Reklama

čtvrtek 29. října 2020

Živoření politické diskuze u nás

Lubomír Man

29. 10. 2020
Máme za sebou připomenutí našeho 28. října 1918, bohatě doprovázené fotografiemi či kresbami tváře T.G.Masaryka a jeho soch, jako kdybychom byli pevně rozhodnuti žít podle jeho odkazu, charakterizovaného především jeho známým výrokem o tom, že demokracie je diskuze. "Vy jeden každý musíte vždy snést mínění druhého. V demokracii je svoboda, volnost. Demokracie, bylo řečeno, znamená diskusi, tj. nesmí se nikomu překážet, kdo má jiné a opačné mínění. Musíte přes rozdíly politické žít kamarádsky. Naučit se respektovat cizí mínění, vyslechnout důvody. Vy se můžete mezi sebou pohádat, ale vždy jako kamarádi, kterým jde o věc“, řekl Masaryk v roce 1919 skupině vojáků tehdy vzniklého Československa.

Uplynulo 101 let od doby, kdy bylo toto vyřčeno. A jaký je dnešní stav politické diskuze u nás? Takový, že diskuze, ještě docela živá a plnokrevná v těsně poválečných letech 1945-47, už dnes jen živoří. Máme u nád dva politické tábory – řekněme Zemanovce a Drahošovce, ale média pracují jen ve prospěch tábora druhého, drahošovského. A proč tomu tak je? Protože i svět je rozdělen na dva tábory, na tábor evropsko-americký a rusko-čínský, přičemž ten první se chce stát světovým táborem jediným, a při uplatňování této své vůle rozhodně neškudlí. Pumpuje finance do médií těch politických táborů, která jeho světovládnou snahu podporují, a to už tak dlouho, že jiná média už téměř vymizela. Nu a bez nich – pokud jde o poměry u nás - hlas zemanovského tábora slábne, jeho hlas je v blahobytném hlaholu tábora druhého slyšet stále méně, až nastává tzv. mediální úhor. Médií prochází už jen jeden slyšitelný hlas – ten drahošovský, po angloamerickém vzoru nazývaný mainstreamem, čili hlavním proudem. A diskuze, bez které je demokracie nemyslitelná, pod tlakem mainstreamu umírá. A demokracie umírá společně s ní.

Jen z jednoho místa lze hlas tábora prvního ještě občas zaslechnout. Je jím internet, kam se uchýlilo pár lidí, rozhodnutých udržet masarykovskou diskuzi při životě. A tak odtud, z internetového podzemí, tito osamělci dál vyslovují své názory a snaží vyvolat diskuzi mezi sebou dole, a těmi blahobytnými nahoře. Ale ti nahoře na jejich výzvy nereagují, tváří se, že vybavovat se s jakýmisi amatéry z internetu je pod jejich úrovní, takže diskuze ne a ne se rozhořet.

Ale stane se, i když samozřejmě jen občas a výjimečně a řekl bych dokonce, že snad jen omylem, že se některý z článků mainstreamu s nemainstreamovým webem tzv. zapomene a spustí s ním řeč, s čímž mám já sám, a to nejspíš jen náhodnou shodou okolností, tyto dvě zkušenosti:

Koncem července t.r. jsem na několika těchto webech zveřejnil článek nazvaný: Jméno na černém seznamu ČT je vstupenkou do nebytí. Uvedl jsem jej posteskem dnes už zesnulého, ale skvělého a v jistém čase do ČT velmi často zvaného novináře Jana Petránka, který ovšem odtud přestal dostávat pozvánky v okamžiku, kdy řekl, že Krym je a byl vždycky ruský. Petránek svůj postesk, o němž je řeč, vyřkl v listopadu 2016 a zněl takto: „Už si ani nepamatuju, kdy mě do ČT naposledy pozvali. Octl jsem se asi na jejich černém seznamu“.

Ten černý seznam mi tehdy uvízl v hlavě a začal jsem si v hlavě shromažďovat jména novinářů, novinářek a vůbec lidí veřejně činných, které postihlo totéž, co Jana Petránka. Že totiž v jisté době byli ve studiích na Kavčích Horách jako doma – a pak najednou bác - ŠMYTEC A NAVŽDY - a to v okamžiku, kdy řekli něco, co nebylo v přesném zákrytu s politickou linií vedení zcela „nestranné, neutrální a všem politickým směrům a hlediskům otevřené ČT“. Napočítal jsem těch jmen na jedno krátké posezení devatenáct – bylo mezi nimi i jméno naší světoznámé zpěvačky Soni Červené - nu a letos v létě můj článek i se seznamem oněch devatenácti postižených na několika internetových webech vyšel.

A pochopitelně narazil. Novinář našeho hlavního proudu a též častý host zpravodajských pořadu ČT, jehož jméno mi bohužel vypadlo, konstatoval, že můj článek je absolutní nesmysl a že ostatně právě např. zpěvačka Soňa Červená se na žádném takovémto černém seznamu ČT nevyskytuje.

Kdo ví, zda si aspoň později, až zmoudřel, uvědomil, že když popřel to, že jistá osoba na seznamu není, že tím současně potvrdil, že tento seznam existuje. A že tedy mluvit v souvislosti s ním o nesmyslu je beze smyslu. A že jediné, co by pro dotyčného kritika mého textu mělo smysl - myslím smysl morální – by bylo zamyslet se nad tím, do jaké míry je dnes už zcela neoddiskutovatelně fungující černý seznam veřejnoprávní ČT v souladu se svobodou a demokracií, kterou se současný náš establishment, včetně oné ČT, stále tak přičinlivě ohání.

Případ druhý a velmi podobný: 25. října editor internetového webu a současně i tištěného časopisu Forum 24 Jan Jandourek napadl jak článek můj, nazvaný Nesnesitelné Babišovo páteční dilema, tak i podobně laděné články Jana Schneidera a Jiřího Hájka. Přičemž jedna část mého článku se mu zdála natolik trestuhodná, že neváhal zopakovat ji i ve svém příspěvku. Zde je: „Když se rozjela aféra Prymulagate, stál premiér Babiš před nejosudovějším rozhodnutím své kariéry. Mediální příval aférou vyvolaný se v těch okamžicích se zlověstným hukotem Sorosových a Bakalových médií valil Českou kotlinou směrem k Moravské bráně a zdálo se, že musí smést každého, kdo by se mu postavil do cesty. Včetně premiéra, kdyby našel odvahu udělat cokoli jiného, než se k přívalu bez douhého rozmýšlení a co nejrozhodněji připojit...“

Mohlo by se zdát, že jde o text natolik neutrální, že nemůže podráždit nikoho ani vlevo, ani vpravo, ale pana Jandourka podráždil. A to speciálně ono místo, kde píši o Sorosových a Bakalových médiích. To mu zvedlo tlak a tak na mě vybafl: „Blesk nepatří ani Bakalovi, ani Sorosovi!“

Takže hle! Jako na talíři zde máme obdobu případu předchozího. Jestliže p. Jandourek právě Blesk označuje za deník, který nepatří ani Bakalovi, ani Sorosovi, nevyhlašuje jím současně jeho v branži výjimečné postavení? Ano, většina našich současných deníků Bakalovi a Sorosovi patří, anebo jsou jimi přinejmenším finančně podporovány, dá se z Jandourkova výpadu odvodit, ale Blesk je výjimkou – ten k nim nepatří. Přičemž se samozřejmě nevylučuje to, že patří oligarchovi jinému. Třeba Rotschildům.

Pane Jandourku, nemáte někdy dojem, že na cestu, kterou tímto naznačuji, byste se ve své novinářské kariéře mohl napříště vydat? Že byste namísto drobných šarvátek s amatérskými internetovými weby vyrazil proti stavu, v němž média slouží jen tomu táboru, který na jejich provoz

získal od oligarchů peníze, což druhý tábor neopravitelně znevýhodňuje a celkově pak ničí volný souboj idejí a názorů, bez něhož je demokracie nemyslitelná?

Já vím, peníze a výlet pro rodinu na Maledivy to nepřinese, ale i tak by to možná za úvahu stálo. Co říkáte?

64 komentářů :

 1. Demokracie funguje podle výše konta demokrata , který chce ovládat ostatní , aby jenom jeho demokracie byla ta správná. Proto demokrat Kellner koupil TV NOVA.Tato zrůda demokracie.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ovšem Kellner z podstaty svého businessu patří do tábora rusko-čínských zemanovců, jak je definoval autor článku. Takže se není čeho obávat, Babiše mají v hrsti.

   Smazat
  2. Nepochopil jsem vaši poslední větu...Já si naopak myslím že P.Kellner koupil Novu se zcela jasným záměrem, který se ukáže po jedněch volbách...

   Smazat
  3. Politicka diskuse na NR by mela fungovat ve prospech SPD!

   Mela by zajistovat i uspech ve volbach v pripade,ze vedeni by tento uspech opravdu chtelo.
   Domnenka,ze budou stacit reci v Parlamentu se mi zda nedostatecna.
   Proc pirati tak rychle postupuji?
   Je to jednoduche,vsude buduji ve vetsich mestech sve agentury sympatizantu a budoucich volicu.
   SPD se zda jakoby chlacholilo sama sebe,ze bude stacit objizdet mesta a v nejakem opustenem kine se budou cinitele snad koupat v potlesku tamnich schromazdenych obcanu.
   Ovsem pozor,musi pritom prednest dost slaby program i kdyz se na prvni pohled zda silacky!
   To stacit asi nebude, nebot ty tleskajici masy do 10 dnu na vse zapomenou a "spkojena"verchuska se muze pak pri volbach divit,ze body jaksi ztratila nez ziskala...

   NENI TOTIZ ZAJISTENA PERMANENTNI PRIMA DEMOKRACIE

   a permanentni diskuse a to ve forme podobnych webu jako je NR,coz chybi samotne strane,alespon ja o takovem nadsenem stranickem webu prime demokracie,kde jsou i prime nazory vedeni krome NR, neslysel!
   Vymluvy,ze staci FB mohou byt skutecne slabota a krome toho ma mnoho obcanu s FB spatne zkusenosti!

   Rovnez zda se ze tu neni zajem vylepsit a zesilit Program,ktery jasne nestaci a nese jen nedostatecnych snad pry 10% z cehoz se raduji ti,kteri se zde nehlasi jako osoby zodpovedne za tvorbu a zesileni sveho vlastniho programu.

   Vedeni riskuje,ze se obcane zacnou starat zda nebude lip,kdyz sice mohou sympatizovat s SPD dale,ale soucasne se pripravovat,ze budou muset v dusledku ocividne trochu neflexibilniho postupu vedeni SPD vystoupit drive, nebo pozdeji za svoje opravdove zajmy a mozna i ve vlastnim hnuti volicu a to sami,snad,aby se pak s SPD nebo jinymi podobnymi, programove pripravenymi polit.subjekty, spojili v koalici.

   Smazat
  4. Děkuji pane Mane za téma. Mám výhodu, že za normalizace jsem se naučil číst mezi řádky. Například výrok, že Soňa Červená není na seznamu, čtu jako potvrzení, že černý seznam existuje. Situace podle mne, není tak složitá, jak se zdá. Já nedělím lidí podle politických názorů, ale podle toho, jak používají mozek. Příkladem novináře s mozkem je pan Petránek, jako protipól dnešních agresivních tákačů. Nedávný příklad hloupé agresivity byl pan Suchoň. Mrzí mne, že tento masmediální póvl nachází prostor a posluchače. Též mě zaráží názor některých, že NR má sloužit jen k propagaci SPD, je to hloupé, bez diskuze každá myšlenka zakrní a časem ztrácí na aktuálnosti a zanikne. I SPD může mít chyby, je-li života schopná, dokáže se poučit a dál rozvíjet. Je na dobré bázi vlastenectví, když se vyhne šovinismu a nezakonvzervuje se, bude mít brzy vyhráno. Pravděpodobně se asi neobejde bez koaličního partnera, doufám, že o tom přemýšlí, protože Demoblok už mobilizuje. Globalismus se právě vyčerpává, nezvlád migraci a covid, který zahnal občany zpět do svých zemí a k uzavírání hranic. Mezinárodní aktivity se sice časem obnoví, ale jen v rozumném rozsahu. Doufám, že už nebudu u nás kupovat chřest z Peru, ale náš. Jsem přesvědčen, že naše zem nás uživí.
   Držím palce vám a nám všem, ať se že současné mizérie vyhrabeme. Tomáš

   Smazat
  5. Nevím, zda je to pravda, že exministr Prymula musel odstoupit kvůli tomu, že nechtěl US doktory?
   Kdo ví ať odpoví. Prosím.

   Smazat
  6. Na Seznam.cz

   Blatného podpis pod peticí Milionu chvilek? Potvrzený je jeho e-mailem

   Co si o tom myslet? Kdo má "hroší" kůži?

   Smazat
  7. TOMASI,napsal jsem,ze polit.diskuse by mela fungovat ve prospech SPD.

   NIKOLI JEN SPD.

   Pokud polit.strany chteji ve volbach zvitezit mely by VSECHNY mit primou demokracii a to i ve forme otevreni diskuznich rubrik pod SVYMI clanky na svych, nami obcany zaplacenych webech.
   Pokud je mi znamo nabidli to tady obcane nejen KSCM,ale i vsem dalsim polit.subjektum!
   Oni k tomu odvahu nemeli ,nebylo to jimi realizovano a nyni se tyto zpupne strany hrouti jedna za druhou,mame jich plne bobky.
   Nemaji totiz zadnou primou demokracii a tedy nemohou znat ani nazory obcanu a ani s nimi vest diskusni DIALOG,aby monumentalne ve volbach zvitezily a staly se POTREBNYMI!
   Nyni jsou na konci a NEPOTREBNE,jejich programovy srot nam uz leze tak jedine do nerva!
   Videl jsem,ze tady mezi nas zvali zdejsi lidovi komentatori politicke subjekty k diskuzi a to i zastance jinych nazoru.
   Co se stalo je pozoruhodne!

   ONI jsou tak argumentacne vycerpani a vyhasli,ze nami tady pohrdaji a proto se ani tady NEOBJEVILI!
   Chcipa jim tam pes a jejich nazor pry je,ze se mame spokojit s jejich tzv PROGRAMY,ktere jsou stejne jako jejich tvrde hlavy vyplnene jen betonem, nebo dokonce i prazdne a se znakem zkrizenych hnatu.
   Z nedostatku jinych prilezitosti je domorodci voli, protoze obsahuji "neco noveho"a to samoznicujici ideologii NEOMARXISMU rozvalu a anarchie!

   TAK JO,POCEM TY NOVA CHVILKARSKA OBLUDO DISKUTOVAT!

   tvoje cagloviny ,pod kterymi rozvinujes dalsi oblbovaci prapor, tu argumentacne privitame,nebo je nekdo jineho nazoru a jakeho,at to tady napise!

   Smazat
  8. Pane Krtečku,ono je dovoleno sepsat članek o "živořeni diskuse",

   Neni vsak dovolena policejnimi "kazišuky" z ČSSD hledat toho přičiny!
   Stale se totiž zdůrazňuje,že jste individuum MUSITE psat za sebe a nesmite vyvolat k životu SOLIDARITU!

   Pokud o tom začnete psát v diskusi policejni stat insatalovany Aspen institutem a použivajici tzv "novou" ideologii zla NEOMARXISMUS, vas bude pronásledovat nebot to je pravě to svinstvo,kdy ubohé partaje ČSSD a KSČM byly dlouhou dobu vystaveny působeni této ideologie,přičemž KSČM snad dodnes nevi o co jde a jeji členové si mysli,že jim kritikové berou jejich modlu Marxe a pod kladiva této ideologie krachuji.
   Tak se stalo,e majitelé velkých peněz zorganizovali ŠPEK!
   Slibili,že poté co bude davem zabezpečen rozval,chaos,anarchie a zlo tzv pochodem institucemi,že pak poničeni domorodci přijmou raději učeni Marxe než,aby byli dale trápeni.

   TO JE TA CHIMERA

   jako mucholapka.Majitelé velkých peněz NIKDY nepřestanou hrabat a krást naše penize.
   V dalši fazi zorganizuji,jak jistě všichni vite, UKRADENI HOTOVOSTI a nase totálni zotročeni a zavislost na jejich bankách.
   29.3.2019 bylo jimi rozhodnuto co udělaji za giga svinstvo,které nam nakredencuji po AMI volbách.
   Tramp je uprosil,aby to spustili 1.1.2022 a tak je tu C19 jako nezbytná podpora a pojistka,aby se to za každou cenu stalo!
   Vy si myslite,že nami zvoleni zastupci maji zájem o dopředný postup.
   Kdeže vidite sam,že ani virus zastavit NECHTĚJI!

   Proč na př.nevytvoři výrobni kapacity,když dobře vědi,že Putin jim nabidl,že jim výrobu v těchto kapacitách zajisti.
   Ani to se NESMI stát.Cilem bude stále vybiti pry zejména staršich lidi, penzistů a tak ukradeni jejich peněz ze sociálu,který pokládaji za svůj!

   Dalši "plodná"diskuse muže pokračovat asi v jiném vhodném članku,tento zacházi za obzor!

   Smazat
 2. Bude potřeba neustále omílat dokola principy demokracie a její atributy, především u mladých, nejlépe již od předškolního věku. A svázat je morálkou, jako vyšším principem. Kdysi tento princip nahrazovaly pohádky. A výchova v rodině. Společnost občas, spíše pravidelně sklouzává k dekadenci a jen otřes mívá sílu vracet se zpět.
  To nás čeká, zatím ještě plujeme na Titaniku.

  Nejsem pesimista, naopak, krysy začnou opouštět loď, jakmile nedostanou naše hlasy. Už se sdružují do koalic. Je jen na nás, zda jim neumožníme vstup do záchranných člunů.

  Bude to jen chtít více naší aktivity a nečekat až to mlčící většině docvakne. Jen ta ideová podpora 3.cesty nám stále chybí. Nebo snad neexistuje a nemáme ani lídry ji formulovat?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pane Povolný, podle mých zkušeností velká část voličů volí Babiše, protože ty strany co se zdiskreditovaly na něj nadávají a štvou. Většina těch co se živí rukama i když jsou zaměstnáni u tvrdého ODSáka, volí ANO, protože vědí kdo je odírá a je zajímavé že zaměstnanci Babiše jej volí. Bude velmi obtížné se dostat mezi studenty, protože se tak trochu cítí jako vyvolení co mají před sebou dobrou kariéru. Pokud by zis - nezisk nesměly existovat pomohlo by to SPD.

   Smazat
  2. Pradědo, také mne to čeká, trochu nerozumím Vaši poslední větě.

   SPD je malá ale významná strana pro národní orientaci, proto ji volím. Její význam poroste, pokud se včlení do širšího pohledu na současnost a uplatní tak svůj pohled přímé demokracie. To ovšem je závislé na její schopnosti absorbovat širší myšlenky a problémy současného světa. Jak jsem již uvedl jindy, kde najde spojence a proti komu. Hezký den.

   Smazat
  3. Pne Povolný, já jsem od počátku volič SPD a ve svém okolí se snažím lidi co mi důvěřují přesvědčit, že jenom tím, že mu dají hlas to změní. To co jsem napsal je jen poznatek z mých rozhovorů s nimi. Děkuji.

   Smazat
  4. 21:28 S těmi krysami je to výstižné. Vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček by po odeznění druhé vlny epidemie koronaviru uvítal vytvoření sněmovní vyšetřovací komise, která by zjišťovala, kde udělalo Česko v přípravách na podzim chybu. Řekl to v sobotním rozhovoru pro Seznam Zprávy.
   Já bych dodal, že v první řadě by se měl vyšetřit brutální policejní zákrok na Staromáku, kde policie uzavřela východy z náměstí a potom spustila útok na lidi, včetně dětí! Prý tomu velel nějaký Hamáček ...

   Smazat
  5. Kolik SPD už prosadila referend? Je to stěžejní bod jejího programu a neslyšel jsem ani kloudné návrhy - jako např. vystoupení z NATO, omluva státům, které jsme vojensky napadli a které okupujeme. Výplata odškodného. Témata jsou, ale SPD asi neví, jak se návrhy předkládají, třeba alespoň veřejnosti, aby se dalo věřit, že to myslí vůbec vážně, nebo jako jen volební lákadlo. Já volím Babiše, zatím jeho vláda je tou nejlepší, jakou kdy jsme měli po r. 1989. Volil jsem Zemana, neb lepší kandidát nebyl. A na obzoru není osobnost, která by jmenovaným i dnes sahala aspoň po kotníky. Vím, že se bude řada čtoucích vztekat pro napsanou pravdu, ale pokud si odpustíte v paměti ty odporné smyšlené útoky na jmenované, sami k pravdě dojdete! Nečtěte noviny, neposlouchejte televize, sledujte jen činy jmenovaných - ne ty vycucané z prstů či z prolhaných hrdel vyřčené různými morovými moravci. Slušný člověk se musí štítit těch Blitzů a podobných despekt plátků! Ti pisálci a spíkři jsou odchovanci Mein Kamfu a s takovými se lidé nebratří. Oni pracují pro kapitál, ani pracují pro ty, co kuciakují, navalenkují, skripalují.... Nešpiň svoji duši, jsi smrtelný a jít do hrobu s hříchem zrady státu a národa podporou kšeftů zbohatlíků znakradeného státního i vašeho majetku, to nebudete mít ani v hlíně ani v popelu nikdy klid své duše!

   Smazat
  6. 15:02-Něco podobného,(uzavření ústupových cest) jsem zažil v 69. v Opletalově ulici v Praze. Protože jsem se bránil, napočítali mně kolegové necelou dvacítku otlaků pendreku. Kontinuita policejní výuky je tedy zřejmá,(nejen u nás).

   Smazat
 3. • Kenedy byl prvním prezidentem USA, který si uvědomil nebezpečí a varoval před vlivem "vojensko-průmyslového komplexu". Jako první se pokusil zlomit moc banksterů. To bylo proti vůli bankovní mafii a to bylo a proto byl zavražděn. A tak jaký smysl mají pojmy jako demokracie a svoboda. Prakticky žádné. Vždy rozhoduje v těžkých chvílích někdo, koho nikdo nevolil. Prostě je to kapitalismus. A ještě takové pokrytectví. USA uděluje sankce těm, kdo prý ovlivňují volby v USA (obyčejně je to Rusko a Čína), ale že oni ovlivňují volby všude ve světě, to je netrestané. Konečně, kdo volil Jourovou do EK, nebo Laynovou.....?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 21:37 tím prvním prezidentem USA, který rozpoznal nebezpečí vojensko-průmyslového komplexu byl
   Dwight Eisenhower. Nedlouho po Druhé světové válce.

   Smazat
 4. Výborně od pana docenta Valenčíka:
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Omezenci-se-zasvinenymi-mozky-Ohrozuji-zivoty-druhych-Docent-Valencik-pozoruje-naprosty-rozklad-cele-politicke-reprezentace-642205

  OdpovědětSmazat
 5. Naše media hrají hanebnou roli. Číst jak se na seznamu propagovaly roušky šité ze záclon. Na ČT neustálé zpochybňování vládních rozhodnutí. Nepřiměřená verbální podpora podnikatelů vzývající svobodný kapitalismus, kteří v době konjunktůry hrabali pod sebe a v době krize naopak vzývají socialistické "státe dej mě"...chce se mě blejt!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kolego, pokud stát někomu násilím uzavře jeho provozovnu, pak je normální, že mu to taky stát bude kompenzovat. Na tom nic socialistického není. Naopak.

   Smazat
  2. 5:47.
   Stát nemusí kompenzovat nikomu nic.
   Stát to nedělá z čista jasna, ale v reakci na všechny ohrožující přírodní událost.
   Čili stát může, a měl by jistě, pomoci. Ale v rámci možností, a nikoliv nárokově cokoliv komukoli kompenzovat...

   Smazat
  3. 5:47 - je třeba dosadit vládu Kalouska, uvidíte co je normální.

   Smazat
  4. 5:47
   kolego, já jsem byl na tzv.volné noze celý svůj život. Zhruba 20 let za bejvalého a 20 let za současného a za obou mnozí moji kolegové z různých důvodů přišli o kšefty a pokud byli mladší tak šli od válu dělat něco jiného nebo byli dědci jako já a šli do předčasného důchodu. A to jsem neměl za korunu honorář, kterej by nebyl zdaněn /setsakramentsky se mě nevyplatilo, že jsem si v době , kdy to šlo 3roky chytračil a platil málo sociální pojištění/ a žádnou placenou dovolenou, chřipky jsem automaticky přecházel, atd. a to i za socialismu. Tož tak to bylo a je. A vaše, že stát zavřel! Taky kulhá. Kdo by dneska chodil do kina, divadla, restaurace, atd. možná člověk bez pudu sebezáchovy? A co jsem měl dělat já, když za socialismu a chvíli ještě později, spočítali důchod z posledních 5 nebo 10 let a mě už nevratně počítali důchod ze 40 a ještě trvale snížili jako předčasnej. Holt bejt podnikatel v jakékoli oboru má své půvaby, ale také nese svá rizika.

   Smazat
  5. 5:47 vy jste natolik hloupý, že zaměňujete příčinu a následek. Provozovnu nezavřel stát, ale Sars Cov2, když stát byl povinen chránit existenci obyvatel adekvátním opatřením. Já jako plátce daní udržuji stát, aby chránil podmínky nezbytné ke spořádané existenci a nevím, proč bych měl saturovat ztráty kdejakého podnikatele či "umělce". Pochopím podporu každého, kdo je bez vlastní viny ohrožen na životě. Když něco, měl se podnikatel pojistit.
   Jakpak tomu bylo za světových válek? Jaké náhrady dostaly rodiny padlých, jaké dostali vybombardovaní, jaké hostinští, když měli "policejní hodinu" 24:00, jakou obchodníci, když bylo všechno na lístky a neexistovala reklama? To nemluvím o "umělcích". Válka skončila a všechno, všechno to se v neuvěřitelně krátkém čase probralo především vlastními silami. Nebo nevíte, že každý kdo podniká, podniká na vlastní odpovědnost? Vy nevíte, že všechny ty podpory jsou pouze a jedině z natisknutých peněz, za kterými není ani zbla užitečné práce? Takže vy žadatelé o podporu, především hledejte jak jinak, než svým podnikáním si řádně, potřebnou prací vydělat. Jste snad, povětšině, pravičáci. Jako takoví přec razíte zásadu, že ne stát, ale každý jeden se o sebe musí starat sám. Tak se starejte!

   Smazat
  6. Kolego, korona virus není stát a vládu máme na to aby byly ochráněni všichni občané státu. Nebo si myslíte že by vláda neměla dělat žádná opatření? Parazité celých třicet let parazitovaly a pokud už nic nemají ať to prokážou a mají právo na sociální podporu.

   Smazat
  7. 5.47 Sars Cov2 udělal z některých provozoven místa tranzitu a distribuce a stát, jak mu zákony nařizují, proto provozovny uzavřel - dokud jejich majitelé nedostatky (Sars Cov2) neodstraní...

   Odškodnit takové poškozené musí viník... tedy Sars Cov2, případně ten, kdo jej vyprodukoval a rozšiřuje.

   Stát se v takových případech může k žalobě připojit JAKO MAIORITNÍ POŠKOZENÝ.

   Jenom za posledních 31 let muselo tolik lidí změnit povolání... zanikla profese, zanikla firma, vyhodil je nový majitel, byli vylustrováni, atd. atd., tak šli na pracák aby jim bylo hrazeno zdravotní a sociální pojištění A HLEDALI SI PRÁCI AŽ JI NAŠLI... NEBO VZALI TO, CO ZROVNA BYLO... a doplnili si vzdělání potřebné pro daný obor, nebo byli zaučeni... A NEBREČÍ JAKO UMĚLCI, že jejich sochy nejdou na odbyt, že obrázky jejich také nejdou na odbyt... tak asi nemají potřebné kvality nebo strejčka, který drží někoho z příbuzných na úřadě nebo nepříbuzného za koule (=na kompro), aby zařídil nákup šmejdu erárem.

   Zhrzení komedianti zase mohou jet na světová turné, nebo jít do práce jako každý slušný člověk.

   Stát je nemá za co ani proč "odškodňovat".

   Smazat
  8. Na jaře stát kompenzoval provozovny štědře. Některé ani zdaleka neměly takovou tržbu jakou dostaly v podobě kompenzace.

   Smazat
  9. Kompenzace za pandemii COV 19? Jaké kompenzace, proč a komu? Ano, všem, aby měli na jídlo, všem, aby z nich nebyli bezdomovci. Ale kompenzace kapitálu? Proč, továrny snad spadly? Byty se rozpadly? Jsem pro to, aby převzal stát ty podniky nebo bytové domy či jejich podíly, které není schopen jejich vlastník udržet při životě, aby se mohla v nich znovu práce, bydlení rozběhnout. Chceš po státu - daňových plátcích - peníze? Dej státu - daňovým plátcům část továrny do jejich majetku a máš vystaráno! Vidíte, jak se všichni miliardáři i milionáři hrnou s nabídkami odkupu státem a daňovými poplatníky?

   Smazat
 6. Dokud budou mít v mainstreamu pocit, že jim neteče do bot, žádnou diskusi připustit nemohou. Je to prosté. O čem by diskutovali, když vždycky MUSÍ mít pravdu? Majitelé jim jinou nepřipustí.
  Politická diskuse se nepovede z takové pozice síly na jedné straně a nemožnost předložit skutečnou a známou "nebezpečnou" alternativu panujícímu stavu věcí.
  Politická diskuse se ostatně musí rozlišovat. Pokud jde o vyjádření "jen" jiného názoru na "detail" života společnosti, či jde o zásadnější změnu v existujícím stavu a nebo úplnou změnu politické situace.
  Zatím si nepamatuji v historii nějaký úspěšný případ, kdy by se podařila "jen diskuse" a něco se zásadního úspěšně vyřešilo. Možná se pletu. V podstatě se situace vyvíjela vždy podobně jako dnes, kdy jeden má navrch a určuje podmínky toho, co se smí a hlavně nesmí.
  Pokud jde o diskusi "jen" ve smyslu předkládání jiných pohledů na události, problémy a politických informací a výhledů, pak by asi se dnes těžko našlo vůbec médium, které by chtělo objektivně hodnotit a vyhodnocovat různorodé pohledy.

  Vezměme si jen, jak "naši" fotbalisté poklekli a oficiální média u nás prakticky dost dlouho jaksi mlčela a pak přišla, s ohledem na reakce mnoha lidí, s dost "nelepým" nemastným neslaným vysvětlením. A teď se zase rozhořel skandál, kdy si kromě čtyř, neklekli zase hráči z ruského Krasnodaru v evropské fotbalové soutěži kvůli BML a rozhořel se "skandál" na "západě" zase opačný. Proč si dovolili nekleknout, ale "naše" média tentokráte reagovala ihned.
  Diskuse tedy na oficiální úrovni v médiích se nemůže vést, protože tu diskusi si musí vynutit samotný občan, který chce řešit nějaký problém. On však může jen vybírat, kromě představy, že se do ulic vrhne se samopalem, jen z toho, co je mu známo. Diskuse o politických záležitostech tak musí probíhat na různých úrovních a v různých vrstvách společnosti jaksi mimo oficiální "dohled". Jenomže, když se "ten druhý pohled" nedostane k tomu občanu, v podstatě neexistuje. Proto je nutné pro úspěšnou diskusi jít "dolů" mezi lidi. Ostatně tak to dělávali třeba sociální demokraté na počátku svého hnutí, kdy postupně získávali lidi pro své myšlenky. Ale za myšlenkami musí přijít ukázka, co jsou ty myšlenky zač. Tehdy to byly především stávky a pochody pro prosazování určitých požadavků.
  U nás asi nejblíže k reálné oficiální diskusi ve společnosti bylo období po II. sv. válce do cca 1950 roku. Ale zde cíle byly jasné a nikdo nechtěl ustoupit ze svého.

  Pokud jde panu Manovi "jen" o oficiální a silný mainstream, a tam říkat to, co se tomu nehodí do krámu, pak je to dílo prakticky marné.
  Samozřejmě že černé listiny mají. Vždyť existují i černé listiny "obyčejných" "nepohodlných" zaměstnanců, to je v dnes panujícím systému prostě "zvyk a tradice" např. i ve Švýcarsku, nemluvě o Francii a Německu, jen tak ukázkou a to minimálně od konce Druhé sv. války.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 0:32-Dobrá glosa. V dřívější době měly politické strany svůj vlastní mainstream, kde demonstrovaly svůj pohled a voliči si mohli vybrat dle své orientace.

   Současná doba nám nabízí tz. veřejnoprávní systém a soukromý. Obé ovládají monopoly.

   Mne zajímá ta veřejnoprávní, jak ji fragmentovat do politických směrů. Navrhoval jsem rozdělit veřejnoprávní Čtv rozdělit na tři díly. Vládní, opoziční a "art". Poslední jmenovaná by měla rozpočet fixní z podílu koncesionářů a grantů min. kultury. Zbývající dvě podíl ze sledovanosti. Nahradilo by se tím i často cinknuté veřejné mínění prováděné agenturami. Post generálního ředitele by převzala Rada Čt. Totéž by platilo i pro rozhlas.
   Jak prosté Watsone.

   Smazat
 7. Rusko včera psalo, že končí s očkováním kovidu sputnikem, že nemají další vakcínu a tady před nškolika dny se psalo, že budou vyvážet vakcínu v desítkách milionu kusu do zamí které si řeknou, tak kde je pravda???
  Zase vše v Rusku dopadne tak jako vždy????
  Cenzore???????

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pitominy jako tuto, překroucenou a navíc od omezeného človíčka do naší diskuze nedávám. Ano, cenzuruji. Stejně jako si domů nepozvete otravného pitomu, lháře, který zaujímá nepřátelský postoj.

   Co to je to vaše: Rusko psalo...?

   Pokud vím, Ruské firmy do zahraničí nabídly licenční výrobu vakcíny. Tak o čem to plkáte?

   Smazat
  2. 8:21.
   Nu, to ovšem svědčí pouze o jednom. O vakcinu je takový zájem, že dočasně nestačí výrobní kapacity.
   A proč je asi takový zájem, zkuste si odpovědět...
   Dost jste se střelil do vlastní nohy.

   Smazat
  3. Pane Dvořák, číst placené nebo neplacené trolly taky nechci. Na to máme ofiko informace z radia Plus nebo Č televize. Díky za vaší práci.

   Smazat
  4. 10:04

   No to je přesně ono. Vy se chcete jen navzájem přesvědčovat o vašich "pravdách" a poplácávat se navzájem pochvalně po zádech. Z vaší pracně vybudované, bezpečné virtuální bubliny přeplněné hloupostmi a nesmysly k prasknutí nejste ochotni vystrčit ani nos, nejste schopni si ty vaše blbosti obhájit.
   A pak se v konfrontaci s realitou divíte, že máte dlouhodobě jen cca 10 až 15% preference (KSČM+SPD) a nikdy nebudete mít víc. A zbylých 85% voličů si o vás myslí, že jste naprostí pitomci :-D

   Opět, díky cenzorovi, který vás ochraňuje ve vaší bublině si tohle nepřečtete. Gratuluju :-D

   Smazat
  5. 10,40
   A te´d tu pohádku o tom,že Havel nebyl udavač a že volby do Parlamentu vyhraje TROpička!!!!.-))))

   Smazat
  6. Kde Rusko psalo? Zdroj, ne blbe kecy. Ruskou vakcinu zapad odmita, kupuje jinou. Media zatajuji dalsi umrti pri testovani vakciny v Brazilii od ASTRA ZENECA. 28 lety lekar zemrel po ockovani.

   Smazat
  7. Pane Dvořáku, tím, že jste onoho pitomu zveřejnil, vykonal jste prospěšnou službu. O takových je zapotřebí vědět, takové názory je třeba uvádět na pravou míru. Ne je utajovat nebo se před nimi schovávat. Jejich nápor snad uneseme. Nebo jsme taková slabota, že nás musíte ošetřovat? Ale jděte!

   Smazat
  8. Ad 11:38 - Vám nevadí, že ten pitoma schválně rpudí s nesmysly, ničí diskuzi.

   Smazat
  9. 11:38
   Vzpomínám na Radostu-Trolla. kterej tady diskuzní prostor zaneřádil bláboly přes celou obrazovku a tehdy jsem na NR přestal chodit...bohužel to je trollí úkol...otrávit diskutující, znepřehlednit diskuze a urážet.

   Smazat
  10. 10:40
   Tak vidíte, nikdo vás neumlčuje. A příště přidejte své nějaké podle vás pravdivé argumenty.
   Já sleduju rádio Plus, Čt, NR, Sputnik a jako už starej dědek si dokážu domyslet, která informace je víc "PRAVDĚ-PODOBNĚJŠÍ"..když si je dám dohromady a ptám se "komu to slouží ?"

   Smazat
  11. Anonym 10:40
   Jestli jste troll, nevím.

   Pokud nejste, pak ovšem trpíte handicapem, který identifikujete u druhých (patrně, jestli Vás chápu správně, u voličů SPD+KSČM). Pokud úhel pohledu vychází ze stanoviště, že demokracie západních států (v reálu pseudodemkracie) je schopna autonomního řízení (o které v reálu přišla), pak Vy a všichni Vám podobní (cca všichni voliči demo-bloku) sami sebe uvězňujete v mainstreamem šířené bublině "svobody". Ona ta VAŠE "svoboda" (paradigma současného Matrixu) stojí na předpokladu, že její stoupenci nevnímají kolem sebe přítomnost bubliny v které je jim determinována šíře a rytmus myšlení. Tudíž Vám nezbývá, než jen participovat na virtuální bublině voličů SPD+KSČM, která je Vám do mozku implementována tvůrci současného Matrixu.

   Pol. scénu "ofiš+alter" sleduji zpovzdálí dobře 20 let a mám jeden postřeh. Kdysi nemožná představa, že by ortodoxní marxista našel stejnou platformu s ortodoxním nacionalistou, se asi před 5-7 léty stala realitou. Důvod? Identifikace společného nepřítele sídlícího mimo území ČR. Důkaz? Příčovy.

   Obávám se ale, že vzhledem ke své ideologické bublině nebude schopen mnou nastíněný konstrukt vyhodnotit ani v intencích hypoteticko-politické analýzy...
   S pozdravem Rossi...

   Smazat
 8. Ano, jeden by řekl - vše při starém. Kdo vlastní média, ten dnes vlastní i pravdu.
  Zajímavý příklad je např. Trump, který je jeden z mála prezidentů, za jehož vlády nebyl od USA napaden žádný stát.
  Oproti tomu údajný mírotvorce Obama, za kterého došlo ke krvavým napadení několika států, je médii oslavován, jako PAN prezident. Naperou to do lidí a nikdo ani necekne.
  Trump se dokonce pokusil stáhnout část armády ze Sýrie, ale skončilo to okamžitou vojenskou invazí Turecka na uvolněné místo po amerických vojácích. Po nesmělých protestech pár politiků EU se tomu dnes evropská média absolutně nevěnují. Nepřišel pokyn vlastníka (pravdy) a o pravdě dnes dnes rozhoduje pouze ten, kdo má moc a peníze.
  Liberální neomarxisté jse tak v průběhu času a událostí stávají největšími vrahy všech dob, podobně jako byli bolševici a fašisté. Jeden z názorů.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonym 9:54 - prosím o vysvětlení kdo jsou ti "Liberální neomarxisté", jmenovitě, jejich program bych si také rád přečetl, kdyby jste ho mohl zveřejnit. Děkuji.

   Smazat
  2. 16.47
   Prosim opakujte si před spanim heslo pana Rotschilda:
   "Potřebujeme (my boháči vyznavači "nové"ideologie NEOMARXISMU), ještě "jednu správnou"a dúkladnou krisi a všechny národy pak přijmou naš NOVÝ SVĚTOVÝ ŘAD nebot jinak je pošlapeme všechny našim pochodem institucem(po jejich uřezaných hlavách)!."

   Dovolim si vás poprosit,aby jste ze sebe dále nedělal hlupáka,že nevite kdo je to neoliberál a jeho ideologie zla!
   A..A

   Smazat
 9. Belorusko se zapadnim vlkum nepodarilo ovladnout a vykrast jako Ukrajinu.
  http://www.zvedavec.org/komentare/2020/10/8482-belorusky-majdan.htm

  OdpovědětSmazat
 10. 9:54
  Dobrý příspěvek, ale už XX chytrejch lidí nám tady vysvětlilo, že termín "liberální nomarxisté", je nesmysl a žádní tací N E E X I S T U J Í.

  OdpovědětSmazat
 11. Nevím jak vy ale já k žádnému táboru nepatřím ani k americkému nebo ruskému.

  OdpovědětSmazat
 12. Ale pane autore clanku, kde to zijete?
  Svobodna diskuse je mozna pouze na nezavislych webech. Jinak prece neni nikde mozna v mediich, ktere si platime. Skutecne novinare jako Petranka nepustili do medii. A takovych je! Lide jsou uz 30 let krmeni US Burgery a nenavisti ke vsem, kteri je nechteji take zrat!

  OdpovědětSmazat
 13. "Rozklad důvěry. Podívejte se na zoufalství, ke kterému vede covid-19"
  „Jsme na hraně smysluplnosti státu.“ Varování, které přichází v době, kdy vláda nemá u lidí dostatek důvěry, že zvládne koronavirovou....atd. Tolik titulek ze "Seznamu.CZ"
  Člověk si nutně pokládá otázku, zda tím tato, jakožto i jiné vlády nebyly spíš pověřeny. Položme si otázku. Jak by to bylo s důvěrou, kdyby vláda řekla např. toto: "Vážení spoluobčané, jsme ve válce, kterou proti celému lidstvu, tak i proti nám vede .....(dosaďte si sami), která(ří) pro to dala(i) vytvořit nový typ koronaviru...atd. K tomu předložila alespoň některé z bezpočtu důkazů a teprve potom navrhla přijmout opatření k tzv. boji proti tzv. covidu 19. Co myslíte? Jak by se občané zachovali a jak by to vypadalo s onou přetřásanou důvěrou, resp. dokonce až tak, že Seznam.cz plátek koketuje se "smysluplností státu"? Jak že to řekl jeden z těch, jímž to všechno slouží, jmenoval se J.D. Rockefeller. "Potřebujeme ještě jednu správnou a důkladnou krizi a národy pak přijmou náš nový světový řád" Konec citátu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Omlouvám se,.. liberální "nomarxisté"/10:59/ je samozřejmě překlep...a ještě argument: Marxova
   výzva "proletáři všech zemí spojte se" byla výzva k internacionálnímu spojení lidí proti svým vykořisťovatelům nebo vyvolávačům válek a NE výzva si vzít kdejakého uprchlíka z afriky do své domácnosti.

   Smazat
 14. Nikdy nebyl lidský odkaz TGM v naší zemi nemalé části populace vzdálenější, než dnes. Je vzdálen řadě lidí, kteří se vzdali současně jakýchkoliv morálních hodnot, neví co je slušnost, zdvořilost, humanita, vidíme je v opozičních stranách, na demonstracích, v obchodech. Hulvátství navozené diktaturou kapitálu po r. 1989 je na vítězném pochodu a tak změňme heslo TGM na "hulváti vítězí". Dočítáme se, že jsme na hraně smysluplnosti našeho státu. A po čem jiném diktatura kapitálu touží a zač platí své loutky v opozičních stranách, proč kráčí vstříc idejím Adolfa Hitlera a NĚMECKÉHO NACISMU? 30 let propadu morálky v Česku musí být znát - a hulváti se radují, proto i na stejné parketě se producíruje pražská kavárna. Vláda neztratila důvěru lidí, ale právě jen hulvátů a o takovou důvěru vláda nestojí. Dočítáme se i, že Zeman je v útlumu. Ano on utlumil rozkrádání státního a občanského majetku kapitálem a může být v útlumu v tomto směru oproti svým předchůdcům, kteří asistovali při rozkradení státu (o "pouhých 11 bilionů Kč) kapitálem, JAKO JEHO VĚRNÍ SLUHOVÉ! Dočítáme se, že min.Havlíček pohořel s obchvatem Přerova. On nepohořel, jen ramena tzv. spravedlnosti v Česku udělala svým výrokem službu nespravedlnosti a zarazila tuto výstavbu. Nevím, komu posluhují české soudy, občanům a právu, nebo diktatuře kapitálu? Až to někdy zjistím, napíši! To bude novinka hodná po r. 1989 publikace. Ramena spravedlnosti odváděla svojí věrnou službu za diktatury proletariátu i dnes, za diktatury kapitálu svým páničkům. A české právo je na tom podobně, jako současní odborníkci na COVID 19. Těch máme asi tak na 7 milionů, děti se naštěstí "odborně" jako superspecialisté zatím nevyjadřují. A poslední "katastrofická" zvěst je o Faltýnkovi. Odcestoval jako stovky Čechů do Malagy odpočinout si od hulvátů, gaunerů, zločinců, podrazáků, rozvracečů státu a sluhů zločinného kapitálu! Přece má také svobodu pohybu! Nebo ne? Další soboty tam startují letadla, letenky a ubytování a stravování je zajištěno! Takže pokud si milí Češi chcete odpočinout od toho hulvátství, podporovaného opozicí, tak leťte, je to laciné a ozdravíte duši i tělo. A až se vrátíte, můžete se pustit do nápravy státu deformovaného křiváky z opozice. Mimochodem se projednává v parlamentě nouzový stav, samozřejmě opozice dělá vše pro to, aby vybila seniory a dobila i dobyla stát. A poslanecké lavice jako vždy takřka prázdné, jen řečníci předvádí stav své rozbředlé /zesr....vatělé/ myasli. Komu držíte palce vy? Právu, nebo zločinu?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Popsal jste to přesně, děkuji.

   Smazat
  2. Samozřejmě Váš názor respektuji. Pouze mám potřebu Vás opravit, myslíte-li si, že "Pravda vítězí" je heslem T.G.M. On pouze "sekularizoval" a tím zestručnil heslo krále Jiřího z Poděbrad, které znělo "Veritas Dei Vici". Toť vše. Hezký den

   Smazat
 15. Já výlet panu Faltýnkovi přeji a mél bych ještě větší radost, kdyby tam požádal o občanství.

  OdpovědětSmazat
 16. Pravě jsem si pustil ČT24 zjevil se odhodlaný junior Trikolór, nemá to chybu "Musíme čelit a pracovat". Jestě čekám "Zapalte ohně na horách". Nepovedlo se, raďěji tv vypnu....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dobře děláte - média lžou ráno,v poledne i večer..
   UZNESENIA VLÁDY O NÚDZOVOM STAVE, vrátane zákazu slobodného zhromažďovania občanov a testovania sa sú NULITNÉ, to znamená, právne NEEXISTUjÚ vôbec. Napriek stanovisku Ústavného súdu o „ústavnosti“ núdzového stavu. Áno, aj také sa stáva vo fašistickom štáte.
   Ako ADVOKÁT radím všetkým svojim klientom a priaznivcom, ktorých v okamihu SPRÁVANIA SA MOJIMI ODPORÚČANIAMI považujem za KLIENTOV a PLNE PREBERÁM ZODPOVEDNOSŤ ZA SVOJE PRÁVNE RADY, aby sa nepodrobili vyššie uvedeným nezákonným, navyše NULITNÝM de iure NEEXISTUJUÚCIM rozhodnutiam ÚVZ a vlády.
   Ako povedal p. Lichtner na Infovojne: „Dnes vám vezmú slobodu (zo strachu pred stratou zamestnania sa skloníte), a zajtra vám vezmú aj tú prácu. A ja dodávam, pozajtra vám vezmú dieťa… To nie je hoax, to je z môjho pracovného stola !
   Dr. Adriana Krajníková

   Smazat
  2. 15:11
   Přišel jste o hodně, představení nemělo chybu. Aktéři byli sami sobě důležití a sami sebou spokojeni. Příště televizi nevypínejte, když si to platíte.

   Smazat
 17. Myslím si, že článek pana Mana, je o něčem jiném i když píše, že je o diskuzi, která u nás živoří. Myslím, že jeho podtext je o něčem podstatnějším. Vaše rozdělení na dva diskuzní(?) tábory, rovněž kulhá. To se týkalo hlavně prezidentských voleb.
  Dle mě se v„liberální demokracii“ povedlo těm, co z toho mají největší prospěch a zisk (dosaďte si), téměř dokonale společnost atomizovat, rozdrobit a tím ji snadněji ovládat. Pokud si vzpomínáte, tak počátkem 90tých let se mainstreamu, nebo hlavnímu proudu podařilo rozbít odbory. Proč ?Odpovědi netřeba. A ještě něco se jim povedlo, podobně jako v reklamě, „vysvětlit, doporučit,“ lidem co je jejich zájmem. Pochopitelně šlo pro jejich život o „nepodstatné zájmy“.
  Co je diskuze obecně víme. Demokracii diskuzi přímo předpokládá. Sama diskuze nic neřeší pouze se vyjadřují a porovnávají názory. Teprve názor, postup atd. na kterém se diskutující shodnou, může být výstupem z diskuze a přijme se případný výstup, postup, který je ovšem zpravidla většinovým názorem.
  K diskuzi o které hovoří p.Man. Dle mě smysl jeho článku není o samotné diskuzi. Říká, že ta živoří. Já říkám, že se diskutuje mezi lidmi, na alternativních fórech, serverech, diskutuje se i ve veřejnoprávních prostředcích. Dle mě zjednodušuje, diskuzi třídí a rozděluje na čtyři skupiny a ti se hádají a nedovedou dohodnout. Jak onu diskuzi rozdělil, tak se samozřejmě těžko dohodnou. V ČT a ČR dostávají více slovo ti, co přestavují „hlavní proud“, politici tzv. demoboku, to je i můj názor. Ale p.Man píše vlastně o práci médií.
  Musím říci jedno a rozvádět to moc nebudu. Co se týká soukromých médií, tisku TV, ty jsou v majetku někoho a ten sleduje buď komerční zájem nebo i své zájmy, které tam prezentuje. I náš premiér je majitelem tiskovin. Proč pan Man pláče nad diskuzí, když už pláče, tak by měl plakat nad stavem či spíše objektivitou, vyvážeností zejména veřejnoprávních médií, tedy toho co by měly ze zákona dělat. Copak již nebylo řečeno a napsáno dost o Radě ČT pro kontrolu ČT ? Stačilo, aby sněmovna neodsouhlasila jednu výroční zprávu ČT a sněmovna by to musela řešit. Zde se měl ptát , kdo ve sněmovně trpí takový stav? Kdo se koho bojí ? Vždyť je až k neuvěření co si tam dovolí na př. ne „komentátor“, ale moderátor p.Železný. To je však jen malý příklad. Tak jaká diskuze o čem je řeč? Když pisatel článku píše o tom, jak si vybírají lidi kteří smí a kteří nesmí vystoupit v ČT.
  Já také znám jednoho nezávislého novináře, který „ještě“ v ČR2, hovoří, byl každý týden v pořadu Jak to vidí, dnes již jednou za čtrnáct dnů a potom když byla řeč o naší BIS a řekl, že je filiálkou CIA, tak redaktorka měla pauzičku, asi než nabrala dech. Jsem zvědavý, jak dlouho tam bude nezávislý novinář p.Ivan Hoffman ještě mluvit. Sledoval jsem ho též na Deník.cz, ale tam skončil. Vydavatel Vltava Labe média, 70 regionálních týdeníků, majitel skupina Penta. Pana Petránka jsem v rádiu rovněž rád poslouchal.
  Jsem přesvědčen o tak zv. autocenzuře v soukromých médiích. Myslím, že pověření šéfové soukromých médií, by si nedovolili něco, co by nebylo v zájmu jejich chlebodárce . Kdo dnes v celém světě je převážně majitelem médií, opět jen kladu otázku ?
  Tak si myslím, že pan Man psal o „samotné svobodě projevu“, názorů , jak v soukromých, tak zejména ve veřejnoprávních sdělovacích prostředcích. Nejdříve musí být zajištěn svobodný přístup do těchto médií a poté může teprve být svobodná diskuze.
  Takže na konec poučení ze závěru čánku: oligarchům, kteří vlastní média nevěř.

  OdpovědětSmazat
 18. p.George /16:58/
  Role dnešních medií je hanebná. Pan Petránek byl chlap a slušnej novinář, kterej se nebál. Ivan Hoffman má taky mojí úctu. Jako vy jsem ho slyšel /na radiu Plus/, jak se vyslovil i s ironickým úvodem, "když máme svobodu slova" o naší BISce jako o filialce CIA a dodnes slyším ticho, které následovalo.!...

  OdpovědětSmazat
 19. Souhlas, taky rád poslouchám pana Hoffmana. Jede si po linii lidskosti vzdor investikativním kolegům.

  OdpovědětSmazat
 20. Zajímavé, Prymula byl v hospodě a byl zbaven ministerského postu, za bědování opozice, na téma úplné ztràty důvěry. Dnes slyším totéž o Kalouskovi a on se včas omluvil a je ticho po pěšině.

  OdpovědětSmazat
 21. Dovolte mi veřejně si postěžovat i když asi nejde o politickou diskuzi, ale asi o hloupost buď upřímnou, nebo záměrnou. Dejme tomu, že mám nedůvěru v alternativní média, dejme tomu, že chci důvěřovat naším oficiálním státním institucím a jejich informacím. Co si mám myslet o koeficientu reprodukce R, když na jedné tabulce pod kapitolou Koronavirové praktické informace najdu Tabulku vývoje reprodukčního čísla R, kde je aktuální hodnota R=1. Současně existuje Tabulka vývoje denního poměru (%) pozitivních nálezů k počtu testů a tam je aktuální hodnota cca 30%. Jak mi to chtějí odborníci vykomunikovat ? S matikou ze ZŠ bych odhadoval, že R=1,3. Nebo číslo R je jen věštbou ? Ani se už nesmějí, že i nový pan ministr tomu nerozumí.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.