Reklama

neděle 4. října 2020

Zklamání z výsledku voleb? A víte, proč?

Radim Valenčík
4. 10. 2020 blogg autora

Tentokrát jsem se před volbami raději k tomu, koho volit, vůbec nevyjadřoval. Na "vyšších úrovních" (kraje, senát) nebylo totiž koho volit (pokud se jednalo o kandidáta, který měl alespoň minimální šanci na zvolení). Dokonce nebylo ani možné uplatnit "protestní volbu" nebo volbu "nejmenšího zla".

(Na snímku autor - doc. Radim Valenčík)

Levicové strany (tradiční i nové obsazující jejich prostor) selhaly. A budou selhávat nadále. Do té doby, než pochopí, že levice bez dobré teorie degeneruje.

Levice, která nevychází z pochopení příčin současných problémů a cest jejich řešení, z přelomového charakteru současné doby, z úlohy teorie při probouzení a zrání veřejného vědomí a povědomí, nemá jasnou, podloženou realistickou a perspektivní vizi, napáchá v politice víc škody než užitku. Nechá se koupit a lze s ní manipulovat.

(Ale kdo v současné stranicky aktivní levici "dole" i "nahoře" je ještě schopný to pochopit? Znám jen několik velmi málo jedinců.)

Pokud vyjadřuji velkou nespokojenost se stavem levice, tak pokud jde o pravicovou "demoopozici" (ke které se svou servilitou vůči současné globální moci řadí i Piráti), je to ještě mnohem horší. Ta nedokáže nic jiného než nefér praktikami okopávat vládu, tlačit ji k chybám, zapomenout na to, co požadovala, aby pak vládu za chyby, k nimž ji dotlačila, kritizovala. Opoziční politika nemůže být založena na podrazáctví a spoléhání na krátkou paměť veřejnosti.

V této chmurné situaci jsem uvítal, že se ke mně (nezávisle na předvolebním dění) dostal materiál "Kulatý stůl ČR", viz:

www.kulaty-stul.cz

Doprovázený programovou koncepcí: "Evoluční proměna České republiky", viz:

https://kulaty-stul.cz/wp-content/uploads/2020/09/Evolucni_promena_CR.pdf

Z tiskové zprávy k dané iniciativě jsem se dozvěděl:

"Za Kulatý stůl ČR Jakub Schön, Václav Vorel"

Z ohlasů v rámci komunikace prostřednictvím mailu jsem zjistil, že materiál vyvolal značný ohlas. Je promyšlený, nabízí zapojení do tvorby koncepce dost přesvědčivým způsobem, pojetí materiálu napovídá, že autoři mají technické vzdělání a manažerské zkušenosti. Nevrhají se bezhlavě do politického dění, ale vyzývají v prvé řadě ke společnému vyjasňování toho, o co jde.


Např. toto mě oslovilo:

JAKO KDO SE MŮŽEŠ ZAPOJIT

- nositel změn vyjadřující a realizující celonárodní vůli po změně

- osobnost s přirozenou autoritou, scénárista dalšího postupu

- šiřitel myšlenky celkového záměru napříč celou společností

- odborník a změnař podporující Záměr svým know-how

- poskytovatel zdrojů pro zajištění transparentního financování


PRIORITNÍ JE NYNÍ POSILOVÁNÍ TÝMU INICIÁTORŮ A KOORDINÁTORŮ

NALEZENÍ OSOBNOSTÍ S PŘIROZENOU AUTORITOU - LVŮ A LVIC ČR,

PŘIVÍTÁME VAŠE VYTIPOVÁNÍ A DOPORUČENÍ TAKOVÝCH OSOBNOSTÍ

VŠICHNI UŽ VÍME, ŽE TO CO SE DĚJE, NENÍ V POŘÁDKU.

TAK S TÍM POJĎME NĚCO SKUTEČNĚ DĚLAT!

ZAHAJME OBJEKTIVNÍ CELOSPOLEČENSKOU DISKUZI

VE VŠECH OBLASTECH ŽIVOTA. NIKDO TO ZA NÁS NEUDĚLÁ!


Tak třeba je to určitá šance, jak něco změnit k lepšímu.

K tomu, jak si představuji změnu já osobně, zde:

"Čtvrtá průmyslová revoluce, nebo změna srovnatelná s průmyslovou revolucí?".

Zdroj: https://radimvalencik.pise.cz/8330-forum-socialni-politiky-tudy-vede-cesta.html


P. S.: Pokud se vám to bude aspoň trochu líbit, sdílejte. Na nějakou podporu ze strany mediálního mainstreamu asi spoléhat nelze. I nemaisntreamová media si někdy příliš hrají na svém písečku, než aby podpořila perspektivní iniciativu.

Zdroj: https://radimvalencik.pise.cz/8444-zklamani-z-vysledku-voleb-a-vite-proc.html


160 komentářů :

 1. Mám obavu, jestli Kulatý stůl nebude zas nějaká nová strana, či hnutí. A moje zklamání z voleb?: Že se nedokázaly spojit strany jako DSSS, Trikolora, Rozumní, Svobodní AlianceNS a asi i další pidistrany s SPD, která je s výsledky voleb na čele těchto stran, které mají podobné programy. Jejich vedoucím jde asi o osobní prestiž než o snahu změnit něco v tomto státě ...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. rozděl a panuj - většinu těchto stran zřídili ssbáci (rozuměj slouhové korporátní moci která vše řídí z pozadí) - strana, kterou nekontrolujou má vpodstatě mizivou šanci uspět - bojkot ze strany masmédií - které též ovládají

   Vymazat
  2. Asi tak....POLITICKY NEKOREKTNÍ ZPRÁVY

   https://www.youtube.com/watch?v=fjW5Ayq0PgA&ab_channel=FrantisekKubasek%20%E2%80%A6

   Vymazat
  3. Zatím je to iniciativa několika desítek lidí "zdola.". Každý, kdo to s touto zemí a jejím obyvatelstvem myslí upřímně (ne jako S. Gross!!),se může přidat a bude vítán. Začít může okamžitě doma, v hospodě, v práci, na obci. Jak je správně napsáno - NIKDO nic za nás neudělá - musíme MY SAMI.
   K tomu spojenectví s SPD: Chuť by byla (viz ANS před volabmi 2017) ale SPD NECHCE! Oni jen vždy a všude sami. Pak se diví...

   Vymazat
  4. Tzv Kulatý stůl je dalši špek na který maji skočit naivni ovčané.

   Přicházi 31 let pozdě.To co presentuji je mucholapka.
   Poznáme to okamžitě!Jejich web nemá diskusni rubriky otevřeny a aktéři tak prý "nevi" co je to SVOBODA a PŘIMÁ DEMOKRACIE.
   Namisto,aby se objevili tady mezi námi vypadaji jakoby si chtěli dělat bábovičky na svém pisečku!
   Na jednom z "vlasteneckých"webů,kde vyrukovali se svými sice shnilými,ale rádoby nově natřenými vraty jim bylo řečeno,že na jejich soubor zbožných přáni je teba změnu režimu.
   Bylo jim tam napsáno co připadá v úvahu misto dnešni ideologie majitelů velkých peněz.
   A ejhle okamžitě to ti "miglanci"dali vymazat.
   Tak to je ta skutečná a nefalšovaná špina!

   Vymazat
  5. 20:30-Milý pane, žasnu, jak jste to tak rychle poznal!

   Ty rubriky nemají, zřejmě, otevřeny jako obranu proti žvanilům! Dejte si práci, roz klikněte si je, porovnejte, přidejte se nebo mlčte. Tato doba skutečně nepotřebuje salonní žvanily.

   Aby bylo jasno, tak jako se dává 100 dní politikům, dejte je i jim, potom suďte. Osobně jsem vděčen každému pokusu, který má za cíl národní vzkříšení bez fangličkářů.

   Vymazat
  6. Ústavni vétsina bude realna az si ji pan Okamura da do PROGRAMU

   a hlavne jeji denni dosahovani.
   Podle tohoto cile upravi treba i v diskusi s obcany volici svuj nyni nedostacujici, pouze slabych 10% dosahujici , program.Je vsem otazka zda k tomu nabere odvahu,prozatim dela dojem,ze snad bude jen mluvit a nic takoveho nema v umyslu,to je tak cele!
   Rovnez neni mozne pocitat s jednou stranou ci hnutim.
   Pokud neni dnes koho volit krome SVOBODY a PRIME DEMOKRACIE pak se budou muset vytvorit nove politicke subjekty s podobnym programem pro volice a cilem koalice vetsiny v parlamentu!
   Vedeni tzv levicovych stran je totiz vsehoschopne ale jak,hlavne k tomu jak si smolit dale do vlastniho hnizda a opajet se predstavou,ze je to to prave orechove!

   To bude jejich konec a ani sjezd prazdnych hlav bez jakekoli vize krome "socialismu",kde se dali uz jednou vycinkat jim nepomuze.
   Jsou tak lenivi a zpupni,ze se tu stydi mezi nami objevit a bez nas volicu si mohou ty svoje fidlata sbalit a hnat se za svymi lumiky tak jedine do zadku!!

   Vymazat
  7. Pane Povolný,očividně jste si spletl směr kde hledat nepřátele.

   Vybral jste si tady svého spoludiskutujiciho namisto,aby jste pochopil,že se máte obrátit proti neomarxistům.
   Timto se zařadite mezi domorodce,kteři si řežou pod sebou větev na které sedi.
   Prý mame dát těm lidem od kulatého stolu 100 dni a to v situaci kdy všichni vidime,že namisto diskuse daji raději ty kteři vi o čem diskutovat VYMAZAT,což jako cenzuru propagujete zdá se i vy.
   Je moc smutné,že se chcete dát prý 100 dni ohlupovat,přičemž dobře musite vědět,že na sny dalšich 31 let čekat nelze a jen opravdová strana SVOBODY a PRIMÉ DEMOKRACIE nas občany může zastupovat.
   Jen se podivejte na chvilkaře z Letné tam to jejich fujer pochopil a ted chce založit stranu nebo co.

   Kde ti "stolaři" maji program podpory Svobody a přimé demokracie,když davaji své diskutujici mazat a ani nekniknou na jejich podporu,když je tam asi ti prý neomarxisti terorizuji!
   Co vlastně chtěji,budou se toho data 8 presentovat focenim,namisto,aby tu přišli s námi diskutovat co opravdu dělat?

   Vymazat
  8. Nejsem zklamaný z voleb, ale z celkového vývoje společnosti. Převládá hloupost a nevzdělanost, nebo alespoň minimální snaha o informace. Velmi často se v diskusích setkávám s neznalostí. I inteligentní lidé neznají výroky a postoje těch, kterým dávají ve volbách svůj hlas. Když jim řeknu, jaký zastávají jejich favorité postoje, jsou často velmi udivení. Neznají je.
   Často říkám diskutujícím, že to, že se oni nezajímají o politiku neznamená, že se politika nezajímá o ně. Jenom s určitou časovou prodlevou si je najde a pěkně špičatou botou je zezadu kopne do prdele.

   Vymazat
  9. Co to je za zákon, když při schválení stačí 101 hlasů. Tak je to bída a hlavně tendenční pro někoho. Nakonec se tomu řekne svoboda a demokracie.
   Co pan Hamáček a pan Filip, tak důkladně potlačovali demokracii ve vlastních stranách, že jim zbydou oči pro pláč. Nebo jde o zprivatizování majetků stran?

   Vymazat
  10. Jen mě zajímá, kdy EU uzná výsledky voleb.

   Vymazat
  11. Krtecek5. října 2020 0:00
   „Ústavni vétsina bude realna az si ji pan Okamura da do PROGRAMU“
   Kéž by to tak fungovalo. Potom by ji tam tutově, již dávno měl.

   „.. prozatim dela dojem,ze snad bude jen mluvit a nic takoveho nema v umyslu,to je tak cele!“
   Nevím kde jste nabyl ten dojem. T.Okamura měl denní proslovy a zcela jasně dával najevo, že je třeba mít větší voličskou podporu, aby mohl svůj program realizovat. To ostatně chápe každý normální člověk, ale pro Vás jsem to raději uvedl.

   „Pokud neni dnes koho volit krome SVOBODY a PRIME DEMOKRACIE pak se budou muset vytvorit nove politicke subjekty s podobnym programem pro volice a cilem koalice vetsiny v parlamentu!“
   I zde jsou nějaká čertova kopýtka. Pan Okamura založil politickou stranu až poté, co se šel s kůží na trh a stal se veřejně známým on sám, i jeho program. Ale takové zakládání stran, jako je ten inzerovaný Kulatý stůl, bude něco jako Syriza. Podraz na voliče, kteří nesouhlasí s liberalistickými stranami a podléhají negativní mediální kampani proti SPD. Tedy, podchycení a kontrolování občanů, nespokojených s politickým vývojem. Raději podpořme SPD. P.K.

   Vymazat
  12. Pan docent by chtěl novou ideologii
   si proti neomarxismu

   Nevidim v tom problém.Už jsem se stala prvni antineomarxistkou v republice.
   Opravdovi chlapici chtěli na jednom webu 3,9 milionů eur na inicializaci této nové ideologie od pana Sorose,namisto,aby rozdával haldy peněz "chvilkařům",kteři vybuchli se svou 300 000 demonstraci jak žalud a dosáhli,aby pan Babiš trumfoval!
   Co kdyby jsme misto planých keců na stole řekli "stolařům,"aby sepsali dopis panu Serešovi,že by mohl dát na financováni SVOBODY a PŘIMÉ DEMOKRACIE dejme tomu 3,9x2 tj 7,8 milionů eur(všechno drahne).
   Za ten obolus mu uděláme takový pochod institucemi o jakém se mu doživotně může jen snit a ještě mu postavime jeho mosaznou hlavu na všechny naše náměsti!

   Navrhla jsem na jednom vlasteneckém webu vznik HKSH,tj Husitskeho Křesťanskeho Socialniho hnuti,kterè by perspektivně nahradilo padajici managery levice a KDU,která prý patři Landsmanschaftu.
   Program by měli podobný,jako SPD,takže koalice by nebyla problém!
   Okamžitě se vynořili "kazišuci",neomarxističti překručovači historie,kteři tvrdili,že HUS byl fanatik,ŽIŽKA rabiját a zloděj a naštěsti je prý HUSITU tak malo,že se vejdou do výtahu.
   No počkejme si až nám tu napakuji ka ka rám ideologii teroristů,ti budou křesťany zabijet na potkáni a židy tim tuplem!

   PAK TĚCH HUSITŮ PŘIBUDE hampty dampty!

   Vymazat
  13. Pane PK dekuji za odpoved,se kterou se da souhlasit.

   bouzel se vam do ni vloudila mala cybicka-pan okamura MUSI vidét,ze mu jeho Program staci jen snad na 10% a pokud ho neposili zustane na nedostatecnych s bidou 10 % a to je malo.
   Proto at chce ci nechce k realizaci rasantni zmeny rezimu viz jeho bod 10 bude potrebovat partnery.
   Proto je tu i zda se prvni antineomarxistka s novou ideologii.ktera se pry jmenuje ANNA a pokud nechcete pomoci Husitum a pobozny nejste ,pak se neda nic delat a Kdu strana bude nadale patrit pry tomu Landsmanschaftu!
   Nebo mate jiny navrh a jaky?

   Vymazat
  14. Krtecek5. října 2020 13:37
   Oceňuji Vaši snahu, pomáhat dobré věci. Ale všechno chce čas, viz příklad s Trikolorou. Každý radil, že by se s ní měla SPD spojit, že jsou oba vlastenci, atd., atd. Ale ani když dva dělají totéž, není to totéž. VK mladší se časem projevil, že nechce referenda, že nechce opustit EU, že nechce trestní odpovědnost politiků, či soudců, a další věci, které jsou v programu SPD. Takže se s někým spojit a vytvořit si podmínky pro budoucí vnitřní rozpory, vede k destabilizaci a nikoliv k akčnosti, která je potřebná.
   Podobné to bude i s těmi dalšími, Vámi doporučovanými, partnery SPD. Kontakt na SPD je veřejný, takže jestli mají zájem se zapojit, SPD to jistě uvítá. Ale jestli přijdou s tím, že SPD změň se, jak by se nám líbilo, a my Tě pak podpoříme, tak nevím, jestli bude Vaše vize úspěšná. P.K.

   Vymazat
  15. Damy a panove,

   pokud uz nema nikdo dalsi navrhy na ZMENU, pak si dovolim ja navrhnout a to,pri nejblizsich prilezitostech dalsich clanku , probrat bod po bodu program SPD a zacit od konce bodem 10 tj "rasantni zmena rezimu",jinak ani ti "stolari"vlastne nemaji o cem diskutovat!
   Vse co tam pisou jsou totiz jenom sny a bez vetsiny v parlamentu a opravdoveho prebrani moci obcany, to bude jenom natirani shnilych vrat novym ohlupovacim lakem.

   Pokud ma nekdo jakykoli jiny navrh dejte ho na tento web at je jakkoli fantasticky ci dokonce sileny.

   Mame totiz na vyber a pokud se vytvori SVOBODOU a PRIMOU DEMOKRACII na to podminky,tanec dopalenych obcanu volicu "bugi bugi" muze zacit.
   Tak tedy teoreticky co by jste navrhovali,ze budeme prosazovat,bude to socialismus,komunsmus,socialni stat,ktery u nas nikdy neexistoval-byl totiz preventivne vynechan v prvnim clanku Ustavy Solidarni stat,kdy silni jedinci,kteri kradou nase dve tretiny platu by je zdanili doma nebot co je doma to se pocita,anebo tu mame neomarxismus novy podraz a ideologie bohacu na naivni dav domorodcu atd atd..
   Antineomarxistka ANNA se o to na jinem webu pokusila,ale byla temer okamzite zgumakovana tamnimi pry neomarxisty na prasek.Kurvy jsou kurvy!
   Pokud se naucime formulovat my obcana volici co vlastne chceme muzeme to zkusit teprve potom, krok za krokem prosazovat a o tom to teprve bude!

   Vymazat
  16. Krtečku, vaše textíky dvou "myšlenkovou' rozevlátostí a úporností připomíná schyzoidního grafomana. Dejte už proboha pokoj. Nikdo soudný s vámi žádný dialog nepovede.

   Vymazat
  17. 18.15

   Nekecej, na male zviřata si troufaš co?
   Ty nevidiš,že se tu diskutuje s Krtečkem o 106?
   Nejsi zas nejaky ten zmrd co utoči misto,aby prinesl nějaky použitelny navrh sam, na nositele pokroku a čerstvych myšlenek,mluvi zas za všechny jak pitomec.

   Ja navrhnu třeba,(jak šilené)způsob jak obejit zakon o referendu ten totiž neexistuje a existovat nebude, na který je 31 let embargo, daleko ucinnějšimi systémy a bude po vtákách!
   Tak vybal něco ty neomarxisto sam a nesýčkuj tu anebo zalez!

   Antineomarxistka ANNA!

   Vymazat
  18. Krtecek5. října 2020 18:06
   Jeden návrh bych měl. Volme SPD. P.K.

   Vymazat
  19. Pane PK,jestli dá pan Okamura do svého programu kromě

   SVOBODY a PRIME DEMOKRACIE,

   ještě zastavelni vykrádáni našich kapes o dvě třetiny mezd,tak to vyjmu z programu HKSH,kde by to bylo poté stereo

   a pak teprve nech to para tlači a muže si i k tomu osvojit zbytek Programu HKSH a bude Pravda a laska nebo taky ne!
   Źe ANO?

   ANNA soprán na kůru,kde hraje možná naše společná muzika!


   Vymazat
  20. Anonymní5. října 2020 21:52
   S těmi mzdami, byste spíš měli jít za Středulou. To by měla být jeho práce.
   SPD má v programu zastavit zbytečné výdaje státu na politické neziskovky, americké zbraně, zdanění peněz, které korporace vyvádějí z našeho státu , a další. Ty peníze hodlá využít na trvalé zvýšení nejnižších důchodů, ze kterých se nedá vyžít, na výši minimální mzdy. Žádnou babišovskou koblihu, jednorázových 5000,-Kč, před volbami.
   Pokud nebudete chtít být stereo, tak Vám moc tónů nezbývá. P.K.

   Vymazat
  21. Pane PK,bohužel z vaši odpovědi 23.21 je videt,že vaše pomoc SPD

   je NEDOSTATEČNÁ

   namisto jednani ve prospech dalšich možných voličů SPD,kteři trpi ukradenim dvou třetin platů posiláte pana Okamuru za Středulou,který je stejně jako al hamajda členem Aspen institutu,kde ti oni oba řidi vycpáváni nenažraných kapes boháčů našimi penězi z ukradených mezd.
   Navic musite vidět,že tzv "šetřeni penězi" je obyčejné paberkováni na prazdném poli.
   To chcete dále doporučovat,aby dělnici a rolnici si v důsledku vykradených mezd nemohli našetřit ani na viry a penzi jako je tomu všude v Evropě krome ubohého ČR,které bude rabováno dále na plech?
   To chcete slyšet od domorodců ČR dalšich 31 let jak vysoké platy jsou u sousedů,kteři prohráli válku a jejich majitele to nuti vykukovat z tlustých mercedesů a vysmivat se zuboženým čechákům,že jejich odbory jsou řizeny majiteli velkých peněz a jejich přeceda na dělniky sere,nebot má od členů odborů jejich peněz z přispěvků plnou dupu ?

   Člověe budte rád,že vam to někdo tady napiše nebot tak jak jste pochopil podporu SPD ji akorát ženete zpět a ne k pokroku, neni divu,že to voliči oceni sice pěkným,ale naprosto nedostačujicim s bidou 10% vysledkem

   Vymazat
  22. Pane PK,bohužel z vaši odpovědi 23.21 je videt,že vaše pomoc SPD

   je NEDOSTATEČNÁ

   namisto jednani ve prospech dalšich možných voličů SPD,kteři trpi ukradenim dvou třetin platů posiláte pana Okamuru za Středulou,který je stejně jako al hamajda členem Aspen institutu,kde ti oni oba řidi vycpáváni nenažraných kapes boháčů našimi penězi z ukradených mezd.
   Navic musite vidět,že tzv "šetřeni penězi" je obyčejné paberkováni na prazdném poli.
   To chcete dále doporučovat,aby dělnici a rolnici si v důsledku vykradených mezd nemohli našetřit ani na viry a penzi jako je tomu všude v Evropě krome ubohého ČR,které bude rabováno dále na plech?
   To chcete slyšet od domorodců ČR dalšich 31 let jak vysoké platy jsou u sousedů,kteři prohráli válku a jejich majitele to nuti vykukovat z tlustých mercedesů a vysmivat se zuboženým čechákům,že jejich odbory jsou řizeny majiteli velkých peněz z ASPENU?

   Člověe budte rád,že vam to někdo tady napiše nebot tak jak jste pochopil podporu SPD ji akorát ženete zpět a ne k pokroku, neni divu,že to voliči oceni sice pěkným,ale naprosto nedostačujicim s bidou 10% vysledkem

   Vymazat
  23. 18:06
   Pane Krtečku, souhlasím s vámi, ale do klubu mne asi nepříjmete. Já totiž nesnáším revoluce a pod pojmem "rasantní změna" si evoluci nedovedu představit. Nedávné roky nám předvedly revoluce jak na stříbrném tácu. Ať v Evropě, Africe, Asii nic se nepovedlo. Letos něco podobného uvidíme v USA. Trvalé změny přináší evoluce, proto nebuďme netrpěliví a opisujme od přírody. Dobrými úmysly, dlážděná je cesta do Pekel. Ke všem problémům, tady u nás, snad majdan nepotřebujem. Navíc kolik násilí a vulgarit je někdy i ve zdejších příspěvcích. Je mi z nich smutno.

   Vymazat
 2. Promiňte, ale kdo to má číst? A to jsem se velice snažil. Za všechny perly jen to, že Piráti jsou pravicoví. Je cílem pana autora ještě více rozmazat dělení na pravici a levici? Už ta jsou mnozí, kteří jsou tak zmatení, že toto dělení považují za překonané.
  Ale přece jen jednu zajímavost o komsi, kdo vědomě mlží. Na irozhlas.cz je dnes (bude i zítra článek podepsaný Gita Zbavitelová nazvaný "Západ nás má za barbary, odpovědí na sankce bude třetí světová válka, hlásají ruská státní média" – doporučuji přečíst. Jde o kovanou protiruskou propagandu. Od téže autorky je plno překladů (také rozvratné tituly) a má volný přístup na Neviditelného psa: téma Blízký východ. Ter. Spencer. se musí obracet v hrobě. Jo, jo, cesty rozvracení jsou mnohotvárné. To není samodestrukce, jak píše advokát zlodějů, ale destrukce páchaná z mnoha stran.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. "Gita Zbavitelová " přeložila článek Anny Němcové, Američanky ruského původu která píše články s protiruskou propagandou pro americký a evropský tisk.
   Jméno Němcova je jen shoda jmen s Borisem Němcovem, příbuznost žádná, jen s ním žila v dětství v jednom městě což velmi využila po jeho smrti ve svých článcích pro západní tisk. Její články jsou psané pro západní čtenáře kteří sežerou jakoukoliv lživou teorii a hypotezu o Rusku a Putinovi. Myslím že i pro naše rusofoby jsou její články příliš silné kafe plné nenávisti ke své bývalé vlasti.

   Vymazat
  2. Piráti jsou desperáti, to platilo už v minulých stoletích a platí dodnes. Už to, že jsou politiky " v cizím žoldu" nemůže být sympatické, snad jen pronacistiky orientovaným, kterým tím pádem vyhovuje i Brusel a hexagon, války, zabíjení, perverze a sadismus. Jistě bychom mohli mít vítěznou stranu ještě lepší, než je ANO, ale kde brát chlup na dlani? Prostě opoziční partaje zaostávají za ANO přístupem k lidem (né pánům, ne ke zločinnému kapitálu) o několik kategorií. Vše, co jsme dosud od kapitalistické kontrarevoluce v politice měli, tak to byli jen ubohé duplikáty Emanuelů Moravců (je jich i plná čété) a Emilů Háchů. Proč se Babiš nezařadil s ANO do tohoto jednotného proudu velezrády státu a národa a proč neskáče, jak kapitál píská, je jistě záhadou, stejně proč jde tak namáhavou cestou, když za politické loutky opozičních stran je tak jednoduché tahat za špagátky nebo vodit jako maňásky. Snad vidíte, jak to mají zařízeno ostatní oligarchové a jak partajní fýreři opozice skáčou jako mopslíci.
   A může mně někdo vysvětlit, proč potřebujeme přes 300 stran a politických hnutí a statisíce parazitů, kteří na politice parazitují a navíc když víme, že jsou to v porovnáníá s českým průměrem IQ tykve! Nějaký Šmudler se vzpírá boji proti pandemii a raduje se z umírání lidí na tuto infekci. Neschopný zubař bodejť by nešel do politiky. A PAN PÍRKO, TAKÉ JEN ČÉTÉ VYROBENÝ DOKTOR! Také považuje boj s covid 19 za zbytečný "příroda" si pomůže. Ó jak je možné, že kdejaký blb vystuduje medicínu - ale to jsme zde už četli, že blbej doktor se stane ředitelem, aby klesla úmrtnost v nemocnici. Neschopný ředitel a navíc často zloděj se stane politikem a když už je hodně trotl, udělá se z něj ministr zdravotnictví. Ti největší blbci pak končí v Ženevě ve WHO. Ale to je starý fór z dob, kdy ještě ani WHO neexistovalo, ale navíc byli zemští zdravotní radové. A pak že se Svět vyvíjí!

   Vymazat
  3. 20:50-Ač jste naštván, dost Vám rozumím. Je třeba zchladit emoce a mravenčí prací a trpělivostí zvrátit trend. Babiš je skutečně vy jímka z oligarchů a proto zranitelný. Sám se mu divím, že do toho šel a krátí si věk. Mrzí mne, že naše elita neodkryje hledí a vyčkává v pozadí jak jeho boj dopadne. Ještě že normální lidé ve volbách ho drží. Bohužel spící většina(ne voličů) spí, jak Blaničtí rytíři.

   Vymazat
  4. Pane Povolný, asi vám rozumím. Naše rodina, žila ve Zlíně i když předci byli spíše politický nalevo, tak na Baťu nedali dopustit. Strýc z chudé rodiny vystudoval díky Baťovi a jako "Baťa boy" zastupoval firmu v zahraničí. Jeho potomci dodnes žijí v domečku (postavenou firmou pro zaměstnance na splátky), který i dnes má hodnotu několika milionů. Tím chci říci, že není oligarcha jako oligarcha. Račte si srovnat Baťu s Bakalou, nebo se solárbarony. Proto, kdyby se Babiš inspiroval Baťou, tak antibabišlex nebude mít šanci.

   Vymazat
  5. Miroslav Povolný5. října 2020 0:21
   „Mrzí mne, že naše elita neodkryje hledí a vyčkává v pozadí jak jeho boj dopadne.“

   Neupřesnil jste, koho myslíte tou elitou, ale ze souvislostí, bych vyvozoval, že ostatní oligarchy. Takže, když babišův boj dopadne „dobře“, jaký očekáváte další vývoj? Že se politika stane výhradní záležitostí oligarchů? Děkuji Vám, průkopníku AB. P.K.

   Vymazat
  6. Anonymní4. října 2020 14:18
   „Už ta jsou mnozí, kteří jsou tak zmatení, že toto dělení považují za překonané.“

   Ano, toto dělení je překonané. Překonaly ho tzv. levicové strany, které se nechaly koupit liberalisty. Takže společně „zachraňují svět“ tím, že ho táhnou ke globální totalitě, která povládne nad odnárodněným obyvatelstvem.
   Jejich protipólem, jsou pronárodně zaměřené strany. A tyto strany mají zájem o prosperitu své země a spokojenost občanů. P.K.

   Vymazat
  7. 9:52-Děkuji za reakci, rozumíte mi správně. Každá společnost i národní má svoji hierarchii danou známou křivkou. Je-li zdravá, nekácí své úspěšné předky dle momentální politické orientace ale morálních hodnot kritizovaných, ve vztahu ke "svým", tedy občanům.

   Neadoruji tedy moc peněz ani vysoký IQ, není-li dán lidem s morálkou.

   Nezávidím, ač "chudý jak kostelní myš", jen nevím jak ty dary darebným odejmout. Jako ateista(poučený optimista) na Peklo nevěřím. Hezký den.

   Vymazat
  8. P.K. Pokusím se Vám odpovědět otázkami.Je každý bohatý člověk oligarchou? Jaká je vlastně definice oligarchy? Tomio je přece také bohatý.

   Zkuste mi to prosím vysvětlit. Děkuji.

   Vymazat
  9. Miroslav Povolný5. října 2020 15:10
   „Pokusím se Vám odpovědět otázkami.“
   Odpověď otázkami, není odpověď. Jedinou Vaší odpovědí bylo, že Tomio je také bohatý. Na to musím reagovat, že AB je vůči T.O. nesouměřitelně bohatý, takže v této záležitosti ani nelze tvrdit, že je T.O. „také bohatý“.

   „Je každý bohatý člověk oligarchou? Jaká je vlastně definice oligarchy?“
   Obtěžoval jsem se pro Vás tu definici zkopírovat z Wiki:
   „Za oligarchu je označován i vlastník zemědělského, potravinářského a chemického holdingu Agrofert, médií a český premiér Andrej Babiš,[3] který je kvůli čerpání dotací z veřejných zdrojů a státním zakázkám obviňován ze střetu zájmů.[4][5][6] Vedle něj jsou v českém kontextu jako oligarchové označováni další podnikatelé, kteří údajně výrazně ovlivňují veřejné dění.[7]“
   Takže nyní mi již na moje předchozí otázky, můžete odpovědět? P.K.

   P.K. Pokusím se Vám odpovědět otázkami.Je každý bohatý člověk oligarchou? Jaká je vlastně definice oligarchy? Tomio je přece také bohatý.

   Vymazat
  10. Anonymuse 17:55!

   Vy znáte jediného oligarchu a tím je dle ČT Andrej Babiš. Ostatní zbohatlíci jsou přece alturisti a lidumilové, nebo se mýlím, vole trole.

   Vymazat
  11. Ad 17:15. Ale politiku obhajoby zločinného kapitálu dělají všichni oligarchové, na tom stojí a bez toho padá jejich majetek. Jenže oligarchové nechodi se svými názory a zájmy sami do politiky, na to najímají potřebné partaje a jejich představitele. Těm diktují, co mají či musí dělat, aby měli nárok na všimné. To jsou loutky v rukou oligarchů, jejichž protřednictvím dělají politiku potřebnou k rozmnožování svého majetku a moci, ale také ke kuciakování, když by někdo právě jejich majtek, byť i vskutku nakradený, chtěl umenšovat. A Babiš je, ač oligarcha, pravý opak, šel se svými politickými a sociálními názory "na tržiště" politiky - a už proto je sympatický. Nevíme, proč dělá v souběhu prokapitalistickou i prosociálpní politiku, chce vyvrátit téze K. Marxe, nebo má zájem o stabilitu státu a rozkvět českého národa, ač sám původem Slovák? Já s ním dost souzním v tuto dobu, neb v rámci vazalského postavení v "euroatlatické civilizace" moc jiných cest tč. není. Jistě si lze představit Babiše s větším odporem proti eunatonaci, proti antirusismu horšímu než nacistický antižidobolševismus a proti Drang nach Osten. Nedělá náhodou politiku možného? Vždyť ve V4 jsme jediní, kdo ve své historii nepropadli nacismu a kdo se neúčastnili válek proti Rusku svými jednotkami "SS".... Podporujme Babiše a jeho stranu, je to poslední šance k přežití českého národa, "anglosaské" kmeny si zase činí nárok na "tento prostor" v srdci Evropy... Udělt z české kotliny Náhorní Karabach pro naše sousedy není nic cizího, já jsem slyšel osobně vyřvávat Hitlery, jak nás vymaže z mpy Evropy a nevím, že by se v tužbách Herrenvolku něco změnilo!

   Vymazat
  12. Anonymní5. října 2020 18:45
   Znám jediného oligarchu, který nás zavázal přijímat migranty a který nás zatížil, v reálné době, nesplatitelným dluhem. Znám jediného oligarchu, který plodí takové protinárodní kádry, jako je např. Telička, Jourová, Charanzová. Znám jediného oligarchu, který může zlikvidovat naši státnost. P.K.

   Vymazat
  13. P.K.-Trochu slabá odpověď.

   T.O.je tedy malý oligarcha? Také vlastní stranu a možnost ovlivňovat veřejné mínění. Odkaz na Wiki je zajímavý. Zdroj si jmenovitě vzpomene na Babiše a jiné jménem neuvede? Co Vy, znáte další jména nebo se jen přidáváte k demobloku?

   Vůbec mi nejde o Babiše, volím SPD jako reálnou sílu pronárodní a očekávám určitou spolupráci s ANO, která má z velkých stran nejméně "kostlivců".

   Vymazat
  14. Miroslav Povolný5. října 2020 20:19
   Možná slabá, ale od Vás žádná. K tomu oligarchovi viz 20:16.
   Pokud volím SPD, tak pro jeho pozitiva. Nepřijde mi soudné, volit SPD a vynášet ANO. P.K.

   Vymazat
  15. P.K. 20:59- Kdo nejde s námi, jde proti nám? Ještě štěstí, že SPD má dost kvalitních členů.

   Vymazat
  16. Anonymní5. října 2020 19:03
   Snění je zdravé. A Váš vysněný obraz AB, Vám jistě dělá radost. Já ale v něm AB nepoznávám. Naštěstí, ještě máte dost rozumu, že ho nepřirovnáváte k Baťovi, jako někteří.
   Ale tu jeho sociální měkosrdcatost, kterou vyvrací Marxe, u něho také nevidím. Ta tzv. prosociální politika, když chtěl mezi důchodce rozhodit 5tisíc Kč, je jenom nic neřešící předvolební gesto. SPD požaduje zvýšit minimální důchody na hodnotu minimální mzdy. Na nějakých 14 tisíc. Trvale, každý měsíc, všem, kteří živoří za 8, nebo za 10tisíc.
   S tím rozkvětem českého národa, to je nejspíš také z toho hezkého snu. Ve skutečnosti podepsal dohodu o přijímání uprchlíků, bez omezení. Dále podpořil ten náš rozkvět tím, že ke každoročnímu zadlužování 100-200 Mld Kč, přisadil nesplatitelnou pecku 500Mld.Takže peníze místo na sociální politiku, půjdou na trvalé úhrady úroků toho našeho expandovaného zadlužení. Rusko a Maďarsko, se naopak z dluhů vyvazují.
   No a ta jeho zásluha, že jsme ve V4 jediní, kdo v půlce minulého století nepropadl nacismu, to je mistrovský kousek propagandy. Nakonec Vaše přesvědčení, že liberál AB je poslední šancí k přežití našeho národa, je také mylné. To navážení nesourodých etnik do Evropy, pro likvidaci evropských národů, je práce právě liberálů. P.K.

   Vymazat
  17. Miroslav Povolný5. října 2020 21:49
   Máte pravdu, že má SPD dost kvalitních členů. Také oni vidí, kam to AB vede. Ale to neznamená, že by s ním nešli do koalice. A nyní zpozorněte, ta výsledná koalice by totiž byla jenom tolik pronárodní, kolik by v ní měla SPD procent. P.K.

   Vymazat
  18. AD 23:28. POMÍJÍM DROBNÝ VÁŠ DEFICIT V POCHOPENÍ NAPSANÉHO. Dovedu si přestavit lepší politiky než A.B. a ANO, ale kde je vidíte, kde jsou skryti v České kotlině - v jeskyních a bez spojení s našim malým světem. Neupírám dobré tahy Okamurovi, ale on je jen konkurencí stran, které jsou Česku prospěšné a my potřebujeme likvidovat partaje - škůdce státnu a českého národa. A kdo to je? Kde jsou k vidění, slyšení? Útoky na ANo a Babiše jsou posilováním těch opopartají, nadbíhajících neonacismu Bruselu.
   K zadlužení státu: ten přebírala diktatura kapitálu bez dluhů v r. 1989. Rozkradla pak majetek za 11 bilionů Kč a při tom kradení udělala v konsolidační bance ještě dluh kolem půl bilionu. Současné dluhy, které dělá Babišova vláda zachraňují kapitalistům podniky, jistě jednodušší by bylo jejich znárodnění. Další dluhy pramení ze samých potřeb na omezenmí pandemie covid 19 a možná jednou i k její likvidaci. Babiš zvyšuje platy a důchody v naději, že lidé budou nakupovat a ne šetřit. Šetřit by měl kapitál, aby měl na platy, a hospodský kapitál může klidně padnout, oni "vstanou noví bojovníci za alkoholismus národa". Ale ti co dostali přidáno šetří na horší časy, jenže uložené peníze v bankách jdou do WC - inflace devalvuje korunu a z úložek zbývají haléře!
   Určitě nejchytřejší ženou v politice je paní Schillerová, vlastně mezi politiky, neb vlastně ona nedělá politiku, ale kapitál.

   Vymazat
  19. Anonymní6. října 2020 14:50
   Já zase nemůžu pominout, Váš deficit vnímání reality:
   „.. Okamurovi, ale on je jen konkurencí stran, které jsou Česku prospěšné“
   Můžu vědět, kterým, Česku prospěšným stranám, leze SPD do zelí? Nebo které strany, že to jsou Česku prospěšné?

   „Útoky na ANo a Babiše jsou posilováním těch opopartají, nadbíhajících neonacismu Bruselu.“
   Ono to je na vážkách. Ty kroky, které by dělaly partaje toho demobloku s velkou slávou a propagandou, dělá AB také, ale skrytě, prostřednictvím týmu, který vytváří. Vždyť on je snad největší dodavatel eurofunkcionářů.

   „Rozkradla pak majetek za 11 bilionů Kč a při tom kradení udělala v konsolidační bance ještě dluh kolem půl bilionu.“
   A z čeho si myslíte, že pochází ten majetek AB? Probuďte se.

   „Současné dluhy, které dělá Babišova vláda ..“
   .. jsou enormní a neobhajitelné. Jsou v zájmu pouze bank, kterým budeme platit po celé generace úroky. Ke škodě rozvoje naší země. A.B.

   Vymazat
  20. Pánové je roztomilé číst, jak slušnými výrazy se navzájem posíláte do háje. Vkradu se do vašeho diagu, já si myslím, že všechny hříchy premiéra známé, díky Demobloku jsou veřejné. U řady oligarchů nevíme nic. Dokonce si myslím,že některé jeho hříchy jsou zbytečně nafouknuté. Porovnejte Čapí hnízdo s Bakalovou akcí OKD. I jeho nepovedená výroba Tělíček a Jourových, ho štve možná víc, než nàs. Protože já nesnáším útoky do zad, tak mu fandím a nemá to nic spólečneho s politikou.

   Vymazat
 3. Krajské volby byly ve znamení propadu ČSSD a KSČM, přičemž komentátoři hovoří o propadu levice. To však není vůbec pravda, protože zde nastupuje nová levicová strana s mnohdy ještě marxističtějšími nápady než KSČM, a to Piráti. Oni se tomu zařazení mezi levici sice vehementně brání, ale programové cíle či skutky hovoří jasně. Jediná pravicová myšlenka, kterou Piráti prosazují, je svobodné pěstování konopí pro vlastní účely. Ivan Bartoš si buď bláhově myslí, že jeho strana je liberální, nebo účelově lže a míří na mladé voliče, kteří nepoznali socialismus. Jenže liberální koncept státu obsahuje minimalizaci státních zásahů do života společnosti a Pirátská strana přitom miluje a prosazuje státní kontrolu, regulaci, dirigismus, znárodňování bytů, šmírování lidí přes elektroměry či marxistickou myšlenku základního příjmu. Piráti prosazují neomarxismus, levicový multikulturismus, genderismus, rozvrat národa a rodiny. Základ pirátského programu – sdílení a omezení duševního vlastnictví – je krajně levicový, praktické kroky ve Sněmovně jsou městsky aktivistické a komunálně zelené, sociální politika silně socialistická. Tvrdé voličské jádro Pirátů sestává z členů ultralevicové extrémistické Antify. Karel Schwarzenberg před časem označil Pirátskou stranu za pokračovatele klasické levice. Ta se podle něj vyznačuje tím, že “občan musí být zkrátka přinucen ke svému blahu a je na státu, aby řídil společenský řád tak, aby obšťastnil své občany ať chtějí nebo nechtějí”.
  Pirátská strana se stává idolem současné mládeže, která stále ve větším rozsahu začíná svojí mentalitou připomínat dělníky z Kolbenky nebo Zbrojovky v roce 1932, než svobodomyslnou mládež roku 1989. Především jí jde o sociální výhody, v první řadě s jistotou zaměstnání, přičemž toto zaměstnání by nemělo zahrnovat příliš mnoho práce, zejména ne manuální. Dále jde o levné dotované bydlení, státem placené zdravotnictví a školství. Novinkou, o které se radikálně levicovým dělníkům ze 30. let neodvážilo ani snít, je státem garantovaný minimální bezpodmínečný příjem. Toto vše jim dnes Piráti nabízejí. Zatímco klasické levicové strany (ČSSD, KSČM) se časem stanou mimoparlamentními, Piráty jako silnou levicovou stranu čeká skvělá budoucnost. Reálný socialismus v čele s komunistickou stranou je věcí minulosti. Místo něj přichází nová extrémistická doktrína s návratem k socialismu v jiných barvách, s jinými hesly, s jinými vůdci a pozměněnou ideologií.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Takže to žádný socialismus nebude. Tečka.

   Vymazat
  2. Vaše myšlenky jsou jistě zajímavé, ale kde berete tu jistotu, že je to přesně tak, jak píšete? V Praze (!!!) - baště pravice - vede město nějaký Hřib. Údajně Pirát. Prosím, uveďte JEDINOU věc z toho, co píšete, kterou pan současný primátor uvedl do praxe. Já zatím vnímám tohoto člověka jako zastánce liberálních myšlenek, nepřátelského vůči Rusku a Číně. A´T přemýšlím, jak přemýšlím, nic levicového jsem na jeho SKUTCÍCH zatím nenašel.

   Vymazat
  3. 14:31 mýlíte se .Piráti s levicí nemají nic společného.Piráti jsou trockisti šmrncnutí fašismem.

   Vymazat
  4. Levicová strana Piráti ? To může vymyslet jenom pravičák.Oni nemají žádnou úctu k levicovým hodnotám . Anarchisti se tomu říkalo .

   Vymazat
  5. 21:05 a 21:47 - Z jakého důvodu pirátské straně lichotíte???

   Vymazat
  6. 14:31-v celku souhlas, proto jen heslovitě.

   Ne vždy je levice motorem pokroku ale vždy posouvá společenský vývoj. Je jedno, zda revolucí nebo evolucí. Občas bývá pochopena ob generace ale vždy je časem poražena nebo nahrazená novou levicí.

   Ruská revoluce (z národů ač jsme různých) se přelila do USA pod plášť demokracie a jednotné vedení Země.

   Matka Příroda má ráda ale diverzifikaci, položila "Řím", v případě neústupnosti má i možnost 6.restartu vládců na Zemi.

   PS. Matce zazlívám systém predátorů (potravinový řetězec), tak abych to odlehčil, možná Piráti to povinným kouřením "trávy" změní.

   Vymazat
  7. Hodně diskutujících a výsledek skoro žádný.
   Hamáček se nesmířil, že ho lidi nakopali do ...
   Filip si hraje, že to zvládne, on už nic nezvládne, musí odejít.
   SPD zapomnělo, že by mělo být pro lidi. Podezřele často "kuňkají" s opozicí, proč nenabídli svou práci v pandemii ve prospěch státu.
   Pane Okamuro, zamyslete se nad tím.

   Vymazat
  8. Anonymní5. října 2020 9:40
   „SPD … proč nenabídli svou práci v pandemii ve prospěch státu.“
   Ale oni ji nabídli.
   T.O. v době nedostatku roušek, našel v Japonsku dodavatele, navázal s ním kontakt s pozitivním výsledkem a poté věc předal vládě. P.K.

   Vymazat
 4. "Na "vyšších úrovních" (kraje, senát) nebylo totiž koho volit"
  ==========
  Alibistický blábol, nic víc.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je velmi jednoduché, jen tak odsuzovat, pak i myš si myslí, že je slon.

   Vymazat
  2. Honzík Ami-Hami autora trošku zklamal a ještě se z toho nedostal.

   Vymazat
  3. 14:32!

   Že nebylo koho volit? Ale to je přece známá skutečnost od doby zavedení demokratury z doby Sokratovy (pij Sokrate, pij, hřímal lid athénský).
   proto byly volby zavedeny, aby zvolení podrazili lid a ten se v hanbě uchýlil do putyk a nezavazel vládcům v rozmachu (loupení, vraždění, válkách). Přeji demogratickým oslíkům jistou ruku při vhazování svého rozsudku smrti do volebních uren, ještě nějaké volby budou!!!

   Vymazat
 5. Obávám se, že k probuzení společnosti, nebo alespoň té části, kde je možné očekávat podporu pro obnovu hodnot, přispěje až skutečně velká katastrofa. Je to možné vidět na "západě", kde mají mnohem delší zkušenosti s chováním politiků podobným dnešku, ale všechny protesty jsou dehonestovány, upozaďovány, zamlčovány a potlačovány. V tom hrají velkou roli právě "velká" média. Strach o práci obyčejného člověka jej nutí mlčet, poddávat se tlaku. Přičtěte k tomu mozaikové vzdělávání, kdy absoloventi mají čím dál větší potíže spojovat znalosti a údaje z "různých" oborů jak činnosti společnosti, tak i z profesních důvodů, kdy máme čím dál tím víc odborníků, kteří nejsou jakkoliv schopni plynule přejít byť do velmi příbuzného oboru.
  Změna společnosti musí být na úrovni morálních hodnot. Odborné znalosti hrají velkou roli v životě člověka, ale dají se získat. Morální postoje a chování se musí vychovat od mládí. Ne jen tak náhodou se činnost - jak je nazvat - možná liberastů soustřeďuje již dlouhou dobu na školství a i na předškolní výchovu, protože jim vštěpují svoje "hodnoty".
  Je jen zdánlivým paradoxem, že v době, kdy by lidé mohli pracovat tak tři čtyři dny po kratší dobu za stejný plat se naopak vytváří podmínky "plebsu" pro pravý opak. Oni nepotřebují lidi s volným časem, potřebují prostě stádo ovcí. Které nebude myslet a přemýšlet.
  Pak je nutné připravit půdu pro nové myšlenky, nelhat si, pojmenovávat věci a události pravými slovy a neplést si dojem, že všechno si vysvětlíme díky dnešnímu totálnímu politickému zmatení pojmů, často s opačným pojmem, než je skutečnost. A nečekat, že to bude jednoduché. Protivníci mají skoro všechny trumfy a především moc na své straně. Ale to měli jim podobní v minulosti vždy a přece se mnohokráte všechno měnilo.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 14:33 Nikdy se to nezměnilo. Když, tak zcela výjimečně a jenom na krátko.

   Vymazat
  2. Ano jádro pudla je v naprostém rozvolnění hodnot. Třeba udavač zůstane udavačem v jakémkoliv společenském systému. Dnes je stav složitější, protože žijeme ve virtuálním prostředí a realita je čím dál méně zřetelná.

   Vymazat
 6. Dobrý den pane docente. Výsledky odpovídají vynaloženému úsilí. A to každé partaje. Když už jsme u "tradičních" levicových stran, je dobré se podívat do minulosti. Jejich zrod a budování na přelomu 19. a 20. století byl spjat s mysliteli té doby, kteří se zabývali analýzou společenského pohybu, jeho protagonistů, znali hlavní hybné síly a jejich cíle. A na základě tohoto poznání byly budovány strany a formována jejich politika. Tedy byly spjaty se jmény jak K. Marx, B. Engels, K. Kautsky, Jaurés, Lenin, Plechanov a řada dalších. A přes řadu překážek, odboček, slepých uliček tyto strany nejen že přežily, ale i udávaly směr vývoje celé lidské společnosti. Jako vedoucí síly nebo odpůrci, s nimiž jejich protivníci museli počítat. Jak se říká: "držely ruce na tepu doby". Ale od 70. let tato práce postupně upadala, prosazovaly se nejrůznější "kluby", a teorie jako "konvergence" apod. Až se tato práce vytratila úplně. A jelo se pouze pragmatickým reagováním na aktuální impulzy. Nevím jak jinde, ale levice v ČR už ztratila vůbec ponětí, kdo je její "cílovou skupinou". Čí zájmy vlastně hájí a proti komu a čemu se vymezuje. Tak ČSSD se pod vedením B. Sobotky prohlásila, že jejím cílem je městské obyvatelstvo střední třídy, zejména městská mládež. Tomu odpovídala i hesla, výběr kandidátů atd. A výsledek? Převálcovali ji i do té doby zcela neznámí Piráti. Napřed v Praze, nyní i na ostatním území. KSČM se nedokázala vymáčknout vůbec. Proto dopadla ještě hůře. Levice zcela opominula teoretickou činnost. Její politici se neorientují v současném dění. Neznají hybné síly, jejich cíle. Proto neumí definovat svoji strategii a tím i politiku. Neumí vytyčit strategické cíle a cesty jak jich dosáhnout. A tedy ani adekvátní prostředky, které použít. A postavit politiky na celostátní i místní úrovni, kteří by byli schopni tuto politiku srozumitelně vysvětlit a pak realizovat. Tak se stalo, že levice nedokáže oslovit mládež, ani třicátníky a dokonce už ani seniory. Veškerá vystoupení jsou fráze známé už min. 50 let a navíc zprofanované. Pokud vůbec někdo z vedení vystupuje. ČSSD jede v sobotkovském stylu bez Sobotky. Porážku přítel Hamáček bere s nadhledem. Prý odpovídá politickému postavení ČSSD ve společnosti. Ale to je pouze první otázka. Ta druhá zní: "kdo za toto postavení nese odpovědnost?". I zde zazněla odpověď: "není třeba dělat personální opatření". Soudruh Filip debakl KSČM (už asi pátý v řadě) sice označil za zklamání, ale zároveň varoval před unáhlenými závěry. Prý se sejde nějaké koncilium a provede analýzu. Prý hlubokou. O odpovědnosti ani slovo. I takoví "politici" jako Cyril Svoboda nebo Jiří Paroubek při neúspěchu dali své funkce k dispozici ještě v den voleb. Parlamentní volby jsou pro KSČM zřejmě poslední šancí, jak zůstat na politické scéně. Jestliže ji povede soudruh Filip a parta aparátčíků okolo něj, tak je to předem ztracený boj. Prvním krokem musí být vyvozena jasná osobní odpovědnosti těchto lidí. A nejen těch. Musí nést odpovědnost za to, že je pro voliče daleko přijatelnější strana s Pavlem Novotným než komunisté. Levice se musí vrátit ke svým kořenům. Na to, aby dělala přicmrndálka pravici je zbytečná. Těch je všude dost.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tohle je dobrý. Ale bude to jen tady. Hlavní proud se tím zabývat nebude. Musel by popírat sám sebe. Na takový luxus nemá.

   orinoko

   Vymazat
  2. Dnešní levice = KATASTROFA!!!!!!
   Cílová skupina městská mládež....!?
   A navíc, pokud levicové strany dělají obslužný aparát velkokapitálu a globalistům, tak netuším, proč jsou popisované jako levicové.

   Vymazat
 7. Ten Gauss je zajímavý, ale myslím, že takto to nefunguje. Například mladí žijí ve svém digitálním světě a nějaký třídní boj naštvaných jde mimo ně. Mnozí z nich si vydělají velmi slušné peníze. Dále je zde poměrně početná skupina lidí, kteří jsou vyhledávanými odborníky ve svém oboru, jsou poctiví, ale nemají čas ani potřebu za něco bojovat.
  Závěr je, že se domnívám, že lvi a lvice se budou rekrutovat z těch 20-25% frustrátů a docela bych si tipl, že jejich věkový průměr bude minimálně 60 let. Je to furt dokola.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Gaussova křivka funguje vcelku spolehlivě. Ale k životu mladých a společnosti vůbec. Ano jde o "digitální" svět. Ale má prozaičtější a ryze český název: život na dluh. Komunistům vytýkali, že plná zaměstnanost byla vykupována zbytečnými pracovními místy. někteří se to snažili dokonce i nějak spočítat, nebo si ta % prostě vymysleli. pravdou je, že komunisté se snažili zajistit práci všem, kdo pracovat mohli. A tak budovali fabriky tam, kde by to kapitalistu nikdy ani nenapadlo, zakládali podniky místního hospodářství, mnoho lidí zaměstnala JZD na vesnicích (polozbořené kravíny a vepříny jsou koloritem dnešního venkova). Nicméně všechny se uživily a přinášely hodnoty všem. Nyní jsou místa také "digitální". Tak např. komunistům vytýkali byrokracii. Dnešní úřednický aparát je neskonale rozsáhlejší. Když se řeklo "ministerský rada", tak se mi vybavily filmy z 30. let, kde pan šéf seděl za stolem a před ním úředníčci v pokorném úklonu. Dneska je to poslední poskok na ministerstvu s platem cca 23 tis. hrubého. A jen na MPSV jich je několik desítek. A další desítky na MMR. A tito lidé řídí projekty jako genderové vyváženosti, další projekty pro rovné příležitosti, další pro menšiny takové i jiné... Máme vysokoškoláky, kteří mají titul Mgr. a jejich obor je "kreativní psaní". Opravdu. Máme VŠ kreativního psaní. Čím se budou absolventi živit v reálném a nikoliv digitálním světě je mi záhadou. Ale ty VŠ pobírají kapitační dotace na studenta. A takových škol jsou desítky. Dále máme obory genderových studií, kde se učí o věcech, které existují pouze v onom digitálním světě, al nikoliv tom reálném. Pohlaví reálně existují dvě a jsou vrozená. Ale v digitálním jich je i přes sto a mohou se kdykoliv změnit. Ale třeba UK učí genderová studia a při tom má min. tři lékařské fakulty a ještě přírodovědeckou, kde se učí o reálném světě. Anatomie a rozmnožování vyšších savců. I na genderové studenty jsou milióny kapitačních plateb. Stačí si dát na jednu stranu to, co se vybudovalo za vlády proklínaných komunistů a na druhou to, co se postavilo za vlády demokratů. A to vládnou už pomalu stejnou dobu. Když jdete po vesnicích a městech, tak u každé lávky, můstku, břehu potoka je cedule, která hrdě hlásá, že to bylo "postaveno za peníze EU"! Digitální svět funguje, dokud nám bude někdo ochoten na něj půjčit! Jakmile dotace skončí, celá bublina praskne a ocitneme se v tom reálném světě. A černý čtvrtek na NY burze v r. 1929 bude drobný výkyv. A už nyní se blíží krize. Nezaměstnanost roste ze dne na den. Už i zkušení a vzdělaní lidé v mají problémy s udržením a získání zaměstnání. A právě nyní začíná vlna propouštění po doběhnutí výpovědních lhůt z léta. Další přijde před Vánoci a další po Novém roce. Do toho stav s exekucemi, politika rozdělování sociálních dávek... A další hřích komunistů - špehování? Sledovat vás mohla pouze tajná služba a za zákonem daných podmínek. dneska o vás vědí všechno banky, operátoři mobilních telefonů, provozovatelé sociálních sítí a v podstatě kde kdo. Kamery jsou pomalu i na veřejných WC. A s informacemi se vesele kšeftuje bez ohledu na nějaké GDPR. Mně pořád volá nějaká firma o které jsem v životě neslyšel a nabízí zaručeně ... cokoliv. Jenže na tento stav společnosti není levice připravena. Skončil au stavu v 50. letech nebo dokonce ve 30. A to lidi nebere. Nerozumí tomu. A proto se obrací na někoho, kdo jim to vysvětlí. Po svém. "Tradiční demokratické" strany jako ODS nebo KDU skončili v 90. letech. Ale nejdál v komunikaci jsou třeba Piráti nebo ANO. Proto vedou.

   Vymazat
  2. Stačí se dostat ke státním miliardám a máte vyhráno.ANO správně označilo ODS zloději a tím vyhrálo.Komunisti to mohou říkat jak chtějí, ale blokáda obyvatelstva je velká.Oni mohou vsadit na Rusko .

   Vymazat
  3. Máte velký kus pravdy. Vedení levice zaujalo dobře placená místa v kapitalistické společnosti a nemají problém si tam v klidu užívat prebend parlamentního systému. Rozhodují o tom, kdo a na jakém místě v okresech bude na volební listině a tím dotlačilo nižší aparát, aby poslouchal. Když posloucháš, máš jistotu postupu na vyšší místo ve straně. Neposloucháš - nejsi dostatečně vysoko na kandidátce a tím končíš. Takto je zabezpečeno, že aparát strany podporuje své vedení a to nemusí bojovat o moc. V klidu si hnije na svých placených postech a nemá důvod jít mezi lidi ani bojovat o volební preference. Dá se říct, že si kapitalistický stát koupil levici, zkorumpoval její vedení a strany postupně zanikají. Co na tom, že je strana v koncích a nedostane se ani do parlamentu? Stále ještě je placená státem, pokud nemá méně než 3% hlasů ve volbách. Když už má méně, není nebezpečná a stát ji přestává platit - korumpovat. Za takové situace mohou existovat jem strany, které zíáskají dostatek peněz na svou funkci. A peníze má kdo? Babišové, Kellnerové, Vítkové, Křetínští a další. Každý z nich může dát drobky politickým stranám a těžko bude podporovat takové, které chtějí bourat kapitalismus. Kruh se uzavírá a je jasné, že levice bude v nerovném zápase tahat za kratší konec. Už teď se na špici politického peletonu vyprofilovaly strany, které jsou pravicové a liší se jen množstvím peněz, které jsou ochotné rozdat lidem. Zasahují do toho ještě takové strany, jako jsou Piráti, které pracují s iluzemi, jinak řečeno - nedávají peníze, ale slibují lepší zítřky, byty pro mladé a dostatek zábavy a drog pro všechny. Není úplně jasné, kdo je financuje, ale protože nejsou pro kapitalismus nebezpečné, své sponzory si najdou. TOTO

   Vymazat
  4. Výbor KSČM se přetvořil na úroveň OSVČ.

   Vymazat
 8. Je si autor (v žádném případě ho ale nechci znevažovat) jistý, že současné politické strany lze dělit na levici a pravici? A jak by je tedy definoval?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Snad to nemusí být ani autor. Od raných časů kapitalismu je levice zaměřena na podporu zaměstnanců a takzvaně lidí práce. Pravice podporuje podnikatele. Jednoznačné je pravicové zařazení ODS a TOP09. Méně čitelné je ANO, StaN, Piráti, KDÚ-ČSL a ČSSD. KSČM je také celkem jasná, dnes je to jediná česká autentická levice.

   Vymazat
  2. Anonymní5. října 2020 0:21
   „KSČM je také celkem jasná, dnes je to jediná česká autentická levice.“
   Možná by místo slova „autentická“, bylo výstižnější slovo „liberální“. Ale to by zase rozbilo Váš bonmot, že je jediná. P.K.

   Vymazat
 9. Pane autor : Dnes VŠETKY politické strany pochopili, že podpora voličov sa nezískava predkladaním zložitých teórií, ale sa získava SĽUBMI VäČŠIEHO ROZDÁVANIA , než koľko sľúbili iní. Pojem "ľavica" voličov nezaujíma, zaujíma ich veľkosť sľubov.

  OdpovědětVymazat
 10. Pan V.Filip nemůže být zklamán výsledkem voleb. Udělal vše s v boji s opozicí ve vlastní straně. Výsledek se dostavil a bude ještě hůře, podpora se získává hůře než úpadek.
  Když jsem četl volební seznamy zhrozil jsem se jak staří kandidáti jsou, děsí mě to.

  OdpovědětVymazat
 11. Podle mě /jsem volič SPD/ pravicové strany využívají efekt truc volby a to tak, že soustředěně hází většinou špínu na ANO Babiše a tím si zajištují, že mnoho lidí kteří tak nesledují politiku si říkají: Ten kdo na mě parazituje nadává na Babiše tak mu just dám hlas. Tím dochází k oslabování možných partnerů Babiše a tak když se parazité protože jim jde stejně všem jen o parazitování, spojí vyhrávají v té zvrhlé parlamentní demokracii, která je u nás uzákoněná a změnit zákony také bez parazitů nejde. Je zapotřebí aby SPD zvolila větší kontaktní nepřetržitou kampaň mezi lidmi. Představitele na úrovni má a stačí poslouchat Kobzu nebo Fialu a i obyčejný občan pozná jak to s našim státem vypadá a co je potřeba dělat.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Už brzo se rozlétneš po obloze a budeš hltat plnými doušky z číše nepoznaného! Jen tak přestaneš být člověkem zavrhujícím věci nesnadné, jdoucí do větší hloubky, odmítajícím věci paradoxní, a který se v důsledku toho stal bytostí statickou, degenerující, bráncí se přirozenému vývoji!

   Vymazat
 12. Na mě je to nějaké složité.
  Tak především bych třeba klidně volil i komunisty, kdybych měl byť relativní jistotu, že to k něčemu bude. Nemyslím si, že pohořeli na podpoře Babiše, spíše jde o to , že to účastníci voleb namířili na relativní jistoty. Na ty , které NATO dneska mají, byť musejí dělat evidentní globální ústupky. Kdosi kdysi dávno prohlásil, že účast komunistů na demogracii je nutná, protože signalizuje její stav. Podle současných výsledků to ovšem do teorie nezapadá, protože málo hlasů pro komunisty nesignalizuje právě teď zdravost českých poměrů, nýbrž jen to , že teorie bývají někdy docela pomatené. Mnohdy to bývají konstrukty s logickým vybavením a přesto nefungují.
  Česká komunistická strana nedělá nic fatálně špatně, ale dopadá přesně tak, jak se tomu děje jinde na světě.
  SPD jde na poměry se rváčskou chutí, a to nese body. Docela logicky. Někdy příště už je možná budu volit i já osobně.
  A o čem se nemluví? Katastrofální neúspěch Trikolory. Samozřejmě se nejdříve musí nějak etablovat, ale to půjde těžko štěkáním na Lukašenka.
  Ale ... jdu něco dělat. Bojovat proti DOL. To je praxe života. Teorii nechávám teoretikům.

  orinoko

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Doba je sice těhotná revolucí, ale elementové nejsou příznivi stvoření levice. Lidi dnes už v nic nevěří.

   Vymazat
  2. Jj, eleMENTÁLOVÉ ... ti to znají. A proto volám, jen vzhůru a výše , v naší nezkrotné pýše ...
   Pozdě bycha honiti , když třídní boj se změnil na čurání na podobu slepýše.
   Kulatý stůl? Ty už jsem zažil. .... Sud kulatý , rys tu pije, tu je kára, ten to ryje.
   Nejlepší politický program fšech dob.

   orinoko

   Vymazat
 13. Bohužel to tak je vždycky u krajských voleb na seznamu už havloidi špekulují jak odstavit Babiše. Vzhledem tomu že čssd a ksčm půjdou do kytek tak to bude problém.

  OdpovědětVymazat
 14. Nějak to zase dopadne. Hlavně se všichni starejme, ať mají Němci co žrát. Pokud ne, pak by určitě zkusili, "do třetice všeho dobrého".

  OdpovědětVymazat
 15. Václav Havel jako odstrašující případ aktivistického populismu

  https://megazpravy.cz/vaclav-havel-jako-odstrasujici-pripad-aktivistickeho-populismu-2/

  OdpovědětVymazat
 16. Já možnost protestní volby mám. Poslouchal jsem v rádiu volební kvízy jednotlivých kandidátů. Tlachali a tlachali, dušovali se jak touží sloužit občanům a jak jim neleží na srdci nic jiného, než blaho země. No prostě nuda k ukousání, jako vždy. Téměř jako jeden muž odpovídala většina i na otázku, "pokud by byli zvoleni, s kterou stranou by v žádném případě nespolupracovali". Odpověď zněla "s nedemokratickými stranami, jako jsou komunisté", případně "SPD". Nic pro mě nemůže být přesvědčivějším argumentem pro mou volbu, volil jsem jako vždy - komunisty. A jsem spokojen. Já s tím svinstvem, které naleze ke korytům, nemám nic společného. Mé svědomí je čisté.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já taky ne anonyme 17.50 - a nikdy jsem neměl! Hned od začátku jsem věděl, že všechno je hnusná šaškárna,oblbování českých důvěřivých trubců, a dychtivců honem honem zbohatnout! Díval jsem se na tu velkovýrobu zbohatlíků - věděl jsem, že se starejma kurvama se novej bordel nikdy neudělá. Proto je to v současnosti v ČR takové, jaké to je - předváděčky,podvody, šmejdění, lži, oblbovačky,manipulace.... a tak dále .... klauniáda a divadlo - hodně špatný kus.

   Vymazat
  2. Anonymní4. října 2020 17:50
   „volil jsem jako vždy - komunisty. A jsem spokojen. Já s tím svinstvem, které naleze ke korytům, nemám nic společného. Mé svědomí je čisté.“
   Nevím, jestli o tom víte, ale tato vláda ANO a ČSSD může fungovat jenom proto, že má přiznanou podporu KSČM. Takže ten Váš příspěvek, je celý na vodě. P.K.

   Vymazat
 17. Na konci prvého odstavce článku R.Valenčika je" krotce" řečeno co já zdělim ostřejší "bez / revoluční/ teorie neni efektivni praxe ,není akceschopnost ".To byl sice jeden ze základních principů vládnoucí ideologie po roce 1948,který se uspesne prznil,bagatelizoval až to
  neslavně skončilo událostmi konce 80.a 90.let dvacátého století.A já se ptám,kam se ta do určitě miry osvědčená CELKOVĚ UCELENÁ TEORIE vytratila a poděla.Vždyť mnozí z nás ještě známé to Platonovo tvrzení a také asi poznani,že vzdělání,poznani a znalosti jsou těžko anulovatelne.Přeji záměru zdar! Uvidíme co diskuse ale zatim ani vidu ani slechu..

  OdpovědětVymazat
 18. Část 1
  Současným lidem, především mladým, protože ti tady budou samozřejmě z nás všech nejdéle, chybí jakákoliv vize budoucnosti, která by je hnala dopředu. Prakticky všechny pokusy o zlepšení společnosti byly vždy silně a hrubě potlačovány, ničeny, pomlouvány. Takže co se jimi zabývat?
  Dnešní především "anglosaský" způsob uvažování a chování naráží na svá vlastní omezení a limity. Žádná společnost bez vize své budoucnosti ji prostě a jednoduše ani nemá a nemůže od příštích dob nic dobrého očekávat.
  Je tak snadné dívat se na televizi z gauče, hromadit věci, předvádět, že jste na módní úrovni ve všem, že máte poslední hračky a oděvy, bez kterých se už přece nedá žít! My hodnotíme svět jako celek pouze podle jeho finanční hodnoty, a co se nedá prodat, nemá cenu. A co nemá pro nás cenu, tak to můžeme klidně zničit, vždyť skoro nikdo nebude protestovat a když, tak jen úplní idioti a blbci, staromilci.
  Položil si někdo otázku, jaká je ve skutečnosti naše společnost? Když se díváme na mladá pokolení, vidíme jak jsou ve skutečnosti v průměru čím dál tím slabší prakticky ve všech směrech, přes hlavy plné školní veteše neumí využít vzdělání. Jejich snem je lehká snadná práce za co nejvíc, a když to bude za opravdu hodně, tak budou i doopravdy pracovat. Vidíme u nich velmi často nudu, lhostejnost. Mnozí lidé dnes sportují, to by bylo dobré, pokud by to nebylo samoúčelné. Protože rozvoj člověka, i jeho zdraví, ve mnohém závisí i na tom, co málokdo dělá po skončení školy, totiž na sebevzdělávání a to celoživotním. Lidi, teď je to s omezeními, rádi dnes cestují, ale často přečasto jen tak, že někam dojedou, válí se, popíjejí, navazují "jisté" vztahy, teda všechno to, co mohou dělat i doma. Když jsem cestoval já, snažil jsem si vždy volit cestu tak, abych poznal to, co mne zajímalo a kvůli něčemu lákalo. A rozhodně jsem nepotřeboval chodit do barů a restaurací kvůli pití alkoholu nebo nedej bože dokonce kvůli drogám. A společnost jsem si také vybíral.
  Dnešní politici nás přesvědčují, že jednak žijeme nejlíp jak jsme kdy žili, a jednak, že to ani jinak nejde. Jenže žijeme bez velkého cíle, nemáme směr, podle kterého bychom hodnotili úspěšnost svých činů. Máme se věnovat sexu, sexu a ještě sexu, abychom si užívali, podobně jako lidé jezdící na dovolenou více méně pro chlast. Ničí se dětem předčasnou sexuální výchovou dětství, ničí se ideály v představách dorůstajících. Je kupodivu, že jsme my starší vůbec mohli mít nějaké ty děti a užívat si život, byť po kapkách.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Anonymní4. října 2020 17:51
   Máme liberalismus, tady systém: všechna moc, držitelům peněz.
   Jiná formulace zní: státe, nestrkej do ničeho nos, my globální majitelé všeho, (si) všechno zařídíme.
   Takže jaké plánování chcete v tomto systému? Nejprve je třeba se zbavit toho liberalismu. Rusové a Maďaři, možná i Poláci, nám ukazují, že to jde. P.K.

   Vymazat
 19. Část 2
  (možná že došlo k chybě při rozdělování, tak se omlouvám)

  Dnešní politici nás přesvědčují, že jednak žijeme nejlíp jak jsme kdy žili, a jednak, že to ani jinak nejde. Jenže žijeme bez velkého cíle, nemáme směr, podle kterého bychom hodnotili úspěšnost svých činů. Máme se věnovat sexu, sexu a ještě sexu, abychom si užívali, podobně jako lidé jezdící na dovolenou více méně pro chlast. Ničí se dětem předčasnou sexuální výchovou dětství, ničí se ideály v představách dorůstajících. Je kupodivu, že jsme my starší vůbec mohli mít nějaké ty děti a užívat si život, byť po kapkách.
  Dnešní člověk zpohodlněl a není schopen přežít bez "darů" civilizace. Pamatuji si, že u babičky a dědy občas vypla elektrika - no a co. Když to bylo navečer a večer, lidi se sešli u hřejivých kamen v kuchyňce a povídali si jen tak o životě i v té tmě či šeru, o tom co prožívali, čím se zaměstnávali, ba i o sousedech se mluvilo. Ale dnes vypněte elektřinu a pokud to bude trvat skutečně delší dobu, dost lidí zešílí nudou, nebudou vědět co dělat. A pokud si na venkově myslí, že se jich tohle netýká, pak připomínám, že rok od roku vidím méně "záhumenků" a zahrádek, které by byli skutečně využívány k velkému obohacení jídelního stolu. O prasatech, dříve prakticky "povinných" ani nemluvě. Samozřejmě především u těch mladších. Protože tohle všechno stojí čas, fyzickou námahu a koneckonců i myšlení bolí. Tedy toho, kdo není zvyklý přemýšlet neustále.
  Pod kulturou nás krmí neustále většími bláboly na jedno brdo a když někdo někde vytvoří skutečné umění, tak je pomalu na odstřel. Ostatně jsme v podobné situaci, kdy ve filmu Tísňové volání z balkónu se dívají manželé na napadení volajícího z budky "mladými" parchanty a ona říká: "Dnes si ho podávají pěkně." A usmívá se. Pravda nakonec policii, teda tehdy ještě VB zavolají. Ale co dnes?
  Mladí lidé mají pocit daný věkem, že jsou výluční, ale nechápou, že jsou zmanipulovaní a často prostě zneužíváni.
  Hrajeme internetové hry, mnozí do toho vkládají spoustu peněz. Lidstvo vypadá, jako by bylo unavené od tvoření nových hodnot, lidstvo se nechá zmagořit zástupnými a nelogickými problémy jako "zelená planeta", aniž chápe, že navrhovaná řešení právě tu "zelenou" planetu ještě více zničí.
  Na druhou stranu je vše od přesycení věcmi a "zážitky", včetně informací. Homo sapiens nikdy nežil tak jednoduše jako v 21. století, a když je Covid-19 srovnáván s morem z roku 1348, je to zhruba jako srovnávat škrábanec - byť hluboký - s useknutou končetinou. Lidé jsou stále bezohlednější a drzejší z příležitosti. Není na tom nic paradoxního a strašidelného. Slabosti a kňučení dobře "ustrojených" dívek a mladých žen jsou způsobeny skutečností, že nepotřebují například podojit krávu Bělku ve vesnici Horní Dolní ve čtyři ráno. Z toho, že nechápeme svou povinnost a závazek před budoucností.
  Jsme pohodlní a ztumpachovělí nudou, leností nepoužívat vlastní mozek, když je to potřeba a i vlastně v každodenním životě.
  Pokud něco změnit, pak tohle. Ostatní přijde "skoro samo".

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dovolím si oponovat, babička bez elektřiny dokázala pár hodin přežít, ale ne na trvalo a taky nezapalovala kamna křesáním kamenů. Dnes dokážeme přežít dočasné kleknutí mobil sítí, ale natrvalo si to nedovedu představit. Zrovna tak, nemám rád, když díky pokroku techniky či díky produktivitě práce a láci zboží, se chválí režim, že nám dopřává auta, mobily, ledničky a tuďíž vyšší životní úroveň, než měly naše babičky.

   Vymazat
 20. Jasně, stav, v němž jsme se ocitli, v pořádku není, ovšem kolik procent z celkové populace v ČR má opravdový a upřímný zájem něco na tomto stavu změnit? Obávám se, že je to pouze jednociferné číslo, které nebude mít šanci cokoliv na současném neblahém vývoji zvrátit. Zdá se, že většině z nás nevadí naše existence v EU ani v NATO či naše narůstající agrese vůči všemu ruskému. I kdyby se našly osobnosti osvícené, musely by oplývat nevím jakými schopnosti, aby drtivou většinu národa vzbudily ze sladkého snění, že se máme nejlíp, jak jsme se kdy měli. Myslím, že SPD nemá šanci získat o mnoho více hlasů, než kolik v současnosti sklízí. Totéž platí i o ostatních pronárodních stranách. Velmi ostře půjdou dopředu PIRÁTI tak, jak se budou do voličských ročníků dostávat naši náctiletí spoluobčané. Přiznávám, že jsem škarohlíd. Světlou budoucnost Čechů, Moravanů, Slezanů ani bratrů Slováků už nevidím. Většina z nás se rozhodla pro skok do propasti plné pochybných výdobytků západní civilizace. A my ostatní budeme do propasti společně s většinou strženi demokraticky také. Omlouvám se, ale mě již optimismus opustil.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 18:58

   Též se nerad loučím s optimismem, ale už je to tu. Spoluobčany totiž neděsí, že možná nebude práce, ale mají strach z omezení "volnočasových aktivit". To říká o naší budoucnosti vše.

   Vymazat
 21. Já a pan docent Valenčík jsme byli oba komunisté. Stal jsem se obětí čistek a na jaře roku 1990 jsem vrátil legitimaci. Kdyby se o mně vědělo, že jsem pořád komunistou, pak by mne určitě propustili. Nenávist a závist dosahovala obludných rozměrů a bylo naprosto vedlejší, jestli podnik moji práci potřebuje. Kariéru pana docenta neznám, až na jeho psaní pro Froňkův Špígl. Pan docent se stal socanem. Já jsem se za socany nechal zvolit do zastupitelstva, ovšem členství jsem odmítl. Bylo mi líto, že nemohou sestavit kandidátku. Když mne do strany lákali, jeden socan mne ujišťoval, že jsem jako komunista nevraždil, a proto vstoupit mohu. Žádného vraha jsem v základních organizacích, kde jsem byl členem, neznal. Rozhodl jsem se dobře. Nemuselo mne trápit svědomí, že od nich utíkám.

  Na konci roku 1989 jsme oba já a pan docent mohli mít dobrý pocit, že jsme za tohoto režimu postavili miliony bytů, uvedli jsme do provozu nepočítaně fabrik, 30 přehrad, elektrárny a stali jsme se průmyslově vyspělou zemí. Ničím podobným se nemohou socani po 30 létech na výsluní pochlubit. Ani jejich dřívější člen, současný prezident, kterého jsme volili jako nejmenší zlo. Málem nedostavěli jadernou elektrárnu, po dálnici se může v Ostravě jet jen 50 km/h. I já jsem byl nespokojen před listopadem se stranou, ve které jsem byl členem. Po socanech je tady jen propad hospodářství, zkrátka hrůza. Pan docent se musí stydět. Po převratu se všichni chvástali, jak vše budou dělat lépe než komunisté. Tehdy v 90. létech měli socani trojnásobné preference ve srovnání s komunisty a teď mají skoro stejně hlasů jako komunisté. Cha, cha, cha, ...

  I na těchto stránkách je hodně kritiky na komunisty. Všechno prý dělají blbě. Vstoupit k nim není nikdo ochoten, protože se ví, že by to byl konec profesionální kariéry. Jsou jen výjimečná zaměstnání, kde je nebezpečí perzekuce velmi malé. Já osobně mám v úctě každého, kdo je ochoten se u komunistů angažovat.

  OdpovědětVymazat
 22. Když se spojí několik trpaslíků, nevznikne z nich obr, ale velký trpaslík:

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Kdyz-se-spoji-nekolik-trpasliku-nevznikne-z-nich-obr-varuje-prezident-Zeman-Pak-pridal-nezdvorily-vtip-o-Senatu-639296

  Hej hou, hej hou,
  trpaslíci jdou,
  kampak asi krajů kasy,
  ti mamlasi dovedou...hej hou.

  OdpovědětVymazat
 23. Pokud by volby mohly něco změnit, už by je zrušili. Je to pouze divadlo pro lidi prosté duchem. To se plně potvrdilo.
  Světelná Bouře vše změní a uvede dění na správnou cestu skutečné PRAVDY a ta zvítězí nad dosavadními TMÁŘI !!!

  OdpovědětVymazat
 24. Přečetl jsem skoro všechny příspěvky této diskuse a v každém je kus pravdy. Dnešní levice zaspala dobu. A není nikoho, kdo by tvořivě rozvíjel teorii marxismu a dokázal i tvořivě aplikovat. Dnes levici nepomůže nastolovat třídní boj, není revoluční situace a proto vidím neschopnost KSČM zaujmout občany ničím konkrétním. Když jsem viděl heslo komunistů ve Zlínském kraji "Dáme vám víc" tak nevím co tím mysleli. Z čeho čeho jim mají dát víc? Naprostá bezradnost a přitom mají tolik témat, které by určitě zaujali. Řešení privatizačních podvodů, rozkradení státního majetku, cirkevní restituce atd. Až po převratu jsme pochopili co znamená krást. Při žvanění o demokracii a svobodě byly rozkradeny fabriky, vytunelované banky a dokonce se napakovala i církev Mnozí komunisté byli u komunistů, ale nikdy komunisty nebyli.- Sám jsem nebyl po celou dobu aktivního věku členem KSČ, a necítím k ním zášť, dokonce je volím, ale ta programová prázdnota, navíc nečinnost mne mrzí. Dalo se čekat, že k tomuto okamžiku, kdy KSČM ztratí podporu ve společnosti došlo. Ale nebudu se opakovat!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tu privatizaci jsem léta odsuzoval také, ale jaký rozdíl je mezi podnikem, který někdo zprivatizoval a dnes funguje a např. současnými lesy čr?
   30 let podvodů, péče vládnoucích politických stran ODS a ČSSD, Palas, zlaté padáky, totální rozprodej majetku, hájoven, fořtoven, brutální zužování lesnického personálu(hajný dříve 500ha s lidmi v místě bydliště, dnes revírník až 2500ha s pokaždé jinými Ukrajinci), katastrofa pro les jménem výběrová řízení, na každou práci jiní lidé, zničení systému, který od dob Marie Terezie při nunté péči o smrkové monokultury byl jediný možný a správný - vše zakončeno obřím přemnožením kůrovce a totální devastací jedně z našich nejlukrativnějších surovin.
   A vliv počasí?:-))))))))))))))))))))))))))

   Nikdo zatím netuší, jaké dopady tato devastace tohoto jediného odvětví bude mít v blízké budoucnosti. Bude to ale obří průser.

   A k těm komunistům? Paradoxně tato stárnoucí sešlost v dnešní podobě je kromě "všeobecných viníků všeho zlého" ještě navíc(s prominutím) tím opravdovým strašákem klasické levice. Havel byl buď klikař, nebo génius, když odmítl tuto stranu zrušit. Ponechání jí až do tohoto stavu je totiž dnes po topácko-odeesáckých manýrech ČSSD rána pro celou levici komplet.

   Vymazat
 25. Pane Valenčíku, chce to vįc Vaší aktivity,co napsat knížečku jako návod ? A samozřejmě sdílet gratis a všude...rozvlekle kecy a teorie každého unaví....Jana

  OdpovědětVymazat
 26. Vážení eurofilové, zde je výsledek vaší lásky k euru. Šichtařová vytáhla aktuální čísla

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Vazeni-eurofilove-zde-je-vysledek-vasi-lasky-k-euru-Sichtarova-vytahla-aktualni-cisla-639251

  Když se spojí několik trpaslíků, nevznikne z nich obr, varuje prezident Zeman. Pak přidal nezdvořilý vtip o Senátu

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Kdyz-se-spoji-nekolik-trpasliku-nevznikne-z-nich-obr-varuje-prezident-Zeman-Pak-pridal-nezdvorily-vtip-o-Senatu-639296

  OdpovědětVymazat
 27. Nechápu komunisty. Kde je pan Skála, paní Semelová, Vondruška, Grebeníček? Zřejmě jim tam nějaký maskovaný pravdoláskař radí, že by snížili volební výsledky, což je nesmysl. Proč komunisti nenasadí nejlepší koně, copak nevidí, co se děje?
  Chtěl jsem volit komunisty do EP a pak jsem si přečetl, jak jejich kandidáti chodí "protestně hopsat" proti Marii Le Pen. Je čas, na "výměnu legitimací". Výše jmenovaní by měli založit novou stranu a budou na 20%. Co to je za "demokracii", že nám bude někdo pod pohrůžkami diktovat, kolik sem máme přijmout "inženýrů, doktorů" a nechat se "kulturně obohacovat"?!
  Co se děje v celé Evropě snad je jasné, nechci tady no-go zony, nechci se bát vyjít na ulici!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Máte zcela pravdu. V této zemi naprosto chybí skutečná levicová, sociálně orientovaná strana, která by měla skutečnou vizi budoucnosti, a tedy strategii a taktiku, jak pro tu budoucnost něco dělat, jak pro tu vizi nadchnout lidi, zejména mladé. Jenže to starými metodami nepůjde. Asi bude třeba nebudovat strukturu poboček jako před 50 lety, ale neziskovky, které by ty základní myšlenky mladým "implantovaly" podobnými metodami, jednoduchými hesly na mítincích a demonstracích jako třeba ty milionchvilky pro(ti) demokracii...
   Viki L.

   Vymazat
  2. 20%? Proberte se. Komunisti se pouze přetahují o voliče spolu s SPD. Celkem je v této skupině podobně smýšlejících dlouhodobě cca 10 až 15% voličů. Vždycky nula od nuly pojde.

   Vymazat
 28. Nechci nikomu brát nadšení předem, ale když jsem si přečetl onen "stolní text", nějak ani nevím, co jsem to tedy vlastně četl. Někde tu jsou prý lvi (že by tedy Hic sunt leones?) Já tedy vidím jen další aktivistickou bezobsažnost. Za vrchol nesoudnosti ovšem považuji tezi o získání ústavní většiny v r. 2021. A co takhle letět na Mars už tento prosinec? I ti Piráti,kterým nevěřím ani nos mezi ušima, museli roky působit na lid vezdejší a k takovému cíli mají hrome daleko...
  Ano,mnoho zde napsaného je fakt. Ovšem utajení technokraté to u kulatých stolů nevyhrají. Realpolitici se jim prostě vysmějí. Nebožtík Pepa Heller by mohl vyprávět.RIP.
  Spolu se ztrouchnivělým pseudomarxismem byla "kedysi" ale odvržena i dialektika jako metodologie poznání a praxe a tedy i politické činnosti. Tupé a bezobsažné výkřiky "my dáme nejvíc" levici jen diskreditují. A ona vlastně už ani jako POLITICKÉ HNUTÍ reálně neexistuje.
  Jen to možná ještě neví. A nebo ano.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 22:44 Cácho. Ty o tom nevíš vůbec nic. Jen o tom nevíš.

   Vymazat
 29. Trochu z jiného soudku. V tomto článku to není až tak hrozné, ale je zvláštní, jak VŠ pedagog pracuje ve svých textech s barvami, s velikostí a s různými typy písma. Předpokládám, že studenta by s takto napsanou seminárkou vyhodil.

  OdpovědětVymazat
 30. Udivuje mě, že všichni jásají nad výsledky voleb, ale doposud nikdo se nepozastavil nad účastí ve volbách! Ano, účast 37 % voličů ve volbách senátních je překvapivá. Tak vysoká účast u voleb do toho naprosto zbytečného orgánu tu snad ještě nebyla. Nebo že by to bylo tím, že i někteří voliči už začínají tušit, že někteří senátoři pochopili (podobně jako někteří primátoři a starostové), že v senátu lze dělat paralelní zahraniční politiku, diametrálně odlišnou od politiky vládní, a ještě si v jejím rámci dělat světové výlety za senátní/státní peníze? Přitom se za tyto aktivity nikomu nezodpovídají! Tedy přesněji, nikomu ze svých voličů. Zodpovídají se úplně jiným zadavatelům. Viz pan předseda senátu J. Vystrčil. Však jsme viděli ve všech zprávách, kdo mu tu cestu schválil, ba dokonce nekompromisně „doporučil“. Před takovým významným zadavatelem je pak třeba předvést náležitý hlubokosklon, až téměř zeměplaz, a ihned se dát do realizace úkolu. Takže k senátním volbám možná vyrazila ta část voličstva, která nesouhlasí se zahraniční politikou vládní…
  Ovšem účast 38 % ve volbách krajských, tak to naprostá tragédie! Vždyť v krajích se točí obrovské peníze, kraje rozhodují o hromadné dopravě, silnicích, středním školství, o spoustě nemocnic… Politika a investice kraje bezprostředně ovlivňují naše životy na každém kroku! Přijmeme-li tedy za svůj většinový princip, tak většina voličů touto svou neúčastí ve volbách kandidátům na krajské zastupitele a hejtmany jasně sdělila, že je ničím nezaujali, a tedy že je ani nezajímají!!!
  Osobně již řadu let razím názor, že volby s účastí voličů pod 50 % mají být ze zákona zrušeny a mají se opakovat za 3 měsíce, a to tak dlouho, dokud kandidáti voliče nepřesvědčí, že stojí za to, k těm volbám jít a k jejich programu se vyjádřit. Do úspěšných voleb má pak vládnout předchozí sestava. A samozřejmě že každé další kolo už si kandidáti musí zaplatit ze svého (když napoprvé nikoho nezaujali – to je přeci jejich chyba, tak proč by jim to měl někdo platit!). Volby s účastí pod 50 % tedy znamenají, že většinu voličů program a kandidáti nezaujali. A volby s účastí pod 30 % znamenají, že je, stejně jako kandidáty a jejich program, voliči bojkotují, tedy že je považují za zbytečné příživníky, kteří je jen zdržují od jiné, užitečnější práce, než se chodit vyjadřovat ve volbách k jejich nesmyslným „programům“.
  Viki L.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Za sebe mám jen jednu připomínku, vztahuje se ke všem stranám. Není mi sice jedno co nám občanům slibují ve svých programech, ale zajímá mne, co vlastně splnily. Chybí mi závěrečná inventura. Tu určitě musí vyúčtovat každý starosta na vesnici, ale každé patro výš je méně přehledné. Úplně nahoře je to v mlze, jen sem tam nějaký novinář na něco upozorní. Navíc je pro mne nezdůvodnitelná výmluva, že program nebyl splněn díky kolegům z koalice. Pak se totiž ptám, proč jste do ní lezli ?

   Vymazat
  2. Pravda pravdoucí! To závěrečné "vyúčtování" zoufale chybí. A tak se o posty nejvyšší můžou ucházet stále titíž kolem dokola, i když mnozí z nich nikdy nic ze svých slibů nesplnili... :-(
   Viki L.

   Vymazat
  3. Šetříme materiál, recyklujeme politiky i s jejich programy.

   Vymazat
 31. Díky za podnětné příspěvky, téměř v každém je kus pravdy.

  OdpovědětVymazat
 32. Politická levice není v reálné politice ale ovládá ducha doby, patří ji budoucnost a při zachování rozumu u lidí se vrátí na scénu politiky sama ..

  Babiš s jeho Ano je úspěšný protože dělá sociální levicovou politiku vedle byznysu a přetáhl k sobě původní starší voliče levicových stran.
  Sametoví demokraté se levice bojí, stávají se z nich fanatičtí blázni kteří bojují proti svým vlastním bludům, když za vším i za jejich pomateným liberalismem vidí levici, komunisty, rusy a pod.
  Piráti jsou odchovanci sametového blázince, přerostlé pubertální děti, kteří zatím nejsou schopné stát se dospělými.

  Všechno vyřeší Covidová krize ..., jedině "komunisté" jako v Číně budou schopni řešit následky a návrat života na přirozenou cestu vývoje ..
  Když se na našem Západě už žádní "komunisté" a patrioté nenajdou a lidé nedorostou k správnému levicovému kolektivistickému světonázoru, tak končíme ..

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 9:35 jsem sice levý centr, ale KSČm s Filipem tento národ nespasí. Probuďte se ze snů minulého století.

   Vymazat
  2. 18.44 Ani náhodou komentář není o KSČM a předsedovi Filipovi ..

   Covid ani přicházející Covidová krize nejsou sny, po všem bude spasitelem jenom návrat rozumu mezi lidi, který se v minulém století ještě mezi lidmi vyskytoval v dostatečné míře. Současná doba přinesla jenom morální úpadek, nevzdělanost a hloupost v porovnání s relativně normální "komunisticky totalitní" druhou polovinou minulého století ..

   Vymazat
 33. Alenu Vitáskovou za prezidentku !

  OdpovědětVymazat
 34. "Demokrati" by si měli vzít příklad z "totality". Volby by měly být povinné.
  Ta dřívější "národní fronta" (KSČ, lidovci, socialisté) by měla být nahrazena třemi stranami. Pravice, střed, levice.
  Jako ve většině zemí západu.
  Jenže to by oblbovací pravičáci přišli o výhodu té své
  "demokracie". Udělat z těch sto stran fankluby, s momentálně
  nejzábavnějšími klauny. Hlavně na mladé to velice dobře zabírá. Obzvláště když oni už od narození nepoznali co je to
  válka, neví většinou kdo a proč ji vyvolal. A s tím také
  nepoznali, co je to hlad a nedostatek všeho. A to nemyslím jen těch banánů, riflí a dokonce mobilu, jak to někteří úplně
  blbí korunují.

  OdpovědětVymazat
 35. Vedení ČSSD v posledních letech ovládli karierní politici, kteří prostě šli tam, kde bylo místo. Tak se stalo, že se utvořila sešlost s různými politickými názory - od leva, do prava. Stačí dnes si poslechnout nezávisle na sobě několik jejich vůdců a máte tu kompletně všechny názory celého politického spektra - od eurohujerů až po patrioty.

  Tomu všemu navíc předcházely nejrůznější skandály a podvody, jako např. podpora a následně doplácení elektřiny solárním baronům(mnohdy jejich politikům) za vrtule a solární panely. Taky tehdy právě pan Palas odstartoval politickou devastaci českých lesů - se vším všudy.
  Voliči pak plně prokoukli po taškařici Kalouska s nepříliš bystrým Sobotkou, který si nechal podstrkávat dokumenty proti Babišovi a doslova s úsměvem i...ta je zveřejňoval až do svého totálního politického sebezničení. Pochopitelně za vydatného řehotu celé topky. :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kariéristy brzy pozná i ČSSD, krysičky budou opouštět palubu.

   Vymazat
 36. Co se týká komunistů, 25 let bez možnosti zapojení do řízení státu prostřednictvím nějaké koalice, a když dnes konečně k něčemu jsou, zjistí se, že tam sedí pár dobře prosperujících stárnoucích strejdů.

  OdpovědětVymazat
 37. Danny, Tatran a další...
  ve vašich příspěvcích je spousta pravdy. Funkcionáři typu Filip a spol by měli odstoupit. Za bejvalého režimu se při spoustě blbostí a v 50tých letech možná i zločinů se realizovalo XXXdobrých reforem v ekonomice i praktickém životě... a pomohlo se většině lidí ke slušnému životu. Už jsem to tady psal Xkrát, že období socialismu bylo v našich zemích nejlepší a nejperspektivnější období v dějinách.

  OdpovědětVymazat
 38. Nicnedělání je úspěšná strategie pro volby. Jenže, kdo je bude živit, až si ten mustr vezmou všichni?

  https://cz.sputniknews.com/politika/2020100512617910-nedelali-nic-ale-stejne-uspeli-hampl-rozlustil-co-stoji-za-volebnim-uspechem-piratu-pristoupi-na-to/

  OdpovědětVymazat
 39. Obávám se, že politickými prostředky je současná situace neřešitelná. Parazité jsou vždycky ve výhodě a perfektní informační media jim poskytují dokonalou příležitost k oblbování. Změnu v postojích lidí může přinést jen pořádná krize s vysokou úmrtností. Takže podporujte zubaře, co nejlíp ví, jak si poradit s covidem. jogín

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Anonymní5. října 2020 16:37
   On nezpůsobí žádnou úmrtnost. Jeho úkolem je, denně dělat z Covidu záležitost nejvyšší důležitosti. Rozbít lidem jejich životy, zaměstnání, koníčky, vztahy, zábavu a udělat z nich izolované ostrůvky neakceschopných jedinců. Na tom pracuje, Vojtěch tomu asi nedokázal dát pořádné grády. P.K.

   Vymazat
  2. Proč píšete, anonyme 20:28 nesmysly. Codid zkracuje lidem život smrtí. Ti postižení tu mohli s námi být ještě dlouho, ale virus je v jejich chorobách dorazil. Chcete si vzít na svědomí, že lidem, a ne jen straším a nemocným, zkracujete život? A to jsme napsal velmi kulantně. Spíš mělo být "vraždíte"!

   Vymazat
  3. Anonymní5. října 2020 20:48
   Já už toho stejně mám na svědomí hodně. Vím, že na ulici auta porážejí lidi a přes to neusiluji o zákaz vycházení, nebo zákaz používání aut. Vím, že padají letadla, přesto neagituji za jejich zákaz. Vím, že tučná jídla zvyšují nemocnost, přesto nevolám po zákazu prodeje bůčku, atd., atd.
   Víte kolik lidí, by tu s námi ještě mohlo být, kdybychom třeba jenom na rok zakázali automobilovou dopravu? Cca 3600 osob. To je snad málo, to nám ti lidé za to nestojí? Kde máme nějakého odborníka, přes zastavování automobilové dopravy? I já jsem kulantní. P.K.

   Vymazat
  4. 20:28 Kolik ti je synku ? Mně třiaosmdesát, plíce mi
   jedou na sedmdesát pct, po třiceti létech v dolech.
   Podle mně byl coronáč stvořen pro odlehčení světa od
   lidí. Samozřejmě hlavně starých. Ti si ve dvacátém století užili dost. Vám mladým vadí uskrovnit se aspoň
   na čas, když my jsme se museli uskrovňovat celou válku
   a k tomu ještě vydržet blokády, sankce a vyhrůžky další léta.

   Vymazat
  5. Taky se bojíte klekánice 20.48? A polednice? To byla kvalifikovaná strašidla pro analfabety ve středověku, církev potřebovala vystrašence, tak strašila lidi duchama. Zajímavé - vystrašence potřebují všechny hnusné elity a nadlidi - proč asi? Ovce taky bečí, a celý život se bojí vlka, a nakonec ji sežere její vlastní chovatel. A staříci si myslí, že bez covidu by byli nesmrtelní? Asi jo. A tady to - anonym 9.53 - typické. Ano, já jsem starej, a stejně už bych nikam nechodil, tak si lebedím, že ani ti mladí nemohou. Že je zavřeli doma. Konečně se cítím být šťasten. Ještě že tak - světové staré, zchátralé a impotentní žoky peněz mají na to, aby než zdechnou, zničili celý svět, a taky že ho ničí. Koupili si media, kina, divadla, koupí si všechno - a všechno napřed zničí - všechny zničí - a pak s klidem a radostí zdechnou. Úžasné. Kam se na ně hrabeme? My jenom vlezeme hrůzou do slepičí klece a s hadrem na hubě budem s radostí pozorovat, jak to ty mladé a zdravé sere - proč se lidi nedokážou změnit? Proč neplatí - žít a nechat žít?

   Vymazat
  6. Anonymní6. října 2020 9:53
   Otče, právě pro takové, jako Vy, to píšu, neboť vystrašenost zabíjí.
   Koronavirus, stejně jako ostatní chřipkové viry, jsou kolem nás neustále. Všechny ty roušky a organizační opatření, jsou pro ně k smíchu. Je třeba si pěstovat tělesnou imunitu, která je nejlepší bariérou na všechny viry a bacily. Ale nakonec stejně podlehneme, tomu se ještě nikdo nevyhnul. P.K.

   Vymazat
  7. 12:27 Kde jsi na to přišel, ty hňupe, že já si "lebedím", jak ty ubožáček nemůžeš.
   Mám pět pravnuků, pět vnoučat a tři dcery. Všichni zatím žijí jak normálně. Jen si ten "hadr" nasadí když
   jdou do krámu.
   No, jsi hlupák, ale nepřeji ti nic zlého. Jen aby nedošlo i na tebe ! Pro mně karma je neznámé slovo,
   ale pro tebe by mohla být i zdarma, ty "pekačko".

   Vymazat
  8. https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Mlcte-nebo-nam-prijdte-na-pomoc-pisi-lekari-kteri-leci-covid-639552

   Všichni v první linii by se měli přidat, nebo učinit podobnou výzvu k těm v týlu, k vládě a státním orgánům, a občanům!

   Vymazat
  9. Anonymní6. října 2020 14:04
   Zasloužilá hlavo rodu, pokuste se orientovat, na koho reagujete a tomu přizpůsobte svoje oslovení. Jak 12:27 přijde k tomu, že mu nadáváte „"pekačko"“? P.K.

   Vymazat
  10. 10:48 Že pod tím cancem nebylo zrovna to PK, není rozhodující.
   Pod tímto monogramen je toho výše více v podobném duchu.
   To "rozbít lidem život, vztahy a zábavu" mně opravdu dojalo. Přitom to "rozbíjení" trvá vlastně chvilku.
   Oproti délce poslední války, která lidem opravdu BRALA
   život i to ostatní. Jo bary s techtlemechtle opravdu
   nebyly.
   Vydrž chlapče. Ono se to možná za šest let spraví.
   Nám se to taky spravilo.

   Vymazat
  11. Anonymní7. října 2020 12:55
   Určitě se to spraví. Dřív to spravovaly války, dneska se dospěje ke stejným výsledkům, pod praporem boje s koronavirem, či boje za zelenou planetu, či za solidaritu s lidmi, kteří jsou k nám naváženi z opačného konce zeměkoule.
   Výsledkem té opravy bude totalitní systém, vůči kterému bylo období „totality“ u nás dětskou školkou. Ale jistě, nebudou při tom jezdit tanky a vybuchovat granáty, takže to bude podle Vás OK. P.K.

   Vymazat
  12. 20:28 Je mi vás moc líto, že musíte být omezován ve svých volnočasových aktivitách. Je to hrůza, ke všemu v pátek oznámí zlý Prymula další omezení. Přitom my Češi se tak dokonale promořujeme, že jsme # 1. v Evropě. Daleko za námi zůstali Švédi, Francouzi, Italové, Španělé dokonce i hrdý Albion. Tak nebuďte smutným, ještě chvilku a předeběhneme i USA. "Něchť odpadně, čo je slabé", řïkal i Gustav Husák.

   Vymazat
  13. Anonymní7. října 2020 18:30
   Děkuji za ten soucit. Ale hlavně bedlivě sledujte vývoj, abyste náhodou nevyrazil, když to zrovna stoupá, nebo semafor svítí červenou. Také nezapomeňte na software, které Vás upozorní na okolojdoucího nakaženého.
   Potom je také třeba věnovat zvláštní pozornost tomu, co to dělá v takovém Holandsku, nebo Španělsku, protože jestli jim tam svítí semafor, může to přijít i sem. Prymula to zařídí.
   Ale já jsem klidný, neboť vím, že to má ten Prymula pod kontrolou a v červnu 2021, prý nad tím zvítězí. P.K.

   Vymazat
 40. Z doslechu...v takovém městě hned vedle Ostravy to prý bylo tak, že Ods měla pod palcem třeba svoz popelnic nebo ..příklad, socani něco jiného. Ať volby vyhrál kdokoliv, vždy si dokázali vzájemně zařídit aby penízky tekly do správných firem.Tomu se říká ruka ruku myje.
  U KSČM říkáte stárnoucí strejdové, víte ono starý člověk, pokud žil obyčejný život, tzn pracoval, měl manželství rodinu děti vnoučata přece za ten život třeba v 65 ví o tom životě své, určitě víc, než nějaký kovaný dvacetiletý pirát..neznevažoval bych to stáří.tady prostě více chybí taková ta zpětná vazba nebo obecně vazba politici a běžní lidi.a ke koalicím v obcích a na krajích se neřeší migrační politika nebo zahraniční vztahy, tam je to blíž občanům a pokud nejsou politici padlí na hlavu musí se přece umět domluvit, nebo aspoň spolu mluvit

  OdpovědětVymazat
 41. Filipové, Dolejšové a jim podobní jsou neštěstím KSČM.
  Jejich propagační politika je ubohá nebo nulová.
  Při tom je takovejch dobrejch věcí do r. 89, na které mohou poukazovat a stejně tak svinstva doma i v zahraničí po 89, které mohou kritizovat. Nechápu !

  OdpovědětVymazat
 42. Ani slůvko o krachu komunistů při volbách, dobře pracuje cenzor.
  Tímto nic na výsledku nezměnite,strkat hlavu do písku.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. MY tu nejsme komunisti. Cenzuruji sprosťáky, nácky, ujetá individua, které byste i vy vyhodil, kdyby k vám přišli na návštěvu. Tak na co si stěžujete? Komunisti sklidili ovoce své dlouhodobé politiky. Ostatně mnoho dalších stran vpravo od komunistů je na tom stejně.

   Vymazat
 43. 21:O2
  Pane Dvořáku,
  napsal jste to dobře. O krachu komunistů ve volbách, tady diskutujeme a hledáme příčinu. Link NR nám umožňuje slušnou diskuzi a za to děkuji.

  OdpovědětVymazat
 44. Já jsem na zdejších stránkách jako host, jsem volič ANO. Ale chci na něco upozornit, co se jednou může týkat i SPD. Díky zdejšímu povolenému pletichaření Demobloku jsou hlasy většiny voličů ANO vyloučeny. Podle mne to není fér.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tady se diskutuje se všemi!

   Už má ANO nějaký srozumitelný program,ve prospéch domorodců voličů?
   Kdy nám ho tady přijdete vysvetlovat.Slyšel jsem,že pan Babuš pro voliče nemá čas,kdy převezme konečné Program SPD zejména bod 10 rasantni změnu systemu,co?
   Až zas bude ten kulatý stůl přijdte hajit jeho barvy a to konkretně na zakladé jeho programu,který prý snad ani nemá!
   Nebo se mýlim,však by se mohl i on objevit mezi nami a třeba nám tu poreferoval jak to dělá,že furt vitězi.
   Nepustil by chlup do kasy pana SPD,když je ten boháč?

   Vymazat
  2. 0:11 Děkuji za pochopení, nejsem erudovaný diskutér, ani politik. Pokusím se, odpovědět jen za sebe. Je pravdou, že Babiš je víc podnikatel a méně politik, když budu posuzovat jen tuto oblast, tak plus jeho podnikání, je že neprodal své firmy do zahraničí jako mnoho jiných tak zvaných podnikatelů, jeho podniky vyrábějí pečivo, sýry, jogurty, uzeniny.., které i já konzumují. O jejich kvalitě se můžeme dohadovat, ale např dovážené Danone, či Boni jsou opravdu horší. Jeho firmy nekrachují a zaměstnávají hodně lidí. Což není u nás běžné. Je zdaněn u nás a určitě pod neustálou kontrolou. Důkazem je Čapí hnízdo, což byla opravdu jeho chyba. Co mu vytýkám je nesoudnost výběru elit ANO a snaha nevyhledávat konflikty, proto couvá před tzv veřejným míněním i před papaláši EU. Bude-li naše zem prosperovat, tak bude mít i prostředky na řešení sociálních problémů,opak nefunguje. Protože vím, že se nenajím slibů a ideologií, tak jsem jen pragmatik. Toť vše od 22:49.

   Vymazat
  3. Máte naprostou pravdu anonyme 10.26 - nicméně - co je to "elita"? A jak to patří do demokratické společnosti? Co v demokratické společnosti mají co dělat elity a nadlidi? Jednu šlechtu jsme zničili, továrníky a ostatní hnusné buržousty s jejich "milostivá paní" a "ručičky líbám" jsme poslali do horoucích pekel, a další elitu a posrané nadlidi jsme si zase vytvořili - copak bez tohoto lidského nad ksindlu nedokážeme žít? My nedokážeme žít bez lidí, jejichž příjmy jsou stokrát vyšší než naše, přitom se jim přezdívá "zástupci lidu" a dokonce absolvujeme i tu jejich šaškáru, které se přezdívá "volby"? Proč jsme zatím - ani po třiceti letech - nezametli s těmito nacucanými, a stále cucajícími všisky?

   Vymazat
  4. 12:34 Asi nedovedu jednoduše odpovědět, nejsem dost vystudovaný ani nemám věk moudrých. Jediné co vím, že elity nejsou to co chci, aby nás vedlo, chtěl bych tam osobnosti, které v běžném životě něco dokázaly. Že jsou dnes technologie, které dovedou pomocí píáristů, vyzážistů, módních oblékačů za příznivé pomocí médií zpracovat veřejné mínění tak, že nýmand zapůsobí jako osobnost je průšvih. Když se pak dostane do vrcholové politiky je to super porůšvih. Vrchol všeho nastane, když je sám přesvědčen o své genialitě a začne se obklopovat sobě rovnými, nebo příbuznými, tak nějak vznikají elity. Pod nimi je kasta kulíšků a šikulů, kteří jsou už specialisti na tunýlky a dovedou se vždy přiživit. Co s tím dělat nevím, děkuji za fajn pokec. Toť vše od 10:26.

   Vymazat
 45. Jedna z kapitol Benešovy "Demokracie dnes a zítra" se jmenuje: Omezení počtu politických stran prostředkem k ozdravění demokracie. Zmíněná kniha je souhrnem zkušeností prezidenta Beneše s předválečnou demokracií. No a že demokracie je dle TGM diskuse, tedy život podle pravidel na nichž se většinově dohodneme, snad každý ví. Mnozí vůdcové z listopadu 89´hlásali, že navazujeme na demokracii prvorepublikovou. Že to byla planá slova snad už většina pochopila. Bohužel po třiceti letech se podařilo demokracii zdegenerovat na boj o moc, tedy na boj o "koryta". Občan-volič z toho vypadává. A že nízká volební účast souvisí s nedodržováním jednoho ze základní pilířů demokracie, tedy vláda většiy, je snad každému jasné.

  OdpovědětVymazat
 46. Jedna z kapitol Benešovy "Demokracie dnes a zítra" se jmenuje: Omezení počtu politických stran prostředkem k ozdravění demokracie. Zmíněná kniha je souhrnem zkušeností prezidenta Beneše s předválečnou demokracií. No a že demokracie je dle TGM diskuse, tedy život podle pravidel na nichž se většinově dohodneme, snad každý ví. Mnozí vůdcové z listopadu 89´hlásali, že navazujeme na demokracii prvorepublikovou. Že to byla planá slova snad už většina pochopila. Bohužel po třiceti letech se podařilo demokracii zdegenerovat na boj o moc, tedy na boj o "koryta". Občan-volič z toho vypadává. A že nízká volební účast souvisí s nedodržováním jednoho ze základní pilířů demokracie, tedy vláda většiy, je snad každému jasné.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Sametová demokracie ani ta dnešní liberální nebyla a není o zkušených politicích..
   Po sametu se do politiky nahrnula mladá generace s tím že si to s těmi starými vyřídří. Přece nebudou čekat až nabydou životní zkušenosti, dostatečný rozum a moudrost staršího věku, chtěli si nahrabat hned bez ohledu na to že nic neuměli a všechno zmrvili.
   Nyní se ti bývalí mládežníci dočkávají toho samého od pirátů, kteří jsou ještě blbější než byli oni ..
   Demokracie se stává fraškou, když učedníci v politickém řemesle mají možnost zaujmout mistrovská místa.
   Za věk, kdy je možno považovat lidi za zralé (ne ale všechny) je věk 42 let, už jsou usazení, prošli zkouškami života i mají už něco nahrabáno a nejsou proto tak hladoví (i když to také u všech neplatí, s jídlem roste chuť).
   Po sametu se do politiky dostali s mladými pitomci i někteří starší, které komunisti utlačovali pro jejich neschpnost, ale to je jiná kapitola ..

   Vymazat
 47. Nejsem zklamán výsledky voleb. Jsem zklamán idiocii těch kteří k volbám přišli a volili mezinárodní terorismus a popření všech za dlouhá léta vybojovaných práv občanů (tj. všech právoplatných voličů včetně žen)
  Dnes jsem se přesvědčil, že ti kteří za tyto práva bojovali a vyhráli, tak dnes je jejich potomci poplivali a vzdali se jich. Je to opravdu smutné.
  Volím SPD.
  Václav

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Václave,nelze nadávat na občany ohlupené těmi,kteři je vadnou ideologie neomarxismu(Boháčů) podvedli.

   Ano chybi PROGRAM VOLIČŮ,tak zkuste navrhnout do něho aspon jeden bod.
   Kdysi to dělali za občany komunisti,ale vidite,že dnes je jejich "verchuška"managerem minulosti a diversantem svých voličů.
   Neni schopna ani dialogu s občany ve formě občanské PŘIMÉ DEMOKRACIE otevřenim diskusnich rubrik pod jejich članky na jejich stranickém webu,který jim navic platime!
   Výmluvy tech tlustých aparatčiků jen prši.
   Vypadá to,že si dali za cil zlikvidovat větev na které sedi, prodat majetek strany a uprchnout s pytlem peněz nékde snad do Vietminu!

   Vymazat
 48. 17:37
  Kde berete tu drzost nazývat lidí kteří nevolí SPD, ale jiné strany že volí "" mezinárodní terorismus "". Co ta SPD udělala do dnes,nic,jen neustále stejné bláboly.Pomalu ale jistě se propadají do fašounského bahna, tohle je celá pravdy o SPD.
  Teď se ukaž cenzore.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Anonymní6. října 2020 21:03
   Co máte s tím cenzorem? Tady jste na NR, ne v bakalomédiích. Máte právo na svůj názor. Jenom bych Vás rád upozornil, že je zkreslený. SPD pracuje, ne že nedělá nic. Ve Sněmovně předkládá mnoho návrhů zákonů a pomáhá vládě řešit tzv. koronakrizi.
   To vše jako opoziční strana, která by jenom mohla vše negovat, ve smyslu: Čím hůře, tím lépe. Proto po ní nežádejte zázraky, dejte jí ve volbách hlas, aby se dostala do vlády, a uvidíte, jak ty „neustále stejné bláboly“ uvádí v realitu. P.K.

   Vymazat
 49. 22:38
  Taky nechápu, proč si komunisti nedokáží otevřít veřejně přístupný link k diskuzní platformě jako je NR.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Co ja vim Aktivisté ČSV tedy Česke Společnosti Voličů DVA ROKY mluvili se všemi členy "verchušky"

   a žadali otevřeni diskuznich rubrik pod jejich články na jejich webu,výmluvy jen pršely!
   Dokonce jim dávali za přiklad fungujici PŘIMOU DEMOKRACII tady na NR,kde to je už léta.

   NIC NEPOMOHLO "PŘECEDA" TO ZABLOKOVAL!

   A co vice zrušil propagačni odděleni a vyhodil je do povětři i s tou skalou.
   No Skala to nebyla žadná volba,vracel se k Zapotockému a dodnes tam ve straněsnad nikdo nevi co je to NEOMARXISMUS, tedy ideologie boháčů,která z nich nadělala sračku a oni drželi a nebránili se!

   TO UKAZUJE NA BRZKE KOMPLETNI VYMAZÁNI KSČM z Parlamentu

   A to vinou celé "verchušky"kde se nenašel a asi už NIKDY nenajde moderni manager a ti "strejcové"co jsou u kormidla voleni členy strany jsou nyni Lumici táhnouci tuto kdysi úspěšnou stranu do propasti zapomněni.

   K nosu dávaji členům strany mrkvičku tzv sjezdu,ale to je jen chiméra a aparátčiky čeká účet a to ve formě!

   ŽADNÝCH SERIOZNICH VOLIČŮ

   Zvláště na neexistujici vizi Programu,který je už teď mimo misu!

   Zbývá doporučit poctivým členům "strany",kteři ještě dýchaji,aby přešli pod SVOBODU a PŘIMOU DEMOKRACII a objevili se v diskusi tady na NR,pokud maji rozum!

   ANNA


   Vymazat
 50. 22:38
  Komunisté prostě po svém obrovském úspěchu nějak tak přestali s těmi kteří je drželi u moci(pracujícími a i tz. pracující inteligencí a vastně se začali vyvyšovat a tím zratili kontakt i z vlastními voliči.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Začiná tu být podezřeni,že krach této strany byl úmyslnė zpûsoben vedenim.

   Které zapomnělo co je zdravý rozum,v hlavě měli,źe "MUSI"povinně poslouchat blbé "velitele" a nebránit se vyloženmu rozvalu strany,kdy nyni je pozde honit bycha a vnitřni jiskra teto strany je v prdeli, rozdupána jejich úhlavnimi nepřateli NEOMARXISTY!!!

   Vymazat
  2. Když stranu v televizi prezentoval Dolejš, který jen papouškoval ODS a podobné lumeny a vůbec nedával socialistickou alternativu.
   A strejda předseda tomu dával svým pantátovstvím flek na hru.
   Inu nerevoluční konec jedné strany, jejíž sešup započal normalizací a masakrem charakterních straníků, kteří ještě uměli přemýšlet a měli srdce na svém (levém) místě.
   Naštěstí "vstanou noví bojovníci", ale už nadobro mimo komunistickou stranu.

   Volte SPD!

   Vymazat
  3. 22:38
   ... kdo chvíli stál, už stojí opodál...

   Vymazat
  4. 21:20
   Nechci mentorovat, ale KSČM dostala to co si zasloužila. Je alibisticky bez názoru, vyhýbala se oponovat čemukoliv, myšlenkově prázdná i na komunální úrovni, natož na celostátní. Žila jen ze setrvačností věrné staré gardy, která pomalu odchází. Že neinspiruje dynamickou možná i levicovou mládež je jasné. Nebyl nedostatek příležitostí k realizaci v oblastí sociálně slabších občanů, možná i nepřehlížet bezdomovce, ale sebestředná KSČM zavřela oči a raději neviděla. Témata se nabízela sama např 80 tisíc důchodců v exekuci... Tak si sama napsala ortel, zákonitě se vytratí ze všech státotvorných postů a dobře jí tak, nebude žádná škoda.

   Vymazat
 51. Je nutno pochopit, že v kapitalismu který aspoň na první pohled funguje, umožňuje lidem pořídit si vše na půjčku,
  je úloha levice obtížná.
  Za první republiky, kdy kapitalismus nebyl tak výkonný, zemědělství zaostalé, byla nezaměstnanost, střílelo se do
  demonstrantů, bylo snadnější se projevit.
  Po jejich výhře v r. 46 se stali tvrdými soudci a kati svých
  oponentů, kteří je zase v době jejich vlád brali silně pod krkem. Že je nepopravovali, jak by řekl dnešní mlaďoch. To
  nebylo potřeba. "Demokracie" má jiné prostředky jak si to s
  odpůrci vyřídit.
  V dnešních časech se stali jazýčkem na vahách mezi pravicí
  prezentovanou Babišem, středopravými socany a ultrapravicovým
  blokem konzerv a fosiliemi od lidovců.
  No, to že podporovali s výhradami "šlechetného milionáře"
  Babiše, jsem bral jako nutné zlo. Než vládu konzerv a panbičkářů, tak raději ON. Samozřejmě že to u méně chápavých
  a také možná levokonzerv, neprošlo.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.