Reklama

čtvrtek 8. října 2020

Zbyněk Fiala: Trump drtivě prohraje

Zbyněk Fiala

8. 10. 2020 

Náskok volebních preferencí Joe Bidena se prudce zvyšuje a zřejmě už nelze zvrátit. Co to bude znamenat pro Evropu, ptal se webinář pražské pobočky německé nadace Friedrich Ebert Schiftung, ve kterém vystoupil šéf washingtonské pobočky Knut Dethlefsen.

Od poslední hospodské hádky, která měla být televizní prezidentskou debatou, letí volební šance Donalda Trumpa dolů. Nejde jen o neschopnost diskutovat. Dohonila ho taky jeho lehkomyslnost ve vztahu k největší současné hrozbě, kdy se zároveň stal superšiřitelem koronaviru a změnil Bílý dům v epicentrum nákazy ve Washingtonu.

Moc mu nepomohl ani viceprezident Mike Pence, který se ve středu utkal v televizi s demokratickou uchazečkou Kamalou Harrisovou. Blesková reakce na sociálních sítích ukázala, že diváky nejvíce zaujala moucha, která přistála na Penceově hlavě a na dvě minuty tam zaparkovala.

Z Česka bylo možno nahlédnout do centra amerického dění prostřednictvím webináře pražské pobočky nadace Friedrich Ebert Schiftung, spravované německou sociální demokracií. Hlavním hostem tam byl šéf jejich washingtonské pobočky Knut Dethlefsen, který je zároveň poradcem vedení SPD. Od toho jsem si také vypůjčil slova z titulku.

Volby jsou podle něj příliš blízko a rozdíl v preferencích mezi oběma kandidáty je příliš velký, než aby jej bylo možné zásadně změnit. Přitom nejde jen o volby prezidenta, ale celou škálu voleb na nižších úrovní, od federálního kongresu a zákonodárců jednotlivých států, až po obce, soudce a šerify.

Napřed se podívejme na ty statistiky. Pokud jde o prezidenta, volby nemusí rozhodnout větší počet hlasů pro demokratického kandidáta Joe Bidena. O prezidentu rozhoduje až komora volitelů z jednotlivých států. Jedná se tedy o nepřímou volbu, přestože se opírá o lidové hlasování. V minulých volbách Trump v lidovém hlasování prohrál, ale získal více hlasů volitelů z volební komory. Může se to opakovat?

Pohled na volební mapu je pro Trumpův tábor deprimující.

https://www.realclearpolitics.com/epolls/2020/president/2020_elections_electoral_college_map.html

Vidíme sice rozsáhlé červené plochy ve vnitrozemí, ale jedná se o řidčeji obydlené státy s menším počtem volitelů. Naopak největší státy jako Kalifornie nebo New York jsou modré. Podle průzkumů může Biden počítat s 226 voliteli, zatímco Trump jich má o stovku míň (125). Ve hře je ještě 187 hlasů ze států v roli kyvadla, které se může přechýlit ( swing states).

Z této skupiny se soustřeďuje pozornost na „hlavní bojiště“ ( top battlegrounds), kde je Florida, Pennsylvanie, Michigan, Wisconsin, Severní Karolina a Texas. Pokud jde o Texas, jde o jediný případ, kde Trump vede a vedení zvyšuje. Na Floridě ukazují průzkumy jasný náskok Bidena. Od posledního týdne v září je tam nejlepším výsledkem Trumpa jedna shoda (průzkum deníku USA Today) mezi sedmi negativními. Agentura Quinnipiac ukazujena Floridě dokonce 11 bodový náskok bývalého viceprezidenta. To je větší náskok, než je federální průměr Bidenova vedení podle RealClearPolitics, které v úterý dosahovalo 9,7 bodu. Vzrostlo tedy na dvojnásobek od začátku září.

Ale dejme slovo washingtonskému pozorovateli Knutu Dethlefsenovi. Připomíná, že Trump označoval přístup k pandemii za otázku identity a svobody, proto se pouštěl do veřejných akcí bez odpovídající ochrany. Také Biden teď zvýšil počet veřejných akcí, ale dodržuje hygienická doporučení. Ústředním bodem Bidenovy kampaně je to, že zaměřuje pozornost na Trumpa. Sebe nepředstavuje jako toho nejlepšího, ale jako někoho lepšího než Trump.

Trumpovi ublížilo, že bagatelizuje nebezpečí pro obyvatelstvo, ale sám má záruku nejlepší zdravotnické péče, jaká je těžko dostupná komukoliv jinému. Spousta lidí přitom přišla o zdravotní pojištění a pokud se k léčbě propracují a přežijí to, může je to hospodářsky zničit. Jako kdyby nestačilo, že přišli o práci a že slíbená další podpora pořád není k dispozici. Zdravotní politika – na rozdíl od samotného koronaviru - není centrálním tématem prezidentské kampaně, ale toto téma bude velice silné ve volbách do Kongresu.

Trump už se připravuje na porážku a bude chtít volby aspoň zpochybnit. Vytrvale poukazuje na jakési rozsáhlé podvody v korespondenčním hlasování. Podle průzkumů podporovatelé Bidena volí korespondenční volbu ve 47 procentech, u podporovatelů Trumpa je to jen 11 procent.

Pro Trumpa je klíčové vyhrát na Floridě, jinak by prohrál. To usnadní sledování průběhu voleb, protože Florida je na východě a její výsledky budou ohlášeny mezi prvními.

Pokud jde o programové cíle, Biden má podle šéfa washingtonské kanceláře FES nejrozsáhlejší agendu od časů F. D. Roosevelta. Pro Evropu to znamená, že nastoupí zodpovědná středová politika, ustoupí populismus. Pak mne ale zamrazilo. Naši regionálně i politicky blízcí sousedé si přejí, aby USA byly protipólem k Rusku. Co to může znamenat? Znovu budeme zatahováni do amerických dobrodružství? Máme víc zbrojit? Nebo je to jen hra, snaha odvést pozornost a získat „klid na práci“, kterou je posilování evropské suverenity, potlačování amerického poručnictví a hledání vlastní cesty?

Knut Dethlefsen vyjádřil naději, že USA se budou víc angažovat v mezinárodních organizacích. Jak řekl, nemusí to být návrat k tomu, co bylo, ale může to být nový začátek. USA se například vrátí k Pařížské klimatické dohodě. Bude snaha obnovit transatlantické partnerství, což chápe jako příležitost chopit se iniciativy a přicházet s návrhy, jak si představujeme spolupráci my.

Jak dále uvedl, většina Američanů si přeje silný stát – školství, dostupné bydlení, zdravotní pojištění pro všechny, pojištění v nezaměstnanosti, přístup ke vzdělání, řešení extrémní nerovnosti, sociální péči, chtějí rozšířit bezplatnou předškolní docházku, zvýšit podporu rodin, které se starají o nemocného, seniora nebo malé děti. Z hlediska Německa to není mnoho, ale v USA je to mnoho. Znamenalo by to rozšíření sociálního státu.

Republikáni v Senátu blokují všechny návrhy, které přicházejí ze sněmovny. Teď blokují záchranný balíček. Během Trumpova období došlo k prohloubení sociálních rozdílů ve prospěch bohatých, pomohl jim snížením daní. Republikáni nemají odpověď na nerovnosti, nabízejí jenom deregulaci. Ta však není moc populární, protože nižší i střední vrstvy bojují o existenci. Existují dokonce iniciativy Republikáni volí Bidena.

Republikánští voliči nejsou mobilizováni, aby volili svého prezidenta. Asi pět procent Republikánů jej volit nebude. Pak se nelze divit průzkumům, že i v obvykle nerozhodnutých státech má Biden většinu, uzavřel šéf washingtonské pobočky FES a poradce vedení německé SPD.
90 komentářů :

 1. Covid, demokrati, mainstream média a jejich průzkumy...přemýšlím jaký v tom je rozdíl...
  Jeden zdroj, různé projevy.
  Jinak jsem viděl přesně opačné průzkumy, jen nebyly dělané maistreamem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Konkrétně, kterou agenturu? I agentury, které minule správně předpověděly Trumpa (Rasmussen, FOX, 538) tentokrát jasně favorizují Bidena. Vy máte na mysli jaký průzkum?

   Smazat
  2. 0:10
   Průzkumné agentury nezkoumají, ty průzkumy dělají! A vyhraje zase Trumpova mlčící většina, na rozdíl od ukřičené menšiny.

   Smazat
  3. přesně tak - věřím jenom těm průzkumům, které si sám zfalšuji! Biden si ani neškrtne.

   Smazat
  4. 0:10
   Tyhle volby nejsou o Demokrati/Republikáni.
   Tyhle volby jsou o pokračování parazitismu deep state na celém zvětě / nebo jejich likvidace

   To že většina demokratů volí Bidena neznamená že někteří demokraté nevolí Trumpa, a obráceně.

   Deep state nyní plně ovládá většinu států světa, EU, včetně subkolonie našeho státu. Má kompletně pod kontrolou celou COVID strategii na tzv. západě. Plně ovládá mainstream.
   U nás jim zcela patří všechny politické strany kromě ANO a SPD, které mají pod kontrolou částečně. U nás jim patří kompletně hlásné trouby "svobody" - ČT, Seznam, Idnes, Aktuálně, Rozhlas, atd....

   Tzv. DeepState v USA využil 4 roky na přebrání kontroly nad zbývajícími alespoň trochu objektivními médii, které před 4 lety objektivně informovaly.

   Autor se přiklonil ke skupině DeepState, ke skupině která organizuje války, organizuje migraci, zavádí totalitní režimy, omezuje svobodu vyjadřování, atd.. a to vše pod líbivými hesly o právech a svobodě a humanitě.

   Čest jim dělá Clintonová, která veřejně prohlásila, že oni vítězství Trumpa DEMOKRATICKY neuznají. Tak snad to už konečně dojde i více lidem, co ve skutečnosti ta demokracie znamená.

   Za Trumpem stojí v USA normální lidi, část tajných služeb a zdá se většina armády.

   Smazat
  5. Před skoro 4 roky jsem sledoval ČT24, jak komentují US volby. Jen jsem se divil, když jsem viděl něco jiného a slyšel "blábol" odborníků ČT24. Trump vyhrál, ale "blábolisté" do posledního okamžiku tvrdili, že prohrává.
   Kdo je platí?
   No přeci my. jak byli potrestáni za šíření nepravdivých zpráv?
   Nijak.
   Jen sleduje jak vyšetřovací výbor s Piráty v PS ČR bojují s Bakalou. Pořád nic nevyšetřili, ale kolik za to dostali?
   To nám nikdo neřekne.
   Dobře nám tak, nemáme být drzí.

   Smazat
  6. Vyhraje-li Biden tluchuba parasit oportunista ,zpevak na kazdem na AIPACU spolu s nadherou puvodem z Haiti Harris, bude to opravdu konec. Luza ceka v domneni ze bude mene delat a zit z jekychsi penez z nebe .Zde preci nejde o zajem o praci copak cernej ma zajem delat?? Mexikani take nezmoudri a vsichni vime jak to dopadne kdyz verbez zacne delat poradek A navic senilni a uplne blbej Biden bude v roli kroviho-cili Bushe jez bude mumlat stejne pitomosti jako Bush a vladnout bude cerna tlama. Buh s nami ,ale verim ze k tomu nemuze dojit i kdyz prostoduchost juesmanu je davno znama .
   Jak konstatovali tusim na MSNBS jsou vsichni spokojeni s volbou Haris, ona cerna manzel zid mama z Indie .A hlavne bezcharakterni smejd prokuratorka z S Franciska kde znicila zivoty lidi za nepatrne prohresky jak ji rekla spolukandidatka na presidenta hezka holka z Hawaie Autor zrejem fandi bordelu proto ta tlacenka senily a podporovatele buzerantu ze zidovskych kruhu

   Projev Bidena na verirku Velikanu z zidovskym puvodem
   Predstavitelia židovského národa v médiách sú vo veľkej miere zodpovední za prijatie manželstiev homosexuálov v Amerike, uviedol viceprezident Joe Biden.

   „Myslím si, že nič nevplýva na hnutia v Amerike a na naše postoje viac, než kultúra a umenie,“povedal na večierku k príležitosti Mesiaca židovského a amerického dedičstva na pôde Demokratického národného výboru. Opieral sa pri tom o média a seriál „Will a Grace“, keďže sa v oboch dáva Židom veľký priestor.

   „Stavím sa, že 85% všetkých z týchto zmien, či už ide o Hollywood alebo sociálne médiá, sú dôsledkom pôsobenia predstaviteľov židovského národa v tomto priemysle,“ uviedol. „Ten vplyv je obrovský, naozaj obrovský. A, dodal by som, že to je dobré.“

   Viceprezident taktiež vyzdvihoval Židov za prínos v oblasti vedy, hnutia pre občianske práva, umenia, práva, feminizmu či imigrácie.

   „Myslím si, že ohromne podceňujete dopad, ktorý máte na vývoj tohto národa,“ povedal. „Sme nádherná krajina, a to kvôli prínosu, najmä kvôli židovskému dedičstvu a hodnotám, ktoré ste priniesli.“
   91

   Smazat
  7. Dalo by se konstatovat ze lide blizko zubate se snazi vladnout i kdyz do cerne krabice maji blize nezli si uvedomuji Biden, zpevak na Aipacu 78 ,silena Pelosi 81 (3 nejdulezitejsi osoba po presidentovi ) a dalsi vytrvalci v senatu kam nektere museli i nosit . Dalsi vytrvalec je lharsteinka milionarka ze smeliny s nemovitostmi je Feinstenova 87 atd.A to se nemluvi o silenych podvodech financnich moralnich a valecnickych ktere staly mmiliony zivotu .Biden vzdy hlasuje s vetsinou a krade na Ukraine se synem , babice z cerne krabice, samozrejme ze San Franciska hnizda buku a bohatych pervertu a silenych politiku .On to Trump MUSI vyhrat ,neb bude velky problem

   Smazat
 2. No, jak známo, tak účet se dělá až po zavíračce. Navíc na průzkumy veřejného mínění se nedá spolehnout. Protože lidi v těch průzkumech často nepřiznávají, koho budou ve skutečnosti volit. A v USA to dnes platí dvojnásob, protože Trumpovi příznivci jsou veřejně zostuzováni a dokonce i vyhazováni z práce.
  Pokud se pamatuji, tak při minulých volbách byla zcela jasnou favoritkou Clintonová, ale dopadlo to poněkud jinak. "Demokratům" zbyly jen protažený držky.

  OdpovědětSmazat
 3. Stejný scénář jako s Clintonovou, kdy se tvrdilo to samé, většinová populace je za Trumpa. Ovšem bude se falšovat stejně jako v předchozích volbách, kde byl skutečný poměr hlasů 9:1 ve prospěch Trumpa. Lumpen černoši teď zblbli část černošského obyvatelstva, skutečnost je dle mého odhadu 4:1 pro Trumpa.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Teď to je úplně jiné. Na Trumpa hodili Covid a mají bohužel pravdu. Zvlášť s tou exkluzivní léčbou, kdy spousty mladých v USA zemřelo, protože nebyla možnost léčby. V nejbohatším státě světa. Zatímco on dostane to nejlepší, je pod neustálou kontrolou, a ještě se tím chlubí. To je vidět, že vůbec nepochopil. Právě tento laxní přístup k epidemii ho bude stát krk. A nejen jeho, protože Budem už vyhrožuje válkou Rusku jako původci všeho zla na světě.

   Smazat
  2. já tipuji 5:1 pro Trumpa

   Smazat
  3. Až na to, anonyme 9.03 - že "covid" neboli takzvaný covid se neléčí. Když se pošťourají v nose a zjistí cosi jako covid, zavřou dotyčného do takzvané karantény, po deseti dnech smí vylézt z karantény, a je fit - to je celá léčba. Myslíte si, že ty "fůry" lidí u nás tzv. "nakažených" zjištěných tzv. "testem" se nějak a něčím léčí? Lidé už zmagořili z těch mediálních oblbovaček, seriozní a oficiální názory na to nejsou nikde publikovány.

   Smazat
  4. Může se falšovat několik milionů hlasů, ale Trump nemá podporu vyšší než 60 %. Psát 80 až 90 % je mimo.

   Smazat
  5. 11:59, váš postoj k epidemii naznačuje, že jsme narazili na jednoho z ignorantů, díky němuž je nárůst přez pět tisíc denně. Až někoho z vašeho okolí nepřijmou na život zachraňující operaci, jelikož se všechny prostředky spotřebovaly pro infikované covidem, můžete si to připsat jako zářez na vaší pažbě, idiote. Během morových ran domy s nakaženými barikádovali v jejich vlastních domech, aby tu nákazu neroznášeli a vy se ke svému nezodpovědnému jednání klidně hlásíte.

   A mimochodem jste úplně mimo obraz ohledně léčby, protože antivirotika existují už dávno. Ale u ignoranta mě tato neznalost nepřekvapuje.

   Smazat
 4. Vzhledem k tomu že americký volební systém je průhledný jako Ostrava po ránu, typoval bych na soudní dohru po oznámení výsledků voleb.

  OdpovědětSmazat
 5. Proč stahujete kalhoty, když brod je .....doufám, že se po voílbách veřejně omluvíte pane Fialo?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pan Zbyněk Fiala trpí a to již dlouhodobě nemocí z ozáření z jaderných elektráren, proti kterým dlouhodobě bojuje. Navíc ho uhranula sv. Gréta svým šklebem. JD

   Smazat
 6. Jj, emerické swingers , to mě zaujalo.
  Není větší nuda , než emerické swingers porno. Taková Itálie, Německo - to má větší story. V emerice i při tomto výkonu ukazují bicepsy a obřího strážce svatyně.
  Oh , baby ... baby ... džízist ... come on, boy .... a plácnout si s nějakým nějakým imbecilem naproti - to je swingers v emerice.
  Zlatá Dolly Buster - ta seděla na koníčku se stetsonem na hlavě a střílela přitom z obou Coltů proklatě nízko zavěšených.

  orinoko

  OdpovědětSmazat
 7. Toz to bode zrejme nábozné prání teho nemeckého repteliána Knota to bode syn vod starého knota a ten nebel lepcí, toz co to chcó této temné bytosti a rosicke dobra enem jedno odstranit Donalda Trumpa rytíre Grálo toz teho nemozó porazit té temné flákote.......viva Donald Trump....slonce v srdci p.s.

  OdpovědětSmazat
 8. Nechme se překvapit možná to bude úplně jinak než si dokážeme představit. Q

  OdpovědětSmazat
 9. Hudry, hudry, hudry, chystejte krocana na vánoce přiletí nový ministr obrany USA do Evropy Hillary Clintonová s doprovodem půl miliónu vojáků.

  ZPRÁVA Z VOLEB V USA.
  Stalo se známo, že již minulý týden Uzavřela FED svoji tiskárnu na dolary, oficiálně proto, že se jimi přenáší covid virus. Jenže zaměstnanci, kteří dostali jakoby dovolenou, chodí stále do práce, tisknou, řežou a balí, jenže tentokrát ne peníze, ale volební lístky amerických voleb. S předem vyplněným zaškrtnutím - volím Bidena (odkaz na obrázek: http://s.ekabu.ru/originalStorage/post/a7/59/c1/3f/a759c13f.jpg).

  Tyto volební lístky jsou k nerozeznání od originálů, jen při dlouhém čtení a prohlížení, při současném zapojení mozku se americký volič dozví, že má dvě volby:
  Biden nebo Biden. Případem se zabývá oddělení CIA.
  Press US Army association of Clinton´s.

  Tak a teď mi řekněte, jestli jsou moje verze fake či ne?
  (schválně neuvádím rok)

  Kdyby si Američané zvolili Bidena, nezaslouží si ani ten bidet na WC.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Sáles od Švandrlíka by zase zařval to svoje... a asi by měl i pravdu.

   Smazat
  2. Ani ne tak fake jako úplná kravina. Fakt vám na zdroji není nic divné? :D A nezapomeňte poslat důchod do Nigérie, až vám napíšou, že dědíte.

   Smazat
  3. 0:14
   A co jsou i třeba "pravé" fake zprávy?
   Vám to nedošlo? To je mi líto. Ale na pivo kvůli tomu nepůjdu.

   Smazat
 10. Stejná předpověď staršího data zde:
  http://www.rukojmi.cz/clanky/domaci-politika/10856-mala-podzimni-predpoved

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Myslím, že tentokrát stav voličů neodhadl dobře. Ano o část černochů přišel a nemám teď informace o jak velkou část, ale vzhledem k tomu, že v prvních volbách vyhrál (9:1 podle zaplněnosti mítingů). Takže teď je to tak 4:1. I těmi černochy to není, ale zcela jasné, možná že překvapí, Trump pracoval s informačním polem dobře. Problém je jinde, že volby budou zfalšované.

   Jinak s popisem situace, když vyhraje Biden a když ne souhlasím, výhra Trumpa nebude druhou stranou uznána, leda by se Trumpovi podařilo pozavírat klíčové subjekty (pracuje se na tom).

   Smazat
 11. Kdo vyhraje v USA volby? Je to zcela jedno! Přečtěte si knihu Hloupí bílí muži od Michaela Moora. A není o čem diskutovat. Nebo si někdo myslí, že pád jednoho a zvolení jiného prezidenta, bude mít vliv na cenu německých rohlíků v Čechách? Nebo že zlevní břidlicový plyn a tanky Abrams?

  OdpovědětSmazat
 12. No nějak jste zapomněly že tam o tom kdo bude prezidentem rozhoduje Putin.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pokud by byl prezidentem světa Putin, tak má můj hlas, zahodím zbraně a starosti, to by byl život. Jenže to by musel primitivní amík, který masturbuje u bezcenného dolaru a myslí si, že je nadřazený, začít žít, jako všichni lidi na této planetě!

   Smazat
  2. Pro 0:03 Putin už hlavou světa de fakto je. Stačí shlédnou jeho poslední vystoupení v OSN. Jenže zatím velmi slabý lídr celé planety, protože nadnárodní korporace nechtějí nikoho poslouchat a chtějí pouze co nejrychleji vše sežrat. Nicméně žádný strom neroste do nebe a korporacím zvoní hrana ať prohrají nebo vyhrají, protože těšit z výhry se dlouho nebudou, protože vše spadne (smutné je však že nás vezmou spolu do nebytí).

   Smazat
  3. 9:03
   Pište dál, velká sranda,Putin "" hlavou světa "", opravdu do kabaretu dobré.

   Smazat
 13. Fiala, vy jste neinfomovany natvrdlik.
  AT ZIJE nas president Trump !

  OdpovědětSmazat
 14. Tak už toho mám vážně dost samé negativní zprávy jestli to vyhraje bidet bude to mít špatné následky i pro nás.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 21:52
   Napište jaké následky to bude mít pro nás, to jsem opravdu zvědav!!

   Smazat
  2. 9:19 Nové války migrace vnucování zhoubného liberalismu, migrantů, zbrojení ještě větší štvanice proti Rusku. Dokonce ten blb mektal jak zničí válkou Čínu. Jestli si myslíte že se nás to netýká.

   Smazat
  3. Americké jednotky zvláštního nasazení se připravují na válku s Ruskem a Čínou, píše The National Interest

   https://cz.sputniknews.com/svet/2020100912635483-americke-jednotky-zvlastniho-nasazeni-se-pripravuji-na-valku-s-ruskem-a-cinou-pise-the-national/

   Smazat
 15. Fiala byl očkován na covid, což mu definitivně zatemnilo už tak nedokrvený mozek - viz níže.
  https://prepareforchange.net/2020/10/05/coronavirus-vaccine-trial-subjects-report-extreme-exhaustion-shortness-of-breath-day-long-headaches-and-shaking-so-violently-that-one-of-them-cracked-a-tooth/
  5. října 2020 by Edward Morgan

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Fiala je neumetel a nenavistny, destruktivni zvanil. Cela ODS je hnizdo zlodeju a korupcniku. Mirka je hysterka a zlodejka. Volby do senatu jsou zfalsovane.

   Smazat
 16. Boj o Senát: Těším se na migranty, psala Pirátka. Už to neplatí, říká teď. Minulost a výhrůžky

  https://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/Boj-o-Senat-Tesim-se-na-migranty-psala-Piratka-Uz-to-neplati-rika-ted-Minulost-a-vyhruzky-639769

  OdpovědětSmazat
 17. Napadání cizích zemí tyhle curwy umí. Proč nezačnou zatýkat šmejdy pro neamerickou činnost? Během 24 h by bylo po "demokratech". Zabíjí prezidenty, jednou může zabíjet prezident!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tam je dzungle, kde pujdou proti sobe s bouchackami. Armada ani policie to nezvladnou.

   Smazat
 18. Je celkem jedno , kdo v té zločinecké zemi vládne , vraždit po světě nepřestane !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 22:30

   Vidím to stejně a tyto předvolební komedie jsou jen nudnou fraškou. To už je lepší směrovat svou nutkavou potřebu někomu fandit třeba na fotbal. Jestli "nejdemokratičtější demokracie" bude mít na štítu tuto nebo jinou figurku, nebo třeba medvídka mývala, je naprosto jedno. Dokud budou obchody po světě probíhat v dolarech, nic se nezmění.

   Smazat
  2. Tentokrát ne, dříve to bylo jedno, protože grázlové byli pod řízením světového zákulisí. Nyní se vymkli kontrole a boj není předstíraný, ale opravdový a velice tvrdý a když vyhraje Biden můžeme si začít kopat hrob. Je stejný debil jako celý "deep state", protože to jsou svaly bez mozku, které se vymkli kontrole a nechápou jak se řídí sociální super systémy a vedou svět do katastrofy. Světové zákulisí si od nepaměti takové idioty pěstuje, aby se za ně schovalo a mohlo je vodit na provázku, jenže jim jejich postavení časem stoupne do hlavy a vzepřou se svým kurátorům, dříve to tolik nevadilo, díky méně technologické společnosti, teď to je cesta do záhuby (katastrofu přečkalo zákulisí na nějakém tichém klidném místečku).

   Smazat
  3. 8:08 souhlasím s takovým náhledem. Potřebuju vítězství Trumpa, abych pak mohl zamést s tím sajrajtem v Bruselu, a v Česku samozřejmě taky :-). Ale ať už to dopadne jakkoliv, nejspíš budu jen dál hrát šachy a hlavně pak horolezce. V tom su nejlepčí!

   Smazat
  4. 23:30
   Koho vraždí, napište.

   Smazat
 19. To je přeci největší nesmysl. Já jsem viděl na FOX News trochu jinou mapu a opravdu nejsem barvoslepý. Ta modrá už tam skoro vůbec nebyla. Ale chápu, že zřejmě patříte k Deep state, tak je potřeba držet linii za každou cenu.

  OdpovědětSmazat
 20. Až vyhraje Deep state, budeme mít na krku jadernou válku s Ruskem. Ta bude konečným řešením - i toho Covidu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Čína nezůstane stranou, možná se přidá yellowstonský "supervulkán", vychýlí se třeba zemská osa a místo Spojených států vzniknou "spojené krátery". Já bych tou naší planetou radši moc neotřásal, není až tak veliká.

   Smazat
  2. 1:11 v takovém případě spíš narovná, neboť vychýlena měla být zemská osa v ony osudné dny Altantidy.

   Smazat
  3. rusové vytvořej mezi Kanadou a Mexikem Stalinův průliv - pro civilizaci na tomhle šutru to bude konečná

   Smazat
 21. Ať vám soudruzi ta podpora republikánů vydrží. Mám takový pocit, ze doposud jste je moc nepodporovali, ale rád vidím, že jste se GOP naučili mít rádi. God bless America!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Chlape, já nemusím Ameriku milovat, ale nemůžu jí upřít roli světového hegemona. Navíc, hegemona, který poslední desítky let systematicky rozesírá svět.
   Trump nemusí být mým oblíbencem, ale je to po dlouhé době první americký prezident, který za své vlády nezatáhl Ameriku do nějaké nové války. Přes jeho časté slovní výpady a vyhrožování polovině světa, nikoho nenapadl. Naopak, měl snahu některé vojenské angažmá ukončit a vojáky poslat domů.
   To není obdiv, ale konstatování faktu.

   Smazat
  2. To je pravda

   Smazat
  3. Velka pravda

   Smazat
  4. Amici maji VRSR za dvermi. Mlada generace chce socialismus. Neni divu, superbohaci bohatnou a vetsina chudne a bivakuje na chodniku ve meste. Ani COVID co ho vypustili to nezastavi. Trump v tom lita jak nudle v tanku, ale je sikovnejsi jak okolni dravci.

   Smazat
 22. Pokud má být jedním z hlavních důvodů Trumpova pádu covid, zaráží mne preference v Texasu. Pamatuji si na záběry z jara letošního roku, kdy právě lidé v Texasu doslova pohrdali opatřeními proti nákaze. Pořádali býčí zápasy a bavili se, jako by covid, ani opatření proti jeho šíření neexistovaly.
  Že by změnili názor? Nebo máme tu čest vidět další z mistrně provedených prefabrikátů? Nebo dokonce falšování voleb?

  OdpovědětSmazat
 23. Tady se definitivně - https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/pro-slovenku-ktera-pomocila-koran-si-prislo-komando-vyhrozovala-caputove-40338688#seq_no=1&dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.web.nexttoart&dop_req_id=J5YEaMdseCx-202010090509&source=article-detail

  zesrala Jana "trolíček" z NR! Poznáváte?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Blbeček trolíček 7:17 prečo nám tu zverejňuješ svoje traumy? Nikoho nezaujímajú.

   Smazat
  2. Jani, ale to je tvoje ségra. My víme, kdo jsi.

   Smazat
 24. Nevidím nic pozitivního na celých volbách v USA.Být voličem v USA ani bych se neobtěžoval k nim jít. Maximálně jednoho nafoukaného, sebestředného veleblbce vystřídá zkorumpovaný senilitou trpící další veleblbec. Politika v USA se nemění. Mění se jen loutka jako v čele. Podívejte s čím nastupoval do úřadu Obama a nakonec z něj byl velelhář a válčil kde mohl. Problém USA je, že je vedou naprostí lumpové a všechny kydy o demokracii jsou jen účelový fíkový list na oblbování vlastního i cizího obyvatelstva. Od doby Regana nemají jediného důvěryhodného politika. Oni vlastně v celé své pidihistorii nikdy žádné smlouvy a sliby nedodrželi nedodrželi.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Po krajskych volbach, kde kopli viteze ANO vsude do opozice uz lidi k volbam nedostanete. Pokud ovsem nezmeni volebni zakon, ze v krajich musi vladnout vitez voleb a ne slepenec porazenych pidistran.

   Smazat
 25. V Bratislavě několika tisíc demonstrantů radostným skandováním přivítalo před presidentskými palácem Cichanouskou jako regulérní presidentku Běloruska. Je sice zákaz shromážďování, ale tady se udělala výjimka, protože se jedná o výjimečnou osobnost. Přijela v limuzíně a přijala pocty jako hlava státu včetně defilé čestné stráže. Obdržela několik cen a státních vyznamenání, včetně speciálního ocenění skupiny Globsec.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jak můžou běloruskou tetku z Litvy vítat jako prezidentku když EU neuznala volby v Bělorusku. Nebo jí chtěli udělat radost před pádem do propadliště dějin ?

   Smazat
  2. A je to na našu velkú hanbu. Neviem, za čo sú takslováci trestaný...

   Smazat
 26. Před blížícími se volbami v USA Kissinger porovnal moderní boj mocností se situací před první světovou válkou:

  USA a Čína musí definovat hranice konfrontace, jinak se svět ocitne v situaci podobné první světové válce, řekl bývalý americký ministr zahraničí Henry Kissinger.

  V roce 2019 Kissinger řekl, že americko-čínský konflikt by mohl mít "katastrofální důsledky", které by byly "horší než důsledky světových válek". Aby tomu zabránil, doporučil zemím, aby své neshody vyřešily.

  Čínský ministr zahraničí Wang Ji v červenci prohlásil, že Peking přijme v případě zhoršení diplomatických vztahů mezi oběma zeměmi pevná a rozhodná opatření proti Washingtonu
  https://vz.ru/news/2020/10/8/1064407.html

  Hlásná trubka globalistů, Mike Pompeo, nelení a troubí do útoku:
  "Čína - hej dost, už jste vy komunisté sežrali dost planetárních zdrojů. :-)

  "Bezohledná hospodářská politika čínské komunistické strany a její nemilosrdné potlačování ekologických aktivistů vedly k čínským ekologickým katastrofám. Svět si nemůže dovolit model ekonomického rozvoje KSČ." https://twitter.com/SecPompeo/status/1312153779064586240

  "Posvěcený" plán KSČ z Beidaihe z července 2020 je připravený. Politbyrem KSĆ, to jest náčelníkem štábu prezidenta Xi, Ding Xuexiangem a hlavním ideologem Wang Huningem.
  Připraveno ke startu. Čekáme jen na vyhlášení premiérem Li Kche-čchiangem nebo Xi Jinpingem.

  A cirkus začne (páté plenárním zasedání 19. ústředního výboru KSČ, se bude konat v Pekingu od 26. do 29. října).

  "Americké volby jsou o Číně"..."Řekni, že to tak není, Steve."

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pompeo není hlasná trouba Globalistů ale jen proamerických elit !

   Smazat
  2. Emerické volby jsou především o atomové bombě. Jestli ke dvojčatům Hirošima a Nagasaki zplodit ještě bratra Kerbera.
   A přitom to přežít.

   orinoko

   Smazat
  3. @ 15:39
   U mne je to takhle ...a sedí mi to.
   Jaké je rozlišení proamerických elit? A konkrétně Pompeo?

   Smazat
  4. Kissingera ať vezme čert. On je jedním z těch, kdo ten celosvětový bo.del začal v 70. letech zavádět...

   Smazat
 27. pane Fiala, to je co? Vaše úvaha nebo zadaná dělostřelecká příprava?

  OdpovědětSmazat
 28. A všechno -to celé na entou jsou mediální šaškárny. Když člověk vyleze ven, (kamkoliv) zjistí, že všechno je nějak jinak. Šťastni jsou ti, kteří nemají potřebu dřepět u PC, kteří buď vůbec PC nemají, nebo nemají čas u toho dřepět, nebo takzvanou internetovou "publicistiku" úplně ignorujou. Nezabývají se minulostí ani smrtí - jako ti u PC, kde kromě minulosti a smrti není už vůbec nic. Volební šaškárny (kdekoliv) už vůbec nestojí za to, aby se o tom kdokoliv zmiňoval a jakkoliv se tím zabýval. V politice - potažmo ve vysoké politice - nikdo jiný kromě impotentních kmetů není, - výjimku tvoří podněkud mladší, rovněž impotentní a nějak duševně postižení jedninci. Čím by udržovali při životě kmeta Bidena, kterému už kouká úmrtní list z kapsy? Anebo by ho volili právě proto, že odejde do pekel, a vypukne další volební fraška? Jsem zvědav, kdy se v USA naserou i ti normální bílí občané -kteří ještě zůstali duševně nepoznamenáni. Pokud jde o ty černé opice, těm je stejně všechno fuk, každá opice potřebuje jenom pravidelně žrát, šoustat a chrápat - to je všechno. Pokud těm o něco jde, tak snad jen, aby nepřišli o svoje dáfky na žrádlo.

  OdpovědětSmazat
 29. Je úplně jedno kdo skončí v Bílém domě, chleba levnější nebude a život spokojenější a bezpečnější také ne !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nepiště sem kraviny a registrujte se na Novinkách.

   Smazat
  2. 18:03
   Proč doporučujete novinky, mimochodem,tam jsou podobní exoti jako zde,jinak má pán pravdu.

   Smazat
 30. To je jako spárovat žížalu s ježkem a myslet si že budete mít živý ostnatý drát. Tak je to i s každým režimem. To co může někde fungovat, protože k tomu je historický vývoj, jinde nebude. Příkladem jsou USA, Čína Rusko. Jiná kapitola jsou malé státy, ty jsou vždy v podřízeném postavení a podle toho se paraziti vždy přizpůsobí.

  OdpovědětSmazat
 31. Traump jednoznačně bude prezidentem USA. Podstatné je, že to je kandidát Globalistů a ti nedovolí jiný scénář bez ohledu na volební průzkumy i výsledky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesně naopak. Tohle platí o Bidenovi.

   Smazat
  2. Nevite kdo jsou globaliste. Jejich kun je creepy Joe.

   Smazat
 32. Jen abyste se s tou prohrou Trumpa nespletl. Cely komplexni proces ridi nekdo, ktery vi jak to ma dopadnout. Trump je jeho nastrojem. A tim je receno vse. I to, ze predpoved vyvoje uvnitr USA neni mozna. Jasne je, ze VRSR je sto lep po Rusku v USA za dvermi.

  OdpovědětSmazat
 33. 15:37
  ano, a to bude znamenat konec podpory Ukrajiny, Litvy, Estonska, Lotysska a predevsim Polska v takovem stavu v jakem jsou nyni. Protoze patri ke globalistum, Evropa pro nej nebude dulezita, nebyla ostatne nikdy. O Evropu se nejedna, jedna se o vztahy s Cinou, Indii, Ruskem, Brazilii Iranem a Izraelem. O tom predevsim.

  OdpovědětSmazat
 34. V této situaci je dosti odvážné a předčasné napsat, že TO JE oN. Zvláště pak, když je pisatelem, což obvykle je, člověk analyzující pouhá oficiální data, výroky a četnost oficiálně sdělených negativ či pozitiv. V chaosu, který v US politice nyní panuje, v chaosu postojů jejichž historické konotace si aktéři ani neuvědomují... mohou hrát roli děje jímž se říká třepot motýlích krídel. Jedno je jisté... je škoda té země.

  OdpovědětSmazat
 35. Věková skupina Pravděpodnost přežití nemoci z Covidu-19
  0-19 99.997%
  20-49 99.98%
  50-69 99.5
  70 a více 94,6% více na http://www.rukojmi.cz/clanky/zahranicni-politika/10987-p-c-roberts-jak-je-to-s-hrozbou-covidu-19-ve-skutecnosti
  Depstate zatím stále poroučí vládám celého světa. Po 3tím
  listopadu- Trumpovým znovuzvolením se VŠE ZMĚNÍ !!!

  OdpovědětSmazat
 36. Stejně volby vyhraje on - mého srdce šampióóóóón...

  OdpovědětSmazat
 37. Stále platí: Čím to začíná, tím to i končí. Platí to ve všem. A pro naše parazitečky: Nechoď Vašku s pány na led........

  OdpovědětSmazat
 38. Celé je to střelené, běloši vezmeme-li hispánce jsou v pindostanu menšinou a tedy dá logika že by bili byli vyšoupnuti. A to se stane stejně ať už "čarují nebo ne.
  https://www.youtube.com/watch?v=sCVMAXqK0t0

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.