vlády takhle promluvit a nazvat to, co se tady děje 31 let díky vladtizrádcům dosazeným amiokupantem, tak si raději NECHÁ ZAŠÍT HUBU!!!!! 🤮🤮🤮🤮👎👎👎👎

   Vymazat
  2. Jo! + + + + +

   Vymazat
  3. Já jsem přesvědčen, že nynější obrovská nakáza koronavirem v Česku je nahraná na Němce. Merkelová totiž prohlásila, že během německého předsednictví zařídí příděl migrantů i do zemí V4.

   Vymazat
  4. Tak asi v Řecku to začíná být neudržitelné, když podávají žaloby na pašeráky a dokonce se o tom psalo i u nás.

   Vymazat
 11. Máme smůlu, demokracie není vhodná pro nedorostlé, chamtivé a nevyvinuté osobnosti. Pro egoisty, kořistníky jsou vhodnější totalitní režimy, které k dodržování svého řádu občany donutí. Naopak demokracie předpokladá po dohodě dobrovolný souhlas bez donucování. Rozhlédněte se, jak to u nás dnes vypadá. Poprvé jsme ve skutečném vlnobití, najdete tu občany zralé pro demorkacii ? Máme tu škodnou (co nejvíc běduje), přitom chápe šanci k dalšímu obohacení a prodává předražené roušky, taky jsou zajíavé její kalkulace testů (marže určitě není nejmenší). Když už nic tak alespoñ nárokuje kompenzace. Zrovna tak, majitel miliard se nestydí pronajmout výstavní halu pro polní nemocnici za 26 milionů na měsíc. Přitom by byla jeho hala stejně nevyužitá a prazdná, veletrhy se nekonají. Jsme už tak blbí, že to přijímáme jako normální a bereme vysvětlení, že to pronajímá se slevou. Je mi z těchto občanů zle. Jsou tu i jiní, nebědují, nečekají a pomáhají potřebným s těmi by demokracie přežila. S těmi druhými ji právě pochováváme. Kéž se mýlím.

  OdpovědětVymazat
 12. Profesor Oskar Krejčí„Babiš je nadstandardně dobrý premiér.“ Oskar Krejčí poukázal na důvody pádu české levice

  Podle předvolebního průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění by v září roku 2020 dostalo hnutí ANO předsedy vlády Andreje Babiše 31,5 % hlasů. Na druhém místě by se umístili Piráti se ziskem 16 % hlasů. Na třetím místě by se umístila ODS s 12,5 %. Čtvrtí by byli sociální demokraté se ziskem 10.5 % hlasů oprávněných voličů následovaní KSČM s 9,5 % odevzdaných hlasů.

  SPD, STAN, TOP 09 a KDU-ČSL by nedokázaly překonat pětiprocentní hranici nutnou pro vstup do sněmovny.

  https://cz.sputniknews.com/politika/2020102212691783-babis-je-nadstandardne-dobry-premier-oskar-krejci-poukazal-na-duvody-padu-ceske-levice/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No pokud věříš že Hamajda bude mít 10,5 % a KSČM ,9,5% musíš byt na hlavu.

   Vymazat
 13. Je zřejmé, že kapitalistická vláda v Řecku není zdaleka tak velkorysá jako ta Česká, která posílá kapitálu desítky miliard Kč proti jeho chřadnutí vlivem poandemie COVID 19. Jakpak se chová kapitál štědře pak k nezaměstnaným - to jsme poznali v minulých letech krize kapitálu. Nemám nic proti tomu, aby se ekonomika udržela pohromadě a mohla zase hned fungovat, jak pominou příčiny brzdy ale proč to mají platit daňoví poplatníci. Spravdelnivé řešení vidím v tom, že za peníze, co lije stát do kapitálu by kapiutál měl převádět příslušný díl majetku - nemovitosti, vybavení, zařízení, stroje - zase na stát, kteeý se tak stane spolumajitelm a pak podílníkem na zisku, z čehož se pak dá zalátat vznikající astronomický státní dluh.
  A "aféra" nějaké blitz SS Blesku kolem Prymuly a Faltýnka, že se radili kdesi v hospodě od 22 do 24 hodin v den před vyhlášenými opatřeními o tom, jak naložit s lékaři kapitalistrivcké milice - gard z USA, kteří jedou k nám nha válet, tedy s tím flusancem do moře (Kuba pomáhá více jak desetinásobkem lékařů v Jižní Americe, zejména Peru!!!). Odvolat Prymulu, protože když mu jeho řidič otevíral dveře k nastoupení do auta neměl roušku. Blsek, to bylo vždy mravně upqadlé medium a jeho fízlovské manýry jsou známé, ale jhak se proti gestapákům dnešní doby chránit, na to návod není a opatření proti nim už vůbec žádné.
  Jinak já osobně pana Prymulu nemusím, ale to není útok na něj, na vládu, ale zde jde o útok na občany, stát a národ. Víte jak se třesou Němci na to, abychom už konečně zmizeli z mapy světa a jakou mají radost, když tuto špinavou práci za ně dělají tzv. také Češi ve službách ztločinného kapitálu! Tak jen dál "redaktoři SS" Blitz!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přestaňte anonyme 10.27 - a další vám podobní s tím ohavným štvaním. Každodenní hltání bulváru novinky o hromadách mrtvých a další blbiny - vám nevadí, to pochvalně mručíte a dělá vám dobře, když jsou lidé zavření doma nešťastní - to je vaše osobní blaženost!! Ale jiný bulvár vám strašně vadí? Jak to? Plukovník svým velice nezodpovědným činem podrazil celou vládu která musí šaškovat podle jeho nesmyslných příkazů, a pokud je přesvědčen o viru, sám by se měl bát nejvíc!!! Měl by být zalezlý doma a nevycházet z domu!!! K tomu aby se radil, má mobil. Ale byl přistižen, že sám to všechno považuje za frašku - jak roušky tak i zavírání hospod - protože jen plní nesmyslné příkazy z Washingtonu - tam je naše vláda, ne v ČR - zde jsou jen loutky! Je úplně jedno, jestli ho zachytil "bulvár" - není jedno, že člen vlády zneuctil celou vládu - a vy a vám podobní už přestaňte s tím diskuzním štvaním. Nikdo vám nebrání zalézt si třeba do zemljanky když už jste rozhodnutí se bát, ale ostatním lidem DEJTE POKOJ! Děkuji. A vaši redaktoři Blitz! píší na novinkách - štvěte proti nim! Čest!

   Vymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.