Reklama

pátek 16. října 2020

Vedení europarlamentu: klidně reformu zemědělské politiky „zmršíme“, hlavně když to bude rychle

Ivan David
16. 10. 2020


Ve čtvrtek se uskutečnila Konference předsedů Evropského parlamentu, což je orgán, který připravuje program plenárního zasedání. Hlavním bodem pléna, které proběhne příští týden, bude reforma společné zemědělské politiky EU (CAP). Většina vedení europarlamentu včera rozhodla, že příští týden má proběhnout nejen rozprava ke třem reformním nařízením, ale i hlasování. Obvykle se rozprava a předložení pozměňovacích návrhů uskutečňuje u takto velkých věcí na jednom plénu a hlasování na příštím za měsíc. Kvůli tomu, aby si poslanci mohli prostudovat pozměňovací návrhy kolegů, konzultovat je těmi, kterých se má regulace týkat a potom se kvalifikovaně rozhodnout, jak hlasovat.


U reformy zemědělské politiky vedení parlamentu rozhodlo, že poslanci nemají mít čas na prostudování návrhů kolegů ani na konzultace se zástupci organizací sdružujících zemědělce. Konference předsedů rozhodla, že se na plénu bude o reformě hlasovat za každou cenu od středy 21. 10. 2020 do pátku 23. 10. 2020. Marco Zanni - předseda naší frakce Identita a demokracie (ID), v níž působí i europoslanci zvolení v ČR za SPD, včera požadoval odročení hlasování na listopad. Argumentoval tím, že do středy nestihne tlumočnická služba připravit překlady všech pozměňovacích návrhů do všech úředních jazyků členský států EU.


Protože Evropská komise předložila nepoužitelný paskvil, je pozměňovacích návrhů opravu hodně. Z výboru míří na plénum více než 2 tisíce pozměňovacích návrhů, na nichž se shodli členové Zemědělského výboru minulého parlamentu v dubnu 2019. K tomu pracovní skupiny složené ze zpravodaje a stínových zpravodajů připravily více než tři sta kompromisních pozměňovacích návrhů k problémům, na něž mají současní členové Zemědělského výboru odlišný názor než naši předchůdci. Zdaleka ne na všem se však v rámci pracovních komisí podařilo najít shodu napříč frakcemi.
Navíc skupině pro nařízení o strategickém plánu ani nebyla dána šance dokončit práci. Vedení Evropského parlamentu rozhodlo, že europarlament musí mít za každou svoje stanovisko schválené dříve než Rada ministrů zemědělství, která zasedá v pondělí a v úterý 19. a 20. 10. 2020. Vedení europarlamentu tento „ambiciózní cíl“ avizovalo již asi měsíc. Celou dobu se naše frakce ID snažila přesvědčit ostatní, že důležitější je, abychom reformu schválili ve stavu, aby byly v praxi použitelná a nepoškodila zemědělce. Probruselské frakce však daly přednost rychlosti.


Od léta jsem objížděl za účelem konzultací zemědělské podniky po celé republice, abych si v praxi udělal obrázek, co hrozí zemědělcům při schválení různých novot, které Komise navrhuje. V posledních týdnech jsem několikrát zmínil, že vedení europarlamentu tlačí na ukončení prací v odborných skupinách. I za cenu, že nebudou dokončeny práce na projednání všech pozměňovacích návrhů, které nám zaslaly organizace sdružující zemědělce. Zemědělci z praxe nad tímto přístupem kroutili hlavami. Nikdo ze zemědělců není schopen pochopit, proč by mělo být důležité, jestli svoje pozměňovací návrhy odhlasuje dříve Rada nebo EP. Dovolím si zde v plném znění citovat názor agronoma jednoho českého družstva, který vystihuje co si myslí všichni zemědělci s nimiž jsem hovořil: „Nám je ukradené, kdo to bude mít dřív. Hlavně to neposerte, protože my podle toho budeme muset dalších 7 let pracovat! Tak ať si jednotlivé části vzájemně neodporují!“


Jenže přesně to příští týden hrozí. Protože pracovní skupině pro Strategický plán, nebyla dána šance doprojednat všechny návrhy od zemědělců, museli jsme jako členové Zemědělského výboru nedořešené věci předložit formou pozměňovacích návrhů z pléna. Sám jsem předložil 75 pozměňovacích návrhů, které Vám v příštích dnech podrobněji představím. Nejen o nich budete moci diskutovat na konferenci Budoucnost evropského zemědělství, která proběhne (tentokrát online formou) ve středu 18. listopadu.


Ostatní kolegové předložili k návrhu nařízení o strategickém plánu 1.358 pozměňovacích návrhů. K návrhu nařízení o financování řízení a kontrole CAP je předloženo 303 pozměňováků a k nařízení o organizaci společného trhu poslanci předložili 281 návrhů změn. Lhůta pro jejich předložení byla ve středu po poledni. Teprve v pátek 16. 10. 2020 byly zkompletovány sady pozměňovacích návrhů k jednotlivým nařízením a dány k dispozici poslancům. Ovšem pouze v angličtině. Překladatelská služba je teprve v poté začala překládat do všech úředních jazyků všech členských států EU, jak to požaduje Jednací řád EP.


Podle Jednacího řádu mají být nejméně 24 hodin před hlasováním poslancům k dispozici všechny texty ve všech úředních jazycích zemí EU. Je to důležité proto, aby si poslanec návrh mohl porovnat s termíny používanými ve stávajících platných vnitrostátních zákonech. Aby věděl, jestli kvůli pozměňovacímu návrhu bude nutné měnit národní zákon. A zda je reálné, aby národní Parlament ke dni nabytí účinnosti nařízení, vůbec stihl projednat a schválit příslušnou změnu domácího zákona.


Předseda naší frakce ID Marco Zanni požadoval odložení hlasování na listopad právě kvůli riziku, že poslancům nebudou dány včas úřední překlady. Probruselské frakce náš požadavek nejen, že zamítly, ale Konference předsedů navíc zakázala předkládat na začátku schůze změny programu. Tuto možnost přitom výslovně zakotvuje Jednací řád a Konference předsedů není oprávněna jej svým rozhodnutím měnit. To může pouze EP jako celek společně s Radou. Probruselské frakce v Konferenci předsedů své rozhodnutí odůvodnily tím, že kvůli opatřením v důsledku pandemie COVID-19 nebude s jednacím sále ve Štrasburku přítomno dost poslanců, kteří by o změně programu mohli rozhodnout. Jde o trapnou výmluvu. O změně programu bychom mohli hlasovat všichni poslanci stejnou metodou, jako budeme hlasovat o pozměňovacích návrzích. Tedy odesláním vyplněného podepsaného hlasovacího lístku sčítací službě. Takto v plénu i na výboru hlasujeme od února.


Jde o další ukázku „prohloubené demokracie“ a la Brusel. Tentokrát však vedení EP porušilo jednací řád. Velmi vážně hrozí, že EP kvůli nedostatku času odhlasuje paskvil, v němž si jednotlivé části budou odporovat. Naše frakce ID již avizovala, že pokud se tak stane, obrátíme se na Evropský soudní dvůr, aby anuloval paskvilní rozhodnutí EP a nařídil opakování hlasování za splnění všech požadavků jednacího řádu.

19 komentářů :

 1. Lze odpovědět citací komentáře k chování Lotyšska, které ztrácí krok za krokem velkou část příjmů do státního rozpočtu:

  Ruský náklad odešel, Číňané se o Lotyšsko nezajímají. Naskytla se příležitost bojovat o běloruský tranzit, ale lotyšský establishment to dobrovolně odmítl. Protože boj za demokracii, lidská práva a evropské hodnoty nelze zaměnit za ekonomické výhody.

  Zdroj:http://новости-мира.ru-an.info/новости/латвия-своей-русофобией-окончательно-хоронит-транзитную-отрасль/

  Čili radši dobrovolná sebevražda evropské politiky v seriálovém podání díl nejméně dvoustý šestý, než přemýšlet. Je to pro mne jen dalším důkazem, že ani případné absolování prestižních škol, či praxe v "prestižních" místech nedává nic jiného, než papír o absolování něčeho. Nic víc. Blbost nelze vymýtit, ale ta má charakter plevele. Roste všude a za všech podmínek, zvláště když se to "nehodí".
  Z chování bruselské ústřední "kriminální" centrály vyplývá, že kdyby v čele EU stála např. "hajzlbába" třeba z nádraží Praha Dejvice, nikdo by to nepoznal. A možná by bylo líp. Taky pracuje s l.j.y .

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přece Lotyši nebudou počítat nějaké grošíky...

   Vymazat
 2. Podobnost čistě náhodná jak by řekl profesor Staněk.
  5:18
  https://www.youtube.com/watch?v=BooiVypT2m0

  OdpovědětVymazat
 3. Všichni ti blci budou hlasovat pro stejně jako hlasovali před 2. sv. válkou pro ´germánské nároky. Ani nevím zda to bylo z důvodu dalšího tažení na Rusko, ale vím, že se jim to vymklo z rukou a nakonec byli rádi, že jim Rusové pomohli zlikvidovat germánskou tisíciletou říši.
  .

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nedělejte to za ty peníze. To platí nyní a bude platit dále dokud bude kapitalismus.

   Vymazat
 4. Muj tata hospodaril soukrome do r. 1968 a nejenze nedostaval zadne dotace, ale vice nez 100% plnil kontygenty. Ted "zemedelci" dostavaji milionove dotace a potraviny se dovazeji ze vsech zemi sveta. nedal bych jim ani korunu!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No Váš otec určitě neživil celý stát. Jenom si ho mohu vážit za zarputilost s kterou bojoval proti statu. Ale určitě dle vašeho příspěvku mu nevnucovali do domu nějaké přprchlíchy .
   A to je ten rozdíl!!!!!

   Vymazat
 5. Ta rychlost není cílem, aby se něco rychlo splácalo a hotovo. Ta rychlost je pouze prostředkem k tomu, aby se bez přemýšlení odhlasoval návrh, kterým se někomu namastí kapsa. A za tím účelem si mocní hráči protlačili přes EK svůj návrh.

  Aneb nač krást, když máte vliv a můžete legálně rozkrádat miliardy a dobře placené stádo vám to odsouhlasí?

  EU je Korporátní zlodějská unie.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Souhlasím přesně tak v eu vládnou naprostí šílenci odtržení od reality.

   Vymazat
  2. Kdepak, NWO snižuje počty zbytečných a hloupých obyvatel a podle počtu účastníků letenských majdanů, budou mít ještě hodně práce.

   Vymazat
 6. Kdy se naše pravitělstvo rozhodne o vyhlášení referenda o vystoupení z tohoto sebevražedného spolku zločinců? Nebo se necháme zlikvidovat? Nevěřím.

  OdpovědětVymazat
 7. Rozjetý Foldyna sestřelil klečící fotbalisty: Svoloč nás chce vidět na kolenou. Na to si netroufli ani nacisté

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Rozjety-Foldyna-sestrelil-klecici-fotbalisty-Svoloc-nas-chce-videt-na-kolenou-Na-to-si-netroufli-ani-naciste-640674

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jen obdivuje ty přispívatele, kteří používají slova, která platila před 30 léty. Tak máme demokracii a nebo se jen "demo komunisti" převlékli.

   Vymazat
  2. 16:16 a jako když zde řádí exekutoři a desítky tisíc bezdomovců se válí po ulici, to už je ta demokracie, nebo bakalokracie?

   Vymazat
 8. „To, co udělala Evropská unie ve vztahu k Rusku, může obhajovat už jen pomatený paranoik nebo fanatický šovinista. Zavedení sankcí EU vůči šesti Rusům, které označil Brusel za odpovědné za otrávení Alexeje Navalného bez jakýchkoli důkazů, oživuje ty nejtemnější praktiky stalinistického období a je neklamným znakem, že už dávno nejde o pravdu, ale o geopolitiku,“ konstatoval Chmelár.

  https://cz.sputniknews.com/politika/2020101612660609-chmelar-o-eu-kvuli-protiruskym-sankcim-to-co-udelala-eu-muze-obhajovat-jen-pomateny-paranoik-nebo/

  OdpovědětVymazat
 9. Dobrý den. Vážený a milý pane doktore, pane europoslanče. Čekal jsem na zprávy z Arménie, ale hodí se to i sem. Tento můj příspěvek je globální, takže jej asi nebudete považovat za příliš konstruktivní ohledně EP. Situace je taková, že Arméni svůj boj o Karabach prohrávají. Dalo se to a měli to čekat. Jde o tzv. Gruzínský sen. Pamatujete? Je to už déle. Ale stejný sen postihl i Arménii myslím r. 2018, kdy moc na základě arménského snu Uchopil Pačinjan. Dnes je tu ovoce. Zničený Karabach bude osídlován muslimy. Arméni měli svůj sen a dali se na Západ. To je dnes ovoce. Snad si myslí, že Putin "něco" udělá. Neudělá. Měli sen, teď se probouzejí. Putinovi jde o Gruzii. Ta měla ten svůj sen. A co ji čeká? Totéž co Arménii. Vítězství muslimů. Situace je tak jasná, že Putin ji nechává křičet, řvát. Gruzie sní. Čeká ji strašné probuzení. Má jedinou možnost záchrany: vstoupit do Ruska. Navíc pro Putina křičí i Ukrajina. I ta měla svůj sen a teď se probouzí dostrašlivé katastrofy. To taky přímo řve. Ukrjině už není pomoci, Gruzii ano. A co my, pane europoslanče? My jsme měli, mnozí z nás, taky sen, v r. 1989. Byl to sen o Západu. A probouzíme se: Ekonomicky jsme pod německou botou, je jen otázka času, kdy zde bude přijat druhý státní jazyk, němčina. I Polsko mělo svůj se: pryč od Ruska, hurá na Západ. A Západ Polsko dusí a časem taky udusí. Čili národy mají svou volbu: Buď s Ruskem a v Rusku, nebo své zničení. Pane europoslanče, mnozí by dnes chtěli tzv. vystoupit z EU. Je to nemožné, hlavně proto, že se neví, co pak. Ono totiž nestačí, navíc nereálné, vystoupení z EU, záchrana českého národa, jazyka i kultury je možná jen vstupem do Ruska. Vidíme dnes pokřikování davů Arménů po celém světě. Jsou v emigraci. Známe ono: Opustíš-li mne nezahynu, opustíš-li mně, zahyneš. A vidíme, že nezahynou jen ubozí a velmi mnozí Arméni, ale zahyne i Arménie. Myslím, že Putin si myslí totéž co já: Arménie je ztracena, Gruzie má ještě možná naději. Tolik k tomu Vašemu, jakkoliv si zasluhuje úctu, vrtění se v EP. Buďte zdráv!

  OdpovědětVymazat
 10. Tak k tomuhle spejeme:
  https://www.youtube.com/watch?v=74YjKQszaBc&feature=youtu.be

  OdpovědětVymazat
 11. John F. Kennedy projev .........
  V dubnu 1961 přednesl tehdejší americký prezident John F. Kennedy projev v New Yorku před asociací vydavatelů novin, ve kterém varoval před řadou i dnes aktuální hrozeb. (Foto: Youtube) Běžně se o něm nedočtete, politici o něm neinformují (často ho, při vší úctě, ani neznají). Přikládáme proto několik znepokojivých citací amerického prezidenta a video s českými titulky.

  https://ac24.cz/…vod

  Jeho syn JFK junior plní slib ve spolupráci s Trumpem,Putinem a dalšími významnými osobnostmi, že otce pomstí. BOUŘE byla připravována hodně let.
  https://ac24.cz/…eta

  V ČR gojímové /lidi placení cabalou/ stále zatloukají a LŽOU ! Jejich čas utíká stále rychleji. Podrobnosti se dozvíme až po inauguraci 21.1.2021.
  Snad vše dobře dopadne. Stačí přečíst odkazy . Potvrzují VELKÉ DĚNÍ. Masmédia sledují už pouze vystrašení, aby byli ještě vystrašenější....

  OdpovědětVymazat
 12. Tento dobytek má 50% Čechů za lůzu:
  https://jitkamoody.com/?p=1746

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.