Reklama

pátek 2. října 2020

USA chtějí rozmístit ve východní Evropě ještě více svých vojáků. V Polsku se už při počítání ztrát roní slzy

2. 10. 2020 news-front
Senát USA navrhuje, aby se do východní Evropy přemístila vojska kvůli "posílení zadržování Ruské federace". Jak oznamuje Interfax-Ukrajina, předseda výboru pro ozbrojené síly senátu USA Adam Smith prohlásil, že je nutno rozmístit americká vojska ve východní Evropě pro zadržování Ruska a ochranu partnerských vztahů se státy regionu.

"Rusko se stává více, nikoli méně agresivní … Jeho snahy na Ukrajině byly výslovně velmi agresivní. Jeho snahy, zaměřené na podrývání demokracie jakýmikoliv možnými způsoby v Evropě a USA a kdekoli jinde, pouze vzrostly. Domnívám se, že je mimořádně důležité tam mít síly zadržování", opakoval Smith tradiční mantru amerických rusofobů během slyšení ve výboru k otázce o změnách v obranné strategii USA v Evropě.

Současně polský list Newsweek Polska oznámil, že Polskem již odsouhlasené závazky v souvislosti s rozmístěním dodatečného kontingentu vojáků USA přivedou k mnohomiliardovým výdajům.

"Jelikož zde musí být základny vzdušných sil, štáby speciálních operací a PVO Ozbrojených sil USA, budou potřebné nové specializované objekty, velitelská stanoviště, informační systémy", je řečeno v publikaci, kterou cituje FAN.

Rovněž sem patří úhrada stravování, komunálních služeb a svážení nebezpečných odpadů. Varšava převzala závazek hradit 75% paliva, včetně leteckého, proto Ozbrojené síly USA budou prakticky zdarma používat železnici a letiště.

Nu jak se říká, "kdo chce kam … ". Bylo velmi naivní předpokládat, že americký protektorát bude stát nové kolonie jen pár drobných.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

63 komentářů :

 1. Jen by mě mohl někdo vysvětlit, jak vyšší počet vojáků v Polsku omezí to ruské podrývání demokracie. A zejména v USA. Já viděl záběry, a vraždí a rabují Američani všech barev pleti. Biden i Trump jsou echt Američané. Nikde jsem Rusa nezahlédl. No a armáda je obecně drahý špás. A v zahraničí tuplem. Už jenom ty příplatky, cestování. A Američani taky ledacos nežerou a jsou zvyklí na svoje pohodlíčko, takže i tady budou vícenáklady. Ale Poláci jsou frajeři! Oni to cvaknou. Hlavně ať se necpou k nám!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Poláci by zas chtěli začit válku,jak to udělali minule společne s panem Hitlerem a vo tom to je!

   Vitězstvi zdar,že ANO,ještě Polska neginula! a tak se jim to konečne může podařit!

   Vymazat
  2. Není doba daleko a Rusové umístí svou armádu na Kubě a ve Venezuele. Pak se bude US president čílit a lomit rukama, co si to dovolují, že se ho nikdo neptal.

   Vymazat
  3. Poněkud si koleduje a až dostane na prdel, tak zase bude dělat chudinku, ksindl jeden!!!!!🤮🤮🤮

   Vymazat
  4. A proč by za prachy nemohli Amíci ochraňovat partnerské vztahy ? Všude tam, kde není prostituce zakázána, si také můžete koupit partnerský vztah. No a zbožný Polák si takový vztah koupil. Tečka.

   Vymazat
  5. Poláci se opakovaně přepočítali při svých představách o vlivu Polska na svět. Při té poslední válce se ještě v roce 1938 kamarádili s Německem a spolu s ním okupovali Těšínsko, Oravu a Spiš, aby se o rok později stali obětí Německa, které na rozdíl od SSSR považovali za spojence. SSSR si tehdy vzal zpět území, které Polsko získalo vojensky okolo roku 1920 a po válce Polsku velkoryse daroval pobřeží Baltu a obrovské území, které vybojoval od Německa. Za to se dnes odměňují Poláci Ruské federaci tak, že ji chtějí "zadržovat" a budou za to platit USA. Problém je, že každá mince má dvě strany. Pokud dojde k nějakému vojenskému střetnutí (a Polsko je celé natěšené, že při něčem podobném získá Kaliningrad a značnou část Ukrajiny), může to pro Poláky dopadnout zase špatně. Rusko už prohlásilo, že do budoucna odmítá garantovat Polsku neměnnost jeho nynějších hranic a sousední Německo také nezapomenulo, jak Poláci vyhnali 6 milionů Němců z jejich domovů... Mnichovská dohoda je jedním z příkladů, jak se velmoci chovají vůči svým malým spojencům. Ani USA nebudou s nadšením nasazovat životy svých vojáků za Polsko. A protože se dnes chováme jako nepřátelé Ruska a jsme sousedy Polska, musíme jen doufat, že k žádné válce už nikdy nedojde...

   Vymazat
 2. Jenom naprostý idiot by chtěl na našem území cizí vojáky a policisty. A jen vlastizrádná vláda by rozmístění těchto cizích složek schválila.
  Václav

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Máte pravdu, chtěl prý Vondra, ale ještě prý národ nebo čas nedozrál.

   Vymazat
  2. Tak to budou platit Poláci víc než Japonci a Jižní Korea, no dobrý kšeft a ještě první na ráně, no nekup to za ty peníze.

   Vymazat
  3. Ono stačí, že polovina naší armády je pod PŘÍMÝM velením Německa a německá policie má souhlas operovat na našem území bůhví jak daleko od hranic!

   Vymazat
  4. 0:44 jenže Poláci to tak chtěli. Rádi připlatí i na důchody sloužícím mariňákům.

   Vymazat
  5. To co zbylo z Němců teď pohlídají barevní Islámí... tak Deep State může svá okupační vojska přemístit na krmník do další, prostřednictvím loutkové vlády, okupované země. Za obdobných podmínek (na náklady tehdy Generálního Governementu) Poláky před nebezpečím z Ruska chránily SS a Wehrmacht.

   Ale tento typ naduté blbosti je Polákům zřejmě geneticky daný a katolicismem hýčkaný a pěstovaný. Jeho rozvinutí vždy předcházelo dělení Polska... Teď je tedy na řadě to Třetí.

   Žid by od USA naopak bral za pronájem TUČNÉ NÁJEMNÉ dodával by všechny, a řádně předražené, potřeby od mináže a vixu na bagančata... takže by si zachoval když ne skvělou nezávislost, tak solidní příjem. Ale okupované země holt své cizáky a "své" vyvolené radostně a uvědoměle (raději s USA starou suchou kůrku, než bez USA menu o sedmi chodech...) zaopatří. Jak to říkal jeden stařičký sudeťák když jeho soused řešil letní dovolenou: "Jeď do Polska a na Ukrajinu, tam je to boží... lidi nás mají rádi. Cpali nám jídlo víno, vodku... i peníze nabízeli, abychom už neodcházeli..." Soused se za měsíc vrátil, dovolená na dvě věci, kde to nestálo ani za exkrement, tam ho ještě okradli... tak na dědka udeřil, a vzal to (jak so myslel chytře) Johann, byl jste v tom Polsku a na té Ukrajině s Čedokem, nebo s CKM (pro mladé = bývalá Cestovní kancelář mládeže)? Dědek vytřeštil oči a povídá "S jakým Čedokem? S WEHRMACHTEM!

   INU, NĚMECKÁ BRANÁ MOC JE V ŘITI, TAK SI POLÁK NAJÍMÁ AMERICKOU. Holt Polák, co bychom od něho mohli očekávat, že?

   Vymazat
  6. noviczech
   ...pane koník, to je správná připomínka, kdo jim toto z vlády povolil???
   Máme my "cesky" (úmyslně psané) vůbec politiky s NÁRODNÍ HRDOSTÍ???
   A co národ, má národní hrdost? Ty koule v nákupních centrech?

   Vymazat
 3. Já nejsem žádrý rejpal,jen mně zajímá "čím chtějí američani zadržovat Rusy? Čím ??????

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Polákama.

   Vymazat
  2. No přece Poláky !

   Vymazat
  3. Čím asi. Půjčí si od řeporyjského idiota na multikáře, ten na ně chutě vyrazí, a Ivani se poserou. Sice smíchy, ale i to se počítá, jak jsme se přesvědčili. Tedy aspoň u nás. Se to počítá. Jak jinak by se mohl pohybovat na svobodě a ne v gumovým ajnclíku, žejo.

   Vymazat
  4. Zadnej rozdil Husak/aspon nebyl Cech/a nektery komunisti nas chteli pripojit k SSSR , predtim nektery kolaboranti zase k Hitlerovy Risi a Havel a disidenti zase k EU a NATO.

   Vymazat
  5. 22:47
   Toho Pompea jste vymyslel sám?? On ten další text hovoří ve váš neprospěch.

   Vymazat
 4. Poláci to zaplatí, protože , když jim budou chybět peníze přispěje EU, ěnco z NATO, kde zase přispějeme všichni. Takže, nic to nebude stát USA, málo Polsko.. a že nebude na léky v ČR je fuk.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jen aby to Poláci a východní část Evropy nezaplatili svými životy.

   Vymazat
  2. 0.41 Nezapomínejte i na Střední Evropu. Jsme k těm šlemilům, z Božího dopuštění, moc blízko...

   Vymazat
  3. 0;41
   Pšonci ať za blbost zaplatí, nikdo normální je litovat nebude!!!!

   Vymazat
 5. To jsem zvědav, kdy se ozve nějaký zdejší trouba, že by je tu chtěl taky. Vlastní armádu si bezmála zrušíme a na brigádu si pozveme amíky. To by nemělo chybu. Vzhledem k tomu, že by to většina národa nechtěla a odsouhlasilo by to pár prověřených soudruhů v parlamentu, tak se vůbec nejednalo o demokracii na špičkách amerických bajonetů.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Co by na tom bylo špatně? Vojenské profesionální služby bychom mohli jako stát zaplatit. Existují firmy, které se tom zabývají, v USA a Británii je takových firem několik. Například naše finance už roky spravuje americká firma Blackstone. Oni mají přehled, o kterém se žádnému našemu úředníkovi, nemluvě o ministrech, ani nesní.

   Vymazat
  2. 23.00 Chcete říci, že u nás v protektorátu BuM nebyla uvědomělá demokracie? Tak to byste drahému krajanovi K. H. Frankovi asi do očí neřekl. A říci to někde vedle, kdyby vás zaslechl třeba nějaký Herrmann v civilu, udal by vás, za takovou fakenews, podle tehdy platného zákona, GESTAPU. Ani by nepotřeboval internet špicly.

   Vymazat
  3. 08:17 No to je dobrý nápad. Napřed armádu profesionalizujeme vojáky z řad občanů ČR, ale nakonec si budem platit žoldnéře ze soukromých,cizích agentur s personálem složeným z kdekoho. Zbraně by měli vlastní, nebo jsme jim nějaké dali ? Zbrojáky by měli taky na kanóny, tanky a pod. jmenovalo by se to ŽČR a v případě zahraničních misí by někteří mohli rovnou zůstat bojovat doma. My bychom jim jenom posílali bakšiš. To nemá chybu.

   Vymazat
 6. Výdaje s sebou nesou i pracovní místa. Dále, vojáci jsou většinou v US Barracks s rodinami a utrácejí i mimo základnu, i když samozřejmě uvnitř mají kompletní americké shopy s americkým zbožím. Viděl jsem to v US Barracks Vilseck. Určitě je celkově ekonomický přínos pozitivní. No a i kdyby ne, Poláci mají své zkušenosti a Američani jsou záruka, že si je Němci a rusáci už porcovat nebudou.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. I v Čechách za Protektorátu taky přibyly pracovní místa.

   Někteří se dostali dokonce i na pracovní místa do zahraničí (akorát nevím, proč se tomu říkalo Totaleinsatz)

   Vymazat
  2. 23;06
   To je blbý i jako vtip!!!! 👎

   Vymazat
  3. S tím porcováním...můžete to objasnit? Porcování čeho, Německa? Pokud vím, tak celé Polsko bylo po válce "přeporcováno" o půl země na Západ (SSSR si vzal to, co mu bylo po 1. svět válce přiděleno - ke Curzonově linii.)

   Vymazat
  4. 23.06 Proč si nevzít rovnou milion muslimů , ti budou utrácet jen v polských obchodech !

   Vymazat
  5. niektori vietnamski spolupracovnici USA by mohli nieco hovorit o dosledkoch (ak prezili). Da sa predpokladat, ze ak by naozaj k niecomu malo dojst, z USA by evakuovali svojich ludi zo zakladne (vsimni si, ze tie pocty su tam prave take, aby sa to dalo stihnut) a Poliaci by ostali so stiahnutymi nohavicami a holym zadkom

   Vymazat
 7. Odpovědi
  1. Amíci jsou zvyklí na afroamerickou "hudbu", tak by před ním neutekli jako sověti (Legenda o svatém rytíři Kecábovi, který slovem a písní okupanty vyhnal), ale poslali by milého Kecába první šlajsnou až do Hamburgu a na cestu by mu na revanš zarapovali...

   Vymazat
 8. USA by se měly starat o svůj domácí nepořádek s nastupující a den ode dne sílící občanskou válkou na svém území.Nebo chtějí své problémy zamaskovat tím, že vyprovokují s pomocí horlivých evropských přisluhovačů horký konflikt na evropském území, s evropskými zdroji napadení Ruska?

  OdpovědětVymazat
 9. Sáša Promopro Tundra by jistě chtěl na naše území usadit desetitisíce krvežíznivých "Jenkyjů", co prahnou po ruské slovanské krvi.

  OdpovědětVymazat
 10. Polaci se nespletou,nikdy a je na ne spoleh.
  Predtim meli dohody s Hitlerem a nabizeli spolupraci v podobe napadeni SSSR a bombardovani jejich letist.
  Jak nedavno uverejnil Putin z archivu..
  Nektery staty potrebujou ke sve existenci nutne SVERACI KAZAJKY a osetrovatele, ktery jim nedovoli nekonecne pachat zly veci a vlastni sebevrazdy.I kdyz to posledni je ponekud sporny. Kdo chce kam...

  OdpovědětVymazat
 11. zadržovanie - to úúúrčite !!! príprava na vpád do Ruska. pomaly to obkolesujú - viď pobaltské štáty - a naši tupci tam dávajú našich pár vojakov - strašpytlov ! ak si myslia, že na 3krát sa im podarí vpád do Ruska , tak to bude apokalypsa a eu zareve prvá ! Napoleon utekal odtiaľ, Hitler utekal odtiaľ a nemajú pokoja !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Z Polska k nám nepřišlo nikdy nic dobrého. Už roku 1306 nám jistý polský agent zavraždil v Olomouci našeho českého krále, Václava III., aby jeho trestná výprava proti polské zpupnosti nepokračovala.

   Vymazat
  2. To co se nyní děje v USA, to mě moc připomíná podobné události v SSSR před 30-35 léty.

   Vymazat
  3. Ani ty polské baby už nejsou co bývaly.....

   Vymazat
 12. Ten odkaz jak je nahoře, mi tu informaci nepodává...

  OdpovědětVymazat
 13. Tak hlavni uspech ktery Trump NAPREZIDENTOVAL v USA a ve celem svete je zabij,/nebo kdyz nezabijes/ sam budes zabit.
  Nevahej ! Znic vsechno. Protoze ,Co nestihnes a neznicis ty, znici nekdo jiny.
  K tomu at Teror a Terorismus nas nejvyssi a vsemocny vladce dopomaha. Amen.
  Obrovske pozary milionu hektaru...Horici mesta a tisice aut, a vyloupene spalene obchody, podniky atd. Virus.
  Ted dostal Putin moznost volit jak chce a kde chce.
  Pomoci zrejme efektivni vakciny a zvolit komu ji proda a komu neproda..Prani v USA rozsirene ,ze volby ridi Putin, jsou prave ted realizovatelne ..Kdo by pomyslel ze je to vubec mozny..

  OdpovědětVymazat
 14. Tak, jak počítali Poláci, že napadnou Československo společně s Hitlerem v roce 1938, tak ted´ mohou Poláci počítat při napadení ČR s americkou pomocí. Máme americké základny z Německu a mám je z Polsku, už jsme skoro jako před 2. světovou válkou, okolo samý nepřítel. Zatím Rakousko se do toho spolku nepřidalo, naštěstí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 07:10 Fuj tojfl, ještě že nemáme armádu. Zase pěkně kapitulujeme, přidělí nám prezidenta a v české kotlině zavládne klid s mír.

   Vymazat
 15. jestli vyhraje Biden a válkychtivá klika, která jej tlačí volby, pánbu s námi

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Biden vyhraje kontumačně, Trump mele z posledního v hospitalu.

   Vymazat
 16. Tak ať si je Poláci vezmou všechny my žádné nechceme stejně to bude usa houby platné.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Aspoň by Rusko mělo snadný cíl. Kam by to v Polsku by dopadlo, tak se trefí! :)

   Vymazat
 17. První skandál voleb pouze na PL: ODS si nakupuje hlasy. „Za jídlo a chlast“ vozili lidi přímo k urnám

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Prvni-skandal-voleb-pouze-na-PL-ODS-si-nakupuje-hlasy-Za-jidlo-a-chlast-vozili-lidi-primo-k-urnam-639134

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 9:15 To už musí mít člověk pořádně vymaštěnou makovici, když se nechá podplatit kusem žvance a hodí hlas takovému odpornému hnusu jako je ODS.
   Vlastně, to ani člověk nemůže být, ale naprostý blb.

   Vymazat
  2. To bylo keců o volbách v Bělorusku. A ejhle u nás se demokraticky podvádí o sto péro!!
   Navrhuji Lukašenkovi, aby kategoricky odmítl uznat výsledek voleb v České republice a zavedl sankce proti zvoleným politikům!! Dokud nezvítězí proběloruské politické síly!

   Vymazat
 18. A jakpak to asi nakonec dopadne s návrhem na umístění amerických leteckých základen na Slovensku? Smlouvu snad dosud Slováci nepodepsali, ale kdo ví, jak to nakonec dopadne? Vlády se tam dost pružně střídají.

  OdpovědětVymazat
 19. Rozpínavost Ruska spočívá v tom, že v situaci úplného obklíčení armádami USA a NATO, soustavného ohrožování jeho teritoriální celistvosti provokačními lety a námořními nájezdy západní vojenské koalice mobilizuje na svém vlastním území svoji vlastní obrannou základnu. Taková sprostota! Ještě že tu máme neposkvrněné žádnou proruskou myšlenkou hrdinné Polsko, které nikdy nedovolí americkým generálům dopřávat klidného spánku těm špinavcům Putinům a Šojguům. Bohu díky za odhodlání nebojácných Litevců píchat špendlíky do obličeje Rusům kdykoliv tito začnou hasit požáry založené Američany někde na Zakavkazí, Dálném východě nebo ve Středomoří. Čest a sláva Čechům, Slovákům, Bulharům, Rumunům, nakonec i Turkům, že nepolevili ve snaze podrážet Rusy na mezinárodním fóru a zneuctívat jejich diplomatické, falešné mírové iniciativy! Díky sevřenosti a odhodlanosti států a státečků bývalého sovětského tábora, přátelský a lidumilný Západ konečně bude mít možnost rozdrtit na cimpr campr toho lumpa Rusáka a vymazat jeho zem z mapy světa. Aby se už konečně přestalo rozpínat po novinách, televizích, alternativních webech se svou směšnou obranu, podkopávající bohulibou kapitalistickou vládu peněz nad lidstvem.

  OdpovědětVymazat
 20. Myslím,že vo východnej Európe bude odpor k prítomnosti vojsk USA na území postsocialistických štátov len narastať a nepochybujem,že k tomu dôjde aj v Poľsku.
  Tak ukrajinský TV kanál "NAŠ"vyhlásil pred začatím diskusnej relácie divácku anketu,v ktorej sa mali diváci telefonicky vyjadriť k otázke,ktorá znela takto :"Zaslúži si V.V.Putin,aby bol ocenený Nobelovou cenou z mier?"Hlasovalo sa áno/nie a keď bolo na konci relácie hlasovanie ukončené,tak výsledkom bolo,že 76% ukrajinských divákov hlasovalo "áno" a len 24% účastníkov ankety bolo proti tomu aby bol Putin ocenený Nobelovou cenou za mier.(článok s diskusiou nájdete na Politikus.ru)Aspoň pre mňa je to nečakaný výsledok,ktorý naznačuje zmenu a vytrezvenie Ukrajincov.Podobný proces "prerodu"z rusofóbie sa dá očakávať aj v Poľsku a Pobaltí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Myslíte ten satiristický kanál? To se divím, že se těch souhlasících Ukrajinců přihlásilo tak málo.

   Vymazat
 21. Když dva zbrojí, třetí to schytá. Armáda napadla Polsko a nafukuje se do prasknutí. Přitom v USA hrozí víc než občanská válka. Nikoho nechrání.Nikdo je neokupuje. Rusko nechce válku v Evropě, protože by to odnesli Evropské země. Na to v Polsku čekají aby vyvolali další válečný konflikt v Evropě a zmizeli. Rusové čekají až je napadnou uvnitř! Nepotřebují devastovat Evropu, ani ji znovu okupovat nebo zachraňovat. Dnes už primitivní výzbroj tanků a raketek jsou jen makety na mapě. Nové zbraně jsou mimo naše chápání. At odejdou domů.

  OdpovědětVymazat
 22. Pšonek sa teší na paradenmarše v novoziskanych lokalitach a tu zrazu častušky

  OdpovědětVymazat
 23. Jistě, víc amerických vojáků v Evropě je zárukou míru a socialismu. Ježíši Kriste, co to plácám, zkusím to znovu. Víc amerických vojáků v Evropě, je zárukou míru a kapitalismu. Současně žádám příslušné orgány a neziskové organizace o vyškrtnutí ze seznamu nepřátelsky smýšlejících osob. Na chvilku jsem ideologicky zakolísal.

  OdpovědětVymazat
 24. Militarizace východní Evropy USA VOJSKY JE ÚDAJNĚ POSTAVENA NA POTŘEBĚ "ZADRŽOVAT RUSKOU FEDERACI". Může mi někdo vyložit pojem "zadržovat?" Zadržujeme potřebu se vymočit, vystolicovat, zadržujeme dech když se potápíme. Ale kam se hrnou Rusové, kam chtějí expandovat, dělají si nárok na nějaké území ve východní Evropě a tím méně západní Evropě - za svými hranicemi? Není to přesně naopak, že pod tímto falešným "heslem" expanduje NATO na východ a že je potřebné zadržovat NATO. Tomu bychom my Češi měli rozumět, neb jsme se v historii stali nesčetněkriát obětmi expanze, kterou nikdy nikdo nezadržoval, tč. třeba NATO, které si národ v žádném referendu neschválil. Ovšem i Rusko se stalo mnohokrát obětí expanze "anglosaské" rasy. A tak není to pod zástěrkouý vyfabulované hrozby z východu a prostě pokračujeme jen v politice Adolfa Hitlkera a nacismu v Drang nach Osten. A pak tedy není od věci, že se zde tak často dočítáme o reálné existenci eunatonacismu. Jste na to hrdý, že patříte k herrrenvolku a máte nárok proto na okupování cizích zemí a vraždění lidí jiných národů v teroristických válkách bohatých? Že né? Tak si dávejte pozor, abyste nebyl zkuciakován!
  Realita je jiná, vládnoucí diktatura kapitálu "euroatlantické civilizace" totiž bez teroristických válek a masového vraždění zajde na úbytě a přijde doba lidství. A tomu musí kapitál stůj co stůj zabránit, jde mu o život a kdo by se nebránil? Bude někdo z "civilizované Evropy" také bránit člověka, lidskost, humanitu?

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.