Reklama

úterý 27. října 2020

Zaplaťte válečné reparace Řecku a neposilujte tureckou vojenskou mašinérii!


Ivan David
27. 10. 2020


Předseda představenstva řecké stavební firmy Michaniki Dr. Prodromos Emfietzoglou napsal otevřený dopis Angele Merkelové. Připomíná jí současné spojenectví s Tureckem, které ohrožuje jeho sousedy zejména vojenskými akcemi a nerespektuje mezinárodní dohody.


V dopise ji přímo vyzývá: „Zaplaťte své dluhy v Řecku a neposilujte tureckou válečnou mašinérii!“ Připomíná, že Německo nezaplatilo Řecku válečné reparace, ani vynucenou "půjčku" z období okupace Řecka.
Dále připomíná, že Ankara je zodpovědná za tisíce zločinů proti Kurdům a Arménům a v současné době se merkelovské Německo chová nezákonně proti členskému státu EU.


K tomu lze dodat, že Německo vnutilo předminulé vládě obrovské půjčky zejména na nákup vojenské techniky včetně plavidel. Exekutor - převážně německé banky způsobily hospodářský kolaps Řecka se současným nesplatitelným zadlužením země, nuceným prodejem národního bohatství a obrovskou nezaměstnaností zejména mladých lidí.


Německo je 150 let spojencem Turecka a současné merkelovské Německo navazuje na tuto tradici a řecké ostrovy v jejichž blízkosti jsou podmořská ložiska uhlovodíků německá diplomacie označuje jako "sporná území".

 

36 komentářů :

 1. Jak dlouho bude žít?
  Nebo ....?

  OdpovědětVymazat
 2. Hm . Řecko se plácá stále ve stejných problémech a tak to bude pokračovat dál. Kapitalismus si Řecko omotal silným provazem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. U nás to bude (je) taky tak podobně veselé!

   Vymazat
  2. Řecko dostala do vývrtky tupá vláda pravice. Ta nakupovala zbraně ve velkém z Německa, Francie a USA na dluh. Jistě každý tuší jaké byly úroky - dodnes nesplatitelné. Důvodem byla hrozba a vyzbrojování Turecka proti SSSR ale i Řecku. Historické zkušenosti učí Řecko spoléhat na sebe a počítat s útokem Turků. Ti skutečně využili svou váhu v NATO a provedli invazi na Kypr s většinou Řeckého obyvatelstva, NATO-neNATO. Je to poučení i pro ČR a další menší státy NATO jak mohou dopadnout,pokud se spolehnou na velmoci NATO. ČR po zkušenostech z roku 1938 a Mnichovu - zdá se dnes vůbec tuto možnost nepřipouští. Generálové ČR i závislí politici asi profíci zrovna nejsou. Je to pochopitelně zásadní chyba. Doba je nestabilní a někdo může pod záminkou že Československo ani ČR neměly vůbec vzniknout (viz článek šmejda Jana Urbana) - udělat nás opět součástí Německa a dalších. Víme přece jaké názory na samostatnost mají slizští Lidovci,TOPiči,část STAN a ODS - včetně šlechty,katolíků,ČT a magorů jako je Urban.

   Vymazat
  3. 17:41
   Vážený pane, s tím Kyprem to máte trochu popletené. Turecká invaze v roce 1974 na severní část ostrova, obývanou tureckou menšinou, proběhla jako reakce na puč řeckokyperkých nacionalistů, kteří s podporou řecké vojenské junty svrhli legitimního prezidenta Makariose a usilovali o připojení ostrova k Řecku.
   Takže tady je problém v Řecích a ne Turcích.;-)

   Vymazat
  4. Kubrte tak si přečtěte zakládací listinu NATO a zjistíte že nikoho neochrání. Taktéž chartu OSN.

   Vymazat
  5. Kubrt Není Vám divné, že "Severokyperskou republiku uznává pouze Turecko? To je také chyba Řeků?

   Vymazat
  6. Kubrte , Kypr byl samostatný stát a menšiny zde žijí
   staletí. To že tam musulmani vlítli a nevadily jim ani Britské základny co tam "chrání světoví mír" - jen svědčí o tom, že Turci kadí na právo i na líné velmoci. Jim velí Alláh.
   Věděli, že se NATO kvůli pár mrtvolám nezblázní. A trefili se. Demokratické velmoci se na to přepadení slabšího zase vykadily.Jako za Hitlera. Je to ukázka jak jsou důvěryhodné.

   Vymazat
  7. MUDr. Ivan David CSc
   Ano, jednoznačně je to vina kyperských Řeků. Především svými nezákonými pokusy o připojení ostrova k Řecku tu tureckou invazi v roce 1974 sami vyvolali. A v referendu v roce 2004 kyperští Řekové ze 76% odmítli sjednocení ostrova, zatímco kyperští Turci ze 65% sjednocení ostrova podpořili. Nebýt postoje kyperských Řeků, tak už by byl ostrov dávno sjednocený a o nějaké Severokyperské republice by se mluvilo jen jako o minulosti.
   Mezinárodní neuznání Severokyperské republiky není žádným relevantním argumentem. Tchajwan také není až na nepatrné výjimky mezinárodně uznávaným státem a kupodivu stále existuje.;-)

   Vymazat
  8. 23:11
   Hahaha😄 Tak britské základny chrání světový mír?😄 Vojenské základny na území cizích států hájí především geopolitické zájmy jejich vlastníků.😉

   Vymazat
  9. Kubrte - tys nepoznal, že věta o Britech a jejich ochraně míru - je sranda ? Vždyť to je koloniální velmoc co vyloupila půlku světa. Celý pokrokový svět to ví a ty ne ?

   Vymazat
 3. Lepší, než komentáře, je vždycky stejně jako zde: Dopis přeložit a otisknout. Komentářů netřebas.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dopis nebyl publikován v článku publikován v textové formě a neumím řecky. Ale můžete si dopis někde najít sám, to máte lepší.

   Vymazat
 4. Čeho se bojíte? Jste v euroatlantickém valu a to je záštita spravedlnosti a demokracie pro všechny členy. Fraška venci šaška. Teď když slyším Klause ml. jak mele o narůstání moci státu a zdůvodňuje to ziskovkami, tak se mi chce zvracet. Ko stojí za těmi ziskovkami? Všichni paraziti od 89 roku co se vystřídaly ve vládách a samozřejmě konstruktivní opozice. Máme tady úžasné lidi, jenom je euroatlantická civilizace nepřipustí ke slovu v médiích které si všichni platíme.
  Starý negramotný blbec.

  OdpovědětVymazat
 5. Klíčový text o Arménii aneb ryba smrdí od huby:
  В Карабахе сменился министр обороны ...
  Стоит отметить, что в Армении также внезапно сменился начальник пограничных войск СНБ, а также начальник управления контрразведки.
  Без лишних подробностей их увольнение увязывают с фактами шпионажа и измены. Как бы потом не выяснилось, что где-то произошла утечка и маршрут передвижения министра слили на ту сторону.
  Это уже не первая отставка в руководстве армянских спецслужб с начала войны. Ранее был отправлен в отставку руководитель СНБ.
  Примечательно, что все указанные лица возвысились именно после "энергомайдана" в Армении и прихода к власти Пашиняна.
  Но когда дело дошло до войны, внезапно выяснилось, что с выполнением основным должностных обязанностей есть проблемы.
  Стоит отметить, что первый премьер-министр незалежной Армении Манукян призвал Пашиняна свалить в отставку и передать власть военным.
  В принципе, достаточно разумное предложение с точки зрения долгосрочных интересов Армении, учитывая ситуацию и роль Пашиняна во всем этом. При Кочеряне и Саргсяне такой фигни не было, хотя те тоже были прямо скажем далеко не идеальны.
  Уверен, чем дальше будет идти война, тем больше призывов к Пашиняну свалить в туман будет озвучиваться в самой Армении.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ne každý kremlobot umí rusky. Proč nepíšete česky?

   Vymazat
  2. Ministr obrany Arcachu byl vyměněn prostě proto, že Turci (Azerové) vydronovali jeho štábní auto poblíž fronty. Arméni zatím tvrdí, že to přežil a je jenom zraněný. Pokud je to pravda, tak měl obrovské štěstí.

   Vymazat
  3. 18:22, Vám to prozradím, ale nesmíte se urazit. Aby se měli blbý na co ptát.

   Vymazat
  4. Existují překladače. Už docela sofistikované. Chce to chvilku námahy.

   Vymazat
 6. To je docela srandista, tenhle jouda. Německo "vnutilo" předminulé vládě půjčky. Tak si je ta předminulá vláda neměla nechat vnutit. To je stejný, jako kdybych si já stěžoval, že mi třeba Homecredit "vnutil" půjčku a teď jí ode mne chce splatit.
  Ať si teda stěžuje na tu jejich vládu a hlavně ať se jim podívá na konta, co jim tam káplo z toho nákupu zbraní. My to známe moc dobře, jak to chodí. Pandury, CASA, Gripeny, modernizace T-72, Kalouskovy spacákové smrtící padáky......

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kubrt Možná chcete slevu zadarmo, ale účinným nátlakem jsou úplatky s alternativou nebytí - například. Pochopte, že žádný stát nehospodaří, za něj hospodaří vláda, někdy s kontrolou parlamentu, jehož většina podporuje vládu... Je to trochu složitější, že...

   Vymazat
  2. Bylo to tusim ty dluhy , IMF s Lagarde v cele a dnes ,takova nahoda ,taky komisarkou taky v EU.
   Dnes nahodou tam v Recku zaviraji do reckyho "Patlamentu", zvolene legalne cleny politickych stran..Zcela jednoduche...

   Vymazat
  3. MUDr. Ivan David CSc
   Takže podle vás jsou úplatky politikům za předražené nákupy v pořádku???

   Vymazat
 7. Frau Merkel nyní nemá čas na nějaké Řecko,které se jim za 2.WW vzepřelo.

  Řeší otravu Navalného novičokem a studuje plány Barbarossa 2.Čas se krátí a úspěch přeje více připraveným.

  OdpovědětVymazat
 8. Němci jsou neštěstím pro Evropu !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Máte na mysli "staré" Německo nebo ten novodobý Islámský stát? :-)

   Vymazat
  2. Nejlépe od Arminia...

   Vymazat
  3. 16:58 To je naprosto jedno které období skopčáci se neustále vměšují do záležitostí jiných zemí.

   Vymazat
 9. A co čekali? Dosud jim nedošlo co je EU potažmo Německo zač? Je zajímavé, že oni se mají stále lépe. Teď, když máme co jsme chtěli, do rachoty pro elity zvesela, možná ukápne něco i nás.

  OdpovědětVymazat
 10. Nemecko sa stáva obeťou svojej povojnovej migračnej politiky.Ocitlo sa v situácii,že ak nechce mať doma ťažko zvládnuteľný etnický konflikt,musí pritakávať Turecku.

  OdpovědětVymazat
 11. Jen počkejte chvíli a budou sporným územím také Sudety .... PK2

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nebuďte naivní... Celý druhý protektorát Anschluss zu grunt!

   Vymazat
 12. Germáni jsou pořád stejní, rozesrat a vládnout.
  Václav

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Drive Mein Kampf nyni Islam Kampf.
   Nyni Islamske Sudety, brzy Germanske Sudety.

   Vymazat
 13. O Recko bych se nebal.
  Armadu maji silnou ale pomoc budou potrebovat to je jiste !!

  OdpovědětVymazat
 14. Řeci se nechávají manipulovat řečmi o slovanskem nebezpeci od svych západních spojenců už dlouhá léta, jsou to nacionalisti, sami si můžou za to, kam je "spojenci" zatáhli. Jsou zblbli, orientují se na západ, slovany opovrhuji, i když ti by podali pomocnou ruku proti muslimům. Ale to se nesmí povolit, musí se proti nim štvát!

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.