Reklama

pondělí 5. října 2020

USA jdou od korporátní barevné revoluce k politické anarchii

Václav Umlauf

5. 10. 2020   e_Republika

Vládnoucí parta Demokratů potřebuje demokracii jen jako zábavní divadlo pro lid a v tom se shodne s přímo vládnoucím miliardářem od Republikánů. Obě strany v současné situaci ozbrojeného střetu levicových a pravicových militantních bojůvek připravují scénáře státního převratu. Boj o mimo-volební uchopení moci začne zneuznáním prezidentských voleb jednou nebo druhou stranou.


Nechtěl bych být kůži Sorošem a CIA placenými elfy, a rozhodně nezávidím kšeftu korporátních presstitutů, pokud se týká komentování politické situace v USA. Neoliberální režimy ve srovnání s bývalým reálným socialismem nasadily v globálním korporátním pelotonu tak rychlé tempo autodestrukce, že za chvíli nebude co krást, ani o čem lhát. Před rokem jsem strávil měsíc a půl v Portlandu v USA, protože jsem zde absolvoval spirituální formaci, což přeloženo pro ateisty znamená povinné církevní školení. Portland je město, kde letos probíhaly nejdelší a nejvíce medializované demonstrace v rámci hnutí Black Lives Matter (BLM). Letos bylo setkání pedagogických jezuitských kolegů zrušeno a do Portlandu jsem nejel, důvodem byla epidemie Covid-19 v USA.

S US-kolegy roztroušenými po celých USA jsem se viděl letos o letních prázdninách virtuálně přes internet. Z celého vývoje jsou nešťastní jak šafářův dvoreček. Epidemie koronaviru začíná napadat privátní středoškolský a vysokoškolský systém, což je případ katolických univerzit a jezuitských škol. Zadlužení studenti a jejich rodiče už nemají po vlně nezaměstnanosti na placení školného na úrovni college, což se pochopitelně projeví další léta na univerzitách (Kolik doopravdy stojí školné v USA). Portland je podle mých US-kolegů prý nejevropštější město v USA, což asi odpovídá. Moderní MHD tam jezdí naprosto spolehlivě po 20 minutách i v neděli. V oblasti kolonizované mimo jiné i švédskými protestantskými farmáři nejprve došlo k povinnému vyvraždění a vymření indiánů na civilizační nemoci. Zemřelo jich 90 %, zbytek z nich skončil v neúrodných a ekonomicky zaostalých rezervacích. V bělochy dobytém území s příjemným klimatem a krásnou krajinou se usadila Demokratická strana a město Portland spravuje už desetiletí na způsob evropské civilizace. Míra svobody shromažďování a sociálního zabezpečení je ve městě opravdu vysoká, tedy ve srovnání s jinými městy v USA.


Od anarchie k občanské válce


Situaci v Portlandu a v dalších městech USA je třeba chápat z pohledu Německa 30. let. Tehdy začaly ozbrojené srážky mezi levicovými skupinami a složkami nacistů v ožebračených německých městech během Velké hospodářské krize. USA a ostatní země světa za neoliberalismu už zchudly celkem slušně, a to hlavní nás teprve čeká (Být chudý a slepý k tomu). Portlandským spouštěčem násilných demonstrací byla policejní vražda levicového násilníka jménem Michael Reinoehl. Tento aktivistický přívrženec hnutí Antifa uprchl z Portlandu, protože při demonstracích proti násilí policie zastřelil pravicového aktivistu Aarona Danielsona. Tento opačně zaměřený fašistický subjekt asi nestačil na mírové demonstraci dostatečně rychle tasit zbraň od boku. To je fatální chyba v USA obecně, a při současných demonstracích proti násilí zvláště. Reinoehl utekl o 120 mil dále do města Olympie a tam ho podle očitých svědků policie zastřelila jako psa, tedy formou veřejné popravy na ulici.

Pak už obě fašistické bojůvky ztratily zábrany, jako v Německu během politického chaosu 30. let. Bankovní korporace podporované "clintonity" (a naším bakalovsko-sorošovským tiskem) dali hnutí BLM milióny dolarů podpory v rámci udržení mocenské nomenklatury Deep state. Jak je z Ukrajiny a jiných zemí známo, každá barevná revoluce na začátku něco stojí (USA investovaly do "demokratizace" Ukrajiny 5 miliard dolarů). Dotace na podporu demokracie (pochopitelně odečtené z korporátních daní) byly patřičně využity vypálením a rabováním obchodů střední třídy, která jako hlupák financuje "jedno procento" nejbohatších ze svých daní.

Militantní levicové skupiny kolem Antify nepřímo podpořil Joe Biden, současný presidentský kandidát clintonitů a obamovců. Podle probíhajícího vyšetřování jeho kluk kradl a nechal se uplácet v americké kolonii jménem Ukrajina v době, kdy jeho táta dělal Obamovi viceprezidenta, ale to se teď nesmí říkat nahlas. Elfové by to asi označili na fake news, stejně jako dosud lékařsky neprokázaný fakt, že prý Biden trpí "sníženými kognitivními schopnostmi". U nás se tomu říká stařecká demence, ale pro presidentského kandidáta to není vhodná diagnóza. To je, když ženy plácáte po zadku, čicháte k jejich vlasům, a tak. Bidenovi se to podařilo i během volební kampaně a Twitter vyřadil snímky z kampaně kvůli podezření ze zneužívání. Ale pak se jeho lidští náčelníci horující pro Bidenem fedrovaný Deep state omluvili a opravili chybně nastavenou umělou inteligenci ve prospěch antisenilního staříka. Podle Bidena platí, že demonstrace Antify mají mírumilovný a společensky prospěšný charakter, protože jsou pouhá "idea". Korporátní levice stojí za Bidenem, financuje BLM a prosazuje nekonečné války v rámci Deep state. Takže suma sumárum platí, že Demokraté mají svou interní ozbrojenou a reálně bojující milici, která jim má pomoci vyhrát prezidentské volby.

A nyní pojďme k vládnoucímu "sociopatovi" Trumpovi, jak jej nazývá opozice. Tento miliardář na bílém trůně zatím tvrdohlavě odmítá vést nové války, na kterých bohatne jedno promile z vojensko-průmyslového komplexu. Pak ale těžko dostane Nobelovu cenu míru, jako jeho předchůdce Obama podporující Deep state. Tento patentovaný černý demokrat těchto válek vedl šest, čímž se stal nejmilitantnějším prezidentem v americké historii. Trump je miliardářským bohem povolaný vůdce národa v těžkých časech jeho historie, kdy se hroutí neoliberální systém a jím manipulovaná americká demokracie. Tento "pravicový fašista", jak Trumpa v USA otevřeně nazývá nezávislý levicový opoziční tisk, se vysmíval tak dlouho lidem za nošení ochranných roušek, až sám onemocněl koronavirem. Posledních 10 let platil tento vlastenecký lidumil jen 700 dolarů na daních, což je jistě vzorný a chvályhodný počin republikánského prezidenta-miliardáře. Mimochodem, ti ilegální přistěhovalci, proti kterým Trump postavil na hranicích Mexika zeď z daní střední třídy, zaplatili v USA odhadem asi 1,5 miliard dolarů daní.


Co ukázala situace v Portlandu


Trump potřeboval Portland dostat na kolena, protože zdejší starosta Ted Wheeler odmítal nasadit federální ozbrojené jednotky proti levicovému násilí a nařídil místní policii, aby byla zásadně zdrženlivá při použití síly. Existuje podezření, že násilníci a provokatéři byli ve spojení s federálními agenty, ale zatím to není přímo dokázáno. Ale publikované odposlechy a hacknuté materiály z policejní administrativy ukazují, že policie, která z historicky známých důvodů nesnáší levici, dostala od exekutivy za úkol nepřímo chránit pravicové skupiny. Důvod mimo politický tlak byl i velmi racionální. Levicoví pacifisté Trumpovým voličům ze střední třídy rabovali obchody, už tak zavřené kvůli covidu, a tak z nich definitivně dělaly žebráky. Trump pohrozil, že pokud starosta Ted Wheeler nenasadí proti levicovým anarchistům fašistické pravicové federály, tak Portland nedostane (stejně jako jiná odbojná města) federální pomoc danou rozpočtovým určením daní.

Právo beztrestně a legálně rabovat střední třídu má v neoliberálním systému jen jedno procento, a nikoliv samozvaní levicoví anarchisté (Pálení peněz střední třídy na korporátní svatbě). Starosta města odolával nasazení federálů i v situaci, kdy se levicoví míroví demonstranti pokoušeli vypálit jeho dům, kde měl rodinu. Takže federální šerifové a jimi podporovaní pravicoví fašisté zasáhli až v momentu, kdy levicová parta pacifistů začala v Portlandu ničit federální úřady. Mezitím byly už dávno vypálené a vyrabované obchody střední třídy v centru. Ale kdo by se o takové detaily staral, když se bojuje v korporátní barevné revoluci proti rasismu.

Takže Trump má stejně jako Biden vlastní militantní skupinu pravicových násilníků, které nepřímo podporuje policejní exekutiva. Jenže Trump na rozdíl od takticky mlčícího Bidena vlastní zcela nevymáchaná ústa. Úřadující prezident USA dal pravicovým militantním skupinám na jednom předvolebním mítinku jasný povel, aby se (zatím) drželi zpátky a byli v bojové pohotovosti (stand back and stand by). Schválně jsem to dal ze zpravodajského kanálu jednoho promile, kvůli sorošovým elfům. Proto v případě Trumpa necituji RT News (viz Biden nahoře), kteří to mají také a mnohem přesněji a bez skrytých fašistických nálepek na Trumpa. Levicoví miliardáři z BLM jdou proti pravicovému miliardářskému prezidentovi Trumpovi, což je občanská válka na americký způsob. V dané situaci, kdy Republikáni a Demokrati ve státech jako Wisconsin připravují po místních volbách (ať dopadnou jakkoliv) puče a nelegální převzetí moci, je Trumpova výzva k fašistické zdrženlivosti chvályhodný čin miliardářského a pravicově založeného pacifismu.¨


Skutečný problém americké demokracie


Nezávislá média jako Zvědavec u nás zveřejnila přeložené komentáře předních svobodně myslích a píšících komentátorů (Saker, Meissan, Escobar, Roberts...) k současné situaci v USA. Citovaní autoři se zásadně shodují v tom, že USA stojí na prahu druhé občanské války. Za této situace se Trump a Biden a jimi fedrované politické strany připravují na to, že napadnou prezidentské volby na všech instancích. Legitimita voleb je už nyní na nule, a to z mnoha důvodů. A ten hlavní důvod, který ovšem ani jedna neoliberální miliardářská strana nechce zpochybnit, je nedemokratický volební systém v USA.

Prezidenta přímo nevolí lid, ale kolegium volitelů, a ty jmenují guvernéři států USA. Jejich vodítkem jsou sice volby v daném státě, ale v případě nejasností rozhoduje kolegium volitelů. Volba v USA mezi bojechtivým Bushem mladším a Al Gorem se rozhodovala v roce 2000 ve státě Florida, kde byl guvernérem jeho brácha Jeb Bush. Sčítání nejasných hlasů vytvořených špatnými volebními stroji by zabralo týdny. Novináři je nakonec provedli a vyhrál Al Gore. Ale Nejvyšší soud Floridy formálně správně rozhodl, že hlasovací lístky voličů jej vůbec nezajímají. Floridský soud nemusel znát přání voličů, protože směrodatné je kolegium 27 volitelů, které jmenoval floridský guvernér, tedy ten správný brácha vítězného bráchy. Co je doma, to se volitelsky počítá. Bush mladší pak jako prezident zahájil sérii mezinárodně zločinných válek. Tyto války podle velmi konzervativních odhadů amerických studií z let 2015-18 stály okolo 1.3-2 miliónů obětí, téměř všechny byly civilní.

Problém USA je jasný, viz článek Začarový kruh destrukce americké demokracie. Nomenklatura Deep state vládne nepřímo skrze administrativu a vojensko-průmyslový komplex a jimi vlastněná média. Trump nemá média a osobně-autoritativně vládne skrze Twitter a prezidentské dekrety. Neoliberalismus jednoho procenta zničil legitimitu státní moci. Moc v USA si tiše vzalo jedno promile vyvolených oligarchů a lid volí pouze nastrčené politické komedianty od Demokratů a Republikánů. A pokud to nejsou komedianti, tak miliardáři vládnou nadšenému lidu přímo, což je i náš případ. Vládnoucí parta Demokratů potřebuje demokracii jen jako zábavní divadlo pro lid a v tom se shodne s přímo vládnoucím miliardářem od Republikánů. Obě strany v současné situaci ozbrojeného střetu levicových a pravicových militantních bojůvek připravují scénáře státního převratu. Boj o mimo-volební uchopení moci začne zneuznáním prezidentských voleb jednou nebo druhou stranou. Pokud se připustí korespondenční hlasování, pak jsou žaloby na regulérnost naprosto nevyhnutelné. Připomeňme, jak Kalouskova TOP 09 horovala v parlamentních volbách 2017 pro korespondenční hlasování, které jim vyneslo 26 procent ze všech takto odevzdaných hlasů v zahraničí. Tisíce obálkových hlasů pomohly topce k přeplazení 5 procentní bariéry do Sněmovny. Parta modrých strak má za ušima a USA je její zářný vzor.

74 komentářů :

 1. Padre Umlaufe, respekt. Hluboký a jako ostatně vždy.

  Je to trochu mimo téma, ale řeknu to: Už mě unavilo hecovat své dobré kamarády mezi aktivními komunisty (ano, takový živočich se u nás na venkově dá pořád celkem běžně natrefit) průpovídkami v duchu, že dostat do ú vé aspoň jednoho takového jezuitu, jako jste Vy, tak má KSČM polovinu starostí.

  Ostatně soudím, že už zcela trapné by bylo hecovat, jaká lábuž by byla mít aspoň jednoho europoslance jako doktor David.

  Vanitas vanitatis ...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nesouhlasím, protože je to pohled zcela chybný. Všechny strany jsou prezentovány jako strany zla, jenom své zájmy, žádný Bůh, žádný větší celek, žádné dobro.

   Zcela evidentně je strana dobra Trump (stejně co za druhé světové války byla strana dobra SSSR, což se také už snaží strana zla zpochybnit). Prostě strana zla je zcela odkopaná ( v současnosti v kabátě pax-amerikana, nadnárodní korporace, vojensko průmyslový mediální komplex ) a tak straně zla nezbývá než pomluvit stranu dobra, protože je již příliš viditelná ( všichni jsou darebáci ne jenom oni ). Tohle zmatení přichází již dlouho, kdy ze západní filmové tvorby zmizeli kladné postavy a pouze každý hájí své zájmy, taková společnost bez pozitivních vizí ve smyslu každý sám za sebe je odsouzena k zániku.

   Vymazat
  2. "Státní duma Ruské federace ocenila rozšíření sankcí EU na krymský most"

   Jen čekám, kdy ministr Petříček je též odsouhlasí. Neb o dříve přejde k Pirátům?

   Vymazat
  3. Skvělý článek! - https://www.respekt.cz/rozhovor/amerika-ma-hluboko-v-dna-dve-tradice-obcanskou-a-rasovou-trump-se-prisal-k-te-druhe?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=7&dop_req_id=YGDSbTLRHz4-202010061224&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box

   V něm poměrně přesně popisujou proces, jak se nám Amerika odcizila*) - cituju:

   "Náboženské dědictví Američanů bylo hlavně protestantské, mnoho jich Ameriku vnímalo jako protestantský národ, jehož posláním bylo zachránit sebe a svět před šířením katolictví. Katolickou víru viděli jako něco, co korumpuje americký politický experiment s demokracií a republikou. Za těchto okolností mnoho Američanů ztrácelo víru v to, že země bude schopná absorbovat a asimilovat imigranty s odlišnými kulturami a náboženstvím. Začali nově příchozí stigmatizovat jako rasově podřadné a jako neschopné amerického způsobu života. Těmito důvody pak ospravedlňovali i zavření Ameriky pro víceméně všechny migranty z jižní a východní Evropy, k čemuž došlo ve dvacátých letech. A jakmile se brány Ameriky zavřely, zůstaly zavřené až do šedesátých let. Toto rozhodnutí mělo drastické následky. Do kategorie vyloučených patřili např. i židé z jihovýchodní Evropy. Pokud jste byl žid z této oblasti, nemohl jste do USA přijít v době, kdy se Evropě rozjížděl nacistický teror a holocaust.

   Díky čemu se to nakonec změnilo?
   Imigranti z oblastí, pro které se USA uzavřely, ale kteří už v Americe žili, se naštvali. Začali se politicky organizovat, stali se z nich občané a šli volit. Právě oni pomohli do úřadu dostat Franklina Delano Roosevelta a drželi jej u moci v 30. a 40. letech. Byli součástí koalice Demokratické strany, která dominovala americké politice až do 70. let. A souběžně s tím si začali Ameriku nárokovat. Stali se z nich hrdí Američané a chtěli vykořenit diskriminační praktiky, s kterými měli sami zkušenost. Během tohoto procesu udělali z Ameriky (komoušskou sračku - pozn. já) lepší zemi a nakonec v demontáži rasistických imigračních praktik uspěli. Vdechli nový život (znegroizovali - poznámka já) americké tradici občanského nacionalismu."

   *) Až do roku 1952 dle ústavy platilo, že pokud se přistěhovalec má stát občanem USA, musí být svobodný a bílý.

   Vymazat
 2. To je zrůdný kapitalizmus , který dle Černé knihy kapitalizmu má na svědomí 950 000 000 lidí a západní kapitalisti vraždí i dnes v půlce světa !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 23:52
   Nesouhlasím s počtem, tohle je určitě málo, tak miliarda, nebo dvě co??
   Čína a SSSR mají nezvratně na svém kontě ke 100 milionu zavražděných svých!!!! lidí, to je fakt!!
   Proč sem cenzor pouští tyhle totální nesmysly ??? Miliarda lidí?? Bože vy jste .uuull

   Vymazat
  2. Nechci se vám do vašich počtů plést, ale "100 milionu zavražděných svých!!!! lidí", víte jak by vypadala ta absence lidí v demografickém stromu? Ten zub úbytku tam není ani v SSSR ani v Číně, ale je tam jiný zub, způsobený 2. světovou válkou.

   Ruské oficiální archivy operují c čísle obětí teroru pod 1 milion občanů SSSR. Daleko větší čísla uváděl např. Solženicin, ale ten nebyl s to je doložit. Prostě jen odhad bývalého vězně gulagu. Tady informace k ničemu, jen pocit. Ale propaganda musí mít velká čísla.

   Vymazat
  3. 9.01 Přečtěte si Černou knihu kapitalizmu !

   Vymazat
  4. 9.06 Solženicin sám později uznal , že ty miliony mrtvých , kterými operoval , není pravda a o západu se vyjadřoval negativně !

   Vymazat
  5. 23,52
   Solženicin byl sedmilhář,ovšem západem podporovaný!!!!

   Vymazat
  6. 23.52 - milión sem milión tam.
   Proč se také nepíše o genocidě Indiánů, Židů v Německu. Proč není zmínka o válečných genocidách Japonců v Číně, Turecka v Arménii.
   Proč se nepíše o akcích W.Churchila v Indii?
   Asi to není demo.
   Jak můžeš kapitalismus být slušný a demokratický, bez okrádání lidí by nepřežil.

   Vymazat
  7. 9,47
   Krátce a pregnantně řečeno!

   Vymazat
  8. 9.47 O těchto zločinech se zmiňuje Černá kniha kapitalizmu !

   Vymazat
  9. 9:47 Kapitalizmus je parazitizmus a jinak není možný. To ovšem musí vědět každý normálně uvažující člověk. Rozhodující je potom míra parazitování. Od 2SV se zvrhnul a teď už jen degeneruje. Konec bude příšerný.

   Vymazat
  10. 9:36
   Lžete, Solženicyn nikdy nic takového nepřiznal.

   Vymazat
  11. 9:06
   Jen během kulturní revoluce v Číně během 30 let zemřelo násilně více jak 60 milionů lidí.

   Vymazat
  12. Stačilo číst Solženicyna pozorně, protože on nepretendoval v žádném případě na historickou přesnost a věrnost, jen vyjadřoval svoje názory a to co kde slyšel.

   Vymazat
  13. Počty obětí jsou dávno známy. Stačí si najít informace, které dostal již Chruščov a pak i Gorbačov. Že na to nebrali oba dva ohled je jiná záležitost.

   https://royallib.com/read/zemskov_viktor/vse_gertvi_stalina.html#0

   Vymazat
  14. A tys to počítal? Kde máš zdroj? Jestli napíšeš, že tvým zdrojem to Radio Free Europe, tak se posměju. TAk holoubku, hybaj ke zdrojůůůům!

   Vymazat
  15. 9:06

   Vy jste zřejmě notorický blb. Zkuste si to představit jenom technicky! Je to neproveditelné, stejně jako mýty o sta milionech lidí zavřených v Gulacích. Dovedete si představit jenom tak rámcově, co to logisticky znamená udržovat jeden jediný takový tábor? Kolik by bylo nutno mít strážných,jaká by to byla dopravní problematika přesuny vězňů, co by znamenalo dodávat stravu, ošacení a další nutné potřeby do takových táborů? Kolik zbraní by se muselo vyrábět a udržovat jen pro potřeby táborové
   ochrany? Vycházelo by vám, že na sto milionů zavřených byste měl nutnost vydržovat minimálně dalších sto milionů "obslužného" a ochranného personálu. Kdo by vůbec pracoval v SSSR? Kdo by byl v armádě?
   Kdyby zabili sto milionů svých, tak by všude po Sovětském svazu byly obrovské hromadné hroby, které byste nemohl nijak ukrýt!! Lidé by o tom zákonitě museli vědět. A rozhodně dnes by se o tom psalo a psalo. Jenže nic takového není. Víte, co by to znamenalo vykopávat i pomocí techniky tyto hromadné hroby? Už jen v případě Katyň by to dělalo obrovské logistické problémy, pokud by to probíhalo tak, jak nám představují naši "západní" a prozápadní idioti, jako vy!! A to se jednalo nanejvýše o dvacet tisíc lidí!! Víte, že by to znamenalo, že nejrozšířenějším dobře placeným zaměstnáním by bylo povolání kata? A kolik by jich bylo? Nejméně deset vojenských armád v plném válečné početním stavu! A ještě by měli co dělat. Dokážete si představit vůbec aspoň něco z toho?
   Vy jste nikdy nemohl vést úspěšně jakýkoliv pracovní kolektiv. Vy jste nikdy k technické profesi ani nepřičichl a pokud ano, tak na vaše výsledky se nadřeli jiní, ale vy ne. Ani náhodou jste nic nevytvořil pro radost! Vy byste byl a nejspíš byl jen vyžírka, kariérista, co by lezl po zádech druhých. Ale rozhodně byste nevytvořil dobře fungující skupinu lidí.
   Mám pro vás jen slova pohrdání. Jste odporná kreatura.

   Vymazat
  16. Jo, SoLŽEnicina*) v Rusku tak milují, že se několikrát - a to úspěšně - bouřili lidé proti instalaci jakékoliv "záležitosti", která by jej připomínala na veřejnosti, jako pomník atd. Je tak oblíben, asi tak jako Navalnyj. U stejných skupin občanů.

   *) Tak ho velmi často jmenují v Rusku.

   Vymazat
  17. 17.37 Pokud by byly počty mrtvých podle Solženicina , tak by za války v Rudé armádě bojovali jen ženy a děti ! Gulagy byly v první řadě pracovní tábory , nebyl zájem zaučené pracovníky zabíjet , budovali za Uralem průmyslovou infrastrukturu , kam se za války přestěhoval sovětský průmysl !

   Vymazat
  18. Vy placené figuky Kremlem, kteří zde kritizujete kapitalismus, stovky milionu lidí na Západě podporují tohle zřízení už min 100 let a budou podporovat dál, za to ten váš socialismus skončil ve Východní Evropě pořádným vejpraskem, všichni se toho paskvilu zbavili a ani prašivej čokl po něm něštěkne. Ubohé zbytky rudých povaleču tady tak krásně fňukají.

   Vymazat
  19. Vážení čtenáři, dovolil jsem si do diskuze pustit příspěvek 9:48 pro vaše obveselení. Není na něj třeba reagovat. Inu, i tací žijí mezi námi.

   Vymazat
  20. Mimo obrovska stada byrokratu a stada nezbytnych vrahu na vyvrazdeni sta milionu v SSSR,jsou tvrzeni, ktera snad nejsou ani absurdni samozrejme nelze brat ani vazne a diskutovat v rozsahu taky ne..
   Stalin byl samozrejme zloduch.Jeho prace vyzadovala aby byl..Byl ze zeme ,kde se rodove a stalete spory resi pouze nasilim a koncem jednoho zucastneneho rodu. Vyjednavani a pod.bylo povazovano za slabost hodnou zase dalsiho nasili.
   Nebyl vsak nikdo jinej.
   Rusove po napadeni ustupovali,taky proto, nebot jsou mirumilovnej a dost civilizovanej /nikoliv povrchni kultivaci,ale v jejich lidskym zakladu,nejdrive vitali/ narod a tak teprve pod Moskvou a nejen zbranemi ,ale predevsim pomoci fanatizace vedene prave Stalinem se zacali rovnat fasistum.
   Ale prave ten Stalin uplatnil jine reseni a polovicate, nez bylo a je zvykem v te jeho Gruzii.
   Kdy napr. jenom nedostatek prostredku ,nedovolil spojencum dobombardovat Nemecko do doby Kamenne..
   Stalin zvolil negruzinske reseni rozdelenim Nemecka a zbyva otazka zdali a ktere ze dvou tech reseni, bylo tenkrat lepsi...
   Imperialismus dale potrebuje co se hodi k jeho cilum a dobyti sveta a tak si v USA rozsirili rychle fasistickou nenavist k SSSR. Co se pouziva dodnes i kdyz SSSR uz davno neni. Tak zbylo to ovladnuti sveta , ktery ale zpusobilo tu nejen hospodarskou nemohoucnost a vycerpanost ztratu energie ,ale navic se ta destruktivni svoji povahou ta nenavist otocila ke svym puvodcum.
   Jako v pripade Rise.
   Uz davno jsem radil USA, aby si koupili Putina..
   A mohli bejt ted uz za vodou..

   Vymazat
 3. Ten rozklad spolecnosti zapocals plnou silou za "ikony juesej" Reagana kdy se specielne ve druhem obdobi dostala k vykonne moci skupina -Wolfovitz Perle Faith Kristol a dalsi borci z one zname vyvolene skupiny Postupne obsadili vse co slo a od te doby se to sune pomalu ale jiste smerem dolu .Tito vrazi a skudci dodnes vystupoji na obou stranach obrazovek a o nicem jinem se nemele 24/7 jen politika a 26 min/hod reklamy Ty jsou opravdu pro uplne idioty a nebo deti cca 2 roky sterych .A politika je jen hazeni spiny jedne partaje na druhou a hle opet stejna luza ve vedeni obou stran Jiste se dobre bavi vzdy v patek na schuzich ktere v hodne pripadech spise vypadaji jako baly slechty Z rakve vstavsi Soros vede hollywodskou holotu (jez ted zada o biliony dotaci od Trumpa -chudaci oni snad nebudou mit na letecky benzin do svych letadel.Na zaver je to opet ta stala vetsi a osklivejsi chobotnice ktera Ameriku jiz vyssala temer do dna Ale nechci delat zadne ukazovani o koho ze se jedna redakce by to nemusela tolerovat A na uplny zaver Trump namisto aby s deep state zatocil naopak jmenoval jako reditelku CIA carodejnici osklivou ktera vzdy slouzila deep state tedy proti sobe .Vsadil na kamose s licousy ale ti nepomahaji ti vzdy si pockaji a vezmou ten zisk .Doufam ze prezije a konecne namisto darovani ukradeneho uzemi Israelu zane myslet realisticky a delat PORADEK tvrdou rukou . Jinak ho uvari ve vlastni stave dablo-modlosluzebnici a kamaradi ze stejne branze

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já si myslím, že rozklad západních společností započal minimálně záhadným podezřele včasným úmrtím F.D. Roosevelta a nástupem Trumena do funkce. Tehdy začali USA aktivně bojovat proti socialismu psychologicky, ale k tomu potřebovali začít rozkládat především hodnoty doma, u vlastních občanů, aby mohli "vysílat" ty správné "signály" do "světa". Viz známá zpráva Allena W. Dullesa o postupu při psychickém ničení především sovětské společnosti.
   https://www.zvedavec.org/komentare2010/06/3790-existoval-dullesuv-plan.htm

   Vymazat
 4. No jo no, to se asi dá někde čekat nejspíš nějaká velká válka - ta sjednocuje obyvatelstvo pod jeden flag, je jedno, že je to "false flag". Zatím se US nejvíc napakovalo na dvou válkách v Evropě a Evropský svaz tvrdě maká na na dalším "drang nach osten" a pro jistotu dováží matroš i pro vlastní občanskou válku. Nevesely trchlivy, jsou ty ... dnešní časy.

  OdpovědětVymazat
 5. Fašistou je nazýván dnes každý, kdo s něčím nesouhlasí,takže stačí si jen vybrat, jakým fašistou. Co nechápu, proč je dnes dáváno veškeré zlo na světě levicovým fašistům, já jsem nespokojený fašista, to již jsem uznal, a k tomu levicového smýšlení, takž jsem levicový fašista, ale já pořád nechápu, co já mám společného třeba s Bidenem? Tedy obecně vůbec nechápu, co je na Bidenovi levicového.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dobrý. Pak jsem teda asi taky levicový fašista bez Bidena a rozhodně bez Clintonových a Minářů. Můj soused je parchantický fašista a sousedky jsou zase fašistky skokem na špek reklamě. Ob sousedův pes je hádavý štěkající fašista! :)

   Vymazat
 6. A zase hned po ránu masírka, jak už zítra bude v USA občanská válka. Že vás neustále baví tyhle přihlouplé články psát. Amerika si prožívá svou krizi, kterou jistě bez větších problému zvládne, psát pomalu každý den a dychtivě čekat na konflikt v USA je zvrácené.
  Ještě je na tom Amík lépe jak v Rusku,tam opozici otráví, nebo v lepším nechají zavřít!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kde máš důkazy, že "tam opozici otráví..." skáčeš na špek protiruskému štvaní. Nebo patříš k nim?

   Vymazat
  2. 8,56
   Víš kulový,jak a co se u amiokupantů děje,tak si ty připitomělý komenty nech na Blicí listy.....je tam normální občanská válka ty experte z BLM!

   Vymazat
  3. Jasně ten kdo chtěl dělat usa lepší tak ho hned zavraždili a lhář z Ruska vesele běhá po světě.

   Vymazat
  4. Amíci potřebují vlastní meducínu jako sůl. Celou existenci všechny vysávají, vraždí, napadají. Žili v nezaslouženém blahobytu na úkor celé planety. Je nutné aby začali žít jen za své a vidět, že k životu není nutných 10 koupelen, 43+1 dům pro 4 lidi, 5 aut a města bez chodníků! Nehorázné plýtvání musí skončit! Tyto kobylky se toho nechtějí vzdát, ale už jich máme všichni plné zuby, i za islamizaci a zničenou morálku evropy, gender a mee too a podobné zhovadilosti! Táhněte k čertu!

   Vymazat
  5. Anonymní6. října 2020 8:56
   Sledovat vývoj v USA, je možné zvrácené, něco jako sledování páření žab. Ale bohužel, dění v USA má podstatný vliv na vývoj v Evropě, takže je nutné ten hnus sledovat. P.K.

   Vymazat
  6. Zbozna prani nechapavce co se deje.

   Vymazat
  7. 8:56 jo to tady je často. Ale nejen tady. Novináři mají rádi rozruch, jinak by neměli o čem psát. Takže možná v centru Portlandu to vypadá trochu drsněji, jenže v rezidenčních čtvrtích je klídek. Amerika je plná malých městeček s rodinnými domky a zahradami, kdy se žije klidně. Kámošův synátor se před půlrokem přestěhoval z NY do malého městečka v Kentucky a žije si spokojeně. Říká, že žádná válka nebude, většině lidí se daří dobře.

   Vymazat
  8. 11:10 Vždy lepší jak ruské Potěmkinovy vesnice.Pokud kritizujete USA, podívejte se jak žiji oligarchové v Rusku, včetně Putina,on se jim ten způsob života na americký způsob tak líbí.

   Vymazat
  9. 8:56 vrahů indiánů.

   Vymazat
  10. 17:34
   Ukaž mi zemi, kde místní oligarchové žijí skromně v běžných bytech, mají jedno běžné auto, nerozhazují a neovlivňují politiku, ty blábolisto.

   V USA už dávno bourali sochy, miliony lidí na ulici, vysoké školy cenzurují jakékoliv jiné názory, všude možně demonstrace, lůza blbne s BLM, dokonce se tam vzájemně střílejí, nic z toho se v Rusku neděje, ale ne, podle takových jako ty se nic neděje a furt budou plácat o Rusku, páč vaše zakrnělé mozečky, když nedostanou jiné instrukce od páníčka, tak nevyprodukují vůbec nic.

   Vymazat
  11. 19;50
   Když jemu(17:34) nebylo dáno do vínku nic, jen papouškování amilží 😂

   Vymazat
 7. Kapitalizmus byl pokrok po feudalizmu ale od druhé světové války už jen zvrhlý parazitický systém. Čím déle bude u moci tím více to bude stát lidských životů. Nejsem komunista ale že společnost lze usměrňovat v prospěch všech lidí je mi jasné. Tento režim je samá demokracie, humanita, pokrok ale také samé války a sankce. Prostě se vymkl lidské kontrole.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kapitalismus byl pokrokem jenom pro bohaté, dřívější bohaté měšťany a obchodníky a finančníky. Pro lidi zůstalo všechno stejné asi tak jako jednou za osmnáct a druhé bez dvou z dvacet.
   Poddanství se zaměnilo dlouhou a těžkou vyčerpávající prací za mizerných podmínek.

   Vymazat
 8. Co skrývají Piráti a proč vítězí. Práce? O to jim nejde. Vážná zjištění

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Co-skryvaji-Pirati-a-proc-vitezi-Prace-O-to-jim-nejde-Vazna-zjisteni-639514

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ja jsem presvedcen, ze jsou financovani globalisty a chazary. Shodnost jejich politiky s neoliberalismem a rusofobii do dokazuji.
   Pirati jsou zradci naseho naroda, oblbujici hlavne mlade a nezkusene volice. Jak byli ve stredoveku trestani? Veseli je na rahnech jejich lodi. Pirat je Antifa a anarchista. O zemi mu nejde. Ukazuji to v denni destruktivni politice a programem Antibabis.

   Vymazat
  2. 10:59
   Česká verze sputniku vzteky plive na perspektivní stranu, proč ne, lidé mají svůj rozum a na nějaká " vážná zjištění " jim sééé.ou.

   Vymazat
  3. 17;16
   PYJáti jsou perspektivní strana???!!!! Jen kvůli bonzování ve fašoEU... a to je zoufale málo!!!! 👎👎👎

   Vymazat
 9. USA potrebuji VRSR jako prase drbani. Nejenom USA, cely svet si oddechne od US skrceni!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Už hodně dávno, ještě za účasti árijce a majitele antické knihovny, že AURORA stojí na Misisipi a on se tomu smál. Teď se jen čeká na výstřel a Honolulu nikde.

   Vymazat
  2. 12:12
   Tuhle hovadinu nelze komentovat.Co sem chodí za .agory zůstává rozum stát

   Vymazat
  3. Neoddychne. Protože tam zvítězí skutečně trockismus a to znamená permanentní revoluci. Takže se toho tak moc nezmění. Nikde tam nevidím protipól trockistů.

   Vymazat
  4. 17:10
   Tak hýbat utírat nádobí.... s dvoumetrovým odstupem!!!! 😂

   Vymazat
 10. USA mají demokracii ve fašistickém kabátě a je jedno ,který Áda zvítězí.Občanská válka v USA ? Toť blábol ,protože vše v USA určuje us wermacht !

  OdpovědětVymazat
 11. Vidím, že místní fanatičtí diskutéři nenávidí USA, celou jejich historii, kulturu, všechny tradiční hodnoty, svobodu, kapitalismus,..., stejně jako ta agresivní ultralevicová antifa v USA a přejí si smetení všeho amerického.

  Tak si podejte ruce se svými novými soudruhy a ještě mezi sebe můžete přibrat islamisty, kteří mají podobné cíle a názory.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jak může duševní slepec vidět? Nepodsouvej soudruhy, sám máš úroveň myšlení Urválka, ty jedna umanutá Antifo.

   Vymazat
  2. 15:43
   Nevím, asi jseme z různých planet. V moji vesnici na sever od Plzně byli v r. 1945 Američní vojáci a na lípách kolem silnice byly vyryty jejich adresy. Vlastně šlo o adresy jihu USA Texas a pod. Byli to velmi kultivovaní lidé většinou znalí francouštiny ( dle vyprávění rodičů. Protože se vlastně jenalo o prvoledové jednotky a to samé bylo i při příjezdu amerických vojáků do Plzně ( osvobozené vlastními obyvateli- kteří žádali o pomoc průzkumnou jednotku admády USA).
   Ale vůastně jako v každé válce to byli vojáci jižních států a tam byli i černí vojáci. Prostě prvosledové jednotky byli ty, které byli poslány na smrt.(Někdy se to nepovedlo).
   Sám jsem nosil v době kdy jsem dorostl k tomu abych mohl nosit košile amerických vojáků tyto pohůstatky které u nás nechali, včetně zdravotnických potřeb. Dokonce při povinném cvičení záložáků v Kar. Varech Dvory jsem mněl na budně nášivku tygrů.
   Proto mne uráží idiotství kterého se dopouštíte na těch, kteří znají a umnějí zhodnit zásluhy o výsledky našeho osvobození a osvobození vlastně celého světa od fašismu anacismu. Víte do celkem nedávné doby byl zákonem povolen tres smrti. Ale jen pro občany. Germáni se nás snažili zničit dlouhá staletí. Nakonec se snažili zničet a zotročit celý svět. Jak je možné, že dnes dvojnásobný - možná vícenásobný vrah je opět v kondici aby se nás pokusil vyhladit.
   To asi vy nemůžete ve svém mini mozečku pochopit.
   Václav

   Vymazat
 12. 16:23
  Něco si o tom zjistí a pak budeš psát jinak!!!! Amiokupant má víc vojáků na okupovaných územích, než na tom, které ukradli Indiánům a kde teď regulérně probíhá občanská válka!

  OdpovědětVymazat
 13. Neni lehka predpoved co bude. Amici maji zbrane a ty visi proklate nizko, tedy aby byly hned palbyschopne. Pak je tam armada, domobrana, spousta ozbrojenych organizaci. Superbohaci, ktere maji pripravene penize pro uplaceni kohokoliv.
  Je ale znam cil: Preformatovani USA skrze VRSR, aby 5 % obyvatelstva zemekoule nespotrebovavalo 50 % surovin a energie.
  To znamena zadna selanka, ale strilecka kruta a surova.
  Doufam, ze pritom nezapomenou zuctovat se superbohaci, co tohle vsechno maji i valky na svedomi a s jejich pomocniky vsude v tisku a politice. Ze zuctuji se vsemi prezidenty od Johnsona po Obamu, kteri USA ridili podle pokynu Deep Statu a se zuctuji i sa samotnym Deep Statem. Rusum se to podarilo. Americanum se to nepodari. Vedi houby co je valka a revoluce. Jenom je vzdy zapalili a koukali se jak hori zeme a umiraji nevinni lide. Jestli existuje nejaka vyssi spravedlnost bude to konflikt nevidanych rozmeru a nasledku. Svet si poprve svobodne vydychne, aspon doufam.

  OdpovědětVymazat
 14. 15:43
  Jaký, že má krom vraždění, okupace a zlodějin amiokupant tradice?!!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ještě jsi zapomněl na dřívější genocidu indiánů a současnou genocidu černochů policií. Vše mají na svědomí běloši, kteří jsou všichni rasisti. Proto je třeba strhnout sochy všech Washingtonů, Jeffersonů, Lincolnů, odškodnit černochy, rozvrátit celé USA, svrhnout kapitalismus a nastolit nový, progresivní komoušský řád.
   Tak nějak vypadá náhled do vymaštěné palice komoušského blba tvého kalibru.

   Vymazat
  2. 22:25
   Jestli je to, cos vyjmenoval návod, jak zničit USA a nastolit "komoušský řád", tak chci mít OKAMŽITĚ ..."vymaštěnou palici komoušského blba jeho kalibru".

   Co vás tam v té vaší polívkárně na Tržišti 15 učí?
   Oh Svatý Stalin!!

   Vymazat
 15. Ňu ňu ňu ňu York, až do mraků domy se tam drápou, na Empiru zvony bijou půlnoc, a ti neúspěšní na chodníku chrápou.

  Ňu ńu ńu ńu York,vagabundi přikryti jsou saky, a kdybych
  bydlel v Americe, asi bych tam s nima ležel taky. Braun Joe
  složil hlavu do kouta, a má sen, že si koupil Plymoutha.

  Ňu ńu ńu ńu York, tam hledat štěstí ale nechce se mi, na chodníku s vagabundy chrápat, chci raději ve své rodné zemi.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pokud jsi hloupá, líná socka, feťák, alkáč či gambler, tak USA opravdu není země pro tebe a nikdo tam o tebe ani nestojí.

   Vymazat
  2. 23:35
   A pokud jsi válečný veterán a díky vládě jsi na ulici.... jsi v emerice dobře!!!! 🖕🤟

   Vymazat
  3. A jako podporovatel demokratů a Bideta s BLM v zádech můžeš, krást i vraždit, čeká na tebe Sereš!

   Vymazat
  4. 22:19
   Ať je demokracie v USA jaká chce, vždy bude lepší jak ta v rusku, kde není žádná!!!!!!

   Vymazat
  5. 9.39
   Amiokupant má DEBILOKRACII,DEMOKRACIE byla v Antice,NEználku!!!!

   Vymazat
  6. V USA je odjakživa jenom cochcárna, ale jestli tomu chceš říkat demokracie, je to na tobě 9.39, a pokud -jak píšeš - v Rusku žádná demokracie není, je to znamení, že všechno dělají dobře. Země, kde není takové svinstvo, jako je "demokracie" - viz současná ČR kde o kvalitě života a životech lidí rozhodujou lampasáci - je šťastná země se šťastnými lidmi. To už ČR nebude nikdy, leda by namísto demokratické totality, která je nejhnusnější co může být, přišla ta normální totalita. Ale to cvok asi nepochopí. Měj se.

   Vymazat
  7. Jo souhlasi. Ty reportaze o bezdomovcich v Juesej se nesmeji ve svobodnych mediich na zapade vysilat. Totez plati o zemich rozflakanych na padrt jak ted vypadaji, na ktere uvalili pak jeste sankce.
   Evropan podesetileti masirovan z medii lzemi a vyssavan kapitalem vi houby kde je pravda a jak se muze branit tomu co na neho prichazi. To je na tom to otresne. Oni vlastni skoro vsechno a nici vsechny odpurce! Jak z toho, babo rad!

   Vymazat
  8. Jo souhlasi. Ty reportaze o bezdomovcich v Juesej se nesmeji ve svobodnych mediich na zapade vysilat. Totez plati o zemich rozflakanych na padrt jak ted vypadaji, na ktere uvalili pak jeste sankce.
   Evropan podesetileti masirovan z medii lzemi a vyssavan kapitalem vi houby kde je pravda a jak se muze branit tomu co na neho prichazi. To je na tom to otresne. Oni vlastni skoro vsechno a nici vsechny odpurce! Jak z toho, babo rad!

   Vymazat
 16. Velmi zajímavé povídání. Ne to není paranoia. Jen obraz reality současného světa. Vystihl jste to zcela přesně.

  OdpovědětVymazat
 17. Výborně pojmenované problémy americké demokracie pane. Tak mě napadá jaké by to směrem k oněm bankovním korporacím mohlo mohlo mít řešení. Myslíte, že třeba islandská cesta by pomohla?

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.