Reklama

pondělí 12. října 2020

V Evropském parlamentu byla ustavena ideopolicie


Ivan David

12. 10. 2020

Slovenský europoslanec Michal Šimečka, navrhl Evropskému parlamentu zřízení ideologické policie a návrh byl většinou poslanců schválen. To znamená, že každý rok budou probíhat hodnocení všech členských států EU, zda dodržují hodnoty a jsou „právním státem“. V dokumentu se praví, že objektivně a nestranně. Jako příklady států, které nejsou právním státem Šimečka uvedl Maďarsko a Polsko. Podle návrhu bude náprava vynucována, budou nařizovány změny zákonů a institucí a pokud nebudou v určeném termínu provedeny, nastoupí sankce ve formě odebrání hlasovacího práva premiérovi takovému státu a odebrání dotací. Tomu se v eurořeči říká „rozpočtová podmíněnost“. 

Ale pozor, tato sankce se nebude týkat neziskovek, ty mají dostávat dotace dál. Státu by ovšem zůstaly všechny povinnosti, to znamená platit a dodržovat všechna unijní nařízení.
A Šimečka návrh zaštiťuje evropskými hodnotami, zejména svobodou a demokracií. Podle této svobody a demokracie je nepřípustné, aby si voliči v členském státu zvolili vlastní cestu. 

Monitorování mají v součinnosti provádět Evropská komise, Evropská rada a Evropský parlament. Dále mají být za tím účelem zřízeny „přeshraniční sdružení a neziskové organizace“. Čili celé tlupy Pavlíků Morozovů. Smyšlený Pavlík Morozov udal svoje rodiče, zatímco tyto neziskovky budou udávat vlastní a případně i cizí státy. Poprvé má být zpráva vyhlášena v září.

Jaká budou kritéria dodržení evropských hodnot? To bude na rozhodnutí kontrolních orgánů. Ze smlouvy o Evropské unii cituji, o jaké hodnoty jde: úcta k lidské důstojnosti, svoboda, demokracie, rovnost, právní stát a dodržování lidských práv, včetně práv příslušníků menšin. Společnost se má vyznačovat pluralismem, nepřípustností diskriminace, tolerancí, spravedlností, solidaritou a rovností žen a mužů.“ Konec citátu.
Pozor! Takže odmítání přijímání imigrantů může být hodnoceno jako neúcta k lidské důstojnosti, svobodě, rovnosti, dodržování lidských práv, diskriminace, nespravedlnost a chybění solidarity. Můžete si vybrat. 

Šimečka si stěžoval, že v posledních letech Evropská unie státům příliš povolila a je nutné to napravit, aby se Evropská unie vrátila na správnou cestu. Je prý příliš tolerantní k autoritářské politice. Ale je snad tento návrh něco jiného než autoritářství a cesta k totalitě?

Unie čelí podle schváleného textu bezprecedentní a stále se stupňující krizi základních hodnot, která ohrožuje její dlouhodobé přežití jako demokratického mírového projektu.
Zmenšuje se prý prostor pro občanskou společnost. Tím myslí politické neziskovky. 

Návrh podpořily ¾ poslanců - 521 poslanců Evropského parlamentu, 152 bylo proti a 21 se zdrželo.
Z poslanců ČR návrh podpořili všichni poslanci za Lidovce, TOP09, Starosty, Piráty a ANO, proti byli poslanci ODS a SPD, Kateřina Konečná z KSČM se zdržela hlasování, ale skoro celá její frakce byla pro.
Proti byli poslanci Orbánovy strany Fidesz, zbytek jejich vlastní frakce Evropských lidovců hlasoval pro, včetně poslanců za Českou republiku. Proti byli samozřejmě polští poslanci z vládnoucí strany Právo a spravedlnost. Naše frakce Identita a demokracie byla proti, konzervativci byli napůl proti, z ostatních frakcí byli proti jen jednotlivci. 

Takže po prosazování cenzury teď bude ustavena ideopolicie. Z Evropské unie se šíří totalita pod rouškou boje za demokracii a lidská práva. Pod těmito záminkami nám mohou vnutit cokoliv. Pokud tam jsme.

68 komentářů :

 1. Skoda ze nezije Jaroslav Hašek jiste by napsal Dobry vojak Švejk europoslanec. Ale nejsem si jist zda by Švejk obstal. rekl bych ze Rakousko Uhersko je velmi slaby odvar proti EU. Kniha by se okamzite dostala na index na zaklade hlaseni Elfu a jinych dobroseru. A meli by jsem zase samizdat.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Program SPD je jasny viz bod 10.

   Chceme radikalni zmenu systému tedy:

   Přimou demokracii
   Zakon o referendu na který je 31 let embargo
   Odvolatelnost politiku

   To musime tady v diskusi byt zkonkretizováno jako

   SVOBODA A PŘIMOA DEMOKRACIE!

   Včetně sjednoceného programu všech voličů,nebo taky ne!

   podpis ANNA husita z KSH.

   ( hnuti ve prospěch a spolupráci s SPD),které by mohlo nahradit neomarxisty načisto zdemolované strany na př ČSSD a KSČM,jejichž členové totiž nevi co to je neomarxismus a co způsobil jako jejich uhlavni nepřitel za paseku a nyni půjdou s nim ke dnu!

   Členové těchto stran přejděte pod SPD a nečekejte až zahřmi,blesk už tu byl!
   Vymazat
  2. EU je zbytečná organizace, jako je zbytečný Senát v ČR.
   Jednoduché a jasné.

   Vymazat
  3. 14:16 pokud vy víte co to je ten "neomarxismus", tak to vysvětlete. Já se domnívám, že jde o pojem shrnující celý ten pohyb eurohujerství s neziskovkami, gender problémy, spoustou pohlaví, menšinami z jakýchkoli odlišností, utrpením a právy zvířat, ekologismem za každou cenu, právy kdejakého imigrata ... při vsunutím jména Marxe proto, aby byla pošpiněna myšlenka socialismu.

   Vymazat
  4. Rozdíl je obdobný jako liberalismus a neoliberalismus, tedy pojmy naprosto rozdílné, kde neoliberalismus s liberalismem nemá téměř nic společného. Jeden z článků tady na Nové republice to vysvětluje. Domníváte se správně, co je neomarxismus. Proč se tento pojem ujal ? Pan Juncker a další členové kladou věnce k pomníku Karla Marxe (asi před rokem), mnozí se prohlašují za komunisty (José Barroso, bývalý šéf v EK byl předsedou portugalské komunistické strany).V Evropě vládnou socialistické strany (ale jsou socialistické jen podle názvu). Ale těch důvodů je mnohem více.

   Vymazat
  5. Trochu v tom máte anonyme 10:41 zmatek: Kladení věnců k pomníku velkého německého rodáka Marxe se účastnili i lidé z jiných stran všetně křesťanských.
   Borroso nebyl nikdy komunistou, byl to socialista, což je matení názvem, protože za jeho vlády byla Socialistická strana Portugalska silně vpravo.
   V Evropě nevládnou socialisté, ale spoluvládnou v evroparlamentu, kde je nejsilnější frakcí lidovecká - čili nahnědlí křesťané.
   Až příště budete pouštět svoje moudra do klábosnice, ověřte si své domněnky. V opačném případě na vás zvoní rolničky.

   Vymazat
  6. Portugalská socialistická strana byla dokonce vyloučena ze Socialistické internacionály.

   Vymazat
  7. Původně jsem to viděl jako idiotpolicie a když jsem teď přečetl celý článek, myslím, že jsem se nespletl.

   Vymazat
 2. V Evropském parlamentu byla ustavena idiocie (opět), viz:

  EU rozšiřuje sankce proti Petrovovi a Boširovovi.

  "EU prodloužila o rok, do 16. října 2021, režim sankcí za používání chemických zbraní. V současné době se tyto sankce vztahují na devět osob: pět v souvislosti s chemickými útoky v Sýrii a čtyři s použitím nervového činidla v Salisbury (včetně těch, které Spojené království obvinilo z chemického útoku na Sergeje Skripala Alexandera Petrova a Ruslana Boširova). Sankce byly uvaleny také na jednu organizaci, Syrské centrum pro vědecký výzkum a výzkum," píše agentura TASS.
  V prosinci 2018 schválila britská premiérka Theresa Mayová seznam šesti ruských podnikatelů tvořených zpravodajskými službami, proti nimž mohou být v souvislosti s incidentem v Salisbury uvaleny sankce.

  V polovině ledna 2019 se velvyslanci 28 zemí EU dohodli na uvalení sankcí na čtyři "důstojníky GRU", mezi nimi i podezřelé z útoku na "Skripaly" Alexandra Petrova a Ruslana Boširova.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kdysi byl na internetu vynalezen Tribunem ideozločin. Teď jen chybí určit trestní sazbu.

   Vymazat
 3. Je jenom otázkou času, kdy budou rovnou zašívat premiéry odbojných zemí a to na základě úsudku zcela evidentně švihlých lidí. K čemu jsou v tomto provedení národní státy a jejich instituce jako jsou vlády, parlamenty a pod.? Jsou k naprostému prdu, my si tu někoho zvolíme, ten bude realizovat politiku, která nebude vonět nikým nevolenému úředníkovi a je po ptákách. Taky mi není jasné, kdo ohlídá, aby EU tímto způsobem nerealizovala ovládnutí Evropy SRN a jejích podivuhodných osidlovacích programů ve stylu Alfreda Rosenberga.

  OdpovědětVymazat
 4. "Z poslanců ČR návrh podpořili všichni poslanci za Lidovce, TOP09, Starosty, Piráty a ANO, proti byli poslanci ODS a SPD, Kateřina Konečná z KSČM se zdržela hlasování". A co na to jejich voliči??? Spokojenost?

  OdpovědětVymazat
 5. Ano, i na Slovensku mají svoji Jourovou. Tento blb aspiruje na post šéfa EU.

  OdpovědětVymazat
 6. Ideologická policie? Nic nového pod Sluncem... vždyť jí docela donedávna úspěšně budoval, pro "Nový evropský řád", Reinhard HEYDRICH... To to trvalo, než se někdo pilně ujal POKRAČOVÁNÍ JEHO DÍLA.

  OdpovědětVymazat
 7. Kde blb a/nebo prospěchář, tam nebezpečno.
  A protože EU je podle mého názoru prostorem, kde takoví mají navrch, logicky nezbývá, než se od nich vzdálit co nejdál.
  Jaromír Habr

  OdpovědětVymazat
 8. Čistě politickou policii mělo snad jen Německo za vlády nacistů. Jiné země ji měli také, ale jakou oddělení svých tajných služeb. Ta německá spadala pod RSHA (Hlavní úřad říšské bezpečnosti) a byla součástí SS. Jmenovala se Sicherheits Dienst (Bezpečnostní služba). Její příslušníci měli hodnosti SS a nosili i jejich uniformu. Odlišovali se od ostatních příslušníků SS tím, že na pravé straně límce neměli typické runy a na levém rukávu nosili emblém s písmeny SD. Jako celá policejní mašinérie byla i tato služba dílem Reinharda Heydricha. Velice často nosil uniformu SD a měl i odpovídající hodnost "SS-obergruppenführer a generál policie". Koukám, že se soudruzi v Bruselu zhlédli v tom pravém. A spojili se opravdu internacionálně. V této souvislosti mně napadá i řeč německého císaře Viléma II. kterou pronesl na přísaze pluku svojí osobní gardy v Berlíně Lichterfelde (parafrázuji): "Odedneška máte pouze jednoho nepřítele - a to je můj nepřítel! Očekávám, že proti němu zasáhnete i kdyby to byl váš otec, matka nebo bratr...!" Tak "naši" europoslanci musí bránit zájmy Bruselu i kdyby ti mělo být proti zájmům jejich zemí. A že se soudružka Konečná zdržela? To je nejhorší varianta - zbabělost!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak jo, Danny 12:38. V politice se nehraje na statečnost, ale o postavení a vliv. Teprve to, jak jsou postavení a vliv a v prospěch čeho či proti čemu ukazuje, do jaké míry ten který politik plní to, proč byl zvolen. Na to, jaký máte rozhled zbytečně, možná že i účelově, odstřelujete.

   Vymazat
 9. Já navrhuji, aby ten, kdo něco řekne proti evropským hodnotám nebo se jim bude vysmívat, byl po výslechu odveden do koncentračního tábora, nebo, pokud by jeho provinění bylo závažné, aby byl pro výstrahu zastřelen. Dále navrhuji, aby kdokoliv se o takovém jednání dozví, toto ihned nahlásil; pokud by tak neučinil, ať je s ním jednáno stejně jako s tím, kdo takto jednal.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 12:40 Chápu že si děláte legraci, ale vůbec nepochybuji o tom že se najde nemalé množství idiotů, kteří to pojmou jako skvělý nápad.
   Blbců máme na rozdávání.

   Vymazat
 10. Co z brusele vyjde by se do brusele mělo vrátit. Slovo brusel si nahraďte podobným českým slovem začínajícím na P. Doufám, že jsem tím dodržel pravidla slušnosti, argumentoval jsem věcně a nikoho tím neurazil.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vážený, více slušnosti ke zbytečné organizaci nelze projevit.

   Vymazat
 11. To snad čekají Stand up alplaus ?

  OdpovědětVymazat
 12. Jo také mu Slováci pěkně nadávali kdy už konečně občané podpoří většinově SPD která chce z liberální diktatury odejít. Teprve až jim poteče do bot aby nebylo pozdě.

  OdpovědětVymazat
 13. noviczech
  ..."To znamená, že každý rok budou probíhat hodnocení všech členských států EU, zda dodržují hodnoty a jsou „právním státem“.
  "...o jaké hodnoty jde: úcta k lidské důstojnosti, svoboda, demokracie, rovnost, právní stát a dodržování lidských práv, včetně práv příslušníků menšin. Společnost se má vyznačovat pluralismem, nepřípustností diskriminace, tolerancí, spravedlností, solidaritou a rovností žen a mužů.“
  Pane David, a kolik důchodců v Německu má tak malý důchod, že jim nestačí peníze na normální žití? Kolik lidí je v Německu ošizeno státem na přídavkách jen proto, že nevědí že na ně mají nárok? A v čí moci bude náprava platů na životní úroveň v zemích východní evropy? Kde lidé, i důchodci v Německu i lidé východní Evropy musí pracovat a nebo dělat dvě či tři zaměstnání aby přežili???
  Oni z Bruselu samozřejmě nemusí, ale v tomto je PRÁVO ČLOVĚKA, ŽÍT JAKO ČLOVĚK a nepracovat kvůli tomu 20 hodin denně! Ale vím, je to hluchá připomínka, sytý hladovému nevěří! A tam jich sedí spousta.

  OdpovědětVymazat
 14. noviczech
  ...ještě dodatek: Oni vybočili z hlavní cesty, kde je homo sapiens, ..rozumný, ale místo moudrých a rozumných zákonů upřednostňují bič a karabâč! Jen je otázka jak DLOUHO!!!

  OdpovědětVymazat
 15. Antikomunisti prijímajú zákony antidemokratické a proti slobode myslenia. Čo iné môžeme čakať od progresívnych mladých ľudí ? Čo iné môžeme čakať od europoslancov, ktorých väčšina sú Anglosasi a slovanskí prikyvovači sa s nimi predbiehajú, kto z nich vymyslí ako prvý koleso ? Za taký plat sa dá vymýšľať všeličo. Čo sme chceli, to máme.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A kdo tady mluví o antikomunistech? Ti co sedí v Bruselu jsou rudější, než kdy byl ústřední výbor KSČ.

   Vymazat
  2. 14:08
   Protože ti rudější jsou ve skutečnosti jenom přebarvení ultrapravičáci. Nic jiného. Jakákoliv levice by jim, podle PŮVODNÍ definice, nesahala ani po kolena.
   Naučme se raději věci, události a činy nazývat zpět původními významovými slovy, protože to je jediná cesta ven z tohohle marasmu. Kdo to nepochopí, nahrává jim přejímáním jejich zvráceného "slovníku" a ve skutečnosti jim pomáhá. Bez ohledu na to, koho volí.

   Vymazat
 16. Já to tvrdím již delšį čas, že žijeme v době přerodu demokracie ve fašismus ,tak jak se stalo za Hitlera.Šimečka a vláda Hlinkova Slovenska se dere kupředu !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. O žádný přerod nejde, ale jde o pokračování německého nacismu na vyšší úrovni, stejně jako doba po 2. světové válce je světovou válkou již 3., JEN POVÝŠENOU DO VYŠŠÍ KATEGORIE. KDE VŠUDE VÁLČÍME DOKONCE I MY, KDE VŠUDE JSME OKUPANTY I MY? A TO V HISTORII ZŮSTANE ZAPSÁNO. A nejsem šťastný, když nás občané mnohých zemí srovnávají s německými nacisty.

   Vymazat
 17. Hmmm.
  A nenapadlo pana Šimečka, že tím jenom posílí další odchody?
  Je to jednoduché. Jedinou pákou na jakékoliv vynucování jsou prachy. Pokud dojde k výrazným škrtům, někoho napadne vzít tužku a papír a začít počítat plusy a mínusy. Pokud mu na konci vyjde záporné saldo, uvede to veznámost a vypíše referendum. Pokud třeba Orbána volila nadpoloviční většina národa a ono referendum vyhlásí třeba on, není těžké odhadnout výsledek.
  Po Maďarech to může napadnout Poláky a potom další a další.
  Sám za sebe? Jen houšť a větší kapky.

  OdpovědětVymazat
 18. Co to tam sedí za paka. Sami navrhují, schvalují a oklešťují svobodu obyvatel zemí. Slováci mu jistě nedali svolení používaní biče na svobodu. Co se mu v hlavě honí, že vymyslí a prosadí takovou zvrhlost. EU je ztracena a nemá budoucnost. Pryč z ní.

  OdpovědětVymazat
 19. Oraly by sivé volky oraly,
  keby maly poháňačs z Moravy,
  ale majú poháňača zdaleka,
  nepoorú nezesejů do roka,
  ale majú poháňača z Bruselu,
  nepoorú, nezesejú, pros.rú.

  OdpovědětVymazat
 20. Podle wikipedie je Šimečka Slovák, ale politicky ho porodila Karlova Univerzita v Praze. U nás byl dokonce poradce ministra zahraničních věcí. Je z disidentské rodiny, což dokonale popisuje jeho charakter a nenávist ke svým spoluobčanům.

  OdpovědětVymazat
 21. Kdysi jsem se domníval, že tak čtvrtina lidí by mohla být s ůspěchem prohlášena za nesvéprávné. Dnes už si to nemyslím ... Jirka z Brna

  OdpovědětVymazat
 22. Takto to bylo vymyšleno už dávno před vznikem EU. Jenom to realizovaly salámovou metodou aby si toho lidé nevšimly. Zrovna tak jako migrace. Těsně před spuštěním nás v OSN varoval Muamar Kadáfí jenom tomu nikdo nevěřil.

  OdpovědětVymazat
 23. Když vidím instituci, která přemýšlí jako EU, mluví jako EU a rozhoduje jako EU, pak o ní tvrdím, že je to - nepřítel !

  OdpovědětVymazat
 24. Určitě jde o překlep, místo ideo má být idiotů. Prosím opravte si

  OdpovědětVymazat
 25. Nevidím nic špatného na hodnocení státu jestli je nebo není právním státem.Čeho se boji, pokud nic neporušují.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pro 19:46 "Kdo má čisté svědomí, nemusí se bát jakékoliv kontroly" (Reinhard Heydrich)

   Vymazat
  2. Ale jak to chcete posuzovat takhle komplexně? Je snad Česko právním státem? Možná více či méně je, možná více či méně není, ale kde je ta hranice? Jste vy slušný člověk? Více či méně ano, či více či méně ne? Zřejmě se takový posuzovaný bude muset značně přiblížit představám posuzovatele. Ale jsou to jen jeho představy, takže podle mě už jenom takto položenou otázkou slušným člověkem nejste. A co teď s tím?

   Vymazat
  3. 20:10
   Ale má pravdu, ať to říká kdo chce.

   Vymazat
  4. 19:48 - komu prosím dopřáváte to právo určovat ten správný obsah "svědomí", aby bylo "čisté"?

   Vymazat
  5. 19:46 to máte tak, za komunistů, když už na někoho musel být psán "posudek" a neměl tam větu, že "souhlasí se socialistickým státním zřízením", stál si vůči režimu špatně. Dnes tam zřejmě bude žádoucí mít větu, že "souhlasí s evropskými hodnotami" s tím, že se to týká i jednotlivých států. Jak to budování socialismu "v čele se Sovětským svazem". Dnes, budování demokracie po vzoru evropských hodnot "v čele s Bruselem a nikdy jinak", že? Vidím to tak, že z bláta do louže a z deště pod okap. Dětino.

   Vymazat
  6. Potom co vy odsuzujete kontrolu ze strany EU, potom podporujete takové jako je Orbán, kteří pouze z vypočítavosti jsou v EU, vyzobávat jen to dobré, ale dělat si vlastní politiku, která poškozuje zájmy EU jako celku.Pokud jsem v nějakém uskupení státu s jasnými pravidly a zákony, tak si nemohu dělat co chci, potom ať vystoupí a přidají se na stranu koho chtějí, třeba k Rusku, v tom jim nikdo bránit nebude.
   Protože samotní v dnešní době nemají šanci uspět!

   Vymazat
  7. 19:46 Asi to bude tím, kdo a jakým způsobem stanovuje ta pravidla.

   Vymazat
  8. Hlupáku z Liberce (10:08) - Orbán je cesta ke svobodě, pryč z žaláře národů, pryč z Eurosojuzu!

   Vymazat
  9. 10,08
   Nechceš ty svoje mOUDra jít smolit na stránky fašoEU?!

   Vymazat
 26. No, mně se to líbí :)

  "úcta k lidské důstojnosti" - takže už žádný Prague Pride financovaný z našich peněz;

  "svoboda" - i po projevu? super! Řekně to p. Walteru Kraftovi a pí Maříkové.

  "demokracie" - tj. možnost lidí ovlivnit dění ve své zemi - i když se to v Bruseli nelíbí? Jo, beru.

  "rovnost, nepřípustnost diskriminace" - už žádné zvýhodňování hnědočechů, úchylů, mirantů,...? Všem stejným metrem, stejná práva i povinnosti?

  "právní stát" - jako že už nebude předsudečná nenávist?

  "rovnost žen a mužů" - takže islám už je oficiálně mimo zákon?

  Jen se bojím, že to bruselský Brettschneider bude chápat trochu jinak.

  OdpovědětVymazat
 27. Já mylet še fon inšenýr, fjedec, entelehent a fon bandita.

  OdpovědětVymazat
 28. Ano, smyšlený Pavlík Morozov udal svoje rodiče... a příbuzní ho pak vzali do lesa a tam ho zabili. Ten morální apel je snad zřejmý.

  OdpovědětVymazat
 29. Toz ze výrok Gustava Broma je nadcasové a platí sa okazujr stále "V Brne só betelný lidi ale tam pekná rádká porádnéch blbcó" toz jak je videt neplatí to enem pre Brno nad Temzó........slonnnné den a slonce v srdci P.s.

  OdpovědětVymazat
 30. To bylo keců v listopadu 89,např. "StB bez tebe" a ejhle co máme na trhu. Šmírování na každém kroku, trochu té cenzury, předsudečnou nenávist a pod.. Nakonec to celé zastřeší slavná EU, která se de facto ujme vlády nad všemi národními státy, už si před ní nemohou být jisty ani vlády a parlamenty, zkrátka vláda lidu, o němž už nikdo netuší kde sídlí. Zřejmě v Bruselu.

  OdpovědětVymazat
 31. Ideologická policie EU, EU se definitivně stává říší podle George Orwella.

  OdpovědětVymazat
 32. Vraťe se 30 let zpátky k analýze 17.listopadu 89 aby nám pořád nemazali kolem huby ty bláboly!,,,,, Je to dlouhé čtení. Přečtěte alespoň začátek velkého DIVADLA připraveného CIA a KGB na dobrovolné předání východního bloku za hubičku ZÁPADU. Je to šokující analýza jak svět skutečně funguje.
  https://www.email.cz/download/k/ILdGu7K5gpDrVqaYq83oXJ0S-vlDJUocl-bGGZOCVqD9NwxjM6aU6XivQjGEO069ocdaSa0/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 14:49
   Vy tomu nesmyslu věříte?? potom vás lituji.
   Jednodušší vysvětlení je to, že lidé už měli toho socialismu plné zuby, bida, zadrátované hranice ve všech státech, žádná svoboda názoru, tajná policie na každém kroku, zvláště v NDR,žádná vize na lepší život, tak pro to ta likvidace zrudného režimu!! Jak jednoduché co Holmesi!!

   Vymazat
 33. EUtanazie národů. Komu to ne dojde. Za krátký čas pojde !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 17:35
   Potom se divím co tady ještě pohledaváte, jděte příkladem a hoďte si to. Nechápu ten pesimismus. Vždyť je tak krásně.

   Vymazat
  2. Opravdu je to samá sranda. Mám si šetřit na důchod, dobrá rada, když nemám z čeho. Přitom státní ekonomové bědují, že málo utrácím a tak obchod vázne. Rád bych pomohl, ale nemám z čeho. Just si to nehodím, jsem totiž zvědav,jak ta sranda skončí. Prej hubení mají větší šanci.
   Optimisto 17:35 měj se krásně.

   Vymazat
 34. Serte na dotace. Přestaňme platit a krmit škodnou.
  Václav

  OdpovědětVymazat
 35. Lidi, já bych nenáviděl, až bych brečel, jenom nevím, která ta nenávist je povolená.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. V Senátu. Hlaste se u Němcové...

   Vymazat
  2. 19:52 Jak pak to asi má baba se sudeťákama. Třeba by se mohly naše programy ideově protknout,přeci nemůže nenávidět jenom nás.

   Vymazat
 36. 5:37 S tebou bych rád kamarádil. Mám radost, když někomu rozumím.

  OdpovědětVymazat
 37. Mám pocit, že tenhle odboj bude v pořadí už čtvrtý.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.