Reklama

neděle 29. listopadu 2020

Lstivý had v trávě u hor Kavčích

Taras2

29. 11. 2020 TarasovaTerasa

Humor je kořením života, praví slogan. Kořením vzácným, čím dál více nedostatkovým, protože kulturní vývoj spolu s novými generacemi Husákových a Havlových dětí směřuje v této oblasti k pitvoření, posmívání, hulvátství, bezobsažnému hulákání. To, co platí o kultuře, to platí o politice dvojnásob. Vtipného politika abys pohledal, suchoprdy jako by shazovali.

A třeba i ten, který sluje pověstí vrchního bonmotisty, prezident, bohužel vládne pouze humorem, který má nálepku „funkcionářský“, tedy kapánek buranským. Ač nerad, musím přiznat, že asi nejlepší fór se mezi politiky povedl panu Kalouskovi, to když ho ve sněmovně místopředsedkyně Jermanová oslovila „pane Kalousku“, tedy bez titulu poslanec, aby se vzápětí celičká rozrušená omlouvala. A pan Hyde české politiky vypálil od boku: „Říkejte mi klidně Mirku…“

Málem jsem kvůli tomu začal volit Topku.

No a včera mě stejně dojal Luboš Xaver Veselý (ZDE). Ve svém pátečním pořadu vyhlásil založení hnutí, jehož cílem má být to, aby lidé mohli poplatky České televizi platit na základě svého vlastního rozhodnutí, dobrovolně, a to v ve výši podle svého uvážení, třeba tedy i mnohem vyšší než těch povinných sto třicet pět korun. A hned vyjádřil domněnku, že na tom ČT určitě vydělá, že vybere více než těch sedm miliard, co z lidí pod hrozbou exekuce tahá dneska, neboť – a to je jádro celé věci – podle průzkumu, který si nechala ČT vypracovat, 85 procent dotázaných platí Dvořákovi rádo a dokonce by souhlasili se zvýšením poplatku.

A hned začal rožnit senátory Drahoše, Hilšera a Smoljaka, kteří – vzhledem ke svým královským příjmům – budou určitě platit ČT, kterou milují a jejíž nezávislost brání vlastními těly, dobrovolně mnohem víc a rovnou navrhl pro tyto bojovníky částku pět tisíc měsíčně. A už se smažej až prskaj.

Typické pro českého diváka je, že smysl a princip tohoto návrhu vůbec nepochopili komentátoři pod odkázaným videem na YouTube, kteří začali pindat něco o tom, že je to nerealistické, utopie, nejchytřejší se zmohli jenom na otázku, jestli ten návrh myslí Xaver vážně.

Neboť utopit Dvořáka a his hajzlbojs na lžíci jejich vlastního průzkumu, to je skutečně geniální a od dob, co Harry Jelínek prodal Američanům Karlštejn tady něco takového nebylo.15 komentářů :

 1. Utopit Dvořáka není na stole? Vždyť on nic tak špatného nedělá, tak proč ho topit, že?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já myslím, že jediný stylový odchod pro Dvořáka je defenestrace.

   Smazat
 2. Už jsem to tady psal. ČT zakódovat a kdo chce na ty hovadiny koukat, ať si to zaplatí. Možné stanovit nejnižší částku a protěžovaný můžou dobrovolně zaplatit víc. Co je na tom tak špatného aby to tak nebylo.

  OdpovědětSmazat
 3. Je to dobrý nápad. Nemusí to být rovnou strana, ale odhlasovat sněmovnou by to šlo. Nezakódoval bych ČT2.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Především je nutno vrátit ČT status veřejnoprávnosti, tj. pouze jeden informačně-kulturní kanál pro komunikaci vlády s občany, silně zredukovaný(!) a hrazený se státní (tj. naší) pokladny. Vše ostatní zakódovat a ať si to navíc platí individuálně pouze každý podle toho co ho zajímá a na co má peníze. Proč mám např. platit za sportovní pořady, když sport mě vůbec, VŮBEC nezajímá! A mimochodem: Co je na sportu veřejnoprávního? CO ?!?

   Smazat
 4. Přesně tak máme kapitalismus tak se má platit jenom za to co chci a liberální a západní propagandu z ČT opravdu nechci.

  OdpovědětSmazat
 5. Za socialismu byla atmosféra ,tak nějak měkká ,na Vánoce dokonce byla TV příjemně rozněžnělá .Dnes nám reklama řve snad i z nebe a v TV náboženské opruzy.

  OdpovědětSmazat
 6. Je to malinko na hlavičku. Tím, že přispíváme ČT, tak si platíme své ohlupování, nekvalitní práci redaktorů a ČT jako takové. Nic z toho nemohu jako jejich zákazník(platím přece za službu) ovlivnit a ani reklamovat. A ani to, že mi veřejnoprávní televize neposkytuje veřejnoprávní program. Na agitaci a protěžování těch jedině správných názorů a lidí nejsem opravdu ale opravdu zvědavý. Toho jsem si užil dostatek před revolucí.

  OdpovědětSmazat
 7. „Cesta do pekla, která skončí katastrofou.” Fico vylíčil vydírací mechanismus Bruselu. Pokud odmítneme migranty, tak…

  https://cz.sputniknews.com/slovensko/2020112812857185-cesta-do-pekla-ktera-skonci-katastrofou-fico-vylicil-vydiraci-mechanismus-bruselu-pokud-odmitneme/

  OdpovědětSmazat
 8. ČT by měla být privatizována a to nejlépe svými zaměstnanci typu Moravec, Železný a pod.. Skončila by hra na tzv. veřejnoprávnost, zmínění pánové by si tak mohli za své vyzkoušet, koho těmi svými exhibicemi dokáží zaujmout.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. OK: ČT je nerekonstrukturovatelná stejně jako EU. Zabetonované a přeplacené struktury by si měli vyzkoušet živobytí jako běžní občané. Zrušit a rozprodat ve veřejné aukci VŠE.

   Smazat
 9. A nedají pokoj a nedají. Dnes je ČT nejlepší stanice, kterà u nás vysílá. Zpravodajství od redaktorů jako Kubal, Železný, Witovská,Augustová a abych nezapomněl pan Moravec, jsou na opravdové nejvyšší profi úrovni.
  Jenom marný boj nepatrné skupinky,kterou podporuje protinárodní SPD a komunisti.
  Přijďte doba kdy se lidé opravdu naserou a těm vaším SPD a KSČ nakopou prdele. Už aby to bylo.Velice rád se toho zučastnim.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 16:22 Pochybuji, že vůbec víš, kde se tebou zmíněné místo nachází. Takže nikoho, nikam nekopej a zajdi si na veterinu, ať tě humánně utratí.

   Smazat
 10. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.