Reklama

úterý 20. října 2020

Svět ruskýma očima 581

Zajoch
20. 10. 2020 Outsidermedia

Britští hrdinové sní o opětovné námořní mocnosti * Zakavkazsko je schopno se stát novým nástupním prostorem pro mezinárodní teroristické organizace, odkud mohou teroristé pronikat dále * Vytratí se všechny zisky z dodávek izraelských zbraní Ázerbájdžánu?


Návrat vládkyně moří, aneb nahý v dešti


Dmitrij Sedov
10. října 2020


Británie se chtěla stavbou hrozivé letadlové lodě Queen Elizabeth (dále jen QE) posunout mezi námořní impéria. Naposledy se vzepjala v roce 1982, když se Argentina rozhodla vzít si od svých dřívějších kolonizátorů zpět Falklandy. Poslala do jižního Atlantiku svoji flotilu, která drzého agresora potrestala, ale i sama byla trochu načechrána. Je to již dlouho a velikost vládkyně moří je pryč. Proto ten úmysl vrátit se do světových moří s novou nepřekonatelnou flotilou. Letadlová loď QE byla stavěna dlouho. V roce 2017 byla vyzkoušena a uvedena do provozu. Ještě 3 roky trvalo, než byla uvedena do úplné bojové pohotovosti a ve světovém tisku se začala objevovat zpráva, že QE bude brzy ve výkonu služby.

QE je největší a nejdražší plavidlo postavené v Evropě. Výtlak 65 tisíc tun, délka 280 metrů, šířka 73 metrů, posádka 1600 lidí a 40 stíhacích bombardérů F-35B Lightning II. Maximální rychlost 25 uzlů. Cena této „železné obludy“ je asi 17 miliard EUR a cena amerických letadel po 110 miliardách EUR za jedno. Ještě tanker, bez něhož nejsou plavby „monstra“přes oceán možné. Britové se ptali, k čemu jim plavidlo je. Úřady nejčastěji odpovídaly, že bez QE britská ekonomika zdechne, protože se 50 % zboží a energetických surovin dováží po moři a námořní cesty je potřeba střežit. Dosud britské hospodářství nic takového nepotřebovalo a nezkolabovalo, ale nad tím se nikdo nepozastavil. Londýn má v plánu stavbu stejné námořní hračky jménem Prince of Wales.

Británie sní o dřívější imperiální velikosti. Ve 20. století bylo hlavním námořním vítězstvím Britů zničení flotily francouzských spojenců poté, co se Francie vzdala Němcům, aby se jejich lodě nacistům nedostaly do rukou nacistům. Přitom neztráceli čas přesvědčováním. Lodě kotvící v britských přístavech jednoduše zabrali a ty vzdálenější zlikvidovali. Operaci nazvali tajemně a hrdinsky – katapult. Francouzské lodě kotvící v Alexandrii odzbrojili a paralyzovali a skupiny z alžírských přístavů Oran a Mers el-Kebir poslali ke dnu, když je Francouzi nechtěli nechat odzbrojit . Eskadra admirála Sommerswilla francouzské lodě doslova rozstřílela. Zahynulo 1297 francouzských vojenských námořníků.

Poté byla zničena francouzská eskadra v Dakaru a eskadru na Martiniku ušetřili po zásahu prezidenta Roosevelta, jenom jí nepovolili rybolov. Po těchto hrdinských činech britské admirality přišlo dlouhé ticho. Dokonce i doprovod karavan do Murmansku byl bez zvláštního nadšení a stávalo se, že karavany byly před německými ponorkami a letectvem bezbranné.

Koho nyní v imperiální politice zničit? Francouzská letadlová loď Charles de Gaulle byla tak stará, že se mohla potopit i bez pomoci Angličanů. Pro námořní politiku není žádný předmět, ale politika je.

QE se chystá vyplout do Pacifiku kvůli odstrašování Číny. Budou ji doprovázet dva torpédoborce, dvě fregaty, dva tankery a vrtulníky. Jaké čínské pikle bude tato skupina odstrašovat, se neuvádí. Podle toho, co se o britských politicích ví, se dá říci, že pikle si vymyslí během plavby. Vládci moří snad vědí, že s existencí nadzvukových protilodních raket se letadlové lodě stávají zranitelné a nedokáží se bránit ani před útoky ze vzduchu, ani před podvodními prostředky útoku. Příkladem je situace, kdy se skupiny letadlových lodí USA stydí přiblížit se k břehům Íránu od doby, kdy Američané nedokázali odrazit íránský raketový útok v lednu 2020 na základny USA v Iráku. Čína spolu s Ruskem patří k mocnostem, které tyto prostředky mají a pracují na jejich vylepšování. Plavba QE se může změnit na nesmyslný výlet s lodí, což připomíná jednu z britských anekdot:

Anglie. Chladné deštivé ráno. V bytě žena s milencem. Najednou klepání na dveře. Žena:
To je manžel. Skoč rychle z okna.
Muž nepřemýšlí, vyskakuje a nahý běží po ulici, po které běží sportovci. Srovnali s ním krok a jeden se ptá:
Promiňte, sire, vy vždycky ráno běháte nahý?
Ano.
Promiňte, sire, a vy vždycky běháte s prezervativem?
Ne, jen když prší.

Je možná netaktické porovnávat běh nahého s prezervativem s námořní vojenskou politikou Londýna, ale ať chceš nebo ne, srovnání se nabízí.

Převzato z Fondsk.ru

***


Jaké cíle sleduje Erdogan v konfliktu o Náhorní Karabach?


Marijeta Epremjanová
12. října 2020


Konflikt kolem Náhorního Karabachu pokračuje a dosud není jasné, kdy se strany rozhodnou spolu jednat. Nicméně vůdci USA, Ruska a Francie prohlásili, že žoldnéři ze Sýrie a Libye jsou přesouváni do místa konfliktu v Náhorním Karabachu.

Neudivují prohlášení bezpečnostní služby Ázerbájdžánu, že především Arménie využívá v bojích na linii střetu v Karabachu žoldnéře z Iráku a Sýrie. Zástupce syrské kurdské strany demokratického svazu Abdulsalam Ali řekl pro RIA Novosti, že podobná prohlášení neodpovídají skutečnosti.

Již v první karabašské válce bojovali v ázerbájdžánské armádě zahraniční žoldnéři, bojovníci teroristických skupin. Proti Arménům bojoval známý brutální terorista Basajev se svým oddílem. Historie se opakuje. Ázerbájdžán nevymyslel nic nového. Je to hrozivé. V Náhorním Karabachu opět bojují teroristé a žoldnéři.

Na nebezpečí vtažení militantů do konfliktu upozornil ředitel Služby zahraničního zpravodajství Sergej Naryškin: „Nemůže nás neznepokojovat, že Zakavkazsko je schopno stát se novým nástupním prostorem pro mezinárodní teroristické organizace, odkud mohou bojovníci následně pronikat do států sousedících s Ázerbádžánem a Arménií, včetně Ruska.“

Vzniká otázka, zda si sami Ázerbájdžánci uvědomují, o co jde. Chtějí mít na svém území tábory Islámského státu? Chtějí se v budoucnu setkávat s naverbovanými dětmi? Jsou ochotni se smířit s přeměnou svých dětí na zombie?

V době, kdy celý svět čelí extrémismu, rozhodli se ázerbájdžánští vůdci s požehnáním Erdogana spolupracovat přímo s ním.

Není těžké si všimnout úlohy Turecka, které v regionu není stabilizující, v nynějším konfliktu.

Vladimir Novikov z Institutu zemí SNS řekl o úloze Turecka v konfliktu v Náhorním Karabachu: Turecko se dostalo před civilizační volbu když vyčerpalo potenciál odkazu Kemala Atatürka a vzniká otázka, co bude dále? Turecko má dvě civilizační volby: Za prvé panturkismus a za druhé návrat k neoosmanismu.“

Je velmi důležité obrátit pozornost k tomu, nakolik se střetávají zájmy Ruska a Turecka v karabašském konfliktu. Jak účinně plní své povinnosti minská skupina OBSE? Je to, že Bělorusko dodává vojenskou techniku Ázerbájdžánu, znakem nepřítomnosti vnitřní jednoty v CSTO?

Zpětnou analýzou je možno dospět k závěru, že spolupráce s Tureckem je sebevražedná pro ázerbájdžánský lid. Předky Ázerbájdžánců zmasakroval Selim Yavuz, devátý sultán Osmanské říše. V roce 1513 došlo ke genocidě šíitů. Současní Ázerbájdžánci na to zapomněli, anebo to nevědí. Dnes využívá Turecko v osobě Erdogana Ázerbájdžán k dosažení svých globalistických cílů. Dobrovolně se podřizuje. Co to je, když ne otroctví?

Turecká média vykreslují Nachičevan jako své území. V podstatě se Turecko zajímá o Ázerbájdžán jen jako o svoji kolonii, kterou získává postupně a de facto.

Převzato z Pravda.ru

***


O roli Izraele ve válce Arménie s Ázerbájdžánem


Dmitrij Minin
14. října 2020


Existuje představa, že hlavním motorem ázerbájdžánské válečné mašinerie je Turecko, což bylo při poslední válce v Náhorním Karabachu. Dnes je ve skutečnosti tím motorem kvalitativně i kvantitativně Izrael.

Jak došlo k tomu, že Baku vybudovalo hluboké vojenské strategické vztahy se zemí, která je nepřítelem Turecka. Proč to Jerevan přehlédl a beznadějně zpackal směr svojí zahraniční politiky s přihlédnutím k tomu, že izraelská vojenská technologie a metody měly zřetelně klíčový význam v průběhu současné války a asi i mít budou.

Dne 12. října zamítl izraelský nejvyšší soud návrh na zákaz prodeje zbraní Ázerbájdžánu. Nebyly prý důkazy, „že budou použity k páchání válečných zločinů proti Arménii“. Takže dodávky smrtících izraelských dronů do Baku budou pokračovat.

Při řízení nejvyššího soudu byly předloženy důkazy, že do Ázerbájdžánu jde z Izraele až 60 % všech zakoupených zbraní. Za ním následují Rusko a Bělorusko, a Turecko je až na čtvrtém místě. Ázerbájdžánský prezident Alijev navštívil Státní závod na výrobu bezpilotníků a přiznal, že jeho země nakoupila od majitelů celkově vojenskou techniku za 5 miliard dolarů. Na regionální poměry je ta suma gigantická. Zahrnuje široké spektrum dronů, od špionážních po útočné, vysoce přesné rakety různých druhů, od protitankových po protiletadlové a provozně technické, „chytrou“ samonaváděcí munici, radarové systémy, naváděcí systémy a prostředky radioelektronického boje.

Některé typy vyspělých izraelských zbraní nemá ani izraelská armáda, ale Ázerbájdžán je má. Je to například raketa typu země-země na tuhá paliva se středním dosahem (asi 430 km), osazená bojovou hlavicí o hmotnosti 560 kg LORA, vyráběnou izraelským koncernem Taasia Avrid. Pyšní se zvláštní přesností s pravděpodobnou kruhovou odchylkou do 10 metrů. Má sloužit k ničení velitelských stanovišť protivníka, systémů řízení, systémů PVO, elektráren a jiných důležitých objektů. Ve válce se uplatnila jen jednou a při prvním vypuštění zasáhla most na dálnici z Arménie do Náhorního Karabachu.

Předpokládá se, že do Ázerbájdžánu byly dodány prvky známého izraelského komplexu protiletadlové obrany Železná kopule. Prý jsou navrženy speciálně pro odpor ke zbraním v Arménii, ruským Iskanderům. Je potřeba doufat, že zde ke konfrontaci nedojde.

Největší izraelská soukromá společnost Elbit Systems modernizovala před pár lety množství ázerbájdžánských tanků T-72. Instalovala na ně nové systémy řízení palby a moderní pancéřování. Ázerbájdžánské ministerstvo obrany zvolilo izraelskou firmu po tendru, kterého se účastnila i turecká společnost Aselsan. Vybraný izraelský koncern dodal Ázerbájdžánu samohybné minomety CARDOM ráže 120 mm a dále přenosné systémy distančního odminování POMINS-2, schopné udělat v minových polích během půl minuty průchody dlouhé 50 metrů a široké 1,5 metru. Ázerbájdžánské vojsko je vybaveno izraelským granátometem B-300 pronikajícím do homogenního pancéřování až 400 mm hluboko. Podle britské ročenky Military Balance má Ázerbájdžán samohybné houfnice AMOS 2000 ráže 155 mm. Baku má k dispozici izraelské terénní vozidlo Sufa, izraelské malé samopaly Micro-Uzi, útočné pušky Tavor-21, pěchotní kulomet Negev a mnoho dalších zbraní.

Izrael se netrápí tím, že vlastníma rukama vyzbrojuje tureckého spojence a svého nepřítele Ázerbájdžán. Upozorňuje, že na počátku boje o svoji nezávislost jej svými zbraněmi zachránil Sovětský svaz. Potom se „Ben Gurionovi povedlo elegantně a úspěšně vyklouznout z pevného objetí soudruha Stalina“. Něco Izraelcům úzce spolupracujícím s Ázerbájdžánci říká (nebo to vědí), že se ve stejné situaci může ocitnout i „soudruh“ Erdogan.

Podle Izraele je strategické partnerství s Ázerbájdžánem v zájmu země. Nespočívá to jen v ziscích z prodeje bezpilotní techniky a dodávkách ázerbájdžánské ropy, které tvoří až polovinu izraelské spotřeby. Pokračuje totiž arabské embargo. Ázerbájdžán je rovněž prostor pro aktivní práci Izraele proti Íránu, do čehož patří i utajování kolem íránských jaderných objektů a možnost útoků na ně z ázerbájdžánských letišť. Prezident Jeruzalémského institutu pro strategii a bezpečnost uvedl: „Vždycky se snažíme být dobrým dodavatelem, dokonce i ve chvílích napětí. … jsme povinni plnit kontrakty i takové, které máme s Ázerbájdžánem. Neneseme žádnou odpovědnost za to co dělají. Mohou se prát s noži, mohou házet kameny. Lidé bojují různými zbraněmi.“

Arménie se na Izrael nemůže dostat, stejně jako na jiné mocnosti, výčitkami a bědováním. Izraelci říkají, že Jerevanu nikdo nebránil použít analogickou techniku. Jiná věc je, že Arméni na to neměli peníze. V roce 2019 byl obchodní obrat mezi Izraelem a Arménií jen 60 milionů dolarů. Mezi Izraelem a Ázerbájdžánem byl přibližně stonásobný – 5 miliard dolarů. Jerevan doufal v „historickou solidaritu“ dvou národů přeživších genocidu, ale to je nejistý základ pro židovskou podporu. Izrael žárlí na jiné země, které by si z holokaustu také chtěly něco přivlastnit. Arménskou genocidu oficiálně neuznává. Izrael je v této věci cynický: „Svět není škola šlechtičen. Manýry studentek takových ústavů jsou špatný nástroj pro přežití v blízkovýchodních džunglích, stejně jako i jinde na planetě. Dávat jiným podmínky si může dovolit jen ten, kdo je silný.“ Naznačuje se také, že arménská komunita v Sýrii je vlivná na Blízkém východě, podporuje izraelského nepřítele Asada a v Libanonu je blízká protiizraelskému Hizballáhu. Nejdůležitější pro Izrael je, že Jerevan se snaží o strategické vztahy s prokletým nepřítelem Izraele Íránem.

Izrael má určité oprávněné obavy z důsledků konfliktu Ázerbájdžánu s Arménií, protože by do něho mohl být zatažen Írán, Rusko a Turecko. Podle některých znalců se dříve Izrael obával rostoucího vlivu Íránu v Arménii, dnes naopak prohloubení vlivu Turecka v Ázerbájdžánu. Podle rozhodnutí nejvyššího soudu země o pokračování dodávek zbraní do Ázerbájdžánu si Izrael udržuje dosavadní směr.

Nyní je jen potřeba zjistit, jestli odejde „koblížek Baku“ od „tureckého dědečka a babičky“ jak věří Izraelci, nebo naopak spolu s Ankarou nastanou Izraeli takové problémy, že vzhledem k tomu veškeré zisky z prodeje zbraní Ázerbájdžánu vyblednou.

Převzato z Fondsk.ru

32 komentářů :

 1. Upozornění:

  Z článku:
  "Cena této „železné obludy“ je asi 17 miliard EUR a cena amerických letadel po 110 miliardách EUR za jedno."

  Uvedené ceny letadlové lodi a letadel jsou zřejmě chybné !

  Správně má zřejmě být:

  "Stavba HMS Queen Elizabeth včetně její sesterské lodi HMS Prince of Wales stála britskou pokladnu astronomických šest miliard liber (asi 179 miliard korun) a letadlová loď se tak stala nejdražším plavidlem v historii Royal Navy"
  https://www.securitymagazin.cz/defence/letadlova-lod-hms-queen-elizabeth-jako-symbol-obnovy-britske-namorni-sily-1404062733.html

  "Pořizovací cena podle verzí je odhadována na 83,4 milionu dolarů pro F-35A, 108,1 milionu pro F-35B, 93,3 milionu pro verzi F-35C. Náklady na jednu hodinu létání jsou 35 200 dolarů u F-35A, 38 400 dolarů u F-35B, a 36 300 dolarů u F-35C.[45] "
  https://cs.wikipedia.org/wiki/Lockheed_Martin_F-35_Lightning_II

  Na letadlové lodi Queen Elizabeth mají být letadla F35B - tj.cca 108,1 milionu dolarů za jedno

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No, keď si angličtinári pletú miliardy s biliónmi, či triliónmi...
   Z matematiky sa už nematuruje...

   Vymazat
 2. Hnidopich: "Cena této „železné obludy“ je asi 17 miliard EUR a cena amerických letadel po 110 miliardách EUR za jedno."

  Správně asi má být "po 110 milionů EUR"...

  OdpovědětVymazat
 3. Návrat vládkyně moří, aneb nahý v dešti.
  Tento odstavec nedává smysl, protože Londýn je mozek a USA svaly a plány na obnovení Britského impéria tudíž nevznikly, protože impérium se transformovalo do "pax-americana". Teď sledujeme v přímém procesu rozpad tohoto impéria, jak se Velká Británie stává malou Británií. Koncentrace řízení světa se stěhuje z Londýna do Číny a přesunutí lodě tam, jenom potvrzuje tento proces a to i v symbolické rovině.
  OdpovědětVymazat
 4. Někdo nechápe že éra letadlových lodí je pryč dnes je raketa nejúčinnější bojový prostředek.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Letadlová loď této rychlosti je dnešní obdobou dělových člunů a koloniálních křižníků Victoriánské éry...

   Její poškození V CIZÍCH VÝSOSTNÝCH VODÁCH může být vytouženým CASUS BELLI (jako stržení několika mrakodrapů v USA například).

   Když domorodci kdysi sežrali pastora - misionáře který prudil... a v lanoví korvety se nalezl šíp... TAK NÁMOŘNICTVO JEJÍHO VELIČENSTVA z křesťanské lásky ROZSTŘÍLELO POBŘEŽNÍ VESNICE, ČLUNY I POLÍČKA... za takovou nevděčnost domorodců.

   Letadlová loď s doprovodem má mnohem větší dosah do vnitrozemí a jaderné bomby i hlavice raket mají nesporně větší argumentační účinnost... Na rozdíl od stejně silné jaderné raketové ponorky je ale hladinová eskadra viditelnou hrozbou a může proto parádně podpořit vydírání napadeného.

   Vymazat
  2. 12:17 To máte pravdu ale konkrétně na Čínu a další to nebude platit. Pár raket a jdou ke dnu. V usa to byla řízená demolice pohádce jak letadlo z lehkých slitin shodilo mrakodrapy nevěřím.

   Vymazat
  3. Ale na stavbě letadlové lodě se dá více vydělat.

   Vymazat
  4. 9 :24
   Tohle musíte napsat amikum,do několika let chtějí postavit dalších 500 lodí.V té Americe jsou ale hlupàci, vás je tady škoda.

   Vymazat
  5. 20:08 To asi těžko jejich dluhy je pošlou kam patří do kopru. Proč asi vyřvávali že Rusové dali na korvety kalibry. Nebo taková lodička může poslat letadlovku ke dnu navíc jsou obtížně zjistitelné. A ten dosah jaký mají. Kdybyste četl tak by jste to věděl a americký nýmandi si tak budou stavět lodě z papíru. Nové Ruské proti lodní torpédo si s tím též poradí. Budoucnost válčení je v raketách které mají naštěstí Rusové. Než se někam doplácají us letadla tak mají doma hypersonické rakety. Realita je daná a hromada zastaralých zbraní nic neřeší.

   Vymazat
  6. 22:50
   Obdivuji váš rozhled, vše z USA je k ničemu,ale rusko je : jednička", pokud vše bude tak jako s jejích jedinou lodí jako Kuzněcovv,nebo Armatou tak jsem rusomile v klidu.

   Vymazat
  7. 17:29
   Nač by byly rusům letadlové lodě? Copak oni se plaví kolem USA? Jim stačí knoflík na ovladači a všechny letadlové lodě se v momentu promění v plující šrot. Copak jste nezaznamenal minimálně 2 incidenty, kdy stačilo, aby se nad nimi proletělo ruské staré ruské letadlo, které vyřadilo veškerou elektroniku na těch jejich lodích? Američtí námořníci byli z toho tak po§raní, že se musela loď vrátit do mateřského přístavu. No a když nezabere vyřazení elektroniky, postačí jedna střela Kalibru a usáci se mohou jít klouzat nebo potápět?. Víte, letadlové lodě a podobné kolosy jsou zbraněmi 20.století. Dnes tady ale máme 21. století a velké lodě jsou již jaksi mimo. Rusové vědí o co go. A proto staví ledoborce, aby si amíci v Arktidě ani neškrtli a zatím se jim to daří, jelikož usáci nemají jediný atomový ledoborec. Rusáci mají za ušima. Je to jako s tou propiskou ve vesmíru. Usáci utratili 3 mil. dolarů, aby vyrobili propisku, která by psala ve stavu beztíže, zatím co Rusům na to stačila obyčejná tužka za 2 kopějky. A tak je to se vším. Rusové vždy překvapí jednoduchým, levným, ale zato účinným řešením.

   Vymazat
  8. V Kremlu se klepou strachy. Udaje rikaji ze symbolicky pojmenovana letadlova lod a druha jmenem Charles /ten princ/,jsou velke a zaroven pomalu plovouci sklady /warehouses/letadel ,v budoucnu pocet 70, a tez mensi, miniaturni letiste. V dobe kdy atomovy pohon je podminkou maji konvencni motory a tedy tankery /dalsi velky a tim zaroven snadny cil/ musi doprovazet.
   Nemaji udajne ani zadnou obranu.
   Tady nekdo musel hodne opravdu myslet.
   Vytvory jsou totiz urceny na namorni bitvy a valky.
   Kazda stala 3 miliardy liber a letadla ,ktera nejsou udajne nejlepsi se budou prikupovat..

   Vymazat
 5. Z Ruska pronikla tajná zpráva. Dokončují třetí vakcínu na koronavir, s nanotechnologii a občané se budou muset dát povinně očkovat. Tohle se muže stát jen v Rusku!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jistě, v kapitalismu jiných zemí lidé na vakcinaci většinou nemají peníze. A na rozdíl od Ruska na vlastní nebohaté kašlou... a vsugerují svým volům raději zcepenět s USA a s dobrotu EK, než se dát oočkovat (třeba ruskou vakcínou) a ve zdraví přežít.

   Oni zase svolají nějakou Covid party na Letnou nebo na Staroměstské náměstí pod legendou "boje" proti nejlepšímu premiérovi a presidentovi po převratu... Který se dopustil jediné velké kritické chyby - když ustoupil SVĚDKŮM... (viz fotodokumentace ŽRANICE NA MOSTĚ) a demokratické (podle 3. pádu jazyka českého) oposici.

   Vymazat
  2. Proč lžete o povinném očkování v RF ?

   Vymazat
  3. jasne a ta sprava je taka tajna, ze prenikla:-))
   inak o tej nanotechnologii sa hovorilo v suvislosti so zapadnymi vakcinami, takze si vlastne len konspiracnu teoriu otocil a zmenil Zapad na Rusko:-))

   Vymazat
 6. Rusko- Norilsko, za obří unik ropy květen (21000 tun ) , dostal viník 6 měsícu prospěšných prací, a 15% z platu. Tak takový " drakonický " trest muže dostat opravdu jen v Rusku

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 10.30 U nás se za zničení, zcizení a rozkradení národního jmění volí do zákonodárných sborů, pachatelé jsou ověšováni státními vyznamenáními... zavírá se za popírání holokaustu, za dopravní nehody, za tykadla...

   Vymazat
  2. 10:30 Vy jste zřejmě specialista na Rusko, když víte co všechno se může stát jen tam a ne jinde.

   Vymazat
  3. Asi nejste v obraze, viník firma Nornikel zaplatila pokutu 148 miliard rublů a soud na odpovědné osoby teprve čeká, to o čem píšete vy je výše trestu pro starostu Norilska za nedbalosti při pozdním ohlášení havárie MČS RF. Používejte informace oficiálních webů, na protiruskou propagandu tady máme celé oddělení.

   Vymazat
  4. 10:30
   Kam chodíte na tyto fejky? Do ČT, nebo Novinky? Špatně. Měl byste si namířit jinam. Tam byste se dozvěděl, že ten trest je pro bývalého starostu za to, že incident ihned nenahlásil. Ale pro Vás najít si pravdivou informaci asi představuje neřešitelný problém, že? Měl bych Vás udat elfům, za to, že lžete. Ať s Vámi udělají pořádek.

   Vymazat
  5. 12:35
   Slučujete naprosto odlišné věci.

   Vymazat
  6. Heh, tak to: 10:30, mě fakt pobavilo:-). To bylo pořád keců o "strašlivých Stalinových gulagů", kde nebručeli žádní Rusové jenom nejací "odpůrci Stalinova režimu". Jakpak by ne, vždyť všichni Rusové byly nasáčkováni od "68roku" v Československu, nebo řádili v Katyni, nebo něco podobnýho. A teď když rus zrušil gulag, najednou náš Pepek Vyskoč brečí, jak "drakonický" trest dostal starosta Norilska:-). Hele Pepku srovnejte si notičky a nedělejte ze sebe blbce. To bylo též s jak tím Ruským plynem pro tkzv.Ukrajinu: pořád tlačili Rusa aby se choval tržně a když to udělal aby vymohl v plné výši své pohledávky které mu banderovci dlužili, tak najednou havloidi začali brečet, že Rus vidírá tu jejich "ukrajinu" a používá svůj plyn jako zbraň:-). Absolutně nekonzistentní ti naši čučkaři.

   Vymazat
 7. Queen Elizabeth (dále jen QE).............................a cena amerických letadel po 110 miliardách EUR za jedno??
  ...to opravdu myslíte vážně????????

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Docela levné a dobrá investice do budoucnosti. Měli bychom take objednat pár kousků těch f-35 a tak posílit bratrské vztahy s USA.

   Vymazat
 8. Angličané využívají kapitalismu vrchovatě .Demokracii mají jako kabát .Zrůdnost Anglie - USA ve snaze ovládnout Asii povede k pěkným naschválům , které skončí začátkem omezené třetí světové války a posléze celosvětové války.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Co jako: "kapitalizmus využívá jak nohavice a demokratismus jak kabát"? Co tím chtěl básník říci? Vaši politruci řekli jasně: "minulej hnusnej totalitní režim-komůnismus, tenhle svobodnej, vzkvétajíci lidumilnej režim - DEMOKRATISMUS. Měli jste na dnešních demokratických PŠM školeních zacpané uši?

   Vymazat
 9. Pane Zajochu, místo těchto zbytečných článků Vám doporučuji např.
  https://www.pokec24.cz/politika/usa-pripravuji-revolucni-scenar-pro-moldavsko/

  OdpovědětVymazat
 10. 20:38
  Výborně,jen věřte těmto nesmyslum. Obdivuji tyhle chudáky, kteří zbašti, každý špek. Určitě bude mít USA zájem o Moldavsko.

  OdpovědětVymazat
 11. Azerové tu propagandu žerou maximálně a dobrovolně. Erdogan je bude postupně posílat na smrt skrz Alijeva. Možná dobyjí tak třetinu Karabachu, ale za obrovských ztrát. Alijev tím odvrací pozornost od důsledků své vlády, aby se lidé neptali, proč peníze z ropy mizí na účtech v zahraničí. A jak je možné, že HDP na hlavu je jen o cca 10 % vyšší než v Arménii přes všechno bohatství, které těží ze země. Protože si zisky z něho přisvojuje jen elita, obyčejným lidem se nežije lépe než v Arménii.

  OdpovědětVymazat
 12. Zajímavá informace, právě na R+ slyším,že prodáváme zbraně Ázerbájdžánu. Jsem asi mimo mísu, dodnes jsem si myslel, že nejsme Turecko.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.