Reklama

pondělí 30. listopadu 2020

Čtenáři moc neocenili článek Daily Mail k testu ruské rakety „Zirkon“

-kou-
30. 11. 2020 TheDailyMail a PrvníZprávy
Čtenáři britského listu The Daily Mail komentovali článek i video z testu ruské hypersonické rakety „Zirkon“.
Start byl proveden z hlavní fregaty projektu 22350 „Admirál flotily Sovětského svazu Gorškov“. Raketa vzlétla z lodi umístěné v Bílém moři a po 450 kilometrech zasáhla cíl v Barentsově moři. Rychlost letu „Zirkonu“ přesáhla Mach osm - asi 9,5 tisíce kilometrů za hodinu. Vývojáři očekávají dosažení rychlosti přes 10,7 tisíc kilometrů za hodinu.

Autor článku v Daily Mail napsal, že „Zircon“ lze použít proti americkým městům v případě jaderné války. Tvrdil také, s odkazem na americkou armádu, že tyto rakety jsou schopné ničit vesmírné satelity na nízké oběžné dráze Země.

„Směšné. Staré dobré noviny Daily Mail. Bašta pravdy,“ ironicky poznamenal Constantine Paynes. Uživatel zdůraznil, že „Zirkon“ nebyl vytvořen k ničení satelitů, ale start byl proveden v reakci na testy amerických raket v Černém moři nedaleko Krymu. „Zajímalo by mě, jak by zněl název článku, kdyby Rusko vypustilo do moře u pobřeží Kentu několik balistických raket,“ zeptal se.

Položil otázku, zda by autoři Daily Mail mohli být vůbec nazýváni novináři. „Proč nechávají fakta přebíjet senzační žurnalistikou?“ zeptal se.

„Raketa vypuštěná z lodi je jen odpovědí „já taky“ na to, co Spojené státy učinily asi před deseti dny,“ souhlasil Lapps (narážel na skutečnost raketové střelby u Černého moře směrem ke Krymu - pozn. red.).

Res99er upozornil na skutečnost, že Rusko vynakládá na vojenské potřeby mnohem méně peněz než Spojené státy. „A nezapomeňme, že pouze jedna země skutečně použila jaderné zbraně proti civilnímu obyvatelstvu jiné země. A nebylo to Rusko," pokračoval uživatel.

Ruská fregata úspěšně střílí raketu Zirkon na námořní cíl

„Můžeme jen doufat, že hrozba vzájemně zajištěného ničení v důsledku jaderné války odradí světové velmoci od jejího zahájení,“ komentoval publikaci uživatel EJF1986.

„Problém je v tom, že Biden si myslí, že válku s Ruskem lze vyhrát,“ reagoval Liber Excogitatoris. Dodal, že „ne příliš intelektuálně nadaný“ Biden nechápe podstatu principu vzájemně zajištěného ničení, ale myslí na „vítězství nebo porážku“ a naslouchá představitelům amerického vojensko-průmyslového komplexu. „Pokud někdy propukne horká válka, začne v příštích čtyřech letech," předpověděl komentátor.

Though proces označil velké vojenské výdaje světových mocností za ostudu a požadoval výdaje na globální problémy. „Mohli bychom se vypořádat s některými světovými problémy a eliminovat potřebu zapojit se do válek,“ uvedl.

„Proč lidé nemohou navzájem pracovat pro dobro?“ zeptal se Barry AtricSurgery.

„Ne, řekl bych, že je to extrémně nepravděpodobné. Lidé jsou sebevědomí, sebestřední mistři sebeospravedlnění,“ řekl mu ShuvUrWokeness.

Lazyporchmunkeys označili testování zbraní za zábavu. „To donutí USA vyvinout a předvést své vlastní zbraně - podobné nebo ještě lepší. Studená válka je zpět,“ napsal.

Tony nazval lidstvo „legrační rasou“. „Tváří v tvář pandemii, která zabíjí miliony lidí, se někteří z nás stále snaží najít něco ještě zlověstnějšího,“ dodal uživatel.

„Zabíjeli jsme se navzájem, protože jsme sebrali hole a kameny. Proč si myslíte, že to někdy skončí?“  zeptal se č. 7 Portmeirion. Podle něj lze udělat jen to, aby se postavili proti agresí jinou agresí, aby se zabránilo zhoršení.
29 komentářů :

 1. Co vlastně dnes rusko dělá, neustále zbrojí,tahá si před světem tričko jaké má nové zbraně a myslí, že si svět před nima sedne na zadek. Zase jenom vše povede k eskalaci světového zbrojení.
  Rusko nic jiného po staletí neumí, než válčit,to je smysl tohoto zdegenerovaného národa.
  Rusko brzy narazí a jeho krách tak jako v devadesátých letech, bude jen slabý čajíček.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 14:04-čekáte tedy vítězství, když nestačí na zbrojení Západu?

   Smazat
  2. Unknown je zcela nepochybně pánské přirození, v tom nejvulgárdnějším slova smyslu!!

   Smazat
  3. 14:04. Máš tunelové vidění. Američané vydávají na zbrojení 10x tolik, co Rusové. To, že Rusové dokážou v obraně konkurovat západu je hlavně tím, že Ruský vysokoškolák nedostává diplom za basketbal a Rusové jsou schopní inovativního myšlení, dělají to pro vlast a jsou schopni vyprodukovat za 50 dolarů tolik kolik Západní ekonomiky za 5000 dolarů. Rusové se neprohánějí kolem Amerických břehů, Zastaralý koncept letadlových lodí neprovozují a neplánují vojenské napadení nikoho. Mají, pro sebe dostatek území, nerostného bohatství a tak se připravují pouze k obranné válce, která vžaduje inovativní myšlení. Nikdy nikdo nezaručil, že obrana nemůže skončit totálním zničením protivníka, je to pořád obrana a sami nezačnou.Putin to řekl v nějakém projevu: Na co by byla zeměkoule bez Ruska? To brzdí vyvolené majitelé poloviny zeměkoule k choutkám, aby chtěli být majiteli celé zeměkoule. Ta není k mání. Národy by měly žít dle svých možností a historických zvyklosti v mírové rovnoprávné spolupraci a státy by se měly stát partnery, nikoliv vazaly. Brání tomu lidé, kteří se vejdou do dvou vágonů a my jsme jejich rukojmí.

   Smazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  5. 17:22-zkuste někdy něco napsat za sebe.

   Smazat
  6. 14:04 - Přání otcem myšlenky, ideologická zaslepenost, absence analytického myšlení, záměna příčiny a následku, necertifikovaný metr na dějiny atd. Prosím zamyslete se nad těmito nedostatky objektivního pohledu. Pak se stanete diskutujícím partnerem na úrovni a začnete si vážit sám sebe.

   Smazat
  7. Nebylo nutné se tak rozepisovat. Stačilo napsat: Jsem nevzdělaný vygumovaný imbecil! a vyšlo by to nastejno.

   Smazat
 2. Může být něco blbějšího než je Unknown?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Může, jsou to Kalousek,Schvarcenberk, Fialu a Bartošek

   Smazat
  2. 14:55
   Urážet tyto čtyři inteligentní pány, může jen tupé hovádko jako ty.

   Smazat
  3. 17:26 To jsi řekl moc hezky soudruhu. Pokud jsou pro tebe inteligentní, přesně to odpovídá tvé představě ynteligence.

   Smazat
 3. Werich , o válce.
  Bude válka ? Nebude ! Tak proč zbrojíme ? No aby byla !
  Věřím, že všichni ti, kteří těží z války a přispívají k jejímu vzniku, by měli být zastřeleni hned první den občany své země. Ernest Hemingway

  OdpovědětSmazat
 4. Stale o zbranich. Ze 7 valek v 15 letech zabily USA 20 milionu lidi a nic jste z nich nevideli. Znicena mesta Syrii a Iraku vam neukazuji, abyste neprisli na to, ze se to muze stat i v Evrope. Ono se to stane, kdyz provokace Ruska na jeho hranicich neprestanou. Rusko nikoho neohrozuje jako USA a NATO na jeho hranicich! Ten hlupak, co tady nahore pise o agresivite Ruska nezna historii. Uzitecny, placeny idiot, nebo vul.
  A tak sezehnou USA Evropu, protoze Evropane uz prestavaji verit bajkam a false flag operacim tajnych sluzeb zapadu, ktere vyrabeji z Ruska padoucha. Ne Rusko je nam nebezpecne, ale valecni zlocinci a teroristi z USA a NATO. Kdyz se Rusko spoji s Evropou, US zidaci skonci s hegemonii. Proto ta jejich paranoia, nenavist, prolhanosti a podle utoky na Rusko.

  OdpovědětSmazat
 5. Rusko je neporazitelné. kdo haní Rusko, že je zaostalé, tak by mě zajímalo, kde by byla každá země, která zažila vyhlazovací válku, 26 milionů mrtvých mladých lidí, zničená země? Rusko je nejodolnější národ světa. Neustále podráženo, napadáno a ponižováno! Rozpoutejte s Ruskem dnes válku a končíte všichni. Jak řekl Putin "K čemu by byl svět bez Ruska?" A můžete zabít celou vládu Ruska, Zahubí vás všechny "Perimeter" mrtvá ruka, 1000x jištěna, ale při indikaci radioaktivity a neaktualizování po určitou dobu(znamená, že jsou Rusové mrtví) odpálí automatické velení tisíce raket a je konečná. Nikdo nepřežije a kdyby, tak k čemu mu bude svět bez zvířat, hmyzu, s otrávenou vodou a přírodou? Peníze lidstvu zatemnily mozek, hlavně namistrovaným A meričanům! Rusko, díky za mír, díky, že jsi.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 15:29 - netřeba nic dodávat!

   Smazat
  2. Odporujete si, nevite ani o cem pisete. Rusko uz po 1000 let se snazi dobyt. Svedove, Turci, Nemecti rytiri, Hitler a Napoleon a jejich evropsti spojenci. Seznam neni uplny, velkou roli hral i zradny Albion, snazici se odjakziva Rusko nicit a oslabovat. Nastesti je jeho sila uvadla a jako velmoc je uz jenom stin sve slavy a moci. Rusko nikdo nepremuze, protoze zoldaci touzici po majetku nikdy nemohou vyhrat nad narodem, ktery haji sve uzemi a svou identitu. Je obkliceno ze vsech stran US Army a NATO, ponizovano, bito klackem Skripalu, Litvinenka, Navalneho, tyrano sankcemi, chteji mu za kazdou cenu ucpat NS-2. Kazdy, kdo zna podlosti zapadu musi Rusku fandit, obdivovat jeho statecnost a rozvaznost s jakou vzdoruje zapadnim grazlum. Ziju na zapade panove. Ten je ovladan Kabalou jako i byvale zeme vychodniho bloku. Vsechny centralni banky az na ruskou ridi Rothschildove!
   Jedine Putin je z Ruska vykopnul.

   Smazat
  3. Ze by jsi mezitim prisel za 1.5 hodiny k rozumu, nebo te nekdo prokadroval? Asi jsi se dozvedel, ze se uz na US poskoky u nas vari voda?

   Smazat
  4. Re (15:56):
   Václave, zdá se, že ti dva, kteří používají stejně duchaplnou přezdívku "unknown", aby zakryli svou identitu (o motivech netřeba debatovat), jsou dvě různé osoby s odlišným sentimentem.
   Ten, který jako prvý zahájil debatu k tématu, viz výše, bude nejspíš psychopatem, který Rusko upřímně nenávidí.
   Ten druhý je jeho protikladem, jakoby tomu prvnímu nastavoval zrcadlo. S jeho názory souhlasím.

   Smazat
  5. Pane Opluštile, je to trochu jinak. Unknowny jsou všichni, kdo si nezvolí jméno nebo přezdívku. Mohou to být tedy "kladní i záporní". Je tedy třeba je číst nebo ignorovat.

   Smazat
  6. Václav 15:48: Nevím jestli to s tou Ruskou bankou a Rotschildem je pravda. Já jsem kdesi slyšel pravý opak, to jest, že tato banka patří Rotschildovi. Jinak z úst doktora Jaskowskeho z Polska, emeritovaného chirurga, člověka s velmi širokým záběrem a značných znalosti, kterého jsem nepřistihl zatím na nějaké hrube nesrovnalosti, zaznělo, že Putin je člen City of London Corporation, tedy jakéhosi jejich parlamentu. O této informaci nevím co si myslet. Putinovi fandím. Jinak mimochodem, tento doktor rovněž říkal, že v Polsku velebený Pilsudský byl agent tří mocností - Německá, Britanie a Japonska. Dost věrohodné. Ten puč v roce 1926, v jehož důsledku došlo k ustanovení sanačního Polska /Sanacja/ s koncentračními /nebo jen jedním koncentračním táborem?/ - Bereza Kartuzka, čili ten puč byl proveden za anglické peníze a Pilsudsky dokonce část peněz vrátil Angličanům. Po puči, jen zajimavost, provedl opět privatizaci předtím zestatněných dolů ve Slezsku - předal je původním majitelům - Němcům. Pilsudský byl zprvu své kariéry sociální demokrat - asi stejný sociální demokrát jako tato partai u nás.

   Smazat
 6. Kaslete na lzi zapadu a jejich hodnoceni. Vse je jenom informacni valka, vedena zapadem proti Rusku jako predstupen valky studene co probiha a muze kazdy den prejit do valky horke, kde ztratime vsechno. Valka je vdena zadluzenym a degenerovanym zapadem, ktery ridi kabala. Je bez surovin a Rusove jim je bez boje nevydaji. Proto ta nenavist k Rusku! Zapadni vladci jsou loutky kabaly, buzeranti, pedofilove a sataniste. Zapad sam je bez surovin a utapi se v dluzich. Drancovacka Beloruska se mu uz nepodarila jako na Ukrajine, Lukasenko je prevezl. Mel smlouvu s Ruskem. Ukrajina jde po vydrancovani zapadem a vlastnimi oligarchy zakonite ke dnu a slouzi uz jenom jako provokater Ruska. Zapadni vyvoz demokracie spociva v rozvratu stavajiciho poradku v zemi a nastoleni chaosu, ktery umozni zapadnim firmam a bankam za pomoci vnitrnich slouhu zemi rozkrast a zmocnit se jejich zdroju, bank a prumyslu, uvest je do podruci zapadu, jeji kabaly. To je ucelem Majdanu v posovetskych zemich, co se osamostatnily po rozpadu SSSR.
  To bylo i ucelem Sametove revoluce v Cesku 1989. Sakra, kdy uz to cesky Pepik konecne pochopi!

  OdpovědětSmazat
 7. Rusku fandím. Zcela jednoznačně. Hej, čučkaři a čučkouni z BIS a retardovaný podpraporčíku Koudelko, chcete to slyšet ještě jednou ? Rusku fandím !

  OdpovědětSmazat
 8. Samozřejmě dobře vedená výkonost ekonomiky státních podniků je, že nemusí odvádět zisky a sám znalec SS Vrábel, řekl, že věda a IT inteligence v Rusku je na vysoké úrovni. K tomu se přidává nenáročnost většiny obyvatel a morálka. Euroatlantický svět je ve stádiu konce RÍŠE ŘÍMSKÉ.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Úryvek z knihy o únosu sovětského letounu Mig – 25 do Japonska (por. Bělenko) 6.9.1976
   Americký generál Keagen:
   "Mig-25 byl považován za letadlo s nebezpečným potenciálem, který vyžadoval rychlý vývoj v americkém vojenském letectvu a naléhavé řešení celé situace. Bělenko jednou provždy skoncoval s diskusemi kolem Mig-25. Ukázal nám, k našemu velkému překvapení, že to není stíhačka, tudíž není důvod k obavám. Zároveň nám však letoun udělil tvrdou lekci. Předvedl geniální využití všech dostupných materiálních zdrojů a lidské dovednosti. Skvělým skloubením zastaralé a moderní technologie Sověti vyvinuli v relativně krátké době a relativně levně letoun, který dosahuje slušných výkonů a který bychom my v USA dokázali zkonstruovat pouze s vynaložením astronomických finančních nákladů. Zároveň chci poznamenat, že Mig-25 nás upozornil na fakt, že Sověti jsou schopni podniknout cokoli, aby uspokojili své vojenské nároky, a že navzdory technologickým potížím se jim to úspěšně daří. Pokud hodláme využít poznatky získané o Mig-25, ušetříme miliardy dolarů na výzkumu budoucích zbraňových systémů."

   Podceňování protivníka je základem příští porážky v konfliktu. Obzvláště nepodceňujte Rusy.

   Smazat
 9. To jsou kecy jak bidet může věřit že může vyhrát když má proti Rusku zastaralé zbraně. Navíc mají Rusové Čínu jako spojence takže to je nemožné.

  OdpovědětSmazat
 10. Pane Unknown, vy se ve službě nudíte, viďte. Měl byste být opatrný, protože vám Rusáci mohou snadno natrhnout vaší demokratickou prdel. Je jich dost a mají dost peněz, aby se jim podařilo vyvinout supersonickou raketu, která dokáže vaše hadí hnízdo proměnit v trosky. Ruské technické školství bylo dokonalejší než to na Západě. Dokázali mezi sebou najít nadané lidi, kteří vymyslí, naprojektují, vyrobí a zprovozní zbraně, které vám mohou zatopit. Desetiletý rozvrat překonali, armádu dali do pořádku. Na vašem místě bych jim nehrozil, ale respektoval bych je.

  OdpovědětSmazat
 11. Myslím si, že svět došel k propasti z toho důvodu, že nenašel jiný princip svého bytí než egoismus /kapitalistické společnosti - jak jsou na tom v Čině nevím/. To je pravděpodobně plané filosofování, protože neznám žádné řešení této svízelné situace. Vždy mě napadá, protožem zcela evidentně základem všeho dění v lidské společnosti je tvorba statků, tedy ekonomie /a platí materiálno určuje lidské vědomí/, že změna musí nastat v ekonomii. Považoval bych za nutné zbavit těch nejvíce majetných jejich majetku, protože to jsou psychopaté, kteří uvažují o svém majetku a na lidí se dívají jako na něco jako hmyz. Myslím si, že se má zavést něco jako NEP raného Sovětského svazu - velké majetky v rukou státu, kapitalismus na úrovní malých kapitálů, ale ne tak jak to bylo v SSSR, že zaměstnanců v té soukromé oblasti mohlo být jen 10 v podniku /to jsem slyšel na youtube včera - a snad to je desinformace/. Uvítal bych nějakou knihu o té problematice, tedy knihu, která mluví o tom problému, jak odejít od té propasti - viz začátek mé úvahy. Kriticky o kapitalismu se vyjadřovalo zajisté spousta lidí, mimo jiné také Erich Fromm - nic vlastně kromě něho neznám, přiznávám, že mé znalosti jsou ubohé, ale návrh řešení toho zásadního problému dnešního světa, tak jak jsem jej nastínil to je podle tzv. zdravého selského rozumu /klidně mi napište, že nemám zdravý rozum, ale dodejte něco k tomu/. O co se mi jedná nejvíce v tom co jsem napsal, je asi ten knižní titul a autor, abych se posunul dál v tom usili rerum cognoscere causa /lat. poznát přičiny věcí/. Zdravím lidi s podobným jako mám já postojem k realitě, to jest zdravím ty co rovněž usilují o poznání přičin jevů.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.