Reklama

pátek 2. října 2020

USA na pokraji občanské války

Thierry Meyssan

2.10.2020 VoltaierNet, překlad Zvědavec

S blížícími se prezidentskými volbami v USA je země rozdělena na dva tábory, které se navzájem podezřívají z přípravy státního převratu. Na jedné straně jsou demokraté a neorganizovaní republikáni a na straně druhé jsou stoupenci prezidenta Jacksona, kteří tvoří většinu v republikánské straně, aniž by sdíleli její ideologii.


Nezapomeňte, že již v listopadu 2016 společnost pro manipulaci s médii v čele s Davidem Brockem, mistrem agitace a propagandy, dala dohromady přes 100 milionů dolarů na zničení image nově zvoleného prezidenta ještě předtím, než převzal prezidentskou funkci [1]. Od té doby, ještě předtím, než s tím mohl něco udělat, mezinárodní tisk vykreslil amerického prezidenta jako neschopného člověka a zároveň jako nepřítele lidu. Některé noviny dokonce vyzývaly k jeho zavraždění. Jeho administrativa ho téměř čtyři roky neustále veřejně odsuzovala jako zrádce, kterého platí Rusko, a mezinárodní tisk ho silně kritizoval.

Jiná skupina, nazvaná Transition Integrity Project (TIP), plánuje v současné době scénáře, na jejichž základě má být ve volbách 2020 svržen, nehledě na to, zda prohraje, či vyhraje. Jednalo se o celonárodní kauzu, neboť zakladatelka skupiny TIP, profesorka Rosa Brooksová, vyzradila informace v sáhodlouhém článku v deníku Washington Post, do kterého pravidelně přispívá [2].

Skupina TIP uspořádala loni v červnu čtyři hry, které simulovaly různé výsledky, předjímající reakce obou kandidátů. Všichni účastníci byli demokraté a republikáni (ideologicky vzato, ne „republikáni“ ve smyslu členství ve straně), nikdo z nich nebyl stoupencem Jacksona. Není překvapením, že všichni tyto lidé věří, že „Trumpova administrativa trvale podkopávala základní zásady demokracie a právního státu, a že si osvojila mnoho zkorumpovaných a diktátorských praktik. Došli proto k závěru, že prezident Trump se pokusí o státní převrat, a uvědomili si, že jejich povinností je preventivně vymyslet „demokratický“ státní převrat [3].

Pro současné politické myšlení je charakteristické postavit se za demokracii, avšak odmítat rozhodnutí, která jsou v rozporu se zájmy vládnoucí třídy. Opravdu, členové TIP vždy pohotově připouštějí, že volební systém USA, který hájí, je hluboce „antidemokratický“. Ústava nepřisuzuje prezidentské volby občanům, ale volební škole, složené z 538 osob, které jmenují guvernéři. Účast občanů, s jejíž nezávislostí se nepočítalo, se v praxi postupně stala normou, ale pouze jako vodítko pro guvernéry. Proto v roce 2000, když byl zvolen George W. Bush, se floridský Nejvyšší soud odvolal na to, že nemusí znát přání občanů Floridy, ale pouze přání 27 voličů, které jmenoval jejich floridský guvernér.

Zcela proti všeobecnému přesvědčení Ústava USA neuznává lidovou suverenitu, ale pouze suverenitu guvernérů. Navíc volební škola, tak jak ji navrhl Thomas Jefferson, řádně nefunguje od roku 1992: zvolený kandidát již nezastupuje většinu přání občanů v těch státech, které vychýlí výsledky voleb [4].

Skupina TIP si posvítila téměř na vše, co by se mohlo stát během tříměsíčního období mezi volbami a nominací. Uznává, že vzhledem k využití hlasování nepřítomných osob v době epidemie bude velmi obtížné stanovit výsledky voleb. TIP záměrně neprozkoumala možnost, že by Demokratická strana vyhlásila za vítěze voleb Joe Bidena navzdory nedostatečnému počtu hlasů, a že by ho šéfka Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiová uvedla do úřadu ještě předtím, než by byl Donald Trump prohlášen za poraženého. V takovém případě by existovali dva konkurenční prezidenti, což by znamenalo začátek druhé občanské války.

Tato eventualita vede některé státy k tomu, že zvažují odtržení a jednostranné vyhlášení nezávislosti svého státu. To platí zejména pro západní pobřeží USA. Aby se zabránilo tomuto procesu dezintegrace, někteří se zasazují o rozdělení Kalifornie, aby tento stát získal více členů ve volební škole. Avšak toto řešení je již postojem v národním konfliktu, protože upřednostňuje zastoupení lidu na úkor moci guvernérů.

Mimo to jsem vloni v březnu psal o pokušení provést pučistický převrat ze strany několika členů vojska [5], na což se později odvolávalo několik vysoce postavených důstojníků [6].

Tyto různé úhly pohledu svědčí o hluboké krizi, kterou si Spojené státy procházejí. „Americké impérium“ se mělo rozpadnout po rozpadu Sovětského svazu. To se však nestalo. Mělo se samo přetvořit s finanční globalizací. To se také nestalo. Při každém konfliktu (etnické rozdělení Jugoslávie, útoky 11. září) docházelo k velkému počtu úmrtí. Již nebude déle možné odkládat konečné termíny [7].

[ 1 ] „ Clintonův systém pro diskreditaci Donalda Trumpa “, autor: Thierry Meyssan, překlad: Pete Kimberley, Zero Hedge (USA), Voltaire Network , 28. února 2017.

[ 2 ] „ Co nejhoršího by se mohlo stát? Volby pravděpodobně vyvolají násilí - a ústavní krizi “, The Washington Post , 3. září 2020.

[ 3 ] Zabránění narušení prezidentských voleb a přechodu , Transition Integrity Project, 3. srpna 2020.

[ 4 ] Prezidentské volby a vláda většiny , Edward B. Foley, Oxford University Press, 2020.

[ 5 ] „ Putchists in the Shadow of the Coronavirus “, Thierry Meyssan, Translation Roger Lagassé, Voltaire Network , 31. března 2020.

[ 6 ] „ Pentagon proti prezidentu Trumpovi “, Voltaire Network , 12. června 2020. Hrozí nám miltární puč? , plukovník Richard H. Black, 24. srpna 2020.

[ 7 ] „ USA - reformace nebo zlomenina? ”, Thierry Meyssan, Translation Pete Kimberley, Voltaire Network , 26. října 2016.


44 komentářů :

 1. Takhle to vypadá, když je ve společnosti vše a absolutně podřizováno a podřízeno zájmům úchylných a nemocných mocných, tedy maximálnímu zisku hrstky parazitních famílií za každou a jakoukoliv cenu. Takhle to vypadá, když hrstka nemocných mocných úchylů může beztrestně téměř vše a zbytek společnosti může jen útrpně přihlížet, sloužit, platit a umírat v jejich válkách. Takhle to vypadá, když hrstka zločinných úchylů přivede společnost na pokraj totálního krachu a úpadku, který je schopna řešit jen vyvoláním všeobjímající krize nebo rozpoutáním války, popř. obojího v pořadí krize a následující válka. Samozřejmě nejlépe někde na druhém konci světa...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To ano tváře jsou shozeny, ale jak toto docílili, že oklamali většinu, protože ta většina je nemorální, jinak by všichni byli bolševici a snažili by se o prospěch celku.

   Bolševiků bylo hrstka, ale protože bolševik znamená jednat v zájmů většiny, tak obyvatelstvo bolševiky podpořilo a zpočátku až do smrti Stalita to fungovalo, protože SSSR měl náskok jeho tempo rozvoje několikanásobně převyšovalo západ díky efektivnímu řízení ( které zločinci nikdy nemohou dosáhnout, protože se musí dovedně skrývat a většinu sil na to vyplýtvají) a dav pak musí rýt držkou zemi, jak to bylo až do VŘSR až potom se začali mít lidé lépe i na západě a to jenom vyvolené země, třetí svět drancován, to proto aby lidé oklamali, teď už to půjde jenom skopce (viz. Ukrajina a již jsou články, že v Číně a USA budou lidé umírat hlady stejně jako dříve před VŘSR kvůli nenažranosti elit, články o hrozícím
   nedostatku potravin v Číně a USA ).

   Obyvatelstvo si může za to samo, je to jako v tom v vtipu:


   Nasredine, proč jsi Komunista? Protože když soused má dvě krávy a já žádnou tak mi musí jednu dát. Ale víš Nasredine, že když ty budeš mít dvě krávy a soused nic, tak mu budeš muset jednu dát. Rozmyslel jsem si to nebudu Komunistou.


   Elity, které zdegenerují z přebytku jsou z lidu snadno nahraditelné, jsou k ničemu ( jak Stalin dokázal, ze země kde lidé neuměli psát za jednu generaci zemi první ve vesmíru a proto ho stávající elity pomlouvají a nenávidí a nikdy mu neodpustí ukázal v plné nahotě, že elity jsou nejenom nemravné, ale zcela blbé a neschopné a každý trochu schopnější sedlák zvládne řídit mnohem lépe než oni ).


   Obyvatelstvo se žene do záhuby, kvůli své morálce, kdy jsou v situaci Nasredina a když soused umírá, tak ho nechají umřít hlady. Až budou všichni mít nic, tak zase začnou spolupracovat, k čemuž to rychle spěje.


   Smazat
  2. noviczech
   ...pane 16:02, vynikající, naprosto pravda! Co vidíme dnes v politice??, ubohost, hloupost,zlodějnu a podle hloupých nadávek NEGRAMOTY!!!

   Smazat
  3. Ušáci jsou v zádeli. Jak správně píšete. Dostali se na šikmou plochu a už se nedostanou zpátky a výměna takzvaných prezidentů nic nezmění. To už ten systém se musí celý zotavit.

   Smazat
  4. "Bolševik" je od slova "bolšinstvo" = většina, protože měli většinu v ruské sociální demokracii.

   Smazat
  5. Ne bolševik je ten, kdo jedná v zájmu většiny, nejde o množství, jde o princip. V zájmu Boha, národa, celku oproti menševikům v zájmu elit a elitářství, Satana, v zájmu parazitického života na úkor ostatních. Menševici to maskují, že jsou ti schopní ( ale vzhledem k tomu jakých výsledků dosahují je to opravdu směšné - zvíře vynakládá mnohem méně úsilí na své přežití než obyčejný obyvatel, čili pravěcí lidé na to jsou lépe než dnešní člověk pod vedením menševiků /elit/ ).

   Rozšířený princip a od malička nasávaný novou generací "první bere vše" je katastrofou lidstva. Když domorodcům dala archeoložka závod, že kdo doběhne první dostane velkou odměnu, tak logicky odpověděli, co z toho budou mít ostatní. Celý západ podlehl já-centrismu (maskovaný za individualismus), kdy každý si myslí, že on bude ten první a že je lepší než ostatní a pak spolupráce vázne a je nemožná a všude jsou spory a války. A to proto, že všichni se snaží urvat výhru. místo aby se v klidu rozdělili a rozvíjeli svůj potenciál a zažívali blaho života dostupné pro všechny dobré lidi, což znamená pro všechny, kteří dokáží rozlišit dobro a zlo a zasazovat se o dobro.

   Smazat
  6. Pane MuDr. Davide!

   Bolševici nikdy neměli v ruské socdem většinu. Pusťe si starší díly Pjakina kde vysvětluje, že názvy bolševik a menševik byly odvozeny od programu daných frakcí: bolševici chtěli bolšínstvo (moc, sociální stát, spravedlivou společnost), menševici menšínstvo (podíl na moci a ústupky v řízení gubernií a amnestii politických odpůrců carismu).

   Smazat
 2. Není na pokraji,díky podpoře BLM demokraturami válka regulérně probíhá!!!!!

  OdpovědětSmazat
 3. Chatschaerovi to nepřejeme,ale prý tu C19 chřipku dostal.

  vi o tom někdo něco?
  bude nakonec pravda,že je nyni 200 001 amerikanských nebotiků?aaaa??

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano byl pozitivni na test covid19, jeho žena taktéž

   Smazat
  2. Jezza - byl pozitivní, nebo se to říká a píše? Co vy o tom víte?

   Smazat
 4. Jen ať se tam ti zrůdní kapitalisti vymlátí , konečně bude na světě mír !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 12:39
   Ti kapitalisti se hned tak nevymláti,on celkem funguje na rozdíl od toho sovět.komunismu se kterým si pomalu každý vytřel zadek a končí na smetišti dějin.

   Smazat
  2. 14:27
   On někde existoval komunismus?!!!! Ty seš dějepis z inkluzivních osnov!!!!!! 🤣🤣🤣🤣

   Smazat
  3. 15:38
   Pouze slovičkařeni, sovět měl toho nesmyslu pod názvem komunismus, vždy plnou hubu.I ta sranda strana měla nàzev komunistickà.Marná tvoje snaha, amiookupant.

   Smazat
 5. Berou se někde sázky ?

  OdpovědětSmazat
 6. Před pár roky jsem podobný scénář předvídal a někde psal, aniž bych tušil, že je to tak blízko. Ještě by si mohl jen tak decentně, opakuji decentně, upšouknout ten jejich vulkánek v parku. Pak se budou konečně starat sami o sebe a svět si oddechne:) M.T.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Také San Franciské zemětřesení je po více než 100 letech zase za dveřmi... to by jim mohlo rozdělit Kalifornii víc, než zamýšlejí,,,

   Smazat
  2. Yellwstone park bouchnout a zasypat amika popelem jedno provždy!

   Smazat
 7. Kým sa žerú medzi sebou, nežerú nás.

  RChPz

  OdpovědětSmazat
 8. Dobrý článek kdo si to přečte tak si nemusí dělat iluze o nějaké rádoby demokracii v usa.

  OdpovědětSmazat
 9. Pouze přání nějakého pomateného jedince. Nikdy žádná ob.válka v USA nebude.
  Tohle se v Rusku nemůže stát,tam se protikandidát buď zavře, nebo otráví, zbyde jeden,v poslední době sám velký putin.
  Cenzore tahle pravda neprojde co.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zajímavé, alespoň jeden nebohý zapomenutá troll nebo pomatenec se v každé diskusi musí objevit, a to stůj co stůj.

   Smazat
  2. Máte pravdu, že by v Rusku rabovali krámy, to mají ještě co dohánět a v Rusku se také málo bydlí ve stanech a krabicích, i demokratické no-go zóny jako v EU nemají, i nabídka drog je nedostačující.

   Smazat
  3. 13:23 Co sem taháte Rusko? Článek je o amerických problémech a kandidátech na prezidenta. Jste mimo mísu.

   Smazat
  4. Viděl jste někdy ve volební místnosti USA kamery, nebo jste viděl novináře se jen k volební místnosti přiblížit na 200m ? To je demokracie USA.
   Neměl náhodou Putin 7. protikandidátů včetne opozičního Javlinského z "Jabloka", velkého přítele Navalného, dostal jen 1%, nacionalista Žirinovskij 5%. Tak kdo byl z opozice v base nebo otráven vy trolíku ? Pán promine, ale takových blbů se určite cenzor bát nemusí.

   Smazat
 10. "Na jedné straně jsou demokraté a neorganizovaní republikáni a na straně druhé jsou stoupenci prezidenta Jacksona, kteří tvoří většinu v republikánské straně, aniž by sdíleli její ideologii."

  Stoupenci prezidenta (Andrew) "Jacksona"?

  "Jacksoniansové" věří, že vláda lidu nakonec převládne (zvítězí)...

  OdpovědětSmazat
 11. Druhá občanská válka v USA? Doufám, že alespoň tentokrát vyhrají slušní lidé. TWO STRIPS AND THIRTEEN STARS... zahrajte mi DIXIE prosím... A ten zbytek ať si anarchsté dorazí... do podoby amerických katastrofických filmů...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano. Taky bych si dixie dal. Máte pravdu, souhlasím.

   Smazat
  2. 17.17 vole kamarad Epsteina a Salcmana Rudly

   Smazat
 12. Že by Jih proti Severu ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 18;13
   Doufám, ze se tentokrát vítězství Severu nebude opakovat!!!

   Smazat
  2. Protoze prave ta prinesla USA a svetu to nejhorsi ,zavedenim moderniho otroctvi-vyderacstvi a umoznila masivni loupeze a snadnou akumulaci astronomickych zisku nekterym.

   Smazat
 13. USA jsou tavícím kotlíkem všeho možného. Jsem ovšem zvědav, co z něj poteče po odpichu. Minimálně bych to zase viděl na odbouchnutého prezidenta a je jedno z jakého to bude tábora. Takže bych se spíš soustředil na případné viceprezidenty, dva prezidenty po sobě si snad ani u nich nedbouchnou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Výsledkem tavby ve vysoké peci po finálním odpichu se nejpravděpodobněji jeví občanská válka obřích rozměrů.A aby evropský lokaj nezahálel a nezůstal pozadu, tak ho zapojíme jako svého rusobijce do akce.

   Smazat
 14. Going with the Wind ?

  OdpovědětSmazat
 15. Žádná občanská válka v USA nic nevyřeší. Pomlátí se mezi sebou obyčejní lidé. Bohatí zmizí v době války na své ostrovy.Po skončení občanské války se vrátí v tichosti zpět a znovu začnou korumpovat novodobé politické kandidáty a jedeme znovu ve strých kolejích. Citát pana George Orwela: Každá revoluce končí až se nová prasata dostanou ke korytům.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V americe bude zřejmě válka mezi bílými a černými,neb když se černí bojovníci za demokracii a svá práva zhulí, tak mlátí kolem sebe všechno, co je bílé, i to co je podporuje a je na jejich straně ( dokonce i ty co s nimi vykrádají obchody). Tím velmi ztrácejí podporu bílých. Na základě prodemokratických demonstrací se černoši opět vyprofilovali v to co doopravdy jsou, násilníci,nepřevychovatelní, něco jak u nás cigoši.

   Smazat
  2. Některá i staronová... v dnešním globálním světě.

   Smazat
 16. Kdo mi řekne jak to teď v Americe vypadá? Bojují tam lidé stále za svá černá práva? Plení v mezích slušnosti dále obchody a obchodní centra? Není proti nim postavena Národní garda a tam, kde to nestačí by měla zasahovat armáda? Je vyhlášen vyjímečný stav a lidé ve všech státech USA mají zákaz vycházení od 19 hod.? To jsem se dočetl v angličtině. Zřejmě tamní fake ňús. Ale když vím vše o demonstracích v Bělorusku v češtině, proč nemám tytéž informace česky i o Americe. Pokud vím na rozdíl od Běloruska tam lidé přicházeli o životy. Ale že nikde ale nikde ani řádka je mi podezřelé...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nemůžete přece chtít aby naši novináři psali o našem spojenci "nehezké" věci, to neodpovídá spojenecké strategii a propagandě. Bělorusko a Rusko to je jiné téma, tam jsou dovoleny i podpásovky, o "alternativní pravdě ani nemluvím, tam se dá vydělat a udělat si "jméno."

   Smazat
  2. Nejsem fanda revolucí, chaosu a násilí, proto jsou mi přímo odporné davy ovcí jak v USA, tak v Bělorusku. Dokonce egoisticky se obavám, že krach USA se promítne do celosvětové hospodářské situace a i k nám. Nejsem ctitel Ameriky. Kdyby v Lybii nechali panovat Kadafího a v Iráku Husseina byl klid v jejich zemích i v ostatním světě. Infekce nepokojů nikam nevede a nakonec to vždy odnesou obyčlidi. Žel epicentrum blbosti bere vrch a brzda je v nedohlednu.

   Smazat
 17. Vyčítáte něco Pašinjanovi přitom on se neodvrátil od Ruska. A Azerové útočili už předtím za vlády Sarkisjana.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.