Reklama

sobota 10. října 2020

Války a revoluce vypukly kolem Ruska: proč bývalý SSSR začal hořet? Kdo stojí za protesty v Bělorusku, válkou v Karabachu a útokem na Bílý dům v Kyrgyzstánu?

Roman Golovanov

9. 10. 2020  KomsomolskajaPravda

Rok 2020 se pro nás mysticky mění v „černý rok“, napsal komentátor Komsomolské pravdy Roman Golovanov. 
V srpnu se Bělorusko vzbouřilo. 
V září se Arménie a Ázerbájdžán v Karabachu navzájem bily děly. V říjnu Maidan ovládl Kyrgyzstán - rozzlobený dav zaútočil na Bílý dům v Biškeku ...

Kdo stojí za barevnými revolucemi na hranicích Ruska? Proč vzplanuly ve stejnou chvíli? 
Ve kterých zemích se ještě pokusí o puč? A nebude se plamen revoluce šířit po naší zemi?
Nepokoje v Bělorusku, na Kavkaze, nyní v Kyrgyzstánu. Kdo je další na řadě?

Redaktor Komsomolské pravdy hovořil s náměstkem ředitele Ústavu zemí SNS Vladimirem Žarichinem, publicistou Georgijem Bovtem a politologem Nikolajem Starikovem.

Foto: Většinu obyvatel Biškeku a okolních oblastí tvoří mladí lidé. Zdrojem obživy je jejich práce v Moskvě. 
Když v Rusku nastane krize, mezi Kyrgyzci roste v jejich domovině agresivita jako bumerang 


Hoří Bělorusko, Karabach, Kyrgizie. Co se děje?


Starikov: Po obvodu ruských hranic se některé státy, většinou mladé, formovaly až po rozpadu SSSR. V každém případě se osamostatnily před méně než 30 lety. Právě v těchto zemích je snaha uspořádat puče a války. Koneckonců, jsou sjednoceni kolem Moskvy. Západ se snaží zneškodnit Euroasijskou celní unii. Chce odstranit nový výhonek síly. Pamatujte, že jakmile bylo oznámeno vytvoření Euroasijské unie, pak tehdejší ministryně zahraničí Hillary Clintonová řekla: „Někdo se snaží obnovit Sovětský svaz.“ Proto ten tlak na Rusko. Aby utratilo svoji sílu, nervy a peníze na řešení problémů svých spojenců. Neexistují takové náhody, že by všichni sousedé Ruska měli za sebou války a pokus o puč. Dlouhodobě zde probíhaly přípravné práce. A teď se rozhodli hodit všechny karty na stůl najednou.

Žarichin: Všichni byli vykolejeni ze zaběhnutých kolejí a odstartováni koronovou pandemií. Krize padla na všechny nezhojené rány těchto zemí. Dříve mohli lidé plánovat svůj život alespoň ve střednědobém horizontu. A najednou nemohou předvídat ani týden. Jedná se o velmi silný psychologický úder, který u některých způsobuje depresi a u jiných agresi.

Ale většina konfliktů v zemích SNS se nestala bleskem z čista jasna. Karabach vzplál před 30 lety. Lukašenko podněcoval lidi proti Moskvě a nechtěl nikomu předat moc. V Kyrgyzstánu již dříve mezi klany docházelo k horkým střetům.

Foto: 100 tisíc demonstrantů v ulicích Minsku je jako v Moskvě milion! Takový protest sám nezmizí.


Bylo možné zabránit protestům v Minsku?

Starikov: Pro nás je velmi obtížné pomoci Bělorusku. Protože hlavním organizátorem toho, co se stalo, je sám Lukašenko. Myslel si, že chytil za vousy nejen Pánboha, ale i Západ. Doufal, že všechny dohody s nimi uzavřené budou oni respektovat. Ačkoli nikdy žádné sliby nedodrželi. Příkladem toho je Ukrajina. Moskva by se mohla pokusit Lukašenka přivést k rozumu. Pouze on sám to nechtěl, otevřeně se postavil proti Rusku.

Foto: Pro Rusy je velmi obtížné pomoci Bělorusku, protože hlavním organizátorem 
toho, co se stalo, je sám Lukašenko.

Žarichin: Lukašenko si hraje na demokracii bez demokracie. Bylo mu doporučeno, aby provedl reformy a předčasné volby. Aby za sebe našel vhodnou náhradu, ale ne svého syna Kolju. A tiše odešel do důchodu. Většina lidí v Bělorusku nechce, na rozdíl od Ukrajiny, radikální obrat země. Chtějí nové lidi u moci. Tak jim to poskytni. 100 tisíc demonstrantů v ulicích Minsku je jako milion v Moskvě ! Takový protest sám nezmizí. Problém v Bělorusku proto ještě zdaleka není vyřešen.


Proč se na Kavkaze opět střílí?


Starikov: Spor mezi Jerevanem a Baku o Náhorní Karabach nelze vyřešit jednoduše. Konflikt doutnal dlouho. Rozhodli se jej zapálit, aby získali politické výhody. Nejprve - Turecko, které tlačí Ázerbajdžán do boje. Erdogan chce znovu vybudovat Osmanskou říši. Má výhrady vůči Moskvě kvůli střetům na Středním východě. A mezi Tureckem a Arménií existují historické účty.  A tak se dokresluje schéma podpálení Karabachu.

Žarichin: Existuje jedinečná situace. Rusko, Spojené státy a Francie - spolupředsedající Minské skupiny pro urovnání sporu o Karabach - mají na řešení problému podobné názory. Avšak Arménie ani Ázerbajdžán nejsou připraveni dělat ústupky. A dokud obě strany nedospějí ke kompromisu půjde o válku bez konce.

Foto: Spor mezi Jerevanem a Baku nelze vyřešit jednoduše


Proč se bouří Biškek?


Žarichin: V Kyrgyzstánu probíhá starý boj mezi klany severu a jihu. Mají různé zájmy, především ekonomické. Jih je zemědělský. Sever je městský, průmyslový. Není to jejich první konfrontace. Během poslední kyrgyzské revoluce došlo v Rusku k hospodářské krizi. Obyvatelé Biškeku a okolních oblastí jsou většinou mladí lidé. Zdrojem obživy je jejich práce v Moskvě. Když v Rusku nastane krize,  mezi Kyrgyzy v jejich domovině roste agresivita jako bumerang. Protože nemohou jít do Ruska pracovat. Jejich příjmy dramaticky poklesly. Když jim kdokoli slíbí peníze, pak jsou připraveni vyrazit do ulic ... Konflikt rychle zmizí. Jakmile se klany sejdou za nových podmínek přerozdělení moci. Musí se trochu počkat.

Starikov: V květnu 2019 napsali novináři, že Spojené státy věnovaly Kyrgyzstánu 2,5 milionu dolarů, údajně na monitorování parlamentních voleb. Ve skutečnosti všechny peníze šly na podvracení. Pokud by Rusko zjistilo, že Američané začali "pracovat", jak bychom měli reagovat? Také poslat peníze, specialisty, pracovat s místní mládeží, pracovat s místními vymahateli práva. Pokud v Kyrgyzstánu existují dva soupeřící klany, vždy je někdo zaangažuje. Je lepší, abychom to udělat my sami, než to nechat na milost a nemilost USA, Číně a Turecku, které mají v této zemi své vlastní zájmy.


Kde jinde čekat další revoluce okolo nás?


Žarichin: Podívejme se na harmonogram příštích voleb. Protože toto je již osvědčená technologie - protesty těch, kteří nejsou spokojeni s výsledky hlasování. Co vidíme?

11. října prezidentské volby v Tádžikistánu. Zdá se, že zemi má pod kontrolou Emomali Rachmon. Pojďme se ale podívat na tento víkend. Nemyslím si, že by došlo k otřesům. Ale v současnosti nelze vyloučit vůbec nic. Koneckonců, Rachmon byl v prezidentském křesle přesně stejnou dobu jako Lukašenko - 26 let.

Dalším alarmujícím bodem je 1. listopad - prezidentské volby v Moldavsku. Současný vůdce země Igor Dodon cestuje do Ruska, setkává se s Putinem. To se Západu nelíbí. Myslím, že už připravují nepokoje.

V Uzbekistánu nový prezident Mirzijojev plynule reformuje zemi a oslabuje diktaturu, která tam zbyla jako dědictví po jeho předchůdci. Zatím je lidmi podporován. Ale stabilita v Uzbekistánu stejně jako v Kyrgyzstánu velmi závisí na ekonomické situaci v Rusku. Pokud jsme všichni v karanténě, nemohou hostující pracovníci vydělávat peníze. Vracejí se do svých zemí a na ulici vylévají veškerý svůj hněv.

Bovt: Existuje názor, že rozpad Sovětského svazu není dosud historicky ukončen. Existuje mnoho nevyřešených problémů. Moldavsko a Podněstří. Stejně Náhorní Karabach. Donbass. A celá Ukrajina, která byla vytvořena jako mozaiková republika, ze zbytků různých říší.

Brzy - 31. října - parlamentní volby v Gruzii. Abcházie a Jižní Osetie již z Gruzie odpadly. Ale Adžárie zůstala. Co když i ona vzplane? Všechny staré boláky SSSR vytrvale krvácejí.


DOJDOU REVOLUCE DO MOSKVY?

Starikov: Nejdůležitější pro nás je, že v roce 2021 budou zkoušet zatřást „barevnou“ revoluci  v Rusku. Budeme mít volby do Státní dumy. To znamená zaprvé, udělat sčítání hlasů transparentní. Aby nikdo nemohl namítnout, že hlasy byly podvržené, namalované. Zadruhé, potřebujeme nové politické osobnosti, myšlenky, strany, které se dostanou do Státní dumy. Aby neprošly tři nebo čtyři staré hry a pár nových.

Ani to však nezastaví předem připravené protesty. Proč si myslíte, že teď nafukují Navalného? Merkelová mu zrežírovala kolonu, navštěvuje ho na nemocniční oddělení, německé publikace ho už označují za opozice-fýrera... Skutečnost, že země kolem Ruska jsou nyní zapáleny, je jen zkouškou. Hlavním cílem Západu je nepochybně puč v Moskvě.


PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Před rokem plánovali zapálit konflikty po obvodu Ruska. Američané předem oznámili plán na oslabení Moskvy „barevnými“ revolucemi a válkami se sousedy (podrobnosti - v ruštině rozhovor s náměstkem ministra obrany RF Andreje Ilnického)59 komentářů :

 1. Výsledkem obratu Ukrajiny na západ je to, že já kolem svého baráku již neslyším nic jiného, než Ukrajinštinu a taktéž i jiné cizí jazyky. Mám tu vedle velkou ubytovnu a ta se zase do září naplnila. To, aby u nás pracovali Češi, to je přece úkolem vlády, a ta přece nemůže říci, my tu nemáme své vlastní lidi a tak za nás musí pracovat jiní. To je ten základní úkol vlády, aby zajistila tyto proporce mezi potřebou a nabídkou místních zdrojů na trhu práce. Je ještě možno pochopit, že na některé sezonní práce někdo přijede ze zahraničí, ale aby tady soustavně nahrazovali cizinci práci Čechů, to je nepřijatelné. Pokud toto vláda neumí zajistit, tak by měla odstoupit. Češi procují za různé neziskové organizace v zahraničí a zde pracují cizinci. Od začátku září tu v Praze na ulici slyším samé cizince, ale ne turisty, léto prošlo bez turistů, a najednou v září plno cizinců. První, co mě napadlo, tak bylo, že někomu je asi líto, že ten koronavirus se tady na jaře díky disciplinovanosti českých občanů zvládl. No tak asi bylo potřeba sem natáhnout cizince, abychom z toho zase tak dobře nevyšli. To je ten důvod toho raketového růstu, k nám mohl přijít každý cizinec, komu se zachtělo (různé programy Erasmus apod.) a tak se Babišovi podařilo potrestat ty, co byli z jara tak odpovědní (já jsem toto léto nejel na dovolenou ani v ČR). Ten virus sem byl opětovně navezen nezodpovědnosti Babišovi vlády ze zahraničí a ted´ Babiš apeluje na občany ČR, vy seďte doma, nikam nechoďte, my vám sem mezitím navozíme dalších několik tisíc nakažených cizinců. Nejsem antibabišovec, spíše naopak, ale toto Babišovi nezapomenu, jak potrestal občany této země. Ale chtěl jsem psát o něčem jiném. Jak nás tady Západ vyučuje demokracii po dobu 30 let, tak ted´ nás zase učí novým kouskům, a to, když se mi nelíbí výsledky voleb, tak řeknu, že byly zmanipulované a ten, co má 10 %, tak ho prohlásím za vítěze. Pětiprocentní Topolánek udělal chybu, mohl sám sebe vyhlásit vítězem posledních prezidentských voleb, mezi 10% a 5% zase není takový velký rozdíl, 5%, to je jen statistická chyba. Takže v rámci tohoto trendu já s výsledky posledních voleb nesouhlasím, považuji je za zmanipulované a vyhlašuji demonstraci proti zmanipulování výsledků posledních voleb. Podle mých informací mělo KSČM 50% hlasů a tímto jsem s posledními volbami vyřízený.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Za to, za co dělá v ČR Ukrajinec, by český remcal ani nezvedl zadek z gauče, natož aby za prací jel do sousedního města. Ukrajinec odjel do sousední země a ještě posílá část výplaty domů rodině. Ale nejsou to jen pomocní dělníci. Třeba u nás ve firmě je pár kvalifikovaných lidí z Ukrajiny a Ruska. Svému podřízenému z Petersburgu jsem minulý týden schválil roční prémie 220.000 CZK. Nemyslete si, že Češi sežrali moudrost světa. Jsou líní a rozmazlení.

   Vymazat
  2. 7:25
   Kde máte důkaz, že KSČ měla 50%.Proč děláte že sebe.ola?

   Vymazat
  3. 13:47 když se rozdávala vtipná kaše,tak se na Vás nedostalo ,že.

   Vymazat
  4. To jste mohl pochopit, že paroduji situaci v Bělorusko, kde kandidátka opozice získala 10% a dnes jezdí po světě jako uznaný prezident, tedy, nezáleží, kolik získala ve volbách, ale podstatné je pro Evropské hodnoty, na kolika se pár bezcharakterních zemí domluví, že získala. FUJ.

   Vymazat
  5. Souhlasím a chápu ironii. Zdůrazním k tomu a to bez ironie, aby vše bylo zřejmé. Úkoly vlády jsou úplně jiné než uvádíte, to jsou přání a představy lidu jak má vláda fungovat. Nyní je vše navázáno na Londýnské centrum řízení na pax-americana. Vláda plní především úkoly nadnárodních korporací v pax-americana začleněných. Kdo se vzepře Zeman nebo Babiš a přeje si silný samostatný stát a ne nesvéprávnou kolonii, kterou jsme, je okamžitě terčem medií. Máme štěstí, že přeci jenom debilizace národa není v takovém stadiu jako na západě nebo jinde, i když se na tom tvrdě pracuje a tak lid ( dolních 10 miliónu ) má ještě cit a dokáže rozeznat kdo kope za stát, za společnost a kdo za zločince a parazity.

   Vymazat
 2. Celý slavný západ čekají krušné chvíle po vzoru dekadentního Říma. A útok na Rusko bude znamenat jen třetí světovou válku. K tomu není co dodat.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A další světová válka ječ bez vítěze, všichni budou poražení.

   Dokud bude ČLR a Rusko spolupracovat, jsou neporazitelní. A Indie na to přijde také, ale té to bude trvat dlouhou dobu.

   Vymazat
  2. Vzdyt 3.SV uz je!!! Sic jinymi prostredky, ale uz davno bezi!!! Zapomenme na valku vedenou tanky, divizemi vojaku apod.....Pokud existuji JZ, pak se zadny stat do otevreneho vojenskeho konfliktu, velkeho se zapojenim nekolika zemi proti RF netroufne. Proto uz bezi lokalni konflikty, tzv. "male" valky...Irak, Afghanistan, Syrie, Lybie, Ukrajina, Gruzie, Belorusko, Kyrgyzstan, Armenie, ....amici moc dobre vi, ze na Velkou Valku nemaji...tak provokuji temi malymi a stale doufaji, ze postvou Evropu proti Rusku a pokud ne Evropu tak alespon Polsko a baltske trpasliky....Pokud bude Cina+Rusko+Iran spolu, pak neni pro Zapad sance uspet.

   Vymazat
  3. 10:05
   Myslíte, že Čina nebo USA chtějí válku ???
   Totální nesmysl a Indie má dnes úplně jiné problémy než myslet na válku.Proč máte neustále potřebu vytahovat a mluvit o válce?? Nikdo z těchto států nemá dnes zájem válčit.Proč by si měl Západ ničit svůj průmysl, demokraci ,o několik řádů dál než má dnešní Rusko.

   Vymazat
  4. Čína se nedávno na hranicích okopávala s Indií. To se periodicky opakuje.
   USA vedou válku v Afghanistánu (neúspěšně), v Sýrii (neúspěšně), proxy-válku na Ukrajině proti všemu ruskému...mimochodem embarga jsou také akty mezinárodní agrese a poslední předstupeň před válkou ...stačí?!

   Vymazat
  5. 15:51 Západ a USA války bojí. Na jejich území se válčit nebude. Ničit se bude území jejich poskoků včetně nás.
   Západ se potřebuje dostat k surovinám, ty Rusko má a zadarmo nedá. Ještě že má jaderné zbraně, to je drží na uzdě.

   Vymazat
 3. Je třeba upozornit na jednu z největších debilit článku: "Existuje jedinečná situace. Rusko, Spojené státy a Francie - spolupředsedající Minské skupiny pro urovnání sporu o Karabach - mají na řešení problému podobné názory." Kdo toto vůbec mohl vys.at? USA a Rusko mají zcela opačné názory. A Francie má tento názor: Jednak se kdekoliv koloniálně přiživit, jedna je mopslíkem USA. Takže a hlavně: Toto musí být jasné Rusku. Ano, na jedné straně komedie s Minskou skupinou, na straně druhé dojednat neviditelně samostatně všechno, co je potřeba. A ukázat to jako výsledek geniální Minské skupiny, čert ji vem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. V mnohém máte pravdu, ale v okamžiku, kdy článek vyšel všechny tři země po vzájemné dohodě apelovaly na Arménii i Ázerbajdžan, aby ukončili boje a sedli k jednacímu stolu. Takže žádná "debilita", prosím buďte trochu víc soudný a méně expresivní.

   Vymazat
  2. 8:38 – Vy si skutečně myslíte, že když USA apelují "ukončit boje", že ty boje (přinejmenším časo) současně a skrytě nepodporují? Ó, svatá prostoto! Už jste zapomněl(a) na Sýrii, kde USA všemi silami bojovaly proti terorismu a současně nebudovaly teroristický Islámský stát? Kde žijete?

   Vymazat
  3. 8.38
   Naprostý souhlas, USA-Rusko, nemají a nikdy nebudou mít stejný názor už z principu, protože každý má svoje zájmy, o dalších "korouhvičkách"se raději nevyjadřuji.
   Další otázkou je, jak byl přeložen ruský text, to je někdy hrůza.

   Vymazat
  4. 8:32 Bohužel, to je chronická ruská nemoc, vidět převážně jen to, co vidět chtějí, už od dob SSSR. Pouze taková Barbarosa je probudí ze spánku plného růžových snů.

   Vymazat
  5. 9:26
   Ten váš úsudek ztrácí logiku. USA zabijí teroristy,ale zároveň je podporuje, tohle nevymyslel normální člověk.

   Vymazat
  6. Hoši v CIA nejsou "normální lidé"! To bys už měl vědět.

   Vymazat
  7. Celé USA nejsou normální,bezcharakternost a pokrytectví, to je jejich charakterovým rysem.

   Vymazat
 4. Oni se snaží zasahovat do voleb po celém světě sen o světovládě je pro ně modla.

  OdpovědětVymazat
 5. Němcová potvrdila, že ODS hájí zájmy globalistů a sluníčkářů

  https://cz.sputniknews.com/politika/2020101012636108-nemcova-potvrdila-ze-ods-haji-zajmy-globalistu-a-slunicka

  OdpovědětVymazat
 6. Panebože, kde se berou takoví naivové, kteří věří blábolům o urovnání sporů USA a jejich loutce Makarónu? Vždyť USA tyto rozmíšky po celém perimetru Ruska organizuje, financuje a řídí. Prosím sundejte růžové brýle a zapojte mozek. Pokud máte místo mozku seno, tak zapojte prostou intuici a zeptejte se, cui bono?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. V dnešních USA je dvojí vedení/dvojvládí. Trump, který nechce rozjíždět nové války a DeepState, kteří konflikty rozdmychávají (viz.Ukrajina)

   Vymazat
  2. to ne, že by nechtěl Trump rozjíždět války, on už si jen uvědomil, že na ně USA již nemá.

   Vymazat
 7. V Česku se léčí na náklady českých daňových poplatníků 43 běloruských majdančíků, rozuměj námi a západem placených grázlů, snažících se rozvrátit vlastní zemi. V prvním měsíci za ně zaplatí ministerstvo vnitra zhruba dva miliony korun. Počítá se, že "léčba" bude probíhat několik dalších měsíců. Následovat bude další "studium", rozuměj příprava majdančíků k další podvratné činnosti, nebo azyl. 43 není konečné číslo, čekají se další.
  Takže přátelé, desítky milionů korun, které naše ministerstvo vnitra nastrkalo do převratu v Bělorusku nese své ovoce!
  Prasata, která si bezpracně žila v Bělorusku z našich peněz, teď máme na krku u nás doma. A budou nás stát další desítky milionů. Toť účtenka EET současného režimu!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Velmistři Lží holt jsou i před Armény mistry světa v umění platit své účty a své dary pro své přisluhovače TĚMI, PROTI NIMŽ A K JEJICHŽ ŠKODĚ ÚČTOVANÉ PŮSOBÍ.

   Vymazat
  2. 12:08
   Ten grázl,jak píšete o Běloruských vlastencich, budete vy.
   Podporovat lukašenka může pouze stejný darebák jako je on sám.

   Vymazat
  3. 14:06
   Grázl je amiokupant a Tichanovská je jeho mluvčí, nevzdělanče z havložumpy!!!!

   Vymazat
  4. 15:31 No a co? Mluvčí může bejt koho chce, ale byla zvolena prezidentkou a Lukášenko je jen gauner a uzurpátor co mučí vlastní bčany za to že nepřijali jeho výsměch. Taky bych to s váma tak udělal,hajlové! V prezidentských volbách bych z pozice "předsedy Ústřední volební komise "vyhlásil" že s 82 % vyhrál třebas ten Horáček a že Zeman dostal "jen jedenáct" s tím, že nehájí správné "hodnoty národa"! To bys asi dost tupě čučel co?

   Vymazat
  5. 17:14
   Jak mohla být tetka Tichanovská zvolena prezidentkou když EU volby neuznala ? Napřed myslet a potom to hodit na klávesnici.

   Vymazat
  6. 17:14
   Nikdo Tichanovskou veřejné BEuznal, tak si nechal ty báje a pověsti o jejím vítězství pro stejný yntelugenty jako seš ty sám!!!!

   Vymazat
  7. 19:26 A kdo sem zatáhl nějakou Tichanovskou? Ty. Reaguješ na 14.06 zcela nesmyslně, přitom ten napsal jen pravdu o Lukášenkovi, kterej mučí a asi i vraždí vlastence. Nic o tom, kdo koho uznal tam není. A ani já nepíšu že ji měl někdo uznat, ale že Lukášenko měl uspořádat normální volby, trvající nikoliv týden, ale jeden den po dozorem mezinárodních pozorovatelů místo organizování násilí proti v vlastním spoluobčanům a hrozením samopálkem ...

   Vymazat
  8. Už zaeech svých dementních argemntů! Když někdo protestuje proti tvejm nepochopitelnejm vzorům, tak začneš vykřikovat, že ten nebo onen je "agent séreše" nebo podporovatel nějakých "okupantů" apod. žblebty. Pravda je prostá: lidi maj všude dnes mít právo zvolit si z mnoha kandidátů pod mezinárodním dozorem své zástupce, nikoliv vládce! Protože vládcem jsou oni - občané! To je princip demokracie. Jinak si na to nehrajme. Proč se to tu jmenuje Nová "republika"? Pro koho má jako bejt? Pro takový jako ty? A ti co budu volit jinak prohlaš za "smažky", "vlastizrádce" a "agenty" toho či onoho, zavři je a veď si to sám! To by bylo skvělý ne?

   Vymazat
  9. 7:36
   Vlastenec NENOSÍ VLAJKU, KTEROU MĚLO BĚLORUSKO V DOBĚ OKUPACE TRIČKEM, ty molekuly NEvědění!!!!!

   Vymazat
 8. Stále a neustále jde o jednu a tutéž písničku, jako na flašinetu. Ušáci jdou nezadržitelně do kopru, jeho role světového četníka končí a dochází k jejich rozkladu a novému složení. Státní elita USA se zoufale a marně brání a chce vyvolat za každou cenu světovou válku na které by se opět zahojili a ještě napakovali Hej hou ,rudý dědeček

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 12:19
   Máte pravdu, stále a neustále stejné bláboly,už několik desetiletí,jak jdou USA do kopru,jak končí,v tomto se na vás nezlobím,vymytà hlava bolševikem není nic neobvyklého, ale čmárat, že USA chce vyvolat světový konflikt je pouze a jen vaše tupá hloupost.rudochu.

   Vymazat
  2. Pro 15:42 :
   Víte jak dlouho "šlo do kopru" římské impérium? Přes 200 let - a vy byste chtěl uložit do rakve USA za pár měsíců...
   Usa jdou do kopru už 30 let a ještě 30 let to bude trvat, než Čína naplno zaujme jejich místo.
   Ovšem v té době už bude Evropa vypadat úplně jinak, USA budou "rozpadeny" na několik bloků a loutkových států a Indie? Ta, pokud nepochopí, že její "přátelé" z VB a USA udělají všechno pro to, aby se udrelia u moci a klidně zničí svět včetně Indie, dopadne právě tak. A co Česká kotlina? Dostane na výběr: 17. spolková země německého chlífátu nebo součást britsko-amerického Trojmoří jako nástupiště proti Rusku. Morava? My naštěstí máme Moravskou bránu, kterou veškeré harampádí, smetí a zlořád vymeteme ven natotata...

   Vymazat
  3. 16:35
   Vy musíte mít hodně smutný život.
   Dávat příměr řím. imp. k USA, potom rovnou k Rusku, Číně proč taky ne.
   Píšete o 17 spolkové zemi, jsem z Liberce a velice bych přivítal být tou 17 zemí a vy nestrašte, jen děláte ze sebe troubu. Nic není tak hoké. Jezdím na kraj do Německa a čmouda potkat je vzácnost!!

   Vymazat
 9. Přestaňte v každém článku urážet USA a Západ.Vše co je dnes ve světě špatného se hází na USA.Přitom rusko anektovalo Krym, podporuje konflikt v Luhansku, Donbasu a řadu konf.v okolí ruska
  Bezbřehá, lživà podpora Ruska nikdy neprinese rusku nic dobrého.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přestaň vyšilovat, duševně omezený troubo§ USA jsou odpornou velmocí, ničící mezinárodní právo, napadající "neposlušné" státy (ovšem jen ty, na které stačí), korumpující politiky po celé světě, aby jim šli na ruku. Je to země vzájemně se nepřátelsky separujících lidí, tu zahnaných do rezervací, tu do ghett, tu lidí stranících se ostatním v citadelách pro bohaté. Kdo obdivuje či jen schvaluje USA je zvrhlý psychouš, který by měl být od lidské společnosti izolován.

   A k tomu tebou nenáviděnému Rusku, ty vylízaná hlavo: Krym, Lugansk, celý Donbas, ale i např. Charkov, Oděěsa jsou stará ruská území. Jen nevzdělanec to neví. Tak přestaň bláznit, zavři pysk, jdi do knihovny a něco nastuduj, umíš-li číst. když tak řekni někomu staršímu, kdo bude mít s tebou trpělivost, ať ti to přečte.

   Vymazat
  2. Rukso u kulatého stolu o Karabachu opět dokázalo, že je zárukou míru a stability v dnešním rozbouřeném světě.

   A další ostuda EU - ti pitomci v Bruseli se opět nezmohli na nic. To jsme ale v hnusné společnosti!

   Vymazat
  3. 14"44
   Kdo jiný by měl mít zájem o klid v ruském regionu. Proč urážite EU ?? Určitě nebude vyjednàvat Kongo nebo Austrálie o míru.Ten pitomec,jak píšete o jiných, budete vy.

   Vymazat
  4. EU neurážím, ta se uráží sama. Koronavirus - EU čučí, Válka Turecko-Řecko-Kypr na spadnutí - EU čučí. Migrantská invaze - EU ještě hecuje, jen víc migrantů, jen víc...Ničení identity evropských národů a států - program jak vyšitý z Maovy kulturní revoluce či Polpotovksého vražedného sociálního experimentů. Green Deal - další zrůdný projekt sociálního inženýrství - a autorem je opět EU. Kdy se člověče probereš a protřeš si oči. Britové to již udělali. Kdy to dojde i těm našim "elitám"?!

   Vymazat
  5. Jemu nedojde nic. Je to jen prostoduchý trol.

   Vymazat
  6. 15:14
   Turecká případná válka je zažehnána samotným Tureckem, které stáhlo loď provozující průzkum v moři
   EU urážite výrazem " pitomci ", ne že ne.
   Migranti jsou problém,ale přirovnávat k politice Maa a Polpota,kde byli lidé zabíjení po milionech nevypovídá nic dobrého o vašem rozumu.

   Vymazat
  7. O můj rozum neměj obavu. Spíš se víc vzdělávej.

   Píši o Maovy a Pol Potovy, protože oni viděli nejdřív svou ideologii a pak podle ní chtěli ohýbat a kroutit lidi a společnost. Na konci byli, pravda, miliony mrtvých.

   Ideologie first! To je i podstatou Green Dealu, který razí vedení Evropské unie.

   Nejdřív ničím nedokázaná vina lidstva na oteplování planety (jakoby Slunce a přírodní procesy od intenzity slunečního svitu se odvíjející neexistovaly), přetavená v zelenou ideologii a na konci bude zničený evropský průmysl, zničené evropské zemědělství a možná, když se Evropané včas nevzpamatují, i miliony mrtvých! Už chápeš, ty jeden "zdravý rozume" ?!

   Vymazat
  8. 14:00
   Amiokupant je odpad, ten nikdo urážet nemusí. Je to NEJVĚTŠÍ VRAH, ZLODĚJ A OKUPANTY NA SVĚTĚ!!!!!

   Vymazat
  9. 15:27
   Máte pravdu. Urážet EU výrazem pitomci je nemístné. Tady je třeba mnohem šťavnatější a peprnější výraz!!

   Vymazat
  10. Urážet a dehonestovat USA a tyhlensty tamty kolem? Stačí si sami a to dokonale.
   https://www.novinky.cz/volby/usa/clanek/harrisova-slibila-dekriminalizaci-marihuany-akcie-vystrelily-40338875?utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

   Vymazat
  11. 14:37
   Moc rozumu jste opravdu nepobral, podle vaší přihlouplé teorie, že uzemí jsou stará ruská, potom Sudety patří taky Němcum, co. Vy raději nechte těch vašich oslovin, tím dnešní agresivní Rusko nezachráníte!!

   Vymazat
  12. Zoufalý anonyme 11:02 - ty už nevíš jakou blbinu sem dát, tak dáváš voloviny, že?! České pohreaničí nesprávně nazývané německými kolonisty Sudety vždy patřilo k zemím koruny české. I Ukrajiny baly vždy RUSKO. TAk drž pac a pusu a polepši se.

   Vymazat
  13. 11;02
   Okrajina byla a ZŮSTANE součást Ruska, Sudety NIKDY NEBYLY NĚMECKÉ, tak se ty inkluzivní dějepisče NEprojevuj!!!!!

   Vymazat
 10. Pro 15:27 než budete diskutovat čtěte správné informace.
  Světová zdravotnická organizace je zamotaná do sítě vlivu velké farmacie a stala se pasákem, který tlačí drogy. Sobota 10. října 2020.
  https://beforeitsnews.com/…tml
  Bomba dokumentu CDC odhaluje seznam všech pomocných látek vakcín, včetně „ledvinových buněk africké zelené opice“ a buněk fibroblastů z potratených lidských plodů ...
  https://beforeitsnews.com/…tml
  Západní zdravotnictví je ZLOČINECKÉ tak to je....

  OdpovědětVymazat
 11. Americane infiltruji vsechny zeme na pomezi Ruska a snazi se je 100% ovladat. Pak tam buduji laboratore na biologicke zbrane, ktere testuji na okolnim obyvatelstvu jako ve Fort Detrick, kde uvolnili COVID na jare 2019 daleko drive pred Wuhanem. Dale tam vyzbrojuji diverzanty, zakladaji operne zakladny, odposlouchavaji radiovou ostrahu Ruska, atd.
  Jejich CIA a NGOs, ktere financuji, organizuji revoluce a demonstrace. Cilem je, neustale kolem Ruska zalozit ohen, ruskou obranu vysilovat, drzet ve stale pohotovosti. Podnikaji i simulovane nalety bombardery na Krym a Kaliningrad. Kazda jina zeme by je sestrelovala. Rusove ale vedi, ze Americane chteji za kazdou cenu valku s Ruskem za pomoci koalice NATO, ktere plni stejnou ulohu jako Hitlerova koalice evropskych zemi.
  USA jsou nebezpecim pro svetovy mir a my jsme jejich poskoci v NATO.

  OdpovědětVymazat
 12. Všechno zlo světa je z USA, zastavte je a bude klid. Proč každý nemůže žít svým způsobem a za svoje? Protože kovboj chce pořád blahobyt, který si nezaslouží, plýtvá tak, že ssvět tolik neplýtvá ani z poloviny! Oni se neumí uskromnit, věšeli by se! Nadlidi, pohrdají všemi! Musí padnout na držky!

  OdpovědětVymazat
 13. 15:27 Víte proč Turecko stáhlo průzkumné lodě? Protože to tam Řecko pronajalo EXXONU, ENRONU a dalším západním firmám.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ale dity brepto, Enron už sakra dlouho neexistuje. Navíc to byla energetická firma, ne těžební společnost.

   Vymazat
 14. Putin sám řekl,že bývalý socialismus nechce, proto bude zkoušet vše možné, ale nakonec stejně skončí u toho,aby celá zem táhla za jeden provaz a opozici podnikatelů nakope do zadnice!

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.