Reklama

neděle 18. října 2020

Velvyslanectví USA oznámilo, že Ukrajina odmítla kupovat ruskou vakcínu proti COVID-19

18. 10. 2020       zelv
Velvyslanectví Spojených států v Kyjevě prohlásilo, že Ukrajina nebude nakupovat ruskou vakcínu proti koronaviru. Ve sdělení diplomatického zastoupení se zdůrazňuje, že dočasná zmocněnkyně USA na Ukrajině Kristina Kvinová absolvovala s hlavou Ministerstva zdravotnictví Ukrajiny Maximem Stěpanovem "konstruktivní kolegiální večeři", během níž se projednávala situace s COVID-19 v zemi a reformy ve sféře ukrajinského zdravotnictví.

"Ukrajina nebude nakupovat ruskou vakcínu proti COVID-19, která neprošla klinickými zkouškami bezpečnosti", oznámilo velvyslanectví na základě výsledků setkání.

9. října poslanec Nejvyšší rady Alexandr Kačura vyzval Kyjev k nákupu ruské vakcíny proti koronaviru Sputnik V, protože stát se především musí starat se o zdraví občanů.

Nevyloučil možnost nákupu preparátu ani Stěpanov, nicméně později se této myšlenky zřekl.

Opoziční ukrajinští politici učinili předpoklad, že ať je tomu jakkoli, Kyjev ve výsledku nakoupí ruskou vakcínu, ale pod rouškou západní.

Podle názoru blogera Anatolije Šarii budou ukrajinské úřady dostávat preparát za výrazně navýšené ceny, když budou odmítat přímé dodávky z Moskvy, aby se na nákupech zbohatlo.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

59 komentářů :

 1. Být přítelem Ameriky, je holt drahá legrace. P.K.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Naši ministri,zahraniči a zdravi hodlaji nasledovat

   ani neceknou kdo má na starosti nákup ruske vakciny a proč prý bude odmitnuta ,plukovnik,který je prý i řeznik odmitnuti vakciny za 13 dolarů ji má přikazem shora nahradi vadnou vakcinou,kdy z ordinace odejdete jako opice a potkani změněnou vašeho DNA RNA za 2x9000 korun,aby našemu rozpočtu pustili žilou!

   Smazat
  2. 22:48
   Máte pravdu, proto se dnes máme tak dobře!!!
   Vztah se Západem a USA nese své sledké ovoce

   Smazat
  3. Jsem zvědavý, kdo půjde na kontrolní vyšetření?

   Na vakcínu pro není a stojí 13 dolarů, a kontrolní vyšetření stojí kolik?
   To se už nedozvíme. Jestli si dobře pamatují, tak stálo před 6 měsíci asi 1 600 Kč.

   Smazat
  4. P.K. To bude celá slouhovská eu radši nechají lidi pochcípat než by koupili Ruskou vakcínu.

   Smazat
  5. 10:02
   Kdybyste žil na vesnici, věděl byste že ve sladkém ovoci bývají hodně velcí červi a takové ovoce se hází do hnoje.

   Smazat
  6. Dava se prasatum !

   Smazat
 2. No u nás politici k tomuto tématu také mlčí. Pokud platí ty povídačky našich ochránců lidských práv a volného trhu, měly by mít občané možnost se rozhodnout, kterou vakacínou se nechají naočkovat a pokud to bude jenom ta o které politici rozhodnou, měly by jít příkladem a první by se měly nechat demonstrativně naočkovat všichni poslanci, administrativní pracovníci státního aparátu, včetně rodinných příslušníků.

  OdpovědětSmazat
 3. No vida, konečně je jasné, co je nejnebezpečnější konkurence americkým farmaceutickým firmám.

  OdpovědětSmazat
 4. Zvláštní je, že tato americká kolonie si už na svém území nesmí rozhodnout vůbec o ničem. TOTO

  OdpovědětSmazat
 5. Svědci Jehovovi také raději nechají zemřít vlastní děti, než by souhlasili s transfuzí krve... jejich Bůh to prý nechce... protože je chce v Nebi.

  Banderovští pučisté také nechají raději pomřít půlku Ukrajinců, než by souhlasili s jejich očkováním ruskou vakcínou... jejich americký Páníšek to prý nechce, protože je chce mít ve frontě na vlastní pochybné předražené vakcíny - které zatím nemá... O nebe se prý postarají Popi.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A vy jste už někde v prodeji viděl nějakou ruskou vakcínu? My ostatní totiž ještě ne, jen je kolem toho humbuk. Vakcínu vyrábí a vyvíjí 97 států.

   Smazat
  2. Za hladomor na Ukrajině i v ostatních částech SSSR před 2svv mohl vlastně také Západ (chtěli obilí a ne zlato za zboží) a dnes za to může kto? Stalin! A co si budeme číst za pár let? Zlí vatnici, Moskali atd jim odmítli prodat vakcínu. Asi to také oznámí příslušné velvyslanectví na Okrajine. Pokud ovšem nenas er ou Rusko natolik, že si pak odhlasuji dobrovolné připojení k RF. Ostatně jsem přesvědčen, že by podobné referendum i teď bylo přes 50%

   Smazat
  3. 7.04
   Při vaší ynteligenci byste měl vědět že vakcina Sputnik V prochází třetí fázi zkoušek na 40.000 lidech. Poté bude přístupná pro veřejnost, asi v prosinci. Další ruská vakcína Vektor už také postoupila do druhé fáze zkoušek a třetí se připravuje k registraci. Musíte číst stránky výrobců, a nehltat našim pisálkům každé slovo, tedy pokud nepíšete hlouposti z politického přesvědčení.

   Smazat
  4. 13:10 nebude tak úplně pro veřejnost, protože testování vakcíny trvá podstatně delší dobu. Pokud to projde, bude aplikována na armádu a týmy v první linii. Pro běžnou populaci to nebude a to ještě nevíme, jakou má účinnost. A i tohle jen a pouze v Rusku. Nikdo nekoupí neprověřenou vakcínu. Navíc úspěšně se testovaly další vakcíny na Covid, Rusko je jen jedním z několika desítek států, co to vyvíjí.

   Smazat
  5. 20.08 NIKDO NEKOUPÍ NEPROVĚŘENOU VAKCÍNU? Pokuste se prostudovat historii lékařství, epidemií, nevyléčitelných nemocí... kdy zoufalí lidé dávali a dávají za naději celá jmění... za pochybné preparáty šarlatánů, odkazy církvím... PROČ MYSLÍTE, ŽE CENY LÉKŮ JSOU JAKÉ JSOU? Až budete doopravdy nemocný, budete mít volbu mezi léky, nebo hřbitovem. A to je i má osobní zkušenost.

   Smazat
  6. 23:33 no možná vy si zaplatíte očkování v Moskvě a dojedete se nechat očkovat, ale drtivá většina Čechů ne.

   Smazat
  7. 7:04; 20:08 Neříkáte to přesně. Vakcíny nevyvíjejí státy, ale laboratoře po celém světě. Má jich být okolo stovky, ale ne všichni se doberou k žádaným výsledkům.
   Nicméně v RF probíhá třetí část testování Sputniku V na 40.000 dobrovolnících. Dokonce se začal testovat i na dětech. Testování má předepsaný průběh, ovšem v mimořádných situacích se požadovaný čas může zkrátit, což se v této situaci dělá, a to nejen v Rusku. Tam se plánuje očkování v prvním valu především učitelů a zdravotníků. To by mělo být ještě do konce roku.
   Rusové měli vakcínu na Sars, kterou využili jako výchozí. Do roku 1989 jsme byli všichni očkovaní ruskými vakcínami a nikdo to neřešil.

   Smazat
 6. 23:21 vždyť jsme na tom s tím rozhodováním stejně

  OdpovědětSmazat
 7. A kolik ukrajincu asi zahyne na tu jednu antiruskou veceri..?
  A jeste predtim staci roznest virus na ostatni...?
  Vecere horsi coronaviru..?

  OdpovědětSmazat
 8. Trochu mi uniká, proč rozhodnutí ukrajinské vlády tlumočí světu US velvyslanectví na Ukrajině. Nebo že by tím USA světu říkaly, že Ukrajina je už definitivně jejich kolonií, a tak odteď bude tiskovým mluvčím ukrajinské vlády US velvyslanectví?!?
  Mmch, v ČR to USA vyřešily elegantně: koupily společnost Praha vaccines, kde se prý bude ta US vakcína vyrábět (až tedy jednou bude k dispozici (dalším důsledkem bude, že si do ní US farmaceuti budou moci přimíchávat cokoli, co budou považovat za (pro USA) prospěšné)). Jo, tu fu ale nekoupili od ČR, alébrž od indických majitelů. A poté, co prošla modernizací a rozšířením kapacity výroby vakcín(!). Inu, vzhledem k tomu, že Indie si neláme hlavu s protiruskými sankcemi, tak hrozilo, že by třeba Indové mohli dostat licenci na tu ruskou vakcínu (podobně jako Kuba). A i kdyby USA nikdy žádnou vakcínu nevyvinuly, tak mají aspoň jistotu, že se tu nebude vyrábět ta ruská. A pokud ji vyvinou, tak jistě vyvinou i patřičné úsilí, aby se jí museli povinně naočkovat všichni v ČR, a nejlépe i v celé EU. Však oni nám to už přes svou převodovou páku, tedy přes EK vnutí tak jako tak. A ten stát, který se nebude chtít podvolit, tak jej ostatní státy označí za rizikový a zvnějšku jej uzavřou (a nádavkem mu ještě seberou EU dotace).
  Viki L.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kuba si yankie no , ne lid neproda svou kuzi lacino.
   Se drive zpivalo a na zakladnich skolach uz se probiralo ,ze Ukrajina patri Bidenum..A taky zadna revopoluce neni zadarmo..Ale ze to bude za veceri to ne prekvapilo.
   Tomu rikam ja KORUPCE..Uz dlouho se rika vy budete zotroceny tak ze budete i svoje otroctvi milovat..

   Smazat
 9. Já a brácha jsme to tvrdili od začátku...

  https://zpravy.magazinplus.cz/1961-predpoklady-se-potvrdily-puvod-koronaviru-je-stale-jasnejsi.html?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=0&dop_req_id=91KHiEDpo6t-202010190357&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box

  OdpovědětSmazat
 10. AstraZeneca prodává osvědčenou a certifikovanou vakcínu, řekněte, proč bychom měli kupovat něco neověřeného z pochybného zdroje, o němž navíc víme, že má 152 nežádoucích účinků? Ukrajině se vůbec nedivím, udělala správnou věc.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ty tomu dáváš: "...má 152 nežádoucích účinků...", kdes to vzal? Ukrajinci-banderovci cucají pomluvy Rusů a Ruska z prstu a ty máš tu drzost vlázt do našéí psolečnosti a ty hovadiny tu podávat jako fakt! Že s enestydíš.

   A ty tvoje "neověřeného z pochybného zdroje" jsou přední virologové, uznávaní po celém světě. Blbečku, příště si rozmysli, co a kam budeš psát, ty hloupá elfí tlamo.

   Smazat
  2. 7;02
   Tak jak to, že po ní spousty lidí ochrnulo ty experte?!!!!!!

   Smazat
  3. 7:02
   A ty počty "nežádoucích účinkú" máte odkud, z Meduzy, Echa Moskvy, Dožď , BMX ? Není lepší napřed myslet a potom mlátit do klávesnice ? Nebo váš obzor končí na ČT ?
   Zkuste vyhledat níže uvedený web renomovaného britského lékařského časopisu Lancelot a přečíst si recenzi na Sputnik V, tu recenzi nepsal ani Rus, ani Ukrajinec, je pro odbornou veřejnost.
   https://www.thelancet.com/journals/lancet/issue/current

   Smazat
  4. Uveď zdroj, anonymní lháři 12:51!!!

   Smazat
  5. Doporučuji, abyste nešířili blbiny:

   https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10997918455-mimoradne-porady-ct24/220411033401018-zeme-v-nouzi-pandemie-pokracuje-jak-ted-a-kudy-dal

   Smazat
  6. 14:10
   Je to veřejný tajemství stejně, jako to,že Země není placatá!!!!!

   Smazat
 11. Taky se vám objeví tento blog, když si kliknete na odkaz původního článku?
  https://www.blogger.com/dashboard/reading#

  OdpovědětSmazat
 12. začína to smrdieť na všetky strany - testy ktoré nefungujú, počty ktoré nesedia,vakcína ktorú nikto neotestoval, to neskončí dobre - ja by som povedal - nech sa zaočkujú nemci, ak prežijú - potom aj našinec súhlasí - kto sa zaočkovať nedá - isto - sú remigranti

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Všem co mají zmatek v hlavě by prospělo se podívat na včerejší pořad ČT, který mistrně vedl Damiel Stach, snad jediný redaktor, který se politicky nezdiskreditoval. Pak byste nepsali o "testech, které nefungují" a počtech, které nesedí". Pořad je v archivu ČT a po dlouhé době je to od ČT povedeně odvedená publicistika.

   Smazat
  2. Pane Dvořáku, taky jsem se díval na vámi uváděný pořad ale nesouhlasím s vámi. Pan Daniel STach jako zodpovědný redaktor si přizval na pomoc pana Piskoře a ten národu sdělil, že Ruská vakcína Sputnik je nevyzkoušená, že neprodělala první fázi testování protože se testovala jen na 44 lidech. No a to je samozřejmě lež. Ruská vakcína byla testována jak v první fázi , tak i ve druhé na vzorku 8000 lidí, pak dostala certifikát. Dnes probíhá třetí fáze testování na vzorku 40000 lidí. Testy se blíží k závěru a světe div se, zatím bez problémů. Takže se připravuje její rychlé uvedení na trh. Jinak souhlas , pan Stach nebyl špatný, jen je to vlez doprdelka, protože nám navíc nesdělil, že i Čína má svou vakcínu. Dokonce se uvádí že ne jednu. Ta jak mám hodnotit tento pořad, když se v něm úmyslně manipulovalo? A co když se v něm manipulovalo i víckrát? Kde máte záruku? Nebo už Čína není na mapě? Neexistuje? Proč se také nezmínil fakt, že Ruská vakcína je na bázi lidských adenovirů a US vakcína na bázi opočích virů, které by jste dal vy přednost po takové informaci?

   Smazat
  3. Má pravdu pan Dvořák.
   Odkaz na pořad někdo uvedl v 14:11.

   Smazat
  4. 16;42
   Přesně 👍👍👍👍👍👍

   Smazat
  5. 16:42 Rusko vakcínu sice testuje v třetí fázi, jenže není pravda, že nemá nežádoucí účinky. To ani není fyzicky možné. Koneckonců také Putinova dcera měla nežádoucí účinky, zvýšenou teplotu a bolest hlavy. To jsou ty lehké.

   Také není třeba zapomínat, že se testuje na zcela zdravých, mladých a silných jedincích, což není správné. Takže právě proto v první fázi aplikace po testech, pokud dopadnou dobře, protože se musí čekat ještě nějaký čas na opožděné odezvy, půjde vakcína především do armády, hasičům a zdravotníkům v první linii plus záchranářům. O těch ostatních se rozhodne později, možná studenti.

   Prozatím je známo několik desítek nežádoucích účinků této vakcíny, osobně jsem po nich zatím nepátral, takže konkrétně nevím jaké. Ale už teď je jasné, že teplota a bolest hlavy patří mezi ty lehčí - a to u zdravého člověka.

   Pak je tady účinnost. Nikde jsem neviděl studie o tom, že by měla být alespoň z 90% účinná. A tohle se musí prokázat, jednoznačně, ne že to někdo tvrdí. Těžko ovšem něco podobného prokážete, když se v nejbližších měsících nebude aplikovat plošně a přitom epidemie v plném proudu.

   Takže doporučuji, držet se spíš zpátky v oslavných ódách na něco, co není dobře známé.

   Smazat
  6. 16:42
   "...Bezpečnost vakcíny byla potvrzena ve studii, která se skládala ze dvou fází a zahrnovala 38 dobrovolníků..." :
   https://cz.sputniknews.com/svet/2020101912673283-ruska-vakcina-proti-koronaviru-se-bude-vyrabet-v-indii-brazilii-jizni-koreji-a-cine-uvedl-sef-rdif/

   Smazat
  7. 16:42
   Naprostý souhlas !

   Smazat

 13. Už by mohla US Embassy v Praze také začít mluvit za Petříčka a Babiše, proč to skrývat.

  OdpovědětSmazat
 14. Banderostát si za masakr v Oděse amivakcínu zaslouží!!!!!

  OdpovědětSmazat
 15. To mě pobavilo, Ukrajina se vymanila z ruského vlivu, aby plnou parou vplula do toho amerického. To, že rozhodnutí tamní vlády oznamuje pracovnice amerického velvyslanectví naznačuje, že se ukrajinská "vláda" posunula na novou úroveň. Tamní prezident se již zřejmě nazývá Guvernér státu Ukrajina, jenom to tutlají před světem. My jsme na tom ovšem ještě hůř, my už máme tolik řídících center, že jsme z toho jeleni, ale suverénní.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak, tak, to je ukázkové vymanění z ruského vlivu, 38% dovozu na Ukrajinu jde z RF , to je víc jako z celé EU.

   Smazat
  2. 18:17 není to tak. To spíš vývoz z Ukrajiny je 38% do Ruska. Dovoz z Rudjaz je extrémně nízký v podstatě jen pár milionů (eur), Rusko má s Ukrajinou velkou pasivní bilanci. Ukrajinci nakupují na Západě, kam na druhou stranu skoro nic nevyváží. Snad kromě dřeva a podobně...

   Smazat
  3. 19:44
   Probud se a neco si vygugluj o importu zbozí na Okrajinu.

   Smazat
  4. 19,44
   To teď jsi mě rozesmál!!!!!.-DDDDA Zač banderoksindl nakupuje na západě,když veškeré zlaté rezervy má amiokupant a banderonetáhla se flákají a chlastají(NEmakají)po celý Evropě!!!!!!?.-((((((

   Smazat
 16. Když ten remdesivir je k ničemu, tak se prodá aspoň okrajině.
  K tomu břidličák a nakonec US army.

  OdpovědětSmazat
 17. Nevím proč to opakuje velvyslanectví USA, když to před pár dny řekl agent KVN komik Zelenský. 6 ríjna ukrajinský předseda strany "Za vlast" Medvedčuk byl v Moskvě kde se setkal s prezidentem Putinem a poprosil ho o dodávku vakcíny Sputnik V na Ukrajinu a zmírnění sankcí na ukrajinské fabriky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To může žádat, jenže on je jen regionální politik a ještě k tomu opoziční. Co se bude používat navrhuje vláda a schvaluje parlament, tam opozice nemá žádné slovo.

   Smazat
 18. Německá vláda podporuje Antifu, varuje opoziční strana

  http://svobodnenoviny.eu/nemecka-vlada-podporuje-antifu-varuje-opozicni-strana/

  Pentagon má šuplíky řešení Covidu, ale výsledky horší než Írán

  http://svobodnenoviny.eu/pentagon-ma-supliky-reseni-covidu-ale-vysledky-horsi-nez-iran/

  Moje rodinná tragedie a „smart technologie“

  http://svobodnenoviny.eu/moje-rodinna-tragedie-a-smart-technologie/

  OdpovědětSmazat
 19. Jedna z otázek v připravovaném referendu na Ukrajině je legalizace konopí, třeba to bude ukrajinskému národu v boji s COVID-19 stačit a objeví "Ameriku."

  OdpovědětSmazat
 20. V Číně, na rozdíl od nás, nekecají o falešných EU-A hodnotách - oni je prostě již několik tisíciletí mají a hlavně: DODRŽUJÍ A CTÍ JE!!!
  Díky tomu jsou uvědomělí, nedovolí nikomu "žvanit" do vnitřních záležitostí a vedení to má "v ruce" se širokou podporou veřejnosti!
  A nakonec; nemají žádné kryptovládce, kteří se chtějí všemožně udržet u moci pomocí korumpovaných loutek, které my můžeme volit jak chceme a tito "naši zvolení zaměstnanci" nakonec vždy pracují na "blbostech" a ne na konceptuálních principech řízení složitých sociálních systémů "pro lidi", ale ve službách oněch skrytých, světu dosud vládnoucích sil..

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pane P. Cina je nebezpecna ,protoze kdyz se dva /nejmin dve demokracie uvnitr USA velmi perou na zivot a na smrt/ perou, treti se z jejich vzajemny "neutralizace" smeje jako krava. Ale ta zdrava a velka..A nejen to !
   Cina ma velmi spatne zkusenosti,ponizeni,strasne okupace , masakry,valky atd.. stale potvrzovane a dokazovane i ted ze strany globalistu,jako rusove a domnivam se ze hodne touzi po nejake odvete kdyz je jich tak moc a dostali jeste dalsi moc od po zaniku touzicich globalistu zapadu. A kdo by se divil..
   Navic maji k dizpozici tradicne poslusnou populaci a nepricetne ucenlivou. Nastesti /maji plny hlavy uciva/a taky proto ,jim schazi ta tvorivost Slovanu hned vedle, rusu, ve zbrojeni.

   Smazat
 21. Chtěl bych vidět tu morálku ukrajinských nácků a politiků kdyby měli na výběr buď záchranu života s ruskou vakcínou Sputnik V nebo zdechnout z ideologických důvodů bez vakcíny. Tak to vypadá že USA daly nůž na krk Ukrajině a ta stáhla
  ocas.

  OdpovědětSmazat
 22. BUDIZ JIM (ma rodna) ZEME LEHKA!

  OdpovědětSmazat
 23. Kanada prodloužila uzavření hranice s USA (trvá již 7 měsíců tuším) Důvodem je smrtnost v USA... Přes jejich "zázračný" Redemsivir. Kdyby Redemsivir byl účinkem tím, za co je marketingově vydáván, nebylo by USA největším covidovým hřbitovem na světě. Vždyť je to JEJICH LÉK!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 23,22
   Jejich je i Covid!Co si vypěstovali,na to ať zdechnou!!!!Bohužel,my jako PROTEKTORÁT TO ODNESEM TAKY!!!!.-///

   Smazat
 24. Aby zase slizoun Fischer někoho neobvinil, že se klaní ruské vakcíně.

  OdpovědětSmazat
 25. Velvyslanectví USA prohlásilo, že Ukrajina nebude kupovat to a ono, Že bude dělat to a ono, že bude kupovat za peníze EU USA zbraně, že,,,,, že .... , a až se zmocní vlády Němcová, nebo Fišer a spol, bude to také tak u nás.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.