Reklama

pondělí 12. října 2020

Rusko označilo „Novičok“ za čistě západní značku!

-kou-
12. 10. 2020 RIA a PrvníZprávy

Nejméně 20 západních zemí pracovalo s jedy ze skupiny „Novičok“ a její název byl replikovány jako „čistě západní značka“.(Na snímku letecký pohled na laboratoře v Porton Downu, Británie)


Uvedlo to informačního a tiskového oddělení ruského ministerstva zahraničí.

Jak bylo uvedeno na ministerstvu, informace o hmotnostním spektru a struktuře této látky se poprvé objevily v databázi Amerického institutu pro standardy (NIST 98) v roce 1998. Tyto informace tam poskytlo Centrum pro výzkum amerického ministerstva obrany.

Později se na základě této látky objevila celá skupina nebezpečných chemikálií, které nespadají pod Úmluvu o zákazu chemických zbraní. S těmito jedy pracovali zástupci států i další západní odborníci, vysvětlilo ruské ministerstvo zahraničí.

„Byly syntetizovány a jsou v těchto zemích k dispozici přibližně ve 140 verzích. My jej nemáme,“ uvedlo ministerstvo.

Lavrov: Lékaři Charité nenašli v Navalného analýzách žádné bojové jedy

Po otravě ruského opozičního bloggera Alexeje Navalného a po jeho převozu z ruského Omsku do Berlína, německá vláda oznámila s odkazem na laboratoř Bundeswehru, že v jeho vzorcích byl odhalen „Novičok“. Ihned poté bylo z otravy Navalného obviněno Rusko a spustila se kampaň k sankcím proti Moskvě.

Zvláštností je argumentace, že když Navalného „otrávili“ v Rusku, tak je jasné, že ho otrávili Rusové a osobně to nařídil Putin. Se stejnou logikou „otrava“ Skripalů v anglickém Salisbury pak znamená, že ho otrávily britské tajné služby a osobně k tomu dala příkaz tehdejší premiérka Mayová, ostatně tajná vojenská laboratoř vlastnící „Novičok“ – Porton Down – se nacházela jen pár kilometrů od incidentu.

Naléhavé výzvy Moskvy o poskytnutí vzorků a informací Berlín zarputile ignoruje. Nicméně Německo neustále vyhlašuje, že Rusko musí transparentně tento případ vyšetřit.

Přičemž je známo, že německá zpravodajská služba BND měla přístup k této látce („Novičoku“) od 90. let. Rovněž ji studovalo asi 20 západních států, včetně Velké Británie, USA, Švédska a České republiky. Rusko uvádí, že v souladu s prezidentským výnosem z roku 1992 zastavilo vývoj v oblasti chemických zbraní a v roce 2017 zničilo veškeré dostupné zásoby těchto látek, což potvrdila OPCW.30 komentářů :

 1. Jo tak to je jen kecy a štvaní proti těm „zlým" Rusům kdo tomu může věřit asi západní obyvatelé.

  OdpovědětSmazat
 2. To je přesně to, co jsem tvrdil. Vsadím boty, že ani samotné slovo "Novičok" nepochází z Ruska, ale od CIA. CIA ho vybrala proto, aby všem debilům na západě bylo hned jasné, kdo kterého šulina otrávil, když to vypustí do médií.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Název Novičok použil Vil Mirzajan.

   Smazat
  2. No jo, ale kdo je to ten Vil Mirzayanov? Antiruský magor, který vyhlásil samostatný Tatarstán a postavil se do jeho čela. Bohudík mu zatím vládne pouze z USA.
   O jeho věrohodnosti také svědčí to, že v kauze otravy Skripala okamžitě začal kvičet o vině Putina, přestože o tom věděl kulový.
   Prostě takový Navalnyj na steroidech.

   Smazat
  3. Pro 14:16 to je lež.

   označení novičok - bylo nejdříve používáno ve špionážních filmech, je to čistě propagandistická zbraň, v SSSR se látky nazývali úplně jinak.

   now-we-choke - nyní-(my Vás) - dusíme
   aby to pro diváka bylo asociativní.   Smazat
 3. Všechno co o takzvaném Novičoku víme jsou doměnky, možná úplné výmysly jakéhosi Jonathana B. Tuckera, od kterého tyto zaručené "informace" přebírala celá západní propaganda a vystavěla na tom celou mytologii. Sám Tucker uvádí, že krycí jméno pro vývoj jedů v SSSR byl "Foliant" (což nezní vůbec rusky, takže to bude pravděpodobně také výmysl). Takže kde se vzalo jméno Novičok? No vymyslel si ho sám Trucker, ale spíš CIA pro kterou pracoval.

  https://cs.wikipedia.org/wiki/Novičok#cite_note-19

  OdpovědětSmazat
 4. Soros naléhá na EU, aby omezila finanční prostředky pro Maďarsko

  http://svobodnenoviny.eu/soros-naleha-na-eu-aby-omezila-financni-prostredky-pro-madarsko/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11:28
   Potom co udělal Orbán panu Sorošovi se snad někoho diví.

   Smazat
  2. 18.41 Tomu zlodějskému, potměšilému "píp"DÁKOVI se doopravdy nikdo nediví. Udělal snad pro vás nebo pro mě něco dobrého?

   Smazat
 5. Západní kapitalisti jsou zločinci , lžou a vraždí po celém světě ! Irák , Afganistán , Libye , Syrie , miliony mrtvých , uprchlíků a islamizace EU je největší zločin západních kapitalistů !

  OdpovědětSmazat
 6. Postupu SRN se říká nordická lest. Rusové mají vyšetřit jak údajně otrávili Navalného jedem, který, jak se zdá, je schopen otrávit maximálně tak čtenáře těch pohnutých příběhů o jím zaviněných "otravách". "Otrávení" ve smrtelných křečích sdělují, že je za tím Putin a vždy je vyléčí úžasné západní preparáty. Je tedy s podivem proč tady někdo "tráví" jedem, který, na rozdíl od západní propagandy, nefunguje.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Rusko nemusí nic vysvětlovat, my i tak víme kdo, jak, kdy, kde a čím co udělal.

   Smazat
  2. 14:17
   Ano, my to víme. Ale kolik procent lidí u nás, kteří o tom slyšeli takto smýšlí?

   Smazat
  3. 17:07 jenže já jsem to myslel jinak než ty.

   Smazat
 7. A že to prohlášení ruskému MZV ale trvalo!
  Tak dlouho od Němců čekali vstřícnou spoluúčast na vyšetření až i jim docvaklo, že akce i Navalný je jen další protiruskou FalseFlagOp.
  A jejím smyslem přece není nalézt viníka, ale právě naopak, skrýt jej. A přitom jej vyfabrikovat z Ruska a jeho představitelů. Kterým je patrně nutno denně nasazovat psí hlavu. Dokud to pro záp. mainstreamová média nevyšumí v jiných protiruských provokacích ...
  Rusové by ale neměli nechat odradit, a celou tu šaškárnu (tak podobnou té zn.: Skřípalovi) vyšetřit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. I když to vyšetří a dokážou na nejpreciznější kriminalistické úrovni, tak stejně "západ" to neuzná. To už bychom taky měli vědět. Ostatně jim už zamíchali karty s tou anglickou "chůvou" Navalného.

   Smazat
 8. V 70. letech to byl ruský program "Foliant", tehdy naši nepřátelé, dnes spojenci, mu dali jméno Newcomer,novichok agent. Celý program i s dokumentací a některým personálem odvezly USA z uzbeckého Nukusu počátkem 90. let do své domoviny.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A už se možná blížíme k pravdě. Takže CIA tomu dala jméno Newcomer a pak to přeložila do ruštiny. Nejpravděpodobnější scénář.

   Smazat
 9. Kdyby takové laboratoře byly někde příkladně: Jordánsku, Syrii, na Kubě .... a jinde tak by je USA bombardovala o sto šest. (povoleny jsou jen ve VB, USA, Gruzii a dalších státech podpindostníků).
  Nakonec co si budeme povídat, i z USA byly některé továrny přesunuty do ČLR a potom co se tam ubytovali američtí vojenští sportovci se najednou začal šířit Coronavirus.
  Díky Vám američtí bratři (nebo barbaři?)!!!!!!

  OdpovědětSmazat
 10. Za vsim zlem na svete hledej CIA! Ma spojence, NATO.

  OdpovědětSmazat
 11. Další díl seriálu o Navalném najdete v druhé polovině videa:
  https://www.youtube.com/watch?v=g51d_cGMOOk

  Dnes tam řekli zajímavou věc. Lidé na Západě uvěří snadno každé lži. Naproti tomu lidi na Východě jsou přemýšliví a hledají další informace, aby si potvrdili, čemu mají věřit. Před převratem si ověřovali to, co slyšeli v rádiu a televizi, poslechem Svobodné Evropy, Hlasu Ameriky, atd.. Podobně se bude množství lidí chovat i za demokracie. Kdo by věřil stoprocentně tomu, čím nás krmí. Vyhledá si další informace a udělá si vlastní názor, ať Železný, Čulík a Petříček puknou vzteky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 23:31
   Tak na Západě jsou hlupáci a vy z Východu ten největší chytrák, opravdu k zasmání. Podle čeho tak soudíte??
   Proč poslední roky jde Nobelova cena výhradně na Západ a USA? asi tím, že tam budou samí hlupáci co??!

   Smazat
  2. 10:33
   Vážený kolego, zdá se, že patříte mezi generaci, která získala formální vzdělání až po převratu 89. Jinak byste se nedivil, kdo dostává Nobelovy ceny, tedy všichni, kromě Rusů a když je to náhodou Rus, tak zrádce . Dovolte tedy malý exkurz do historie, který jste nedostal v ZŠ.
   Tak tedy Nobelova cena se udílí podle poslední vůle švédského průmyslníka Alfreda Nobela. Nobelovic rodina se s výhledem velkého zisku z těžby nerostných surovin přestěhovala začátkem 20.století do Ruské Impérie. Tam si v klidu podnikala, až zjistila, že Rotschildové ve velkém skupují území kolem Baku, kde se primitivním způsobem těžila ropa. Tak tyto dva klany uzavřely dohodu, že si tento ruský ropný trh mezi sebou rozdělí a nedovolí žádnému investoru z Ruska, aby se na této těžbě podílel. Tak byl vyloučen ze hry kromě jiných i Lomonosov a jeho firma. Trh si rozdělili tak, že Rotschildové měli pod palcem export ruské ropy, zatím co Nobel si vzal pod svá křídla území Ruska.
   Tuto krádež místních zdrojů si Rusko nenechalo líbit a přinutilo Nobely, aby si vzali Ruské občanství a také dovolili těžbu i některým místním podnikům. Nobelové si ruské občanství vzali a i někteří místní dostali povolení těžit. Moc se jim (R+N) to ale nelíbilo, a koumali, jak z té prekérní situace ven. No a co myslíte, co udělali? Takový malý majdan na území, kde se nacházely těžební věže. Mjdanisté zničili kolem 60 těžebních věží, akorát to byly z 99 % těžební věže místních. Ti neměli prostředky na znovu obnovení těžby a tak byli nuceni prodat je konkurentům R+N. V té době se již schylovalo k únorové revoluci (která byla dirigována západem a rozbuškou byla vražda Rasputina) a abdikaci ruského Cara. Rotschildové spěšně prodali svůj podíl Shellu, ale Nobelové zůstali. Státní Petrohradská banka se pokoušela koupit jejich kontrolní balík akcí, ale zradou Moskevských bankéřů (který záměr vyzradili Nobelům) se to nepovedlo i když stačilo koupit už jenom kolem 4% akcí.
   Dále víme, jak to probíhalo dál, po VŘSR Nobelům bolševici znárodnili celý podnik a Nobela poslali tam, odkud přišel. Tak proto se Rusům nikdy Nobelova cena neuděluje, ne proto, že by tam nebyli schopní a moudří lidé, ale proto, že Rusové jsou pro Nobely něco jako osina v zadku. Takže tak, kolego. Kdyby ses ve škole učil, nemusel bys být za hlupáka.

   Smazat
  3. 20:35
   Více jak 100 let stará záležitost má dnes vliv na udělení této ceny, to vyprávějte nějakým podobným hlupákum jako jste vy sám.
   No a ještě o té škole pane, za období SSSR bylo uděleno zhruba 10 lidem Nobelova cena, třeba Prochorov, Alfjorov, potom vám doporučuji vzdělání si dodělejte vy!!

   Smazat
  4. 10:32
   No vidíte, sám jste našel "zhruba 10" lidí, kteří tu Nobelovku získali. Vlastně jste popřel sebe sama, ne? Když jste tvrdil, že "Proč poslední roky jde Nobelova cena výhradně na Západ". Tak výhradně na západ, nebo i na východ?
   PS: Můj příspěvek o Nobelech Vás přece jen přinutil podívat se, jak to tedy bylo. No a už víte, NEJEN na ZÁPAD. Já Vám připomenu, že jich bylo celkem 21,i když z toho počtu by bylo dobré vypustit takové persony zrádců jakými byli např. Gorbačov, nebo Solženicin.
   Vidíte jak můj předešlý příspěvek zapracoval, a to jsem Vás ani nemusel nutit.

   Smazat
  5. 10:33
   Na Západě pořád věří otravě Skripala a Navalného. U nás si z toho dělá srandu dokonce bývalý šéf vojenské rozvědky Andor Šandor. Blbce ze sebe dělá jen cizí moci dosazený ministr zahraničních věcí Petříček, který je tady všem soudným lidem za vola.

   Smazat
 12. A na základě čeho má Rusko něco šetřit když nikdo nepodal oznámení ? Nebo snad bu,bu,bu z Německa je novinka v mezinárodním právu ?

  OdpovědětSmazat
 13. Celá ta záležitost kolem Navalného je natolik trapná, až je nemožné pochopit drzost oné "západní politiky a diplomacie" když, tolik stojíc v lidských právech, jsouc tolik demokratičtí, až odsuzují občany jiného státu k embargu, popř. i obstavení majetku pokud se nachází v dosahu jejich jurisdikce, bez sebenšího důkazu o jakýchkoli věcných souvislostech, bez vyšetřování, bez soudu a bez obhájce. Protože "Highly likely"? Systém, který něco takového produkuje nezbývá než nenávidět. Po skutcích, nikoli jen předsudečně.

  OdpovědětSmazat
 14. Správný název je Nový šok, nikoliv Novičok. Každou chvíli s ním totiž někoho složí, zavedou sankce a vůbec jim nezáleží na tom, že jim to konzumují pouze osoby mdlého ducha.

  OdpovědětSmazat
 15. Stokrát ho otrávili a stále žije, jenom má závratě a stále blije. V SRN setká se Merklovou, to značí, že Novičok má účinnost nulovou.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.