Reklama

pondělí 12. října 2020

Světová válka K

Vlastimil Vondruška

12. 10. 2020  blog autora

To, co nás letos zasáhlo, rozhodně změní celý svět – válčíme s koronavirem. Můžeme sice diskutovat, zda je to epidemie či podle nějakých tabulek to epidemie stále není, lze se hádat o to, zda je nošení roušek porušením našich lidských práv, je legitimní se ptát, co bude s těmi, kteří přišli o své příjmy. To je jen několik z mnoha otázek, které dnes společnost trápí. Nebo abych byl přesný, trápí především média, protože mnohé z toho by nás asi netrápilo, pokud by média tyhle v podstatě nesmyslné otázky nenastolila a tvrdošíjně neopakovala. Média ráda kloužou po povrchu, protože hledání příběhů je publicistické řemeslo. Jenže někdy je třeba zahodit novinářskou machu a podívat se pravdě do očí.


To, co se děje, je totiž válka. Nepadají sice bomby, nestřílí se, ale o to je ta válka nebezpečnější, protože bojujeme s neviditelným, ale zcela reálným nepřítelem. Na jedné straně jsme my a na druhé virus jako prodloužená ruka přírody. O tom, co se děje na této planetě, nerozhodujeme totiž my, ale neuvěřitelně složitá struktura přírodních i společenských procesů, které nejsme při vší moderní technice a vědě schopni zcela pochopit, popsat a už vůbec ne měnit k obrazu svému. Ano, je to válka, v níž musíme obhájit svou existenci proti mikrosvětu virů a bakterií, který proti nám bojuje už celá tisíciletí.

Jako v každé válce nelze předjímat, jak bude pokračovat, s jakým překvapením nepřítel vyrukuje a jaké budou ztráty. Proto bychom se měli chovat opravdu tak, jak se na válečný stav sluší. To není literární nadsázka, ale každý dobrý psycholog potvrdí, že v případě krize a války existují osvědčené modely chování.


1. Opatrnost je matkou moudrosti, protože neznáme zbraně nepřítele

Měli bychom se chránit raději více než méně, protože bezpříznakový průběh onemocnění neznamená, že se později nemohou v organismu objevit nepříjemné následky. Bojujeme proti neznámé zbrani, to si uvědomme! Je tedy asi zbytečné vést do omrzení diskuze, zda roušky pomáhají či nepomáhají. V tuhle chvíli to nikdo nedokáže říci se stoprocentní jistotou, i když média do omrzení opakují názory obou táborů. Co má taky Česká televize pořád vysílat, že? Ale jsou to jen názory, i když halasně zabalené do pozlátka, kdy se ideologie vydává za pravdu. Pokud budeme nosit roušky, a nakonec se ukáže, že tak moc nepomáhají, prosím, bylo to nepohodlné, ale nezničili jsme si tím zdraví, nejvýše pošramotíme ego některých vyznavačů přemrštěných lidských práv. Pokud je ale nosit nebudeme a pak se ukáže, že to je jeden z hlavních nástrojů, jak se chránit, pak co? Ve válce je vždycky lepší být opatrný a prozíravý.


2. V těžkých chvílích ctí jednotlivce solidarita, a národy jednota

V každá válce je klíčem k vítězství solidarita. To znamená změnit na čas své chování. Ve válce nemá přednost naše zábava, musíme rezignovat na blahobyt a zisky, je třeba vydržet nepohodlí, ale současně nepropadat hysterii a zlosti jen proto, že se musíme omezovat kvůli lidem, s nimiž jsme na jedné lodi. Jsme jeden národ, jedno lidstvo, a naším nepřítelem nejsou lidé, ale virus. Ten musíme porazit.


3. Bez velení není vítězství

Ideologie každé války je založena na tom, že nehledáme nepřítele ve vlastních řadách, ale vždycky jen na straně skutečného nepřítele. Díky zaslepenosti naší politické opozice a části médií se však nenávist vůči Babišovi zhmotnila v představu, že boj proti koronaviru je bojem za zájmy vládních stran. Odmítat opatření je proto aktem politického odporu vůči Babišovi. Je to hloupé, nebezpečné a výsledkem téhle představy je totéž, jako zradit vlastní vojsko a otevřít bránu nepříteli, který nás obléhá. Prosím, uvědomme si, že tohle není boj proti Babišovi, ale proti koronaviru! A média by zasloužila nařezat na holou, protože tohle ještě živí a místo aby nás uklidňovala, přenášejí nekonečné diskuze o tom, že se všechno dělá špatně, lidé opatřeními trpí a skoro to tak vypadá, že nás netrápí koronavirus, ale pouze opatření vlády.


4. Válka přináší škody všem a nedá se s tím nic dělat

V každé válce, i když se nakonec vyhraje, se ničí národní bohatství, klesá životní úroveň, hrozí hlad a já nevím co ještě. Jsme generace, která skutečnou válku naštěstí nezažila, ale zeptejte se prarodičů, co znamenal život za druhé světové války. A to se na našem území prakticky neválčilo, pokud nepočítáme epizodu posledních měsíců, kdy nás osvobodily sovětská a americká armáda. Přesto byly škody obrovské a následovalo několik let obnovy. Musíme vědět, že tohle nás čeká rovněž a každý rozumný člověk by si měl udělat zásoby na horší časy. Nejde jen o zásoby jídla a dalších potřeb, ale rozhodně je nesmyslné utrácet a nemít finanční rezervy. Stát nemá kouzelného oslíčka, který se otřese, kdykoli si zamaneme. V tuhle chvíli se ještě stále rozdává, někdy až příliš, ale pozor! Tohle budeme muset jednou z našich daní my všichni splácet (tedy ti, co nežijí jen na sociálních dávkách, z dotací a grantů). Ale co je z krátkodobého hlediska horší, pokud bude tahle válka trvat i v dalším roce, a nedej bože i v roce 2022, pak prostě zdroje vyschnou. A na to musíme být připraveni, protože se může stát, že se prostě výrazně sníží naše příjmy a některým dokonce na čas úplně vyschnou. Boj není o luxusu, ale o přežití!


5. Bez optimismu a víry, ale také pokory a rozumu, je každá válka předem prohraná

Žili jsme si blahobytně, ale v dějinách nesvítí slunce pořád. Stalo se to, co se periodicky opakuje – přišla krize. Za tu nemůže žádný politik, žádný národ, žádné náboženství či ideologie. Prostě to přišlo a my se musíme začít chovat adekvátně odpovědně a skromně a ne čekat, kdo nás po téhle bolístce pofouká. Musíme se přestat chovat jako rozmazlené děti a dospět. Každá válka totiž klade obrovské nároky na psychiku lidí a odolnost společnosti jako takové. Chceme přežít? Tak se o to prostě musíme snažit a postarat sami. Jsme v situaci, kdy to nikdo za nás neudělá. Je vím, že po létech, kdy jsme neměli žádnou odpovědnost, je to těžké. Ale co jiného nám zbývá? Jen ti, kteří nefňukali, v dějinách podobné krize přežili.


6. V časech válečného stavu je třeba v první řadě vydržet

Každá válka znamená mít plán pro chod země v časech válečných a další pro obnovu poté, kdy válka skončí. Klíčovým krokem podle mne je, aby politici zakopali válečné sekery a my ostatně také. Musíme si promyslet, jak budeme jinak trávit volný čas ve vztahu k tomu, co je možné. Musíme se zbavit rozežranosti a spočítat, na co opravdu máme a co prostě kupovat nemůžeme a nebudeme, ať se nám to líbí nebo ne. Politický systém musí začít fungovat výhradně na bázi pragmatismu a rozumu, a ne pod tlakem krásné, ale reálně bezobsažné ideologie. Chceme-li vydržet, musíme kráčet osvědčenými cestami našich předků a chránit tradiční hodnoty. Těmi hodnotami je ochrana našich životů, fungování rodiny, podpora hospodářství (škoda, že jsme tolik podniků prodali do rukou cizinců) a zájmů vlastního národa. Celý svět má problémy, všude umírají lidé a nedá se s tím dělat nic, než vydržet a nechat každého, aby se s krizí vyrovnal po svém, protože svět není šachovnice, kde by se hrála jedna partie podle jedněch pravidel. Nenajíme se tím, že se budeme starat o demokracii za našimi hranicemi a dělat si nepřátele v jiných a mnohdy větších a silnějších zemích, než jsme my sami. Musíme se začít starat v první řadě o to, jak tuhle válku vyhrát u nás doma a jak restartovat chod naší společnosti. A je úplně jedno, co si o naší či jiné demokracii myslí v Bruselu, Washingtonu, Pekingu či v redakcích některých médií. Buďme alespoň na chvíli tolerantní a vnímaví k tomu, co se opravdu děje. Žijeme pod tlakem událostí, které nemáme ve svých rukách! Naše víra ve všemocnost vědy a moderního světa se s tím těžko vyrovnává, ale je to tak. Začala opravdu válka a je na nás, jak dopadne.


87 komentářů :

 1. Přesně tak , dnes jsme ve válce nejen proti koranoviru , ale i proti muslimské invazi a většina lidí se chová jako blbci !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ti muslimové jsou v tom všem jenom pěšáci... jako sarančata, ale narozdíl od entomologů, kteří mohou sarančata jenom studovat a monitorovat, MUSLIMSKOU INVAZI NĚKDO ŘÍDÍ, ORGANIZUJE, ZNEMOŽŇUJE OBRANU NAPADENÝCH,... a s Islámem mají snad společnÝ Levantský "sopouch" jejich víry.

   Smazat
  2. Rozhodně kdo kontroluje toky peněz ví kdo co a proč dělá. Pochopím solidaritu v zachování života ale není solidaritou nalévání peněz na dluh všech parazitům co už třicet let parazitují a teď se dovolávají solidarity. Takže žádné dluhy a každý má v rámci solidarity nárok na takovou pomoc aby nezemřel hlady. Jenže tady za těch třicet let byl vybudován systém který strachem z hladu nutí lidi chovat se jako hovada. Solidarita s parazity vyvrací schopnost trhu a neviditelné pařáty všechno vyřešit. Parazitům se nelíbila sociální politika vůči těm co se narodily bez schopností parazitovat nebo se vždy přizpůsobit. Teď se máme všichni zadlužit aby jejich parazitické zisky zůstaly uchráněné na další start parazitování. Starý negramotný blbec.

   Smazat
  3. Panové vám není jasné kdo to řídí americký pracháči za oceánem. Dal jsem tu odkaz soros požaduje zmáčknout Maďarsko.

   Smazat
 2. s panem Vondruškou většinou souhlasím... dalo by se i s tímto článkem, ale... "Stalo se to, co se periodicky opakuje – přišla krize. Za tu nemůže žádný politik, žádný národ, žádné náboženství či ideologie. Prostě to přišlo..." s tímto není možné souhlasit... to je fatalismus a nevím proč u inteligentního člověka, nevidění nebo úmyslné přehlížení příčiny a důsledku. Samozřejmě že nic jen tak prostě nepřišlo... Samozřejmě, že za současný stav může ideologie společenského systému - kapitalismu a jeho forem, zvl. ta současná. Samozřejmě, že krizi jsou neoddělitelné součásti kapitalismu a je politováníhodné, jak mnoho i inteligentních lidí toto popírá a má problém tento fakt přijmout. Samozřejmě, že za to mohou konkrétní lidé, ať se jim říká ilumináti, deep state, globální prediktor, jejich političtí služebníci, a všichni ti, kdo tento systém vzali za vlastní, neuvědomují si, že tento vývoj je vlastní této formě společnosti a pokud se nezmění, bude ještě hůř. Pokud lidstvo nezmění tuto formu společnosti.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 12.10. Za coronavirus muze KAPITALISMUS. Kdyby nebyl, nebyl by ani covid-19. Hned prvni mesic jsem pozadal vyslanectvi Ciny, Iranu a Italie, aby pozadaly jejich zeme OSN o vysetreni, kdo to zavinil, Cina nebo USA; Rusko by bylo prisedici. Postup: zjistit vinika, proti USA zavest sankce umerne tem za Skripova, odsoudit je za vsechny mrtve po 2.svetove valce (vsichni byvali presidenti by dostali dozivoti) a ZAKAZAT KAPITALISMUS po celem svete. A to jsem nemel dodat, protoze PRACHY, KAPITAL, tim MOC, chce kazdy. I tyto zeme. Takze slava Severni Korei, kdyby byly vsechny zeme jako ona, byl by klid a mir.

   Smazat
  2. 22:12 Dovolte abych vám oponoval. Nasadit si brýle, jen pravicové, nebo levicové, nikam nepovede. Na jedné straně za všechno může Putin a Ruské sérum je špatné, na druhé straně (vaší) zase za všechno může Trump a jeho kapitalismus (dokonce že jejich vakcína je podvod s čipem). Kdyby se lidstvo trochu zamyslelo, tak zjistí, že covid je nezávislý na politickém systému, na rase, na bohatství země či technické vyspělosti. Proto zdarné řešení přinese jen spolupráce vědců, zdravotníků i politiků napříč planety. Číhání na neúspěchy jiného státu s jiným politickým systémem je hloupé. Navíc bude boj s pandemií vyžadovat spolupráci obyvatel, jinak se vše zhroutí. Nejhorší poznatek, který přinesla pandemie, je nejen nespolupráce státu, ale i nemorálnost mezi lidmi, která se blíží až k eugenice (ať stáří umřou). Podaří-li se překonat současnou vlnu pandemie, stejně po ní zůstane jizva z poznání charakteru lidí. K Severní Koreji se nedokážu vyjádřit, asi nejlepší by byla osobní zkušenost, připouštím, že zdejší informace mohou být zkreslené. Přesto mi nezbývá, než věřit, že díky covidu lidstvo zmoudří.

   Smazat
  3. Právě na tomto koronavirovém "válčení" se ukazuje síla systému. Čína s více jako 1,3 miliardou obyvatel hned na začátku zavedla drastická opatření, která se zcela jistě mnoha obyvatelům nelíbila. Do dnešního dne má asi 86.000 nakažených a 4,5 tisíce mrtvých. Pokud by vše probíhalo jako u nás, měla by dnes 15.000.000 nakažených a mrtvých by bylo okolo 140.000. Není třeba to dál komentovat. Snad ještě jeden údaj - USA má dnes přes 8.000.000 nakažených a 220.000 mrtvých. Denně tam umírá 1.000 lidí a nevypadá to, že by virus ustupoval.

   Smazat
 3. Moudrá slova pana Vondrušky, díky za ně. Snad jen, že vůbec není od věci se také pídit po tom, odkud se to svinstvo vzalo, už jen proto, aby tak jako vznikla určitá kontrola jaderných zbraní, aby byly pod větší kontrolou i biologické laboratoře a manipulace s genetickým materiálem. Také mám připomínku k těm vnitřním nepřátelům - pokud kdy ve stavu válečném byli a škodili, pak s nimi proběhl krátký proces. Z toho pohledu dnes mají autoritativní režimy v boji s covidem výhodu nad rozplizlými "cochcárnami" západního typu. Válka se nedá vyhrát nekonečnými diskusemi.

  OdpovědětSmazat
 4. Vážený pane Vondruško!

  Máte pravdu, jsme ve válce, ale ne s covidem, nýbrž s jeho majiteli. Není náhodou, že španělská chřipka se začala šířit evropou (1919) po 1. sv. válce a zabila cca 50 000 000 lidí, tedy víc než válečná vřava. Dali ji název španělská, protože Španělsko se války neúčastnilo, navíc bylo v té době demokratickou republikou (nikoliv impériem) a proto muselo být potrestáno.
  Koronavirus aktivující COVID 19 rovněž vyvolal válku. Války (vražedné či pandemické) nevznikají náhodou, ale někdo je potřebuje ke zničení protivníka, ovládnutí zdrojů (státy, území, nerosty, vodstvo, lidstvo) a nastolení své otrokářské (satanistické )vlády.

  Ten někdo nevystupuje se svými záměry otevřeně (to by vyděsil a varoval protivníka), nýbrž za sebe nastrčí narcistického debila (Alexandra, Cézara, Napoleona, Hitlera, Polpota, Suharta) a po použití se postará o jeho zmizení či souzení (včetně nohsledů - užitečných idiotů).
  A tak funguje svět již 4 500 let, od doby zahájení babylonského projektu a následného biblického projektu. Tyto projekty se již vyčerpaly (války o hrob, křížové výpravy, desátky, odpustky, tortury, hranice) a proflákly, takže zde máme jinovace (oteplování, ochlazování, klimazměna, klimateror, ekovýpalné, covid, depopulace, vakcinace jedy) a požadované změny bude docíleno, protože masy ječí, ryčí, hrubě se napadají a skončí emerickou revoltou za černé životy (rasismus naruby).
  A vy ukazujete prstem na virus (nanogram hmoty uspořádané do sekvence RNA, která vcucnutá do živých buněk přepíše původní obsah jejich RNA - programu života na program smrti).
  Ale virus je neživý, nemá metabolismus (požírání, vylučování, dýchání, pohyb, stárnutí, smrt), nemá ani vůli, logiku, představivost a pamět, potřebné k myšlení, rozhodování, motivaci a aktivitě. Virus (žádný) není nepřítelem člověka a vůbec není schopen proti člověku válčit. To pouze jeho majitelé, kteří si virus objednali, zaplatili, nechali vymyslet, vyrobit a rozšířit vedou proti LIDSTVU válku - depopulaci světa!!

  Admine maž dokud je čas, jinak tě stihne URNA!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 18:41 Ano, to je zásadní otázka, kdo za tento virus může. Pokud lidstvo, tak je potřeba také hledat pachatele, jinak budou uvádět stále nové "výrobky".Tahle kouřová clona se může v době migrační krize někomu náramně hodit, neboť další lodě stále připlouvají.

   Smazat
  2. 18:41, souhlas. To zásadní pan Vondruška zcela minul. Tím se ale kardinálně mění obraz hry, maskuje se skutečný nepřítel a jeho cíle. Otázka je, zda pan Vondruška tak nečiní vědomě. Neboť signálů o tom, že Covid byl vytvořen v zájmu globálních elit je víc než dost!

   Smazat
  3. Ono s tou španělskou chřipkou je to taky fake.

   https://www.youtube.com/watch?v=Ig6DnoSYAjg

   Žijeme ve lži, lživá historie, lživá věda, lživá media, proto jsou všude války a planeta je pokraji zničení biosféry, přitom by jsme si mohli žít opravdu blahobytně, místo toho se handrkujeme a pereme o kraviny jak děti, to má pak světové zákulisí s námi snadnou práci.

   Smazat
  4. noviczech
   ...vážený anonymitě 18:41! Vynikající odpověď panu Vondruškovi. Plně s vámi souhlasím, budoucnost ukáže, akorát povím, ODPUSTKY budou opět v módě, dokonce v budoucnu budou povinné (doufám, že k tomu nedojde) v podobě OČKOVACÍ VAKCÍNY!
   Ještě dodám, že když pandemický světový strach byl jen planý, není problém opravdu vytvořit virus, kde BUDOU lidé OPRAVDU na něj umírat! Tyto DEMOKRATICKÉ síly k tomu možnosti mají!!!

   Smazat
  5. Pánové, myslím 18:41 a jeho souhlasníky, obdivuji vaši jistotu. Nechci vyvracet vaše názory, protože s jistou mírou pravděpodobnosti jsou možné. Budoucnost odhalí pravdu, tak jako že Španělská chřipka nebyla jen fikce.

   Smazat
  6. No a když tak poslouchám čété a její hlasatele v rozhovorech třeba s ODS, tak by si jeden myslelo, že COVID 19 je jejich vynález, aby mohli svrhnout vládu Babiáše. Toho Babiše, který zastavil rozkrádání státu, na kterém se výše jmenované prosti/instituce masívně podíleli. A to je jistě k vzteku, že se mi zdálo, že předseda byl Fialový vzteky, že se to nedaří a tak nešetřil podpásovkami hodnými Geobbelse. No ale řekněte, ta partaj se nejvíce podílela na rozkradení státního majetku za 11 biliíonů a jeho zadlužení za více jak 2 biliony Kč a když třen zlodějský veletok peněz a továren a pozemků ve prospěch diktatury kapitálu ustal, tak ti velmistři v kradení i partajničení také mají hlouběji do žlabu a to naštve. Babiš musí z kola ven, slyšíme to už asi 7 roků a poslední 2 roky ty trouby troubů melou si stále dokola svou. A víte, že ten zfialovělý má něco společného s vysokou školou. Jeden by to do něj neřekl, sotva vypustí první svá slova - ale pak se dovídáme, že vystudoval fakultu politrucie a dokonce politructví tam pak osobně přednášel. Ó náš drahý TGM, i tvé jméno je takto vláčeno bahnem nositeli eunatonacismu, zaprodanci kapitálu a zřejmě šiřiteli Covid 19, v němž nalézají své poslední šance, jak se dostat k moci! Marně hledám jako starší, že by něco podobného jsme u nás již měli, snad jen Bílou horu a dob u Temna a tu si zřejmě nyní musíme znovu díky odees a pod. znovu prožít. Ona zrovna i ta partaj roní slzy, jaké dluhy zůstanou našim vnukům (ale přitom dělá vše pro to, aby vnuci nebyli a český národ vymřel a udělal místo pro Herrenvolk), ale že největší dluhy nadělali oni s panem Kalousem a že pro rodiny a děti, mimo rozkradení školek a jeslí neudělali nic!

   Smazat
  7. Dám sem jen odkaz, kousek z textu jsem dal pod jeden z vrchních článků.
   http://коронавирус.ru-an.info/новости/воз-объявила-аферу-с-covid-19-преступлением-поданы-гражданские-иски-новости-от-бенджамина-фулфорда/

   Smazat
 5. Souhlas s autorem. Je pochopitelné mračit se kvůli omezením. Je však nutné, když už, vinit z nich skutečného viníka a ne ty, kteří jsou z pozice svých funkcí povinní situaci řešit a dělají to, a to na základě doporučení odborníků. Přičemž skutečným viníkem je příroda.
  Lze samozřejmě široce spekulovat jak o původu viru, tak o politicko - globálním zadání, ale dokud nemáme důkazy, neměli bychom spekulace vydávat za fakta, nýbrž zůstat nohama na zemi a chováním v oblasti ohleduplné předběžné opatrnosti.
  Jaromír Habr

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pane Jaromíre, souhlasím s vámi. Dokonce i s funkcí vyděšeného davu, kterÿ hledá viníka místo sebe. Nevím proč, ale mně se premiér omlouvat nemusí, do Chorvatska jsme letos nejeli. Naopak všichni jsme byli varování a někteří stejně jeli a dnes za to viní Babiše. Nevím za co se jim má omlouvat, naopak oni by se měli omluvit těm co je nakazili. Nejsem naivní, premiér se nemusí omlouvat, je to jen další nefér nátlak na pád vlády. Pravdou je, že jarní dávku víru přivezeného lyžaři z Alp jsme zvládli,ale prázdninové toulky po cizině s dalším importem ne. Kdo to nepochopil, si asi představuje, jak premiér tajně zve cizince do našich hotelů a lázní, aby rozsévali vir do našich řad. Vždyť hoteliéři a ostatní cestovky moc plakali, aby se karantény rozvolnili i stalo se. Já po nikom nepožadují omluvu a vůbec ne po Babišovi a vládě. Mám totiž vlastní mozek a dostatek dat, je mi líto, že spoluobčané jsou méně vybavení a neschopní v gramotě, protože neumí číst. Potom potřebují asistenci řízení autoritou premiéra, který je musí vodit za ručičku. Jen tak si vysvětlují jejich zděšení v současné situaci, potom je od nich opravdu na místě zažalovat chůvu o špatnou péči.

   Smazat
 6. Pan Vondruška má ve všech šesti bodech pravdu. Bohužel lidstvo je tak neskutečně rozežrané, že nám nezbývá než následovat scénář starého Říma.

  OdpovědětSmazat
 7. až na to že neválčime s prírodou ale s umelo vyprodukovaným vírusom

  OdpovědětSmazat
 8. Stačí aby se někdo , komu stačí něco přečíst a již to nerozebírá takové zprávy na Echo.24 xxxxyyy.24 a xxxyyyy.24 a hned mu je jasné, že to píše jeden člověk placený xxxx.

  OdpovědětSmazat
 9. "...virus jako prodloužená ruka přírody..."? Přírody, jo? Kdo tomu věří?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 19,21
   Prapůvod virů je Vesmír a jeho asteroidy,takže v postatě příroda.tO JEN """"ČLOVĚK""""začal operovat s jeho škodlivostí!

   Smazat
 10. Nikdo tedy ani pan Vondruška se neodváží označit viníky nynější situace pravými jmény.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pan farar z kazatelny ,ucitel ze stupinku a novinar kaze z kancelare a protoze je to snadny kazat.
   Vedi vsechno nejlip,a zivot je bajecnej jenom staci uposlechnout rady, a pak je to snadny..
   A vy to zaridte, chovejte se slusne dle jejich navodu a rozumne tvari v tvar vsemu, co presahuje kapacitu lidskeho rozumu..Jinak a vzdycky nasleduji vystrahy ,kdyz se nebudete chovat spravne a spatne to s vami dopadne a dopada,jsou valky,kdyz vy negramoti ty rady neposlouchate a navic ignorujete...
   Kdy se vam akorat vysmivaji, zakazuji a jeste horsi..Pak se ale veci dostanou misto kazani do uplne odlisne praxe.
   Pak krici vidite ja jsem vas varoval ale neposlechli jste mne...Tak to uz kazdej zna nazpamet..
   Valka a bombardovani ze Syrie se siri na zapad k EU.
   A v Zimbabwe vydali stotrilionove bankovky.
   Take v J.Africe vrazdi farmare,coz drive nebyl problem, stacilo zarvat a svet se plizil s miliardami..
   Ale svet uz prestava mit. Jsme zase prisne osocovani ze se chovame se jako rozmazlene deti. Bez jedineho vysvetleni..Mame se obratit na psychology. Nehleda,autor problem v /ne/kvalite chemickych potravin,plnych prave spousty druhu kukuricnych glukos,velmi skodlivych,aby v USA vydelali,napr.a prej my sme rozezrany. Najist se je zlocin.
   Udajna Rozmazlenost jeste vetsi..
   Lidi nesetrte, za prve tim poskozujete hospodarstvi, kdyz mrtve penize lezi v trezorech bank a zrejme nevyhnutelna inflace vam je stejne ukradne..
   Kupovanim a pouzivanim sluzeb /hlavne mistnich/,poskytujete, ale hlavne Zvysujete zamestnanost svych spoluobcanu, zvlaste mladych lidi, kteri si chteji zalozit rodinu. Neda se nic delat, penize jsou krev ekonomiky a musi obihat..
   Zase dalsi priklad,chytryho kterej si plete nasledky s pricinami..

   Smazat
 11. m.facebook.com/story.php?story_fbid=3366671090068777&id=100001777583155&sfnsn=wa

  OdpovědětSmazat
 12. http://dfens-cz.com/testovaci-horecka/

  OdpovědětSmazat
 13. Díky, skvělý článek, snad jej čtenáři přepošlou svým známým a přátelům.

  OdpovědětSmazat
 14. Tato "válka" bude trvat šest let. Jako malá náhrada mladé,
  hlavně pravičácké mladé frontě.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 21:46!

   Mýlíte se. Tato válka bude trvat do okamžiku kdy covid vyhubí všechny voliče a důchodce starší 60-ti let. Pak zvítězí korporátní fašismus v celosvětových zfixlovaných volbách a covid mávnutím kouzelného proutku zmizí do hlubokého věsmiru. Všichni volové (voliči přeživši řádění viru) nastaví paži, dostanou debilovu pichulku a nadále budou šťastně poslouchat své páníšky a dobrovolně jim otročit až do smrti.

   Smazat
 15. Pan doktor Vondruška to napsal jasně, stručně a úderně. Nerozpitvává detaily a různé hypotézy, ale ukazuje cestu jak v současnosti postupovat. Škoda, že tento text není podepsán presidentem republiky. Doufám, že doktor Vondruška se presidentem stane.

  OdpovědětSmazat
 16. Narážíme na zásadní problém se svobodou a demokracií v kapitalismu ! Dnes se říká, že budeme zápasit 2 roky s virem i když bude nová vakcína a tady je problém se současným zřízením jak se ubrání !

  OdpovědětSmazat
 17. Když nyní vidím toho ňoumu Řezníčka, jak dusí Zaanálka a potom se připojí vyděšená Myrka a ta senátorská bonzačka Šípovic, tak to už přepínám jinam, to se už nedá poslouchat! Asi by měla televize převzít vedení státu, to bychom konečně byli informováni dle jejich not, jak se co má dělat nejlépe. Na tiskovce mne zaujal nějaký pablb z aktuálně.cz, co si hrál na moralistu, další nýmand, který je jen blbej novinář, jak sám podotkl, při dotazu. Kam to tyto mediální žumpy chtějí dotáhnout?

  OdpovědětSmazat
 18. Právě jsem se podíval na tiskovou konferenci vlády ke koronaviru. Hlavní slovo měl - jak jinak - ministr zdravotnictví, takto plukovník v.v. Při jeho vystoupení se mi mimoděk vybavil feldkurát Katz z osudů dobrého vojáka Švejka, když sloužil mši pro vězně v garnizónu a byl pod obraz. My všichni nedodržujeme jeho předchozí nařízení (nespravujeme se přikázáními Božími ani dienstreglamá") a tak je nutno přijmout ještě razantnější nařízení. Zavřou všechny školy, hospody, bary, kulturní i sportovní instituce, zákaz shromažďování (zatím) do 6 osob atd. a budou přijata opatření i v rodinách ("rozsadím vás po ajnclíkách!" vyhrožoval arestantům Katz). A prý další utužení může přijít. Namazaný Katz zakončil svoje kázání slovy "Já jsem pro to, dát vás všechny postřílet!" Panu plukovníkovi k tomuto kroku už mnoho prostoru nezbývá, protože v samovazbě už skoro jsme. Takže pro mně z toho vyplynulo, že hlavním viníkem této katastrofy a tedy i nepřítelem pana plukovníka jsou občané této země, a nikoliv ten zatracený koronavirus. O tom jak se vypořádá s ním totiž nepadlo za celou dobu ani slovo! Jinými slovy, nikdo neřekl, co o něm víme. Jak se šíří, kde reziduuje a jak dlouho. Jak jsme na tom s vakcínami, jestli vůbec nějak. Tudíž ani nikdo nespecifikoval, jak dlouho budou opatření platit. Když nás všechny zavřou doma (zatím), tak se dá předpokládat, že se počty nakažených zmenší. Ale co ten mizera koronáč? Odejde, vyhladovíme ho, nebo zůstane? Jestliže zůstane, tak až nás z anclíků propustí, budeme tam kde jsme nyní, ne-li hůře! A zase ona opatření, nebo rovnou ten poslední návrh pana feldkuráta? Dosavadní opatření neměla žádný kladný ba ani omezující výsledek. Právě naopak - zatím čím razantnější opatření, tím rekordnější nástup koronaviru. Takže já považuji všechna tato opatření vlády za politická rozhodnutí, a nikoliv zdravotnická. Vláda, a ani ministr zdravotnictví zjevně neví co mají v této situaci dělat. A tak přijímají opatření, která tuto bezradnost mají zamaskovat. Ale tato bublina praskne velice rychle. Už se ozývají hlasy po kompenzacích a to znamená další stamiliardový dluh. A my nemáme FED, který by nám natiskl potřebné množství měny. Ale na závěr: já budu všechna nařízení vlády důsledně dodržovat. Jednak proto, že jsem zachovalý občan, ale hlavně proto, abych panu plukovníkovi neposkytl alibi, proč ta jeho opatření (s největší pravděpodobností) zase selžou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Danny, než se uzoufáte kvůli naší vládě, máte možnost emigrovat do Izraele.

   Smazat
  2. My ten FED, protože jsme nepřešli na Euro máme.

   Smazat
  3. Pro 7:02 Vůbec si nezoufám a už vůbec na vládu nenadávám. Uznávám, že dělá co může a co musí. Ochránit životy a zdraví obyvatel. Momentálně je nejdůležitější zabránit vysoké úmrtnosti a nedopustit kolaps zdravotnického systému. A tomu nasadit odpovídající opatření. A navíc dělá to, co i v jiných státech. Díval jsem se na ruské weby. Rusové se kasali, že mají účinnou vakcínu. Dokonce ji i vyvážejí. A také jim není do hopsa. Ale já bych očekával informaci o tom, jaká opatření jsou podnikána proti tomu viru. Protože v izolaci nás nelze držet delší dobu. Jakou dobu, to by měli říci právě ti odborníci na ekonomiku, finance,...Nejde jen o zavřené hospody, bary nebo fitka či divadla. Jde o výrobu a obchod. I přes opatření, která vláda přijala a ještě přijme klesá zaměstnanost a je ohrožen sociální systém. Tady bych čekal nějaký krizový plán. Už nyní je jasné, že v ekonomice nelze zachránit všechny a všechno. A další stránka věci: aby opatření fungovala, je třeba je dodržovat. Já je dodržovat budu. Ale bude je dodržovat každý? Musí být mechanismus, který umožní si dodržování vynutit. Kdo a jaké pravomoci dostane ke kontrole a zajištění dodržování? Hospoda nebo bar či divadlo je vidět. Ale co různé kluby? O soukromých párty ani nemluvě. A jaké sankce budou stanoveny? Na tiskovce zněly "žádáme" a dokonce několikrát i slovo "prosíme". Ale na některé lidi toto neplatí. A těch lidí je, podle mne dost. Jsou narozeniny, narodí se dítě, křtiny, svatby, funusy... A lidi je budou chtít oslavit. Čím déle budou omezení trvat, tím větší bude tlak na jejich uvolnění či zrušení. Už nyní zaznívají hlasy o "blbosti" vlády, zbytečnosti opatření, omezení či ohrožení demokracie. A dokonce i výzvy k jejich bojkotu. A ne z nějakého polosvěta, ale od uznávaných lékařských celebrit. A nejen českých. Takže alespoň náznak té perspektivy je velmi žádoucí, i když riskantní.

   Smazat
  4. Dávám 100 bodů! Za radu Dannymu!

   Smazat
  5. Ač má pan Vondruška jinak moje sympatie, teď s ním nesouhlasím. To není příroda, co vyvolala tuhle válku! To jsou šílenci - jednak ti, kteří nás pomocí zasetého strachu chtějí ovládat a k nim se přidávají ti, kteří opravdu zešíleli. Nemohu uvěřit, že pan Vondruška začíná taky šílet!

   Smazat
  6. 7,02
   To,co se tam promenáduje není ani vláda,jsou to Protektorátní loutky,kteří po vzoru fašistů nařizují ZÁKAZ VYCHÁZENÍ PO 22h!!!!

   Smazat
  7. Na Bělehrad!!!

   Smazat
  8. Danny a spol.
   Proč vyčítají bezradnost naší vládě, když tak tápájí všechny vlády, krom Kim Una, ale jeho systém se nám příčí. Ona i ta Čína, která to zvládla, nebude naším vzorem. V demokracii by to asi šlo, ale chce to spolupráci občanů. Zašvejkovali jsme si a máme vymalováno, škoda životů i vyhozených miliard. Navíc jsme uškodili své budoucnosti a demokracii.

   Smazat
  9. 9:34
   Ty jsi určitě pamětník. Přece bys nám nelhal.
   Jedni voli tvrdí, že nás Rusové třicet let okupovali a druzí srovnávají hygienická a zdravotní omezení s protektorátními. Jenže tenkrát se bez vyzvání střílelo. I D I O T E
   Václav

   Smazat
  10. 22,13
   Policejní stát,svoboda dýchání zakázána pod pokutou.....a pak kdo z nás dvou je IDIOT???!!!!!

   Smazat
  11. Anonymní14. října 2020 13:47
   On někdo zakázal dýchat?

   Smazat
 19. V Izraeli to stojí za takové hovno, že i jako turista jsem byl z toho chování lidí zhnusený. Jo památky tam jsou nádherné a stojí to za to je vidět. Všade se domluvíte Rusky.

  OdpovědětSmazat
 20. Babiš má čisté svědomí. Opozici se však nová opatření kvůli koronaviru nelíbí

  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2020101312650088-babis-ma-ciste-svedomi-opozici-se-vsak-nova-opatreni-kvuli-koronaviru-nelibi/

  OdpovědětSmazat
 21. děkuji panu Vondruškovi za článek. Bohužel viry hlouposti, nenávisti a ignorance Covidu předcházely, takže je populace v ČR tak jako tak ztracená. To co probíhá v médiích mainstreamu je opravdu nechutné, nicméně podle zdejších komentářů blbost opravdu nemá mainstreamové hranice.

  OdpovědětSmazat
 22. Není rozumné omezovat sport. Budeme mít horší imunitu a menší odolnost. Vzhledem k tomu, že vir je napůl z netopýra, tak do setmění by všechny sporty do 10 osob neměly být omezeny. Restaurace jakbysmet. Do vánoc bude světla ubývat a proto zavírací doba hned po setmění. Dokonalou ochranu jinak zajistí česnek (podobně jako proti upírům), který po mé zkušenosti je lepší než lichořeřišnice. Nikomu to ale neříkejte, ať je ho v obchodě dostatek a za slušnou cenu. Informace je jen pro voliče KSČM a SPD. A ještě je potřeba si uvědomit, že kompenzace jsou protirežimní aktivitou, která hrubě narušuje naše kapitalistické zřízení.

  OdpovědětSmazat
 23. Už jen 3x půjdeme ven a budou Vánoce🎄🎅🔔❄

  OdpovědětSmazat
 24. Tady je svobodomyslnejch lidí...ale pozor aby ta svobodomyslnost nebučela. Jsou chvíle, kdy držím hubu a krok!

  OdpovědětSmazat
 25. Možná nahrála doba pro vydání u nás tradiční knihy Ponaučení z krizového vývoje. Hříchů by bylo nejméně na tři kapitoly : 1.Hříchy prezidenta, 2.Hříchy premiéra, 3.Hříchy vlády. Nevhodná řešení určitě vystačí čtyři kapitoly : 4.pomalá a malá platba kompenzací, 5.nesmysly s karanténou, 6.nesmysl s rouškou, 7.omezování osobní svobody. Návrh řešení závěrem asi stačí dvě kapitoly : 8.odsouzení, pád a vynucení pokání staré vlády, 9.nominace nové vlády z opozice. Je to dle tradice naší země, Brusel by to určitě schválil. A lze to podepsat " jménem civilizace ".

  OdpovědětSmazat
 26. No a ještě k svobodomyslnosti...žijeme v kapitalismu s rizikem krachu se všemi následky nebo v socialismu a přerozdělování ? HOVNO ! Když se nám dobře daří, tak platíme co nejmenší daně a nadáváme jak nás stát okrádá.... a když blbě, tak máme nataženou ruku a škemráme "státe pomoc !".

  OdpovědětSmazat
 27. Napsal jste to přesně! Neoliberální svoloč zneužila koronavirovou krizi v boji proti Babišovi. Je to x-té pokračování toho, co už tady v minulosti bylo mnohokrát. Jde jim o to vybičovat atmosféru do takového bodu, aby lidé na chvíli přestali racionálně myslet, nechali se unést emocemi, svrhnout vládu a dostat se ke korytům.
  Je to pokračování Letné, která byla zase pokračováním jiných hysterických estrád atd. Vzpomeňme si jaká hovna tam mleli, skoro se kvůli tomu upalovali a dnes po tom neštěkne ani pes.
  Smutné je, že se nechali zhysterizovat i lidé, u kterých by to člověk nečekal. Láďa Větvička přišel se svojí hysterickou replikou, Daniel Hůlka a jeho teatrální vracení metálu. Co si to ten Zeman dovolil? On se trochu otřel o "umělce" a hned se jde vrátit metál! Ale že neoliberální svoloč denně vylije na Prezidenta republiky hektolitry těch nejsprostších sraček to nic?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Covid je politická agenda, tak není divu, že se právě pomocí tohoto prostředku vede boj o moc. Ale je to zbraň dvojsečná. Do oběhu ji sice daly globální elity, ale hnedle na tom snad nejdůležitějším současném bojišti v USA ji Clintnovci použili proti Trumpovi, důležité figuře globalistů. A na menších bojištích pak může docházet k podobným atakám. Český dvorek asi nebude vyjímkou. Jen bude asi těžké udržet si dlouhodobý přehled o dění na válečných polích.
   A samozřejmě co jsem napsal je jen můj pohled. Ale jak říká Woland, každá teorie má právo na existenci.

   Smazat
 28. Hlavní příčinou většího rozsahu a dopadu coronaviru-19 v druhé vlně jsou veřejnoprávní média (ČT, Čro+), která při pohledu zpět od samého začátku jen vytvářela atmosféru odporu proti jakýmkoliv opatřením vlády, zpochybňovala je, zlehčovala nebezpečí, dávala největší prostor kritikům a opozici vůči vládě, neposkytovala komplexní pohled a srovnání s opatřeními a vývojem v zahraničí. Veřejnoprávní a některá další média boj proti coronaviru-19 pojala jako příležitost k posílení jejich politického boje proti vládě, prezidentovi a státním institucím bez sebemenší reflexe, loajality a názorům většiny občanů, který vyjádřili ve volbách. V zahraničí přijali většinou stejná opatření a lidé je dál pod vlivem médií a jimi vytvořené atmosféry respektovali, i když šlo někdy jen o doporučení. Hlavně, že ČT jako hlavní viník vzniklé situace hledá a zná spolu s opozicí jediného viníka.

  OdpovědětSmazat
 29. 18:41,súhlasím s vašim pohľadom na vec,máme rovnakú krvnú skupinu,akoby som čítal svoje myšlienky,ešte raz vďaka.

  OdpovědětSmazat
 30. Díky za podnětné příspěvky...veřejněprávní media sehrála a sehrávají hanebnou roli......

  OdpovědětSmazat
 31. Vždy jsem rád četl blog Ládi Větvičky. Měl jsem pocit, že čtu člověka "selského rozumu". Mýlil jsem se !

  OdpovědětSmazat
 32. Omezit setkávání lidí do 6 osob by si nedovolilo ani ÚV KSČ za dob své největší slávy!
  To by bylo řevu o lidských právech...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 20:14 Nemuselo, protože přes zašpérované hranice nemohl nikdo dovézt vir.

   Smazat
  2. 12:48!
   Přes zašpérované hranice se dováželo o sto péro, včetně virů, drog,jedů a emerických brouků.

   Smazat
 33. Místo řešení hlavního problémů, jakési Bílé nemoci, se stále blbne o politická křesla. Už mi to skoro připadalo, při první reakci pana předsedy Fialy, na poloviční lock, že svítá na lepší časy a ODS bude spolupracovat, ale byl to omyl. Po reakci paní senátorky Němcové, jinak silně emočně podbarvené, nezůstal pan předseda pozadu a vyrazil s ultimátem dočasné tolerance, která stejně skončí nedůvěrou vládě. Tak hoši hurá do boje, ale bez nás, je jedno zda prohrajete, nebo vyhrajete stejně vás odstřelíme. Vlastně díky, je dopředu jasno. Už snad konečně pochopili i pochyboválci, že covid skutečně existuje a není jen fikce, že to není zábavná hra, ale nenasycená potvora. Mám díky bohu politický nezájem se angažovat, od okamžiku, kdy jsem zjistil, že nejde o žádné blaho občanů, ale jen o moc. Přesto dnes, kdy jde o existenci lidí, jsem si myslel, že budou strany táhnout za jeden provaz a místo toho zase vidím podraz. Mimochodem i ČT24 opět nezklamala. Pánové nemám tak krátkou paměť, ale když Prymula, ještě na jaře doporučil odložit zahraniční cesty na rok, tak to bylo tóčo, byl uklizen. Dnes se omlouvá a já ani nevím proč. Snad jedinou jeho vinou bylo, že nedokázal odložit volby, ve kterých jste vyhráli zrovna vy. Díky pletichaření se podařilo dokonale rozbít jednotu a zpochybnit akce na záchranu před průšvihem, který bude stát pro nás životy a mimochodem pro vás miliardy. Vy nemusíte dělat nic, jen kritizovat strašná čísla, která asi do Vánoc hodně porostou. Komu to budete stále otloukat o hlavu není tajemství. Protože mám smysl pro fair play, musím držet palce ministrovi Prymulovi.

  OdpovědětSmazat
 34. 22:34
  Absolutní souhlas s celým příspěvkem...od počátku epidemie myslím na Karla Čapka a jeho Bílou nemoc.
  Sprostota opozice, mainstreamu a některých našich spoluobčanů nemá mezí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 8,36
   Bože můj,piš si raději do šuplíku ty experte!

   Smazat
  2. 13:02
   Bůh tě asi neposlechne, on šuplíky nepotřebuje.

   Smazat
  3. 13:02
   A co musíte bejt vy, když vám vadí připomínka Karla Čapka a jeho protiválečná hra Bílá nemoc ?

   Smazat
  4. 8:36 Klídek, pánové (možná jen jeden) 13;02, 13:03 stejně neví oč tu běží. Neznaje Karla Čapka a jeho Bílou nemoc, potřebovali se vtipně vetřeti do diskuze.

   Smazat
  5. 15,58
   17,57
   Bílá nemoc a pseudopandemie jsou dvě VELMI ROTDÍLNÉ VĚCI,NEználci!

   Smazat
 35. noviczech
  ...jen taková myšlenka, která šla kolem. Když budu mít dceru, která bude trvale žít na Floridě, kolik dolarů jí asi budu muset jako otec podnikající v České republice v obchodní činnosti, kolik dolarů jí tam budu muset měsíčně převádět, aby jsem jí tam zajistil "velmi slušný" život?
  Přes kolik lidských mrtvol budu muset přejít, aby byly na toto zisky???
  Dále, proč, z jakého důvodu pan prezident Zeman rozhodnul jak rozhodnul a neměl nakonec pan Babiš při čtení zprávy (normálně vždy mluvil bez čtení) za zády od někoho nastrčený revolver??? (protože podivně koktal)!!!!

  OdpovědětSmazat
 36. Příroda nemá ve svém artiklu válku. Válka tedy nemůže být jejím produktem.

  OdpovědětSmazat
 37. Dovoluji si touto cestou poděkovati doktorům Pirkovi i Šmuclerovi za inspiraci, protože konečně se celý národ "dokonale proměřuje". Přežije to sice jen hrstka silných jedinců, ale zbytek bude doplněn migranty. Doporučuji na Seznamu rozhovor s Dr Šmuclerem z 8.4.2020.

  OdpovědětSmazat
 38. Nic se neděje, pár týdnů to vydržíme.. Populace se musí konečně promořit.. Tím, že se na jaře vše uzavřelo, podle mě zbytečně na dlouho, nebylo to tehdy možné.. Léto jsme si mohli celkem užít bez omezení, roušek v horku..Dávat za to vinu vládě je blbost..

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 6,23
   Dávat to,že je NEkompetentní dávat za vinu pulikovníkovi je opodstatněné!!!!!!!Areál v těchoníně,ketrý je k takovým """"pandemiím""""určen NEotevře,ale do nemocnic falešně pozivní lifrovat bude....samozřejmě na úkor ostatních operací a běžného provodu!!!!!
   P.S.Doufám,že tohle redakci neurazí,neb vše je pravdou.....-)

   Smazat
  2. Redakci uráží, když se trefujete do lčověka, který je na místě, kde měl stát od začátku pandemie. Těchotín je specializované pracoviště, na odlehlém místě, specializované na chemickou a biologickou válku. Proč používat tohle záložní zařízení, když je tu hustá sít fungujících a dobře vybavených nemocnic? Ta to přece žádný soudný člověk nemůže plukovníka Prymulu hanět.

   Smazat
  3. 10,07
   Když v roce 2009 měli nastoupit záhohy z ÚVN konkrétně z patologie a posléze soudního lékařství,tak mi chcete namluvit,že jsme byli na pokraji chemické,či biologické války????!!!!!Noooo,tak to už je hoooodně přes čáru,nemyslíte?!

   Smazat
  4. 10,07
   A jako tehdejší pracovník výše uvedeného vím z první ruky,jaké pokyny byly tenkrát aktuální!

   Smazat
  5. A ty zálohy nastoupily? Nešlo o cvičení? Proč chcete strkat nemocné do zapadákova, když jsou k dispozici fungující zaběhnuté a dobře vybavené nemocnice?

   Smazat
  6. 10,41
   Cvičení to nebylo a ten Vámi zmiňovaný zapadákov je špičkově vybaven!

   Smazat
  7. Proboha, opakuji, proč strkat lidi do zařízení, kterého zatím není zapotřebí?

   Smazat
  8. Tak ať nelže plukovník o pandemii a odložení,pouze lehce nachlazení (většinou důchodci)z pečovatelských domů a různých center nezabírají"""zbytečně"""místo v nemocnicích,když se podle Vás nic neděje!

   Smazat
 39. Já už nikomu nevěřím, co když je Těchotín jen na papíře. Okolo armádních investic jest mlžno. Vždyť jednu dobu byl hlavním ekonomem chemik. Až se na to přijde, tak to odnese Prymula.

  OdpovědětSmazat
 40. Já tedy nevím, zda válka s koronavirem je tou správnou frontou. Dnes jsem dostal rozsáhlou zprávu, ve které je spousta dokumentů, které uvádí, že coronavirus a pandemii a ba dokonce testovací sety a pod byly konstruován světovou oligarchickou smečkou již od r. 2017 k redukci předlidněné Země, především o již opotřebované o nepotřebné, tedy staré lidi, důchodce. Tedy překvapuje mne ten nedostatek originality, neb to přece již realizoval Západem dnes tak znovu obdivovaný nacismus a autor Mein Kampf. Prosím Vás, co s důchodci, pracovat na oligarchy již nedokáží a ještě chtějí pobírat důchody. Jak k tomu přijdou oligarchové, takhle se starými a nemocnými lidmi nechat okrádat! A tak vyrobíme virus, který bude selektivně likvidovat důchodce a invalidy. To je nápad za milion, že pane Gatesi a spol. Tak ještě kdyby ten virus dokázal selektivně hubit Slovany a především Rusy, to by bylo hej na Wall Streetu! Jo genocida, to je ta správná cesta do světlé budoucnosti, války, které vedeme pod taktovkou oligarchů to dovedou také, ale stojí moc peněz a každý byznys je o tom, jak za málo peněz udělat hromadu zlata. No a Covid 19 je tedy jen začátkem čistek Světa od pro diktaturu kapitálu již nepotřebných lidí. A proč si myslíte, že česká opozice kritizuje od jara kdejaké opatření, které by mělo COVID 19 zkrotit. I naše opozice dostává za svoji práci od kapitálu odměnu - korupné. A to přece stojí za to virus šířit zemí, seč síly stačí! Že páni oponenti opatření proti COVID 19! Jo, jaký je pak ale rozdíl mezi vrahem střelnou zbraní a smrtící infekcí?

  OdpovědětSmazat
 41. Neříkám že to je úplná pravda, ale pravděpodobné to bude.
  Vždyť tu velkou válku, která by to taky mohla zařídit, ne a ne spustit. A taky, co když by se to nepovedlo a všechno bylo k ničemu, protože by nezbyl nikdo, kdo by z toho měl
  užitek.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.