Reklama

sobota 7. listopadu 2020

Exdiplomat Bašta varuje: Pokud radikální muslimové překročí 10procentní hranici populace, začnou uřezávat hlavy. Takže...


Jaroslav Bašta (v rozhovoru)

7. 11. 2020    ParlamentníListy

„Joe Biden, a zejména Kamala Harrisová, slibují progresivistickou politiku, která bude velmi podobná tomu, co v EU prosazuje současná Evropská komise. Jestli ji zavedou také do praxe, zatím není jisté. V mnoha ohledech půjde o návrat k politice Baracka Obamy. Doufám, že nezačnou tolik válek jako on,“ konstatuje politický analytik, bývalý diplomat Jaroslav Bašta. Připomíná, že problémy s radikálními muslimy začínají, když jejich počet přesáhne 5 procent populace. „Když přesáhne 10procentní hranici, začnou uřezávat hlavy,“ všímá si. Jaké je z toho poučení pro nás? „V žádném případě nepřipustit migraci z muslimských zemí,“ je přesvědčen Bašta.

Jak vnímat výsledky voleb v USA a dění kolem něj?

Jde o pokračování studené občanské války, která v USA probíhá téměř pět let. Donaldu Trumpovi se povedlo společnost opravdu polarizovat. Tak vysoká volební účast nebyla 120 let, a rekordní je i dosavadní počet voličů Joea Bidena.

Bohužel, polarizace pokračuje, snad spory o volební výsledek nenabudou charakteru ozbrojených střetů demonstrantů s policií, případně republikánů a demokratů mezi sebou.

Co bude Bidenova politika (pokud se stane prezidentem) znamenat pro politiku vůči Rusku? Trump byl sice zpočátku obviňován, že je proruský či že mu Rusové dopomohli do Bílého domu, ale v reálné politice se to nijak viditelně neprojevilo. Není teď vlastně Rusům jedno, kdo se stane americkým prezidentem

Rusové už konstatovali, že vztahy s USA už horší být nemohou. Proto od výsledků voleb nic neočekávají. Prezident Vladimír Putin to vyjádřil jasně – Ruská federace nabízí Spojeným státům dialog, ale zřejmě se ho dočká až po dalších prezidentských volbách.

Vůči Číně zaujal Trump tvrdý postoj. Jak by se vůči ní choval Biden?

Číňané doufají, že vstřícněji, a očekávají vzájemnou spolupráci, jak se nechal slyšet jeden z náměstků čínského ministra zahraničních věcí. Nahráli tím Donaldu Trumpovi, který v jednom předvolebním rozhovoru v rádiu řekl, že pokud vyhraje on, Čína se podřídí USA, a že vyhraje-li Biden, ČLR ovládne Spojené státy a Američané se začnou učit čínský jazyk.

Mohou se západní státy těšit v případě Bidenova vítězství na americkou podporu ve věci zelených technologií a „transatlantické vazby“? Co očekávat vojensky, politicky, geopoliticky?

Joe Biden, a zejména Kamala Harrisová, slibují progresivistickou politiku, která bude velmi podobná tomu, co v EU prosazuje současná Evropská komise. Jestli ji zavedou také do praxe, zatím není jisté. V mnoha ohledech půjde o návrat k politice Baracka Obamy. Doufám, že nezačnou tolik válek jako on.

(celý rozhovor najdete ZDE)

30 komentářů :

 1. už bych se nezabýval tím,co zavedou Joe Biden a Kamala Harris poněvač už teď jsou mimo hru,za měsíc po nich neštěkne pes :-)
  Trump vyhrál a už to bude jen lepší,na to si můžete klidně vsadit ...hezký den všem

  OdpovědětSmazat
 2. Nielen J. Biden má viac hlasov voličov v porovnaní s minulosťou, ale aj D. Trump má úctyhodný počet cca 70 miliónov, čo je tiež rekord amerických volieb po 120 rokoch. Nikto si však nevšíma, že 100 miliónov Američanov nebolo voliť. A to je tiež úctyhodné - zrejme je to tá rozumnejšia časť spoločnosti, ktorá si ešte zachovala sedliacky rozum a nepodieľa sa na rozklade spoločnosti.
  Svet sa upína k americkému prezidentovi ako k všemocnému monarchovi. Mnohí si neuvedomujú, že zásadnú moc má Kongres. Prezident má voľnejšiu ruku len v zahraničnej politike - ale aj tu ho obmedzuje Kongres, resp. mu diktuje.
  Táto mylná mienka sa dá pochopiť, lebo je na myslenie menej náročné poznať jedného človeka ako cca 650 kongresmanov.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Trump končí! Biden je regulérní president USA. Do Vánoc vám všem natrhneme prdel. Začneme Íránem, pokračujeme Koreou a zkončíme Ruskem.

   Smazat
  2. Ad 19:00 - ty se svou duševní demencí ještě veřejně chlubíš?
   Chceš válku? Jadernou? Která se odehraje především tady v Evropě? Ty jsi fakt imbecil!!!! I-m-b-e-c-i-l ! ! !

   Smazat
  3. V 19:00 praskla někomu u trenclí guma. Biden se vrátí k politice Obamy? No tak to se bude ......!
   válčit!! VÁLČIT!!! A pak ještě dostane Nobelovku.

   Smazat
  4. MAGA fans aspoň většina z nich to vidí přesně obráceně. Občas mrkněte na debaty na amerických servrech. Trump se sice s Putinem snažil nějak domluvit ale Čínany sral mnohem víc než bude Biden (a možná proto i ten virus i když důkazy asi nejsou) a s Iránem vypověděl jadernou dohodu co uzavřel Obama. Vůči Kimovi čekám podobnou politiku jako za Clintona z tohoto mraku pršet taky nebude. Ale vy tak jenom provokujete.

   Smazat
  5. Pro 19:00 do služby by měli brát jen vládnoucí jazykem "a zkončíme s Ruskem" je blbost a ještě blbě napsaná.
   Inu BISka nabírala mladé, a to je výsledek.-

   Smazat
  6. 19.00 Ano, vizionáři. Také tuším jasné světlo na konci tunelu. Až ho spatříte, dívejte se dobře, protože více nespatříte. Sám LUCIFER vám přináší jasné, "očišťující" světlo atomové... po kterém, podle Apokalypsy živí budou záviděti mrtvým...

   Smazat
 3. Při dnešním ksindlu,jakým je fašoEU v čele s Mer-Kheli a Makaronem už je hranice splněna, teď už díky nim bude jen prekračovana... a lidem v Evropě nezbývá nic jiného, než se DŮRAZNĚ BRÁNIT SE ZBRANÍ V RUCE a lovit je dřív, než oni nás!!!!!
  Redakci děkuji za zveřejnění

  OdpovědětSmazat
 4. Je jedno ,kdo loutkou vojenskoprůmyslového komplexu !

  OdpovědětSmazat
 5. Klid, čtyři roky bude vládnout demokrat, vášně se trochu zklidní, a za čtyři roky si vezmeme úřad s prezidentem klasického republikánského střihu zpět. Díky za podporu Grand Old Party!!! <3

  OdpovědětSmazat
 6. Jak to dělají v Rusku kde mají v populaci 25% muslimů ? Občas se nějaká černá ovce najde a na YouTube jsou mnohá videa jak to řeší.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 15:58
   Pošlou OMON a ten bordel srovnají s s tyštuchem do latě!!!!!

   Smazat
 7. Tak to jsem zvědav, jak chce pan Bašta zabránit tomu, aby sem muslimové nelezli. Řada z nich už je občany států EU, mohou se tedy v rámci EU usazovat KDE chtějí, tedy i tady. Jediné co nás dosud chrání jsou nízké soc. dávky v porovnání se západní Evropou, až se ty dávky sjednotí /což už je v plánu/ tak je tu máme jak na kobyle a nic a nikdo jim v tom nezabrání. Jedině Czexit, ovšem to je pro zdejší politickou reprezentaci větší zlo, než příliv muslimů všeho druhu.

  OdpovědětSmazat
 8. Samozrejme, ze kazdy to vi !
  Budou vam Cechum rezat krky a vy jim budete PODLEZAT.
  Rekl nick honolulu
  A budou vam znasilnovat sexualne domaci zviratka.
  Koze, slepice, ovce atd.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zajeď do Vídně a bude od tebe klid!!!!

   Smazat
 9. Amerika tak dlouho vyvážela demokracii až jim tam žádná nezbyla. Kdy to těm blbečkům z ODS, TOP a KDU dojde ?

  OdpovědětSmazat
 10. Pane, nelze ani slovy, ani politikou polarizovat to, co již nebylo polarizováno ve společenské praxi. Publicisté a politici mohou tuto polarizaci jen vyjádřit či umocnit. Ta polarizace je tvořena činy a regulacemi či neregulacemi předchozích politiků a elit. Amerika se, bohužel, nachází, ve zralé fázi této polarity. Je lhostejno, kdo bude nakonec v Bílém domě, ale podstatné je, zda s tím bude schopen něco udělat- To k oné perspektivě s níž bychom měli vnímat to smitné divadlo v US.

  OdpovědětSmazat
 11. Nemyslím, že se Česko tomu může vyhnout, tedy terorismu. Tak jako se my nemůžeme vyhnout vedení teroristických válek třeba v Afganistánu, tak nepochybně se budou za to u nás a na nás mstít poškození, i když pojedou k nám jakoby z Němec na výlet. Naříkáme nad nebezpečím sudetoněmeckých nacistů, kteří by se rádi vedrali k nám zpět, ale nebezpečí pomsty těch, proti kterým válčíme, se tím nemenší. Tedy máme zaděláno na nejméně dvou frontách na neslavný zánik státu i národa.

  OdpovědětSmazat
 12. Vlastimil Vondruška zhodnotil západní ideologickou doktrínu multikulturalismu:
  http://vlastimilvondruska.cz/blog/multikulturalismus–dinosaurus-ktery-vlastne-nikdy-nezil

  OdpovědětSmazat
 13. Poslechněte si reportáž s poradcem izraelského premiéra https://www.youtube.com/watch?v=1DXBL5SrURY Ten chlap to má v palici srovnané. Po jeho výkladu by měla být situace každému jasná. Bohužel pro nás ne moc optimistická.

  OdpovědětSmazat
 14. K do vyhraje v SS se nás týká jen okrajově, protože už se to co se rozjelo nedá zastavit. V celé historii Českého území šlo více nebo méně o germanizaci, ovšem teď jde o likvidaci a to nezvratnou. Parazitizmu si v sobě nese ještě jednu závažnou vlastnost a to je nekonečná nenažranost. Dnes už většina dospívajících a lidí ve středním věku považuje parazitování za normální a to dokonce i na své rodině. SNB.

  OdpovědětSmazat
 15. "Radikální" muslim je takový muslim, který právě dal najevo svou pravou víru. Co s tím chtějí dělat ?. Je rovněž zajímavé, že jiná náboženství, nebo ateisté, podobně se projevující radikály ve svých řadách nemají. Čím to asi tak bude...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Napadlo vás někdy, že ateisté mohou být nastrčeni jako vhodné oběti k podřezání (daly by se rozšířit církevní restituce)?

   Smazat
  2. 21:33 Vzhledem k tomu, že církevním restitucím tu vcelku nikdo nekladl odpor, tak to mě tedy opravdu nenapadlo. Byli jsme "zaříznuti" tak elegantně, že by i K. Gottwald lidovcům záviděl...

   Smazat
 16. Jak já jsem štastný, že je mi 65 a užil jsem si krásné dětství a život před tímto svinstvem. Děkuji a umřu rád, užijte si pravdy a lásky co hrdlo ráčí. Díky agenti CIA havle a parta lemplů 77, kokoti! Pálilo vás dobré bydlo co? Islám vás naučí vy kreténi"

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale co naše děti, vnoučata? Nestydíte se před nimi jako já?

   Smazat
 17. No tady si teď nedávno skoupila jedna nejmenovaná libanonská firma obrovské pozemky v Beskydech a okolo Frenštátu a už nám tam zakazují chodit na procházky

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No a co? Kdybych to koupil já, tak po vás budu rovnou střílet.

   Smazat
 18. Nejsou to dobré vyhlídky do života rasismus naopak nefunkční zelený úděl nové války kéž by konečně dostali dardu.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.