Reklama

úterý 27. října 2020

Rusko zahájilo výrobu vakcíny EpiVakKorona. Již jsou známy i termíny prvních dodávek

27. 10. 2020   Sputnik

Výroba vakcíny proti covidu-19 s názvem EpiVakKorona vyvinutá vědeckou organizací Vektor byla zahájena v Rusku. Informovala o tom Federální služba pro dohled nad ochranou práv spotřebitelů a blahobytem lidí (Rospotrebnadzor).


Druhá ruská vakcína proti covidu-19 vyvinutá vědeckou organizací Vektor na základě peptidových antigenů byla zaregistrovaná v půli října.

Uvádí se, že poregistrační zkoušky vakcíny EpiVakKorona budou zahájeny v nejbližší době a že se jich zúčastní 40 tisíc dobrovolníků, včetně seniorů nad 60 let a těch, kteří trpí chronickým onemocněním. Podle informací se má aplikovat 0,5 ml vakcíny, a to dvakrát, nitrosvalově v intervalu nejméně 14 až 21 dní.

Hromadné dodávky vakcíny EpiVakKorona by měly být zahájeny na konci listopadu či v prosinci. Nová vakcína vstoupí do „civilního oběhu“ od 1. ledna příštího roku.


EpiVacCorona


Prezident RF Vladimir Putin před dvěma týdny informoval o registraci další ruské vakcíny proti koronaviru, vyvinuté státním novosibirským vědeckým centrem Vektor, která dostala název EpiVacCorona.

Putin mimo jiné vyzval ke zvýšení produkce obou ruských vakcín proti koronaviru a jejich poskytnutí především pro domácí trh.
„Nyní musíme zvýšit produkci naší první vakcíny a druhé vakcíny, a samozřejmě musíme především poskytnout tyto léky ruskému trhu,“ uvedl Putin na setkání se členy vlády, které proběhlo v režimu videokonference.
Lídr Ruska rovněž poblahopřál a poděkoval zaměstnancům Novosibirského centra Vektor.

„Toto je nepochybně důležitý úkol, který jste vy, milí přátelé, úspěšně vyřešili. Moc vám děkuji za vaši práci, za vaše úsilí, za váš talent a za vaši obětavost při práci,“ řekl prezident.

Vakcína Sputnik V


Dne 11. srpna Rusko jako první země na světě zaregistrovalo vakcínu proti covidu-19 vyvinutou v Ústavu epidemiologického a mikrobiologického výzkumu Nikolaje Gamaleji ve spolupráci s Ruským fondem přímých investic a Ministerstvem obrany RF. Vakcína dostala název Sputnik V.

Bezpečnost vakcíny byla potvrzena ve studii, která se skládala ze dvou fází a zahrnovala 38 dobrovolníků. Bylo zjištěno, že všichni ti, kteří vakcínu dostali, si vyvinuli imunitu vůči infekci. Ředitel Ústavu N. F. Gamaleji Alexandr Ginzburg uvedl, že používání vakcíny mezi občany bude povoleno po třetí fázi výzkumu přípravku. O vakcínu už projevilo zájem hodně jiných zemí, podle ruského ministra zdravotnictví musí být však nejdříve vyrobeno dost dávek pro vnitřní trh.51 komentářů :

 1. Jsem zvědavý, kdy přestane platit u nás debilita vládnoucích struktur. Vláda nás děsí pandemií a její neskutečnou silou. Zdravotníci nás děsí hrozivým průběhem a úmrtími. Žádají občany o dodržování nařízení a já se ptám,když je prognóza tak katastrofální, proč neobjednáme vakcínu z Ruska? Opravdu má vláda a zdravotnictví zájem ochránit obyvatele této země? Cožpak politické zájmy převyšují zájmy ochrany obyvatel? Přestávám věřit této vládě a přestávám věřit epidemiologům. Ve světě se lékaři bouří a protestují. My se chováme jako ovce a necháme si vnutit všechna ta omezení,která nejenom že nás zbavují svobody, ale ničí ekonomiku. Na co čekáme? Až západ vyvine vakcínu? Až nám ji EU dovolí koupit?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Souhlasím s Vaším názorem. Snad jen pro úplnost - vláda ČR pozvala na pomoc vojenské lékaře z USA a jiných krajin z NATA. Můj názor je, že to nebude zadarmo. Přál bych si, aby nám přišli na pomoc lékaři z Ruska, kteří mají zkušenosti z pomocí v Itálii.

   Smazat
  2. presne tak...ruská je politicky nevyhovujúca..

   Smazat
  3. Je třeba dosadit Fialu, s Kalouskem,Bartošem a Novotným, těm se dá věřit. Už se brzy dočkáme.

   Smazat
  4. 19:38 Opozici věříte? Proč to neprosadí Piráti s demoblokem. V tomto případě by jím SPD pomohlo.

   Smazat
  5. 19:38 zřejmě vám dost nedošlo, že "Ruskou vakcínu" si vláda nemůže dovolit objednat, protože "spojenci" by se účinně zlobili. Tím by se Babiš dorazil. Beztoho balancuje z posledního.

   Smazat
  6. Jaká vládnoucí debilita ? Prostě ti Rusové jsou nepoučitelní. Takhle nevyznávat ty evropské hodnoty. Oni ty naše hodnoty snad bojkotují. Copak neví, že před registrací nové vakcíny si musí zmiňovaná ruská firma zajistit od vlád civilizovaných zemí glejt, že za aplikaci léku a jeho následky nese zodpovědnost ten který stát ? Že výrobce nenese za svůj výrobek zodpovědnost žádnou ! A ještě k tomu je to patnáckrát levnější ! Kde to tak asi Rusové s takovýmhle přístupem chtějí prodat ?! Tohle se holoubci nedělá. Prostě nejdřív ty hodnoty ! Jinak to Unie nekoupí, i kdyby měl plebs chcípnout. Lejnová, je to tak správně ?

   Smazat
  7. Je třeba si počkat na výtvor od gejce který do toho dodá i sledovací čip a něco na ukrácení života.

   Smazat
  8. USA nikdy nedovolí, aby jejich kolonie a gubernie nakoupily vakcíny či jiné prostředky z Ruska, i kdyby lidé padali jako hrušky.Jen USA chce inkasovat a vnucovat, viz. zkapalněný plyn a Nord Stream 2!Nehledě na to, že vakcíny se testují roky, nikoliv týdny či měsíce, co se týká účinnosti, vedlejších účinků atd.Nelze věřit, že Západ v čele s USA má upřímný zájem na jejich zdravé populaci.Jejich zájem je jen o peníze a zdroje!Západní vakcína by se tak mohla jmenovat Bill G.1.

   Smazat
 2. Bezpečnost vakcíny byla potvrzena ve studii, která se skládala ze dvou fází a zahrnovala 38 dobrovolníků.

  To rozhodně není potvrzení bezpečnosti a dokonce ani účinnosti. Přestaňte už plácat kraviny. Jestli Sputnik V uspěje, to teprve ukáže čas. Teď je ještě moc brzo. Vakcína Astra Zeneca na má sebou už taky série testů a nikde žádné bombastické reklamy nejsou. To přijde, až budou testy u konce.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Protože Astra... - nemá nejlepší výsledky.

   Smazat
  2. Pravda, vakcína Astra Zeneca má před sebou rovněž ještě řadu tesů. Přesti í již EK objednala 400 milionů a tvrdě legislativně maká na tom, že si nikdo nekoupí vakcínu jinou, hurá....
   PeS

   Smazat
  3. 19:39 Jste z toho volaký zmetěný. Článek je o druhé vakacině EpiVac a Sputnik už je v jiné fázi a počátkem listopadu už budou známy závěrečné testy. Rusko nabízí možnost aby si státy vyráběly Sputnik ve svých zařízeních. Astra Zeneca měla průšvih a proto že požadovala beztrestnost, jí nikdo zatím nechce a dělá na úpravách, které neví kdy končí.

   Smazat
  4. 20:59 určitě nejsem zmetěný, mluvím o Sputniku, který má oproti této vakcíně náskok a je stále ve fázi testů. Do výroby Sputniku je ještě daleko a což teprve tohle.

   Nikdo Astru nechce... vy jste neslyšel, že si Evropa, včetně nás, už objednala několik stovek milionů dávek?

   Smazat
  5. 21:31 To si můžete objednat i let na Měsíc. Amerika je země neomezených možností.

   Smazat
  6. 19.39
   Proč plácáte hlouposti když Sputnik V prochází třetí fází zkoušek v několika zemích v počtu 40 tisíc očkovaných dobrovolníků, např. Bělorusko, SAE, Indie, Brazílie a další. Vy neumíte používat strejdu Gugla ?

   Smazat
  7. 19:39, jestli si neumíš najít informace, tak prosím nepiš, jen se ztrapňuješ.

   Smazat
 3. Venezuela ohlašuje účinný lék proti COVID-19

  https://www.telesurenglish.net/news/venezuela-announces-effective-medicine-against-covid-19-20201026-0008.html
  "Venezuelský prezident Nicolas Maduro Sunday oznámil objev vysoce účinné léčby schopné eliminovat COVID-19 a poukázal na to, že lék bude předložen Světové zdravotnické organizaci (WHO) k certifikaci."
  "Začátkem tohoto měsíce se Venezuela stala prvním latinskoamerickým národem, který dostal ruskou vakcínu COVID-19, přičemž do klinických studií bylo zapojeno 2 000 dobrovolníků. Kromě toho Maduro oznámil, že v následujících měsících do země přijdou tisíce čínských vakcín."

  A co my, vážení ?!

  OdpovědětSmazat
 4. V texte je písané, že ku komerčnému využitiu príde až po ukončení testov tj. Tretej etapy testov takže žiadnu paniku. Zeneca Astra mala problém ktorý neviem či vyriešili.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 20:05, nedávno zase jim skapal jeden pokusný králík někde tuším že z Brazílie, proto si do smluv dávají formuli beztrestnosti. Problém vyřeší jednoduše, týmem právníků a balíkem prachů.

   Smazat
 5. 19:39 ty vaše poslední dvě věty -to je doopravdy třeskutě vtipné.

  OdpovědětSmazat
 6. 19:39 Pán má pravdu! Jako vždycky.
  Je rozhodně lepší umřít se Západem, než přežít s Východem! To dá zdravý rozum!
  Do roku 1989 jsme byli očkovaní výhradně ruskými vakcínami. Teď už bychom si to naštěstí nenechali líbit!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já bych uvítal očkování na ambasádě Ruské federace v Praze, je to svrchované ruské území a vakcina bude určitě dobrá. Jako jsme kdysi přijali bez diskuse vakcinu proti hepatitis typu B v socialistickém státě. Pán je blbeček.

   Smazat
  2. Jste na omylu. Do roku 1989 jsme byli očkováni především československými vakcinami, které měly vynikající úroveň. Pokud jde o ruskou vakcinu Sputnik, probíhá stále její testování a už bylo otestováno téměř 35000 osob, z toho někteří dobrovolníci i v zahraničí (Venezuela, Indie). K definitivnímu schválení zbývá otestovat už jen asi 5000 osob a předběžné výsledky jsou velmi dobré (údaje z MZ RF).

   Smazat
  3. 8:15 něčemu z MZFR budu zajisté věřit. Věřit zemi, která likviduje opozici pomocí BCHL. Tak to teda nikdy!

   Smazat
  4. A to jste četl kde? Asi Forum24, že?

   Smazat
 7. Mají to v tom Rusku nějaké zmatené. O Sputniku se mluví už od léta a místo toho, aby to už bylo v dostatečném množství k disposici, vyvíjejí jinou vakcínu, navíc v nespolehlivém Novosibirsku, kde je snad víc Němců, Poláků a podobných, než Rusů. Co to má za význam, když Sputnik je naprosto spolehlivý a pořád není? Já osobně bych z Novosibirska nic nechtěl, tedy kromě vystěhování tamních cizinců. Kdo ví, co v tom je? Nějak to smrdí trhem bez přívlastků.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Re (20:42):
   V tom městě (Novosibirsk) mají Rusové řadu špičkových ústavů základního výzkumu. Není sebemenšího důvodu ohrnovat nad tím městem nos. A nikdo vás tam taky nenutí ...
   Ano, i v Rusku lze pozorovat soutěž/konkurenci. Je to ostatně kapitalistická země.
   ---
   S vakcínou Sputnik V (1/2) jsou Rusové v jejím vývoji zatím nejdál. Úspěšně prošla 2. fází std. klinických testů, nyní probíhá její široké testování na ca. 30 tis. osob, což je 3. obligatorní fáze.
   Zatím se ukazuje jako účinná (po dvojí aplikaci), a proto byla navržena k registraci.
   Je o ni zájem i v několika zahraničních zemích, např. Indii, JAR aj.

   Smazat
  2. 20.42 V jogurtech si chcete vybírat a vakcina vám stačí jedna ?

   Smazat
  3. 20:42
   Nevím jaké máte vzdělání, ale když pominu ty hlouposti kolem Sputnik V, tak bych chtěl upozornit že Novosibirsk má 1,5 milionu obyvatel , z toho 1.250 000 Rusů, 8000 Němců a 400 Poláků a mnoho dalších národností. Jinak má 18 Státních univerzit a 15 vysokých škol. Doplňte vzdělání synku !

   Smazat
  4. Idiote 20:42, co to meleš o létech, podle posledních informací je ve třetí fázi testů, čemu nerozumíš, jsi snad retardovaný nebo inkluzivní student? Nech si šlehnout gejtsovu opičí vakcínu, podle reakce ji asi už dostal.

   Smazat
 8. Snad jediné, co může účinně "useknout" té hydře-nákaze hlavu, je rozumně uskutečněná vakcinace.
  Restriktivní opatření, jak je postupně zavádí vláda, jsou sice na místě (když už nic jiného není), ale ta snad pomohou získat jen čas do okamžiku vakcinace a jak jen možno minimalizovat ztráty na lidských životech.
  Domnívám se, že vláda by se vážně měla pozabývat možností opatřit ruské vakcíny v množství dostatečném k tomu, aby byly proočkovány alespoň ty nejohroženější segmenty naší populace.
  Což některým z nich bude způsobovat kopřivku, neboť pro ně není snadné zbavit se protiruského sentimentu. Ale i čínskou pomoc jsme na jaře "rozdýchali", byť si to s Čínou již den poté po svém vyřídila zdejší havlérka a ta EU/US pátá.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ministr Prymula se nedávno vyjádřil, že se u nás testuje i vakcína Sputnik V, a že nevypadá špatně! Už to je důvod k Prymulově likvidaci.

   Smazat
  2. Sputnik se tady netestuje. Neuvažuje se o jeho nasazení.

   Smazat
  3. Ani zájezdy za vakcínou Sputnik V nebudou, RF dnes zakázala očkovat cizince.

   Smazat
 9. Toz je treba opravdo pochopet, ze smw ve válce a Heidrichové a Ádolfové só fsade okolo jen sa to tade hemzí tema sfábama.........chce to rádnó plácacko...slonce v srdci roske v rici p.s.

  OdpovědětSmazat
 10. Ať tu vakacinu Sputnik stát nakoupí pro nás důchodce co se Ruska nebojíme a těm mladým tu Astru co udělala kariéru s lékem zesnulého profesora Holého, nějaký Remdesvir.

  OdpovědětSmazat
 11. Chyba, byl to Gillead ne Astra Zeneca.

  OdpovědětSmazat

 12. Jediná prozatím funkční vakcína je jedna z čínských, která se už masově očkuje v Číně. Za necelý měsíc jde na distribuci i mimo Čínu. Naději má ještě i Astra Zeneca, o dalších nevím. Sputnik se zatím nepoužívá ani v Rusku a tato vakcína od firmy Vektor přišla po funuse.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kromě Číny není očkován nikdo, tak co je to po funuse. Dopravte ji na trh a hned bude vyprodána. Máme "emerickou" vládu, tak jedině SS a někdy si sní vrznout Izrael.

   Smazat
  2. Ten kdo příjde s vakcínou po funuse se dozvíme asi tak za dva, za tři roky. Tak nežvaň. Prorok, jako Peková, která tvrdila, že virus zmizí před Vánocemi asi nebudeš.

   Smazat
  3. Očkuje se zkušebně i v USA, ale nikde na světě není vakcína zatím schválená, nejblíže k tomu má Sputnik V. Vakcina Vektor nepřišla po funuse, je to úplně jiná vakcína,stejně jako je jiná i třetí z Centra Čumakova u Moskvy.

   Smazat
  4. 5:43
   Máte v tom trochu zmatek, použijte vyhledavač.

   Smazat
 13. musím vás sklamať, vakcinácia dôchodcov nad 65 neprichádza do úvahy, nevytvorili by ste si žiadnu imunitu, podobne je to u detí - zdravých - obe kategórie, ale - zmena - aspoň u nás, Sulík sa stal predsedom organizácie zastrešujúcej spoluprácu s Ruskom, a štátna tv púšťa sovietske filmy, prípadne ruské, ????

  OdpovědětSmazat
 14. Je zajímavé, jak se většina z nás už nemůže dočkat vakcíny, lhostejno zda východní či té západní, která ten zlý virus porazí. Přitom podíváme - li se, kdo patří do ohrožené skupiny (obézní lidé, kuřáci, lidé s cukrovkou, lidé s rakovinou), musí být všem jasné, že opravdový problém mají jedinci se špatným způsobem života, což jsme ovšem skoro úplně všichni. Není tedy vhodný čas zamyslet se nad tím, co jíme, co pijeme, jaké hodnoty vyznáváme, namísto toužebného očekávání příchodu vakcíny? A když přijde další covid a za ním další a další? To se necháme očkovat donekonečna nějakou supervakcínou? Ne, já se očkovat nějakým sajrajtem nenechám. Mám však obavu, že se v tichosti chystá dobrovolně povinné očkování. Proč asi? Pro naše dobro? Jde o peníze, ostatně jako vždy. A možná, že tu jde o mnohem víc než jen o peníze, ale to už bych mohl být nařčen, že věřím blábolům, bludům a nesmyslům.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Re (07:05):
   Na vašem postoji je docela pěkně vidět, jak se svět za krátko změnil.
   Nechci vám brát váš názor, který ten měnící se svět reflektuje. Je na něm jistě i cos racionálního.
   Byla ale doba, kdy jsme v základce po třídách odcházeli do vstupního vestibulu ZDŠ, a tam nám jednomu po druhém lékařka z místní dětské polikliniky podala na lžičce vakcínu proti dětské obrně ve formě slaďoučkého sirupu (té klinice se u nás říkalo "Hana Benešová").
   A naše republika se tehdy stala první na světě, která mohla hrdě ohlásit, že "otázku hmyzu" vyřešila.
   A se 100% proočkovaností dětské populace skutečně vyřešila!
   To jsme si jak lékařů, tak i vakcinace považovali, a přijímali s to respektem.
   Nebyli jsme přehlceni informačním šumem či dezinformacemi až tak, že bychom i jen pomysleli na komploty a špinavé zisky ...
   Ano, i (pharma)byznys je byznysem jako každý druhý. A protože monopolizace toho odvětví dnes zcela jistě vede ke zneužití, je hodně na místě podporovat konkurenci. I proto se záp. firmy sdružují do konsorcií, aby se nepodrážely.
   Zdraví je totiž velmi lukrativní podnikatelskou příležitostí. Pro příklady, které to dokazují, nemusíme chodit ani daleko. A už vůbec ne za hranice.

   Smazat
  2. To ještě čekám, že ji z Ruska povezou ve vědru, je už téměř trestuhodné, že tu vakcína není. On se Covid ještě nedotkl "panstva", kdyby mě někdo řek, že se mohu očkovat ruskou vakcínou, hned běžím, několikrát jsem byl napálen "západními technologiemi" včetně tzv. "kurvítka". Ministru Metnarovi nevěřím a premiér Babiš začíná předvádět, že to vládní bandu nezvládá.

   Smazat
 15. Myslím, že informace jsou zmatené. V Rusku se již vakcínou sputnik hromadně očkuje od druhé poloviny záři. Po dvaceti dnech je přeočkování. Zatím se neobjevili žádně negativní informace.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nikdo hromadně v Rusku neočkuje, zatím jen dobrovolníci, ohrožené skupiny MČS, MV, MO, zdravotníci a politici. Dnes požádala RF organizaci WHO o registraci vakciny Sputnik V, čímž by vakcína získala mezinárodní standart a mohla se používat po celém světě.

   Smazat
 16. 6:03 Proč vakacinace pro 65+ nevytvoří imunitu. Ďuro Trulo popsal jak virus funguje a z toho mi to co píšete není zřejmé.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Sputnikem V se v RF očkují dobrovolníci bez ohraničení věku.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.