Reklama

pondělí 5. října 2020

Útok kazetovými bombami (zakázanými mezinárodní konvencí) na obytné čtvrti Stepanakertu (Náhorní Karabach) 5. října 2020

 5. 10. 2020

Kazetová munice jsou bomby a rakety z nichž každá nese skupinu náloží. Nad místem dopadu se raketa nebo letecká bomba rozdělí na samostatné granáty, které útočí na velkou plochu. Kazetová munice neumožňuje cílit jen na vojenské objekty. Při útocích touto zbraní jsou ve velkém usmrcováni civilisté. Proto byla v roce 2008 mezinárodně zakázána Úmluvou o zákazu používání, výrobu, držení a přesuny tzv. kazetové munice. Její nasazení je dnes podle mezinárodního práva považováno za válečný zločin.

30 komentářů :

 1. Optám se, není možné, že by se jednalo o demokratické kazetové bomby? Pokud ne, budou jistě následovat tvrdé sankce pokrokových mírových sil.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Klid, vždyť je to blábol bez ověřeného zdroje.

   Vymazat
  2. Není to blábol a zdroj ověřený je.

   Vymazat
  3. Kazetové bomby se používají proti živé síle rozmístěné na velké ploše. Rusové je v Sýrii používali i ve městech, kde bojovníci ISIS v noci tábořili na ulicích a náměstích měst (např. Aleppa) a a místní obyvatelé byli skryti v kamenných domech. Účinná zbraň. NATO ji používalo na Kosovu podobným způsobem, jenže Srbové měli disciplínu a nepodstupovali rizika. Takže měli podstatně menší ztráty než džihádisté v Sýrii.

   Vymazat
  4. To, co provedli Azerové na záběrech ze Stěpanakertu je zločin namířený genocidně proti arménským civilistům. Naštěstí, jak vidno, lidi byli ve sklepích.

   Vymazat
  5. 8,57
   Humanitární bombardování No.2.

   Vymazat
  6. Nechápu, proč vadí kazetové bomby, ale nevadí euroamerické atomové připravené k okamžitému nasazení, ani americké či izraelské drony nebo turecké F-16 drze vraždící kdekoliv v cizině in nomine Dei a demokracie... ještě účinnéjší, nebo alespoň stejnou municí.

   Jenom blbci vadí, že mu hlavu utrhl nebo rozmazal bezbolestně výbuch určítého druhu munice, když s jiným druhem "zabíjedla", který ho rovněž usmrtí, nemá problém.

   A kecy o ubohých civilistech ať si OSN, USA a podobné bandy, včetně Izaele, vetknou za štrajml.
   On totiž každů odbojář, každý reakcionář s kvérem, každý sebevražedný "explosivemann" nebo bába napichující jiné ve jménu Maria Immaculata na vidle, každý bojovník "za svobodu" i každý bandita z IRA, z Islámskéhjo státu (neuznaný stát přeci automaticky ani nemůže mít legálně uznanou armádu, ať si jeho bandité říkají jak chtějí. ARMÁDA je, i mezinárodněprávně, jedním z atributů STÁTNÍ MOCI - STÁTU.
   Tedy všichni ti, které jsem výše vyjmenoval a mnozí další, nemohou být vojáci! Z MEZINÁRODNĚPRÁVNÍHO HLEDISKA tedy jsou PODĚLANÝMI CIVILITY - provozujícími BANDITISMUS, ZLOČINCI, KRIMINÁLNÍCI - ale pozor, pokud s vlastní polívčičkou vaří i americký guláš a nějaký kashrut blaf... jsou to bojovníci za osvobození... a mají "demokratickou" podporu "demokratů", v jejichž zájmu a za které, dělají bandité špinavou práci.

   Němci věšeli partyzány na potkání včetně všech, které jenom podezírali z podpory banditů, ale vlastní Wehrwolfy všemožně podporovali a náborovali... jako hrdiny.

   Demokratické společenství, ta hrabivá egoistická banda, podporuje své banditské kolegy na Ukrajině, v Bělorusku a kdekoliv po světě, když budou vařit guláš podle amerického receptu a odpovídající množství kashrut blafu... bude jim milostivě dovoleno přihřát si i vlastní polívčičku...

   Vymazat
  7. Uz pres sto let ,jsou mezinarodnimi organizacemi ve Svycarsku ,vladami atd. ustanovena pravidla co se smi pouzivat ve valce a co ne. Tim mirumilovni uznali tim a potvrdili valky za legalni.
   Jinak by je zakazali ,ze jo ?
   1915 pouzil Hitler c.1 Wilhelm, nelegalne ,plyn..
   Dnes zavedenim feminismu se navic vyrojily prisne zakazy vselijakyho chovani vojaku, ke svym novym spoubojovnicim..Je z toho po svete spoustu soudu za spatne chovani a rozmnozili se kursy slusneho chovani ,ktere musi kazdy vojak absolvovat a dodrzovat i v boji. Jinak je povazovan za barbara, jako vyse zmineny Wilhelm..

   Vymazat
 2. Zcela určitě se k tomu vyjádří náš největší odborník senátor Fischer.

  OdpovědětVymazat
 3. EU mlčí! Ty krávy dosazené neví co se děje!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Teprve zjišťují kde vlastně ten Kavkaz leží a komu vlastně patří a v případě " nezištné pomoci" komu by potom mohl patřit.

   Vymazat
 4. Někdy mám pocit, že zákony a dohody se píší jen proto, aby všichni všichni šmejdi věděli, co mají přestupovat a porušovat.

  OdpovědětVymazat
 5. Pašinjan volal Putinovi - znovu.
  http://kremlin.ru/events/president/news/64160

  Znovu se diskutovalo o potřebě příměří. O něco dříve, Paěinjan oznámil všeobecnou mobilizaci podruhé, i když tak učinil již v září. Západ ani Rusko zatím nemohou dosáhnout ničeho jiného než výzvy k zastavení války.

  Írán nadále stahuje další síly k hranicím Karabachu a Ázerbájdžánu.
  Írán si dosud zachoval vyčkávání, i když existují protichůdná prohlášení samotného Íránu jak na podporu Ázerbájdžánu, tak na podporu Arménie. Zdá se, že to je odrazem váhání íránských elit o tom, jak reagovat v této situaci, kdy Írán nemůže nic vyhrát, ale hodně může prohrát.
  https://colonelcassad.livejournal.com/6222269.html

  Citace z NET diskuze:
  Zejména si dovolím citovat poslední dva odstavce z prvního uvedeného odkazu:
  „P.S. V tomto týdnu se v Bratislavě konala zvláštní tisková konference. Svolal ji prezident Fóra arménských asociací Evropy a prezident Panevropskeho centra politicko-ekonomických analýz a prognóz (PANAP) Ašot Grigorian spolu s dalším prezidentem PANAP, bývalým předsedou vlády SR Janem Čarnogurským.
  Téma bylo výbušné: „Ázerbájdžán napadl Arménii s použitím vojenské techniky ze Slovenska“, kde jsme se dozvěděli, že zbraně ze Slovenska se do Ázerbájdžánu dostaly přes Izrael.
  S Izraelem a s Arménií mají globální elity svoje plány. Izrael jako takový by měl přestat existovat a Arméni se mají stát „novými židy“, židy číslo dvě. Řízení z Vatikánu má být převedeno do Arménie, přičemž projekt Velké Arménie nelze vyřešit, dokud existuje současný stát Turecko. Turecko zároveň nemá překážet Íránu, z kterého se má stát centrum koncentrace řízení. Turecko je zapojeno do několika konfliktů a je tak značně vyčerpáváno. V konfliktu o Náhorní Karabach je vidět tedy několik aspektů, i když si jejich aktéři ani nejspíš neuvědomují, čemu slouží. Jsou za tím zájmy globálních elit. A u tiskové konference je zřejmé, kdo za jejím uspořádáním stál.“
  https://outsidermedia.cz/v-v-pjakin-otazky-a-odpovedi-ze-dne-28-9-2020/#comment-100174


  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Fakta uznávám, jsou burcující, ale to ostatní je silně spiklenecká masáž.

   Vymazat
 6. Odpovědi
  1. Cíl konfliktu, který podporuje nejvyšší vedení obou stran ( ať dobrovolně nebo z donucení ) je zatáhnout do toho Rusko a působit mu potíže ( v Bělorusku to úplně nevyšlo zkouší se jinde ).

   Vymazat
  2. Nejaktuálněji se to "barevně" zkouší v Kyrgyzstánu - vysvobození exprezidenta, anulování výsledků aktuálních voleb, ale tam je obecně od rozpadu SSSR docela divoko (např. heslo Tulipánová revoluce). Většina jsou muslimové, nejsou přímým sousedem Ruska (tak asi reakce Ruska nebude tak razantní jako v Bělorusku), nicméně sousedí s Čínou a bývalými státy SSSR, končící na -istán,a jsou členem Euroasisjské ekonomické unie. Podle mě (a rád bych se mýlil) může dnešní konflikt v Karabachu za podpory Turků "probudit" velkoosmanské radikální muslimy v těchle bývalých svazových republikách, a to by asi problém byl.

   Vymazat
 7. Já mám kamaráda, bývalého diplomata který v Armenii žije, tak v pátek mi psal že je tam válka. a moc dobře to v tom Karabachu nevypadá.

  OdpovědětVymazat
 8. Kazetové bomby úplně běžně a jaksi samozřejmě používá Izrael. A celý svět tomu barbarství mlčky přihlíží...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Co je podle vás nebarbarským? Fackování rukama bohatě obalenýma molitanem? Ve válce se odjakživa MORDUJE HLAVA NEHLAVA, KDO NENÍ NÁŠ, TEN JE NEPŘÍTEL! A už Staří Římané poražené nepřátelské celebrity tahali v klecích a v řetězech na své TRIUMFÁLNÍ PRŮVODY ŘÍMEM k obveselení občanů... nebo později je vítězové věšeli v Norimberku k zastrašení přeživších Němců...

   Vymazat

 9. Je očividné že žádné smlouvy zákazy nařízení se nerespektují nikde. Přeji Arménům rychlé vítězství.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Prosté, milý Watsone. Ty tzv. smlouvy chránící nepřítele a ohrožující vlastní vojáky - frontové bojovníky, podepisují a schvalují týloví povaleči, kteří poté do boje ZA VLASTNÍ ZÁJMY A MÍSTO SEBE naženou jiné, kteří považují za normální zajistit svoji obrannnou pozici nášlapnými minami - aby se vraždící nepřítel nedostal až k nim. A aby je nezabil či nezmrzačil, musí to udělat nepříteli oni dříve aby přežili! Mrtví nepřátelé nekoušou. Kdo odnáší beznohé raněné do týlu po vás v tu chvíli nestřílí.

   Kdo chrání nepřátele na úkor vlastních vojáků - bojovníků - ten je horší než třídní nepřítel! Ušetřená nepřátelská krev znamená doplňující zvýšené prolití krve vlastních... ano, ne vlastní, protože takoví farizejští šmejdi se mají moc rádi a vylezou z děr až když jim osobně nebude hrozit nebezpečí poškození.

   Vymazat
 10. Exkluzivní rozhovor Asada pro Sputnik: Erdogan podporuje teroristy a rozpoutal konflikt v Karabachu

  https://cz.sputniknews.com/nazory/2020100612620641-exkluzivni-rozhovor-asada-pro-sputnik-erdogan-podporuje-teroristy-a-rozpoutal-konflikt-v-karabachu/

  OdpovědětVymazat
 11. Valku vyvolal zapad prostrednictvim Turecka. Hori i Kirgistan, Dagestan, Bila Rus, Ukrajina je vylidnena, v Georgii kde jsou US laboratore propuknul praseci mor, ktery se rychle siri. COVID v Rusku opet posilil. Je to nepredstavitelny tlak, kteremu celi Rusko na pomezi i uvnitr. Tady se vubec nepise, ze stale evakuuji obchodaky a verejne instituce, protoze jim volaji, ze je tam bomba. K tomu nalety NATO a USA, vyhruzky, Navalny. Deep State vytahnul vsechny registry.
  Ale i tohle Rusko zvladne a USA se podelaji jeste tento rok. Je to zavod o zivot a preziti zlocincu, kteri tento svet drzi pod krkem.

  OdpovědětVymazat
 12. Ano, zastavte Turka, zastavíte válku i migraci! Turkovi narostl hřebínek za pomoci satana USA!

  OdpovědětVymazat
 13. "Republika Arcach (dříve Náhorně-karabašská republika) je stát na Kavkaze. De jure je součástí Ázerbájdžánu", tak je to platné pro tu .... OSN.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 16:11
   OSN existuje jen na papíře, o všech nepravostem rozhoduje amiokupant!!!!

   Vymazat
  2. Asi jako Kosovo? Asi jako Severokyperská turecká republika? Asi tak?

   Vymazat
 14. Republika Arcach (dříve Náhorně-karabašská republika) je stát na Kavkaze. De jure je součástí Ázerbájdžánu,

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Víme, víme, ale když džihád útočí na křesťany, tak jsme na jejich straně.

   A to de iure (latina, ole) znamená, že otrocky přejímáme zparchantěliny sovětského (tedy bolševického práva - bezpráví).

   Vymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.