Reklama

pátek 9. října 2020

V Ženevě začala jednání o příměří v Náhorním Karabachu – městské zastupitelstvo vyzvalo vládu k zabavení miliardového majetku klanu Alijevů.

Ivan David

9. 10. 2020  facebook europoslance Davida

Po rusko-francouzském diplomatickém tlaku na Ázerbajdžán a zejména Turecko se včera v ženevském sídle OSN poprvé od zahájení války v Náhorním Karabachu sešli nižší profesionální diplomaté Arménie, v jejichž delegaci jsou i zástupci vlády Náhorního Karabachu, a Ázerbajdžánu. Jejich úkolem je dohodnout podmínky pro hlavní jednání o příměří, které by mělo začít 12. 10. 2020 v Moskvě. 

Hlavní jednání o příměří bude zprostředkovávat a moderovat ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov. Jednání o vojensko-technických otázkách bude mezi vojenskými delegacemi znepřátelených stran řídit ruský ministr obrany Sergej Šojgu. Na jednání v Moskvě jsou očekávání ministři zahraničí Arménie Zohrab Mnatsakanyan a Ázerbajdžánu Jeyhun Bayramov. O vojenských otázkách budou jednat ministři obrany Arménie Davit Tonoyan a Ázerbajdžánu Zakir Hasanov. V delegaci Arménie by měli být i zástupci Náhorního Karabachu, který Ázerbajdžán jako nezávislý stát neuznává, i když se k tomu zavázal v mírové smlouvě z roku 1994.

Držme palce civilistům v Náhorním Karabachu, aby se diplomatům rychle podařilo dohodnout aspoň příměří. Aby ustaly neustálé útoky ázerbajdžánské a turecké armády posílené džihádisty na civilní obyvatele.

Švýcarsko poskytlo oběma znepřáteleným stranám tvz. „dobré služby“, což je především poskytnutí prostor a bezpečnostních záruk pro obě delegace a veškerá materiální a diplomatická podpora, která má jednání umožnit. Švýcarsko jako neutrální země hostí podobná jednání v případě mnoha konfliktů.
V den zahájení předběžných rozhovorů se k velmi neobvyklému kroku odhodlali zastupitelé města Ženeva. Na veřejném jednání vyzvali švýcarskou federální vládu, aby uznala právo karabašských Arménů na sebeurčení, uznala nezávislost Náhorního Karabachu jako samostatné republiky, kterou zakotvila mírová smlouva z roku 1994. Ženevští zastupitelé se ve svém usnesení adresovaném federální vládě jednoznačně postavili na stranu napadených Arménu v Karabachu a vyzvali vládu ke zmražení miliardových dolarových vkladů klanu Alijevů, které si do švýcarských bank „ulili“ za celou dobou vlády. Od rozpadu SSSR vládli v zemi jako prezidenti bývalý šéf KGB v zemi Gejdar Aliev a po něm v rámci „dědičné demokracie“ převzal moc jeho syn Ilham. 

Zahájení jednání provázelo včera podle arménské Agentury ANI snížení intenzity bojů. Ještě v noci na včerejšek se Ázerbajdžánci spolu s džihádistickými žoldáky dodanými Tureckem ze Sýrie neúspěšně pokusili o mohutný průlom fronty na jihu. Útočná operace, která měla odříznout Náhorní Karabach od Arménie a tím i od dodávek zbraní, munice i humanitární pomoci civilistům podle arménského analytika Davida Petrosjana připomněla boje v Děbalcevském kotli na Donbasu, který se odtrhl od Ukrajiny. 
Azeři do útoku soustředili velké množství těžké techniky. Arméni po mohutných náletech ázerbajdžánských a tureckých letadel a dronů museli ustoupit o jednu linii kopců až k městu Jabrajil, které je asi 30 km ve vnitrozemí. Po příchodu posil dobrovolnických praporů z Arménie se spojeným silám podařilo sevřít nepřítele „do kleští“. Do zajetí padlo několik tisíc útočníků a téměř dvě stovky tanků, raketometů a těžkých plamenometů. Část z nich je poškozená, ale bude možné ji opravit. Podle odhadů v těžkých bojích v kotli padlo asi 4 tisíce Azerů a džihádistů.

Relativně dobré zprávy přinesla karabašská agentura Novosti Arcecha. I přes pokračující raketové bombardování hlavního města Stěpanakertu se technikům podařilo opravit elektrárnu a vodárnu a obnovit dodávky civilistům, kteří se ještě z města neevakuovali.

Krach jižní ofenzivy byl vedle tlaku Ruska a Francie dalším z faktorů, které zřejmě způsobili, že se Ázerbajdžánci na úvodní jednání o možném příměří do Ženevy dostavili. Podle údajů analytika Petrosjana po debaklu v Jabrajilském kotli již ázerbajdžánské ztráty dosáhly poloviny těžké pozemní techniky.

Azeři ale pokračují v raketových a dronových útocích na civilní cíle. Agentura ANI hlásí opětovné plošné raketové útoky na obytné čtvrti Stěpanakertu. Leteckému útoku byla vystavena velmi cenná prastará křesťanská katedrála Svatého Krista Spasitele ve městě Šuši. Azerské obsluhy dalekonosných houfnic na východní a severní frontě si zlost z neúspěchu svých kolegů na jihu vybíjejí ostřelováním měst Hadrut, Mardakert, Martuni a dalších vesnic. Fronta se na těchto úsecích prakticky nehýbe a obránci drží útočníky na hranici. A rovněž pod palbou.

Do zahájení jednání o příměří se činila i karabašská armáda Arcech. Těžkou raketou vystřelenou z předsunuté pozice na severu se jim podařilo zasáhnout plynovod z ázerbajdžánského Baku do gruzínského Tbilisi. Útok má dvojí efekt. Připravuje útočníky o peníze za prodej plynu, které jsou nutné k vedení války. Navíc jde o zvláštní formu odvety Arménů za zradu vlády křesťanské Gruzie, které se na bratrech ve víře dopustila dodávkami munice Ázerbajdžánu.42 komentářů :

 1. Přenášíme text prohlášení prezidenta RF Vladimira Putina:

  "Po sérii telefonních rozhovorů s prezidentem Ázerbájdžánské republiky Ilhamem Alijevem a předsedou vlády Arménské republiky Nikolem Pašinjanem požaduje ruský prezident z humanitárních důvodů ukončení nepřátelských akcí v oblasti konfliktu v Náhorním Karabachu za účelem výměny těl mrtvých a vězňů."

  9. října jsou ministři zahraničních věcí Ázerbájdžánu a Arménie pozváni do Moskvy ke konzultacím o těchto otázkách prostřednictvím zprostředkování ruského ministra zahraničních věcí. “
  http://kremlin.ru/events/president/news/64180

  Obě strany potvrdily, že dnes odjíždějí do Moskvy, kde budou probíhat konzultace o příměří. Konzultace budou probíhat za zprostředkování ruského ministerstva zahraničí.
  Od počátku konfliktu se Rusko všemožně zaměřovalo na své přání pokračovat v roli arbitra v arménsko-ázerbájdžánském zúčtování. Pokud bude možné dosáhnout příměří, jistě to posílí toto postavení Ruské federace. Na druhé straně, pokud nelze dosáhnout příměří, bude to vnímáno jako nedostatek potřebných vlivů na situaci a problémy s výkonem role arbitra (zejména kvůli zvýšenému vlivu Turecka na Ázerbájdžán a přítomnosti osob spojených se Sorosem v arménském vedení). V současné realitě je pro Arménii nezbytnější příměří, pozice Ázerbájdžánu v těchto jednáních se zdají být výhodnější.
  Rusko bude nepochybně mít zájem dosáhnout alespoň dočasného příměří. https://colonelcassad.livejournal.com/6231950.html

  Začátek jednání naplánován na 15:00
  "EU budíček!...vzbuďte se, loutky."

  Rovněž dnes Mišustin odletěl do Jerevanu, aby se zúčastnil zasedání EEU (EAEU), která je očividně přetížena kvůli událostem v Bělorusku, Kyrgyzstánu a Karabachu.)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Arménie prohrává, takže příměří při ní bude výhodou. Jen co Azery zastaví, může Pašinjsn znovu začít ostřelování Ázerbájdžánu a je to tady znovu. Arménie je chráněná ODKB a co je Pašinjanovi po nějakém Karabachu? Kdoví, kolik mu přistálo na účtě od Sorose za červencový útok a kdoví, co zažádá za ukončení střeleb. To samé Ázerbájdžán a Turecko. Jsem zvědav, jak se vyrovnají s hrdlořezy území Ázerbájdžánu, protože ti to mají přez Kavkaz zatraceně blízko do Ruska.

   Vymazat
  2. @ Anonymní9. října 2020 15:34 "Arménie prohrává"

   Ano, vypadá to tak.
   Cituji z článku: před rozhovory v Moskvě začal Alijev skvěle.
   https://aftershock.news/?q=node/911209
   Je vidět, že informace znamenají moc.
   A k Alijevovi se z Ruska dostaly.
   Aby ne - otec a syn, jak říkal VVPj, o tom to je, o spolupráci, oboustranné spolupráci.

   Vymazat
  3. EU, myšleno její současná byrokratická struktura je odepsaná již dávno, jsou to ale dlouhodobé procesy. Vznikne nějaký blok státu ve střední Evropě s centrem v Praze, ale musí se ten pražšký chlév nejdříve vyčistit od všech slouhů nadnárodních proti lidských sil. Hodně bude záležet na tom jestli Trump porazí bažinu, pak to půjde rychle, protože odporné zrůdy sloužící protinárodním korporacím budou bez podpory zvenčí.

   Vymazat

  4. Setkání ministrů zahraničí Ruska, Ázerbájdžánu a Arménie začalo v Moskvě:
   MOSKVA, 9. /TASS/. Ministři zahraničí Ruska, Ázerbájdžánu a Arménie Sergej Lavrov, Ceyhun Bayramov a pan Mnatsakanyan zahájili setkání bez tradičních úvodních slov, píše TASS.

   Ministři zahraničí Ázerbájdžánu a Arménie dorazili do Moskvy několik hodin před zahájením rozhovorů. Byli pozváni ruským prezidentem Vladimirem Putinem na konzultace o Náhorním Karabachu.
   https://tass.ru/politika/9677623

   Vymazat
  5. A proč by začínali Arméni střílet? Od roku 1994 další přestřelky začínají Azerové. Arméni už další území nechtějí. Chtějí udržet Karabach a ne začít další válku. I teď koncem září začali Azerové. I Erdogan to veřejně přiznal.

   Vymazat
  6. Ministři zahraničí Ruska, Ázerbájdžánu a Arménie - Sergey Lavrov, Jeyhun Bayramov a Zorab Mnatsakanyan - diskutují o situaci v Náhorním Karabachu více než šest hodin, uvádí TASS.

   Schůze začala v 16:30 moskevského času a čas jejího ukončení je stále otazník. Zástupci médií tří zemí byli po celou dobu v tiskovém středisku přijímacího domu ruského ministerstva zahraničí a dívají se s nadějí na obrazovku, která bude po jednání vysílat prohlášení ministrů.

   Ministři zahraničních věcí Ázerbájdžánu a Arménie dorazili do Moskvy v pátek několik hodin před zahájením jednání. Na konzultace o Náhorním Karabachu je pozval ruský prezident Vladimir Putin.

   Vymazat
 2. Kdyby Arménsko bylo přijato v NATO, nic takového by se NESTALO!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kdyby idiot byl býval blbcem, tak se nemohl stát kreténem.

   orinoko

   Vymazat
  2. odpusť mi Bože, ale Ty už také vdechneš duši kdejakému pošukovi

   Vymazat
  3. 13:08 Tak jako Řecko bylo ochráněno před Tureckem. Proč asi mělo Řecko druhé nejvyšší výdaje na počet obyvatel po SS, což je dostalo do těch sr..ek. Kolik těch doláčů končilo u zbrojařských firem v Němecu a SS. Kdo je z toho vymotá. Asi PRAVDA a LKÁSKA. Nebo je budou přátelé ve zbrani HUMANITÁRNĚ BOMBARDOVAT.

   Vymazat
  4. 13:08 Čím dřív se NATO rozpadne tím lépe je nebezpečím celému světu. Je dobře že ta válka skončí zavčasu.

   Vymazat
 3. Pašinjan doufá, že Francie uzná nezávislost Náhorního Karabachu:
  (to je teda dvojka!, dvojka s dvěma kormidelníky. pozn.aut.)

  Arménský premiér Nikol Pashinyan řekl, že očekává, že Francie uzná nezávislost Náhorního Karabachu. Informovala o tom agentura Interfax s odvoláním na místní média.
  Vyjádřil také naději, že tento
  postoj podpoří francouzský vůdce Emmanuel Macron.
  Pašinjan dodal, že současná situace v regionu nemá jinou
  možnost, ale jinak to bude velká humanitární katastrofa.
  https://moscow-baku.ru/news/politics/pashinyan_nadeetsya_na_priznanie_frantsiey_nezavisimosti_nagornogo_karabakha/

  Tato prohlášení o uznání Karabachu by zněla vhodněji, kdyby Arménie uznala samotný Karabach, než aby požadovala jeho uznání od ostatních. Výpočet těchto výzev je založen na silné arménské lobby ve Francii, současném konfliktu mezi Francií a Tureckem ohledně Libye a východního Středomoří a Macronových zahraničněpolitických ambicích, které se uprostřed vážných problémů ve Francii snaží prosadit jako silný sebestředný hráč. Zdá se však nepravděpodobné, že by Francie akceptovala oddělené uznání Náhorního Karabachu odděleně od EU a za podmínek, kdy Arménie sama neuznává Karabach. Macron ve Francii to prostě nepochopí.
  https://colonelcassad.livejournal.com/6231265.html

  OdpovědětVymazat
 4. Maria Zacharovová řekla, že proces jednání o Karabachu by měl být obnoven na základě základních zásad a mezinárodních dokumentů, Rusko pracuje na třístranných rozhovorech v Moskvě.
  https://moscow-baku.ru/news/politics/mariya_zakharova_peregovornyy_protsess_po_karabakhu_dolzhen_byt_vozobnovlen_na_osnove_bazovykh_prints/
  O přesunu minského OBSE do Moskvy myslím mluvil VVPj, že jo?

  A jedeme dál!
  Mišustin říká, že Rusko je připraveno pomoci při urovnání v Karabachu:
  Ruská strana je připravena pomoci při překonávání konfliktu v Náhorním Karabachu, aby zajistila okamžité ukončení nepřátelských akcí, řekl premiér Michail Mišustin.

  "Samozřejmě je důležité zajistit okamžité ukončení všech nepřátelských akcí, zahájit diplomatické urovnání konfliktu. Rusko je připraveno k tomu přispět společně s dalšími spolupředsedy minské skupiny OBSE," citovala Mišustina agentura RIA Novosti.
  Také šéf kabinetu vyjádřil soustrast příbuzným a přátelům obětí a obětí. "Truchlíme nad všemi, kteří v tomto konfliktu ztratili své blízké," řekl premiér.

  V pátek arménský ministr zahraničí Pan Mnatsakanyan odletěl do Moskvy, kde mají ministři zahraničí Arménie, Ázerbájdžánu a Ruska konzultovat ukončení nepřátelských akcí v oblasti Náhorního Karabachu. Rozhovory o Karabachu na úrovni ministrů zahraničí začínají v Moskvě dnes v pátek v 15:00.

  Prezidenti Ruska, Spojených států a Francie Vladimir Putin, Donald Trump a Emmanuel Macron vyzvali strany konfliktu, aby okamžitě ukončily nepřátelství. https://vz.ru/news/2020/10/9/1064562.html

  OdpovědětVymazat
 5. Chválím za rychlost. Jen dodám, že včera jsem tu avizoval příměří v 18,00 a utajená jednání v Ženevě. Společná správa Karabachu a konfederace Arménie - Azerbajdžán. Zní to naivně a šíleně , ale řešení by to bylo. Oběma stranám ku prospěchu za předpokladu, že přestanou lézt do rekta záchudu.

  orinoko

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pro základní orientaci:

   Kde jsou boje? Celkový plán a mapy
   https://aftershock.news/?q=node/911123

   9. října jsou ministři zahraničních věcí Ázerbájdžánu a Arménie pozváni do Moskvy ke konzultacím o těchto otázkách prostřednictvím zprostředkování ruského ministra zahraničních věcí. “
   http://kremlin.ru/events/president/news/64180

   Dnes "Dům recepce MID RF" převzat pod zvýšenou ostrahu.
   A jak již bylo oznámeno, MID Ázerbájdžánu a MID Arménie přijeli do Moskvy, aby uspořádali konzultace s ruským MID Sergejem Lavrovem o situaci v Náhorním Karabachu. začátek je v 15:00 https://www.vesti.ru/article/2469922

   Před tím Putin uspořádal videokonferenci se stálými členy Rady bezpečnosti v režimu videokonference.
   http://kremlin.ru/events/president/news/64182

   Vymazat
  2. Avízo na nic...pořád se bojuje.
   Ženeva na nic...bojuje se v Moskvě.

   V Ženevě, že prý utajená jednání...hmmm, dobrá imitace. Ach jo.

   Vymazat
  3. Karabach by mohli hlídat ruští vojáci (jako Jižní Osetii) v nějakém kompromisu, ale konfederace obou států je nesmysl. Nepřátelé nemohou být v jednom státě. To mohlo dočasně fungovat jen u národů bratrských.

   Vymazat
  4. Ach jo ... Tak jsem shlédl nějaké video, jak si tam někde někdo jezdi autem, jak se tam v diskusi nějaký odbornik vyjadruje, že válka nebude, a že to má datum 9.10. Je proste fakt. Dobrý turista - imitace. Všude se o nějakých bojích v Karabachu drzi huba , jen sokovany účastník popisuje co probehlo, a co z toho plyne. Miluju teoretiky valky. A nejvíce ty, kteří připomínají kadeta Biedlera.

   Orinoko

   Vymazat
  5. @ o o Orinoko

   Po zdlouhavých jednáních v Moskvě, pozdě v noci, se Arménie a Ázerbájdžán za pomoci ruského ministerstva zahraničí dohodly na dočasném příměří, které začne DNES.
   Příměří se zaměří na zajištění výměny vězňů a odstraňování mrtvol za pomoci Červeného kříže.
   Příměří ZAČÍNÁ ve 12 hodin.
   Některé parametry příměří budou dohodnuty dodatečně. Stejně jako obecný proces vyjednávání v rámci minské skupiny OBSE, kterou Alijev tak aktivně kritizoval.
   Přijatý dokument nezaručuje mír, každopádně však ukazuje, že Moskva si zachovává svoji roli arbitra v arménsko-ázerbájdžánském konfliktu.
   https://colonelcassad.livejournal.com/6233348.html

   Vymazat
  6. 13:45-ko, jen zírám, jak si naplavilo svoje harampádí do všech zátok virtuálního orinoka - sítě NET
   https://janica9.wordpress.com/2020/09/29/levice-pravice/comment-page-2/#comment-89183
   a ještě si při tom honíš triko kde to všude zasíráš!

   Vymazat
 6. Umění Putina v politické moci svolat nejvyšší diplomaty obou bývalých sovětských republik - zdánlivě přes noc - představuje doslovný mat proti Turecku, které bylo považováno za hybnou sílu ofenzívy Ázerbájdžánu v konfliktu ze 27. září.

  OdpovědětVymazat
 7. Co chce Rusko zprostředkovat, když ten konflikt vyprovokovalo? To je snad blbej vtip né???

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Bože, ty si myslíš, že zaprovokuješ naprostou hovadinou? TY se jednou tou nenávistí k Rusku zajíkneš a chcípneš. Rusko je mírotvorec, Turecko je kazisvět. Už si to jednou trollíku zapamatuj. Ju?

   Vymazat
  2. Nejsi náhodou český politik ?

   Vymazat
  3. To je snad blbej ftip, nééé?!
   Rusko vyprovokovalo dokonce konflikt Řecko-Turecko a tvojí duševní melenu.
   Když se modrá srágora svěří se svými vlastními duševními pochody, tak je bažant pln dojmů i pojmů.
   NATO vyprovokováno vnitřním tlakem napadlo samo sebe. Samo sebou.

   orinoko

   Vymazat
  4. Myslíš že jsou všichni provokatéři jako ty, 14.30 - co se producíruješ každý den na diskuzích jen s provokačníma hovadinama? Já myslím, že co provokatér, to zakomplexovaný, frustrovaný hovádko. Pro takové jako jsi ty, je slovo (vymyšlené v diskuzích) troll - pochvala. Blbej vtip jsi ty, hodláš v tom pokračovat?

   Vymazat
  5. 15:13
   co kecáš, já sem skoro vůbec nechodim. Jen někdy nemůžu vydržet ty vaše hlouposti. Někdy si o tom něco přečtěte a budete v obraze a né takhlenc hloupě mimo

   Vymazat
  6. Jak už bylo napsáno výše, "Kdyby idiot byl býval blbcem, tak se nemohl stát kreténem (imbecilem)."
   Jan Drda

   Vymazat
  7. 15:13 A jakpak víte,že to, co si přečtete je pravda. Hmm??

   Vymazat
 8. Celá euroatlantická civilizace je samé právo na sebeurčení národu a to asi jen když se jim to hodí jako tomu podrazákovi Pašinjanovi. Je to chazar jak poleno.

  OdpovědětVymazat
 9. No tak konečně - Karabach budeme mít úspěšně za sebou, a dál to bude co? Zbourané sochy už tu byly, vystavěný sloup už taky, cesta na Tchaj-wan taktéž, i ten Navalnyj už byl probrán ze všech stran. Po Karabachu přijdou na řadu konečně vánoce? Kdy se bude probírat stanné právo?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nie som si úplne istý, ale po Karabachu budú nasledovať pravdepodobne USA.

   Vymazat
  2. Ještě máme před sebou volby prezidenta Tadžikistanu 6.11.2020. Proč to nezkusit i tam když se nedaří jinde ?

   Vymazat
  3. U nás nejpozději za 14 dnů.

   Vymazat
 10. Stačilo Putinovi říci oběma stranám konfliktu,jak se to neskončí,Ruska armáda zasáhne.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pro 15:42 Proč by to dělal? Obě země (stejně tak jako ostatní pohrobky SSSR) si jako pašalíky rozdělili první tajemníci místních komunistických stran nebo šéfové KGB. A jako v řadě jiných okamžitě vzplály územní boje. Moldavsko a Podněstří, Ukrajina a Donbas, Gruzie a Jižní Osetie a Abcházie navrch. Tahanice o Karabach začaly už za sovětské éry. Soudruh Gorbačov nehodlal zasáhnout. A tak se vytvořil jistý status quo. Ani jedna strana neměla na to vyhrát. Jenže! V Arménii vypukla jedna z barevných revolucí a do čela se po státním převratu (nekrvavém) dostal tzv. "prozápadní" politik. A který okamžitě zaútočil na Rusko, obrátil se na Západ a dostalo se mu slibů a slibů. Saakašvili a Gruzínci by mohli vykládat! A soudruzi v Baku (a v Ankaře) ucítili příležitost. Nechali Armény vést protiruskou politiku a bratřit se s EU a vůbec "Západem". Rusko tak nemá důvod Arménům pomáhat. A Západ? Ten potřebuje na své straně Turecko a hlavně Ázerbajdžánský plyn a ropu, jako alternativu k těm ruským (a jiným). Takže volba bude jasná. Arméni v tom zůstanou sami. A taky že ano! Putin neustále vyzývá OBĚ strany k ukončení bojů, ale v žádném případě neslíbil pomoc Arménům. A už vůbec ne vojenskou. Není blázen. Jistě. Musí se snažit uhasit požár na svých hranicích, ale nebude vytahovat arménské horké kaštany z ázerbajdžánského ohně. Ať by se postavil na kteroukoliv stranu, byl by ten špatný on. Jen ať si to vyřeší sami. A že arménský jouda dostane po čenichu? Dobře mu tak. Říkal si o to. Všichni opět uvidí, zač stojí západní sliby a co znamená západní "podpora demokracie" v praxi.

   Vymazat
  2. Putin by se za Karabach nepostavil ani za jiné arménské vlády. Smlouva chrání jen Arménii. Arménie asi nemůže nabídnout dost věcí, aby se Putinovi přímý zásah vyplatil.

   Vymazat
 11. Jo demokracie si žádá stále oběti. Celý čas za CCCP tam byl klid, jen tam přišla demokracie a umírají nevinní lidé. Ovšem nic nového, to se děje při prosazování křesťanských a potom euroatlantických hodnot po celém světě už mnoho let.

  OdpovědětVymazat
 12. z toho, že "naše" média nekvílí denně 100 x o strašné válce, ale jen o Bělorusku, Iránu apodobně je vidět, že konflikt v Karabachu "české" mafiánské redaktory a jejich zahraniční majitele velmi těší.

  OdpovědětVymazat
 13. No vidíte, ta, jak čteme parceluje území KGB a u nás a na celém západě zase konkurenční CIA. Tedy pokud jde o nás z bláta do louže a hodně smrduté!

  OdpovědětVymazat
 14. MUDr. Ivan David specialistou na turkickou problematiku???

  Není. Většina Azerbajdžánců jsou Azeri/Azeři - cca 9,5 milionu. Většina Azerů žije v Iránu - asi 20 milionů.
  Takž vojenské operace v Arcachu vede Azerbajdžán ale ne Azeři-ti z Iránu by se Vám poděkovali.
  Milý pane doktore, držím Vám palce při práci v Bruselu,
  ale novinařinu, při Vaší práci politické, dělejte, prosím, týmově nebo okrajově - je Vás na ni při Vaší záslužné politické práci škoda.
  Méně mluvení může znamenat mnoho - viz Kolínský Kašpar; pracoval zcela mlčky a svou práci uměl špičkově.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.