Reklama

čtvrtek 15. října 2020

Republika je v nebezpečí

Jiří Paroubek

15.10.2020  VašeVěc

V tuto chvíli zažíváme asi největší krizi v dějinách samostatné České republiky. Druhá vlna pandemie zasáhla život celé české společnosti tak razantně, jak to nikdo ještě před pár týdny nečekal. Teď můžeme lamentovat, co že se udělalo špatně v průběhu letních měsíců, když se uvolnila opatření, která v průběhu jara během několika týdnů prakticky udusila první vlnu pandemie u nás.

Společnost se chovala, jakoby se nemohlo nic stát. Přitom jsme měli varovné příklady v přímém přenosu např. ze Spojených států, kde denně přibývaly desítky tisíc nemocných, a umíraly tisíce lidí.

Držet demokratickou společnost dlouhodobě ve stavu mimořádných opatření, a de facto mimořádného stavu, se nedá. Lidé chtějí normálně žít. Chtějí chodit do práce, za zábavou, vodit děti do školy, jezdit na dovolené.

Nicméně včerejší (13.10.) projev ministra zdravotnictví Prymuly byl nejen státnický, ale i fakticky a faktograficky správně zaměřený. Vláda nastoupila správnou cestu k likvidaci druhé vlny pandemie. Začátkem příštího měsíce by mělo již být patrné zploštění křivky přibývajících nemocných s COVID-19. Ale razantní pokles počtu nemocných, to bude záležitost delšího času. Jak dlouho, to uvidíme.

Vláda se chce vyhnout drakonickým opatřením, které uplatňuje v současné době zejména Izrael. Pokud ovšem nedojde ke zmírnění nárůstu počtu nemocných, bude vláda muset zasáhnout ještě tvrději.

Politický hyenismus


Někteří opoziční představitelé, mám na mysli zejména představitele ODS, vynikají nezměrnou nenávistí při protivládních útocích. Blábolení o tom, jak se vláda měla připravit na druhou vlnu pandemie a že to neudělala, je trapné. Jak by bylo možné uvažovat před řekněme dvěma či třemi měsíci o současném rozsahu šíření pandemie. Kdyby s tím vláda tehdy vyrukovala, titíž představitelé ODS, kteří tehdy brojili proti nošení roušek, by napadali vládu, že straší veřejnost.

Včera jsem se chvíli díval na asi dva Soukupovy pořady na TV Barrandov. Tento "dobrý" muž se špatnou hlavou napadá vládu a obviňuje jí přímo z odpovědnosti za oběti na lidských životech, které nyní vznikají. Pokud by toto byla pravda, tedy, že lidské oběti při pandemii jsou věcí vlád, byly by k pádu předurčeny vlastně všechny vlády světa.

Snad jen s výjimkou vlády KLDR, jejíž vůdce Kim tvrdí, že v této zemi neexistuje žádný nemocný na COVID-19.

A pokud jsou nemocní, pak jsou také mrtví.

Vláda nyní nastoupila správnou cestu boje s druhou vlnou pandemie, opírajíce se o odborná stanoviska českých i zahraničních odborníků v oblasti epidemiologie, a to je jediná možná cesta.63 komentářů :

 1. Proč v našem demokratickém státě není na úrovni vlády nebo parlamentu vedena diskuze o možnosti pro občany kteří to budou chtít a zaplatí ze svých prostředků nákup vakaciny Sputnik. To považuji za omezování lidských práv občanů.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Myslím, že by se to dalo zařídit přes ruskou ambasádu, mám na mysli to, že by se na ni obrátila skupina lidí s takovým požadavkem.

   Smazat
  2. 13:24
   Jsem v seniorském věku a rád bych si ruskou vakcinu na sobě vyzkoušel.

   Smazat
  3. Ruske velvyslanectvi ma prý telefon 00420 233 374 100

   Na naše "zastupitele"spolehnuti neni!
   Zkusme se tam zeptat jake má t.č.Gamalejův institut,kde už vakcinu vyvinuli a maji ji.
   Poté mužeme jako občane začit vinout aktivitu sami.
   Kdo z nas zdejsich lidovach komentatorů zná doktora,který by se toho ujal a je s nim možno mluvit zde na webu v komentu.
   Jako Prolog bychom se ho mohli zeptat zda něco vi o rychlém testováni C19 a kolik stoji dnes rychlotest a u koho je ho možné zakoupit.To bude možná i zajimave pro zdejši aktivisty,kteři znaji internet.

   TEDY OTAZKA KOLIK STOJI RYCHLOTEST C19 (do 15 minut)

   vědel by to nékdo z nas třeba i tady kvitků z čertovy zahradky?

   ANNA

   Smazat
 2. Oni jsou, stran Covidu, v nebezpečí hlavně lidi, pane Paroubku. Republiku ohrožuje především Brusel a jeho migrační politika, ale to její reprezentaty moc netrápí.

  OdpovědětSmazat
 3. REPUBLIKA JE V NEBEZPEČÍ, ano je a to nepřetržitě 31 let !!!

  OdpovědětSmazat
 4. Je možné, že nejznámější člen ODS Pavlík Novotný virus rozvážel multikárou po Praze a okolí.

  OdpovědětSmazat
 5. Krizi zažįvæme již 30let a to pernamentnë díky ODS a ČSSD ,kteří zničili dílo minulých generací ,hlavně komunistů a jejich socialismu !

  OdpovědětSmazat
 6. Pane Paroubek díky za rozumná slova v šílené době !
  Jsou chvíle, kdy je třeba držet hubu a krok .
  Zajímalo by mě váš názor, jestli by se nemělo požádat Rusko o nákup jejich vakcíny...já ruským vědcům věřím .

  OdpovědětSmazat
 7. 1) Jiří Paroubek se musí vrátit do vysoké politiky! Je to jediný člověk,který může ČSSD během velice krátké doby dostat na 20% a výš.Ale problém je,že ve vedení této strany jsou polopravicově zaměření mladší lidé a předseda to toleruje.Jak z toho ven?
  Další možností je,aby Jiří Paroubek vstoupil do ANO,nebo SPD,nebo KSČM. Jenom že v prvních dvou stranách jsou silní lídři a to by nedělalo dobrotu a do KSČM by asi nechtěl on.
  Republika potřebuje,aby (vítězné) ANO mělo po volbách koaličního partnera,jinak se k moci dostane demožumpa.
  A pan Paroubek je člověk,který by to měl dokázat zajistit.
  2) Covid-19 je mladými bagatelizován,protože se všude mluví a píše,že pro mladé není nebezpečný a většinou nemají žádné příznaky. To je pravda a proto mladá generace na příkazy kašle. To je zákonité a asi se tomu nelze ani moc divit. Že to přenesou na ohrožené starší spoluobčany je nezajímá a ani si to moc neuvědomují. Jak to řešit?
  3)ANO by už mělo najít odvahu začít jednat o zrušení zbytečného senátu,protože volby do něho lidé dlouhodobě bojkotují.V tom případě by ANO našlo podporu u SPD,KSČM a ČSSD. Ale hlavní podpora by byla u veřejnosti!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Obávám se,že ani pan Jiří Paroubek by neuměl obnovit důvěru v ČSSD....bez urážky!

   Smazat
  2. Uměl a stačily by mu k tomu 2 pozvání do diskuzního pořadu VM.Za prvé by se nenechal od VM řídit a ukázal by své rétorické schopnosti. Mimochodem to samé udělal, když byl poprvé zvolen do čela ČSSD. Hned v první televizní diskuzi z něj byli lidé nadčeni a jeho jméno,do té doby neznámé, si kdekdo zapamatoval.A od té doby měli hoši z ODS v diskuzích s ním velmi těžký život.A dokázal by to opět!!!

   Smazat
  3. Souhlas jen částečný, protože když nastupoval po "nebožtíku Grosovi" nebyl Paroubek tak spojován s hochštaplerstvim,nyní to již vadí,jak se říká z louže pod okap by to bylo..

   Smazat
 8. Hlavní příčinou většího rozsahu a dopadu coronaviru-19 v druhé vlně je dlouhodobá protistátní činnost veřejnoprávních médií (ČT, Čro+), která při pohledu zpět od samého začátku jen vytvářela atmosféru odporu proti jakýmkoliv opatřením vlády, zpochybňovala je, zlehčovala nebezpečí, dávala největší prostor kritikům a opozici vůči vládě, neposkytovala komplexní pohled a srovnání s opatřeními a vývojem v zahraničí. Veřejnoprávní a některá další média boj proti coronaviru-19 pojala jako příležitost k posílení jejich politického boje proti vládě, prezidentovi a státním institucím bez sebemenší reflexe, loajality a názorům většiny občanů, který vyjádřili ve volbách. V zahraničí přijali většinou stejná opatření a lidé je dál pod vlivem médií a jimi vytvořené atmosféry respektovali, i když šlo někdy jen o doporučení. U nás tomu bylo a je naopak, nedodržování opatření jako výraz odporu proti státu. ČT a Čro+ jako hlavní viník vzniklé situace hledá a zná spolu s opozicí jediného viníka.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesné a podepisuji to! Ale vláda měla šanci a to obrovskou-odstavit ředitele ČT a tím zajistit konec protivládního a protinárodního postupu redaktorů a zabezpečit vyváženost zpravodajství. Stačilo neschválit zprávu ČT. Ale oni se nechali ukecat a podělali se navíc strachy,že by demožumpa pořádala demonstrace. Za tu jejich svobodu slova. Teď vláda poznává,že to byla obrovská chyba.

   Smazat
  2. No, ono je to asi složitější nebo komplexnější. Tuhle "protistání činnost", řekl bych spíš protilidovou, vyvíjejí i některé celebrity, politici, mediálně známí lékaři, i některé alternativní servery, jako například Aeronet a Zvědavec. Podivná vzácná shoda, že?

   Podle mého názoru někdo má velký zájem na našem kolapsu a dává si na tom záležet. To, jak to ČR zvládla v první vlně někomu zjevně velmi vadí. Byla by to práce pro BIS, která by ovšem nesměla být orientovaná jednostranně proti Rusku nebo Číně a musela by zvážit i jiné, mnohem pravděpodobnější možnosti. A například se podívat na IP adresy, odkud jistá média působí. Ruské, ani čínské nejsou...

   Smazat
 9. Pěkný den.
  Pan Paroubek politický hyenismus zažil, ví o čem mluví. Takových politiků jako je on v Česku moc není.

  OdpovědětSmazat
 10. Nejhorší je že už píší že další vlna bude na jaře no a opozice si jede svoje antibabiš touha po moci je velká.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Opozice se mi zošklivila, zdokonalila antibabišovství na celostátní politiku,= čím hůř, tím líp =...

   Smazat
 11. Mluvíte mi z duše, pane Paroubku. Řeč Prymuly byla řízná tak, jak si to situace žádá a byla srozumitelná. Jen ti nenávistí naplnění lidé a dále lidé poněkud chudého ducha tomu buď nechtěli nebo nemohli rozumět. Úlohu, kterou hraje opozice v této věci, hodnotíte přesně. Dokonce si myslím, že si opozice objednává dezinformace u rádoby odborníků. Opozici stav vyhovuje, zneužívá nemoc v politickém boji. Bohužel hodně lidí to opozici zbaští.

  OdpovědětSmazat
 12. I když pana Paroubka nemusím, považuji za rozumný názor.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10:05
   Ano také to považuji za rozumný názor. Ale idioti, kteří si vlastně vydupali rozvolnění před prázdninami, aby mohli k moři a za prací do ciziny (a kdo je k tomu nabádal a štval proti vládě? To snad všichni normální lidé v této zemi vědí). Ano připosranost vlády byla, že ustoupila.
   Již tenkrát se říkalo, že znovu nastavení výjímečného stavu bude hodně problematické.
   Václav

   Smazat
 13. Tak v tomhle Vám dám za pravdu. Soukup tomu dal korunu, když se otíral o ty, kteří na jaře vletěli rovnýma nohama do Coronavirové krize. Nějak jsem tam postrádal v té fotogalerii pana Primulu, který tehdy chtěl promořit národ na což pan Soukup maličko pozapomněl a což se mu nyní za udatné pomoci opozice konečně podařilo. I tomu negramotovi bylo jasné, co by následovalo ale najednou jsou z toho všichni paf. Proč to svádí na premiéra a řadí ho vedle Jakeše což si nezaslouží, byť ho nemusím. Nebyla to náhodou opozice, která pořád řvala a brojila proti jeho opatřením? Kdopak na světě s tím měl na jaře zkušenost? To se to kecá, když se nic nemusí řešit, že? A nebyla to náhodou opozice s 300m stolem na oslavu ukončení korona krize na Karlově mostě, která tohle všechno defakto svojí blbostí zavinila? Dnes zase obrací včetně pana Soukupa a kritizují vládu za nedostatečná opatření. Ještě jsem neviděl jediné konstruktivní řešení, které by navrhli Fiala, Bartoš, Bělobrádek a jim podobní. Je zajímavé, že do vlády se dobře kope ale když předseda senátu jede na Thajwan kvůli lidským právům a je jejich hrozným zastáncem, proč se třebas veřejně pan Soukup nezeptá, kdy pojede do USA a bude bojovat za podmínky vězňů na Guantanámu nebo do Španělska a nebojuje za práva Basků a propuštění jejich vůdců nebo nebojuje za propuštěni Juliana Assange, který jen zveřejnil špínu služeb USA což neudělal sám.
  Pan Soukup je už jen takový modernější Jarda Štercl a už se nedivím prezidentovi, že s ním rozhovory ukončil, protože se Soukup a jeho Barrandov zařadil do toho, čemu pan prezident říká žumpa.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Soukup před nějakou dobou otočil, takže se na něho i pan President... Soukup zřejmě zalezl do senkrůny "demokratické" opozice - Barandov je proto důvěryhodný jako Česká televize... škoda. A NAVÍC UŽ DLOUHO NUDÍ, CHLAPEC!

   Smazat
  2. Že Jarda Štercl? To snad není na místě... Nebylo by tam přirovnání k některým dnešním "bavičům"?

   Smazat
  3. Předseda sernátu, jistý Vystrčil opakovaně v televizi prohlásil, že "je v očekávání". Na ženy, které jsou v očekávání přece bereme vždy ohled a tak prosím tím spíše, když je v tom očekávání nějaký hybrid se vzhledem anorektické slečinky a navíc "ústavní" činitel. Nevím co se myslí tím ústavem, ve kterém je činný a nevíme co nám tam zase pro srandu občanů Česka porodí. Nechme se překvapit debilitou přes hranice!

   Smazat
 14. Bohužel demence a mentální degradace mezi obyvatelstvem pokračuje. Poslední "teorie", nevím, jak jinak ji nazvat než konspirační, říká, že jsou lidé pod rouškami dušeni CO2, takže si snížili imunitu a snadněji se nakazí.

  Černá je bílá, válka je mír, podobnost s Gretou Thunberg čistě náhodná? Tohle je organizované, rozum zde téměř nemá šanci. Bohužel ani po jakémkoli množství mrtvých covidoví popírači nepřijdou k rozumu, leda že by sami byli mezi těmi mrtvými.

  Už předem je jasné, jaké budou šířit zdůvodnění všech možných problémů: mohly za to roušky a CO2. A hurá do třetí vlny, kdybychom tuto náhodou zvládli...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. CO2 může přes roušku dovnitř, a nemůže ven?
   Ty, které dusí CO2 dýchají asi do balónků.

   Smazat
  2. 10:57 Správný postřeh, plus ještě navíc to, že rouška je podle těchto hlupáků proti viru neúčinná, protože virus propustí, ale molekuly C02 ne :D :D :D

   Teď už chápu, jak je možné, že Gréta viděla molekuly CO2 prostým okem!

   Smazat
  3. Víte že lékaři -operatéři mají roušku na sále od ráno do pozdního odpoledne, než je operační program dne splněn? Myslíte, že kdyby byli takto operatéři dušeni měsíce, roky, desetiletí, že by to přežili? Ti roznašečí těchto zpáv by se měli na hony vyhýbat tedy nemocnicím a jejich chirurgickým sálům -a raději sejít ze světa i se svojí blbostí!

   Smazat
 15. Proč klečeli?
  A kdo se opováží komentovat české fotbalisty?
  Já ano, jsou to neumětelové a přizdisráči.
  Stydím se za ně, koho jsme měli za otroky?
  To co se děje je rozvrat tzv. křesťanských hodnot.
  Dokud bude v politice Kateřina Valachová a ČSSD jí obhajuje, je to s námi špatné.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10,19
   Banda zmanipulovaných neumětelů,toť dbńešní fotbalový nicky!

   Smazat
 16. Čtenářům Nové republiky bych doporučoval občas si přečíst Protiproud - jeho šéfredaktor také psával články pro NR - opravdu kdysi, protože on nejde s "proudem".Na Protiproudu je to všechno podněkud jinak - pohled na totéž, ale z jiné strany. Také řádná a doložená argumentace, ale jiná. Jen tak - pro názor. Aby si člověk mohl utvořit názor, musí vidět věci z různých stran, ne jenom pořád z té jedné. Té silně a zásadně manipulační. Dozvěděl jsem se také o dosti početné skupině lidí, (a další přibývají) kteří už nechtějí v tomhle současném bordelu žít vůbec. Jsou denně strašeni, denně v depresi - celé dny drženi v depresi a strachu. Nevěří už ničemu, manipulaci s lidmi, jak se děje v současné době, nechápou. Chtěli by požádat stát o euthanasii - myslíte, že jim stát vyhoví? Že uzná, že v takovém svinčíku, v jakém se zde nežilo ani během válek a převratů, mnozí už nezvládnou žít. Nebojí se žádných duchů, ani covidu -ale prostě ztratili důvod, proč mají lpět na životě. Chtějí z toho odejít, ale jsou staří na to, aby měli dost sil tuhle republiku opustit. Najít si převaděče, a nechat se odvézt nějakou lodí někam jinam, kde by dožili svůj život v normálních podmínkách, se jim nepodaří, a v nenormálních podmínkách dožít nechtějí. Chtějí odejít z tohoto zvráceného světa sami, a dobrovolně. Myslíte, že k tomu pan Paroubek zaujme stanovisko?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Uveďte zdroj, kde konkrétně je prezentována ta početná skupina nešťastníků? A kdo ty lidi zná, ten místo aby dával na Protiproud srdceryvné články, měl by se postarat o to, aby přijali pomoc psychiatrů, nebo psychologů, než je ta deprese semele.

   Smazat
  2. 10:22
   Nerozumím, copak lež vyléčí depresi ? Pravdivou situaci je nezbytné trpělivě a citlivě vysvětlovat, ale neměla by to sabotovat média, zejména "veřejnoprávní". A na příjmů by si občané neměli zacpávat uši.

   Smazat
  3. 10:22 co to plácáte, zřejmě opakovaně, o strašení, o otravování, o znechucování ..., především vy sám se vyrovnejte s tím, že kritický pohled na svět je nadějí, předpokladem, aby lidský svět přežil. Kvůli vám, vlastně vystrašeným, namísto abyste cosi proti té mizérii dělali, kvůli takovým mlčet, na růžovo malovat shnilotiny rozhodně nebudu. Nevidím ve svých čtyčiasmdesáti letech nic divného na tom, že je stále víc chvil, kdy chápu, že není žádnou nevýhodou odejít ze světa tak včas, aby to mohlo mít jistou důstojnost. Nevím, zda doklepat se do sta let je hrdinstvím, nebo naopak. Spíš nabývám dojem, že není o co stát. S tím se taky nějak vyrovnejte, vylekanče.

   Smazat
  4. pro 10:22
   Rozumím Vám, patřím k těm zhnuseným. Od emigrace a euthanázie mně odrazuje jenom maličkost - více dětí, ještě víc vnoučat. Všechno je "uvalené mimo". Částečně už i tady na NR. Proboha lidi, hledejte rozumné informace a přemýšlejte o nich. Na příklad video Bukovský ze 7.10.2020, Přestaňte s panikou ..... Děda.

   Smazat
 17. Hanba, ovce, blbečkové. Čeští fotbalisté poklekli kvůli černochům. A začala vzpoura

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Hanba-ovce-blbeckove-Cesti-fotbaliste-poklekli-kvuli-cernochum-A-zacala-vzpoura-640529

  Stát se zhroutí, vy vlastenci! To budete koukat, kdo podpořil Babiše

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Stat-se-zhrouti-vy-vlastenci-To-budete-koukat-kdo-podporil-Babise-640532

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Za peníze je hodně lidí schopno udělat cokoliv. Hanba jim.

   Smazat
  2. Tito přeplacení, mentálně úsporněji vybavení gladiátoři svojí blbostí nedůstojným způsobem dehonestovali český národ. Jelikož je jasné, že to neudělali sami o sobě, bylo by nadmíru vhodné, aby byl na minutu vyhozen trenér těch žlutých kašparů.

   Smazat
  3. Nemyslel jsem si, že to někdy řeknu, ale dobře jim tak, že prohráli. Ostuda která se nedá prominout. Nikdo jim nedal pověření a nemohou říci, že zastupují všechny občany Česka, ale na druhou stranu mohou sice udělat co chtějí, jenže jsou věci které se nedělají jen tak. Mělo by být zveřejněno jméno toho, kdo to "spískal".
   Jestli nás ponižovala a ponižuje vláda a armáda svými podíly na "válečných" "akcích" v zahraničí, tak se dalo udělat to, že se jí nedal či nedá hlas, aspoň ten kdo chce nějakou jinou zahraniční politiku. Ale sportovce, který nás ponižuje, můžete akorát ignorovat. Pro mne teda prakticky skončili, nezajímá mne jejich další osud. Ani profesní a ani pro ně v uvozovkách "lidský".
   Buřt.

   Smazat
  4. Tonejsou čeští reprezentanti, to jsou sorosanti.

   Smazat
 18. Le Penová odmítá nový pakt o migraci a označila ho za sebevraždu Evropy

  http://svobodnenoviny.eu/le-penova-odmita-novy-pakt-o-migraci-a-oznacila-ho-za-sebevrazdu-evropy/

  OdpovědětSmazat
 19. Paroubek je šašek, chtěl by se dostat zpátky do politiky, líbilo by se mu stát u projevu Prymuly v zástupu těch vládních funebráků. Vypadalo to celé jako funus v krematoriu. Lidi nezajímá, Paroubku, že to je podělané všude, ale že to podělala vláda u nás. V létě se Babiš chlubil, že vyjednal cesty do Chorvatska, teď se vymlouvá, že to všichni chtěli, "Monika chtěla na Krétu" a podobné kecy. Tak kreténi jeli na Krétu. A teď jen blekotá nesmysly, pomalu už ani neumí souvisle mluvit. Data měli, měli modely, kam to zajde na podzim a kašlali na to. Nechtěli být nepopulární a tak to dnes dopadlo. Jsou to bezzásadoví hajzlíci, Paroubku, jako ty. To bude mít u nás ještě dohru, politická porážka bude to nejmenší. Lidé už toho chaosu a improvizace mají dost.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 12:16 vyvoďte z oněch skutečností, které uvádíte logické závěry, namísto hloupého označování občana Paroubka za šaška. Dokonce s výtkou, že "...by se chtěl ....". To přece nijak nevylučuje výstižnost toho, co napsal! Pokud výroky hodnotíte podle autorů a nikoli podle obsahu, editor promine, tak jste pitomec.

   Smazat
 20. Souhlasím s názorem pana Paroubka a také s názorem 9:31. Když už se zde píše o pokleku našich fotbalistů, tak já jejich poklek považuji za ubohý a srabácký.

  OdpovědětSmazat
 21. A stale je soudruh Babis opevovan a podporovam behem tyhle saskarny covid 19. Jedna pozitivni zprava je, ze Euro je za 27,30 Kc. Tim se mi zvedla mzda o 5 000Kc mesicne. Pan Parobrk vse nazval jak zo je. Jak pravil J. Fucik: Lide dbete!

  OdpovědětSmazat
 22. Pane Paroubku, největší chyba vlády ČSSD byla, že pod vlivem masivní kampaně podporované ČT proti zavedení fiskálních registračních pokladen byla účinnost již schváleného Zákona o registračních pokladnách z r. 2005 odkládána a v roce 2008 byl dokonce zrušen. Na Slovensku ho bez problémů, s v obrovskou podporou hlavně veřejnoprávních médií zavedli. Podobně hladce zrušili Senát aj. Hlavní a dlouhodobý úspěch Ano je založen na volebním slibu a prosazení systému EET, ale i jeho udržení přes neustálé napadání ze všech stran. 86 % voličů, kteří se zajímají o věci veřejné a chodí k volbám vidí v EET jednu z cest snížení daňových úniků, srovnání podmínek podnikání, ale i ochrany před neproclenými, nezdaněnými, zdraví a životu nebezpečnými potravinami, alkoholem a dalšími výrobky. Většina nemocí, v kterých jsme na předním místě v Evropě souvisí s kvalitou zboží a až na dalším místě s kvalitou ovzduší aj. Je nepochopitelné, že se proti EET vyjadřují i takové strany jako je SPD aj. Tím možná získají 1 %, ale ztratí 5 % svých příznivců.

  OdpovědětSmazat
 23. K těm zeleným fotbalistům, hanba mě fackuje za ně. Dokud budou mít chameleonskou barvu dresu, a neomluví se za selhání národu na fotbal nekouknu, a přeji jim prázdné tribuny.

  OdpovědětSmazat
 24. V prvni rade mela byt postrilena vlada za nezvladnuti prevence po roce 2014. Neexistuje zadny plan na krizove situace. Babis a jeho poradci jiz druhe obdobi, kdy zde vladnou nic nedelali. Obcane plati dane a ty nenavratne mizi neznamo kde.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 13:04
   A před r. 2014 nějaký plán na krizové situace existoval?
   Kam mizí daně ví forbes.

   Smazat
  2. 13:04 Koho chcete střílet a o jaké prevenci to tady píšete? 20 let se rozkrádalo, nedělalo nic a všechno teď padá na hlavu včetně mostů a rozbitých silnic, nemůže vláda posledních 7 let. Zeptejte se ODS,ČSSD, lidovců kam mizely peníze. Proč se rušil podnik Vulkán a další na zdravotní materiál. Snad vám ODS a spol. odpoví.

   Smazat
  3. Odpovězte mi na otázku, jste magor, nebo provokater,já myslím, ze to bude obojí.Posilam na Vás voodoo,aby jste si neškodil..

   Smazat
 25. Pan Okamura se už podruhé zařadil po bok demobloku, který chce "pohřbít vládu", a hlavně ji i pitvat:

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Okamura-zpochybnil-pocty-mrtvych-na-covid-640558

  Ukáže, že má spolehlivější testy než PCR? Do příštího roku, kdy bude SPD kandidovat do PS, určitě neztratím paměť.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Šedých a tudiž nehodnotitelných zón je při vyšetření PČR mraky,takže ta slavná statistika je k... 💩

   Smazat
 26. Největší vinu na dnešní mizérii s Covydem má na svědomí demoblok a masmédia. Celé hodiny zpochybňují vše, co vláda schválila, nebo chtěla schválit, a zvou si do televize všeználky na všechno. Podprahově lidem vnucují svůj výklad všeho, i když tomu nerozumí a lidí tomu uvěřili. Vše zpochybnit, svrhnout vládu a dostat se ke žlabu, lidí jsou jim ukradený, to je jejich cíl. Pan Prymula na jaře varoval
  před scénářem až s patnáctitisící nakaženými denně, když polevíme. Nikdo ho nebral vážně, demoblok a jeho fandové uspořádali žranici, jakou Praha neviděla. Od srpna kritizují vše, ale nic chytrého a smysluplného nenabídli.
  Dokázali sundat sochu Koněva, řešit ricin, postavit vlasovcům něco a vystrčit Vystrčila, Hřiba a spol. na Tchajwan. Že se virus v Praze šíří věděl velvyslanec Německa a na Magistrátě neměl s kým jednat. Teď mají právo leda držet hubu a sypat si popel na hlavu.

  OdpovědětSmazat
 27. noviczech
  ...výzva, když je republika v nebezpečí: na Mostecku nám zamrzly vagóny s uhlím, potrava pro elektrárny. Potřebujeme pracovníky, hlavně z kanceláří na uvolnění zmrzlého uhlí!
  Také bylo nebezpečí, ale reálné!!!
  A když budu tvrdit, že nám na covid už umírají lidé na chodníku, dostanu finanční prémii od vlády?
  Nezlobte se na mne, ale jaký trest dostanou politici za rozšiřování falešné zprávy?...Když i vražda na Slovensku vlastně není odsouzena?
  Kde to žijeme??? Toto je můj osobní názor.

  OdpovědětSmazat
 28. Paroubek nezapre svou nedostatecnost.
  T. zv. 2. vlna pandemie neni dusledek toho co pise. Proc?
  V prvni vlne pandemie jsme excelovali jako vzorny zacek WHO jsme opatrenimi zamezili uspesne nakaze obyvatelstva. Po uvolneni se ovsem vir zacal projevovat o to silneji, coz je logicke, protoze obcane nejsou stykem s virem imunizovani jako ve Svedsku, kde zadna 2. vlna se nekona.
  Nefunkcni PCR testy na neexistujici vir (dosud nebyl nalezen, prokazan!) testuji lidi pouze na pritomnost RNA, druhu aminokyseliny, ktera ma byt nasledkem nakazeni virem.
  Dost veci, aby laikovi zustaval rozum stat. Proc se tedy testuje? Protoze to tak WHO doporucila.
  Jedinym ukazatelem sireni nakazy je smrtnost na COVID-19. Protoze ale vetsina neboztiku mela uz ruzne i smrtelne choroby a nesmeji se pitvat, pise se vsude jako pricina umrti COVID-19. Proto jsou i tato cisla nespolehliva. Pandemie je bezne chripkove onemocneni, vice nakazlive jak jindy. Umira si stejne jako na jinou chripku, dokonce i mene. Celkovy pocet zemrelych jde tento rok dolu oproti minulym letum.
  Svedsko neuvedlo zadna ochranna opatreni a melo na zacatku giganticky narust smrtnosti. Ted uz je za vodou, protoze umrti jsou konstantne nizka.
  https://www.worldometers.info/coronavirus/country/sweden/
  Viz diagram Daily Deaths.
  Cesko tedy musi dohnat promorenim Svedsko, chce-li mit nakazu zvladnutou. A to dnes probiha. Srovnani Svedska a Ceska v poctu umrti behem pandemie ukazuje, ze pri srovnatelnem poctu obyvatelstva jeste u nas zemre asi 5000 lidi, abychom se dostali k takovemu stupni imunizace jako je ted ve Svedsku.
  Svedsko tedy je na tom lepe a nema skody s opatreni, lockdownu i nouzoveho stavu. Je promorene. Nenosi se rousky, lide se objimaji, schazeji se, uzivaji si.
  U nas diky Babisovi a vlade, ktera kopiruje EU a WHO opatreni mame stale omezeni a prodluzujeme si cestu k promoreni, spojenou s hospodarskymi skodami a terorizovanim obyvatelstva a nosenim rousek.
  Jak je toto noseni skodlive, rika zprava US CDC:
  https://aeronet.cz/news/romane-prymulo-a-jiri-kobzo-z-spd-ctete-lide-nosici-casto-nebo-pravidelne-rousky-maji-85-riziko-a-pravdepodobnost-nakazy-nemoci-covid-19-zjistila-americka-cdc-v-nove-uverejnene-vybusne-studii/
  O TOM JAK JSME KLAMANI VYPOVIDA OTEVRENY DOPIS MINISTROVI PRYMULOVI, ADRESOVANY I VLADE.
  http://www.kulovy-blesk.cz/wp-content/uploads/2020/10/Prymula_CZE_final.pdf
  O podvodu CORONAVIRUS a stanovisku ceskych lekaru se doctete podrobne na
  arfa.cz

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pane 19:28 gratuluji, žádný příspěvek mě tak nepobavil, jako váš. Nejlepší vaše věta :
   = Umírá se stejně, jako na jinou chřipku dokonce i méně. =

   Smazat
  2. K Anonymni 0:04:
   Jen se bavte pane. On vas ten smich prejde. Tady mate posledni cisla srovnani s chripkou - na arfa.cz

   Jsem uz z toho zoufaly, kolik Cechu je negramotnych a jeste k tomu hloupych. Kdyz je nekdo hloupy, nemuze za to. Kdyz to jeste k tomu nevi, je to katastrofa pro okoli i narod!
   A tak vlastne nebude naskodu, kdyz nas obohati svym semenem lekari a inzenyri z Afriky a Arabie. Jejich IQ je srovnatelne s vasim.

   Smazat
 29. Faktem je, že Topolánka si svého času v diskuzích opakovaně mazal na chleba ..

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.