Reklama

úterý 24. listopadu 2020

Arabové - Západ musí přestat ustupovat islamistům

Khaled Abu Toameh
24. 11. 2020   ČNL


"Za to, že ve světě existuje nenávist a terorismus jsou odpovědné organizace propagující politický islám. Tyto organizace jsou ve většině islámských zemí zakázány, zatímco v Evropě – zejména v Británii – mohou neomezeně působit. Evropané si však za to mohou sami." — Mohammed al-Sheikh, saúdský spisovatel na Twitteru, 29. října 2020.

(Na snímku obchod po teroristickém útoku)

"Není pochyb o tom, že k současné vlně terorismu přispěla předchozí shovívavá politika Francie vůči [muslimským] extremistům a francouzské zákony zaručující právo na azyl a imigraci každému cizinci, který se ocitne ve Francii." — Hailah al-Mashouh, saúdská publicistka a politická analytička, nezávislý zpravodajský server Elaph, 5. listopadu 2020.

Muslimská světová liga (Muslim World League) varovala, že islamisté při realizaci svých politických projektů slaví nemalé úspěchy v nemuslimských zemích, pod kouřovou clonou školení imámů a financování islámských charit.

Mnoho Arabů a muslimů nyní varuje před současným jasným nebezpečím, které islamismus představuje pro různé společnosti, a to zejména ty na Západě. Tyto muslimské osobnosti prokazují zaujetím takového veřejného postoje velkou odvahu a přesvědčení. Jejich doporučení, aby západoevropské státy na svém území vymýtily islamistické organizace, je životně důležité.

Nedávné teroristické útoky spáchané muslimy ve Francii a Rakousku by měly sloužit jako varování pro Evropany, kteří již dlouho ustupují extremistickým muslimským politikům a organizacím.

Toto varování v posledních týdnech zaznělo od rostoucího počtu publicistů, politických analytiků a politiků z arabských a islámských zemí. Jejich hlavní poselství Evropanům zní: Politický islám je hrozbou nejen pro nemuslimy, ale i pro muslimy a Araby. Evropané se musí probudit a musí začít s muslimskými extremisty bojovat.

"Za šíření nenávisti a terorismu ve světě jsou odpovědné organizace propagující politický islám," řekl saúdský spisovatel Mohammed al-Sheikh.

"Za to, že ve světě existuje nenávist a terorismus jsou odpovědné organizace propagující politický islám. Tyto organizace jsou ve většině islámských zemí zakázány, zatímco v Evropě – zejména v Británii – mohou neomezeně působit. Evropané si však za to mohou sami."

Abdel Moneim Ibrahim, přední bahrajnský politický analytik, napsal, že Francie nyní ošklivě doplácí na své "dvoření se" politickému islámu.

"Trpí teď Francie za svoji bohorovnost a laxní bezpečnostní sledování desítek teroristických organizací působících pod rouškou charitativních a islámských společností, memorování Koránu a výuky arabštiny, a desítek imámů působících ve francouzských mešitách, kteří podněcují násilí a nenávist a sympatie k džihádistickým teroristickým skupinám?"

"Ano, to je dnešní realita. Francie nese část odpovědnosti za to, že z důvodu svobody projevu a svobody náboženství tyto podezřelé organizace nezrušila..."

"Francouzská vláda velmi dobře ví, že ve Francii existují podezřelé islámské organizace podporující teroristické činy. Je také velmi dobře obeznámená s tím, že terorismus ve Francii a ve zbytku evropských zemí financují a podporují Turecko – konkrétně vláda [tureckého prezidenta Recepa Tayyipa] Erdogana – a Katar. Turecko a Katar se spoléhají na podezřelé spolky řízené Muslimským bratrstvem a dalšími teroristickými organizacemi, jako jsou Al-Káida a Islámský stát."

Pokud bude Francie s politickým islámem nadále koketovat, varoval Abdel Moneim Ibrahim, "tak budou nevinní Francouzi i nadále platit velmi vysokou cenu."

Palestinský politický analytik Adli Sadeq poukázal na to, že v mnoha západních zemích se s Muslimským bratrstvem stále zachází jako s "umírněným politickým hnutím".

Mnoho zemí, řekl Sadeq, odmítlo označit Muslimské bratrstvo za teroristickou organizaci, protože ji mylně považují za "umírněnou" skupinu. "Tvrdit, že Muslimské bratrstvo je centristické a umírněné, nedává smysl," argumentoval. "Mezi nimi a džihádistickými skupinami není žádný rozdíl."

Tuniský redaktor a politický analytik Alhashimi Nawiri vyzval západní země, aby své vztahy s islámskými organizacemi přehodnotily:

"Ukázalo se, že tyto [islámské] organizace jsou ve své ideologické podstatě fašistické skupiny, které nemají nic společného s demokratickými hodnotami."

"Teroristické útoky páchané na Západě, mají vážný dopad na soudržnost západních společností a států. Je to ale důsledek podpory a neomezeného působení těchto [islámských] politických hnutí. Přítomnost těchto skupin v západních zemích vrhá stín na miliony muslimů, kteří tam žijí a kteří jsou povinni (po každém teroristickém útoku) prokazovat svoji nevinu a objasňovat, že islám nenese vinu za tyto skupiny a jejich činy."

Francii za její smířlivou politiku vůči islámským organizacím vyčinila také saúdská publicistka a politická analytička Hailah al-Mashouh:

"Není pochyb o tom, že k současné vlně terorismu přispěla předchozí shovívavá politika Francie vůči [muslimským] extremistům a francouzské zákony zaručující právo na azyl a imigraci každému cizinci, který se ocitne ve Francii."

Hailah al-Mashouh také doporučila Evropské unii postavit mimo zákon a trestně stíhat všechny politické islámské skupiny – zejména ty, které jsou přidruženy k Muslimskému bratrstvu – a uvedla, že takový krok by byl v boji proti terorismu účinnou zbraní.

"Jediným možným rozhodným řešením [teroristických] útoků je kriminalizace a vyhoštění extremistických skupin," zdůraznila al-Mashouh. Dále dodala, že západní země by se měly poučit z tvrdého zákroku Saúdské Arábie a Spojených arabských emirátů proti skupinám přidruženým k Muslimskému bratrstvu, které byly z těchto dvou zemí vypovězeny. Varovala, že pokud tyto skupiny nebudou z Francie a dalších západních zemí vyhoštěny, tak to povede k dalšímu násilí a krveprolití.

Muslimská světová liga (Muslim World League), panislámská nevládní organizace, jejímž deklarovaným cílem je objasňovat skutečné poselství islámu "propagováním umírněných hodnot podporujících mír, toleranci a lásku", varovala, že politický islám je extremistická, nebezpečná a násilná ideologie.

Francii, Rakousku a dalším západním zemím, které umožňují Muslimskému bratrstvu, a jeho přidruženým organizacím na svém území neomezeně působit. poslala Muslimská světová liga tento vzkaz: "Myšlenky politického islámu jsou založeny na šíření nenávisti, zasahování do záležitostí států a ovlivňování jejich národní soudržnosti, jakož i na podněcování násilí v západních zemích za účelem uskutečnění jeho politických cílů." Muslimská světová liga dále varovala, že islamisté při realizaci svých politických projektů slaví nemalé úspěchy v nemuslimských zemích, pod kouřovou clonou školení imámů a financování islámských charit.

Několik dalších významných arabských a muslimských mediálních osobností a politických analytiků doporučilo Evropanům, aby si dávali pozor na finanční a politickou podporu, kterou skupiny přidružené k Muslimskému bratrstvu dostávají z Turecka, Íránu a Kataru.

Faisal J. Abbas, šéfredaktor deníku Arab News, poznamenal, že muslimským teroristům pomáhají v západních zemích "zlomyslné ruce" Turecka.

"Tyto zlovolné režimy vždy rády zneužívaly náboženství k získávání politických bodů a naprosto profesionálně v tom umí chodit například Írán," napsal Abbas. "Používají náboženství ke svým politickým cílům a k vyvolávání a podněcování nenávisti. Prožíváme těžké a nebezpečné časy."

K Abbásovu upozornění na úlohu Turecka, Íránu a Kataru při financování a podpoře islámských skupin a jednotlivců v západních zemích se přidal i tuniský spisovatel Al-Habib al-Aswad, který napsal, že "terorismus se změnil v průmysl vedený islamisty toužícími po světovládě, jejichž myšlení zamrzlo v ideologii historických islámských výbojů do zemí nevěřících a jejich okupaci."

Al-Habib al-Aswad varoval, že Turecko a Katar financují islámské organizace, milice a média na Západě a dodal: "Blíží se nová vlna terorismu, která by mohla být ještě násilnější než ta předchozí."

Mnoho Arabů a muslimů nyní varuje před současným jasným nebezpečím, které islamismus představuje pro různé společnosti, a to zejména ty na Západě. Tyto muslimské osobnosti prokazují zaujmutím takového veřejného postoje velkou odvahu a přesvědčení. Jejich doporučení, aby západoevropské státy na svém území vymýtily islamistické organizace, je životně důležité. Bezprostředním důsledkem pokračující politiky ustupování islamistům budou další hrůzné vraždy v ulicích evropských měst.Khaled Abu Toameh sponzorovaný nadací Shillman Journalism je spolupracovníkem Gatestone Institute a pracuje jako novinář v Jeruzalémě. Za svou práci obdržel několik ocenění.

Překlad původního textu: Arabs: "Westerners Must Stop Appeasing Islamists"
Překlad: Libor Popovský, Helena Kolínská10 komentářů :

 1. Na Prima Zoomu byl pořad ve kterém se říkalo, že by jsme my(!) měli být vděčni Německu za to, že přijímá uprchlíky ze Sýrie, kteří utíkají před ruskými bombami. Nevím, kolik toho tam Rusové, ale i Američani a ostatní vysypali ale vím, že např. Afričané před bombami až tak neutíkají. Ti mladí chlapci to mají možná ve své zemi těžké ale utíkat z ní a nesnažit se jí pomoci? Volit tu nejjednodušší cestu, útěk? Od Lékařů bez hranic jsem dostal složenku na pomoc malým hladovým černouškům. Na reklamních letácích jen vyhublé děti a matky tahající otepi roští na hlavách. A muži? Nikde nikdo. Blbá agitace. Mohu se domýšlet, že ti mladí tatínkové utekli před zodpovědností a těď si užívají v Evropě zatím co já budu na jejich děti platit výživné. Sami jsme si u nás za třicet let vybudovali bědné a potřebné, pro které děláme potravinové sbírky a peníze posíláme našim dětem, jejichž rodiče nemají na jejich obědy a svačiny. Ano i my zažíváme kolem sebe bídu i když ne takovou jako v Africe, ale alespoň ti naši chlapi tu zůstávají ale nevím jak to mají ti hnědí a černí muslimové se zodpovědností k vlastním dětem. Nejsem nelida a něco pošlu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pane Konohorský, jste zajisté hodný člověk. No ale opatrně, komu posíláte své pracně vydělané peníze.
   Sám uvádíte podezřelé fotografie, jako propagandu.
   Toho bych se držel.
   Vše je laděno na lidské city a penízky kdo jinam.

   Smazat
  2. Omlouvám se,oprava.
   Kutnohorský a penízky jdou jinam.

   Smazat
 2. 8:51 Člověk nemusí být nelida a neposlat nic. Nemusí se nechat dotlačit k pomoci globalistickým cílům a jejich pohůnkům (třebas i Lékařům bez hranic). Přebírat odpovědnost za ty, kdož odpovědní za stav světa jsou, a kteří navíc se snaží podobnými praktikami tu zodpovědnost naroubovat obyčejným lidem, je s prominutím blbost.

  OdpovědětSmazat
 3. Jako je fajn, že to píšou a není to nepravda. Nicméně toto převážně nebudou arabští disidenti ani kandidáti na rozřezání a vypuštění (prozatím, lépe řečeno pokud se nezmění linie). Všimněte si, jak nadávají jeden na druhého a hlavně na Katar a Turecko (a je zmíněn i Írán, který po Evropě žádné problémy momentálně nedělá). Saúdská Arábie se snaží nějak se vyprofilovat a má k tomu pádné důvody, tak se tváří jak mílius, dokonce už po vzoru Emirátů možná naváže diplomatické styky s Izraelem. No a tak i saúdský spisovatel nikoli disident a uprchlík může nějak beztrestně mluvit a je to dokonce politicky žádoucí. Jaký byl podíl Saúdů na financování a podpoře těch leváren, na to se samozřejmě neodváží pomyslet ani ve snu.

  OdpovědětSmazat
 4. V Rusku je cca 10% muslimů a společnost i s tím "islámem" funguje, takže když se chce, tak to jde!!!
  Je to několik let, kdy v Moskvě sám Putin otevřel jednu z největších mešit na světě!! Zase na druhou stranu , když se cca 40 islámských teroristů zmocnilo stovky rukojmích v divadle v Moskvě, tak je po cca dvoudením jednání nekompromisně všechny pobili vojenským nervovým plynem / a to nebyla nějaká atrapa jako Novičok v případě Skripala a Navalného!!!/ , také to odneslo několik civilistů , co byli moc blízko, nikdo nepřežil!!! Co se moc neví, že cca 500 i vzdálených příbuzných teroristů bylo z Ruska vysídleno - zabaven majetek za náhradu a zbaveni ruského občanství , bez možnosti se v Rusku do konce života usadit, zde byl použit nějaký paragraf na ochranu Ruské federace!!!! A světě div se , nikdo ze západu ani nepípl a od té doby jsou radikální islamisté v Rusku v "klidu" , protože dobře ví, jak se k nim a jejich rodinám ruský stát zachová, pokud budou "zlobit"!!! Když se chce, tak se nechá pořádek pro všechny nastolit, ale musí se chtít, což je ve Francii a EU problém!! Také , zásadní problém, v Rusku by žádná karikatura mohameda nevyšla, protože by šli autoři provokace do basy a na dlouho!! Zase zákony na ochranu RF jsou velmi přísné!!!! Svoboda a demokracie je také pořádek pro každého!

  OdpovědětSmazat
 5. Hlavně by měli zrušit migraci špatnou porodnost tím nevyřeší a jen dávají svoje země islámu.

  OdpovědětSmazat
 6. Zásadně nereaguji na "Lékaře"bez hranic, či Člověka v plísni a jiné podobné "dobrodince". Pomáhám těm, kteří jsou v mém okolí, o kterých vím, že díky naší vládě nemají ani na chleba a léky a o které tito výtečníci ani nezakopnou. Proč? Přišlo by se totiž na to, kam skutečně jdou darované peníze a kolik setin procent z nich dostal ten chudák, kterému byl příspěvek určen. Ti, kteří z dobrého srdce přes tyto party posílají svoje těžce vydělané peníze, pak nakonec zjistí, že šly na podporu všelijakých majdanú, třeba v Bělorusku apod.

  OdpovědětSmazat
 7. Jo, jo..na hrubej pytel, hrubou zaplatu..... nebo jak se do lesa vola, tak se z neho i ozyva..... se rikavalo (aplati to dodnes)

  OdpovědětSmazat
 8. Máme-li přežít střet s hovady, tak musí jít veškerá humanita stranou. Na tu oni neslyší a v celku oprávněně si ji vykládají jako slabost. Nám tu zakazují na některé věci byť jenom pomyslet, ovšem oni o těch svých veřejně melou, uvádějí je do praxe a následně je veřejně oslavují. A reakce ?. Semkneme se, naše hodnoty si vzít nenecháme, tak tohle je zastaví, to jistě, v případě, že by pukli smíchy.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.