Reklama

středa 28. října 2020

„Vzdorovat a měnit se“ – křižácká výprava Emmanuela Macrona aneb Dokáže Evropa zvítězit v boji proti islámskému radikalismu?

Vladimír Kudrjavcev

28. 10. 2020   FSK, překlad Zvědavec

Na začátku října Emmanuel Macron vystoupil s programovým prohlášením o nutnosti ochránit „sekularismus“ Francie před islámským radikalismem a to je pro Francii přímo otázkou existence. Ať už ateista Macron uvažoval o existenci jakýmkoliv způsobem, příliv muslimů z Afriky a Asie do Francie se pro Francouze stal skutečně existenčním problémem.

(Na snímku francouzský prezident Emmanuel Macron)

Podle Macrona je „islám náboženství, které dnes prožívá krizi po celém světě“ kvůli radikalizaci a zuřivosti jeho pozic. S tím je nutné, podle slov francouzského lídra, rezolutně a nekompromisně bojovat jak pomocí represivních metod, tak cestou odstraňování nedostatků vlastní vnitřní politiky (včetně politiky integrace cizorodých elementů do francouzské společnosti). Vzdorovat a měnit se; nenechat islámský radikalismus zvítězit; probudit Francii a vrátit Francouzům pravé hodnoty Francie – k tomu všemu prezident vyzývá.

Reakce na prohlášení byly různé. Bez ohledu na to, jestli se prezident snažil říci, že je proti islámským extremistům a ne proti „správným“ muslimům. Ti pochopili jeho řeč jako omluvu za útoky na muslimy a jako mávnutí rukou nad tvrdým jednáním vůči muslimům ve jménu spásy Francouzské republiky. Je však i mnoho takových, kteří by řekli: konečně se našel politický lídr, který nazval věci pravými jmény. Jiní pro změnu nejsou připraveni smířit se s touto náboženskou „tolerancí“ a s tímto zaváděním islámských, často marginálních pořádků v křesťanské Evropě.

Jaké jsou důvody takového, celkem nečekaného sdělení francouzského prezidenta?

Snímek z demonstrace v Německu: "Islám? Ne, diky!"

Macron se už dlouhou dobu potýká s vnitřními problémy své země. Svědčí o tom pravidelné pouliční protesty, které ústí v nepokoje. Je pravda, že rating prezidenta je dostatečně vysoký, ale podle hodnocení popularity je to „zvíře“, které se musí neustále krmit až do konání příštích voleb. Jedním ze způsobů, jak zůstat populárním je namířit pozornost veřejnosti na otázku národní velikosti s nádechem existenční hrozby, najít nepřítele pro úspěšný boj. I zde je faktor radikálního islámu, to je potřeba.

Islámská výzva pro Francii přímo souvisí s migrací cizinců. Marine Le Penová jako jedna z vedoucích lídrů francouzské opozice v r. 2019 prohlásila: „Myslím si, stejně jako Matteo Salvini, že musíme zastavit migraci a jsem zásadně proti násilnému stěhování migrantů do států, které je nechtějí přijmout…. Je potřeba chránit národní hranice“. Obvinila Erdogana z politiky „islamizace Evropy“ a znovu vyzvala Evropskou unii a Francii k odporu.

Co podniká v této situaci Macron, ze kterého, jak si pamatujeme, udělali prezidenta Rothschildé? Hovoří o nevyhnutelnosti boje s hydrou radikálního islámu, o nutnosti revize integrační politiky ve Francii. Srovnává Francii s Tureckem a používá přitom fakta o přesunu islámských radikálů Turky do Ázerbájdžánu.

Macron se již dlouho prezentuje nejen jako lídr Francie, ale také Evropy. Ve svém projevu nezmínil Evropskou unii, ale velmi často je cítit, že když mluví o „Francii“ má na mysli „Evropu“. Například, když prohlašuje, že sekularizace je cementem jednotné Francie a radikální islám porušuje zákony republiky vytvářením paralelních pořádků.

Copak toto není počátek „paralelního pořádku“, co sledujeme v Evropě, otevřené paní Merkelovou pro migranty, kteří se pak na Nový rok pokouší znásilňovat německé ženy v Kolínu nad Rýnem? Nechodí snad po ulicích Londýna „muslimské hlídky“, které vyžadují od Britů, aby se řídili zákonem šaría? Není snad pravda, že letuška British Airways musela požádat Evropský soud pro lidská práva, aby měla i nadále právo nosit při práci na krku křížek? Nebylo snad v Dánsku rozhodnuto v zájmu muslimů, že se na náměstí ve městech nebude instalovat vánoční stromeček? Jak se v těchto situacích říkává, to je Evropa děti!Vše toto samozřejmě zesiluje napětí v evropské společnosti. A napětí bude také narůstat, dokud se vláda bude snažit problém zamlčovat, aby se, nedej Bože „nešťastní cizinci“ neurazili. Nicméně Macron svým projevem ukázal, že není Merkelová. Že je připraven ochránit evropskost Evropy

Francouzský prezident má jednu vlastnost: dokáže cítit dříve než ostatní, odkud vane vítr a pak navrhuje „koncepční“ přístup. Přitom vypadá jako úspěšný politik se zostřeným vnímáním historického procesu a schopností strategického myšlení. Tak vyvstává otázka: čeho chtějí dosáhnout ty síly, které přivedly Macrona k moci kdoví odkud a které řídí jeho ruku?

Na konci své řeči Macron poznamenal: „Mám na mysli anglosaskou tradici, která má jinou historii a která není naše“. To znamená, že Francie (a Evropa) může mít vlastní cestu rozvoje, aniž by se shodovala s tou, kterou vnutila světu bývalá koloniální Británie, která kdysi vyhnala část svých ostrovních obyvatel do Nového Světa.

Jenže nyní se v boji proti islámskému radikalismu v Evropě může Macronův „sekularismus“ (bezbožnost) projevit jako slabina Francie. Vždyť při střetech civilizací vždy vyhrávají vášniví lidé. A vášeň radikálního muslima mnohonásobně překonává vášnivost „sekularizovaného“ Evropana.


Противостоять и меняться – крестовый поход Эмманюэля Макрона vyšel 12.10.2020 na fondsk.ru. Překlad v ceně 331 Kč Zvědavec.

37 komentářů :

 1. největší lež jakou nám politici říkají je,že chtějí bojovat proti islámským radikálům....a kdo je sem natahal????

  OdpovědětVymazat
 2. Neradikalizovaného muslima, aby jeden pohledal. Jako ateista abych měl zřejmě nastudována různá náboženství, přičemž konkrétně islám, mě nutí, abych se respektováním jeho pravidel stal v podstatě jeho věřícím. Jenomže mě Islám, stejně jako další náboženství, nezajímají. Řezání hlav kvůli obrázku vousatého induvidua je návratem do středověku a jeho tolerování, ba i vychvalování, ze strany islámských režimů nasvědčuje, že to s tím středověkem myslí vážně. Je otázkou, proč je toto nesnášenlivé náboženství v Evropě akceptováno. Pokud by A. Hitler označil své pomatené přesvědčení za nové náboženství a Main kampf za jeho základ, tak by mu v Evropě také všechno prošlo ? Oni nutí nás abychom respektovali jejich víru, my buchom měli nutit je, aby nás s ní neotravovali, máme na to stejné právo!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Není třeba moc pohledávat - co třeba Sýrie - Bašár al-Asad a jeho vzdělaná a překrásná manželka ... Alávité, Jezídové ...
   Kdo rezsekal sekulární arabské státy? Proč? Kdo rozvrátil Libyi a zavraždil Kaddafího - ten tvrdil, že ho nezabijí, že je zařenou bránou pro migranty do Evropy - zavraždili ho a ještě Clintoriska jásala - "Přišli jsme, viděli jsme a zabili jsme ho".
   SSSR a ostatní "socíky" zničili "uplatňováním lidských práv", bezbřehým - teď potomci tohohle děťátka ničí stejným způsobem Evropu, USA ... - celou evropskou civilizaci.

   Vymazat
  2. Přesně tak. A jestliže je řeč o právech, tak musí být také o povinostech. Povinností muslima, je šířit své náboženství tak , jak jim nařizuje - pozor, nařizuje, ne doporučuje korán. A my jako zastánci civilizace vytvořené křesťanskoantickým vývojem máme zase povinnost nepřipustit změnu v Evropě a zajistit, aby muslimové nemohli prosadit svůj v podstatě imperiální útok na ovládnutí celého světa. Studujte korán, abyste vědeli co vlastně Mohamed ve svém „Mein Kamfu“, svým stoupencům nařizuje, a mohli jste správně reagovat.

   Vymazat
 3. Nic nedělejte a nechte se pokojně obohatit. To vám prospěje nejvíce, právě na tom demokratickém západě.

  OdpovědětVymazat
 4. Putin se směje svému ministrovi za návrh na vývoz vepřového masa do muslimských zemí:

  https://megazpravy.cz/zachvat-smichu-putin-se-smeje-svemu-ministrovi-za-navrh-na-vyvoz-veproveho-masa-do-muslimskych-zemi/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. není náhodou řeč o německém exportu vepřového masa ?

   Vymazat
 5. Já zase nechci americké lékaře.

  Co to znamená, že Sněmovnou prošel daňový zákon vládní a Hamáčkův? ČSSD se úplně zbláznila, Kdo vede Hamáček nebo Bakala - Maláčová?

  Za krátký čas vystoupí ČSSD z vládní koalice a začne vykřikovat, že to takhle nechtěli.

  Premiére Babiši pochlapíš se a odvoláš už konečně "netáhlo" ministra Hamáčka?

  A v nové vládě bych nechtěl být, protože nikdo neví, jaké peníze budou ještě dostupné. Asi skoro žádné.

  A začne inflace ...

  OdpovědětVymazat
 6. ŽÁDNÝ muslim NEMÁ V EVROPĚ CO DĚLAT a je třeba jim připomenout Vídeň a Targoviště, tomu ty odpadu ze středověku rozumí DOBŘE!!!!!

  OdpovědětVymazat
 7. Když jsem v noci viděl poslankyni Janu Černochovou, jak hrdinně bojuje s nepřáteli Česka, SS a Izraele chtělo se mě výsosti "bejt". Ať si vyfasuje sapík a maže bojovat.

  OdpovědětVymazat
 8. Prohlášení jistě správná a potřebná. Jen je ještě potřebnější doprovodit je činy. Tedy dát jasně najevo, že dodržování zákona bude vyžadováno pro všechny a jeho porušení bude trestáno "padni komu padni". Tzv. "občanský princip", tedy rovnost před zákonem bez ohledu na rasu, náboženství, sociální postavení atd. zavedli právě Francouzi v době své velké revoluce. Náboženství, stejně tak jako sexuální zaměření je soukromou věcí každého jednotlivce. Nikdo ho nemůže urážet, ale nikdo nemůže niko nutit, aby se kvůli němu přizpůsoboval. Je třeba rázně obnovit tradice Evropské kultury. A může začít hned, třeba tím, že v jesličkách na pařížské radnici bude zase ležet malý Kristus, kterého tam před několika lety přestali dávat, protože to prý uráželo city muslimů. Jakékoliv násilí proti smýšlení občanů, jako nucení nosit dlouhé sukně pro ne-muslimky, nucení zahalovat se pro muslimky apod. tvrdě trestat a přestat je omlouvat náboženským cítěním. Kdo z přistěhovalců poruší zákon, bude okamžitě po vykonání trestu vyhozen do nejbližší muslimské země. V severní Africe je jich dost. Do non-go zón poslat policii a když bude třeba i armádu a obnovit tam vládu francouzského práva a zákona. Zavřít mešity kde se káže o muslimské nadřazenosti a schvaluje teror a dokonce se k němu vyzývá. Rozpustit tzv. "neziskové organizace", které zneužívají francouzský justiční systém k obhajobě a bránění trestání zločinů ve jménu "lidských" práv, práv "menšin" apod. A tak by se dalo pokračovat. Tedy pan prezident má před sebou ohromný kus práce. Tedy pokud to s tím bojem proti radikalismu, obnově francouzské nezávislosti atd... myslí vážně. Ale já jsem přesvědčen o tom, že zůstane u těch vášnivých řečí. Alespoň dodneška tomu tak vždy bylo. Jo, abych nezapomněl - musí vyzvat Francouze k tomu, aby se semkli.

  OdpovědětVymazat
 9. Měla by se konečně říkat pravda liberalismus zklamal ve výchově potomku a naše ženy nechtějí děti. Migrace nic neřeší jen se odevzdává zem islámu.

  OdpovědětVymazat
 10. Je neuvěřitelné, že to co se bude dít nedokázaly odhadnout takové kapacity, které jsou představiteli euroatlantických hodnot, když to od začátku vím já starý negramotný blbec.

  OdpovědětVymazat
 11. Rusko označilo reakci Západu na Putinův návrh týkající se raket středního a krátkého doletu za neodpovědnou

  https://cz.sputniknews.com/svet/2020102812713313-rusko-oznacilo-reakci-zapadu-na-putinuv-navrh-tykajici-se-raket-stredniho-a-kratkeho-doletu-za/

  Aktivista tmavé pleti se pokusil vyloupit Louvre a byl zatčen. Video

  https://cz.sputniknews.com/svet/2020102712712659-aktivista-tmave-pleti-se-pokusil-vyloupit-louvre-a-byl-zatcen/

  OdpovědětVymazat
 12. Francouzum v dejinach musel odjakziva nekdo pomahat, aby je vytahnul ze sracek, kam se svou neschopnosti dostali. Pak zachrance za to kopou jenom do zadku, at je to Emerican nebo Rus!
  Francouzi jsou degenerovana rasa. V prolhanosti a podlosti nezustavaji za nikym ze zapadu. Jejich nepratele jsou vsichni odjakziva. Tak se jevi imperator v kalhotach nebo o zebracke holi. Jenom ted se musi zbavit vnitrniho ohrozeni salamem sam. Dost dlouho z Muslimu a jejich surovin tezil. Nikdo mu nepomuze, ani makaron. Podlost, zrada a prolhanost se neodmenuje.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Napoleona zlikvidovala Anglie ve spolupráci s NEmocnými Francie ty historiku!

   Vymazat
  2. Postavi jim za to nekolik pomniku. Ze v Mali bojovali za Prahu.

   Vymazat
 13. Když se nad tím zamyslím, tak jsem štěstím bez sebe, že naši hrdinní vojáci bojují za demokracii v Mali. Pokud jich tam hodně padne hrdinskou smrtí koupím jim v Lidlu svíčku a všude budu šířit oslavné básně na jejich hrdinství. Ti kterým se to nelíbí budou internováni na Borech a zatraceni ČT. Podporuji snížení důchodů, aby naši hrdinové měli nejlepší USA výzbroj.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jirka Je třeba demokraticky ukrást tamní zásoby plynu a ropy. Dement petříček řekl že tím zamezí nelegální migraci. Tak to se velice pletou asi schválně kdyby chtěli zamezit migraci tak musí pomoc Libyi.

   Vymazat
 14. Nikdo tu nesmí proti muslimům ani muknout, aby náhodou něco nešířil. V praxi to ovšem znamená vydat svou zemi bez odporu novodobým osadníkům s tesákem za pasem. Je vyburcuje JEDEN obrázek, nás nevyburcují ani stovky jimi provedených vražd, my se naopak semkneme, aby se jim, z toho našeho stáda ovcí, líp vybíralo. A vůbec nejlepší jsou hlášky, že tu žádní nejsou, jako by tu byla nějaká vrátnice, kde hlásí svůj příchod.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No nebude to mít lehké, myslí-li to vážně!
   „Přestaň Macrone, než bude pozdě.“ Kadyrov připodobnil francouzského prezidenta k teroristovi. Q.

   https://echo24.cz/a/SqxNV/prestan-macrone-nez-bude-pozde-kadyrov-pri

   Vymazat
  2. Jsme národ husitů, be udavače Havla!!!!

   Vymazat
 15. Hosté nesmí svým chováním a svými zvyky narušovat nebo omezovat chod domácnosti hostitele, jinak budou vyhoštěni. Pokud se jim něco nelíbí, mají poděkovat za pozvání a odejít domů!

  Mladí muži plní síly nechť brání a osvobodí svoje rodiče, prarodiče, sestry, svoji zemi, zemi svých předků, a začnou ji budovat podle obrazu svého.

  OdpovědětVymazat
 16. Liberalismus realizuje muslimizaci Evropy. Když se příliš vzedmou protesty starých Evropanů, tak liberální politici chvíli pronášejí něco chlácholivého, co si potlačovaní staří Evropané, můžou vysvětlovat, jako nápravu. Takto bych chápal ten Macronův projev. Jinak neznamená vůbec nic – muslimizace pokračuje. Změnu můžou přinést pouze vlastenečtí, neliberální politici, jako Le Penová, Salvini, atd. P.K.

  OdpovědětVymazat
 17. Zavádějící článek (stejně jako hloupý a poplašný "otevřený dopis" jakéhosi doktůraka u koryta ohledně tzv. kovidu): Pan Mcron vůbec nemůže hlásat nějakou křížovou výpravu, je to jen eurožvanil, který neví, co vlastně, kromě koryta, chce. V hlavě má prázdnotu, taky je jen u toho koryta.

  OdpovědětVymazat
 18. V politice Makrona a mnoha podobných je podstatné toto: začít (pouze) hovořit proti nějakému zlu AŽ UŽ JE POZDĚ. Děda.

  OdpovědětVymazat
 19. Něco zajímavějšího, než jsou výplody MUDr. Kubka a pres. Macrona: Turecká letadla dnes čtyřikrát bombardovala Stěpanakert. Kdo umí číst, čte to takto: Přímé zapojení Turecka je reakcí na ruské vybombardování turecko-džihádistické základny v Sýrii před pár desítkami hodin. Čili jak Rusko, tak Turecko nežvaní, ale jednají.

  OdpovědětVymazat
 20. Nechápu, jak může chtít zvítězit když někteří v ČR podporovali čečenské "uprchlíky" nebo snad partyzány ?

  Senátor Jaromár Štětina: "To, že ČR nepomáhá čečenským uprchlíkům, je nemravné."

  Petra Procházková
  Humanitární pracovnice a novinářka Petra Procházková (* 20. 10. 1964) se stala známou především svým zpravodajstvím z válečných konfliktů na Kavkaze. V roce 2001 a 2002 byla zpravodajkou a korespondentkou v Afghánistánu. Spolu s Janou Hradilkovou založila v roce 2001 občanské sdružení Berkat (čečensky „štěstí“), které pomáhá v Čečensku, Afghánistánu i uprchlíkům v České republice.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pomahat teroristum a zlocincum je spoluprace na zlocinu a vyhrozovat valkam vsude,emerickou vladou je dokonce zlocin mezinarodni..Jeste vyssi nez ostatni.

   Vymazat
 21. Pan Macron neprozřel, jak by se mohlo zdát, naopak, posunul to očekávané, že se konečně domácí a migranti do sebe pustí. Kdo vyhraje a komu EU fandí, lze celkem dobře odhadnout.

  OdpovědětVymazat
 22. Deník Morocco World News publikoval informaci, podle níž se v severomarockém malém městečku Sidi al Kamel až 15 teenagerů, souložících s oslicí, nakazilo vzteklinou.
  Odpovědnost za nakažených a sexuální frustrovaných marockých teenagerů jednoznačně leží na bedrech protiimigrantských a xenofobních jedinců z Evropské unie, z řad politických elit, či širší veřejnosti. Pokud by se sexuálně frustrovaný teenageři včas dostali do Evropy, díky multikulturním a sluníčkárským aktivitám by došlo k jejich plnohodnotnému a obohacující začlenění do evropské společnosti, nemuselo dojít k ohrožení jejich životů vzteklinou v malém marockém městečku.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A kdo se postaví za práva zneužité oslice? To jste liberálně progresivní zastánci jejích práv?

   Vymazat
 23. https://www.reformy.cz/marina-le-pen-rika-ze-islamismus-by-mel-byt-vyhlasen-za-nepritele-francie-a-schvaluje-trumpa/
  Paříž: Učitel v čele s muslimským rodičem křičící „Alláh Akbar!“ Pobouřen lekcí třídy.
  https://beforeitsnews.com/opinion-conservative/2020/10/paris-schoolteacher-beheaded-by-muslim-parent-shouting-allah-akbar-outraged-by-class-lesson-3547922.html

  OdpovědětVymazat
 24. Macron si pouze kupuje čas. Pokud chce být u vesla, tak nemůže migraci a islám schvalovat => definitivně by se odkopal, na druhou stranu nemůže začít skutečné akce proti šíření islámu => tohle zase nedovolí jeho loutkovodiči. Řešení je proto poloviční - hodný islám ano, teroristický islám ne. A už i podle zdejší diskuze mu to lidi sežrali rychleji, jak kočka granule.
  Teď nastává doba, kdy se bude delší dobu hádat jedna polovina Francouzů s druhou, zda je to dostačující nebo nedostačující ... jde jen o čas vážení, o nic jiného.

  OdpovědětVymazat
 25. Tomu se u nás říká - S křížkem po funuse, pane Macrone !

  OdpovědětVymazat
 26. Už je pozdě náčelníku. Nejen v žabožroutsku, ale i v reichu,
  i u těch za kanálem.
  V celé té postkoloniální evropě, s tou svou "demokracii".
  Nakonec to vyžereme za ně i my.

  OdpovědětVymazat
 27. Jsem bez vyznání a tedy si myslím, že vcelku nezávislý arbitr. Obě světové války se skoro 130 miliony mrtvých (včetně španělské chřipky) byly dílem "křesťanů". Všehny války na cizích územích po 2. světové válce a bylo jich už požehnaně, byly křesťanské. Války proti Egyptu, Alžíru, Líbyji, Sýrii, Iráku, Vietnamu, Afghanistánu.... byli a jsou vedeny křesťany proti muslimům či socialistům. Bylo pozabíjeno pár milionů muslimů, i dětí a žen, proč? To jsou mírumilovné války nebo války teroristické. Jindy válka na straně muslimů v Kosovu a bombardování křesťanů - křesťanským NATO. Co to bylo jiného, než čistokrevný terorismus. Vraždění lidí na kšefty s lidskými orgány, tedy jatkami na porážení lidí pro prodej jejich orgánů na transplantaci - to nám křesťanům nevadí? Nemáme náhodou pěkný teroristický svinčík na vlastním prahu a nevyhasl by terorismus muslimů vůči křesťanům, kdyby vyhasl ten křesťanský vůči muslimům.
  Děsíme se hrůzností vražd prováděných v odvetu muslimy za ty naše. Muslimové už mají asi tu náturu: ty na mne bombami a raketami, a já na tebe nožem. Nevím, jak bychom se tvářili kdyby tomu bylo obráceně. Neveďme války, neokupujme cizí země, nevměšujme se do zemí s odlišnou kulturou, zákony, pravidly, když to u nás také pěkně smrdí už tím, že odmítáme světový mír a dorozumění mezi národy, že třeba vedeme bezuzdné štvanice proti Rusům jsme jen zvrhlými antirusisty, jako byli nacisté antisemity. Nechme žít druhé v míru, budeme ho mít i my sami. Odstraňme z politického života válečné štváče a dokažme, že jsme LIDÉ!

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.