Reklama

úterý 6. října 2020

V Náhorním Karabachu má smrťák žně a EP jedná o kvótách pro ženy v dozorčích radách firem

Ivan David
6. 10. 2020


S návrhem rezoluce o uvalení sankcí na Ázerbajdžán za vraždění civilistů v Náhorním Karabachu, který předložila skupina řeckých poslanců, a k němuž jsem také připojil svůj podpis, naložil předseda Evropského parlamentu (EP) velmi „svérázně“. Neumožnil o něm hlasovat, ale odeslal jej rovnou Radě. Podle jeho včerejšího rozhodnutí se bude ve středu v EP o válečných zločinech, které Azerbajdžánci, Turci a najatí džihádisté páchají na arménských civilistech v Karabachu jen řečnit, ale poslancům nebude umožněno hlasovat. Rozprava o problému je důležitá, ale měla by vést k nalezení a odhlasování nějaké konkrétní pomoci napadeným.


Předsedou europarlamentu se italský socialista David Maria Sassoli. Kolegové z frakce mi vysvětlili, že italské banky poskytly v minulosti tureckým firmám úvěry v rozsahu asi 10% italského HDP. Pokud by EU skutečně chtěla zastavit ázerbajdžánskou agresi proti Arménům v Náhorním Karabachu, musela by nutně uvalit sankce nejen na Ázerbajdžán, ale i na Turecko, jehož armáda proti Arménům rovněž útočí. Vojenské operace ostatně fakticky řídí turečtí generálové přímo na místě. Řada azerských generálů, kteří zřejmě nesouhlasili s připravovanou válkou, byla těsně před agresí sesazena. Podle arménského analytika Davida Petrosjana byl při čistkách odvolán i náčelník generálního štábu generálplukovník Najmeddinov Sadigovov. 

Turecko se nijak netají, že válka na Kavkaze je řízena z Ankary. Jeho prezident Recep Erdogan z Ankary vyhlašuje, že válka proti Arménům bude pokračovat dokud nebudou vyhnáni z Kavkazu. Ve svém projevu použil termín „konečné řešení“, který je synonymem pro genocidu. Slovo „genocida“ bylo poprvé použito pro systematické vraždění Arménů, které prováděli Osmané na počátku minulého století.

Schválení sankcí proti Turecku by znamenalo velký problém pro italské banky. Mohly by odepsat úvěry za mnoho bilionů eur. Znamenalo by to velký problém i pro německé firmy, které z EU do Turecka přemístily výrobu a pracovní místa. EU je dnes rukojmím tureckého islamistického diktátora, protože ji ovládají nadnárodní korporace, které berou práci Evropanům a přesunováním výroby do Turecka pomáhají financovat armádu státu, který chce okupovat polovinu Evropy, celý sever Afriky a Asii až po Čínu. Tento záměr Erdogan znovu zopakoval o víkendu v chrámu Hagia Sophia – přeměněném na mešitu. „Osvobození Hagie Sofie bylo prvním krokem. Turkistán (severozápadní Čína), Karabach a Jeruzalém zažijí - Alláh tomu tak chce - stejný osud a budou osvobozeny jako Hagia Sophia“, řekl Erdogan po muslimské modlitbě.

Sassoli chtěl poslanecký návrh na zavedení sankcí proti Ázerbajdžánu „znehodnotit“ tím, že jej odeslal Radě nikoli jako rozhodnutí europarlamentu vzešlé z hlasování, ale jako návrh pouhé skupiny poslanců. Marco Zanni – předseda frakce Identita a demokracie (ID), v níž působí i čeští europoslanci za SPD, vyzval všechny ostatní poslance, aby si návrh na uvalení sankcí z pera řeckých kolegů vytiskli, individuálně jej podepsali a odeslali Radě rovněž. Bude to taková forma „korespondenčního hlasování“. Pokud se podepsaných žádostí sejde více než je polovina počtu všech poslanců bude to Rada muset brát jako by šlo o rozhodnutí celého EP. 

Uvidíme jestli někdo z ministrů zahraničí členských států EU tuto iniciativu zvedne. Heiko Maase – ministra zahraničí Německa, které právě Radě předsedá, bych netipoval. Stejně jako u českého ministra zahraničních věcí Tomáše Petříčka (ČSSD). Doposud se k vraždění civilistů v Náhorním Karabachu nijak nevyjádřil. Asi ještě čeká na pokyny z Berlína. Ze zemí EU ázerbajdžánskou agresi proti Náhornímu Karabachu zatím odsoudilo pouze Rakousko a Francie. Myslím, že to budou ministři z těchto zemí, kteří se pokusí napadeným Arménům pomoci.

Většina členských států EU má armádu v podobném rozkladu jako ČR. Všeobecně známý je případ, kdy vojáci Bundeswehru odjeli na cvičení NATO s transportéry, které měly místo kulometů na černo natřené tyčky od košťat. Bylo to v době, kdy byla v Německu ministryní obrany dnešní předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová. S výjimkou Rakouska a Řecka v minulých letech většina zemí EU své armády zredukovala s tím, že nás ochrání NATO. Ten spolek jehož členem je Turecko, které nyní vojensky ohrožuje 2 členské země EU - Řecko a Kypr. Reálně tedy EU jako celek nemůže napadeným vojensky příliš pomoci.

EU je hospodářský spolek. Společné zavedení embarga na dovoz a vývoz zboží proti Turecku a Ázerbajdžánu by pro oba agresory bylo citelnou ranou. Pruský klasik válečné vědy Carl von Clausewitz v knize O válce konstatoval, že „k vedení války jsou třeba především 3 věci: 1) peníze, 2) peníze a 3) peníze“. Platnost jeho závěru potvrdila během víkendu Saudská Arábie. Král Salám bin Abd al-Azíz nařídil okamžitě zastavit dovoz veškerého zboží z Turecka. Tureckým firmám „šly do kytek“ obchody za 3,3 miliardy dolarů. Turecká lira okamžitě spadla o dalších 7%. Během září ztratila hodnotu o 15%. Najednou mají agresoři docela problém zaplatit munici. Na úvěr ji Ázerbajdžáncům dodala Gruzie. Pokud by se k embargu odhodlala i EU válka by zřejmě rychle skončila.

Možná Vás zajímá co důležitějšího má europarlament na práci, než hledání cest jak zastavit vraždění civilistů v Náhorním Karabachu? Včera jsme měli na programu debatu o návrhu směrnice o kvótách na zastoupení žen v dozorčích radách firem. Nikomu kupodivu nedošlo, že pokud bude EU nadále financovat Turecko, které hodlá postupně obsadit Evropu, stane se tato norma zcela bezpředmětnou. V islámských zemích ženy v dozorčích radách firem nezasedají vůbec. V islámu má žena podřízené postavení. 

Na vlastní kůži se o tom mohly přesvědčit i ženy v Ázerbajdžánu, které narazily na nejnovější posily dodané z Turecka. Několik tisíc válečných zločinců Islámského státu (ISIL), které na válku proti Arménům naverbovalo jako žoldáky Turecko, se na „svém“ úseku fronty činí. Neterorizují pouze Armény, ale mrskají bičem i ázerbajdžánské ženy, které potkají na veřejnosti bez hidžábu. Podle informací francouzské tajné služby bojuje a ázerbajdžánské straně nyní přes 2 tisíce ISIL žoldáků. Dalších asi 8 tisíc jich je na cestě z Libye a Sýrie na lodích tureckého námořnictva. Podle zpráv z fronty od agentury ANI již duše 93 z nich zamířily do pekla. Těla 53 z nich již turecké letectvo přepravilo do Sýrie.

Finanční problémy, které Turecku způsobila Saudská Arábie se včera projevily snížením intenzity bojů na severním a východním úseku fronty. Arménský analytik Petrosjan to přičítá problémům, kterým útočníci čelí v zásobování municí. Ázerbajdžánci svoji pozornost na 2/3 fronty přesměrovali z opevnění karabašské armády Arcach na civilní cíle. Během noci na včerejšek a včerejška provedli 100 raketových a leteckých úderů na karabašké hlavní město Stěpankert, město Šuša a vesnice v pohraničí. Turecké letectvo útočí na civilní infrastrukturu jako jsou mosty, rozvody elektřiny a vody.

52 komentářů :

 1. No a co chtít po eu která je spojencem tureckých islamistů a snaží se islamizovat celou Evropu. Chtějí si hrát na velmoc a naprosto na to nemají slabé liberální ženské.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Krátký pohled odjinud

   Doba roušková už zahnala do špitálu mládež s narušenou psychikou. Otřesné zdravotní dopady u dětí. „Mami, nemůžu dýchat!“

   https://tadesco.org/doba-rouskova-uz-zahnala-do-spitalu-mladez-s-narusenou-psychikou-otresne-zdravotni-dopady-u-deti-mami-nemuzu-dychat/comment-page-1/?unapproved=116832&moderation-hash=8073c084c72e843173ebdf849a1be000#comment-116832

   Vymazat
  2. 21:35 jistě, a idioti krmení podobnými kravinami způsobili, že včerejší přírůstek je skoro 4500 případů. Pro tak malou zemi jako Česko to je katastrofa. Vždyť kdyby měla podobné přírůstky nejrychleji rostoucí Indie, tak má namísto 60 tisíc případů skoro 600 tisíc denně. Tohle neskončí dobře.

   Vymazat
 2. Tato další válka má za účel vtáhnout do bojů Rusko.Proto nyní jsou další povstání v Dagestánu a dalších zemí v regionu.Turecko má zločinecký režim.Ale právě Turecko je členem NATO a to vede USA.A USA jsou za každou válkou v regionu.A co na to naši vládní MÍROTVORCI?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jejich úmyslem není vtáhnout Rusko do války, ale zaměstnat ho a nedovolit mu, aby řešilo důležité věci. GP má bobky, že Putin a s ním celé Rusko se mu vymknou z podkontroly.

   Vymazat
 3. Senátor Doubrava: Kritika z EU mě zajímá stejně jako použitý toaleťák! Německo? Nebezpečný soused jako před 1. a 2. světovou válkou

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Senator-Doubrava-Kritika-z-EU-me-zajima-stejne-jako-pouzity-toaletak-Nemecko-Nebezpecny-soused-jako-pred-1-a-2-svetovou-valkou-639275

  OdpovědětVymazat
 4. Nedělali nic, ale stejně uspěli.” Hampl rozluštil, co stojí za volebním úspěchem Pirátů. Přistoupí na to i Okamura?

  https://cz.sputniknews.com/politika/2020100512617910-nedelali-nic-ale-stejne-uspeli-hampl-rozlustil-co-stoji-za-volebnim-uspechem-piratu-pristoupi-na-to/

  Václav Klaus ml. o výsledcích voleb: Řada chytráků a „pobitvěgenerálů“ má dnes pré

  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2020100512617435-vaclav-klaus-ml-o-vysledcich-voleb-rada-chytraku-a-pobitvegeneralu-ma-dnes-pre/

  Ovčáček reagoval na nevybíravá slova publicisty Placáka o Zemanovi: Z lidských úst dokáže promlouvat neskutečné zlo

  „Když volí lumpenproletariát.“

  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2020100512619300-ovcacek-reagoval-na-nevybirava-slova-publicisty-placaka-o-zemanovi-z-lidskych-ust-dokaze-promlouvat/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To, čeho si všímá Petr Hampl, měli komunisté jako samozřejmost za Vedoucí Ůlohy , ale i ODS pamatovala na svoji viditelnost na venkově. Pokud celé měsíce neviděli lidé ve svém okolí člena nějaké Strany, potom je snadné některé voliče přesvědčit dobře umístěným plakátem těsně před volební místností ke změně ,,názoru" na poslední chvíli. Člověka, kterého jste několikrát na vlastní oči viděli a slyšeli , nezapomenete tak úplně rychle.

   Vymazat
 5. Hm to není překvapení, kde je turecko a jeho spojenci tam nastává informační a politické ticho.
  Nepřekvapilo by mne kdyby za čas oznámily že turecko bude dodávat plyn z kyperskych a řeckých ložisek.

  OdpovědětVymazat
 6. Rusko by mělo vybudovat mezi Kaspickým a Černým mořem stěnu jako má USA s Mexikem a bude mít klid. Celý Kavkaz je jako sršní hnízdo.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hombre, ta stěna tam dávno je, podstatně vyšší a mohutnější než USA-Mexiko, a nazývá se Kavkaz.

   Vymazat
 7. iděs zveřejnil dobrou anketu. Hlasujte dokud ji nezruší, ať vědí, jak je lidé mají rádi:

  https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/navrh-na-zruseni-koncesionarskych-poplatku-ct-ondracek-kscm.A201006_052940_domaci_kop#anketa-progress-A20201006_remy_361

  OdpovědětVymazat
 8. Je to typické pro nacistické uskupení, jímž EU prokazatelně je! Nadarmo není nazývána čtvrtou říší. Viz kniha "Nacistické kořeny bruselské EU". A pokud jde o tzv. demokracii, toto: Buď je demokracie přímá, nebo není žádná. To, čemu se říká demokracie zastupitelská dobře sloužilo a dobře slouží jako "fíkový list" k vytvoření a vzniku fašismu, tedy stavu, kdy se korporátní a finanční moc spojila s mocí politickou. To je jeho přesná definice, bez ohledu na to, zda se kvůli tomu mnozí zainteresovaní ošívají a tvoří se jim pěna u huby. Dnes stojí za povšimnutí i to, jak se vzhledem k rozpolcenosti společnosti kvůli údajné pandemii tzv. covid nápadně podobá Čapkově "Bílé nemoci"

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nacismus je od slova "nacionální", tj. zdůrazňující význam národa. Není nic od sebe vzdálenějšího než Eu a nacismus.
   Kdy už sem idioti tvého typu přestanou ťukat svoje absurdní nesmysly?

   Vymazat
  2. 13;18
   Máš pravdu, fašoEU je výstižnější!!!!

   Vymazat
  3. 13.18 Bohužel Hitler ten název zprofanoval , je třeba používat název vlastenectví , vlastenec !

   Vymazat
  4. Rozlišujte prosím. Nacismus není totéž co nacionalismus:
   https://cs.wikipedia.org/wiki/Nacionalismus

   https://cs.wikipedia.org/wiki/Nacismus

   Vymazat
  5. 12:23 - To je přece nesmysl, že demokracie je buď přímá nebo žádná. Aplikováním jen a pouze přímé demokracie byste nebyl schopen řídit ani spolek zahrádkářů, natož město, kraj, stát.

   Vymazat
  6. 13:18 keď si blbý a nevieš, tak radšej čuš. Nacizmus a nacionalizmus nie je jedno a to isté. Nacionalistický znamená vlastenecký, nacistický znamená povyšujúci svoj národ nad všetky a upierajúci ostatným národom právo na existenciu.

   Vymazat
  7. 13:18
   Až na to, že nacismus nedefinuje, od čeho je slovo odvozeno, ale to je na tebe asi moc složité. A ještě ses střelil do vlastní nohy, protože jakou rasu nebo etnikum teď EU vyzdvihuje a nadřazuje nad Evropany? Afričany, Araby a hlavně muslimy... Takže je to přesně naopak, v tomto smyslu není od sebe nic bližšího, než EU a nacismus! :)

   Vymazat
 9. EU je spolek padlých holek a Italská banka je Italská jako Česká spořitelna Česká. Vlády na Kavkaze všechny hrají takové podivné hry na: Toho kdo dává, musíme strašit s tím že můžeme odejít k jeho protivníkovi. Totéž hrála Ukrajina a Bělorusko. Putin to ví a hraje o čas, protože ví že se to všechno zhroutí a vítězem bude ten kdo si zachová bojovou připravenost. Turecko a Polsko jsou v rozkladu jenom to ještě nevědí, protože tam vládne dvojsmyslnost a msta.

  OdpovědětVymazat
 10. Celá EU je pokrytecký a prolhaný spolek. Takže nás naše jednotlivé vládní garnitury neomylně dovedly mezi své. Oči ministra zahraničí začínají v Bruselu a dohlédnou pouze do Číny nebo Ruska, jinde se přeci vcelku nic neděje.

  OdpovědětVymazat
 11. Barevné revoluce mají za výsledek likvidaci národa. Ať je to Arménie, ať to jistojistě bude Gruzie, ať je to Ukrajina, ať je to sametová rev. Vency Flašky KKK (křiváka, kolaboranta, kur.ev.íka), ať je to zrovna dnes, 6. 10. 2020 Kirgizstán. Všechny barevné revoluce jsou úplně stejné. Lid to žádá, po čase národ zaniká. Je bláhové nějak pomáhat Arménii, chtěla se otevřít světu, a národ, "starobylý, křesťanský" národ je tak blbý a nekřesťanský, že musí nutně zaniknout. Jenom pro zajímavost. Otázka: Která byla první barevná revoluce? To neuhodnete. Vše počíná v církvi. První barevnou revolucí nutně tedy musel být tzv. 2. vatikánský koncil. Vůdcem této bar. rev. byl benátský patriarcha Jan XXIII. (o Benátkách srov. pana Pjakina), no a pak už šly bar. rev. jedna za druhou. O rozvratu dnešní církve si povídají i vrabci, je v ní se to nesmí vyslovit. Tak jako o zániku českého národa po sma. rev. se taky nesmí mluvit. Ale Sudeťáci už slintají blahem. No a zrovna dneska Kirgizstán. Tak se na NR republice věnujte té dnešní revoluci a Armény ponechtě Turkům – ale i je čeká časem barevná rev. A cíl: svět globální vesnice všech nahnědlých, kdy slovo národ bude zakázáno jako dnes černosch, nebu, v Berlíne to už začíná, sprosté a zakázané slovo CIZINEC.

  OdpovědětVymazat
 12. Hmm, a kdopak asi jsou ti italští banksteři a němečtí fabrikanti, stahující svá aktiva do Trecka, blíže Izraeli?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Turecko je na odpis. Diky jeho politice proti vsem a Turecko first.

   Vymazat
 13. Potom začnou se 123. pohlavími.

  OdpovědětVymazat
 14. Nejhorší v jakékoli argumentaci je, že platí "Republika Arcach (dříve Náhorně-karabašská republika) je stát na Kavkaze. De jure je součástí Ázerbájdžánu".

  OdpovědětVymazat
 15. EU je nemocná. Vyhlašuje tvrdé sankce proti Bělorusku. Lukašenka by nejraději rovnou popravila i za souhlasu našich "ohýbačů" jaký je to diktátor, ale krvavé zlo co podporuje člen NATO a vyděrač Evropy ji nevadí, sankce žádné neuvalí. Větší pokrytectví se nevidí.

  OdpovědětVymazat
 16. ..Několik tisíc válečných zločinců Islámského státu (ISIL)..

  ISIL tam asi nebude, i když to je úplně jedno, protože bojové grupy islamistů jsou řízeny z Turecka. Účastní se stará známá Džebhat an-Núsra, Hajjat Tahrír aš-Šám, Firkat Hamzá a další. Momentálně se sbírají jejich koordináty a bude se to likvidovat. Možná, že i Turci nebudou úplně proti, jelikož živit podobné zabijáky není lehké a jejich přítomnost v zemi je problematická. Rusko se už připravuje.

  OdpovědětVymazat
 17. Bože dej, aby Turecko napadlo území Turkistánu, Čína si to rozhodně nenechá líbit a bude konečně pokoj od Erdogana!


  A víte co? Ať si Turecko obsadí celou tu podělanou, pošahanou a zbabělou, pokryteckou Evropu. Konečně snad těm některým krávám nebeským ženám dojde, že ten jejich naprosto nesmyslný ekofeminismus je dovedl do harémů, kde budou moci svou energii vybíjet v bojích a intrikách o to, která kdy půjde s pánem domu do postele. A která mu dá prvorozeného syna!! Budou rodit děti jako na běžícím pásu. A pak po odeznění vhodného věku pro pána seschnou jako uřízlá větev.
  A mužům snad dojde, jak se chovají zbaběle, alibisticky, bojí se "urazit" ženu, byť i právem.

  Ať žije evropská "ženská" armáda v boji proti tureckému proudu uprchlíků!!

  Jen tak mimochodem bych rád věděl, jestli u těch kvótách pro kvočny v těch radách se taky bere v potaz, že by měli také kokodákyně rozumět tomu, co se v radách má dělat? Nebo je to jako s politikou, kterou dneska může dělat každý blb a psychicky vyšinutý člověk, protože normální člověk nebude zvolen, páč lidem říká, že pracovat se přece jen musí?

  Pokud to, co jsem napsal působí "zle" proti feminismu, tak já na to mám právo, protože ta, se kterou jsem žil několik let se nakonec ukázala zrovna taková - kráva nebeská feministická. Vyrazil jsem ji ze svého domu, který jsem si naštěstí nechal "jen" pro sebe, když jsem zjistil, že mít děti pro ni znamená brát antikoncepci ... a dělat "kariéru".

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ta pošahaná Evropa, kterou má podle vás Turecko obsadit, je Řecko, Bulharsko, Rumunsko, Srbsko, Albánie, Bosna, Moldávie, Chorvatsko, Maďarsko, Slovensko, Rakousko, Česko a možná také Ukrajina a Polsko. Dál se nedostane, tam bude akorát nabádat turkické dělohy k rození velkého počtu dětí. Zato my, stejně jako v minulosti, padneme na obranu evropských hodnot.

   Vymazat
 18. Nedávno britské ministerstvo školství nařídilo školám, aby nepoužívaly vzdělávací materiály, které obsahují výzvy k ukončení kapitalismu, píše The Guardian.

  OdpovědětVymazat
 19. Já jsem slyšel trochu jinou verzi o původu tohoto současného konfliktu (rozmrazení války) od jednoho arménského politologa žijícího v Rusku.

  Útok zahájila Arménie už v červenci, protože chtěla vyprovokovat Ázerbájdžán k akci a tím zpětně reakci skupiny ODKB, které Arménie je členem, ale Ázerbájdžán ne. To proto, aby tato skupina zatlačila na Ázerbájdžán ohledně nároku Arménie nejen na Arcach, ale také na přilehlá území, větší než samotná neuznaná republika, která jsou dosud nazývána bufernou zónou a ovládá je Arménie. Ázerbájdžán byl po celou dobu v klidu, v červenci se stav změnil. Ázerbájdžán červencový útok odvrátil. Jenže koncem září to začalo znovu. A protože Arménie sice je členem OKDB, ale Arcach ne, Ázerbájdžán nastoupil k plné válce proti Náhornímu Karabachu. Oficiálně to není válka s Arménií, ale s Karabachem.

  Co bylo pravou pohnutkou Arménů k startu obstřelů, ví bůh, ale současný president Panišjan jako první označil Náhorní Karabach za arménské území, a přestal nazývat přilehlá území bufferní zónou a nazval je taktéž Arménií.

  Nezbývá než se zamyslet, proč to udělal a proč zrovna teď. Zvlášť, když se po internetu toulá kvanta jeho fotografií v družném objetí se Sorosem.

  Čeho je třeba se obávat, je spojení Ázerbájdžán + Turecko. Ázerbájdžán měl vždy blízko k Rusku a teď jsou Rusové postaveni před velké dilema. A taktéž lifrování teroristických grupirovek na Kavkaz. Takhle se jich Turci zbaví, a ještě dobře poslouží. V Sýrii byli blízko tureckých hranic, teď jsou přesunuti na území bývalého SSSR do neklidného regionu a od Ruska je dělí jen Kavkaz. Další ropné území po Sýrii, Iráku a Lybii....

  OdpovědětVymazat
 20. Dobrý a shrnující komentář k tématu Arménsko-Ázerbájdžánský konflikt čtu a nyní cituji:
  Turecko hraje v geopolitice stejny druh hry jako USA. Ale nema na to. 3 intervence v zahranici a kurdska opozice doma, neustaly strach z armady resi Sultan jejimi cistkami. Na to nema Turecko prostredky ani kdyz vydira Evropu uprchliky a nechava si za to platit. Ty penize spaluje ve sve velikasske politice pro znovuzrozeni Osmanske rise. Prohral uz ted. Jeste to nevi, stale doufa, ze uspeje. Neuspeje, protoze vsechny nastval a Turecko znici jako stat.
  http://www.nwoo.org/2020/10/06/kralovske-pocty-putinovi-pri-navsteve-turecka-video-a-jak-to-souvisi-s-denim-mezi-armenii-a-azerbajdzanem/#comment-2162081

  Stejně tak je dobrý článek nad komentářem jehož název je "Královské pocty Putinovi při návštěvě Turecka (video) a jak to souvisí s děním mezi Arménií a Ázerbájdžánem".

  Popis a rozbor konfliktu v článku se nese ve shodném duchu s včerejším vyjádřením pana Pjakina https://www.youtube.com/watch?v=SY-hW53VUJI&feature=emb_logo
  ke konfliktu, samozřejmě spíše v obecné rovině popisu děje ze strany Ruska, jelikož nemohl jít zřejmě do takových podrobností, jako jsou např. uvedeny ve článku od Pozorovatelky.
  http://www.nwoo.org/2020/10/06/kralovske-pocty-putinovi-pri-navsteve-turecka-video-a-jak-to-souvisi-s-denim-mezi-armenii-a-azerbajdzanem/#comment-2162081

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kvůli válce o Náhorní Karabach je město Nachičevan a celá Nachičevanská autonomní republika zcela odříznuta od vlastního Ázerbájdžánu. 
   https://cs.wikipedia.org/wiki/Nachi%C4%8Devan

   Vymazat
  2. Autonomní republiky mnohokrát ani nemají mateřský stát.

   Vymazat
 21. Všetci si musíme vždy znova a znova pripomenúť, že EÚ = to sme my, naši politici, naši poslanci a senátori, naše politické strany - my si ich volíme, my dávame voľbou súhlas na činnosť politikov na vrchole EÚ.
  Ale najdôležitejším hýbateľom všetkého, čo sa deje v Európe - je NATO. V zmluvách NATO sa EÚ podpísala ako podriadený subjekt ! Prečítajte si zmluvy, pochopíte.
  Keďže obyvateľstvo v Česku i na Slovensku väčšinove volí pro- unijné a pro - natovské strany, dávajú obyvatelia tým pádom každému na vedomie, že súhlasia a sú spokojní. Veď v Česku len pred pár dňami skončili čerstvé voľby= čerstvý prieskum verejnej mienky.
  Takže naši politici robia " mŕtveho brouka " voči Náhornému Karabachu. Všetko nechávajú na USA, Turecko a Rusko. To kauza Navaľného je jednoduchšia a jasná. Bielorusko tiež. Tu nepotrebujú naši politici EÚ žiadne IQ. A hlavne, neublížia si. Tu je vinník jasný a bez námahy identifikovateľný. Kým v Náhornom Karabachu ? Nechcú si nikoho pohnevať.

  OdpovědětVymazat
 22. Je poněkud pokrytecké kritizovat EU, že v otázce Karabachu nic nedělá a zároveň pro podobnou nečinnost omlouvat Rusko.

  Jak správně poznamenal ruský politolog Jevgenij Satanovskij, Rusko si Erdogana vykrmilo. EU ho zase neustále usmiřuje a uplácí. Ta politická kopulace s Erdoganem je nemravná, ať ji dělá kdokoli. Vždycky je to hnus.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. V Jerevanu dnes přiletěl speciál z Moskvy. Uvnitř byli tajení vojenští a bezpečnostní experti. Rusko do toho po čase vkročí.

   Vymazat
  2. 23:14 Rusko potřebuje nejen mír, ale potřebuje se zbavit toho navezeného ksindlu ze Sýrie a Lybie. Do bojů na straně Ázerbájdžánu se podobně jako Gruzie už zapojila také Ukrajina, také s vidinou zisků z těžby a dopravy uhlovodíků. U obou států je bonusem taktéž podrývání Ruska. Gruzie je v tomto pochopitelná, narozdíl od Arménie vede přez ní ropovod Baku-Tbilisi-Supsa, stejně tak Turecko (ropovod/plynovod Baku-Tbilisi-Čejchan), ale Ukrouši to dělají snad už jen ze zvyku škodit Rusku. Zrovna tak vysílali své jednotky do Čečny, Gruzie atd., jen aby podpořili požár konfliktů v těchto oblastech. Mimochodem, Rusové jsou v kontaktu také s Ázerbájdžánem.

   Vymazat
  3. 20:54 Erdogan je to menší zlo, které převzalo vládu nad Tureckem. Navíc je v jeho rukách koncentrovaná značná moc, tedy je zárukou, že bude rozhodnutí záležet jen na něm a ne na CIA reprezentované šaškem v osobě podobné Bidenovi. A také je značně zranitelné, protože stačí jediný řez a vše se může radikálně změnit (v Rusku je podobná situace). Je tedy lepší se dohadovat s megalomanským bláznem, který ovšem není hloupý, než s neviditelnou sítí Deep State jimž z povzdálí kraluje pár neviditelných superboháčů. Nemluvě o tom, že v Turecku by se mohla po zhroucení vlády pevné ruky natolik zhoršit bezpečnostní situace, která by mohla následně zhoršit stav na Blízkém východě.

   Vymazat
  4. Turecko by nemalo takú moc, keby neležalo na brehoch Marmarského mora, keby nebolo v NATO, keby nebolo centrom Osmanskej ríše...Turecko je bránou do Ázie. Zároveň svojou polohou je nebezpečný sused Ruska. Rusko nemôže inak , len s Tureckom dobre vychádzať. Je smutné, že Satanovskij za to odsudzuje svoju vlasť. Ostatne, liberálna časť Ruska by predala svoju vlasť aj Turecku a celému Západu. Na druhej strane, by som ani ja nepredala S - 400 Turecku. Raz sa použije proti Rusku. Ale história jasne ukazuje, že dnešný priateľ je zajtra náš nepriateľ. To je v ľudskej povahe - zrádzať, využiť, zneužiť, podvádzať.
   Rusko hasí požiare v štátoch, ktoré nespôsobil - na svoj úkor. Rusko draho platilo za pomoc štátom v socialistickom tábore - počnúc od Južnej Ameriky, Afriky cez Áziu. Príklad : pozrite sa do Pobaltia. Všetko sa vybudovalo za ZSSR. Aký vďak sa dostalo Rusku ? Rovnako Kyrgystan, Arménia.....Všetky satelity ZSSR využili ZSSR ako sa dalo. Aj my.
   Takže, 145 miliónov Rusov má zachraňovať prdel sveta, kým 1 miliarda západňárov svet rozbíja. To čo je za zvrhlá logika ?
   Na druhej strane, bývalí spojenci sa postavili proti RF, vrátane obyvateľstva. Tak nech si teraz vypijú svoj pohár do dna - bez pomoci Ruska. A RF nech sa bráni všetkými prostriedkami. Má na to právo.

   Vymazat
  5. 20:54 Erdogana vykrmuje EU a Rusko ho umravňuje. Dočkej času jako husa klasu. Satanovskyj chce pořád jenom někde válčit. Turecko rozesírá celý střední východ a sere se i na Kavkaz. Kdyby mu nepomáhala EU-SNR svojí migrační politikou, tak by to bylo jinak. To ovšem spolu s vrtáním do Polsky bude asi její pád.

   Vymazat
  6. Rusové dále vyzbrojují toho tureckého zmrda:

   https://topcor.ru/16810-turki-pokazali-novye-rakety-dlja-s-400-kotorye-tolko-tolko-postupajut-na-vooruzhenie-rf.html?utm_source=warfiles.ru

   Komentář je zbytečný, obhájit to nelze. Gosudar nepracuje pro Rusko, ale kdo ví, pro koho. Fuj.

   Vymazat
  7. 11:04, ale jděte, naivo. Víte dobře, že to bylo Rusko, kdo zachránil Erdoganovi prdel a Erdo prozatím do Ruska moc nešije. Kdyby chtěl, tak zamete s Asadem už dávno. Jenže Rusové Asada potřebují. Pokud budou potřebovat Náhorní Karabach, určitě se začnou interesovat. Rusy zajímá hlavně Rusko a co je důležité, dokážou odhadovat následky v delším časovém horizontu. Hlavně současná garnitura je poměrně schopná, což se o třech předchozích moc říct nedalo. Nebo myslíte, že by se mělo vzdát výhodného obchodu a nechat byznys Američanům?

   Vymazat
  8. Rusko od rozpadu SSSR nepotřebuje už vůbec nikoho, stačí mu Armija a Flot. O to, co se děje v postsovětském prostoru se prakticky přestalo starat, takže se tam navezly vnější síly.

   Výsledkem je, že jeho operační prostor se neustále zužuje. Samozřejmě je to plně v jeho kompetenci, klidně může opustit Kavkaz i Bělorusko, případně si Avantgardem vybombardovat i Voroněž (jelikož na Západě studují a žijí děti ruských elit).

   Tento taktický ustup z bývalých pozic není nic ale jiného, než postupný pád. Erdogan se ve svých ambicích velmi podobá Hitlerovi a jeho spojení s Islámským státem svého času potvrzovali i Rusové, tedy než se s Erdoganem skamarádili.

   Takže klidně toto spojení dál obhajujte a kritizujte totéž u EU, ale je to čím dál trapnější.

   Vymazat
  9. 15:54 do postsovětského se vnější síly navezly po pádu SSSR, s tím dnešní garnitura nic nemá. Nevím sice na koho reagujete, ale já nic neobhajuju. Jen konstatuju status quo.

   Vymazat
 23. Aktuality:
  1. Arménský Havel sedl na prd.l: Пашинян заявил о готовности Армении к уступкам в карабахском конфликте.
  2. В Азербайджане сейчас как в России после Крыма — комментарий из Баку.

  OdpovědětVymazat
 24. Tuhle EU vedou nuly
  co maj v hlavě mozek z muly.
  A je jich tam velké hejno
  v čele mají von der Lejno.

  OdpovědětVymazat
 25. Jasně - Karabach je pro naši současnou českou covidovou heydrichiádu děsně důležitej. Nutně musíme vědět - ne kdy celé tohle nesmyslné divadlo a přitroublé strašení před nástupem zimy a vánočního času skončí - ale z který díry v Karabachu se střílí do jiný díry, a proč. V ubohé, zludračené a vyplundrované ČR nám lampasáci hodlají zkazit vánoce zhovadilými výmysly. Teď každýmu blbci, co se nechá, píchají do nosu, pak budou dvěma milionům blbců, který potřebujou vylustrovat (proto ty testy) píchat povinně do zadků nějaký svinstvo, který ještě nestačili vyzkoušet na opicích - všechno českej trouba vydrží - stresujou a ničí už tak zničené lidi strachem, ale řešit se bude Karabach. Co lepšího už si můžeme přát? Za heydrichiády se lidi báli i navzájem zdravit - už se to zase blíží.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Když tak milujete Vánoce, udělejte si je raději hned... co kdybyste se jich stresem ze zloby podmíněné politikou nedožili? Co takhle Chanuka, nebo svátky Zimního slunovratu?

   Vymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.