Reklama

pátek 23. října 2020

Smrt politiky v Česku

Stanislav Blaha

22. 10. 2020   e-Republika

Ech, k čemu je kolonii nějaká politika?

Výsledky letošních krajských a senátních voleb potvrdily jediné: Česká politika je mrtvá a její vzkříšení je v nedohlednu.


Co mě vede k takto kategorickému soudu? Začněme od volební účasti. Téměř dvě třetiny voličů zůstaly sedět doma, ve druhém kole senátních voleb hlasoval jen každý šestý oprávněný volič. A není to žádný exces, ale "normální" stav. Česká politika voliče netáhne, ale spíše odpuzuje.

Druhou příčinou mého neveselého uvažování jsou vítězové a poražení těchto voleb. Pomineme-li nereprezentativní senátní volby, v nichž pravidelně vítězí aktuálně opoziční strany, zvítězilo ideově a lidsky vyprázdněné hnutí ANO 2011, před stejně ideově a lidsky vyprázdněnými Piráty. Naopak propadly kdysi dominantní strany naší politické scény opírající se alespoň o jakýsi náznak ideologie: Liberálně-konzervativní ODS a reformně-socialistická ČSSD. A na smetiště dějin v tichosti postupně a potupně odcházejí kdysi radikálně-socialističtí komunisté, euro-liberální TOP09 i euro-křesťansko-konzervativní lidovci.

Třetím důvodem mých chmurných myšlenek jsou povolební koalice. Udělejme si krátký přehled o těch již ustavených:
 • Zlínský kraj: ANO, Piráti, ODS a ČSSD, hejtman Radim Holiš (ANO)
 • Ústecký kraj: ANO, ODS, JsmePRO!, TOP 09, Zelení, SNK-ED, LES, hejtman Jan Schiller (ANO)
 • Moravskoslezský kraj: ANO, ODS, TOP 09, KDU-ČSL, ČSSD, hejtman Ivo Vondrák (ANO)
 • Královéhradecký kraj: ODS, STAN, Východočeši, TOP 09, HDK, LES, KDU-ČSL, VPM, Nestraníci a Piráti, hejtman Martin Červíček (ODS)
 • Jihočeský kraj: ODS, ČSSD, KDU-ČSL, TOP 09 a Jihočeši, hejtman Martin Kuba (ODS)
 • Vysočina: ODS, Starostové pro občany, Piráti, KDU-ČSL, ČSSD a Starostové pro Vysočinu, hejtman Vítězslav Schrek (ODS)
 • Olomoucký kraj: Piráti, STAN, ODS, KDU-ČSL, TOP 09, Zelení a hnutí ProOlomouc, hejtman Josef Suchánek (STAN)
 • Středočeský kraj: Starostové, ODS, Piráti, TOP09, Hlas a Zelení, hejtmanka Petra Pecková (STAN)
 • Liberecký kraj: Starostové pro Liberecký kraj (SLK), Piráti a ODS, hejtman Martin Půta (SLK)
 • Pardubický kraj: ČSSD, Společně pro kraj, ODS, TOP 09, KDU-ČSL, SNK-ED, Nestraníci a STAN. hejtman Martin Netolický (ČSSD)
 • Jihomoravský kraj: KDU-ČSL, Piráti, ODS, Svobodní a Starostové pro jižní Moravu, hejtman Jan Grolich (KDU-ČSL).

V Plzeňském kraji se rýsuje koalice ODS, TOP 09, STAN a Pirátů, v Karlovarském kraji je situace nepřehledná.

Ve všech krajích budou vládnout podivuhodné slepence koalic (4 - 10 stran, vezmeme-li to podle těch kandidujících), motivací pro jejich sestavení byla ve většině z nich "vzpoura" proti vítězi voleb. Jak asi bude takové vládnutí vypadat, když každá z vládnoucích stran bude chtít svůj "podíl na politickém zisku"?


Smrt pravice


Česká pravice těžce ochuravěla již v roce 1996, kdy z výroční zprávy za rok 1995 vyplynulo, že největšími sponzory ODS byli Radžív Sinha z Mauricia a Lájos Bács z Budapešti, kteří údajně darovali každý 3,75 milionu korun. Od té doby se choroba již jen zhoršovala, přes "sarajevský atentát" a "opoziční smlouvu" až ke Klausově amnestii, kdy už začalo být jasné, že nemoc je neléčitelná. V současnosti je pacient ve finální fázi a jediné, na co se zmůže, jsou občasné výlety na Tchaj-wan střídané výkřiky "Smrt komunismu" a "Babiš od válu".


Smrt levice


Česká radikální levice si svůj hrob vykopala za normalizace a pak se celkem obdivuhodně 30 let bránila všem, kdo jí do něj všemi myslitelnými prostředky postrkovali. A nebyli to jen její odpůrci ze všech ostatních odstínů politického spektra. Zdá se, že tichá koalice s miliardářem a "reformními" socialisty uzavřená po posledních volbách do poslanecké sněmovny jejich vedením se stala posledním hřebíčkem do rakve.

Další na řadě jsou stejně tak postižení reformní socialisté. "Nové bojovníky", kteří by nahradili své padlé soudruhy, nikde nevidím. Zato pozoruji jen bandu idiotů, kteří místo studia klasiků a aplikace jejich učení na současnou fázi společenského vývoje tančí v gay-parádách a bojují proti našemu (neexistujícímu) koloniálnímu dědictví. To, že bychom potřebovali dekolonizovat Česko a další země bývalého východního bloku, však tihle salonní levičáci z dobrých rodin se vzděláním na prestižních západních univerzitách nevidí. Jak by také mohli, když marxismus z ekonomických a filozofických kurzů těchto škol po pádu komunismu postupně zmizel.


Sláva protektorátu!


Protektorát, který se ustavil na ekonomické bázi, přirozeně hledá přiměřenou politickou formu. A podle formujících se koalic i podle integračních procesů na celostátní úrovni to vypadá, že se můžeme těšit na návrat starých dobrých časů "pravicových" koalic řízených ze zákulisí osvědčenými kmotry s vazbami na hlavní ekonomické hráče. Pokus Andreje Babiše o jiný typ vlády, při němž se bude dbát na to, aby i "plebs" dostal svůj chléb a hry, se zřejmě dostal do slepé uličky. Pokud v příštích parlamentních volbách nezíská alespoň 35 procent hlasů, čeká ho osud Jiřího Paroubka. Nás pak návrat k osvědčeným starým dobrým časům, v nichž české kompradorské elity inkasovaly své provize, za něž nechali své méně šťastné spoluobčany nasucho holit majiteli zahraničních montoven.


Existují české národní zájmy?


Jistěže ano, ale české elity je před svými váženými voliči, pardon "plebsem" a "lůzou" již třicet let utajují. Ještě že máme lidi, kteří o nich přemýšlejí všem služebným elitám navzdory, například na spřáteleném webu. Možná trochu schematicky a radikálně, ale zaplaťpánbůh alespoň za to.Vezměme si zpět, co nám patří!


Možná už ale nastal čas přejít od slov k činům. Uvědomit si, že takhle to už dál nejde, a každý od sebe začít nekonat to, co nám škodí (například ožírat se v politických souvislostech, volit ty, co už prokázali, že nám vládnout neumí, nakupovat u zahraničních řetězců a nezajímat se o lokální problémy), a naopak konat to, co nám prospívá (například myslet globálně a konat lokálně, hodnotit a volit politiky podle toho, co dělají, a ne podle toho, co říkají a jak vypadají, a hlavně je při výkonu funkce přísně kontrolovat).

Pravice obecně, a ta česká zvlášť, se narodila s vrozenou genetickou vadou, nemůže národu nabídnout nic jiného, než korporátní fašismus, a proto je ji potřeba už jen tiše pohřbít. S levicí je to horší, tu bude třeba teprve počít, porodit a vychovat. Samo se to však neudělá.


55 komentářů :

 1. Po 30 letech kapitalizmu je Český stát zničený , rozkradený , zadlužený , jsme jen západní kolonie , čeká nás invaze muslimů , je to horší než po Bílé hoře !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Od devatenáctého století je v českém Národním divadle v Praze dedikace: "NÁROD SOBĚ"

   v demokratickém (podle třetího pádu) zastupitelském tyjátru platí netesané "ZASTUPITEL SOBĚ A SVÉMU NEČESKÉMU NÁRODU/PÁNÍŠKOVI"

   Cizácké "církve" téhož Levantinského Boha, v dojemné "svaté trojici" Iudaismu, Křesťanství a Islámu, svorně vyžírají celý svět i naši českou kotlinku.

   Církevní "restituce" i církvím založeným až po převratu a stavba sloupu svaté cizoložnice na Staroměstském náměstí je škodolibé mlaskání naše žeroucí cizácké držky plivající nám skořápky a slupky do obličejů na důkaz naše ponížení.

   Smazat
  2. 23:57
   Zase jeden co straší sněhulákem v létě!!
   Jak se vám žije s takovým pohledem na dnešní ČR, to abyste si hodil provaz na prvním stromu.
   Já zase ve svém okolí vidím spokojené lidi se slušnými majetky,žádná invaze muslimu se nekoná, jděte se nechat vyšetřit, na kovid ne , ale s hlavou!!
   Nebýt kovidu, tak je dnes paráda žít, vy rozkradenej!!
   Už by se mněli začít konečně stíhat lidé, kteří neustále jen vše špiní, pomlouvají, neustále vzbuzují atmosféru strachu, tak jako příspěvek v 23:57.

   Smazat
  3. 9:22
   Která putyka mněla otevřeno přes zákaz až do rána??
   Ten poslední odstavec nemá chybu!!

   Smazat
  4. Jestlize smrt je zarucena a potvrzena , bezim na pohreb.

   Smazat
  5. Kde Domov Muj,a Kde ve svete dnes politiku miluji..
   A nemiluji pouze v Cesku ?

   Smazat
  6. AD 10:29. Proč se zlobíte na pravdu?! Diktaura kapitálu se zmocnila vlády v r. 1990 a převzala republiku nejen bez dluhů, ale s finanční rzervou. Převzala i povinnost vybrat dluhy druhých zemí vůči ČR, které šly do desítek miliard. To vzorně uplatňovala proti Rusku, ale vůbec ne proti Západu, kterému dluhy odpustila. Pak se dala pod kuratelou již Západu k rozprodeji - rozkradení státního a občanského majetku - a rozkradeno bylo celkem za 11 bilionů Kč validní měny + "prodejem" = rozkradením vznikl dluh v bance, která měla zisky shromažďovat, dluh půl bilionu = 500 miliard Kč. Pak vlády kapitálu nadělaly dluhy za více než 2 biliony, přivedli milion občanů do exekucí, také děti!!! A tento nafutrovaný kapitál, sedící na žocích nakradeného zlata /kde je 27 tun státního zlata???/ dnes řve a dožaduje se po pracujících, aby je platil v době jejich nezaměstnanosti. Platí snad kapitál nezaměstnané? Ne, ty platí pracující přímými a nepřímými daněmi. Stejně řve pražská kavárna, která nemá dnes do čeho píchnout a ani nemůže po kavárnách a putykách chlastat a hlásit se k svému bohu, který se uchlastal a ukouřil k smrti ve vzpomínkách na "něžné" pohupování na kolenou svých "strýců" esesáků. Což není u nás volné místo na pracáku? Což není potřebných rukou v nemocnicích, v domovech důchodců? Tam všude mohou kráčet ti, co si dnes z nudy vybírají šušně z nosu a dovolávají se peněz od pracujících.

   Smazat
 2. Jděte s volbami do háje, kdyby je odložili a zavedli místo nich karanténu bylo méně mrtvých a možná by už děti chodily do školy. Je mi z toho nic, to nebylo v zájmu občanů. Teď mi dokažte, že necenzurujete.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 0.42 - žádné davy se k volbám nehrnuli. A zvolení senátoři mají v lepším případě okolo 15 000 hlasů.

   Smazat
 3. Výsledky voleb, kterých se zúčastnilo méně než 50 % voličů, by měly být automaticky zrušeny a vyhlášeny nové volby. Účastí pod 50 % voliči říkají, že je politici ničím nepřesvědčili. Účast pod 20 % je zjevným bojkotem voleb a touto „účastí“ voliči jasně říkají, že se této frašky nehodlají účastnit a že kandidáti (i strany, jež je vyslaly) jsou zbytečnými příživníky, které nikdo rozumný volit nebude. Krom toho uznáním výsledků voleb s účastí pod 50 % je popřen princip většinové demokracie, protože o výsledku rozhodla menšina(!). Jo a propagaci a předvolební boj ve všech dalších kolech voleb by si měli kandidáti hradit ze svého. Je to jejich chyba, že voliče o ničem nepřesvědčili, tak proč by měli voliči důsledky jejich chyb platit(?!?). Ne že se to pak uhradí ze státních příspěvků na poslanecké mandáty! A pokud na to kandidáti peníze nemají, tak ať přesvědčí svou stranu, aby jim tu propagaci a předvolební boj zaplatila! K tomu je však třeba dodat, že politické strany musí být placeny pouze a jen z příspěvků svých členů (fyzických osob!) zákonem daným procentem z měsíčního příjmu. (A žádné jednorázové sponzorské dary firem a podobné kulišárny!) Přece my, voliči, nebudeme ze svých daní platit i strany, které jsme nejen nevolili, ale které mnohdy dokonce (takto za naše peníze!) tomuto státu prokazatelně škodí!
  Viki L.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Navrhuji opět Lukašenkovi a Putinovi, aby vyhlásili sankce na českou politiku neuznáním výsledků voleb. Kdo bude českým Tichanovským nebo Tichanovskou?

   Smazat
  2. Pro Anon.7:13: Ano, pokud by někdo chtěl, klidně by tyto volby mohl prohlásit za neplatné. Zúčastnila se jich pouze menšina voličů, takže výsledky nevyjadřují názor většiny. Takto "zvolení" poslanci a krajští zastupitelé tedy nemají mandát většiny voličstva!
   Současně bych ovšem též navrhnul, aby byly zákonem zakázány koalice. Tento "princip" umožňuje, aby se spojili všichni poražení a od výkonu moci odstavili vítěze. Naši poražení si vzali příklad ze Slovenska. Tam sice M. Kotleba vyhrál krajské volby i podruhé, ale v B.B. kraji se proti němu do koalice spojily úplně všechny (poražené!) politické strany. Totéž teď ve většině krajů provedli naši menšinou zvolení zastupitelé! Tento "koaliční systém" je ve skutečnosti zradou na voličích, protože vládnout budou ti, kterým voliči dali méně hlasů, tedy kdo volby prohráli! Na co tedy ty volby vůbec byly, když výsledek nerespektuje vůli voličů?!?
   Spravedlivější by byl systém "vítěz bere vše" v podobě, kdy by vítězná strana měla hejtmana a 49 % křesel v zastupitelstvu. Ostatní křesla by si rozdělily strany, které prohrály. Těch 49 % by zajišťovalo, že by si vítěz nemohl prosazovat naprosto cokoli, tedy i různé zhůvěřilosti, a k prosazení užitečných kroků by musel vždy získat někoho z těch 51 % "opozice".
   Viki L.

   Smazat
  3. Jiná interpretace je, že když nejdu volit, vyjadřuji souhlas s vítězem.

   Smazat
  4. 10.36 Pravděpodobnější je, že NECHCI NIKOHO Z LOŽENÉ NABÍDKY ŠKODNÉ A ODPADLÍKŮ.

   Smazat
 4. Smrt levice? A Piráti jsou co? Pokud by tu vládli, tak ještě budeme vzpomínat na zlaté komunisty.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. to jsou liberální progresivisté.

   A opravdu existují jen 2 názorové proudy? To rozdělení na levici a pravice je samo o sobě (hloupá) omezující ideologie.

   Smazat
  2. 1:09
   Piráti jsou větší levičáci jak komunisti,to snad ani nejde, napište prosím v čem jsou levicoví??!!

   Smazat
  3. Levice zradila svoje ideje a po právu vypadne z parlamentu. Pyjáti jsou poskoci korporátního fašismu.

   Smazat
  4. V pirátském programu nenajdete moc levicových tezí. Ne víc, než u středových stran a socanů.

   Smazat
  5. To je podstata. Buď jste pro společnost a její soudržnost a nebo pro individualismus za každou cenu, účelově využívaje a zneužívaje dočasná spojenectví. Něco mezi tím těžko najdete a hlavně udržíte. Politicky.

   Smazat
  6. 10:36

   To zní zajímavě, jaké ideje a která levice zradila?

   Smazat
  7. 10.36 LEVICE ZRADILA SVOJE IDEJE? Ale právě ALTRUISMUS a další levicové ideje, tvořící kohezní skupinu, tvoří levici.

   BEZ levicových ideálů můžete mít cokoliv, KROMĚ LEVICE.

   Pojem levice nemá možnost dvojího výkladu, jako pojem demokracie (podle 2., nebo podle 3. pádu); Takže vydávat nějaké např. Piráty nebo NSDAP za levici je CHUCPE, nebo naprostá ignorance.

   Smazat
 5. Proč to tak je?
  Protože jsme všichni jako celek nechávali volné pole vyžírkům, jen abychom nebyli za komunisty! To je přece obvyklý argument parazitů, ne?
  Protože jsme nechali oblbovat děti ve školách a divíme se, jak je možné, že se uvažuje a možná už i koná v ničení vnitřního dětského světa, který musí být pevný pro správný vývoj člověka.
  Protože jsme nechali zdiskreditovat hodnotu vzdělání a nevadí nám až tak jen a pouze papírové potvrzení, bez toho guláše kolem, který trvá přece "tak dlouho"!
  Protože každý nebo skoro každý jen hrabe majetek a harampádí, místo toho, aby hledal skutečný smysl života, kterým v tomto určitě není!
  Protože ti, ano i ti, co dnes "hledají" levici nebo pravici podle sebe, ji pomáhali ničit tak často, že se málokomu už dá skutečně věřit.
  Protože lidé se odnaučili myslet samostatně a tak často dávají na to, že je to přece vytištěno, řečeno v televizi!
  Protože jediné, co mnoho lidí zajímá je "barevná" reklama na dnešek, kde mají kde jaké slevy, abychom ušetřili.
  Protože jsme se i mlčením podíleli na dehonestování těch, kteří se o něco snažili ne jen ve vlastním zájmu. Jen si vzpomeňte na některé stávky, kdy se lidé dokonce i rozčilovali veřejně, že vůbec někdo může stávkovat!
  Protože jsme si nechali naočkovat virus sobectví a egoismu na entou.
  Protože, co kdybych se já sám stal parazitem a mohl si to všechno dneska užívat?

  A hlavně proto, že lež je barevně pestrá a zajímavá oproti pravdě, která je sice poučná, ale suchá, šedivá, nudná a jednobarevná.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano přijmout zodpovědnost a řídit svůj život a zapojovat se správně ve svém okolí po domluvě s Bohem je klíč.

   Pravda, ale není nutná, šedá apod., je naopak vznešená, velkolepá, láskyplná, krásná, nedozírná... Proč, tedy dáváme přednost laciné kýčovité lži, protože je bez práce a bez ptaní po ruce a jedině ta umožňuje pýchu (pýcha - podle některých kořen zla). Volba lži ukazuje na naši dětinskost a nerozvinutost a hlavně omezené obzory, jako když dítě dává přednost bonbonům místo kvalitní stravy. Lež je v podstatě výměna krátkodobého potěšení a ukojení vášní za uspokojivý a naplněný celý život v souladu s Božím plánem.

   Smazat
  2. 7:32 souhlasím, jen přidám dodatek, lež může být barevná a hudba k ní vemlouvavá i pod hranicí vnímání, ale když je občan vybaven mozkem, tak má pro podprahovky a zamantynelovky vypnutý přijímač. Prostě tudy vlak nejede. Horší je, že jak právě teď vydím, jsem po jaru přecenil naše lidí.

   Smazat
 6. Sněmovna se stala spolkem lidí, kde nenávidí jeden druhého.
  A je lhostejné, kdo a koho. Většina lidí chce mít klid a ne denně předkládané ostudy, třenice a pomluvy poskytované dnes běžně už veřejnoprávní ČT, kde díky jejímu vedení a totální neschopností(nebo nechutí?) vlády A. Babiše s tím něco udělat, má navrch pouze jedna část politického spektra, což by se dalo jednodušeji říci slovy - Kalouska vystřídal Fiala.
  Článek má pravdu v tom, že je docela lhostejné, kdo volby vyhraje a kdo sestaví koalici, protože bruselské mantinely jsou přesně dané a ani Babiš nedokáže bez jejich peněz zázraky. Musí držet hubu a krok úplně stejně, jako by ji držel Bartoš, Fiala a spol.
  Jakákoliv vznilá opozice se pak v tomto systému stává ekonomickou přítěží naší země tím, že nemá šanci cokoliv ovlivnit, ale naopak pouze rozštárat a zničit. A stát samotný jim za to ještě zaplatí z rozpočtu.
  Nebo má někdo pocit, že např. pan Bartošek, Rakušan, či zmiňovaný Fiala pro nás něco během této vlády pozitivního udělali?

  OdpovědětSmazat
 7. Proturčenec horší mloka nebo €hujer araboafriky.
  https://www.youtube.com/watch?v=_Rdhzldeks0

  OdpovědětSmazat
 8. výborný článek pana Blahy! Pro řadu z nás výstižné, trefné, k zamyšlení pro všechny ostatní, kdo jsou toho schopni.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jestli to psal Staniček Blaha starosta z UH, tak bacha na něj, je to ODSák a křivák, jak kovaný bolševik. Moc mě ale na něj ten článek nesedí, možná je to jen shoda jmen. Ale jak napláká na pravici, může to být on.

   Smazat
  2. Je to shoda jmen. Stanislava Blahu najdete v redakci
   E-republika,resp.
   Outsidermedia
   narozen 1963 Svitavy, bytem Nový Bydžov.

   Smazat
 9. O tu takzvaně velkou politiku upadá a bude upadat zájem. Viděli jsme: co národu ztropí strastí, jeden debil s fotopastí....já od něho, jsem si jist, nekoupím si ani list ! Za to ta stínová, takzvaně nepolitická, politika ( některé neziskové organizace a různé nátlakové skupiny ), zažívajá zlaté časy. Vysoký státní politik samozřejmě není osoba nekritizovatelná, na druhou stranu to není žádný pucflek.

  OdpovědětSmazat
 10. Myslím, že je tu ještě jedna věc, která ve článku nezazněla, a tou je přizpůsobení se politiků tomu, že lidé přestávají chodit k volbám. Oni tím nejenže netrpí, ale vesele fungují, bez ohledu na sebemenší účast, dál. Řekl bych dokonce, že dnes už volí pouze jejich fankluby.
  Výsledkem přirozeně je to, že slušní a politikou unavení lidé rezignují, zatímco političtí a ideologičtí fanatici, stejně jako ti, co jim politika nese a jiní vychcánci, žijí z pár procent voličů.
  Krásně je to vidět na Senátu a volící Praze - oni ke svému fungování zbytek státu totiž vůbec nepotřebují. Zákony (jejich)se přeci musí ctít!

  OdpovědětSmazat
 11. Smrt politiky v Česku?? Naopak, lidé zase inklinují k pravici, komouši už jsou na smetišti, ty nikdo mimo několika zoufalcu ignoruje, vzpomínky starších, třeba mně, pokud si vzpomenu na socík před r.89, tak se mně otvírá nuž v kapse!! a mužete kritizovat dnešek jak chcete!! Piráti a další TOPka mají šanci, jen houšť. A to, že lidé nechodí volit je pouze a jen jejich problém, potom ať si nestěžují!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10:17 Poslyšte, někdo nepochopí, že je to z vaší strany sranda, bude to brát vážně a bude vám vyhrožovat inzultací. Tak na to pozor. Měl byste to ještě trochu přisolit, třeba heslem: Kalousek na hrad! Aby to bylo zřetelnější i pro suchary.

   Když se vydáváte za staršího, měl byste mít pravopis víc na háku. To je neodpustitelné.

   Smazat
 12. Je potřeba si uvědomit, že tady to ani jinak dopadnout nemohlo. Morálka zu grund a netřeba se vymlouvat na minulý režim. Za 30 let vznikl nový potěr, jehož starosti se rovněž vcelku úspěšně míjí se starostmi jejich voličů a těm to kupodivu rovněž nevadí. Stačí sledovat TV reklamy, kam to spěje, po reklamě takové firmy Zalando si připadám, že jsem vyměnil kontinent a přemýšlím, zda bych neměl změnit pohlaví, buďto u sebe, nebo u manželky. A to je to, o co tu jde především, o zamaskování skutečných problémů. Ty budou nahrazeny sháněním lubrikačních gelů a kvalitního matroše. Firma jako strana, reklamy, sliby, triky a morálka ?.

  OdpovědětSmazat
 13. Okamura: Piráti poškozují zájmy ČR. Navrhují vyřadit ruské a čínské společnosti ze zakázky na dostavbu Dukovan

  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2020102312693677-okamura-pirati-poskozuji-zajmy-cr-navrhuji-vyradit-ruske-a-cinske-spolecnosti-ze-zakazky-na/

  OdpovědětSmazat
 14. Poslední volby potvrdili vítězství ANO (ačkoliv je nevolím), přesto si dovolí takoví nýmandi jako je Farský, Rakušan mluvit o nedůvěře vládě a pod nesmysly, zato důvěra jejich 8% v krajských a senátních volbách je důvěra. Co těch 92% ostatních voličů, ti vás milují i když nedůvěřují.?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11:35
   Zase mimo tatranko.
   Pouze chyba voličů, že nešli volit. Pànové Farský a Rakušan mají pravdu.Zeman taky vyhrál pouze o 3 % a je prezident.
   No i když prezident dnes,silně pochybuju.

   Smazat
  2. Proč bezejmenný 12:21?

   Procenta jsou zavádějící, kolik stojí za nimi hlasů nevyjadřují. Miliony hlasů pro prezidenta, byť jen o 3% je jistě více, než převaha 30% rodinných příslušníku kandidátů do Senátu.

   Co kdyby se utkali také v boji v jednom volebním obvodě(ČR) o přízeň všech, ne jen klanů?

   Smazat
  3. 12:21 A ti co nešli volit by volili Farského a spol., to je teda dedukce...

   Smazat
  4. 15 :18
   Tak mohli volit někoho jiného,to je dedukce co.

   Smazat
 15. Opravdová levicová strana jako byla ČSSD za Paroubka, hájící zájmy ČR a ne zájmy zbohatlíků, USA a Bruselu, nemá proti korporátnímu fašismu a prodejným médiím šanci.
  Dnešní, spíše pravicová ČSSD s ministrem Petříčkem, je nevolitelná!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. CSSD nebyla nikdy levicová. Bez odporu tady ochotně resuscitovala kapitalismus.

   Smazat
  2. 11:38
   ČSSD nebyla nikdy levicová, ani za Paroubka. Vždy se i sama prezentovala jako strana "středolevá", tj. pravicová s levicovou rétorikou. I když abych byl spravedlivý, Paroubka by si v levicové straně uměl představit. Jenomže Paroubek není synonymum ČSSD.

   Smazat
 16. LEVICOVÉ STRANY SE ZPRAVIDLA ZMĚNÍ V PRAVICOVÉ. Infiltrací kryptopravičáků za koryty (levicová KSČ do roku 1948, oportunistická KSČ roku 1968, až po KSČ roku 1989 - která vyhnila a praskla, jako obsah vředů z ní vypadli z budoucí OFčáci..., ODS, ODA, KDU ČSL) a excelentní antikomunisté... kteří dštili a dští síru o to víc, čím déle se, z karierních důvodů, vydávali za přesvědčené a za kované komunisty... Bude-li to pro ně výnosné a bude-li to třeba, nechají se obřezat i ti, kteří dosud obřezáni nejsou, a budou vést třeba džihád...

  OdpovědětSmazat
 17. Čechům lze kdykoliv tzv.nasrat na hlavu a oni ještě poděkují.Co zbylo z Českéko království,co se dělo vždy,když se skopčák rozhodl,že si z něj vezme,co mu libo.Dnes máme opět protektorát a němci nám opět serou na hlavu a češi drží a ještě děkují,že už ze dvou třetin zákonů,o sobě ani nerozhodují.Implementace se tomu vznešeně říká,kdy blbci posranci jen rozhazují rukama,že to německé bruselské zvěrstvo,musí odhajlovat.Místo,aby se šprajcli,tak svěsí tradičně,tragicky ocas.Čechům němec sebere klidně postel,oni si vlezou s poděkováním pod most.

  OdpovědětSmazat
 18. Já mám svědomí čisté. Já jsem se na likvidaci minulého systému nepodílel, neúčastnil jsem se instalace nového. Dokud nerozkradli a nezavřeli podnik, chodil jsem do práce a dění jsem nevěnoval pozornost. Zařídil jsem si pak své živobytí a progresivně hloupnoucí společnost mě přestala zajímat. K volbám chodím pravidelně, volím komunisty; až ze zastupitelských sborů vypadnou, voleb se přestanu účastnit a tím se se společností rozloučím zcela. Pokud stihnu zemřít dřív, než to retardovaná společnost dovleče ke katastrofickému závěru, budu spokojen a budu si moci říct, že jsem prožil hezký a zajímavý život.

  OdpovědětSmazat
 19. Je to napsané dobře? Já mám pocit, že věci "politické" jsou ještě daleko horší. Státu dávám tak 25 roků a národu 75. Jistě jste vy, co ta data nepřežijete celkem klidní, ale já mám fůru pravnuků a bojím se za ně! Také vám není fuk, kam nás táhne diktatura zločinného kapitalismu? A k tomu nemusíte být vůbec příznivcem Marxe či socialismu, stačí jen být příznivcem lidství. Asi jsem blbec, vždyť omladina tomuto slovu vůbec nerozumí!

  OdpovědětSmazat
 20. Tak co,češi,i za rok si u voleb opět naserete do bot?Pokud nepochopíte,že to,co volíte nás táhne do německé prdele,máte smůlu,protektorát bude mít ještě větší, grády.A to nás čekají úžasné multikulti zítřky,kdy sem tam někoho muslím vykrví a oddělí třeba i vám hlavu od těla.Super,hlavně stále volte,jako doposud.Dočkáte se.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 19:42 Vulgaritami zbytečně snižujete váhu argumentů. Těžko někoho sprostotu oslovíte.

   Smazat
 21. No pane Blaho jsme na tom celkem stejně. Vy máte euro, my se tomu zatím bráníme. Ale Babiš již začíná připravotat přijetí. My máme inteligentních presidenta se zdravotními problémy. Vy máte loutku našmírovanou a blbou. Tak kdo je na tom lépe?
  Václav

  OdpovědětSmazat
 22. To jsme to dopracovali. Kdypak asi zabíjí Ferdinanda. Covid je naplánován na 5 let. Tak asi potom. Jestli se to nezvrhne dřív, doporučuji, najít kus půdy a natrénovat brambory. S tím systémem co tu je jsme v pr... i

  OdpovědětSmazat
 23. Už to není jako kdysi, kdy levici od pravice oddělovala jasná linie, daná společenskými třídami. Proto je to dělení zavádějící, jen působí matení slov a činů.
  Ukázkou je TOP09: myslí si někdo, že je to stále konzervativní/pravicová strana, jak ji dříve její protagonisté označovali? Vždyť je dnes v čele v prosazování všech ultralevicových globálních nesmyslů, ať už přicházejí z Bruselu nebo Washingtonu. Ultraleví Piráti s nimi nechtějí vytvořit koalici jen proto, že se bojí její profláknuté kalouskovité pověsti.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 8:25
   Já se v tom dělení pořád ještě vyznám dobře. Nebí podstatné co kdo říká, ale jak koná, komu tím prospívá. Prospívají ty "ultralevicové" globální nesmysly neprovilegovaným lidem, živícím se vlastní prací? Mají prospěch z přívalu imigrantů? Mají prospěch ze sabotování vzdělání na veřejných školách? Mají prospěch z úsvitu všemožných sexuálních perverzností? Mají prospěch z nejednoznačnosti práva? Myslím že nikoli. Zato ale kapitálu jen velmi užitečné vytváření chaosu ve společnosti, protože v kalných vodách se nejlépe loví.

   Smazat
 24. Smrt politiky v šesku ? Vždyť ta je už nebožkou víc jak třicet
  let.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.