Reklama

čtvrtek 22. října 2020

Velvyslanec USA se setkal s pro-tureckými separatisty v Řecku

22. 10. 2020 pronews
Velvyslanec USA David Berger se včera sešel s pro-tureckými separatisty „turecké“ strany DEB v Thrákii, kterou podporuje Ankara. Americké velvyslanectví ve skutečnosti inzerovalo tuto návštěvu na sociálních médiích, zatímco Řecko vydalo o této návštěvě oznámení s žádostí o vysvětlení.

Zdá se, že po Egejském moři a východním Středomoří si USA udržují „stejné vzdálenosti“ také v Thrákii, protože kromě zvolených místních představitelů řeckého státu navštívili také turecké politické aktivisty v Řecku.

Strana DEB (Strana pro rovnost, mír a přátelství), která označuje muslimskou menšinu v Thrákii jako „tureckou“, se nejprve objevila ve volbách do Evropského parlamentu v roce 2019 v prefekturách Xanthi a Rodopi a neustále se snaží vytvářet problémy. Jejich konečným cílem je samozřejmě autonomie východní provincie Thrákie a její následné připojení k Turecku.

Nedávno strana DEB vydala oznámení, ve kterém žádá řeckou armádu, aby opustila muslimské vesnice.

Co měl pan Berger společného s nevolenými členy strany, která se otevřeně staví proti Řecku, když američtí představitelé často označují Řecko jako „cenného spojence“?

14 komentářů :

 1. Podobnost s událostmi v ČR v r. 1938 čistě "náhodná" !!!!

  OdpovědětVymazat
 2. Ano opět to samé kam lezou us imperialisté do všech zemí vandrujou co můžou budou volby v Makedonii.....

  OdpovědětVymazat
 3. Denní chleba současnosti:
  Pax-americana světový četník (zastupuje Biden) se snaží uhájit nemožné. Účastníci projektu "pax-americana" nejsou schopni si připustit nejen, že jsou nežádoucí, ale i neschopní svět kočírovat. Ze zoufalství zapalují vše, kde to jenom jde a tak si zvyšují míru odplaty při konečném vypořádání, litovat je nebudu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Podívejte se na prezidentskou debatu s živou kontrolou faktů týmem expertů USA TODAY.
   Poslední prezidentská debata mezi prezidentem Donaldem Trumpem a demokratickým prezidentským kandidátem Joe Bidenem je dnes ve čtvrtek 22. října, v Nashvillu, Tennessee.
   Debatu bude moderovat Belmont University v Nashvillu a moderátorkou bude Kristen Welker z NBC News.
   https://eu.usatoday.com/in-depth/news/politics/elections/2020/09/27/debate-2020-watch-live-fact-check-trump-biden-pence-harris/3514707001/
   Přenos začne za 5 hodin
   23. října 3:00

   Vymazat
 4. Ty americké zrůdy jen chtějí vyprovokovat další válku !

  OdpovědětVymazat
 5. Amiokupant, vrah a zločinec No. 1.!!!!!

  OdpovědětVymazat
 6. Karel Gott byl hladové prase, Hřibe? udeřil Hrad. 28. říjen se ruší. A je zle

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Karel-Gott-byl-hladove-prase-Hribe-uderil-Hrad-28-rijen-se-rusi-A-je-zle-641338

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Buran z Moravy Hrib pry jde pomahat do nemocnice. Populisticke piratske hovado hraje divadlo pro sve volice. Urazka Gotta mu prijde draho.

   Vymazat
  2. 10:27 Budu rád když pyjátským bezmozkům spadnou preference jsou nebezpečím pro celý stát.

   Vymazat
 7. Americane podporuji odjakziva vsechny, co chteji poskodit a rozvratit stavajici poradek. Oficielne jim pomahaji z duvodu pomoci lidem neoficielne za ucelem rozdel a panuj, aby tyto zeme ovladli a profitovali z nich. USA bohatstvi spociva na otroctvi a okradani svych vazalu-otroku a likvidaci vsech, kdo se temito otroky nechteji stat.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Docela by mě zajímalo, co tady najednou dělají USA vojenští doktoři. Celou dobu na nás kašlou a teď najednou "pomoc". Že by chtěli prověřit, jak se rozvíjí američany vytvořený covid ve střední Evropě? Kluci už mají vakcínu naočkovanou, tak se nemusí bát a můžou u nás zkusit i nový kmen.

   Vymazat
  2. Je to to samé,jako v dalších zemích, které jsou blízko ruských hranic.
   Evropu mají v područí a revanšistická propaganda funguje .
   Osmani mají znovu dojem, že jsou budoucím hegemonem nejenom v regionu někdejší říše, ale i celé Evropy.
   Bohužel je podporuje nejen jestřábí USA ale i madam Frau makrela a sní i převážná část EU.
   EU je tak tak solidární,že háže svého člena do hřtánu Osmanům a ani se u toho nezardí, ve jménu neoliberalismu.
   Spěje to všechno fakt asi k největším jatkám v dějinách lidstva.
   Zase je zde podpis anglosaské a germánské krvelačné hegemonie.
   Flayboy.

   Vymazat
 8. Tak tady asi někdo zadělává na válku v Evropě - profit z 1. sv. války, profit z 2. sv. války - osvědčilo se.

  OdpovědětVymazat
 9. Tímto Amíci potvrzují jejich enormní zájem vyvolat v Evropě vojenský konflikt, a je jim jedno, že to bude Řecko s Tureckem oba dva členi NATO !!!

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.