Reklama

středa 28. října 2020

Skandál ve Sněmovně

Jiří Jírovec

28. 10. 2020
Do ČR mají přijet američtí vojenští zdravotníci. Nic proti tomu. Má to háček je v tom, že příslušníci americké armády nesmějí být pod jurisdikcí cizího státu. V naší Sněmovně se kolem nabídky spřátelené pomoci rozvířila diskuze o vděku a ochotě přijmout cizí vojáky na naše území. Bylo o to zajímavější, že si řečníci díky covidu-19 vzpomněli, že i my máme armádu a že jí kupujeme zbraně tak pomalu, že 2% HDP dosáhneme dlouho po další válce. Vážnější tón vnesl do debaty Radim Fiala (SPD) návrhem, aby Sněmovna nařídila vládě: „Aby jasně smluvně stanovila, že se cizí vojenští zdravotníci musí po dobu svého pobytu na našem území řídit českými zákony.“ 
youtube
Pravda, jde o malý kontingent a 90 dní, ale my jsme od srpna 68 na dočasnost hákliví. Zvlášť když máme Vondry, kteří by tady chtěli mít vojska trvale.

Na chvíli můžeme zabrousit do nedávné historie. Zajímavý je podvod známý jako Dohoda z Ranbouillet. Za jejím návrhem stála Albrightová, která přesvědčila delegaci Kosova, aby podepsala, přestože jim nenabízí, co požadovali. Podle medií tehdy řekla, že když ji nepodepíše žádná strana, nebude NATO bombardovat Jugoslávii, ale stačí podpis Kosova.

Miloševič nemohl takovou smlouvu podepsat, protože podmínky specifikované v jejím Dodatku B znamenaly naprostou kapitulaci Jugoslávie (tedy Srbska s bývalými autonomními oblastmi Vojvodinou a Kosovem). Jugoslávie by musela otevřít přístup ke svým vojenským základnám s tím, že by vojenský a civilní personál NATO, včetně dovezených dělníků, nesměl podléhat jugoslávské jurisdikci, celním a daňovým předpisům.

Henry Kissinger tehdy řekl: „Text dohody, který na Srbsku požaduje, aby povolilo vstup jednotek NATO na celé území, byla provokace, která měla ospravedlnit začátek bombardování.“

Ve Sněmovně máme poslance, kteří jsou po cestě předsedy Senátu na Tchaj-wan sebevědomí, suverénní a neshrbení, ale ne tak, aby pro Fialův návrh zvedli ruku. Možná jim místo principu jde o grošíky.

Ve Sněmovně bylo 137 poslanců, ale pro ochranu české suverenity hlasovalo jen 16 z nich, 2 byli proti a ostatní se zbaběle zdrželi hlasování.

Vinu na výsledku má sám Radim Fiala. Měl navrhnout jinou formulaci. Například: „Sněmovna vyzývá vládu, aby souhlasila, že se na dočasně vstupující vojska české zákony nevztahují.“ Pak by se lépe ukázalo, kdo je kdo.

Pozn. red. I.D.: Poslední odstavec je doufejme míněn ironicky. Radim Fiala je zkušený politik, kdyby navrhoval hlasování, jak je popsáno, bylo by to interpretováno i mainstreamem jako snaha, aby Američané pod naší jurisdikci nespadali. Mainstream by tím dosáhl poškození SPD.

64 komentářů :

 1. Asi takhle: https://img.blisty.cz/img/20857.jpg?id=20857&size=800&mg=0

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co kdybyste napsal o co jde? Blicí listy tu většina nejspíš nečte...

   Smazat
  2. Už si poslankyně Jana Černochová vyfasovala "sapík"?
   Někdy mám pocit z poslanecké sněmovny, že hájí zájmy cizích zemí.
   Co dělá česká armáda v Mali v Nigeru atd.? Je to armáda osvoboditelka nebo jen okupační.

   Smazat
  3. Co hájí poslankyně Černochová si můžete poslechnout , máte-li aktivní Google, na hesle
   KOLEKTIF
   a v jeho vyhledávači ČERNOCHOVÁ PAŠKOVÁ LETKO KESUDIS

   Smazat
 2. souhlas s poznamkou redakce pod clankem

  OdpovědětSmazat
 3. 30 let se nám zde roztahují tajné služby z poza louže a ovlivňují ODS ,TOP atd. Tak pár felčarů nás neohrozí , snad tady zbouchnou nějakou buchtu jak v roce 1945.CHápu to jako výkřik do tmy , ale díky za něj.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. "Pár felčarů zbouchne nějakou buchtu".
   Blbe.

   Smazat
  2. Už jen jejich neznalost našeho jazyka poukazuje na hlavní důvod jejich dočasné návštěvy.
   Jenom mě není jasný princip této humanity.
   Zeby tygr???

   Smazat
 4. účelovost této nabídky ze strany USA čouhá jako sláma z bot - oni velkomyslně nabídnout 28 vojáků-lékařů, což je počet pro ně zanedbatelný a naprosto postradatelný, a nám v ničem zásadně nepomáhající. A smyslem této jejich akce je poté s odvoláním na toto jakože solidární gesto požadovat, abychom miliardami z našeho národního rozpočtu, z našich daní, podporovali jejich vojenské firmy... a účastí našich vojáků legitimizovali jejich OSN neschválené imperialistické akce... udělat z nás ještě většího slouhu, ještě více nás připravit o naši suverenitu, pakliže z ní ještě něco vůbec zbývá. A drtivá většina našich poslanců si to "neuvědomuje" ... ???

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 20:31 - Většina si to uvědomuje. Někteří jsou zaslepení fanatici (Černochová, ta by měla chodit do sněmovny v maskáčích), případně Vondra (už aby tady měli základnu jako v Polsku). Pak jsou tací, ve sněmovně za ANO, kteří ve mají "velké hypotéky
   ", které mají na jedno či dvě volební období a nemohou si v žádném případě hlasovat v rozporu s ANO-Babišem.Kdybych snad jednou měl volit Babiše, tak by to jedině bylo, aby nedošlo k ohrožení "demokracie". Nástup demobloku. Ale bohužel on je schopen se spojit i s ???? Nemohl bych ho volit a to pro jeho servilitu k NATO,USA, EU. Jeho nákup "nepotřebných vrtulníků" po návštěvě USA, obchod stát-stát, mě nedává spát. Co mají na něj americké tajné služby, že se takto podřízeně, trapně chová. To si voliči ANO neuvědomují ? Ale je zde otázka koho volit ČSSD není levicovou stranou, KSČM je sociální demokracií a ani jedna strana se v příštích volbách nemusí do parlamentu dostat. SPD je programově neuchopitelná s jejich přímou demokracií (volby starostů)to nevyřeší. Jediné pro co bych je volil je referendum vystoupení z NATO a EU. Ale to je málo. Toto je typické a pak jsou tam , kterým je to fuk, jako mnohým lidem, občanům ?

   Smazat
 5. A tímto je "vymalováno".Je to začátek zahájení pobytu "nafurt"

  OdpovědětSmazat
 6. Je úžasný jak zbabělí jsou naši poslanci když mají vyjádřit svůj názor.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale oni ho vyjádřili. Akorát, že mají úplně jiný názor než vy.

   Smazat
  2. 21:58 Tak proč se 120 z nich bálo jej vyslovit?

   Smazat
 7. parlamentní šmejdi, už dost té prodejné svoloči bez cti, fuj, je mi z nich na zvracení

  OdpovědětSmazat
 8. Paparazziové z Blesku nám jistě vyfotí jejich lékařskou činnost u nás.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Říká se že vir do Číny dovezli američtí sportovci. Proto se musíme mít na pozoru,koho do země pustíme. Dem.žumpa po touze vládnout je schopna čehokoli..

   Smazat
 9. Verbež amiokupantská se bude flákat a dělat po nocích bordel za naše peníze 😡😡😡😡👎👎👎👎👎👎🤮🤮🤮🤮🤮, odporná vláda zbabelců, která je zve 🤮🤮🤮🤮🤮🤮

  OdpovědětSmazat
 10. Oni sem musejí posílat zrovna vojenské felčary ? Jenom, aby to nebyla spíš rekognoskace terénu, neboť převážná většina těch nejohroženějších, tudíž starších spoluobčanů, neumí anglicky, případně latinsky a výkřiky ze zdejších anglicky mluvených reklam to nezachrání. To by jim taky mohli podat křusky nebo hadry od Zaalanda, avšak nikoliv léky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Na mou veru mam taky viru.
   A tri sta vojaku armady kulometny a minometny roty na boj proti viru !!
   To prestanou praskovat ?

   Smazat
 11. Neustále podporujeme někde v zahraničí lidi a dnes tito idioti neustále léčí cízí a cerou na ty kteří je nachali za své peníze vystudovat. Je mi z toho zle. Proč nestará naše armáda a její lékaři o nás a cpou se sem zahraníční idioti. Neznají náš jazyk a jsou zde jen jako loutky. Nebo jako šiřitelé infekcí mají dost práce doma. Ať táhnou. Amerka ¨Go Home.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, vláda by měla stáhnout ze světa všechny naše "lékaře bez hranic" nyní za hranicemi, jistě by jich bylo víc než 28.

   Smazat
 12. A proč se nikdo neptá, kdo je pozval? Pochybuji, že by Trumpa napadlo - z ničeho nic - poslat nevýznamné malé zemičce 28 lékařů, kteří nemají potuchy o tom, kam vlastně jedou, neznají jazyk, názvy léků atd, atd. Snad se vyznají v ranách řezných a bodných. Myslím, že hlavní je to slovo VOJENŠTÍ lékaři. Buď je to výpomoc Vondrovi a spol. - to je ta lepší varianta, nebo nám vezou vylepšenou formu covidu a budou z nás pokusní králíci pro americkou vakcinu. Chce se říci s klasikem: Lidé, bděte!

  OdpovědětSmazat
 13. Napadá mě,jestli amer. voj.lékařům nebyl uložen sběr genetického materiálu našich lidí...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Myslíš že by si pomohli ? Vždyť blbci u nás už začínají
   převažovat.

   Smazat
 14. Pokud se ti američtí doktoři skutečně účastní léčby pacientů, tak bude asi dost problém sehnat k nim potřebný počet překladatelů, protože ti Amerikáni se nedomluví ani s pacienty, ani s převážnou částí českého personálu. A ty americké zbraně budeme nakupovat stejně, s doktory či bez nich. Jinou možnost ani žádná naše vláda nemá a poslance k tomu nepotřebuje.Něco za to gesto ovšem USA požadovat budou. Nechci ani domyslet, co to bude.

  OdpovědětSmazat
 15. A přitom Američani odmítli už několikrát nabídku lékařů z Kuby, prvně to bylo při hurikánu Katrina za GWBushe.

  Tentokrát při Covidu to taky odmítli. Asi že jich tam (v Americe) těch doktorů maj nazbyt a nepotřebujou pomoct (jen pěkně prosej o pomůcky). Ví to americké voličstvo, co strádá, nemajíc bezplatnou zdravotní péči?

  OdpovědětSmazat
 16. MUDr Ivan David odhalil ironii v posledním odstavci mého článku. Zdálo se mi, že by šikovně formulovaná rezoluce přinutila poslance hlasovat (nikoli abstenovat) pro ztrátu naší suverenity. Klub SPD se mohl dohodnout, že že jeho poslanci budou hlasovat proti vlastní rezoluci. Hlasovat "pro" má větší politickou váhu než "být omluven," "nepřihlási se" nebo "zdržet se." Pak by se lépe poznalo, kdo je kdo.

  To co bylo odhlasováno ve Sněmovně je skandální, protože abstenující poslanci souhlasili se ztrátou naší suverenity. Shrbili se způsobem, který zcela vymazal Vystrčilovo ztopoření cestou na Tchaj-wan. Za povšimnutí stojí, že rezoluce SPD vůbec nezmiňovala americké zdravotníky.
  Jiří Jírovec

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A jak si to asi ti "ne"poslanci u svých voličů zdůvodní?

   BTW: jestlipak se ti poslanci musí někdy svým voličům zpovídat?

   A jestlipak to ti voliči nkdy vyžadují? (just curious - jak by řekli ti hodní doktoři ze zahraničí...

   Smazat
 17. A někdo, někde, postaví pomník amerického doktora, který nás zachrání stejně tak, jako Patton "osvobodil" Plzeň. Díky Ameriko.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. I Praha potřebuje svůj pomník amerického "zachránce". Cestovat imrvére do Plzně je nepohodlné a zdržující.

   Smazat
  2. Pražský havloidi jsou toho schopní neustále demonstrují jejich příslušnost k západu.

   Smazat
  3. Patton, jak praví dějiny, byl válečný zločinec!

   Smazat
 18. Pane Jiří, my prostí čtenáři jsme tu ironii asi většinou pochopili taky, takže díky za článek i trefnou poznámku 7:14. Na kterouž si dovolím navázat (po přelétnutí stenoprotokolu www.psp.cz/eknih/2017ps/stenprot/063schuz/s063009.htm)

  Je mi poněkud smutno ze skutečnosti, že ačkoli návrhy předkládali poslanci jak zmínění poslanci za SPD tak za KSČM (Luzar), (a v debatě se ve stejném duchu vyslovili i další, včetně nezařazených zvolených původně za SPD) ...

  ... tak při hlasování se nedokázali ani jedna strana pochlapit a ty návrhy si vzájemně podpořit aspoň symbolicky (symbolicky, neb samozřejmě na většinu by to stejně nestačilo).

  Je snad tedy právě ta případná symbolika tím, z čeho jde takový strach, že bylo nutno se zdržeti hlasování ??

  OdpovědětSmazat
 19. Sledoval jsem celý bod jednání 63 schůze PSP o povolení vstupu. Nebude to 28 lékařů armády US, ale budou to 4 sedmičlenné týmy pod dohledem lékaře. Vypadá to, že to budou asi 4 lékaři + sestry a ošetřovatelé. Vysílat je bude státy Nebraska a texas a jsou to členové "Národní gardy". malá pomoc to je, ale nic moc za co by jsme měli být vděční až u nás budou chtít základnu či radar.
  poslanci neakceptovali ani návrh p. Luzara, který navrhoval místo slov "vojenští zdravotníci NATO a/nebo EU" větu "vojenští zdravotníci států OSN". Tím sněmovna blokla případnou účast zdravotníků třeba Švýcarska či Ruska (ti na jaře pomáhali úspěšně v Itáliji). Hlavní mluvčí byla poslankyně ODS Černochová která se patřičně vymódila (unyformě podobný kabátek).

  OdpovědětSmazat
 20. 7:39
  Jsem sice bezpartijní levičák, ale nezesměšnujte Pattona, Plzeň opravdu osvobodili Amíci a každý doktor se hodí. Dopracovali jsme se do stavu nouze a nemáme na výběr. Tento stav má na triku, jak pravíce s programem pomníků, tak hloupě reagující levice. Vždyť jste stejně slepý jako oba promátoři pravíce. Tudy cesta dál nevede.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10,29
   Plzeň se osvobodila sama,amiksindl přišel k hotovýmu!!!!

   Smazat
  2. 10:29
   naprostý souhlas. 10:29 neví o čem mluví.
   václav

   Smazat
 21. Až se zabydlí, tak zjistí, že k práci budou potřebovat RADAR.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10:39 Trefa.

   Smazat
  2. Ó doctor, doctor, help my please. Zpívala svého času skupina LUV, jako úvodní věta pohovoru s americkým doktorem by to mohlo stačit. Ve válečných filmech se taky volalo medik,ale ten by zřejmě hledal kulku a to by mohlo mít fatální následky pro varlátka. Takže se radši dovzdělejte a znažte se brebentit americky.

   Smazat
  3. ... a radar je nutné SAMOZŘEJMĚ ohlídat proti agentům a záškodníkům pozemním vojskem nejméně v síle obrněné brigády US Army. A vzdušný prostor dobře ohlídá letectvo o stíhací peruti F35 / F16 a letka strategických bombardérů B52 / B1. Vše živeno z daní obohacené kolonie.

   Smazat
 22. No vidíte, zrovna bombardování Srbska bylo tím "pravým" projevem "západní "demokracie. Byl to čirý terorismus bohatých a silných proti slabším, aby bylo zajištěno bezpráví a okupace Kosova USA, trvající dodnes. Toho Kosova, které vraždilo mladé Srby a také české studenty a studentky, aby se naplnily dodávky lidských orgánů pro transplantace právě masových vrahů a teroristů Západu. A pozn. k předchozímu. odhalená realita jednání a konání Pattona na konci války ho řadí na velmi "důstojné" místo mezi masové vrahy. Ale on nebyl zdaleka sám a myslím, že tolik lidských životů na svědomí, jako má W. Churchill, neměl zdaleka ani Heydrich, Himmler a spol. A proto i ta červená barva na pomnících masového vraha a velezrádce ve Světě!

  OdpovědětSmazat
 23. Kdo napsal zvací dopis? Budou jako předvoj a za nimi další na dvacet let?

  OdpovědětSmazat
 24. Uz jsem to tu kdysi psal. SPD by mela navrhnout ustavni zakon, ktery znemozni vyjmuti osob z ceske jurisdikce, s vyjimkou diplomatu (osetreno tak, aby nemohli prohlasit vojenskou zakladnu za diplomatickou misi a vojaky za diplomaty). To je jedine mozne preventivni opatreni.

  OdpovědětSmazat
 25. „Jen dva prstíčky tam strčíme, jen co se ohřejeme, hned zase půjdeme“, říkaly nehodné jeskyňky.

  OdpovědětSmazat
 26. No a co takhle,virus je biologicka zbraň z třeba tajné,a třeba americké laboratoře.To znamená že kdo ho vymyslel ,zna i obranu proti.Ale kdyby s tim vyrukoval moc brzy vzbudi podezření.
  Tak se to musi nějak fikaně zaonačit.A třeba je v zajmu usa,abychom tu v nastupnim prostoru na ruske suroviny nevychcipali ted hned,ale az to bude opravdu potřeba

  OdpovědětSmazat
 27. Je to jak v té pohádce o Smolickovi a jezinkach

  OdpovědětSmazat
 28. O běda Rusalko bledá, to nám zase zavřou Brdy.

  OdpovědětSmazat
 29. Ty lékaře nám byl čert dlužný.

  OdpovědětSmazat
 30. Takže tentokrát ne plechový vojenský konvoj, ale felčarský vojenský konvoj. I tak se tomu dá říkat.

  OdpovědětSmazat
 31. Musíme se chovat jako vlastenci. Nikdo nezpochybňuje, že Československo bylo slovanským státem, i po rozdělení tohoto státu vznikly 2 slovanské státy a vlády zvolené demokraticky. Nesmí zde narušovat naši suverenitu žádní lidé, tedy ani vojáci, kteří nebudou respektovat český právní řád, a ani Trump a ani Merkelová zde nebudou rozhodovat o tom, kdo sem může a kdo nesmí> U nás nesmí platit žádné zákony USA, to by měl vědět i obludný Vondra..

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Taky zčásti germánským státem.

   Smazat
  2. Co je ta skupinka výletníků z USA v této době k nám? Jsou to členové vojenské gardy, cosi, jako kapitalistická milice, která je namířena proti občanům ČR, asi tak, jak lidové milice za socíku byly namířeny proti kapitalistům.

   Smazat
 32. V USA uzákonili,
  že kterýkoliv soudce, v jiné zemi,
  odsoudí příslušníka Americké armády, a nebo příslušníka
  Amerických tajných služeb,
  proviní se proti Americkému zákonu a bude trestně stíhán..*

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. AD 20:58. A normální, právně zdravá a odpovědná země - stát by na toi měl odpovědět zákonem, že jakékoliv vměšování cizích soudců do vnitřních
   záležitostí ČR se trestá smrtí.

   Smazat
  2. Nesmysl. Důchodcovský hoax?

   Smazat
  3. 13:55 Nedivte se, neb oni hlasují a ... nevědí co činí...

   Smazat
 33. Jenom prstíček k Vám strčíme, jen co se ohřejeme hned zase půjdeme. ....To už známe z pohádek. Kam Ami bota vstoupí tam nastane teror!!!!
  Václav

  OdpovědětSmazat
 34. ....felčaři z NATO a EU nebudou spadat pod naše zákony????...co tady chtějí provádět, že jim naše zákony smrdí? pochybuji o tom, že přijedou léčit pacienty s moribundusem....je náhoda, že je u Prahy fabrika na vakcíny a přijedou felčaři z USA????....Slovensko testuje plošně jako o závod, v ČR se k tomu taky schyluje...., moribundus řádí jak utržený....je to náhoda? Nemáme být pokusnými králíky farmaceutických firem a vojáci, kteří neznají místní řeč, u toho budou zajišťovat "hladký průběh"???...K tomu 3 polní nemocnice u velkých letišť???.... "zvací dopis" byl napsán , tohoto vojenského bagančete se už nezbavíme.....hanba Jidášům, co pro tuto okupaci zvedli ruku....

  OdpovědětSmazat
 35. V zásadě, žádná pomoc v nouzi by se neměla odmítat.
  Jen si ale říkám, že by US s tou koronou byla na tom tak dobře, že si mohou dovolit posílat odborníky ven ?
  No dobře, ale k vyrovnání skore, by měla "vláda" požádat
  Rusko o dodávku jejich vakcíny, aspoň na zkoušku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Prosím vás, jaká pomoc, je to jako plivnutí do moře! To je "šmé" pro blbé a ještě blbější a výlet letadýlka s 28 pasažéra do Česka, podobně jako jsme my pomáhali po výbuchu v rozvalinách zvláštní expedicí - a už jsme se nedozvěděli, že by zachránili jediný lidský život - šmé na lidi, jak by řekli Brňáci orighantecem!

   Smazat
 36. USA řešte svoje problémy doma. Neserte se k NÁM
  Politiky, kteří Vás pozvali, bych věšel na první kandelábr. A asi by jich bylo více než těch vyhozenných z oken radnice na sudlice v patnáctém století.

  OdpovědětSmazat
 37. Jejich jest království nebeské, neb oni nevědí co činí.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.