Reklama

sobota 17. října 2020

R.T. Erdogan: „Máme právo zasáhnout z Egejského moře do Somálska“

Ivan David
17. 10. 2020

 

Erdogan včera vydal válečná a expanzivní prohlášení a tvrdil, že Turecko má právo vojensky zasahovat všude, od svých hranic po Somálsko.
„Někteří lidé nám říkají:‚ Nerozšiřujte se. ' Ale existuje násilí. V Libyi existuje násilí. Nemůžeme mlčet. Na 911 kilometrech našich hranic je násilí. V Sýrii vládne násilí. Máme být zticha? Na druhé straně v Somálsku existuje násilí. Nemůžeme se zastavit. Existuje historická odpovědnost, kterou na nás naši předkové vložili. „A nezastavíme se budeme vykonávat svou povinnost tam, kde je třeba,“ řekl.


O Somálsku se nezmínil náhodou, protože Ankara je v této zemi vojensky přítomna.
Je zřejmé, že zahájil plán obnovy Osmanské říše. Nezastaví se pouze u akvizic Sulejmana Velikého, snaží se dosáhnout většího vlivu ve všech zemích mýtického „Turanu“, regionu, který je „srdcem“ Eurasie, od Kavkazu po Čínu v provincii Sin-ťiang, kde žijí takzvaní ujgurští Turci.


Tento plán také zahrnuje ovládnutí většiny řeckých ostrovů v Egejském moři a ve Středomoří s cílem využít co možná největší ložiska uhlovodíků.

46 komentářů :

 1. Ať si Turci s Ruskem soupeří o Turan. S tím nic nenaděláme, ale nevidím nejmenší důvod, proč bychom my, středoevropské státy, měly stát na straně Turecka. Považuji Rusko, za národ nám bližší a přátelštější. P.K.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. „SPROSTÝ KECY, PANE GENERÁLE.“ ŠTĚPÁN KOTRBA VYSTOUPIL PROTI SLOVŮM GENERÁLA OPATY O ROZPOČTU   

   http://infokuryr.cz/news.php?item.30364

   Má Kotrba pravdu? Má. Na co ČR potřebuje armádu, je mu na dvě věci, na nic a na h...
   Pan generál má pěkně placené místo. Zrušil bych armádu a tyto lidi je nutné přesunout na policii.

   Smazat
  2. Anonymní18. října 2020 9:45
   Chceme-li být suverénním státem, bez armády se neobejdeme. Bez armády, která bude v případě potřeby, schopna zajistit nepřekročitelnost našich hranic. Jak jednotlivci, tak nějakými ozbrojenými skupinami.
   Pan Kotrba má pravdu, že i armáda musí omezit nepotřebné výdaje (viz ty vrtulníky, či houfnice, které jsou oboje, útočné zbraně). Naše armáda potřebuje být orientována na obranu našeho území, nikoliv na africká dobrodružství, či protiruské provokace. Takové armády, si potom bude naše společnost vážit a zcela jistě i přijme pozitivně, povinný, např. půlroční, vojenský výcvik našich branců. P.K.

   Smazat
 2. Pane Erdogan děláte dobře, ale jedna věc mně vadí,nepaktujtese a nevěřte té rusàcké z ákeřné proradné putinovske bandě

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano Típek má pravdu. Je povolán potírat násilí v Sýrii, Somálsku, Líbyi ..., prostě všude kde si zamane. Máte recht, on by si ten proradnej Rus taky mohl vyložit slova Típka, že v Turecku je také násilí, jako přiznání a s odvoláním na historickou zodpovědnost by taky tomu mírumilovnému Turkovi, tak nějak po slovansku, rozbít držku.

   Smazat
  2. 20:13 Vy asi budete také pořádný parazit. Mohl by jste nám prozradit anonymně s kým se paktujete Vy. Paktovat se nemáme s nikým. Všichni naši papaláši a armáda mají hájit naše národní zájmy a ne se paktovat.

   Smazat
 3. Jako film Bílá nemoc, "my jsme v právu".

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. My jsme v pravu!
   Musite nam verit!
   Vsichni jsou na nas zli a nam nebezpecni! Nejvic jsou ti, co nam nechteji vydat sve suroviny. A tak musime zbrojit, abychom je ziskali. Obcanum rikame jak jsou nam tyto zeme nebezpecne a jinde zase jak jsou proti nam zaostale. Ta diskrepance nevadi, blbci ji stejne nezpozoruji. Mame to vyzkousene uz od konce 2. svet. valky.

   Smazat
 4. Pánové v NATO, v GŠ Ruska a Číny, víte jistě, že Turecko nevlastní jaderné zbraně a ani jiné zbraně hromadného ničení? Protože v případě, že ano, tak máme velký problém. Daleko větší než s Kimem. Ten sedí doma a JZ má jen jako klacek na odhánění psů, kteří se mu chtějí nakvartýrovat do jeho domu. Je nejvyšší čas ukázat tomuto novodobému Adolfovi meze. Jinak to dopadne jako před 85-ti lety, ale daleko hůře. Doba se tou velice podobá. Sýrie, Libye, Řecko, Kypr, nově Arménie a nyní i Somálsko a proti němu bezzubé mezinárodní organizace v čele s OSN, pletichaření, snaha využít ho proti jiným -. Zatopit nepřátelům (Rusko) i trhnout něco na kamarádech (Řecko, Kypr,..). Ale konce jsou přece známé. Vždycky a bez výjimky to skončilo tragédií. Proč si někdo myslí že právě toto ustojí?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Atomovky ma na svem uzemi sice, ale klic k jejich startu ma Pentagon. Turek je jenom podrztaska USA v tomhle smeru. I v Nemecku je situace stejna. Hovadsti politici tak vydavaji obcany do smrtelneho nebezpeci, odpali-li Usak u nich rakety. Nebude se ptat na svoleni sultana. Odveta vymaze Turecko z mapy.

   Smazat
  2. Danny čas se radikálně změnil, NOVIČOK dnes vyrobí kde jaký debil a použít ho může velice lehce. Erdogan je dostatečně zblblý narcis a snaží se stát tím nejslavnějším sulánem. Žádný strom nevyroste do nebes.

   Smazat
 5. Turek, ať již si to jasně uvědomuje či nikoliv, svou expanzivní politikou se posouvá ke hraně, za kterou dostane další lekci.
  Připomenou mu opět, že není a nebude pánem lidstva. Ani pánem mýtického Turanu.
  Těžko pochopit skutečné příčiny úkazu, proč jsou takovéto rozpínavé národy (jakoby) nepoučitelné. Čímž si koledují o další a další lekce.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To nejsou národy, ale jejich rozpínavé (přesnější je pomatené) elity, které vytváří informační pole (zblbnou obyvatelstvo). Kvalitnější, vzdělanější a vyspělejší kultura je odolnější proti manipulaci, pak národ přežije. Například zde u Čechů přeci jenom s nějakým kritickým myšlením ze školství a ze slovanské kultury se nedaří národ přesvědčit k válce proti Rusku a komukoliv jinému a k migraci, která problémy lidstva neřeší naopak zvětšuje a je pouze ve fiktivním zájmu elit. Ten fiktivní zájem spočívá v tom, že jejich plány jsou nereálné a povedou ke krachu a zničení životů i jich samotných.

   Takovým příkladem snahy o nereálný sen (Osmanská říše) je Erdogan - v tom smyslu, že to co dělá nemá úspěch pouze dle medií nebo je zajištěný zvenčí, protože se to někomu hodí (něco jako Hitler, kde také veškeré jeho jako by "úspěchy" zařizoval jeho loutko-vodič - té podobnosti probíhajících procesů si již mnozí všimli).

   A tedy souhlasím, že dostane přes pracky. Platí zde plně sarkastický výrok: "Nepomáhejte Erdoganovi, on už zničí Turecko sám" ( svým katastrofálním řízením, stejně jako Hitler zničil Němce, kteří o ničem již nerozhodují, jsou pod kancléřským paktem a museli si nechat navozit migranty, co nikdo se zdravým rozumem nemohl udělat, takže z toho plyne, že byli přinuceni a teď jim hrozí nahrazení jinými národy - nějakou malou naději poskytuje NDR).

   Na závěr připomenu známý výrok: Ti kdo připravují a způsobují války by měli být popraveni vlastním obyvatelstvem v první den války.

   Smazat
  2. Pane Opluštil. Staré přísloví říká: S jídlem roste i chuť. Natož když máte genetickou výbavu parazita a dostanete se do pozice kde máte možnosti, tak se to obvykle zvrhne. To se právě dělo i za minulého režimu a děje se to i dnes.

   Smazat
 6. Měl by zasáhnout i v USA , tak je násilí také a a americká vojska jsou od Turecka kousek !

  OdpovědětSmazat
 7. Vydávat agresi a expanzi za povinnost může je chorý mozek. Ale pokud to dovolují jiné choré mozky je to asi OK, ne?

  OdpovědětSmazat
 8. Turek se rychle učí od EU v kořistnických choutkách, že zemře mnoho lidí to tohoto vyznavače měsíce nezajímá.

  OdpovědětSmazat
 9. Tenhle pomatenej mohamedán je Hitler 21.stovetí, je řízen stejnými silami v pozadí a má stejné zadání, jako jeho německý předchůdce a zcela jistě ho stihne i stejný osud, ale bohužel i blbou a blbkami vedenou EU...

  OdpovědětSmazat
 10. Cítí se jak mocný paša a za podpory USpompei dělá bordel ve středomoří a okupuje sever Sýrie.
  Podporuje Islámský stát a jeho hrdlořezy, sám chce vybudovat novou Osmanskou říši.
  NATO, jehož je součástí ho vlastně podporuje.
  To je ta globalistická pakáž.

  OdpovědětSmazat
 11. Je jedinázemě, která může Turecko zastavit a časem ho i zastaví, Rusko. Západ bude s Tureckem spolupracovat, ovšem ne tak upřímně, jako to vyjadřuje Erdogan. Západ je ztělesněním falše. Dnes je plný smyšleného koronaviru a je to jeho největší starost. Turky údajný koronavir nezajímá. Válčí. Zatím ale se Rusko proti Turecku stavět nebude. Z více důvodů. Např. Turecko je v NATO, mnohé státy chtějí do NATO, je to výstižné i pro méně inteligentní. Dalším důvedem je právě ta výstižnost: chcete do NATO – no, to je přece Turecko. Třetím důvodem je to, že spolupráce Západu a Turecka Západ rozvrací – proč by tomu mělo Rusko bránit. Takže zatím půjde Turecko nahoru. Běda Arménii, běda Gruzii, běda Řecku: všichni chtěli nebo chtějí do NATO. Rusko má s Tureckem dobré vztahy, staví tam atomovku, jde tam Turecký proud, kupuje turecké pomidory, proč by to bouralo. A mě je velice sympatické, že Turecko takto jede a nemá mozek zaplevelený jakýmsi koronavirem. Není to působivý rozdíl, orouškovaný a vyděšený Babiš s Prymulou jehož myšlení je koronou nasáklé, a normálně uvažující Erdogan. Turecko se bude velmi pečlivě snažit, aby Rusy nedráždilo a půjde mu to. Dokud na Rusko někde nenarazí. Pak je Rusko smete, než se rozední. Nemá cenu se tím trápit tady v ČR. Mnohým to ale trápení, velké, způsobí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Turecko slouzi jako kanonenfuter zapadu. EU karatele Turecka to nemysli vazne a to Sultan vi. Stale si mysli jako Lukasenko, ze vsechny preveze. Takova politika muze mit uspech jen do doby az vsichni prohlednou a zjisti, co je to za svini.
   Ta doba je tady a Turecko jde uz hospodarsky ke dnu. Vede valku na 3 mistech a u Kypru ji provokuje. To dlouho nevydrzi.

   Smazat
 12. Má to posvěcené anglosaskou krvelačnou světovou elitou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 22:34
   Kdo to je ta "" anglosaská elita"" ??

   Smazat
  2. Mozeček kachny Indický běžec je malinký. Nemá cenu se s ním zdržovat a vysvětlovat kdo je to anglosas.

   Smazat
 13. Staromodni nazor, kazdy chce demokracii - coz je synonymum k NASILI. SVRHNETE KAPITALISMUS (DALSI SYNONYMUM, a nasili zmizi. A kdo nechce kapitalismu?. Jen ja. A na to sily nemam a NIKDO mi nechce pomoc!. Tak bude lepsi takove a pod. clanky nepsat. A kdyz ano, tak nejdriv napiste - svrhnete kapitalismus!

  OdpovědětSmazat
 14. R.T. Erdogan pochopil že europoslanci jsou jen laciní korytáři. A tak si z té bezzubé mocnosti dělá jen srandu. Evropská unie v zásadě už neexistuje. Ty bludy a nesmysly, co přicházejí z Bruselu jsou jen záchvěvy agónie.

  OdpovědětSmazat
 15. Albanie, Kosovo, Bosna i Herzegovina.

  Muslimove z Bosny sebe vidi jako Turky. SS-ak Alija Izetbegović pred svoji smrt dal Bosnu do "amanetu" (hlidani/dozor) Erdoganovy.

  Erdogan pri navsteve Kosova prohlasil ze Kosovo je Turecko. Samozrejme ze Albanci to taky tak citi a potvrzujou to.
  Albanie prez NATO a EU, tlaci na Makedonii a Cernou Horu.
  Řecko je vsechno, jenom ne samorozhodujici stat a na povel prohraje jakoukoliv valku.

  Turecko je ted u "Krajiny", Srbska hranicna krajina v Chorvatsku proti Turkum az do 1873.

  EU/Nemecko, je otevrene na strane Albancu, muslimu v Bosne, podporuje Turecko, migraci a destabilizaci Balkanu.

  Turecko je jiz v Evrope, jen lidi mysli ze nekdo vyHlasi valku a rekne 3,2,1,ted.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Turek je dnes pro Evropu to největší nebezpečí, neb ji zaplavuje mohamrdány, kteří mu podléhají a dělají spolu stejnou politiku, jako kdysi sudeťáci..., vždyť i Erdogan nedávno prohlásil, že "všude, kde jsou Turci/mohamrdáni, tam všude je Turecko..."
   Dolfa říkavál to samé o Němcích...a jak to dopadlo.

   Smazat
 16. Do sjednoceni Nemecka, vsechny tyto Sudetaci a Nemci byly Polaci, Srbove a Češi. Nemecko je plno toponimu a hydronimu ktery v nemcine nic neznamenaji, vcetne Drozdova a Brljina.
  Politika tu nic neudela, ale knizka s informacema ve skole. Tak probihala germanizace. Od her a uceni ve skole az po trest smrti za mluveni slovanskeho jazyka na verejnosti.
  Němej se musi naucit Slovit nejdrive.

  OdpovědětSmazat
 17. Dnes aby se ten (stát), který Erdogana varoval, a s předstihem informoval o vojenském převratu proti němu v roce 2016, pomalu 'rval vlasy'. Navíc on nejenže je proradný a myslí si (stejně jako Hitler), že za ním stojí vyšší síla, je navíc doopravdy hloupý. Globálně neplánuje snad ani pár týdnů dopředu; pusa rychlejší než hlava (slovo mozek se nehodí). Tenhle válečný štváč se déle než cca 5 let nedožije.

  OdpovědětSmazat
 18. Dnes aby se ten (stát), který Erdogana varoval, a s předstihem informoval o vojenském převratu proti němu v roce 2016, pomalu 'rval vlasy'. Navíc on nejenže je proradný a myslí si (stejně jako Hitler), že za ním stojí vyšší síla, je navíc doopravdy hloupý. Globálně neplánuje snad ani pár týdnů dopředu; pusa rychlejší než hlava (slovo mozek se nehodí). Tenhle válečný štváč se déle než cca 5 let nedožije.

  OdpovědětSmazat
 19. ale nie - Turecko skúša to, čo musí, použiť zbrane ktoré nakúpilo, problém bude živiť armádu, a skúsia tlačiť liry a nanucovať dobytým krajinám - to je celé -

  OdpovědětSmazat
 20. Rus ho měl v roce 1915 vymazat z mapy světa a byl by klid!!!!!!!

  OdpovědětSmazat
 21. Divný, podle tady všech je TUREK hajzl, ale Rus prodává Turecku zbraně kdy si turek řekne. Tohle nevymyslíš!! Něco v Rusku bude asi špatně, že by docházely prašule???

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. vy nevíte že se dá vše na dálku vypnout???S-400 nevystřelí jedinou raketu na ruské letadlo a obrazovky zhasnou??

   Smazat
  2. Re (10:31):
   Možná vám už mohli dávno napovědět, že zbraně (či zbraňové systémy) se dají užít k vedení válek spravedlivých (vč. obranných), ale i válek zločinných. To je těch, které odporují mezinár. právu.
   Podobně, existují typicky obranné zbraňové systémy (např. systémy PVO) a jsou i ty útočné (bombardovací letectvo aj.).
   To, co oprávněně vadí mnoha lidem na Turecku, je fakt, že poslední dobou u něj převažuje to druhé.
   A ty prašule? Ty "voní" každému - od dálného východu až na daleký západ. Nebo je to jinak? ...

   Smazat
  3. INDICKÝ BĚŽEC to je tím, že nemáte vůbec představivost. Dejte idiotovy dostatek žrádla a on se přežere az se sám zničí. Vidíte to kolem sebe na mnoha lidech a nic Vás nenapadne? Bude se rozepínat až praskne. Dnes jsou jiné možnosti, než za Osmanské říše, kdy bylo zapotřebí jenom mít dostatek vrahů.

   Smazat
  4. Pane kachno, Turek sousedí s Ruskem... a zbraně dnes prodává každý všem, kteří zaplatí. My samozřejmě, díky Králi opilců, jsme o obchody i výroby přišli. Trhy (naše bývalé) ihned obsadili ti, kteří dodávali opilcům z disentu chlast, na cigára, na hostiny,... a dělali jim PR ve Svobodné Evropě, v Hlasu Ameriky, v Deutsche Welle, v radio Vatikán...

   Smazat
 22. Turek chce Egejske more i Afriku, Lybii, Karabach, Syrii. Vsude, kde jsou nerosty dela politiku jako USA. Nevidi, kam USA tahle politika zavedla. Turecka lira pada, lide kupuji zlato. Opozice jen ceka na vhodnou chvili. Pak zase bude Turek prodavat jenom rajska jablicka a bude soucasti RF.

  OdpovědětSmazat
 23. Jen se učí od usa a dělá to samé a takový musí být zastaveni a oni budou zastaveni velkými hráči.

  OdpovědětSmazat
 24. Přece ještě něco důležitého: Korporátky (korp. média) v názorech netápou (což se nedá říct o alternativkách). Předstírají sice nestrannost, ale stranickost vyčuhuje z každé jejich věty. A tak ohledně bojů na Kavkaze pozorujeme, že straní Turecku (a Auzerbajdžánu) a jsou proti Arménii. To dá rozum! Turecko je Německo, Turecko je islám, Arménie je křesťanství a Arménii považují za blízkou Rusku, také na straně Azerbajdžánu bojují "naši milí" syrští "rebelové", kteří jsou proti Asadovi. A člověk méně chápavý tuto předstíranou nestrannost nepozoruje.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kosovo ma pravo na sebeurceni, Krym ne. To je zapadni pravo. My first!

   Smazat
  2. 11:26 Jste absolutně neinformovaný a tudíž zmatený.

   Smazat
 25. No kdybych já prohlásil, že jsem schopen a mám právo z ČR střelit Erdogana mezi oči - buď by mne naši Čučkaři mněli za blázna a nic by se nedělo nebo by mne začali prošetřovat a přinejmenším by mne obvinili z útoku na život a svoboru tureckého idiota.

  OdpovědětSmazat
 26. Ta rétorika mě opravdu děsí. Ještě nedávno jsme ji slýchali jen v historických filmech v projevech německého vůdce...
  Viki L.

  OdpovědětSmazat
 27. Von to nebyl ani tak vudce jako skudce..

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.