Reklama

sobota 24. října 2020

Stanislav Novotný - Havel a StB.

Stanislav Novotný

24. 10. 2020 Arfa

Propaganda skřípe jako rozladěné housle.
Ze ztráty iluzí vás okamžitě rozbolí hlavaZačátkem 90. let se lidé kolem Jana Rumla snažili zlikvidovat veškeré materiály o minulosti Václa Havla a jeho rodiny.

Musela zmizet fakta o kolaboraci Havlovy rodiny za 2. sv. války. Strýc Miloš Havel nejenom pasivně kolaboroval, ale dokonce žádal své nacistické přátele, aby použili násilí proti jemu nepohodlným lidem.


Po válce Miloš Havel podepsal spolupráci se Státní bezpečností. V roce 1952 ho nechala StB “utéct” resp. řízeně odejít přes hranice do německého Mnichova.

Václav Havel v roce 1949 vstoupil do ČSM (Československý svaz mládeže ) a hrdě chodil po ulicích v modré svazácké košili. V průběhu politických procesů byl vášnivým zastáncem socialismu. Taktně se o tom mlčí.

Rumlovi lidé však zapomněli na svazek z roku 1964, který unikl jejich pozornosti.
Citujeme z autentického záznamu 1. odboru, II. správy ministerstva vnitra ze dne 24. 6. 1964. Leták byl odeslán z Pardubic na adresu Havla do divadla Na zábradlí, ve kterém je zaměstnán jako dramaturg. Jmenovaný odevzdal uvedený leták na KV KSČ v Praze. Této situace bylo využito k nakontaktování Havla, které se uskutečnilo dne 23. 6. 1964 v jeho bytě…

HAVEL během rozhovoru projevoval snahu pomoci orgánům v jejich pátrání po pisateli protistátního letáku. Uváděl jména svých známých z Pardubic, Brna i Gottwaldova z řad herců a dramaturgů a také svých příbuzných. Sám je také hodnotil po politické stránce, zda se některý z nich zajímá o politiku, nebo ne. Projevovala se u něj otevřenost a upřímnost...

V roce 1992 jsme chtěli, aby se k tomu V. Havel postavil. “Během 2 minut jsem od něj slyšel desítky lží”, vzpomíná Stanislav Novotný, v té době mj. tajemník nezávislé lustrační komise při federálním ministerstvu vnitra.

Po maltském setkání Michaila Gorbačova a George Bushe staršího dne 2.12.1989 už bylo jasné, že se západ s východem dohaduje na lidech, kteří převezmou otěže. Nastupují rodiny, které přežijí jakýkoliv nový režim. Začala hra na demokracii.

Shovívavost k privatizačním šmelinám v 90 letech. Obrovský řev na Hradě. Strašně naštvaný Havel. Restituce Lucerny a Barrandovských ateliérů nepříjemně zapáchala, jelikož Havlova rodina jednoznačně kolaborovala s nacisty a podle Benešových dekretů nepřipadala restituce v úvahu. Problém mu pomohl vyřešit komunistický agent StB Václav Junek.

Mírotvůrce, který humanitárně schvaloval bombardování tehdejší Jugoslávie. „…nálety, bomby nejsou vyvolány hmotným zájmem. Jejich povaha je výlučně humanitární…“ Výsledkem bombardování bývalé Jugoslávie byly mrtvé děti, rozbombardované školky a nemocnice. Jiří Dienstbier st. upozorňoval, že čísla jsou vylhaná, že to nesedí. Havel měl informací dost. Neposlechl.

Není vězeň jako vězeň. Zvěsti a svědectví mnohých disidentů o nadstandardním věznění Václava Havla jsou také více než výmluvné. Petr Uhl, manžel Anny Šabatové “Jeho slušnost a zdvořilost byly na hranici servility a zbabělosti.”

Mezi zakladateli Charty 77 bylo několik důstojníků StB z 50tých let. “Nositelé informací, kteří jsou někomu nebezpeční, buď musí z tohoto světa zmizet a nebo musí být řádně zaúkolováni a motivováni”, říká Stanislav Novotný.Celý rozhovor najdete ZDE.

90 komentářů :

 1. Tak o tom si vrabci na střeše cvrlikají už dávno, že ten kulisák byl obyčejnej šmejd a estébáckej práskač. Stejně jako řada těch dalších tzv."disidentů".
  Taky první co udělali po převratu bylo, že ze svazků STB odstranili svoje složky.
  A v té jejich slavné Chartě77 byli samí komouši s "lidskou tváří", kteří byli po osmašedesátém vylití z KSČ.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 1:03
   A co ty Kubrte, věrný člen strany do dnešních dnu?? O tom, že pan Havel spolupracoval s STB, jsou jen nepotvrzené žvásty, ale váš nejvyšší z KSČM soudruh Filip,po estbácku Falmr je doložený na 100%jako STBák, co s tím??

   Smazat
  2. Je vidět, že věrný fanoušek Havla z 9:11 nemůže snést krutou realitu. Doporučuji aby si přečetl, resp. četl jako evangelium článek pana Sýse. Zkrátka uvnitř STB byla ještě jedna nebo několik dalších STB. A to neplatí jen pro STB, ale pro každou tajnou službu v minulosti a v současnosti. I uvnitř STB byli kariéristé, dále ti co nenáviděli komunisty, ČSSR, sionisté, kosmopolité apod. Prostě různé frakce, klany, mafie. Pro 9:11 je to zkrátka nepochopitelné.

   Smazat
  3. Nic. Filip přece ze sebe nedělal disidenta.:-)

   Smazat
  4. 9:11

   Zřejmě se vám nepodařilo pochopit hned napoprvé, smysl sdělení:
   "…Leták byl odeslán z Pardubic na adresu Havla do divadla Na zábradlí, ve kterém je zaměstnán jako dramaturg. Jmenovaný odevzdal uvedený leták na KV KSČ v Praze. Této situace bylo využito k nakontaktování Havla, které se uskutečnilo dne 23. 6. 1964 v jeho bytě..."
   "...HAVEL během rozhovoru projevoval snahu pomoci orgánům v jejich pátrání po pisateli protistátního letáku. Uváděl jména svých známých z Pardubic, Brna i Gottwaldova z řad herců a dramaturgů a také svých příbuzných. Sám je také hodnotil po politické stránce, zda se některý z nich zajímá o politiku, nebo ne. Projevovala se u něj otevřenost a upřímnost..."

   Za všech režimů kolaborující pakáž sice jako první začala řádit v archiváliích a čistit své životopisy, ale nějaká ta špína vždy unikne pozornosti. K tomu když se přidají indicie, svědectví a logická úvaha, tak je obraz kompletní.

   Smazat
  5. 9:11 Pan Stanislav Novotný´pokud by to nemohl doložit, by si něco takového nemohl dovolit. Je tady na to USTRK který by ho dostal do tepláků za menší provinění než je toto. Za nejzávažnější ovšem považuji NASTUPUJÍ RODINY, KTERÉ PŘEŽIJÍ JAKÝKOLIV NOVÝ REŽIM. Starý negramotný blbec.

   Smazat
  6. To byl dobrý výkon v 13ti letech vstoupit do ČSM to by jste pane Novotný nedokázal ani vy. A Havla doopravdy nemusím. ale ať to má úroveň

   Smazat
  7. Pro Jaro 16:51 V té době šlo do KSČ vstoupit už v 16ti. Takže by to dokázal i pan Novotný, kdyby tehdy žil a kdyby chtěl. Ale chtěl bych věc trochu upřesnit. Nejednalo se o ČSM, který tehdy ještě neexistoval, ale SČM - Svaz české mládeže, založený v červnu 1945. Svaz české mládeže v době svého založení v sobě spojoval téměř všechny mládežnické organizace v tehdejším Československu. Byl odrazem té doby - těsně po osvobození. Spojoval Junáka, mládežnické organizace socialistů i lidovců, komunistů i slovenských stran... Měl ve stanovách, že je nestranickou organizací mládeže na všenárodním základě. Takže jestli do této organizace V. Havel vstoupil, tak to zdaleka neznamenalo, že šel s komunisty. Jenže už v r. 1946, kdy tlak komunistů sílil z tohoto svazu odvolali své zástupce lidovci, socialisté a Demokratická strana Slovenska. ČSM vznikl až v r. 1949 a byl plně ovládnut KSČ. Tedy šlo o dvě zcela rozdílné organizace. A nevím, jestli byl V. Havel i členem ČSM. Ani já V. Havla vůbec nemusím, ale není třeba na něj nasazovat.

   Smazat
  8. Operace Trojsky Kun,CIA zacal pracovat na rozvraceni komunistickych rezimu zevnitr od 1976 a Charta pak vznikla v 1977..

   Smazat
 2. Proto se na vas zapad diva, jako na diru plnou hadu!
  Typical SNAKE PIT !
  - Are place of Horror and Death.
  Nic noveho!

  OdpovědětSmazat
 3. Velmi zajímavé. Doložené informace, audiozáznamy, citace, prameny. Rozesmál mne Zeman závěr hovoru s Havlem: "Dáte mi ještě jednu becherovku?".

  OdpovědětSmazat
 4. A to všechno, protože režim mu nedovolil vystudovat, jak prohlásil na kameru - je to někde na youtube...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Režim mu nedovolil vystudovat? Tehdy mohl studovat každý kdo na to měl. Jak to, že jeho vlastní bratr Ivan Havel studoval dokonce i v JůEsEj.

   Životopis Ivana Havla
   Ivan M. Havel, (* 11. října 1938 v Praze) je pracovník a bývalý ředitel Centra pro teoretická studia, společného pracoviště UK a AV ČR. V letech 1990 až 2019 byl šéfredaktorem časopisu Vesmír. Je bratrem bývalého prezidenta Václava Havla, se kterým patřil mezi zakladatele Občanského fóra.

   Vystudoval obor Automatizace a počítače na Elektrotechnické fakultě ČVUT v Praze. Roku 1971 získal doktorát na universitě v Berkeley v Kalifornii. Na počátku 90. let se habilitoval v oboru umělé inteligence na 3. lékařské fakultě UK v Praze.

   V současné době pracuje v Centru pro teoretická studia při UK a AV ČR, kde se zabývá mj. kybernetikou, umělou inteligencí, robotikou, kognitivními vědami a filozofickými otázkami, které s těmito obory souvisí a kde vede dvousemestrální transdisciplinární seminář."
   www.databazeknih.cz/zivotopis/ivan-m-havel-21028

   Smazat
  2. 3:57 Režim dovolil vystudovat jeho bratrovi a dokonce i stážovat v USA. To snad mohl vykládat jen Rumlovi nebo Kocábovi.

   Smazat
 5. Jsou dochovány fotografie, kde malý Havel, sedí na klíně katovi národa Haidrychovi i se svým kamarádíčkem malým knížetem Šláfenberkem.
  Jo jo nová doba, vládnou nám pouze vykukové a šmejdi.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. dejte adresu, kde je možno stáhnout foto rád to přepošlu k pokochání a zvýšení informovanosti.

   Smazat
  2. 7:21
   Jste ubožák!!! Proč lžete??
   Fotku otiskl začátkem 90 let let Mladý svět, a kdo byl autorem této lži?? Vami obdivovaný Spencr-ová, ten nechal otisknout podvrh, Havlovi bylo tenkrát 5 roku a tam je na klíně hoch kolem 12 let.A vy jako bonus své hlouposti přidáte ještě pana SCHVARZENBERGA. Je neuvěřitelné kam až lidé ve své tuposti mohou zajít!!

   Smazat
  3. 9:05 Tu fotku jsem v Mladém světě viděl. Na klíně tam seděl kluk předškolního věku, žádných 12 let!

   Smazat
  4. Mám dojem, že je ta fotka dokonce v knize od Paula Polanského - Bouře o cikánském táboře v Letech.

   Smazat
  5. Také jsem viděl tu fotku. Těch 5 let by odpovídalo. Dvanáctiletý kluk už by takhle na klíně neseděl. Ten kluk ještě nohama nedosahoval na zem. Dvanáctiletý kluk by už napůl seděl, napůl měl nohy na zemi.

   Smazat
  6. I já jsem tu fotku viděl a nemám důvod o ní pochybovat. Příznačné je i to že zmizela jako by se po ní zem slehla. Asi "někomu" překážela.
   Ale ta fotka není to nejspodstatnější, ostatně dítěti Václavu Havlovi by sotva kdo mohl vyčítat, že sedí na klíně nacistického gubernátora. Podstatné je to, že familie Havlů kolaborovala s nacisty a Havel přesto dostal zpět zabavený majetek.

   Smazat
  7. 12:16 Mladý svět 21.10.2003: „Podle našich zdrojů totiž majitel ideální poloviny pražského paláce Lucerna za války údajně spolupracoval s gestapem, zřídil v Lucerně úřadovny Sicherheitsdienstu (SD) a konspirativní byty, v nichž byli občané získáváni nacisty ke spolupráci.

   Smazat
  8. Zbytečně pan Cibulka nevmetl do tváře Havlovi "Vašku ty si prase" v přímem přenosu. Věděl proč.

   Smazat
 6. Článek naprosto o ničem. Informace nepodložené žádným dokumentem, no a to bombardování Jugoslávie schválila především vláda. Zemanova vláda. Tu válku mělo NATO zastavit už po masakru ve Vukovaru, a ne čekat až bude rozbitý Zadar i Sarajevo a Mostar. Kosovo by dnes bylo srbské, kdyby Clinton neměl v kalhotách.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No mně to říkej Pepku7:54, ještě mně zkusíš rozplakat nad svou starostlivostí o osud těžce zkoušených lidí: "...Tu válku mělo NATO zastavit už po masakru ve Vukovaru, a ne čekat až bude rozbitý Zadar i Sarajevo a Mostar. Kosovo by dnes bylo srbské...". Jojo, když to srovnám s vaší netečností při útocích Kyjevské chunty vůči svým občanům, tisíce mrtvých, tisíce který museli prchnout a místo sankcí ty kecy o územní celistvosti "ukrajiny", to je fakt dojemné:-). O ničem jsi tak akorát ty a tvý "informace" a "fakta" podložena povinným bolševickým komixem o humanitním bombardováním Jugoslavie "dobročinným", veskrze "obranným" spolkem NATO.

   Smazat
  2. Vždyť NATO to rozbití Jugoslávie zorganizovalo !!

   Smazat
  3. Jak jen byste chtěl/-a podložit ta tvrzení dokumenty, když tyto měly být cíleně zničeny? Autor Novotný o tom jistě bude vědět daleko více (než-li vy).
   O nátuře VH však existuje i dost jiných nehezkých vzpomínek od jeho pamětníků. Ikonou mravnosti prý teda nebyl.
   A ono "humanitární" bombardování (ve skutečnosti přelety bombardérů NATO přes naše území) sice vláda na žádost NATO schválila, ale nikdy mu nedávala falešně moralizující opodstatnění.
   To až v jeho průběhu onen Havel (Le Monde, 29.4.1999).

   Smazat
  4. 8:56
   Proč zese je tady ten kdo LŽE!!!
   NATO žádné rozbití Jugo. neorganizovalo, ( KDO POTOM PODLE VÁS ORGANIZOVAL ROZPAD ČSSR??) jen po smrti diktátora Tita se chtěly státy osamostatnit, což Srbský režim v duchu Tita nechtěl dopustit. Za všechny ty mrtvé, 150 000 muže Srb Miloševič!! a bombardování spojencu jen utnulo to nesmyslné vyvražďování!!

   Smazat
  5. Pane Opluštile, takže dle Vaší logiky budeme muset panu Novotnému díky jeho minulosti věřit vše i přesto, že dokumenty byly zničeny???

   Smazat
  6. Ad 10:09: Proč jste tak zabedněný hlupák? Copak nerozeznáte propagandistickou lež NATO od holé pravdy?

   Vysvětlovat zabedněnci něco o rozpadu Jugoslávie je těžké. Informace - neiformace, fakra - nefakta, on bude věřit jen a jen tupé protisrbské, protijugoslávské propagandě, které jsou plná česká média.

   O rozbíjení Jugo z vnějšku svědčí např. Rober R. Baer – bývalý důstojník CIA, momentálně žijící v Kanadě. Mluví o fondech, kterými disponoval a které byly určeny na rozvrat země. Vzpomíná, jak podpláceli politiky, policisty, novináře, vyšší důstojníky aby štvali proti jiným národům Jugoslávie.
   Např. zde:
   https://www.youtube.com/watch?v=Elg3Ojjwe9A&list=PLaKSqyK75t8OAuXa5xvX_3rgiqdRSA4C3

   Další objektivní fakt je, že NSR po sjednocení vzala na sebe všechny náklady spojené se založením EU, jen když ostatní členové uznají „samostatnost“ Chorvatska, Slovinska a později i muslimské Bosny. Přitom ani jedna ze sran nesplnila jugoslávskou ústavu, která jasně definovala, jak se mohou jednotlivé svazové republiky osamostatnit. Např. Vyrovnat vzájemné dluhy, pohledávky atd. Nakonec Německo a USA tajně vyzbrojovali protijugoslávské a protisrbské strany konfliktu. Oni chtěli válku, Milošević ji nechtěl, věřil na bývalé spojence (Francie, USA), doufal že pomohou. Dlouho lavíroval, nezasahoval. Jugoslávie také ztratila jendoho ze spojenců – Rusko vedené opilým Jelcinem. Proto mohly temné síly NATO vytáhnou drápy.
   A pak propagandou zblbnout lidi, jako jste vy, anonyme. Je mi vás líto.

   Smazat
  7. Re (10:20):
   Všechno autorovi, p. Novotnému, jistě věřit nemusíme. Sám však uvádí, že jakýs dokument přece jen unikl pozornosti zametačů, takže ne, že by vůbec neexistovaly ...
   Havlovi bych sám ani tak nevyčítal jeho svazácká léta (a už vůbec ne jeho dětství), ale léta devadesátá a po nich ta další.
   Až ta docela názorně ukázala jeho (neopodstatněnou) povýšenost, jeho pokrytectví, podlost a faleš.

   Smazat
  8. 7:54 To chcete pochybovat o veřejném prohlášení pana Stanislava Novotného? Pokud by neměl pravdu, tak ho kavárna roztrhá na kusy. Je to hanění hlavy státu. To není Zeman aby si na něj dovolily takovou šínu.

   Smazat
 7. Komentovat Vencu flašku? Jako rýpat do hnoje.

  OdpovědětSmazat
 8. Tak zase ubohá, lživá masírka před 17. listopadem.
  Ve vašem případě pane Novotný pokud váš strýc někoho zabije, tak vy jste automaticky taky vrah ?? Jinak LŽETE, Havel nikdy neschvaloval bombardování Srbska, i když bylo správné!!!Vyraz humanitární bombardování , řekl upně někdo jiný.
  Že ruzní disidenti, kteří nedosáhli věhlasu Havla budou v jeho případě lhát a pomlovat je dnes jasné.
  Havel si odseděl 6 roku krimu, asi jen tak co,pokud spolupracoval s STB tak potom proč???, vozili mu tam holky, jídlo vařil kuchař z Alkronu, speciálně pro něj, co bazén, vířivka, masaže, všechno tohle taky mněl?? Že vám stojí za to si uboze kopnout do pana Havla,který je už 9 let mrtev. A vy mazal okresního plátku, nesaháte panu Havlovi ani po ty jeho krátké kalhoty!!
  V srdcích obyčejných lidí, bude vždy pan Havel jen ten, který nám dopřál svobodu a demokracii!! 30 let svobodného života v blahobytu,ve svazku s NATO a EU tuhle skutečnost jen podtrhuje!!
  Pomluvy a dehonestace tohoto státníka, celosvětového velikána devadesátých let, jsou jen ubohá snaha pošpinit památku pana Havla, zbytečné pane Novotný!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ad anonym 8:42:
   Berou vám modlu, vylhanou, uměle za cizí peníze vztyčenou, charakteru mizerného, alkoholika a děvkaře… a vy tu kňučíte, nadáváte, vyhrožujete a především LŽETE.

   Havel kolaboroval s StB. Havel se v Chartě77 obklopil komunisty (byť vyhozenými), aby je pak odkop, protože charakter…

   S válkou proti Jugoslávii od začátku souhlasil a aktivně ji podporoval. Jako jeden z příkladů: v devadesátých letech do Prahy pozval hlavního ideologa a organizátora bosenského džihádu Aliju Izetbegoviče. Vodil se s ním po Starém Městě a Malé Straně a vykládal, že je ryzí demokrat. Hovno. Byl to džihádista, který na své ateistické, katolické a pravoslavné spoluobčany pozval nejhorší vraždící sběř z Afghánistánu a Arábie. Pod jeho patronací bosenští muslimové programově vybíjeli všechny nemuslimy!

   Souhlasil a dělal PR sprosté agresi, která porušila nejen Chartu NATO, Helsinské dohody z roku 1975, ale i vlastní zakládací listinu NATO - humanitární bombardování.

   Jako první ze státníků se proletoval nad Kosovem v obrněné americké helikoptéře a pod ním hořelo 52 000 Srbských usedlostí, 300 000 lidí utíkalo před vrahy, kterým fandil a dělal alibi. No řekněte, nebyl ten Havel svině?

   Štval do války proti Iráku – štvaní do války je těžký nepromlčitelný zločin i v naší Ústavě. Havle byl zločinec!

   Okrádal své spoluchartisty o peníze určené jejich rodinám, jako pomoc v nouzi po dobu jejich věznění (viz svědectví pana Wolfa).

   Pan Novotný píše správně o Havlovi, protože je poteba konečně už rozbít tu nechutnou pohádku o „svatém Václavovi a jeho lavičkách“.

   Ostatně poslední vaše věty jsou odrazem vaší duševní zabedněnosti, neschopnosti vidět věci jak jsou. Musím se smát tomu „blahobytu“ na pozadí lichvy, nezaměstnaných, exekucí, omilostnění velkozlodějů, zničeného průmyslu i podtrženého zemědělství, změny suverénního státu v poslušnou kolonii… promiňte, ale označení „BLB“ na vás nestačí.

   Já děkuji panu Novotnému za jeho práci a odvahu. Takových blbců, jako je anonym, je bohužel víc a sedí na vlivných místech. Zatím...

   Smazat
  2. 9:23 - ty máš něco proti pejskům - víš s jakým nadšením ty lavičky očůrávaj (to blaho - jedna lavička stála cirka 800 000 kč) - ještě by tomu šaškoj mohli postavit nějakou sochu , to by mu až do skonání věků s-ali ptáci na hlavu.
   jinak nic nového - walenca (krycí jméno bolek) v polsku udával polské stb za peníze

   Smazat
  3. No pane bez urážky, viděl jste film Návštěvníci? Sluha se nezměnil v prdel jeptišky....

   Smazat
  4. 9:23
   Díky za hodnocení mého příspěvku v 8:42.
   Vy přesně pasujete na muj koment, naprosto stejný trouba jko pisatel uvodniho článku. Vám a podobným hlupcum není pomoci, do nekonečna budete lhát, ponižovat, dehonestovat člověka který se zasloužil o naši svobodu.
   Většinou to jsou bývvalí neschopní soudruzi,kteří se dnes neumí o sebe postarat a hledají chyby na těch co jim sebrali ten uděsný socialismus. Vy budete právě takové neschopné hovádko.
   Nadávejte, bulte, ale nic nezměníte. Díky pane Havle!!!

   Smazat
  5. 9:23
   Vy jste vypotil ještě větší nesmysl něž ten Novotný, upřímná gratulace.Větších ..olu už snad není!! Jen v jednom máte pravdu, jak píšete, ten BLB sedí právě jen a jen na vás!

   Smazat
  6. Přesně, havloidi se krásně vztekají. Bere se jim modla.

   Smazat
  7. Také děkuji panu Novotnému. Napsal pouze PRAVDU. A ta potřebuje jen mít otevřené oči a jasnou mysl bez přetvářky. Přetvářku potřebují ti, kteří se bojí o své nakradené miliony od těch nejchudších, a ještě se těmi svými zločiny chlubí. Nadměrný majetek lze získat pouze zločinem - buď kriminálním, nebo ekonomickým, nebo politickým. Vyberte si z nich, kterým získeli své miliardy dnešní „majetní“.

   Smazat
  8. Raději nebudu sahat po krátké nohavice, než se klanět téhle kreatůře.

   Smazat
  9. Proti faktům a normálním názorům podloženým informacemi a argumenty vy stavíte jen svou bezmeznou víru v dobro občana Havla. A ještě jako správný propagandista podsouváte, vymýšlíte vlastnosti, které oponent nemá, ale vy se s nimi hodláte poprat. Omezenci vašeho ražení není pomoci. Díky Havle za toho troubu. Ostatní dávno prohlédli, ale on je stále všude za hlupáka.

   Smazat
  10. 10:21 Jojo, někdo měl v pubertě na zdi Beatles, jiný fotbalistu a vy tam holt máte lháře a podrazáka. Taky tipuji, že máte v zadní kapse gatí peněženku a žlutý hřebínek na honění patky,takový Havlův svazák. Na Dušičky si vemte tři svíčky /má povícero uren/ a hodně sirek, kdoví jak jste na tom se škrtáním.

   Smazat
 9. Mráz kopřivu nespálí. Jsou lidé, kteří budou profitovat v každé době a v každém režimu. Jsou obrostlí hroší kůží. Za okupace nacisty s nimi velice čile spolupracovali, aby po únoru 48 rychle převlékli dres a stali se z nich zapálení komunisté. Ti co se dožili roku 89 pak čile opět převlékli sako a stali se z nich ještě zapálenější demokraté.
  Můžeme si za to sami. Ti co věděli mlčeli. A ti co nevěděli bez výhrad uvěřili. Jenom málo kdo pochyboval a téměř nikdo nic nenamítal.
  A tak se z Havla stala modla. Zlaté tele, ke kterému se chodí, zejména pražáci, každý večer modlit. Přejmenovávají letiště, ulice náměstí. Staví lavičky s jeho jménem a nikomu nevadí, že se za ně platí Havlovo pohrobkům nekřesťanské peníze.
  Havel nebyl nikdy můj favorit, i když se přiznám, že důvody mého despektu byly jiné. Připadal mi tak trochu jako klaun. Svět mne nemusí vnímat, jako hrdinu, ale proč na mne musí hledět, jako na šaška. Můj despekt ještě zesílil, když jsem se v průběhu času dozvěděl o vztahu jeho famílie k nacistům, prolomení Benešovo dekretů i o VIP Havlovo kriminálu na Borech.
  Skutečně, Havla jsem nikdy nemusel a čas mi dává jenom za pravdu.

  OdpovědětSmazat
 10. On to nebude jen havel ale i hodně „zasloužilých" havlistů teď velkých antikomunistů.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vaši sérii o flexibilitě (převlékání kabátů)doplňuje životopis soudruha Evžena Erbana (wikipedie).
   (Vladimír Šmídl)

   Smazat
 11. Novotný, že se nestydíte lhát a kopat do člověka, který je 9 let mrtvý a nemuže se bránit. Pan Havel nám přinesl svobodu a slušné žití, tímto mu děkuji za krásných 30 let nového života v demokratické zemi.
  Jste jen ubohá hyjena a myzal okresniho formátu!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vám možná, ostatním přines ohromné dluhy, nezaměstnanost, exekuce, členství ve zločinecké organizaci NATO, koloniální statut země, která je vysávána ze zahraničí, krmelec Evropy, zničený průmysl, zničené zemědělství, nedostatečné školství, mizernou morálku ...

   Smazat
  2. 10:12 Proboha člověče, to máte od narození ?

   Smazat
  3. 10:12
   Havel bezesporu sobě a mnoha svým kumpánům přinesl velice slušné, paraziticky bezpracné žití a mělo by se o tom konečně začít mluvit a hlavně důkladně vyšetřit všechny okolnosti, které s tím souvisí. Vyšetřit a potrestat ty, kteří nařídili zasahovat do svazků StB.

   Smazat
  4. 10:12 Správně, kázeň musí být. Dramatik světového významu, jehož "díla" se pro jistotu doma nevysílají, si tohle nactiutrhání nezaslouží. To se nám to vede odboj, když nám ho druhý platěj.

   Smazat
 12. Hampl: Všechny země, které se dostanou do americké sféry vlivu, jsou na tom stejně

  https://cz.sputniknews.com/byznys/2020102412696635-hampl-vsechny-zeme-ktere-se-dostanou-do-americke-sfery-vlivu-jsou-na-tom-stejne/

  OdpovědětSmazat
 13. Snad někdo nečekal, že je božský Venda čistý jak lilium, jejich svazky byly to první po čem šli. Jeho fotka na klíně nacistického důstojníka asi taky nevznikla během odboje jeho předků. Jeden politický vězeň z 50 let se rozčílil, když jsem jenom vzpomenul jeho jméno. Pro něj bylo nepředstavitelné, že Havel mohl v krimu literárně tvořit, měl psací stroj, papír, samostatnou celu a pod.. Mnou zmíněný vězeň šel sedět v 17 letech a matce mohl poprvé napsat po dvou letech. Vyfasoval 15 let a musel makat jako čert. To by nejspíš Vendu zabilo i bez jeho hulení.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Z Havla a Dienstbiera i z jinych udelali zalarem fesackym disidenty, ktere tak ocistili pro dalsi pouziti v divadlu zvanem samet a v posametovem rozdelovani funkci. StBak Diensbier / Ratschek se stal ministrem zahranici. Predtim komous, StBak, co si jezdil za totality po svete a pak v relacich v rozhlase rikal, jak je na zapade spatne a u nas bezva.

   Smazat
 14. Veľmi poučná diskusia. Ďakujem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Alespoň vidít 11:03e, jak byl ten bezvýznamný trouba tak vyzdvihován. Nepřipomíná vám to podobný scénář jak u vás na Slovači? Kiska, Čaputka neznámí lidé a stanou se najednou ve volbách presidenti? To samé bylo i tady s tím připosrancem.

   Smazat
 15. 8:42 - přečetl jsem, jste ubohý. Popiráte to co je jednoznačně prokázáno.

  OdpovědětSmazat
 16. Na mě to působí, že ti disidenti byli složení především ze stalinistů z padesátých let. Ať to vezmete od Šiklové, Pelikána, Šabaty, Šimečka, Pitharta atd. Všecko exponenti v komunistický ideologických komisích, přednášející marxismus-leninismus na VŠ, politruci u armády, kádrováci atd.. A pak zavilí šmejdi co otočili o 180 stupňů. Dnes EU fanatici, echt katolíci, rusofóbové, sudetofilové a germanoprdelolízači, sorošovi poskoci atd atd.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Omyl. Oni by šli v čele i kdyby vládl tehdy Petr nebo Pavel. Prostě kariéristé. Tak jak se vykreslili nakonec. A když jim to "zatrhli", tak se přidali na druhou stranu. Nebo vsadili na jinou "lepší" kartu.

   Smazat
 17. Aukční katalog České spolčnosti přátel dborné plastiky č. 85, str. 35, položka 745:
  Medaile Za obětavou práci pro socialismus, Br. + náprs. stužka + dekretová knížka na jméno: Dagmar VEŠKRNOVÁ, s orig. podpisem 1. taj. MV KSČ v Praze ing. Ant. Kapka ze dne 30.11.1985, v původní etui ..... 1/1/1 - vyvolávací cena 200, vydraženo za 5500,-Kč.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 12:04 Dagmar byla pomýlená holka z porcelánu a Hrušínský měl prima bráchu, se kterým hledal zlaté dno.

   Smazat
 18. Pan Novotny pichnul do Havloidniho hadiho hnizda. Ono by stacilo poslechnout si i pana Volfa , skutecneho disidenta bez valut, chlastu a amerik ze zapadu, co o Havlovi rekl. Jo, Venca Flaska byl v pravou chvili na spravnem miste. Ktery kulisak by nebral prezidenta?

  OdpovědětSmazat
 19. Cech je neustale klaman svymi predstaviteli o kterych nevi, ze jsou pouze prisluhovaci nadnarodniho rizeni, ted z USA, predtim ze SSSR.

  OdpovědětSmazat
 20. Před pár dny v Krajských Listech (pod Parlamentními Listy) článek jak Hrušínský nesměl v TV a ve filmu po 7 let, a do divadel nic moc, protože podepsal 2000 slov. A v komentáři pod článkem je výčet jeho početných filmů z české filmové database csfd.cz v těch letech.

  A někde jsem včera četl o jeho parádní roli Jaga v Národním v 1971, mimo mnoha jiných. Když nějaký čas nehrál, tak jen protože byl dost nemocen, hulil jako Havel.

  Tak to prostě u nás funguje, stálé klišé, jak někteří trpěli a byli zakázáni, to se rádo čte...

  I ten Dienstbier, co jsme ho v 60tých léta poslouchali denně v čs. rozhlase s reportážemi z Ameriky, hlavně o stávkách atd. - i když on si ty stávky moc vymýšlet nemusel, tak to tam opravdu bylo - byl v 70.letech jako disident "uklizen" ne do kotelny, jak se rádo o disidentech čte, ale jako archivář v hezkém místečku s výhledem na Hradčana, kde je dnes hotel Four Season. Nikdo ho nijak neobtěžoval, sem tam někdy venku stálo auto se 4 pány. (Oni - ti páni - vlastně měli kancelář o pár domů vedle.)

  OdpovědětSmazat
 21. Bol to vyznamný dramatik.Jeho divadelné hry sa hrajú po celom svete. Sú na roztrhanie. Každý večer na ČT ich davajú.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je předpokládám ironie. Ale spoustě blbů to nedojde.
   Faktem je, že Havel se měl v krimu, jak prase v žitě. To vím zcela mimo jakoukoli pochybnost.

   orinoko

   Smazat
  2. Ani bych se nedivil, kdyby ty skvosty natočili za příspěvky daňových poplatníků jako nekonečný seriál v režii otylého Hřebíka, hlavní role: Svěrač, principóvl Hrušinský. To by mělo sledovanost...

   Smazat
 22. O situaci mezi disidenty mi vyprávěl starý STBák, ještě před sametovou revoluci. Že vůbec nemuseli nic zjišťovat, když se zastavili tři a povídali si, tak dva hned běželi to nahlásit, a třetí sjetý, opilý až druhý den. O Panu H .... jak vzorně spolupracoval, že jej jako sledovali a když jemu bouráku nestačili tak měl domluvená hesla třeba třikrát zablikat počkej na nás atd. Na jeho Zámečku chlastali společně, hlídali jej aby se jim neutopil ve WC. Po sametové revoluci se pak ničilo ve velkém co se dálo ve svazcích. Prozatimní šef BIS byl prozatimní moooooc roků, protože měl zbytky svazků na všechny . Jeho brácha vozil bez proclení atd zboží za miliony, a nikdo si nic nesměl dovolit.

  OdpovědětSmazat
 23. A to ještě neprobrali CIA a Havel. Soroš plnil třetinu Janouchova fondu, o další část se podělila CIA a německé fondy. CIA pak přes kaskádu prostředníků úkolovala nejenom Havla.

  OdpovědětSmazat
 24. Je zajímavé že Novotný s těmito informacemi neobohatil veřejnost v době kdy byl u koryta-Stanislav Novotný (* 18. července 1960[1]) je český právník, občanský aktivista, spoluzakladatel Křesťanskodemokratické strany, zakladatel Úřadu pro dokumentaci a vyšetřování činnosti StB, ředitel Úřadu vyšetřování ČR, v letech 1993–1994 prezident Policie ČR v hodnosti plk., v letech 1994 a jde s tímto ven kdy Vašek je dávno po smrti.
  To by u koryta asi dlouho nepobyl.
  Jako způsob zviditelnění je to dobrý,ale jinak
  k h o v n u.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Proč píšete o slušném člověk odsudek, aniž byste znal cokoli z pozadí událostí?
   Novotný Stanislav právě proto, že dával najevo, jak málo si Havla váží a co si o něm myslí, šel ze všech funkcí pryč. Všechny vzali s novými lidmi jiný směr, než zamýšlel.
   Dnes vystupuje jako odvážný autor, politicky činná osoba a organizátor např. Asociace nezávislých médií).

   Buďte proto spravedlivý.

   Smazat
  2. To by u koryta asi dlouho nepobyl. No tím jste to teda podělal. Takže pro vás je normální držet basu třeba s vrahem, když je u moci. Určitě jste z těch rodů.

   Smazat
  3. Neni to k hovnu pane. Je to nutne uvedeni Havlovy ikony, kterou mu vybudovali jeho kamosi a tajne sluzby, na pravou miru! Havel nebyl zadny moralni ideal, byl to lhar, devkar a opilec.
   Havel byl polozid. Jeho rodina se stykala s nacisty a kolaboroval i jeho stryc Milos, buzerant, ktereho pustili do Mnichova, kde zalozil restauraci a spolupracoval s STB. Od Nemcu pak ziskal kompenzace za ateliery na Barrandove. Lucernu nemel kvuli tomu nikdy dostat zpatky. Stejne tak knize sisla Schwarzenberg nemel dostat Orlik zpatky, protoze jeho otec kolaboroval s nacisty, vystavel pracovni tabor Lety, kde zamestnaval Zidy a pozdeji cikany.
   Reknete dnes, ze restituovali jenom bohatci a ti co uplatili soudy.
   Umlateji vas.

   Smazat
  4. Pana byvaleho policejniho prezidenta (byl odejit, protoze nesplnoval profil pomocnika zlodeju za sametu) si velice vazim. Neni zadny karierista, ale vlastenec.

   Smazat
  5. https://www.youtube.com/watch?v=ZLV5IkJPDWo

   Smazat
 25. Privatizace Lucerny má zajímavé pozadí. Původně ji dostal s bratrem Ivanem půl na půl. Ivan ji okamžitě převedl na svou manželku. Ta chtěla od Václava koupit jeho polovinu, ale on se zapřísahal, že nikdy nedopustí, aby ji dostala. S předstíraným nezájmem o majetek ji prodal Chemapolu (tedy Junkovi) za 200 mega. Tím ovšem ztratil nad Lucernou kontrolu a nemohl zabránit, aby ji švagrová od Chemapolu nebo případného dalšího vlastníka nemohla koupit později. Logika nebyla jeho silnou stránkou.

  Chemapol si na vyplacení Havla půjčil asi 30 mega od slovenské Tatrabanky a po dvou letech ji prodal, světe div se, právě té švagrové. Cena byla 145 mega. Kolik z toho skutečně zaplatila není zcela jisté. Byly kolem toho soudy, protože Lucerna mohla být součástí konkursní podstaty a taky v tom falírovala půjčka od slovenské banky. Jestli měl Havel s Junkem dohodu, že mu Lucernu dva roky podrží a pak ji prodá švagrové se neví. Ať tak či onak, rozdíl 55 mega je zajímavý.

  Není pravda, že Havel nemohl studovat. Nebyl přijat na DAMU, ale dva roky studoval VŠCHT (1955-57). Na DAMU se dostal později a v roce 1966 dokončil studium dramaturgie. Jeho bratr Ivan, se stejně mizerným kádrovým profilem, vystudoval ČVUT a získal v roce 1971 doktorát na universitě v Berkeley. Všichni strašně trpěli, to je pravda.
  Jiří Jírovec

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Takových je víc, co křičí, že nemohli studovat a přitom jejich sourozenci vystudovali VŠ.

   Smazat
 26. 25.10. Podle mne tohle neni tak tragicke, jako ze narod voli porad stejnou bandu politiku, kterym jde jen o jejich osobni prospech. Ne ty, co by narodu slouzili, ale co ho okradaji na kazdem kroku. Takze: JAKY NAROD, TAKOVI POLITICI. Havla nevyjimaje.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Havla volili zástupci Lidu jednohlasně prezidentem ČSSR.

   Smazat
 27. Dost nářků! Jakou úroveň přemýšlení má asi národ, který tak masově podpořil kandidáta bolševiků při volbě prezidentem a nechal si rozkrást zemi. Stejně tomu bylo s podporou Pithartů, Dybů,Klausů,Falbrů a dalších.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Re (23:49):
   Národ ale nevyměníte!, ten můžete stejně tak (pracně) kultivovat jako - naopak - cíleným vedením (od kolébky po hrob) "zprasit" a umést mu tak cestu k jeho záhubě.
   Vkrádají se ještě dvě otázky, a sice:
   a) byli ti vzpomenutí Pitharti, Dybové .. také kandidáty bolševiků?
   b) víte vlastně, kdo to byli bolševici?
   Spíš mám pocit, že bolševiky ztotožňujete s jidáši pracujícími za zájmy globalistů. To je ale nedorozumění! Velké ...

   Smazat
  2. než bych polemizoval o jménech, zeptám se Vás, zda Vy víte, kdo byli ti boleševici, kteří sprasili a prasili ruský a ostatní národy na území Ruska a kdo je financoval ve snaze opanotvat nerostné zdroje a bohatství této země. Kdo usiloval o revoluční změny ve Francii 18. století a pod vznešenými ideály propagoval násilí...

   Smazat
  3. Re (21:00):
   Ano, vím.
   Ovšem tito ruský a žádný jiný národ nezprasili, ale naopak zachránili.
   Mimo jiné i vaši předkové vděčí právě jim za to, že je v době 2. světové nacisti nevyhubili nebo nevysídlili jako škodnou či nežádoucí.
   (ať již si to přiznají či nikoliv) ...

   Smazat
  4. https://www.czechfreepress.cz/ivo-bubenik/vakcina-nam-ujela-u-jevan.html a jiné..a byli to Rusové a ne ti druzí, kdo za cenu obrovských obětí spasili sebe a ostatní. A nebyl to Leiba Bronštejn.

   Smazat
 28. Uzitecny idiot vybran stejne jako Jelcin a kolaboranti v Jugoslavii, ktera byla zemi svobodnou s prijemnymi lidmi Dnes je to snuska indianskych communit a tohle je co jeste zbylo na UTUBE okolo saska flasky a kdo ho dirigoval zde:https://www.youtube.com/watch?v=yaB7m8CoF-Y&feature=emb_logo

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Povsimnete si s jakou bohorovnosti "guru" hovori o tech blbejch gojimech co nevedi . On pomuze poradi
   pujci primluvi se a to je princip jejich pronikani do vseho . "Proste duse" je za to jeste chvali jak jsou slusni a vzdelani .Oni nechapou ze rabajove je to cvici od detstvi ,jak si ziskat pratele a oskubat bez bolesti ,vzdyt to sami preci nabidli a tak co me to vycitate ,ze ?

   Smazat
 29. Jak na něj vzpomíná chartista J. Wolf, který si odseděl nejvíce....https://www.youtube.com/watch?v=ZLV5IkJPDWo

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.