Reklama

neděle 18. října 2020

Tuhle otázku sis, minitře Petříčku, nepoložil?

Lubomír Man

19. 10. 2020
Ta otázka zní Cui bono? a v širším pojetí znamená asi tolik: Ptej se, komu ten či onen čin přináší prospěch a podle toho ten čin posuzuj. A podle stejné zásady posuzuj i to, kdo ten čin spáchal. Takový byl rozum starověku který ovšem v Evropské unii, jejímž jsme členem, dodneška zpráchnivěl až tak, že zní asi takto: Ptej se, komu ten či onen čin přináší prospěch a podle toho ten čin posuzuj. A to tak, že toho, komu ten čin přinesl prospěch, z podezření vyjmi, a toho, kdo jím utrpěl újmu, z činu obviň. To je ten člověk, země, vláda či stát, který ten čin spáchal.

Je to, jako bychom se přes propasti staletí octli v blázinci, a ono to, bohužel, není jen jako, ale ona je to skutečnost. Jak vyplývá z této nedělní úřední zprávy o setkání ministrů zahraničí EU:

„Včera, to je v neděli 11. října, se státy EU shodly na potrestání Ruska za otravu opozičního předáka Navalného. Ministři zahraničí EU tak jednomyslně podpořili návrh Německa a Francie, který počítá s potrestáním skupin lidí, odpovědných za použití látky novičok, kterým byl podle Organizace pro zákaz chemických zbraní Navalnyj v Rusku v srpnu otráven. O tyto sankce bude rozšířen seznam protiruských sankcí, počítající se zmrazením majetku v bankách unijních zemí či zákazem cest na území evropského bloku“.

Jednání o potrestání Ruska se zúčastnil i náš ministr zahraničí Petříček, který k dalšímu (kolikátému už asi) potrestání Ruska řekl:

„Výsledky vyšetřování otravy Navalného nejsou Česku ani EU lhostejné. Jsme připraveni přijmout sankce proti těm lidem v Rusku, kteří jsou s ní spojeni. Zatím jsme se na radě ministrů shodli na kokrétních jménech“.

Jistě, pane Petříčku, nepůjde o jména jen nějakých podržtašků, ale taková, která Rusko co nejbolestněji zasáhnou, jinak by tahle sankce neměla smysl. Ale to není to nejpodstatnější. To podstatné, na co se vás chci zeptat, je, zda jste opravdu tak málo vtipný, že máte za to, že ruská vláda je tak slabomyslná, že by i na vteřinu kdy uvažovala o spáchání jakéhokoli činu, který by jí poškodil a její nepřátele na Západě a v EU naopak posílil? A že by tudíž byla nikoliv vládou normálních lidí, ale vládou šílenců a sebevrahů. Vždyť vražda či jen pokus o zavraždění v Rusku bezvýznamného Navalného by ruské vládě žádný zisk nepřinesly, ale přinesly by jí jen obviňování odpor a sankce, kterých si v těchto dnech ostatně užívá i tak - bez příčiny.

A ještě na jednu věc se vás chci zeptat. Zda jste si nikdy nepoložil otázku, jaký politický kapitál naopak vytlouká Západ a EU ze svých nekonečných obviňování ruské vlády z jejich vražedných záměrů, pro které ovšem důkazy jako vždy chybí. A nikdy vás nenapadlo, že právě tady, v té násilné posedlosti Západu zobrazovat Rusko jako zemi zločinců a vrahů, ukazuje i ve věci Navalného Cui bono nekompromisně na Západ a EU, a v žádném případě ne na Rusko? Anebo vás to i napadlo, ale kariéra a živobytí vám nedovolily mluvit tak, jak vám svědomí napovídalo?

37 komentářů :

 1. Asi jsem se dnes zbláznil - napadlo mě, že bych mohl poprvé taky souhlasit se sankcemi proti Rusku. ALE POD jednou PODMÍNKOU! Že budou nejprve otráveni všichni, kdo ty sankce navrhli, prosazovali a štvali proti Rusku, počínaje Makrelochcankou, Mikronem a Von Lejnem až po Choroše, Stoupoberga a pana Pompeje. :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Za to bych dal RF mezinárodní cenu za podporu míru (ale ne Nobelovu cenu, ta už je znehodnocená poté co jí dostala EU a Barack Hussejn Obama).

   Smazat
  2. To co činí státníci EU a náš podržtaška Petříček (jen doufám, že se ještě dožiji jeho potrestání a vystavení na pranýři) svědčí o tom, že celá EU a západ se nachází v těžké dekadenci...

   Smazat
  3. V Ukrajině a v Povolží přišel na ně Petříček, za pomoci EUskadrony rozšlapal jim košíček..

   Smazat
 2. Proč by rusové souhlasili s přepravou Navalného do Německa kdyby jej otrávili? Petříčku, snad také nemáte hlavu jen na to, aby vám nepršelo do krku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Otázka má logiku ale je jen opakováním,papouškovanim známého. Náš MZV to má těžké, je mladý a musi "držet basu". Ale tu basu nemusí držet za každou cenu,třeba se také někdy pochlapi, jako cyklista a triatlonista má na to aby rostl a byl lepší a lepší, také by se měl odtrhnout od "pionyra" Pocheho./ " pionyr" v puvodnim významu / Pan Petřiček/*1981/je v činskem horoskopu PES a já psům rozumím, naučte se to též..geronti v naší politice,kteří jsou jako Zeman,Babis,Drahoš již ve věku Brežneva,Husáka tady věčně nebudou.A všimněme si,mladý člověk s ambicemi musí být opatrny, když to chce někam dotáhnout,nemůže být rebelem předčasně,musí být trpělivý a čekat na svůj ČAS. Věřte, ze to Petricek umí, je to slušný sportovec i politik,kritiky je třeba, dehonestace méně.

   Smazat
  2. 10:20
   Ano, to je ten tzv. lidský přístup.
   Ale v této době přece nelze donekonečna "ťuťat, ňuňat".
   Petříček jke si plně vědom, že pokud by se to zvrtlo (jakože nikdy nezvrtne), nezbude mu než prchnout přes lesy a močály kdesi na záped. Proto dělá co umí a střádá do punčochy. A celá ta jeho zadolárkovská strana, která přes tlampáč jakéhosi Sobotky, sbírala body jen planými sliby a dala se do kompu se zločineckými, zlodějskými stranami tzv"demobloku", jde rovněž do kopru.
   Je to o bezobratlém charaktéru ve zcela vygumované (čili vystudované) hlavě dalšího zločinného parazita.
   Tedy žádný dr. Sorge.

   Taky rozumím psům, ale podle kalendáře muslimů je Petříček obyčejný "věřící pes".

   Smazat
 3. Nějak se tu zapomnělo na tři česká impresária: Novotný - Kolář - Hřib, těm přece také museli najít zbytky ricinového oleje v řídké stolici. Vždyt´ přece kvůli ricinovému oleji museli policajti neprodyšně uzavřít Řeporyje, aby ani myška s ricinovou torničkou na zádech tento Řeporyjský lockdown neproklouzla.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nakonec na prokázání toho ricinového oleje u Novotného, Koláře a Hřiba nebylo potřeba žádné sofistikované laboratorní vybavení, stačilo, aby tu nezvykle řídkou stolici nabralo OPCW na prst a lízlo a bylo to jasné - ruský ricinový olej

   Smazat
  2. 13:33
   Brrr!! Já dobře věděl, proč nechci být vědec v lékařských oborech. Takové experimenty!! Brrr!!

   Smazat
 4. - no vedelo sa - v Rusku, že ostane tam - a k tým sankciám, zabavili majetok spoločnosti, ktorá sa zaoberala distribúciou medikamentov - takže Ruská vakcína len cez " naše " firmi

  OdpovědětSmazat
 5. Takovéto sankce jim prospívají, protože tak přesvědčí oligarchy aby své peníze přesunuly domu. Putin jim to vzkazuje už roky a stále se najde spousta parazitů co to nechápou. To máte jako s koronou, stále mnoho inteligentních lidí nechápe o co jde a melou jen aby dráždily hlupáky. V podstatě jde o ekonomické přeformátování euroatlantického světa. Jak jinak to provést bez války? Jenom revolucí a ta může mít různé podoby. Proto se všechny vlády podřizují.

  OdpovědětSmazat
 6. Ruští lékaři u něj žádný novičok nenašli , to znamená , že ho otrávili v Německu ! Západní kapitalisti pořád lžou , ujíždí jim vlak a chtějí přivést svět do války !

  OdpovědětSmazat
 7. 5.14 - máte pravdu

  OdpovědětSmazat
 8. Petříček a myšlení je jako kvadratura kruhu!

  OdpovědětSmazat
 9. Rusko otravilo povalece a fetaka, aby nemohlo dokoncit NS-2 ? Ano ten motiv je prece dulezity pri hledani viny v kazdem vysetrovani. Jenom v politice je tato zasada ignorovana. Otravy slouzi k politickemu natlaku na nepritele.
  Ani ucpani roury NS-2 Navalnym dokonceni toho plynovodu nezabrani. Pro Nemecko je NS-2 existencialni nutnosti. A nejen pro ne. Zima je za dvermi a Nemecko pokracuje ve vypinani atomovych a uhelnych elektraren. Spoleha se na elektrinu ze treni ebonitove tyce liscim ohonem.

  OdpovědětSmazat
 10. To je mi taky zahadou! Mohli si dalsi osocovani a sankce zapadu usporit. Po 1. lekarskem Bulletinu z Charite uz prevzala rezii CIA a BND. Cele obratila proti Rusku. Prubeh otravy byl stejny jako u Skripalu. Byl-li Navalny otraven, je to stejny jed z Port Down a prsty v tom ma MI6. Opet false flag operace a Rusove nejsou k vysetrovani pripusteni, jejich nabidky spoluprace zamitnuty. Ale i tak se ukazuje, ze jako u Skripalu je to zfusovana akce zapadni fizlu, ktera slouzi k ocernovani Ruska.
  Blbec Navalny, sponzorovany zapadem malem posel a presto nadale strili proti Rusku. Mozna travicka je Ruska, zijici v Anglii. Okamzite po atentatu zmizela do Anglie.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V RF netrpělivě čekají na návrat svého "zemljaka" Navalného zejména jeho přátelé Jevgenij Prigožin a Ramzan Kadyrov.

   Smazat
 11. No jo slouha slouhů jede tvrdě transatlantickou linii ať vymyslí jakoukoliv blbost tak bude stát na jejich straně.

  OdpovědětSmazat
 12. Pane Mane, zřejmě jste zapomněl, že za pana Petříčka myslí jiní a jinde. Pan Petříček plní pouze roli reproduktoru, jehož přívodní kabel se jmenuje Poche a signál přichází z Bruselu. Výsledkem je dokonalý dokonalý zvuk bez šumu, pouze to české stanovisko, aby jeden pohledal.

  OdpovědětSmazat
 13. Když se nad tím zamyslím, tak mě docela mrzí že českou republiku zastupuje takový chudák. Na druhou stranu, měli jsme od převratu něco lepšího?

  OdpovědětSmazat
 14. Ten chlapec asi neví co je mezinárodní právo a presumpce neviny, no i toto může být po roce 1989 ministrem zahraničí. Nebo přišel befel ze zámoří ?

  OdpovědětSmazat
 15. Mělo by Maďarsko vystoupit z EU?

  Maďarsko nemá co získat v unii – opakuji v takzvané unii – kde německá politička jménem Katarina Barleyová může bez následků prohlásit, že Viktor Orbán – nebo ostatně Maďaři a Poláci – by měli být finančně vyhladověni.

  Maďarsko nemá co získat v unii, v níž může nizozemský premiér Mark Rutte bez následků prohlásit, že si dokáže představit unii bez Maďarska a Polska. Pokud EU považuje Jourovou za správnou, platí více než kdy jindy známá maďarská píseň „Právě teď to záleží“, v níž se objevují texty „Nejsme na správném místě“ a „Nejsi pro mě ten pravý“.

  http://svobodnenoviny.eu/melo-by-madarsko-vystoupit-z-eu/

  OdpovědětSmazat
 16. Obávám se, že už není na co a na koho uvalovat v Rusku sankce.
  Jen za vlády Trumpa bylo uvaleno 46 sankcí na RF nebo jeho občany, o počtu uvalených sankcí ze strany EU snad nemá přehled už ani sám Brusel.

  OdpovědětSmazat
 17. Jsem rád, že Petříček oficiálně poděkoval Lukašenkovi za nabídku převézt zraněné demonstranty ze staromáku na léčení do Běloruska. Je to zářný příklad spolupráce spřátelených zemí. A nakonec všichni jsme přece jenom lidé.

  OdpovědětSmazat
 18. Katolická církev takovýmto vyšetřováním dala vysoké standardy... zřízením Nejsvětější kongregace Svatého Officia, Španělské Supremy... a Protestanti i Anglikáni zdokonalili rafinované umění odhalování čarodějnic.

  Tajné služby "křesťanských" zemí pak pilně tisíceletou bohulibou činnost věřících prostudovaly a rozvinuly; Podpořili vznik nově světové CÍRKVE SVĚDKŮ NOVIČOKOVÝCH, i jejich elitní odnože SVĚDKŮ 30. ČERVNA A STAMETROVÉHO STOLU... kteří "páší" škody jako Husité i jako Křižáci dohromady. Spásy dosahují opakováním schválených manter jako Za všechno může Babiš a Putin, ... a komunisté.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tajemství a skandály Vatikánu. https://beforeitsnews.com/alternative/2020/10/secrets-scandals-of-the-vatican-3733605.html
   Investigativní novinář Corey Lynn a The Sharp Edge odhalují tajemství a skandály jednoho z nejvíce zkorumpovaných náboženství na světě, římského katolicismu. Přestože o sobě tvrdí, že jsou církví Pána Ježíše Krista, slovy, naukou a činy Ho popírají.
   tohle? https://thelightinthedarkplace.files.wordpress.com/2019/08/list-of-popes-memorial-plague-1.jpg
   Ale dole je jenom jedna ďáblova hlava… čekala jsem větší pekelný výjev, toto mě zklamalo 😀 Jenom jeden… pff.
   https://cirkevnihistorie.estranky.cz/clanky/strucny-seznam-papezu-od-roku-30-do-roku-1304.html
   Kam se hrabe na tohle: https://img.blesk.cz/img/1/full/1623341_.jpg satanisti hnusní…

   Smazat
 19. Hňup bude vždy hňupem i kdyby byl ministrem to je jeho charakterová vlastnost tedy toho hňupa.

  OdpovědětSmazat
 20. Pane Petříčku, vy nejste ministr české vlády, ale ministrant EU. Pane Petříčku, to není pocta, to je ostuda.

  OdpovědětSmazat
 21. Hňup bude vždy hňupem i kdyby byl ministrem to je jeho charakterová vlastnost tedy toho hňupa.

  OdpovědětSmazat
 22. Už se našla ta dívčina, co ho doprovázela a zmizela do Anglie?

  OdpovědětSmazat
 23. Je těžké najít odpověď na otázku, jak je to možné, že se v čelných polit. funkcích mnohem častěji ocitají lidé typu tohoto Petříčka než-li lidé typu pana Mana. Bezeskrupulózní loutky, sociopati a jidáši mají nějakou zvláštní schopnost, která jim pomáhá paralyzovat úsudek voliče. Anebo je vada v systému.
  Snad jedinou útěchou nám budiž ono věčně nenaplněné přání, které poprvé nechal na standartu Prezidenta republiky vepsat T.G.M., totiž, že Pravda vítězí. Snad to jednou spatříme na vlastní oči ...
  ---
  Leč v kauze Navalný a v tisících dalších to ta pravda těžce projela.
  ---
  Jo, a Petříčkovi by snad některý z jeho vodičů-opatrovatelů mohl napovědět, že tvrzení (o shodě i desítek dalších €-darebáků v tom, že za "otravou" stojí ruská administrativa) má k důkazu na míle daleko. Tvrzení není důkazem. Sankce jsou proto dalším protiprávním aktem €-ministrů (vlastně politických loutek).

  OdpovědětSmazat
 24. Já jsem napsal Petříčkovi dopis, když v Istanbulu rozpustili Saudové toho opozičního Sauda, proč neuvalila Česká republiky žádné sankce na Saudskou Arábii, on mi někdo z Ministerstva zahraničních věcí odepsal, že prý Saudům napsali nějaká dopis z MZV, kde jim to vytkli, pouze dopis, a to bylo všechno, vidíte to pokrytectví Petříčka, to mu není hanba? FUJ, plivnout na něho. At´ už celé do ČSSD táhne do .....

  OdpovědětSmazat
 25. Samozřejmě, že simulace otravy Nevalného je dílem nejspíše Německa možná za asistence Velké Británie. Kdyby ho otrávili Rusové, tak by určitě nepřežil. Zde jde jednoznačně o provokaci vymyšlenou nejpíše v Hexagonu se zaúkolováním postancistického Německa, aby byla prověřena jeho oddanost myšlednkám válek a vraždění nevinných lidí.Proberte si všechny "kauzy" předešlé a je to stále stejné, zakrýt vlastní zločinnost strůjců takových aktů! A nejcivilizovanější Evropané jako ovce jdou za svýcmi Vůdci a srocují se i na Staromáku, aby předvedli své hulvátství, kterému je vyučilo EU a NATO.
  Sankce - to je nástroj k vydírání, zastrašování, okopávání, destrukci států, které neskáčí, jak oligarchové Západu a jejich diktatura píská, sankce jsou cestou do záhuby ne Rusů či Číňanů, ale západoevropanů. Mír nastane ve Světě, až budou vyhlášeny sankce a embarga na USA a jeho vazaly, jako jsme my.

  OdpovědětSmazat
 26. Čumím, kolik stránek pozornosti si vysloužla taková nula.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.