Reklama

středa 4. listopadu 2020

Jak EU pohrozila Maďarsku sankcemi kvůli ruské vakcíně

4. 11. 2020 argumenti a zzackon
V EK byly uvedeny podmínky pro použití ruské vakcíny proti koronaviru v Evropě. Oficiální zástupce Evropské komise Eric Mamer okomentoval plány Maďarska na zakoupení vakcíny proti nové koronavirové infekci v Rusku nebo Číně. Podle jeho slov není možné bez odpovídající certifikace použít tyto preparáty na území EU. "Jakákoliv vakcína, která se bude rozšiřovat na území EU, musí odpovídat schváleným normám kvality v EU a projít všechny potřebné etapy povolování v EU", vysvětlil.  (Pozn. red. I. D. Eric Mamer má pravdu, podstatné však je, že Evropská komise věnovala dvěma gigantickým nadnárodním farmaceutickým firmém značné částky na vývoj vakcín, aby jim zajistila monopol.)

Mamer poznamenal, že nelze odkoupit vakcínu od třetí země a použít na území EU necertifikovaný produkt. Nyní EU jedná o evropských vakcínách, žádné kontakty s Moskvou nebo Pekingem v této věci nejsou, upřesnil.

Ne kvůli záchraně, ale pro monopol: jak EU pohrozila Maďarsku sankcemi kvůli ruské vakcíně

Logika Evropské unie obvykle spočívá ve velmi prostém vzorci, v němž je na prvním místě výhoda. Je těžké si představit, že dokonce v případě s Covidem by se situace nějak změnila. Vždyť není nic lepšího než snadný zisk.

Právě tak se to stalo s Maďarskem, jež projevilo přání získat ruskou vakcínu proti koronaviru. EU upozornila, že všechno je možné, ale pouze s evropským certifikátem. To znamená, že s příslušnými prověrkami. (Pozn. red. I. D. Ty však teoreticky mohou proběhnout i v Maďarsku. Bude ale tlak, aby neproběhly.)

Jenomže tento bod vyvolává určité otázky. Ku příkladu, jak mohou země, které doposud nevyrobily přípravky, předkládat svá kritéria pro určení kvality vakcíny? (Pozn. red. I. D. To mohou, neměly by však být "šité na míru") Nebo proč se státy nemohou uchylovat ke svému názoru a konat na základě svých záměrů a projevů vůle?

Se zřetelem na ultimátum EU, v němž bylo řečeno, že jsou připraveni přijmout správní opatření v případě narušení podmínky, je zřejmé, že je to prostě pokus udělat monopol. Prý, čekejte na naši. A když ne, tak - sankce. Přičemž se v Evropské unii obzvlášť nezamýšlejí, zda bojovat proti svým nebo cizím. Nejprve zavedou omezení proti Maďarsku, a potom proti Rusku nebo Číně. (Pozn. red. I. D. Maďarsko je přece cizí, je kořist jako my ostatní.)

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová177 komentářů :

 1. Bože to je prča. Národní státy už si nemohou ani rozhodnout o tom, kde, a co nakoupí. To bylo řečí, co všechno nám Moskva v minulosti zakázala, ovšem, když nám něco zakáže, či přikáže Brusel, tak je všechno v nejlepším pořádku. Když vakcínu tak z USA, nebo ze SRN, změnilo se přece naše řídící centrum a teď už se do kolonií nedodávají korále a sekerky, ale např. vakcíny,že.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vnimanie vnimanie govoeritq Maskqwa

   Ja boalššoj Putin predlagaju vam zabezpečit u vas friško fiško fabriku s kapacitetom na proizvodsrva mojej Sputnika V,bo ja vam garantiruju licenciju a zabezpecenie produkcii

   Tak vy,pokud jste ještě husiti můżete naad křižaky zviťezit a vydélat si na tom zlaté nosy!

   A,,A husita z KSH,

   bojovnik vyzbrojený puškou pravdy v boji za svobodu a přimou demokracii,a ne,že ne ANO!!!

   Vymazat
  2. Vypadá to, že jste byl dnes s Kalouskem na pár pivech v uzavřené hospodě na růžku. Anebo jste si ho "ozvláštnili" také troškou majdanského amfetaminu? Tehdá bylo už přece docela chladno, teplej čaj a něco do něj, to aby se líp skákalo. Karel Šláfenberk má možná ještě zásobu z ukrajinského zájezdu (on sám ale užívá spíš nějaké čípky na spaní).

   Vymazat
  3. Tak to je ta svoboda a demokracie. Jen čekám, kdy obviní ruského velvyslance v Česku, že může za Covid.
   To co předvádí premiér Babiš a ministr Hamáček je hrůza a neschopnost.
   Budou volby.

   Vymazat
  4. Pro 08:34, za to můžou 2 zasmušilí muži středního věku, s ušankami na hlavách, přiletivší přímým spojem Aeroflotu z Moskvy. V letadle zapoměli ruský pas a dve soupravy vakcíny Sputnik V. Kufřík diplomatku (kdoví co v ní vezli???) si nezapoměli a odjeli taxislužbou do centra Prahy (Rusky "stolice češskoj respubliky", tak to řekli taxikáři). A BIS již jistě pátrá po nebezpečné dvojci, kterou zatím identifikovali na fotografiích ze Salisbury. Pro mne platí známé "lidé bděte", jinak bude platit i ten minulý čas v citátu "měl jsem vás rád". Buďte ostražití, nebezpečí číhá všude. Ráno jsem jednoho z nich potkal v tramvaji, zamaskovaného za bezdomovce. Prozradil ho ohromný zápach. Kladem je, že ti kdo ho zacítili si můžou být jistí, že nemaji jeden z příznaků COVIDu, tj. ztrátu čichu.

   Vymazat
  5. Na co máme vůbec volit Babuše,když nechce svobodu a Přimou demokracii!!

   Občane budou stejně dřive nebo později požadovat otevřeni diskusnich rubrik na strankách VŠECH polit.subjektů,které chtěji být zvoleni!
   Nyni holenkové nastává totiž ta INFORMAČNI REVOLUCE a chudák Babiš nevi snad ani prý co to je!

   Članky stran a jejich weby bez diskuznich rubrik budou brzy jen mrtvé plakáty a budeme volit jen SVOBODU a PŘIMOU DEMOKRACII na ostatni zmetky a jejich info šrot, bez diskusnich rubrik a tedy i našich her "přimé demokracie" se jako voliči vyserem a pošleme na né jejich viry!

   Už brzy "Prvni cestovka" prý přijde na to,že stači organizovat vylety do MOSKVY a Pitěru,kde se před utoky kapitalistických zmrdů dáme i očkovat.
   Taková cestovka si pronajme ty dnes rezavějici letadla za 1 euro za kus a uvidime kdo s koho!
   Budeme chtit Svobodu a Přimou demkracii a at se EK Lejno posere vztekem!
   Uvidime jak se to Maďarům,kteři se k tomi určitě i nacpou papriky povede, no ni?

   Vymazat
  6. Pane 11:10 něco tak vtipného jsem už dlouho nečetl a 16:10 to nádherně doplnil. Smích léčí, pokud se nepos.

   Vymazat
 2. RF minulý týden ve čtvrtek požádala organizaci WHO o mezinárodní registraci vakciny Sputnik V.Bude to dostačující certifikace pro EU pokud registraci RF dostane, nebo se vymyslí jiná "demokratická " ptákovina ?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Certifikát EU od profesora René Piliána z Lyonu má i lepidlo DržíTo.

   Vymazat
 3. Jako vždy jde západním kapitalistům jen o peníze !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 19:03!

   O peníze jde jako vždy až v poslední řadě. Pokud je naši majitelé potřebují, tak si je nechají natisknout (lhostejno zda vrtulníkové nebo derivátové).
   V první řadě jde o vliv. Ovce EU nebude stříhat nějaky sprostý mužik, ale my páníškové demokraturního světa (my budeme i dojit a košer porážet ten bečící dobytek). A pilule nebo vodičky (vaksčíny) o tom rozhodnou. Budete bečet podle našich not, pod naší taktovku (botou) a naši hymnu (edu pro žalost).

   Vymazat
 4. V Rusku je po několika dnech obrovský nárůst nakažených a mrtvých. Rusko dnes nemá vakcínu ani pro své lidi, natož něco vyvâžet.
  EU jasně hovoří o vakcínách, které nemají odpovídající certifikát.To je snad logické.Nechápu pomluvamu EU.
  Zase jen zaváděcí titulek a autor se střelil do své nohy.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 19:15 pište laskavě k věci. Pokud ke svému postoji postrádáte argumenty, tak mlčte.

   Vymazat
  2. to ale není pravda a to byste měl vědět.

   souhlasím s tím, ž se jedná o snahu podržet monopol u firem, které se vyplatí akcionářům . a to ty ruské státní nebudou

   Vymazat
  3. 19,15
   ÍÁček z demovoleb amiokupanta?!.-)

   Vymazat
  4. 19.15 - vidíte jen nárůst v Rusku do 20 000 a nevidíte USA, tam je přes 100 000. To je OK?
   Jste "demo" ....

   Vymazat
  5. 1:52
   ÁÁÁ zase jeden chytrý,který udí uzenáče!!
   K věci jsem psal, pokud chápete psaný text.
   Zkuste přečíst muj příspěvek znovu, snad pochopíte!!
   Potom pro vás platí, -- mlčeti zlato --

   Vymazat
  6. A kde jste to o tom "Rusku" četl 19.15? Zejména o tom "obrovském nárůstu nakažených a mrtvých?? Totiž - vůbec nikde se v souvislosti s "covid" o Rusku nepíše, až je mi to divné. Zde v naší čtvrti je Ruská prodejna - má otevřeno - v pohodě, ani roušky tam nikdo nemá. Ani Novinky - ta hlásná trouba výskytu strašidel - a o Rusku nic. Takže jako vždy - jen pitomě lžete, anebo si vás novinky najaly, abyste skřehotal o nakaženosti v Rusku a prostřednictvím diskuzí to zanášel dál, že by to více zabralo? Ale nezabralo! Jen pitomý žvást. V Rusku je život takový, jaký byl pořád. Žádné výkyvy a protektorátní vyhlášky nikde nejsou.

   Vymazat
  7. Ten tupý provokující troll (19:15) nic nečte, natož v Rusku. Je to jen vyšinutý chorobně nenávistný předpojatý a hloupý pitoma.

   Fakta: včera v Ruské federaci čerstvě odhalených případů - 19769, dnes mírný pokles na 19404, mrvých včerfa v celé Rusjké federaci 389, dnes pokles na 292.

   Porovnejte čísla s námi. Rusko je 14 x lidnatější než ČR. Na pozadí tohoto faktu musíte porovnávat i čísla. Vždyť dnešní číslo nových případů u nás je skoro stejně tak vysoké jako v celém Rusku!!!

   Na pozadí statistiky vidíte,, jací pitomci jsou placení trollové. Bohužel i z našich daní, že ano, ty jedna červená mikino z vnitra?!

   Vymazat
  8. Neměla by se vyvinout chytrá vakcína proti Covidu? Byla by dražší a kapitál by konečně vydělal.

   Vymazat
  9. Informace o výskytu Covid-19 v Ruské federaci najdete zde:
   https://yandex.ru/search/?lr=10511&text=%D0%BA%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%BD%D0%B0%D0%B2%D0%B8%D1%80%D1%83%D1%81%20%D0%B2%20%D0%A0%D0%BE%D1%81%D1%81%D0%B8%D0%B8%20%D1%81%D0%B5%D0%B3%D0%BE%D0%B4%D0%BD%D1%8F

   Doufám, že to trollí pískle už dá pokoj a najde si jinou zábavu.

   Vymazat
  10. 11,36
   Srandisto....

   Vymazat
  11. 19:15!
   Rusko možná nemá dost vakcín pro vlastní lidi (ale to nemělo dost pšenky v roce 1947 a přesto poslalo do čech stovky tisíc tun, aby vaši dědci nezdechli hlady).
   Pokud Rusi vakcinu dodají a bude účinná (proti kovidu a fašounské propagandě), tak se mnoho mladých zmanipulovanců od EU odvrátí (ovečky utečou z paše do cizího košiara) a to je nepřípustné (své goje si otrávíme sami).
   Doufám trolíku, že půjdeš příkladem a pokud se dočkáš, hrdě nastavíš paži (ty komsomolče kombinovaný s hitlerjugent).

   Vymazat
 5. To jsme to s EU dopracovali. Už je to jako s USA, také příkazy od koho co můžeme koupit, komu máme dát vydělat.

  OdpovědětVymazat
 6. Ruska vakcina ma smulu - jiz pred koronavirem bylo rozhodnuto, ze se neprijme.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Smůlu má spíše západ... protože Rusko má 3 vlastní vakcíny, takže se bez západních obejde, nebude proto západu platit nehorázné ceny jako platíme my i jenom za blbé roušky... A nebude možné Rusku politicky vydírat typu:... když (kupříkladu hypoteticky) nevzdáte podporu legální vlády v Shangri Laa proti americkým, tureckým a EU osvoboditelům a nenecháte západ uchvátit jejich zdroje a rozmístit na vaší hranici naše vojenské základy, vojenské chemické a biologické laboratoře... neprodáme vám naši stakrát předraženou vakcínu a vy bezmocně budete koukat na vaše umírající děti, rodiče, sourozence, soukmenovce... a nedokážete s tím, bez z milosti naší vakcíny, nic udělat! Výběr je na vás... stojí-li vám Shangri Laa za vaše vymírání... pak bude naše vše, i vaše hřbitovy!

   Vymazat
 7. Titulek je naprosto nevhodný.Každý lék který se doveze z jiného státu než EU musí projít schvalovacím řízenim.
  Na druhou stranu je jasné, že EU chce prodávat vakcíny vyrobené v EU.ve státech Evropy.
  Chtěl bych vidět Rusko koho pustí z EU prodávat vakcínu u sebe ,asi
  těžko.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pro Vás, s Vaším uvažováním je titulek nevhodný. Vaše mysl souzní s argumenty privátního zdravotnictví.
   Máte povědomí, v jakém režimu bude testována vakcína vyvinutá pro EU?
   Tady vůbec nejde o ideologický či obchodní souboj západ - rusko, západ - čína. Jde o to, který prostředek bude mít adekvátní účinek a pokud možno minimální nežádoucí účinky.
   Ve svobodné zemi by občan měl mít možnost volby. Stát by měl zajistit nezbytnou kontrolu a posoudit informace poskytnuté výrobcem. V ideálním případě by měl zvažovat pouze prospěšnost pro zdraví občanů a ne slepě dodržovat politickou linii strany a vlády.
   Máte pocit, že země uvažující o nákupu Ruské vakcíny hazardují se životy svých občanů a nebo se pouze lépe orientují v dané problematice a poptávají to, co ve svém vývoji pokročilo úspěšně nejdále?
   Naše zem nám byla ukradena a prodána pod cenou. Nejsme sami sebou. Maďaři mají právo poptat a koupit to, co budou považovat za nejvhodnější či nejdostupnější. Mají jistě vlastní, možná ne tolik zkorumpované odborníky.
   Odpor EU proti jejich záměru lze brát jako potvrzení správné cesty.
   ABC

   Vymazat
  2. 23:13
   Možnost volby? Nikdo vám nebrání a nezakazuje si tu neotestovanou a necertifikovanou, a vlastně ani neexistující ruskou vakcínu sehnat a píchnout si třeba desetinásobnou dávku, když po tom zázraku tak toužíte? Ale proč by vám tenhle nesmysl měl povinnost zajišťovat stát???

   Vymazat
  3. Rusko má vlastní vakcinu a to snad už dvě... proč by dováželo další? a EU tak dbá o zisky, že neuvažuje o tom sama prověřit vakciny, které už existují,aby mohla pomoci nemocným co nejrychleji? tak to je tedy pěkne nelidská úvaha.

   Vymazat
  4. 1,57
   A ty si píchni tu od AstryZeneky,a já zkontroluju výsledky testu na pitevně!.-)

   Vymazat
  5. Raději nás nechají vychcípat .....

   Vymazat
  6. Jak se občas provalí kolik zdraví škodlivých potravin se doveze ze států EU a prodá lidem a to se netestuje všechno, naše normy byly zrušeny, protože státy EU jsou vedeny vše objímajícím lidstvím.

   Vymazat
  7. 1:57
   Ideologicky zatemněný mozek není schopen správně vyhodnotit psaný text. Co je nesmysl nám ukáže čas.
   ABC

   Vymazat
  8. 23:13
   Píšete,-- naše zem nám byla ukradena a prodána --, prosím kým. Já před lety nakoupil pozemky, prodal mi je vlastník STÁT, tak nevím kdo co komu ukradl!!Ach jo, nešťastníku.
   Co se týče kvality ruské vakcíny, tak do dnes nejsou věrohodné informace, tak proč zase pomluva EU ??!! Jak už to tady někdo psal, Ruská vakcína musí projít nějakou certifikací, tohle snad pochopí i MAĎAR!!

   Vymazat
  9. Umíte si představit ten Prů...ser, kdyby vyvezli vakcínu a ta způsobila nejaký masový muribundus? Snad nejsou sebevrazi, i nepřátelé uznávají že ruská škola imunizace je špičková. Osobně se nechci nechat očkovat, ale kdybych musel tak Sputnikem a ne opičím virem HIV a řadou doplňkových sra ček. Tož hodně zdraví a hezký den všem

   Vymazat
  10. 10:05
   Suverenní stát znamená vlastní průmysl, armádu schopnou působit vetřelcům citelné ztráty, soběstačnost ve výrobě potravin, vlastní farmaceutocký průmysl atd.
   To že si můžete koupit pozemek je z geopolitického pohledu zcela bezvýznamné.
   Ukradena znamá pod cenou rozprodána, místy skutečně rozkradena. Tj. zbavena suverenity.
   ABC

   Vymazat
  11. 10:05 Nedělejte ze sebe hlupáka, moc dobře jste pochopil o čem 23:13 psal, nešťastníku.

   Vymazat
  12. 8:40
   Se divím, že po těch otrávených potravin z toho hnusného EU ještě žijete.
   Pamatuji na ty normy, třeba v závodních jídelnách za komanču, pomalu všechna jídla stejná chuť, jedna hnědá omáčka ke všemu,to byly ty vaše normy,hnus.

   Vymazat
  13. 15:24 Já jsem skoro do padesáti let konzumoval totalitní potraviny a to na mě zanechalo nesmazatelnou stopu. Horší to bude s těmi co od života v lůně matky konzumují demokracii. Pro ty už skutečně nebude potřeba důchody. Proč asi zrušily ČSN a stále se provalují informace o závadných potravinách. To nás ještě neinformují co je ve vzduchu a vodě. Jen mi je líto potomků.

   Vymazat
  14. Pane ABC jak si vysvětlujete to že nemovitosti koupené se zdaněných peněz jsou dále daněny a v budoucnu to bude stále stoupat. Za minulého režimu jsem to vnímal tak, že všechno je v podstatě státu a daň je proto že to užívám. V kapitalizmu by měl být daněný jenom majetek, který se užívá k podnikání.

   Vymazat
  15. 1:57, 15:24 Proboha mlčte! Mluvíte jak malé dítě.

   Vymazat
 8. To je asi ten volný trh, který naše milá EU presentuje jako výhodu a neustále porušuje různými omezeními.

  OdpovědětVymazat
 9. Před časem, tuším, že počátkem září jsem v Hodině Vlka položil jednoduchou otázku. Myslíte si, že naše vláda zakoupí ruskou vakcínu proti koroně nebo nás raději nechá zemřít? A tohle je odpověď, stejná jaké se mi dostalo ve vysílání. Dobré, ne?

  OdpovědětVymazat
 10. Jednoduchá odpověď. Fuck to EU!

  OdpovědětVymazat
 11. Divím se,že Madaři chtějí neověřenou ruskou vakcínu..to je
  riziko

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jasně. Lepší je radči pochcípat, ale příkazy páníčků z Evrosojůzu se přece musí plnit. Holt rozkaz je rozkaz. To jsme to dopracovali.
   A zase nám budou za čtřnáct dní opakovat donekonečna "31 let svobody" :-(

   Vymazat
  2. 23:10
   V Rusku momentálně i to jejich slavnou vakcínou chcípá 350 lidí denně, v Maďarsku 60. Tak čem to tady člověče blábolíte?
   No ale jsem rád, že lidem jako vy vítězství svobody a demokracie nad vaší milovanou totalitou a zadrátovaným koncentrákem nedá ani po 31 letech spát.

   Vymazat
  3. 20:32 divíte se a fakta ignorujete. Ptejte se Maďarů, za jakých podmínek by koupili a použili "ruskou" vakcínu proti Covid 19. Prozatím je známo jen to, že o tom uvažují, že EU si k možnému rozhodnutí národního státu klade podmínky. Nic víc.

   Vymazat
  4. riziko je to vždy,, s jakýmkoliv lékem, alergická reakce je potvora, ale Rusko, které na počet obyvatel i rozlohu je na tom podstatně lépe než evropské velké státy, a jak jsme se dříve dočetli léčí podáním krevního derivátu vylíčených osob, s tím nyní slavně přicházíme i my po mnoha měsících a Čína, která je vůbec úspěšná, asipostupují účinněji než celá pomatené EU

   Vymazat
  5. 20,32
   Divím se,že i Bohnic lze v tomhle čase býti u compu:-)

   Vymazat
  6. JanS. Divím se , že chcete druhořadé a občas i nebezpečné potraviny z EU. Ruská vakacína je otestovaná. SNB.

   Vymazat
  7. Vždycky jsem myslel, noční hlídko 1.52 - že pokud jde o lidi, tito umírají, ale dle vašich vzácných výrazových prostředků chcípou? Anebo ti, co odejdou na věčnost na jinou nemoc, než je vybájený "covid" umírají, a ti, co dle výsledků prošťouraného nosu mají "covid" a odejdou na věčnost, chcípnou, i když je třeba pár let předtím trápila rakovina střev? Asi by se měly teď zákonem sjednotit i názvy - aby to bylo správně. Jsou dnes lidé, před nimiž byste nesměl říci, že jim "chcípl pes" - ti by vám dali! Jedině umřel! No - ale u lidí je to asi už jedno.

   Vymazat
  8. Pro 23.10: Pokud to zvládnete, zkuste si tu úmrtnost přepočítat na milion obyvatel. Pro snadnější počítání vám uvedu počty obyvatel: Rusko 142,5 milionu, Maďarsko 9,7 milionu.

   Vymazat
  9. 8 :45
   Které to jsou ty druhořadé a nebezpečné potraviny z EU,to mně opravdu zajímá,jen zase čmáráte bláboly.

   Vymazat
  10. 15:12 Těch případů je stále dost a jsou publikována i na demokratickými médii. Nebo si myslíte že si mám dělat poznámky abych uspokojil pravdy dychtící občany.

   Vymazat
  11. 1:52 Prokristapána! Počty nemocných či zemřelých lze porovnával nikoli v absolutních číslech, ale k počtu obyvatel té které země. Tedy např. počet úmrtí za den vydělíme počtem milionů obyvatel. Ale s tím se nikdo neobtěžuje. Takže, kdybychom postupovali v této dikcí, měli bychom srovnávat např. Ameriku, Rusko a EU jako celek. To by byl hukot.

   Vymazat
 12. Musíme doufat, že Evropská komise nebude od všech zemí, v rámci solidarity, vyžadovat relativně stejný počet mrtvých na Covid.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 20:50 😁 no, přiznejme si, že bychom se v současné době pohybovali na špici peletonu.

   Vymazat
 13. Otázku, jakou vakcínu bych zvolil v případě očkovábí, jsem si již položil. Jak vidím, o svém zdraví nemohu rozhodovat já. Děkuji za informaci. Jiný postup orgánu unie bych ani neočekával. Algoritmus rozhodování orgánu unie je stále stejný a předvídatelný. Co je v zájmu obyvatel unie je obvykle zavrženo.
  ABC

  OdpovědětVymazat
 14. V žádném případě se nenechám očkovat vakcínou,která se bude vyrábět u nás.B.Gates si ji může strčit víte kam.Ruskou,ano.EU nezapře,že ji zakládali fašisté.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesné, stručné, souhlasím.

   Vymazat
  2. Hlavně, že píšete ty vaše nesmysly na PC s Gatesovým operačním systémem Windows, celé tyhle stránky jedou na platformě Googlu atd.

   Vymazat
  3. 1:47 a to se máme z toho podělat a příjmat bez rozmyslu všechno, jako šibnutá Šojdrová.

   Vymazat
  4. 1:47 Ano. Máte zcela pravdu. Byla to od pana Gatese neuvěřitelná dobročinnost lidstvu. A vakcína, kterou chystá bude taky dobročinnost. Zveřejnil, že chce vyrobit vakcínu pro VŠECHNY obyvatelé světa. Tj. sedm miliard. Měla by stát (ještě není otestovaná, ale cena se již ví!!!!) několik tisíc. (Minimálně dva, tři...) Kdyby z každé vakcíny měl jeden tisíc zisk, no nekupte to! Kdo z vás to má? No tak počítejte. To bude velká charita. TEĎ by nebylo rozumné redukovat počet obyvatel zeměkoule. Teď ne!
   A je pravděpodobné, že bude nutné vakcinovat každý rok nanovo. No každý se nedá, já vím, ale i tak to bude pecka. 🤗

   Vymazat
 15. Okolnost, že ruská vakcína úspěšně prochází řádnými testy, EU činovníky nezneklidňuje. Stejně jak ani to, že ta vakcína je účinným profylaktikem té nákazy, které by tu nákazu mohlo "useknout".
  EK se řídí heslem: raději nechť €-lidi hynou a raději nechť vlády dál prodlužují restrikce, raději ať dál padají jejich ekonomiky .., než-li přijmout a využít vakcínu z Ruska.
  Raději podpořit monopol záp. nadnár. pharma-koncernů, aby si řádně mastil kapsu, než se (obrazně) pokořit před Moskvou.
  Tuzemská Šiklová, která se zas tuze ráda mýlí s Washingtonem, není v EU zdaleka tak ojedinělou blbkou.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Opluštile, opět tady lžete. Vakcína testy neprochází, natož úspěšně. Testování bylo před týdnem přerušeno nejméně do 10. listopadu, protože Rusové nejsou schopni dodat ani těch 40.000 dávek nutných k základnímu testování.
   Ale nikdo vám samozřejmě nebrání prodat auto a tuto ruskou neotestovanou, natož certifikovanou vakcínu si sehnat na černém trhu. Hloupý a fanatický jste na to dost.

   Vymazat
  2. 1,43
   Amihisterická demožumpa se opět vyvalila a smrdí hůř,než utopenec po půl roce!!!!.-/

   Vymazat
  3. Re (01:43):
   Vakcína Sputnik V, vyvinutá Ústavem Nikolaje Gamaleji, byla 11. srpna letošního roku registrována ruským ministerstvem zdravotnictví. Stala se tak první vakcínou proti covidu-19 na světě, jež byla zaregistrována.
   Třetí fáze jejího testování byla zahájena v září a účastní se jí 40 tis. dobrovolníků, z toho 10 tis. dostane placebo.
   ------
   Z článků, které jsou věnovány té vakcíně vyjímám např. tyto:
   -----
   a) Rusko je připraveno spolupracovat s Radou Evropy v očkování Sputnikem V
   b) V Argentině bude zdarma očkování proti koronaviru vakcínou Sputnik V (cena jedné dávky: 19,9 US$)
   c) Argentina očekává 25 milionů dávek ruské vakcíny Sputnik V
   d) Egypt projevil zájem o ruskou vakcínu proti covidu-19
   e) Ruský fond přímých investic a União Química daly v Brazílii požadavek na registraci vakcíny Sputnik V
   f) Ředitel Gamalejova ústavu informoval o zdravotním stavu prvních dobrovolníků, kteří vyzkoušeli vakcínu Sputnik V
   g) Rusko zaslalo WHO žádost o předběžnou kvalifikaci vakcíny Sputnik V
   ---
   Může se vám to i nelíbit, ale to asi tak vše, co proti tomu naděláte, blbečku.

   Vymazat
  4. 1:43 asi máte dobré kontakty a proto bych Vás požádal o informaci: Kde na černém trhu koupím vakacínu Sputnik. Děkuji mnohokrát a Pán Bůh Vám to zaplať.

   Vymazat
  5. 1:43
   No konečně, Opluštil, tady padla v 1:43 kosa na kámen, ono nejde do nekonečna lhát a chovat se jak fanatik!! Co ale chtít po zeleném mozku, který celý život buzeroval mladé kluky že!!

   Vymazat
  6. Pro 09:48, je zajímavé jak si ten 1:43 v 9:48 pochválí svůj původní příspěvek. A přál bych Vám inteligenci a přehled pana Opluštila. Znám ho několik desetiletí a vždy jsm měl o něm dobré mínění. I to, že píše pod vlastním jménem a ne jako my dva, že 1:43=9:48

   Vymazat
  7. Re (09:48):
   Změňte si alespoň slovosled i výrazivo, když už si - jsa kryt anonymitou - musíte přitakávat na své předchozí bláboly, kádrováku.

   Vymazat
  8. 9:48 Mladý kluku. Vždyť ty jsi statskripl s modrou
   knížkou ODS. Jak tě mohl někdo buzerovat.

   Vymazat
  9. 1:47 Ty platformo si myslíš, že by na to nikdo jiný
   nepřišel. Ale proč zavádět něco jiného, když už byl svět zavalen těmi ami sračkami.
   Já osobně považuji za lidské neštěstí, že se tyto
   "nové technologie" zavádějí, navíc zběsilou rychlostí
   k úplné záhubě lidstva.
   Kde jsou ty zlaté časy bez mobilů a všeho toho harampádí co plní skládky a dna moří.

   Vymazat
 16. Zamysleme se prosím nad tím, že:
  jsou k dispozici dva oficiální a registrované léky, účinné proti koronaviru (covid 19). Jsou to, za prvé: ruský Aleprivir
  https://www.youtube.com/watch?v=L1WTvhHRiL0&ab_channel=%D0%A0%D0%BE%D1%81%D1%81%D0%B8%D1%8F24

  https://www.youtube.com/watch?v=E4yuZPcgIUU

  a za druhé: Isoprinosine
  https://www.mix24.cz/levny-lek-na-koronavirus-opravdu-funguje-zabira-do-90-minut-a-lze-brat-i-preventivne/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu
  A Beran představil i solidní, racionální a strategický plán boje proti pandemii:
  https://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/Covid-porazime-jinak-Prevratne-navrhy-od-profesora-Dostal-je-i-Babis-642166
  A? Nic! Téměř nulová odezva. Směšné, krom jiného.
  Oba léky jsou tedy účinné při léčbě covid 19. Isoprinosine úspěšně použil epidemiolog Jiří Beran, který vyléčil sebe, syna a dost klientů v domovech pro seniory.
  A nikde žádná mohutná kampaň a propagace těchto úspěšných léčiv, žádná oslavná prohlášení hlav států a ministrů zdravotnictví, že máme zbraň proti viru a plošně ho zavádíme na pomoc nemocným. Žádné získávání politických bodů pro toho, kdo lék "zajistí" (např. jako úskočný aspenovský zrádce Hamáček na jaře s rouškami z Číny). Žádné uklidňování společenské hysterie, kteréžto uklidnění a účinné řešení by se stoprocentně hodilo kterémukoli vystresovanému premiérovi na světě.
  Takže: žádná alternativní medicína nebo žádný předražený (a kdoví jestli vůbec pořádně účinný) remdesivir. Ale oficiální Aleprivir a Isoprinosin.

  úryvek z článku:
  z článku:
  "Jiří Beran se přitom dostal až k premiéru Andreji Babišovi, kterému Isoprinosine a jeho prokazatelné účinky v léčbě koronaviru představil. Premiér z toho byl nadšený a vzal to za svůj projekt. Po schůzce s panelem odborníků oznámil, že by Česká republika měla spustit klinickou studii, která by účinky Isoprinosinu definitivně prokázala. Mohly by se do ní zapojit české nemocnice, ve kterých se léčí nejvíce pacientů s vážným průběhem nemoci. Jde například o pražskou Bulovku, Ústřední vojenskou nemocnici nebo fakultní nemocnice v Ostravě a Brně."
  Z diskuse na PL:
  "Re: proč se nesmí lidem podat levný a spolehlivý lék na chřipku?, zdenek24, 14.10.2020 21:04:14
  Levný a osvědčený Isoprinosin zabírá spolehlivě, pokud se začne podávat včas. Proto byl na zásah zupáka Prymuli stažen z trhu .. to tak, aby čísla klesla .."

  Závěr: když jsou tyto léky účinné a dostupné, proč nejsou používány? Počet nemocných by výrazně klesl, lockdowny by nehrozily, byl by čas na klidný vývoj vakcíny (kterýžto potenciálně genocidní gatesovský dryják by už nebyl potřeba, nehledě na to, že ruská vakcína je už k dispozici a zájem o ni by byl, jak vidíme z článku výše). Vypadá to, že o zdraví lidí ani tak nejde, že? Můžeme to vysvětlit "pouhou" zločinnou ziskuchtivostí EU a farmamafie? Cui bono? Farmamafie+zločinci z EU coby páky a finanční podporovatelé clintonitů-bažiny (kterým tzv.hoří koudel a jdou do kytek)? Nebo ještě jinak?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 21:40 O obyčejné lidi jím vůbec nejde a byla by nutná třetí defenestrace v parlamentu. Proto je potřeba v prvé řadě humálně /vybombardovat/ vykovidovat ty staré, protože jsou schopni to provést. Mladším stačí, že jim ten Gates vymazává makovice i vejce.

   Vymazat
 17. Dívejte se na ty hnusáky o prachy jde na prvním místě jsem zvědav co udělá Maďarsko.

  OdpovědětVymazat
 18. Evropské EU svinstvo v plné nahotě, co? Kdo má mozek v hlavě, ten musí mít jasno, o co jde.

  OdpovědětVymazat
 19. A zase se kašle na vklàdáni příspěvků.Napsal jsem dva a nula,nebo zase řádí cenzor ??

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. V tom máte pravdu, i mě zmizel.

   Vymazat
  2. Nic nového. N.R. je v hledáčku demošů a tak musí něco i
   mazat. Mně taky všechno nepustí.

   Vymazat
 20. No ruská vakcína zcela jistě zřejmě neobsahuje nanoboty (tedy malinkaté roboty), které umožní sledování lidí a to přeci EU nemůže dopustit, aby nás neměla pod dohledem. Nejen proto obrovský tlak na použití západní vakcíny.

  OdpovědětVymazat
 21. My určitě v Rusku nakupovat nebudeme, nám to nepřítel zakázal. Jak ubohé, ale bohužel, jak nám vlastní.

  OdpovědětVymazat
 22. Vakcínu vyvíjí Pfizer společně s Germany's BioNTech. Nepovolení pro ruský Sputnik má jasné komerční pozadí. Je tu ovšem háček, tuto vakcínu je nutné skkadovat při -70 stupních. jogín

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 22:54 "tuto", tedy kterou ze zmíněných vakcín je nutné skladovat při minus 70ti stupních? Vzhledem k pořadí zmínek by to měl být Sputnik V. Toť ovšem novinka, jogíne.

   Vymazat
  2. Jogíne co to musí být za svinstvo, když ho musí držet při -70 stupních. Jak ho vyndá z toho mrazu a nasaje do stíkačky je z něj asi nějaký mutant. SNB.

   Vymazat
  3. 22:54
   Chlape, neuvádějte lidi v omyl, Sputnik V se skladuje v centrálním skladě při -26 C jako všechny vakcíny na světě,nečetl jste náhodou zprávu z daleké ciziny a zapomněl že ta vaše hodnota odpovídá přepočtu na jejich jednotku Fahrenheita, tedy jestli víte co to je.

   Vymazat
  4. Jogíne, mínus 70 není dostatečných, já bych šel mnohem níž, co takhle kapalný dusík, bod varu ca -195 stupňů. Je běžně používán, seženete ho snad i pro domácí použití. To by bylo sado maso. Ale nezoufejte, i hloupost je dar boží. A jak v tom vtipu, "stále se ještě rodí více hlupáků, než umírá lidí na/s koronavirem". A tím rozením se zřejmě nemyslí narození, ale dopracování se do tohoto stadia vlastním úsilím= zrod hlupáka.

   Vymazat
 23. Hmm, tak Evropská Unie se shlédla ve svobodách platných v Nové Evropě - Třetí říše...

  Evropská komise, nevolená kýmsi oktrojovaná, vydávající arogantní smysly i nesmysly jako koloniální dosazená vláda v dobách kolonialismu, se dále odkopává.

  OdpovědětVymazat
 24. Demokracii trvalo 30 let , aby ukázala o co ji v Evropě jde . Nyní již totalita pod záštitou Německa určuje směr a životy lidí v koloniích EU.

  OdpovědětVymazat
 25. Nebuďte smutní, můj bratr již při první zmínce o vakcině na ruských zdrojích vymyslel jednoduchou věc. Vakcinu bychom si mohli nechat píchnout na ambasádě Ruské federace vPraze, svrchovaném území RF. Zároveň bychom tak mohli navázat na přerušené nadstandardní vztahy se zemí našich "bývalých" přátel.

  OdpovědětVymazat
 26. Tahle propaganda už mě unavuje. Žádná ruská vakcína neexistuje! To je prostý fakt. Vakcína Sputnik není otestována dokonce ani v samotném Rusku! Rusové nejsou schopni vyrobit a dodat k testování ani těch 40.000 dávek nutných pro základní otestování na dobrovolnících a z tohoto důvodu se muselo testování před týdnem přerušit nejméně do 10. listopadu.
  Ruské úřady se chvástaly, že do konce roku vyrobí 30 milionů dávek, teď to přehodnotily na pouhé 2 miliony. Tak o čem se tady vlastně bavíme? O čem je ten článek? Opět jen propaganda.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Proč lžete , to že nějaká Reuters něco napíše a jiní pisálkové to převezmou neznamená že je to pravda. Firma Crocus Medical, která má distribuci vakcíny v RF na starosti toto okamžitě dementovala, předpokládám že budete věřit neruské Else Van Der Linden která je šéfem této firmy. Sputnik V se testuje v několika státech světa, ale to na ČT neřeknou, to musíte hledat sám a nedělat ze sebe ...., však víte co "!

   Vymazat
  2. Myslíte, že existuje anonym 1:37 nebo je to jen propagandistická vidina v mlze?

   Vymazat
 27. Tady je zase legrace. Zdejší diskusní fanatici by nikdy nekoupili ruské auto ani ruský smartphone nebo notebook, ale strašně moc touží si do žíly napíchat ruskou neotestovanou a necertifikovanou sračku. To je na odevzdání občanky a zbavení svéprávnosti :-(

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 02:03 Pane Bože a co z toho, co jste vyjmenoval, je našeho původu ? Vy znáte "český" smartphon, nebo automobil? Hlavně nemelte tu o Schkodovce, ze skupiny Wolkswagen a pod.. Například pomalu na veškeré elektronice je uvedeno Made in PRC, což zajisté není vulgární označení pohlavního aktu. Možná to bude i na té německé, nebo americké "otestované" vakcíně.

   Vymazat
  2. 2,03
   Tak šup,AstraZeneca čeká,pak už jen úmrtní list,OP ti po tomhle očkování bude k ho..u!!!.-D

   Vymazat
  3. To jsi psal všechny ty směšně trapné výkřiky proti ruským vakcínám sám, nebo vás, ubohých trollů, je tady víc? Je zajímavé, jak někomu strašně moc záleží na tom, aby poplival vakcínu, která prý buď stejně neexistuje nebo, pokud existuje, je stejně špatná, neúčinná... prostě taková ruská. Takže, když je tak bezvýznamná, proč ten ryk a kvičení? Zatímco ta západní, stále neexistující, v testech neúspěšná je super a hlavně jsme si ji už dopředu zaplatili... Kdyby nám nešlo o zdraví, životy, peníze a naši budoucnost, byla by to směšná fraška.
   CZEXIT!!! NATOEXIT!!!

   Vymazat
  4. 02:03 Je vidět, že jste nemohl hrůzou usnout už jenom při představě, že by si dosud údajně suverénní stát zvolil ruskou vakcínu. Co je komu do toho ? K čemu pak ty národní vlády jsou, když už pomalu o všem rozhodují v Bruselu. O tom se v žádném referendu nemluvilo.

   Vymazat
  5. 2:03
   Jaký doklad budete odevzdávat Vy? Kritizujete spoluobčany, kteří po letech lží a rozkrádání neveří své vládě prolezlé kolaboranty? Ty co nemají rafost s odevzdání suverenity západu? To jsou Ti, co by rádi suverénní stát. To Vám vadí? Proč se neodstěhujete do Bruselu?
   ABC

   Vymazat
  6. Máte pravdu, je tu veselo a bude ještě víc. Stejní lidé, kteří vám sem dovážejí arabské spoluobčany, vám dodají i vakcínu. Na Zemi je asi 6 miliard lidí navíc a jejich počet neustále roste. Jsou stádia lidského života, kdy už občanku nebudete potřebovat ani vy.

   Vymazat
  7. No raz darmo nie sú dobrí v autách. Teda, pokiaľ nemajú pásy a aspoň 76,2 rúru nad kapotou. Ani v telefónoch nie sú bohviečo. Ěée... Ako sa volá český smaartfón? Aj by som... Bo slovenského niet. Nouta mám čínu, no ako každý... A sovietskou vakcínou, tuším proti záškrtu som zaočkovaný ako pol Európy. Keď nie celá. A pravdepodobne i pisateľ "5. listopadu 2020 2:03" Vyvinutá bola v tom istom ústave čo Sputnik V. A kto má moc len tak seknúť dovoz niečoho do Európy, má jej dosť na to aby pretlačil cez certifikáciu a následne ľuďom do tela čo-koľ-vek.O čom vlastne reč? Vývoj vakcíny trvá za normálnych pomienok dva roky, ak sa darí osemnásť mesiacov. O pol roka nikto nebude mať stopro účinnú a bezpečnú akcínu. Lebo sa to nedá. Odlaďovanie kôli alergikom a chorým na iné choroby môže trvať i desať rokov.

   RChPz

   Vymazat
  8. to 2.03, 1.37......
   kouknete se pod postel jesli tam nahodou neni rusky agent a koukejte se tam kazdy den....pro jistotu. Vam uz nikdo nepomuze.

   Vymazat
  9. 2:03
   Proč myslíte že nikdo nemá ruský smartphon nebo notebook ? Nebo myslíte že Rusko takové hračky nevyrábí ? Mám doma oboje k plné spokojenosti a nechci měnit. Podotýkám, že baterky od smartfonu netahám v tašce nebo na kolečkách, jak možná budete "kontrovat", kapacita baterie smartfonu je 7000mAh.

   Vymazat
  10. 2:03
   Zapátrejte v historii když řádila obrna, SSSR měl první vakcínu a nabídnul ji USA která odmítla protože i tam byla vyvíjena vlastní. Nakonec to skončilo tak, že výroba měla velké zpoždění, obrnou v USA onemocnělo 60.000 dětí a 20.000 zůstalo invalidy. Nepřeji vám vidět jak takový člověk vypadá a žije.

   Vymazat
  11. 11:21
   Jo, jasně. A na notebooku máte klávesnici v azbuce, a na smartphonu nějaký ruský procesor a operační systém, viďte. Tady mám pro vás graf prodejnosti značek smartphonů v samotném Rusku a ani tam žádná ruská značka není v oblibě. Tak si ty pohádky a fantazie nechte od cesty.
   https://www.statista.com/statistics/1075459/smartphone-market-share-by-brand-russia/

   Vymazat
  12. 11:21
   Tak co vy žvanile,v 12:24 vám váš blábol totálně rozmetal.
   Mohu mít Rusko rád, ale nebudu nikdy fanatik.Tohle platí pro každého,i pro milovníky všeho Západního.

   Vymazat
 28. ale no - Rusko nemá bohvieaký záujem dodávať vakcíny, nikto to ani neponúka Maďarsku, poskytuje recept na výrobu - a verte, štáty ako naše, no, nie sú pri veľkosti Číny, Japonska a okolia pre nikoho obzvlášť zaujímavé. Nikde som nepočul, že by Rusko ponúklo EU vakcínu. Nie, žiaden dramatický nárast Covidu v Rusku nie je, na Ukraine, tam hej. A tej Rusi ponúkli pomoc, ta tak. Keďže na Ukraine žije pár tisíc Maďarov, tak vedia svoje o lieku. A vedia, že EU na Ukrainu nedodá nič. takže, Čechové .... no kľud, ste mimo ruskú vakcínu ....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. nekomentujte to, o čem nemáte páru :

   https://yandex.ru/news/story/Lavrov_Rossiya_otkryta_k_sotrudnichestvu_po_vakcine_ot_COVID-19_na_ploshhadke_Soveta_Evropy--3ca04441cbf53b9e2eacbb0dbadac8b0?from=newswizard&lang=ru&persistent_id=118148883&rubric=koronavirus&stid=HVdjQ_EKHuhfS_PhWfCO&wan=1&wizard=story

   Vymazat
 29. 2:03 Máte to marný, máte to marný, máte to marný. Většina z nás se za svůj život poučila že ze západu k nám přicházel podvod, klam, degradace až degenerace. Pár těch parazitických rodů, co se tady stále dokola celá staletí drží, nám v současné době usilují o život. SNB.

  OdpovědětVymazat
 30. Doporučuji všem nepodléhat šířeným "pravdám",které si nedokážete opravdu SAMI ověřit. Platí to všemi směry.

  OdpovědětVymazat
 31. 2:03
  Lépe to nejde napsat, naprostý souhlas!!

  OdpovědětVymazat
 32. To je zaujímavé. Antigénové testovacie súpravy nie sú registrované v EU a predsa sa používajú.

  OdpovědětVymazat
 33. Tak dnes má Rusko s jeho několika zázračnými vakcínami opět rekordní počet nakažených za den - 20.000 a mrtvých - 400 (celkově už 30.000). Každý další den nový rekord. Zajímavé vakcíny.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kde jste se to dočetl 10.24? Nebo jste se právě vrátil z exkurze po ruských nemocnicích? Tak kde jste se to dočetl - kde to píšou? Já jsem nic takového nikde nenašel. Máte asi zajímavé zdroje. Sem s nimi! Dík.

   Vymazat
  2. 10:24 stále mele stejnou protiruskou propagandu. Porovnejte čísla s námi a zjistíte, že jsou na otm Rusové mnohem lépe než my. Rusko je 14,5 lidnatější než Česko.

   Informace o covid epidemii v Rusku najdete na této adrese:

   https://yandex.ru/search/?lr=10511&text=%D0%BA%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%BD%D0%B0%D0%B2%D0%B8%D1%80%D1%83%D1%81%20%D0%B2%20%D0%A0%D0%BE%D1%81%D1%81%D0%B8%D0%B8%20%D1%81%D0%B5%D0%B3%D0%BE%D0%B4%D0%BD%D1%8F

   Vymazat
  3. 10:24 Děcko nešťastné demokratické. 20 000 v Rusku,
   které má 150 mio lidí, to by u nás musel být necelý jeden chcíplý. Zatím jsme skoro "nejlepší". Než něco napíšeš topáčku, zkus počítat. Jestli to ale umíš.

   Vymazat
  4. 11:40

   Děkuji za vaši snahu, ale jsem gramotný.

   https://www.worldometers.info/coronavirus/country/russia/

   Mohl byste mi napsat, co z toho co jsem napsal v 10:24 je "protiruská propaganda?" Není tam nic jiného než fakta. Z vaší reakce je vidět, že s fakty máte zřejmě problém.

   Nikde nepíšu, že my tu nemáme velký problém a že to Babiš silně neposral. Nicméně aspoň se tady na rozdíl od Ruské propagandy nikdo nechvástá, že máme ve skladu miliony dávek 3 druhů superúčinných vakcín, které mohou spasit svět.

   Vymazat
  5. 11:47
   Netuším, proč 48 letému muži říkáte "děcko" a je mi to jedno. jen to svědčí o tom jak jste mimo.
   No rozhodně v Rusku není 20.000 mrtvých, ale 30.000. 10.000 sem, 10.000 tam, viďte. A navzdory tomu, že se jejich propaganda na rozdíl od nás, chvástá několika vakcínami, tak mají v současnosti čtyřnásobný počet nakažených a trojnásobný počet mrtvých denně než před dvěma měsíci.
   Pokud máte problém s vývojem situace u nás, čemuž se vůbec nedivím, tak byste měl logicky protestovat spolu s chvilkaři a právě s těmi vašimi "topáčky" proti Babišovi. Ale to vám při vaší inteligenci nemá šanci nikdy dojít.

   Vymazat
  6. 12:31
   Na to že jste dospělý chlap byste už mohl používat konečně hlavu k něčemu užitečnému.

   Vymazat
  7. 11:54
   "Děkuji za vaši snahu, ale jsem gramotný." - při vší úctě k vám, zatím jste nás moc nepřesvědčil......

   Vymazat
  8. 11:54-Dejme tomu, že jste jen pologramotný. Kdybyste porovnal měřitelné údaje ze "soupeřících" zemích, např. Ruska a USA, nikdy byste si to ani jako inteligent nezdůvodnil bez ztráty kytičky. Co se týče vývoje vakcín Západní provenience, také se testují "v poli" na dobrovolnících a danému státu je příslib přednostního určení za světové, kartelové ceny. Pochopitelně bez "konkurenční verbeže z východu" ale to známe i u jiných komodit, že?

   Vymazat
  9. 12:31 Někdo má víc jak metuzalém a je furt blbý. Jsi
   "kalousek", a je jedno kolik ti je.
   A mimo jiné. Proč se vrtáš furt v Rusku. Vždyť většina
   "východních" států na východ od západního pobřeží říše
   aamerické, je na tom daleko hůř !

   Vymazat
 34. "Tahle propaganda už mě unavuje. Žádná ruská vakcína neexistuje! To je prostý fakt. Vakcína Sputnik není otestována dokonce ani v samotném Rusku! Rusové nejsou schopni vyrobit a dodat k testování ani těch 40.000 dávek nutných pro základní otestování na dobrovolnících a z tohoto důvodu se muselo testování před týdnem přerušit nejméně do 10. listopadu.
  Ruské úřady se chvástaly, že do konce roku vyrobí 30 milionů dávek, teď to přehodnotily na pouhé 2 miliony. Tak o čem se tady vlastně bavíme? O čem je ten článek? Opět jen propaganda."


  Přesně tak. A ještě k tomu dodám, že každý z těch diskusních důchodců každý den konzumuje 5-10 různých léků západní provenience, díky kterým se (mimo jiné) dožívají o 8 let déle než za komoušů a ruský lék ani jeden jediný.
  Proč? Protože ruský farmaceutický průmysl prakticky neexistuje, ruská věda nemá ve farmacii žádnou historii. Rusové umírají o 10 let dříve než Němci s jejich západními léky.
  Ale ti tajtrlíci požírající dobrovolně hromady západních léků, léků o kterých si mohli za komoušů nechat jen zdát a které jim dávají mnoho let navíc k životu, nadávají jak vzteklí psi. A chtěj do jejich těla jakýsi ruský neotestovaný a necertifikovaný sajrajt.
  Přijde mi to neuvěřitelně drzé, sprosté a pokrytecké.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. https://www.youtube.com/watch?v=kpgeYPNpMRc

   Kamaz už testuje vůz bez řidiče a pokrok pokračuje. Za chvíli vás,český kluci, nikdo nebude potřebovat. Co nezařídí covid, zvládne hlad.

   Vymazat
  2. Opakujete stále stejnou protiruskou propagandu. V Rusku jsou vivinuty už 3 vakcíny, každá na jiném principu. Sputnik 5 byla první a k dnešnímu dni byla otestována na 30.000 dobrovolníků včetně Putinovi dcery. 10.000 dalších doborvolníků dostalo pacebo.
   Rusko přednostně "očkuje" vojáky, policisty, hasiče a další příslušníky Ministerstva pro mimořádné události a samozřejmě zdravotní personál z oddělení, která s covidem přijdou do styku.

   Informace o covidu v Rusku, včetně vakcinace:
   https://coronavirusstat.ru/

   Hezké čtení, trollové a trollice.

   Vymazat
  3. Nechte si starost o ruské vakciny a očkování občanů RF přenechte laskavě Rusům. Vaše názory je stejně nezajímají. A důchodce,kteří požírají západní léky, nechte ,doktore, na nich. Jste přece tolerantní demokrat, nestarejte se o to, co si nechá píchnout soused a zda a kolik Rusů už vypustilo duši. Jeden výše psal, jak si od STÁTU koupil půdu. Doufám,že ne tu ukradenou sudestkým Němcům, aby ji nemusel,až přijde hodina pravdy, vracet původním majitelům. Na vině je také ruský samopal.

   Vymazat
  4. 11:45
   Vyvinuto jich může být třeba 50. To je přece úplně nepodstatné. Ale ani u jediné z nich nebylo dokončeno řádné testování (to je prostě fakt, to se nepokoušejte vůbec rozporovat), z čehož logicky plyne, že z tohoto testování nebyly vyvozeny nějaké směrodatné vědecké závěry o jejich účinnosti a neškodnosti. A vy byste chtěl aby stát za tyhle neotestované a necertifikované, potenciálně neúčinné a zdraví škodlivé vakcíny utrácel peníze a nechal je pumpovat do lidí?
   No vy jste dobrý fanatik. Naštěstí, i když mám k vládě velké výhrady, takoví nebezpeční hlupáci nám nevládnou.

   Vymazat
  5. 11:45
   To placenému trolíkovi nevysvětlíte, ten má placeno od řádku. Pravdu máte Vy.

   Vymazat
  6. 10:43
   Myslím že tady vaše hloupá propaganda nemá šanci, kolik vám to denně hodí od příspěvku, nebo to děláte zdarma z politického přesvědčení ?

   Vymazat
  7. Pokud hledáte pravdivé informace o výrobě vakcíny Sputnik V, používejte webové stránky výrobců a distributorů. Údaje lotyšské Meduzy nebo británské BMX přejímá mnoho protiruských webů,rádi je přejímají někteří pisálkové i u nás.

   Vymazat
  8. 11:37
   Takových už tady bylo, podstatně vyspělejši Zàpad se o něco podobného pokouší uź několik let s neustále trvajícími problémy, tímto pochybuji o ruském úspěchu.

   Vymazat
  9. Nejlépe to pochopíte po shlédnutí František Koukolík: O špatných lidech. Přiřaď tese a bude vám to jasné.

   Vymazat
 35. Máme tedy tomu rozumět tak, že komise EU se rozhodla nechat chcípat občany Západní Evropy proto, aby šly kšefty nějaké zločinecké kapitalistické organizaci? Co brání EU, aby provedla certifikaci vakcín Ruska a Číny? Byli členové evropské komise podplacení západním kapitálem - zkorumpováni? Nemnělo by se vyšetřovat, proč takový zločinný krok EU podporuje?
  Na jiné místě čteme, že asi 8 států zveřejnilo použitý postup ochrany proti šíření COVID-19. Dovoluji si upozornit, že od března t.r. jen na Medscape je několik set odborných článků na téma COVID 19 a v dalších lékařských knihovnách bychom jich našli také nejméně tolik, článků na toto téma je dnes v odborné literatuře už přes tisíc. Jen kdo se v tom množství má vyznat a najít kvalitu? Největší problém při šíření COVID 19 u nás je naprostá nekázeň nemalého počtu občanů ČR a nečinnost orgánů, které by měly zajišťovat plnění zákonných povinností občany a lidmi pohybujícími se na území ČR. Druhým nejvážnějším prohřeškem je, že na nátlak byznysu a kapitálu jsou pro jejich zisk změkčovány předpisy na ochranu občanů. A tisk se zabývá skutečně prkotinami, jako byla prdikauza Faltýnek, Prymula, Kalousek, aby zastřela, že podstata je v diktatuře kapitálu, která si zametá občany a jejich státem podle svých potřeb.... Dnes a denně potkávám desítky lidí u obchodu Penny a Lidl bez roušek, policistu jsem viděl myslím naposledy asi před 3 roky. Ad Faltýnek: S velkou "pompou" nám mediální tupci ukazovali odlet Faltýnka v sobotu ráno do Malagy. Proč nám se stejnou pompou neukázali i jeho návrat v pondělí na pražské letiště? Faltýnek si tam odletěl odpočinout od mediálních grázlů na víkend za velmi zlevněné letenky!
  Milí spoluobčané, věřte jen tomu, co jste sami viděli a slyšeli v reále, nevěřte ani slovo pisálkům v mediích nebo povídálkům na čété, jsou to kapitálem naverbovaní profesionální lháři!.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Občané Západní Evropy "chcípají" o celých 9 let(!!!) později než občané Ruska s jejich zázračnými léky a vakcínami a navíc superkvalitními potravinami. Tak tu nepište nesmysly, vy "diktaturo kapitálu" :-D

   Vymazat
  2. 12:10 Ty budeš zřejmě od kalouse. Ten to taky "ví".
   Tipuji tě na dvacet až třicet, to je ta nejblbější generace.
   V Rusku je základní lék, Vodka. Slabší jedinci nevydrží, silní žijí. Nemusí rusáci vymýšlet nějaký
   koronáč, aby se zbavili slabších.
   Ten "západní" styl udržování chodících mrtvol, se ukázal neúnosný. A tak nám amíci přes Wuchan poslali
   humánní styl posílání za řeku Styx. Sparta shazovala staré a nemocné ze skály. Ty budeš podle svého stylu
   asi z matičky. Běž si pomalu obhlížet Vyšehrad.

   Vymazat
  3. Ad 12:10. Laskavě se poučte, jak se počítá věk dožití té které populace. Proč má nejdelší dožití věku svých občanů socialistická Kuba a poměrně krátkou Rusko, potažmo dříve SSSR. Jak se do dožití promítla 2. světová válka, kdy byly vyvražděny miliony lidí a především v mladém věku, muži, kteří padli na frontě a ženy s dětmi, kteří zahynuly v rozbombardovaných městech? V tom je ten fígl. No a že Kuba si nenechalka vnutit teroristickou válku bohatých, tak se Kubánci dožívají let, které jsou světovým rekordem. Kam se na ně USA hrabou a to neměli ani jedno bombardování - mimo 11. září. Ale to počtem obětí byl milizlomečeek ztrát SSSR, které se samozřejmě promítly do dalších let....

   Vymazat
  4. 18:44
   Přestaňte tady blábolit hlouposti. Ne, socialistická Kuba skutečně nemá nejdelší dobu dožití. Fakta:

   2. Japonsko 84.5 let
   4. Itálie 83.6
   5. Španělsko 83.4
   .
   .
   .
   35. ČR 79.2
   39.Kuba 78.6
   .
   .
   .
   106. Rusko 72.4

   A k vaší blábolivé, z pr...le vytažené teorii. Během 2. světové války zahynuly 4% Japonců. Ano, přesně těch Japonců, kteří se dnes dožívají o 12 let déle než Rusové.
   Poláků zahynulo 17%!!! t.j. o dost víc než Rusů, kterých zahynulo 12.7%. Přesto se Poláci dožívají o 6 let déle než Rusové.
   Takže si vymyslete jinou pohádku a nesnažte se druhé poučovat. Nemáte na to.

   https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_life_expectancy

   https://en.wikipedia.org/wiki/World_War_II_casualties

   Vymazat
 36. somariny - moja švagriná potrebovala istý liek - výrobca len Rusko a Japonsko - nijak to nešlo dostať - ale podarilo sa - takže - hlúposti bratranče

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Naše některé léky jsou proti ruským placebo.

   Vymazat
  2. 12:38
   Jo aha. Tak proto tedy Rusové umírají v průměru o 9 let dříve než Západoevropané. Ještě že jste nám to vysvětlil :-D

   Vymazat
 37. Já se divím tomu šílenému, dech beroucímu hádání. Pamatuji si, že mně kdysi dávno nějací lékaři cosi píchali do ramen i do zadečku, když jsem byl malý, a rozhodovali za mne rodiče. Teď rozhoduji - konečně! - o sobě sám, a jsem si jistý, že mě žádný zprofanovaný a zkorumpovaný šílenec do nosu dráty nestrčí, a pokud jde o píchnutí čehosi kamsi - do MÉHO těla? Vyloučeno! Přiblíží se ke mně někdo s jehlou, a bude mít velké potíže. Jsem snad ještě člověk ( alespoň doufám) a ne pokusný králík. Pokud někdy zemřu, bude to jen moje věc a moje rozhodnutí a nikdy pro nikoho nebudu plyšový méďa na předvádění moci.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 11:34
   Pokud budete trvat na vašich nesmyslech,přeji brzkou smrt.!!

   Vymazat
  2. 14:09
   Ty jako ovce půjdeš dřív, to se spolehni!!!!

   Vymazat
  3. Dobře - a jak vy jste na tom 14.09? I případná brzká smrt bude jen a jen moje věc, a vy jste nejspíš prošpikovaný jehlami jak se patří? Do nosu, do hlavy, a píchnout si necháte cokoliv, kdykoliv, kýmkoliv? Tak to jste borec, zatímco já posera, a lidi jako jste vy, naše zdravotnictví teď potřebuje. Asi vás vede touha po nesmrtelnosti? Myslíte si, že budete nesmrtelný, když budete sedět zavřený doma pod rouškou? Omyl -plíce potřebují pracovat. Každé plíce bez dýchání, dříve nebo později postihne zánět (neboli zápal plic) o to už se postarají pneumochlamydie, jimiž je naše populace promořena, proto všichni senioři, kteří se dostanou do nemocnice se zlomeninou, a stanou se z nich tzv. "ležáci", zemřou na zápal plic. Jak to vím? Vím toho víc - to byste se divil. Ale vám fandím, fascinuje mne fanatická posedlost. Asi se přihlásím za poradce našim sanitárním elitám, až budou slábnout výdělky z výroby roušek a dezinfekce - víte co jim poradím? Aby vyhlásili zákaz mluvení, neboť virus rychleji rozšiřuje mluvené slovo, byť za rouškou. Aby bylo přikázáno dorozumívání pomocí znakové řeči. K tomu se založí kurzy, hodina tak za tisíc korun. Víte jaké množství kurzů znakové řeči by hned vzniklo - ze dne na den? A tisíce lidí budou stát fronty na kurzy. Nikdy jsem si nemyslel, jak snadné může být ovládání lidí pomocí vyvolávaného strachu ze smrti. Jeden můj kámoš se zabil v autě, druhý kamarád se utopil, kamarádku (poštovní doručovatelku) srazil ráno při cestě do práce autobus. Neměla šanci. Vy mi přejete smrt, namísto abyste mne pochválil za osobní statečnost. A já si přeji, aby moje odpověď vám byla zveřejněna - vládní nařízení nezlehčuji ( už prý bude platit jen tři týdny) a pak spousta lidí propadne absolutnímu smutku a skepsi, protože bez covid už se nedokážou radovat ze života. Přesto vám smrt nepřeji. Mějte se úžasně a děkuji za povzbuzení.

   Vymazat
  4. Až budeš chrčet v posledním tažení, tak tě ty frajeřinky přejdou.

   Vymazat
  5. 15;39
   Nejhorší rádce je strach.... ZBYTEČNÉ VELKEJ!!!!

   Vymazat
 38. Pro 07:57, je zcela jisté že existují placené skupiny lidí, kteří uvádějí pohádky či příběhy na pravou míru. Jak v Saturninovi. Jenom mi není jasno, kde mají hnízdo? Pracují na Home Office, nebo furt chodi do práce (Snad hnízdí Nad štolou 936/3, 170 34 Praha 7-Holešovice?, Rumjanceva? Komsomolka/molec). Klucí, pracujete na směny (nebo jak s říká "around the clock, 27/7 na západe, nebo kruglosútočno na východ od Kijeva)? A že těch blbců, co posílají pomýlené příběhy a věří nesprávně v Demokracii je? S heslem Demokracii si ubráníme, vpřed!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Saturnin od Jirotky je super anonyme 11.34 - dobré připomenutí, hned si to jdu přečíst, abych se dostal trochu mimo veškerou současnou hysterii -Saturnin nezklame, to vím jistě. Ale uvádění příběhů a pohádek na pravou míru bylo v Saturninovi míněno jako vtip.Kde hnízdí ty "skupiny lidí" na to jsem ještě nepřišel, zato vím, kde jsou hnízda krkavců. Mějte se.

   Vymazat
 39. Nic nového pod EUsluncem. Sice ve svých třiaosmdesáti koronáč
  oficiálně nemám, tak bych v případě že bych ho koupil od
  nějakého zdravého současníka, stal bych se dobrovolně pokusným králíkem ruské vakcíny. Nějaké placebo z jůes bych
  odmítl.

  králikem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Můžu se zeptat, jestli užíváte nějaké léky a pokud ano (jak předpokládám, protože všichni lidé věku 80+, které znám, jich berou hrst), kolik z nich je ruského původu a kolik západního?
   Já jen že tady čtu spoustu žvástů různých ruských fanatiků, ale v konečném důsledku skutek utek.

   Vymazat
  2. Ještě že tady neřádí obrna. Dle dnešního kapitalistického myšlení, by byla zeměkoule plná postižených chudáku. Raději umřete, než vám dovolíme vakcínu od někoho jiného.

   Vymazat

  3. Proč argumentujete ruskými léky , když se do ČR z nedováží ? a co tak Zimbabwe, to by nešlo ?

   Vymazat
  4. 13:25
   Proč napadàte " kapitalisty", ti chtějí lidí očkovat.
   Vy byste se nechal očkovat nevyzkoušenou vakcínou,jen proto, že je Ruská ??? Já určitě ne.
   Komouše nemusím,ale očkování proti obrně v průběhu padesátých let,byla jedna z mála věcí které se jim povedla.

   Vymazat
  5. 14;19
   Ten sajrajt AstraZeneca je podle tebe OVĚŘENÁ očkovací látka???? 🥳

   Vymazat
  6. 12:04 Co to je to "západní lék" ? Vzpomínám na jeden z mnoha "západních", asi v šedesátých létech. Užívaly ho
   ženy hlavně v západním Německu, jako na bolesti v čase
   gravidity. Pak se po mnoho let rodily dětičky bez ručiček, nožiček či úplné zrůdičky.
   A co se týče mých "hrstí" prášku. Tak Lozap od Zentivy
   a Tamsulosin od Teva. Nevím jak jsou západní, ty západe, ale že české tady není už nic, bys mohl vědět.

   Vymazat
  7. 14:19 Tady ani tak nejde o očkování lidí, ale o byznys. Kdo bude mít první vakcínu, bude inkasovat.
   Proč se musíme zaháčkovat k jenom jedné straně a rovnou objednat i vadné, nedostatečně vyzkoušené, pozastavené vakcíny AstraZeneca a čekat až ji vylepší. Co jestli někdo vymyslí vakcínu z "druhé strany" a bude úspěšná, budeme ji ignorovat, čekat až náš "gang", o který se momentálně opíráme něco taky vymyslí, a mezitím nákaza bude stoupat? Má-li vakcína lidem pomoct, potom je jedno kdo ji vymyslí, spolupráce by měla být napříč celým světem
   a neklást překážky a zákazy.

   Vymazat
 40. Proč 11:34 ta hysterie? Bojte se v tomhle stavu především sám sebe. Drátům do nosu i injekční stříkačce se vyhnout můžete, volání "Alláhu akbar" těžko, Neviditelné ruce trhu, té, vůbec ne.

  OdpovědětVymazat
 41. Nenapadne se presunul prumysl do Azie, pak se pomalu zrusily dovozni kvoty a cla,vnejsi hranice Evropy jsou otevrene "inzenyrum",zbyly prumysl plati vypalne za emise, za nase dane postavene elektrarny nam prodavaji proud za burzovni evropske ceny, voda "z Francie" a potraviny ze zapadu. Predsudecna nenavist a instituty co hlidaji dodrzovani eurohodnot a urcuji co je a neni pravda. A to vsechno nekdo plati. Hadejte kdo? Ma cenu se rozcilovat?

  OdpovědětVymazat
 42. Tak at Madarsko postavi vyrobni zavod jako dalsich 5 zemi, kde se bude Sputnik vyrabet a ockuje v ramci klinickeho testovani. Kazdy proste jen podepise papir, ze se dobrovolne ucastni klinickeho testu a vakcinu dostane. A EU jim muze polibit zadek

  OdpovědětVymazat
 43. RF požádala minulý čtvrtek organizaci WHO o mezinárodní registraci vakcíny Sputnik V abyse mohla exportovat do zahraničí. Kdo nevěří ať si to ověří na Google.

  OdpovědětVymazat
 44. Proč se musí Rusko cítit jako obložené ??
  Pokud není jakýkoliv lék testován v zemí příjemce, není možné lék volně užívat a to jak z Východu tak Západu.
  Titulek článku je opravdu jak se tady píše zaváděcí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vy už jste asi zapomněli, anonyme 14.32 jak dopadla tenkrát ta vakcina, co měla léčit takzvanou prasečí chřipku, jak nás media strašila, že zmutuje na lidi a pak všichni pochcípáme. Prasata sice nepochcípala, ale byla účelově vybita naprosto zdravá ve statisících kusech, a pak prasečí chřipka zcela pominula, když se ztrojnásobila cena vepřového masa, a ta vakcína -Tamiflu - se to myslím jmenovalo, zakoupená za několik milionů, asi se s tím hnojily kytky? Nebo se to přidávalo do výroby krmiva pro psy? Už si to nepamatuju, ale stačí to jako důkaz, že peněz na vyhazování je vždycky dost, a že účelové fámy se šířily, šíří a budou šířit -to nemůže skončit nikdy. Jestli se vydělávalo na střelných a výbušných zbraních, dnes se bude vydělávat na biologických zbraních - ale prostě - vydělávat se bude! Čest práci!

   Vymazat
  2. Za tu vakcínu ČR vydala tehdy (2017)několik miliard a pak se zjistilo, že jsou lidé dávno tímto typem viru dobře promořeni = přirozenou cestou proočkováni! On to nebyl přenos nového viru z prasat na člověka, ale starého viru z člověka na prasata.

   Vymazat
 45. 14:32
  Rusko nerovná se OBLOŽENÝ chlebíček 😀

  OdpovědětVymazat
 46. Jak porazit informační pandemii?
  Je nutné zajistit přísnou informační karanténu a izolaci. Prezident Turkmenistánu Gurbanguly Berdimuhamedov je vzděláním lékař. Před nástupem do velké politiky pracoval jako zubař, vedoucí lékař na poliklinice, učil na lékařském ústavu a vedl ministerstvo zdravotnictví. Slovo „koronavirus“ je v Turkmenistánu zakázáno. Novináři, lékaři, učitelé a úředníci pod hrozbou propuštění nemohou mluvit o COVID-19. Vysílání zahraničních médií, která mohou šířit informace o pandemii, bylo dočasně pozastaveno. Byly zabaveny a zničeny lékařské brožury zmiňující koronaviry. Lidé, kteří nosí na ulici masky a rukavice, riskují pokutu za narušení veřejného pořádku. Donucovací orgány mají právo násilně narušit ochranné prostředky. Jít ven s maskou nebo ochrannými rukavicemi znamená riskovat zatčení,až po trestní postih.
  Pochopili hlavní věc - že je potřeba maska, aby se
  spustila určitá psychóza, a ne aby chránila před virem. A někdy se Asiatům smějeme (jsme hrdí Evropané! Samozřejmě!), Ale jaké zajímavé metody boje proti světové metle jsme našli v Turkmenistánu!

  https://pandoraopen.ru/2020-11-05/pandemiya-straxa/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tam je všude nařízeno používat Peganum harmala, jako osvědčenou desinfekci prověřenou už od středověku, která je v každém stavení a opravdu účinkuje.

   Vymazat
 47. Pokud je to pravda, tak rychle z toho ven. za chvíli by nám říkali co si máme dát k večeři.

  OdpovědětVymazat
 48. Soudruzi tak to hlavně zkontrolujte, komančové by se mohli učit.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. We shall overcame.Tak jsme to zkontrolovali, ale byla to,soudruhu, fuška. Nový virus v Kazachstánu. označen jako 2. Ještě štěstí,že tam naši dřívější nepřátelé a dnešní spojenci, u jejichž řitních otvrů tak dobře prosperujeme,USA, mají laboratoře. Tak snad z této strany bude zase líp!!!!!

   https://tajemnaasie.cz/2020/08/02/v-kazachstanu-se-siri-nebezpecny-virus-ktery-by-mohl-byt-horsi-nez-koronavirus/

   Vymazat
 49. Nás čeká takováto budoucnost. Nejlépe placeným zaměstnáním se stane - odstraňovač následků epidemií a pandemií.

  http://s.ekabu.ru/localStorage/post/3b/b8/9c/cc/3bb89ccc_resizedScaled_740to1039.jpg

  OdpovědětVymazat
 50. Tady aspon vidite, proc nas nahnali do EU. Budeme chcipat dokud nebude vakcina pro EU certifikovana. Nic nesmime, ani se uprdnout, protoze slozeni plynu neodpovida EU certifikaci. Jenom u Evropske Komise to neplati. Nekteri jsou prece rovnejsi.

  OdpovědětVymazat
 51. Na vakcinu Astra Zeneca zemrel jeden brazilsky 28 lety doktor, ktery se nechal dobrovolne ockovat. Ta zprava je 14 dni stara a nikde v mediich! To bude dabelsky koktejl, co nam namichaji!

  OdpovědětVymazat
 52. 16:57 tak chytrýho zubaře, toho Šmuclera bysme měli taky, navíc eště stejně chytrýho kardiochirurga Pirka, rehabilitačního kejklíře Hnízdila a dokonce navrch exprezidenta, makroekonoma Klause staršího. Bejt po jejich, sme v pohodě jak v Turkmenistánu. Ani si nevšimneme, že kde kdo je marod a někerý, že sou už studený.

  OdpovědětVymazat
 53. Maďarsko včera požádalo RF o vakcinu Sputnik V k provedení třetí fáze zkoušek, v případě úspěšné zkoušky zakoupí vakcínu pro občany. Mají víc informací nebo rozumu ?

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.