Reklama

neděle 22. listopadu 2020

Lhaní zadarmo, psaní pravdy za peníze

Lubomír Man 
22. 11. 2020  Ousidermedia  

Psavci neoficiálních médií lžou – zadarmo.
Psavci oficiálních médií říkají pravdu – za peníze.

Takto vypadá paradigma, čili vzorec myšlení, hlásané nejen médií oficiálními, ale celým naším oficiálním establishmentem. Toto hlásají naše televize, náš rozhlas a náš tisk a vyvíjejí všechnu myslitelnou snahu vpravit tento názor do hlav našich lidí, především mladých a proto nad jiné tvárných. Neděje se to pochopitelně jen u nás, stejný výklad probíhá v celém západním světě a v celém západním světě se ono uvedené paradigma prosazuje.

(Na snímku: Vymění se pár písmenek a z pravdy je lež)

Zamysleme se nejdřív nad skupinou první a tedy nad psavci neoficiálních médií, kteří podle uvedeného paradigmatu lžou – zadarmo. A hned jak toto vyslovíte či si toto přečtete, praští vás do hlavy nelogičnost té věci. A napadne vás: Lžou zadarmo? Ale propánakrále, proč to dělají? To snad proto, že jde o notorické lháře, kteří musí od rána do večera lhát, jinak v noci neusnou? Dobrá, tomu by se se dalo uvěřit u jednotlivců, ale vždyť do neoficiálních médií píší desetitisíce lidí celého světa, vědci, univerzitní profesoři, spisovatelé, historici nejproslulejších jmen a politikové nejvyššího ranku. A to všichni tihle lidé lžou, lži si vymýšlejí a moří si hlavy jejich formulováním, vyhledáváním zdrojů, jejich překladem atd., a to jenom proto, ABY SI ZALHALI? Ale proč by to dělali, když v čase, kdy své dílo píší, by mohli dělat tisíce jiných příjemnějších a užitečnějších věcí, ze kterých by někdy třeba i zlaťáky cinkly? Ale to oni ne, oni raději jen tak z plezíru lžou.

Cítíme, že tahle konstrukce před logickým soudem neobstojí, a že tedy lež, či nutkání ke lži za konáním lidí píšících do neoficiálních médií, stát nemůže. Ale není-li to lež, co to tedy je?

Nenapadl vás BOJ ZA PRAVDU? Za pravdu skutečnou, nikoli tedy pravdou mocnými vyhlašovanou a kupředu penězi, dotacemi a dary hnanou, ale čehosi úplně jiného poslušnou? Poslušnou víře, že právě pravda stojí mezi všemi ostatními hodnotami tak vysoko, že je nutno prosazovat ji za každou cenu a za všech podmínek, a tedy i té, že její obrana bude bezplatnou doživotní službou, jíž je nutno obětovat volný čas a třeba i kusy času pro rodinu, vilu u moře či každoroční zájezdy na Maledivy. Protože pro psavce neoficiálních médií je pravda conditio sine qua non, čili podmínkou, bez níž je vše marno, a život bez ní není životem, ale živořením. A to i na těch Maledivách.

Ale odhlédněme nyní od skupiny první a přikročme ke skupině druhé a tedy k psavcům, kteří dle západního paradigmatu mluví pravdu – za peníze. Podívejte se na tuto větu, nebo si ji nahlas přečtěte, a její faleš vás okamžitě bácne do hlavy stejně, jako když jste četli, že psavci neoficiálních médií lžou zadarmo. Mluvit pravdu za peníze, ano, cítíme, jako by nám to hrdlo sevřelo, je už od poslechu protimluv. Za peníze se přece v historii téměř vždy jen lhalo, kdežto pravda se prosazovala sama s sebou, mravní náplní, kterou s sebou nesla.

Takže jakou pravdou je ta, za kterou se platí, a ještě lépe řečeno, za kterou se musí platit, jinak by nepřežila, protože se smyslu pro dobro, kterého je v lidech víc, než smyslu pro zlo, vzpírá? Není to nakonec jen prachobyčejná a mizerná lež, která se do hávu pravdy jen obléká, aby tak lidský rod zmátla a na cestu všeobecného zla jej vyvedla?

A kdo za touto lží, tvářící se jako pravda, stojí? Čí jsou peníze, které ji pohánějí, stavějí budovy, ze kterých se ta lež rozlézá po krajině jako plynný jed? Nejsou to peníze Sorosů, Bakalů a Rotschildů, kterých musí být hromada až obzor kryjí, aby přemohly chudobnou pravdu médií neoficiálních? Ale, zázrak, ono se to ani tak nedaří a jakoby těch peněz miliardáři shromážděných bylo na úkol přemoci pravdu stále ještě málo. Protože počet čtenářů a příznivců neoficiálních médií roste a roste a roste i počet psavců, kteří do těch médií píší, zatímco odběratelů oficiálního tisku a posluchačů zpravodajských relací oficiálních televizí ubývá – vždyť lžou až se jim od huby práší – slyšíte od Aše až po Jablunkov, takže situace pro oficiální média i pro celý český establishment začíná být složitá až kritická.

A protože navlas stejná situace panuje nejen u nás, ale v celé Evropě, je jen logické, že na obranu médií oficiálních 27. března tohoto roku vstupuje sama Evropská komise EU. A to s tzv. Evropským plánem na obranu demokracie před hybridními hrozbami, který má na starosti česká eurokomisařka Věra Jourová. Jednou z hlavních priorit tohoto plánu je podpora nezávislých (rozuměj: oficiálních) médií a investigativní žurnalistiky (rozuměj: té investigativní čili vyšetřovací žurnalistiky, která bude čenichat v prostředí médií nezávislých, jestli by se proti nim či proti jednotlivým jejím autorům nedalo cosi zvlášť voňavého uplést). V plánu se dále uvádí, že mezi hybridní hrozby patří dezinformace (rozuměj: informace, které se nekryjí s informacemi oficiálními či s informacemi oficiálních médií), a informace nenávistného obsahu (rozuměj: ostřeji vyjádřené kritiky oficiálních nepravd, včetně nepravd oficiálních médií). Tento tzv. nenávistný obsah je pak dle plánu povinno VYHLEDÁVAT A MAZAT.

Což všechno prý ale, jak se česká eurokomisařka vyjádřila, ještě nestačí a musí se udělat více. Hlavně pak uvolnit 5,1 milionů eur, které mají evropským (rozuměj: oficiálním) médiím pomoci vyrovnat se se současnými problémy (rozuměj: s konkurencí a pravdou chudobných médií neoficiálních), a v konečném stádiu pak tato média, či alespoň jejich podstatnou část zřejmě z tváře Evropy smést. Vždyť přijde nová generace nezatížená pravdou Masaryka a Husa a pak už bude všechno snazší.

Plány na toto vše pojmenované Digital Services Act a Democracy Action Plan mají být hotovy a k použití připraveny do konce tohoto roku.

Takže se těšme nejen na Vánoce.

A nevíte náhodou někdo, jak se jmenovala ta země, o které ve svém románu 1984 píše George Orwell?28 komentářů :

 1. Ubohý Maniku,vy nemít pány Soroše,Bakaly a Rotschildy,tak nemáte svou hloupost na koho svést.
  Ano souhlas s mazánim lží, nesmyslů, dezinformaci,ve kterých dnes tak zdatně vede Rusko a Čína.
  Celkem rozumim vašemu vzteku, ale to co dnes v info. produkuje rus a Čína je opravdu trochu moc.
  EU vám šláplo na kuří oko,proto dnes ta nenávist k paní Jourovoé,moc šikovná a chytrá žena. Pokud srovnám její práci v EU s prací Davida,tak jen žasnu co tam ten podrazák ještě pohledavá !!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. TY nemít Novou republiku, tak se ani v klidu nevybliješ, viď?!

   Vymazat
  2. Vlastizrádné svině u koryta se ti líbí, zmatený sprosťáku 10:0? Mazání a cenzurování nepříjemných informací a nepohodlných názorů se ti holoubku dvoukoltový liberecký zachtělo? Tvůj malý zapouzdřený rozoumek neumí vypotit něco onačího? Jen samé nepodložené blbiny. Nejsi ty nakonec Hamáčkův troll?

   Vymazat
  3. Ahoj nácku, zas tady šíříš tu svou nenávist a ublíženost? Tady na to nejsme zvědaví.

   Vymazat
  4. 10:07 Ty ubohý zaplacený západní poskoku i kdyby jste nám všechny stránky zrušili. Tak vaše slinty číst nebudeme a liberály se nikdy netaneme. Pan David mluví za nás za České občany nám je ukradené co si liberální diktátoři z bruselu přejí. Chceme žít v České zemi a oni nemají právo nám něco přikazovat.

   Vymazat
  5. 11:42
   Vendelín,ty jseš jen takové velké hovado, mluvíš o sprosťácich, ale sám tituluješ lidí SVINĚ bez důkazů.
   Konečně svět prohlédl a začal mazat lež různých sputniku, aronetu a podobných prolhaných sraček, které dnes produkuje Rusko Jen tupým hlupákům jako tobě a jiným zde podobným,se lež,hoaxy, ruských KGBáku líbí a budou za lež šířenou rusakem bojovat do roztrhání těla. JEN z důvodu že je vše proti Západu.Jinak v Liberci je moc hezky, ale bylo lépe v době německého vlivu, architektura,která tady je po našich německých přátelích je nepřehlédnutelná.

   12:52
   Cablik,ty Východní poskoku, píšeš,že nebudeš číst " slinty ",tak se ptám, proč na mně reaguješ troubo.
   David nemluví za mně,ale jen za takové trotly jako jseš ty.
   Pokud jsme v EU ,tak musíme respektovat zákony, které EU vydá a ne je podkopávat,tak jak předvádí David,v opačném případě tam nemáme co pohledávat a to je přesně váš cíl. Co vy chudačci dokážete, jen zlobně prskat z huby smradlavé plivance. Máte to marné, marné, marné !!!!!!

   Vymazat
  6. 15:20 Běž do háje ty eusvazáku slinty píšeš tady tak na ně reaguji trotle. Nic marné nemáme eu skonči jen co nějaký zadlužený stát padne. My máme Český stát a zákony a tihle nevolené s...ě ať jdou víš kam.

   Vymazat
  7. 10:07 Co Vám to Rusko A Čína provedla, že jste tak naštvaný. Vždyť je tam už také kapitalizmus. Nebo Vás páni S, B, R platí? Jedině to bude to správné kapitalistické jednání. Pozor, až dostanou větry, ať vás to nezanese mezi ty Rusáky a Číňany.

   Vymazat
  8. Pane bipolární Neznámý,
   = nenechte vášně cloumati svým majestátem = ,
   to ústy Jana Wericha pronesl císař Rudolf II.

   Vymazat
 2. Jo chtějí pravdoláskaři cenzurovat a mají přitom plné huby demokracie ale jenom té jejich.

  OdpovědětVymazat
 3. Lidi PROBUĎTE SE. Nemá smysl si nadávat-to totiž je pro CABALU životní energie a cíl jejich ovládání. Hledejte pravdu na internetu. Masmédia neposlouchejte je to vše lež a desinformace. PRAVDA vítězí a zvítězí, pokud prohlédneme !
  https://qactus.fr/2020/11/17/q-scoop-la-nanotechnologie-dans-les-vaccins-covid-19-exposee/

  Hysterická opatření ohledně kovidu19 neskončí, dokud nedojde k povinné vakcinaci VŠECH obyvatel, nebo dokud KONEČMĚ neprozře dostatečné množství lidí, které si tento fašistický diktát už NENECHÁ líbit
  http://www.inner-light.ning.com/profiles/blogs/nejen

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 14:17
   Hledat "" pravdu "" na internetu ?? To je dobrá sranda.
   Kdejaký jouza se vyzvraci,nacmára své fantazmagorie a zoufalci jako ty těmto nesmyslum věří a ještě je preposilaji dál. Já sem chodím pro velkou srandu, jinak tenhle plátek a podobné senkrovny jsou 99,99 % lidí u prdele.
   Tak jak pišeš o povinné vakcinaci,proč ty zarchante lžeš ???
   Nikdo žádnou povinnost vakcinace na lidech nepožaduje, no, ale třeba v Rusku, tam je možné všechno.

   Vymazat
  2. 15:34-Víte, ono hledat na internetu pravdu je podobné jako v knihách, jen rychlejší a snadnější. Jde tedy o to, jakou máte internetovou "knihovnu". Můžete ji mít i "předžvýkanou" jako knihy.

   Vy ale zřejmě žádnou knihovnu nemáte, ani tu internetovou, jak přiznáváte, o čemž svědčí i Váš komunikační slovník V.cenové skupiny.

   Většina zdejší "senkrovny" se vyjadřuje inteligentněji, tak dejte pozor, ať Vás nenapadne vir slušnosti, nepozvracíte se a neudusíte vlastními zvratky.

   Vymazat
  3. Milý unkhovne!
   Pravda je dokonalý významový soulad popisu skutečnosti s popisovanou skutečností (dal bych na to kopyrajt, ale žádný nevlastním). Pokud tedy chcete najít pravdu, pak musíte:

   1) vymezit oblast hledání na konkrétní popis, konkrétní skutečnosti (objektu, jevu, děje).

   2) dokonale se seznámit s popisem i skutečností (nejlépe z mnoha zdrojů a předchozích hledání PRAVDY).

   3) provést svoji vlastní analýzu a definovat míru souladu a nesouladu srovnávaného popisu a skutečnosti (neboli faktografii vašich poznatků).

   4) zveřejnit výsledky vašeho snažení jazykem srozumitelným (užívanými pojmy, výroky a tautologiemi).

   5) trpělivě čekat na odezvy, zejména na zdrcující kritiku (mnohdy nepravdivou a dehonestující).

   Co z těch pěti bodů jste vaší stupidní, placenou propagandou splnil???? Polepšete se, jste krajně nedůvěryhodný, řekl bych přímo vylhaný!!!

   Ďuro Trulo

   Vymazat
  4. 12:33
   Zbytečně dlouhé a nesrozumitelné. Pokud nakouknu na aronet, AC24 a podobné srágory, tak selským rozumem určím co je pravda a co lež. Chápu, někomu není dáno logické myšlení, že TRUTLE Potom si musí svou "" chytrost "" rozvést do zbytečných 5 bodů.
   Halt někdo má, někdo jako ty čmárá 5 bezvýznamných nesmyslů.

   Vymazat
  5. 17:O8-proč se tedy sedláku koukáte na "aronet, AC24 a podobné srágory"? Proč si nepustíte Čt, CNN a podobné srágory, kde ten selský rozum nebudete potřebovat?

   Vymazat
 4. 15:34 Tak nám napište, proč mají EU komisaři /ty byly v CCCP/ takovou starost, že ještě ta vakacína nebyla vyvinuta a už jí objednaly pro každého občana všech států v EU objednaly u jednoho velkého parazita. Kdo je k tomu zplnomocnil.

  OdpovědětVymazat
 5. Myslím, že pravda je mnohem jednodušší. Hlasatelé kremelských pravd (protože o ně jde autorovi především, pochybuji, že mu jde o pravdivost teorie strun), prostě považují to co hlásají, za pravdu. Čili často lžou či aspoň zkreslují skutečnost, ale často s dobrým pocitem, že bojují za pravdu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Martine, to je ale taktika všestranná, všech vůdců a směrů. Jde tedy o to, máte-li Vy dobrý pocit že bojujete za pravdu, snažte se ji nějak definovat, abyste nebyl jen za papouška.

   Pokud myslíte, že pravda (univerzální) je jednoduchá a nezahrnuje "pravdy kremelské", proč nám zde nesdělíte vaši pravdu(název?), která nelže, nezkresluje bez dobrého pocitu, že bojuje za pravdu?

   Když už používáte termín "kremelská pravda", jaké jiné ještě znáte?

   Vymazat
  2. Autorovi určitě nejde o nějakou kremelskou pravdu, ale o pravdu jako takovou. Takzvanou europravdu vyjádřila výstižně svého času paní Jiřina Šiklová, když řekla „Raději se budu mýlit s Amerikou, než mít pravdu s Ruskem." Myslím ovšem, že takové pojetí pravdy je slušně řečeno pomýlené a každý čestný člověk se bude chovat tak, že bude sdílet pravdu s tím, kdo ji skutečně má a nikoliv s tím, koho mu média vyvolí jako "hlasatele pravdy". Pojetí Šiklové, Jourové a podobných časem skončí u nějaké formy diktatury. Němci za 2WW šli masově bojovat za Hitlera právě proto, že byli jednostrannou propagandou přesvědčováni, že jsou nadlidé, že mají právo vládnout světu a zabíjet podlidi stejně, jako se zabíjí nepříjemný hmyz. Úplně chyběl hlas druhé strany, za vyslovení jiného názoru se v Německu tenkrát lidé věšeli na šibenici nebo posílali do koncentráků. Ani socialistická cenzura nevedla ke šťastným zítřkům. Jiný názor je užitečný. Za sebe říkám, že mi vůbec nevadí, pokud budu mít pravdu s Kremlem, jestliže bude pravda na této straně. Návod na určení pravdy však asi nebude fungovat podle povolení nějaké evropské komise. I dnes o tom svědčí evidentně špatné pojetí migrační politiky, které se jen pomalu otáčí na správnou stranu proti vůli EU.

   Vymazat
  3. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
  4. Toto, nepovedlo se to, chtěl jsem palec nahoru.

   Vymazat
 6. Kdyby byla pravda vše co produkuje ČT , ČRO atd. ,tak nebudu nasraný ,ale nějak tu oficiální pravdu ,bouráním soch apod. budu konzumovat. Asi se nehodím do konzumní společnosti a tak volám demokracii - nasrat !

  OdpovědětVymazat
 7. Pro naprosto neinformovaného a nevychovaného 15:34
  https://www.reformy.cz/vrcholny-patolog-tvrdi-ze-covid-19-je-nejvetsi-kdy-na-duverive-verejnosti-spachany-hoax/
  http://v4novaevropa.cz/odhalen-obrovsky-skandal-ockovani-proti-covid-19-trvale-nici-nas-imunitni-system/
  Jak u Prymulových hrabou a hrabou (pod sebe) http://www.zvedavec.org/vezkratce/17339/
  https://www.arfa.cz/byla-to-past-prymulova-poprava-v-restauraci-na-vysehrade-byl-plan-pri-kterem-obetovali-faltynka-prozrazuje-zdroj-ze-zakulisi-prymula-pry-na-ministerstvu-chystal-cistky-jako-pri-prevratu-kdo-m/#.X5M2MNUza70

  OdpovědětVymazat
 8. 17:58
  Předkládáš ty nejhorší srágory, které webový trh může nabídnout.
  Tomu mohou věřit pouze podobní pomatenci jako ty.
  Miliony mrtvých díky kovidu ve světě je lež, co.
  A hlupàci se ještě svou hloupostí chlubí, že 17:58.

  OdpovědětVymazat
 9. Každý pátý příspěvek je blábol nějakého unkhovna, většinou sprosté lži, provokace a trolismus. Pracuji na algoritmu spravedlivého a hlavně vyváženého přijímání příspěvků bez závislosti na obsahu. Do konce listopadu bych s tím měl být hotov a pak to Vaši admini mohou implementovat do HTML Vašich stránek. Doufám, že to omezí trolismus, provokace a zahlcování vebu.

  OdpovědětVymazat
 10. 22:42
  Už se těším na tvoji cenzuru, takovou srandu nýmanda si nenechám ujít.Jistě budeš spokojený, zase jen jeden názor, plácání se po ramenou několika bezvýznamných blbečku,kteří se bude ujišťovat ve svém pravdě a výjimečnosti, už se na tu prdel těším.

  OdpovědětVymazat
 11. Mrzí mne, že se stává zdejším zvykem, že pravda je determinována jen geografickým původem, v širším slova smyslu se to týká od techniky, až po umění. Tato křečovitá úzkoprsost nikdy nepovede k reálnému pohledu na svět a jeho vývoj. Není to nic nového, vždy to vyhovovalo elitám k ovládání podzámčí stejně jak za totáče, tak dnes. Kdysi škodnou byla buržoazie a požehnání přicházelo z Kremlu a nyní všechny chyby zavinili a stále šíří komouši a požehnání jde z Bruselu, nebo Washingtonu. Není to hloupé, stále si lhát, tak vlastní chyby nikdy neopravíme a jen stále hledáme náhradní viníky ?

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.